Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Egy kérdés:

Spoiler:

M. Rodriguez általi karakter kicsit érdekes volt. Ugye fogta magát és lelépett az első attacknál. Aztán lazán rohangálhat a bázison, minden következmény nélkül, pláne a foglyok közelében? Semmi felelősségre vonás? Az egy dolog, hogy az ő értékrendjével nem passzolt, amit a katonaság és a fejesek tettek, de hát hogy is van ez James?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés:

 

M. Rodriguez általi karakter kicsit érdekes volt. Ugye fogta magát és lelépett az első attacknál. Aztán lazán rohangálhat a bázison, minden következmény nélkül, pláne a foglyok közelében? Semmi felelősségre vonás? Az egy dolog, hogy az ő értékrendjével nem passzolt, amit a katonaság és a fejesek tettek, de hát hogy is van ez James?

 

 

 

Általában pilóták ugye nem hordanak körbe kaját a zárkában lévőknek. Tuti földi szoliba osztották. Tehát a minden következmény nélkül az túlzás...

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés:

 

M. Rodriguez általi karakter kicsit érdekes volt. Ugye fogta magát és lelépett az első attacknál. Aztán lazán rohangálhat a bázison, minden következmény nélkül, pláne a foglyok közelében? Semmi felelősségre vonás? Az egy dolog, hogy az ő értékrendjével nem passzolt, amit a katonaság és a fejesek tettek, de hát hogy is van ez James?

 

 

 

Gondolom, az volt a büntetése, hogy a foglyoknak kellett kaját vinnie...

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az 500 milliós öszzköltségvetéshez képest nem túl fényes eredmény.

Még egy hete se megy, majd húzunk akkor vonalat, hogy s mint alakult :D

 

Szerintem a zárójelenet üvölt a folytatás iránt... :)

A zárásnál úgy gondolom én is, mint Oldie :) Egyébként egy remek zárójelenet :)

 

 

Egy kérdés:

Spoiler:

Ez nekem is feltűnt, de talán úgy van, ahogy a többiek írják :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag a Titánok harcát 3D-sé akarják alakítani a bemutatóig. :)

 

Innentől érdemes lesz Lucas nyilatkozatait lesni. Star Wars 3D új film.

Mondjuk egy aszteroidás jelenet ezen formában.... :) :)

 

Át lehet alakítani egy sima filmet 3D-sé egyébként?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma is egész nap a film járt az eszemben.Hozzám legközelebb Tenel Ka véleménye áll, sőt tulajdonképpen, ugyanaz. :)

Én is elérzékenyültem párszor, nagyon szívemhez nőttek a nav1k, és amikor bántották őket az nagyon rossz volt.

 

Lada: ez a film szerintem simán elmegy 2D-ben is(persze 3D-ben az igazi).Egy gyönyörű történet ami elvarázsol és a kutyát nem érdekli, hogy egyszerű vagy nem.Komolyan ott ültem volna még estig, és néztem volna ahogy Jake és Neytiri kapcsolatán keresztűl mutogatják még a bolygót.Nagyon bejött az életfa is, meg amilyen tisztelettel bántak a környezettel.

Brutális volt a kontraszt, mikor Jake-t felébresztették és az emberek rideg, számító világa jött.Alig vártam mindig hogy visszaváltsunk Jake avatarjára.Tulajdonképeen ha lehetőségem lenne rá, simán itt hagynám eme Földet és nav'iként élnék.

 

Az sw-hez meg tök feklesleges hasomlítgatni, tök más az egész.

 

Obi1: teljesen rendben voltak a szerelmi párbeszédek.A szerelmesek így beszélnek egymással.

 

Oldie: A REAL 3D-nél csak a vászon mérete a különbség?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: A REAL 3D-nél csak a vászon mérete a különbség?
Nagyjából :)

Ha fullra IMAX film lenne az Avatar, akkor már kissé más a tészta, de földi halandónak elég ha a vászonméretet emlegetjük.

A háttértecnológián vannak specifikációs eltérések. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából :)

Ha fullra IMAX film lenne az Avatar, akkor már kissé más a tészta, de földi halandónak elég ha a vászonméretet emlegetjük.

A háttértecnológián vannak specifikációs eltérések. :)

 

 

De azt gondolom szemmel nem látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés:

 

M. Rodriguez általi karakter kicsit érdekes volt. Ugye fogta magát és lelépett az első attacknál.

 

 

 

Jogában állhatott mert nem arra szerződött hogy ártatlanokra lődözzön. Következménye attól még lehetett mert megszegte a felettese parancsát. Teszem azt pénzbünti vagy közmunka ami kajahordás is lehet.

 

 

 

 

Gondolom, az volt a büntetése, hogy a foglyoknak kellett kaját vinnie...

 

 

Vagy a csajszi rendezte úgy hogy ő legyen a pincér. Persze az se kizárt hogy büntiből került a kajatoligáló mögé és aztán tervezte el magában a szöktetés részleteit. Pl Max legyen a közelben.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na itt "beborultam"

 

Egyesek szerint az Avatar rasszista... méghozzá fehérember ellenes.

Áhh, IMDB fórumán volt már minden! Keresztényellenes, dohányzáspárti, miért nincs benne meleg karakter. Teljesen kész voltam tőle. Ma egy elmeroggyant Keresztaparajongó írta be percenként, hogy szavazzanak egyel a filmre. Meg mikor mindenki a saját kedvencével hasonlítja össze, bizonygatva miért az Ő kedvence a jobb! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Tenel Ka nem tudom mit mondhatnék ezekre... keresztyénellenes.... hát nemtudom, én kerestyén vagyok, méghozzá komolyan veszem a hitemet... mégsem érzetem keresztyénellenesnek. Mi volt benne keresztyénellenes?

 

A hasonlítgatásoknak meg SEMMI értelme nincs.

 

Komolyan nem értem az embereket!

 

Zsidópropagadna.. ehh :) hát ez kész... de még ha az is lenne... ÉS? akkor mi lenne? (Besz*rok)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Tenel Ka nem tudom mit mondhatnék ezekre... keresztyénellenes.... hát nemtudom, én kerestyén vagyok, méghozzá komolyan veszem a hitemet... mégsem érzetem keresztyénellenesnek. Mi volt benne keresztyénellenes?

Mert néhányan nem tudják a valóságot és a fantáziát különválasztani. Ha ez fanatizmussal párosul, meg némi paranoiával. Az egyik alapkoncepció az volt, hogy ha léteznek földönkívüliek, akkor Jézus értük is meghalt? Egyesek szerint eleve ott a gond, hogy Isten csak a Földet népesítette be élettel. Vagyis a Navik és bolygójuk már istenkáromlás....

 

Szerintem sincs értelme, hiszen mindenki ízlése más, meg hát gyakran a műfaj is más. Mondjuk össze lehet hasonlítani az alien filmeket valamennyire, de pl Alien és SW már ugye elég érdekes lenne.

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akkor én durván istenkáromló vagyok ennyi erővel... mivel a kedvenc műfajom a sci-fi... és mégis... esetemben szó sincs istenkáromlásról. Természetesen megvan mit gondolok a dologról... ennek ellenére nagyon szeretem a sci-fit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avatar

 

Már majdnem két nap eltelt, de még mindig nem tudom mit is gondoljak erről a filmről. Valahogy nem áll össze bennem. Valószínűleg még egy párszor meg kellene néznem, hogy letisztuljon. Nem mondanám, hogy nem tetszett, de valami mégis hiányzott belőle. Nem varázsolt el. Talán az is közrejátszik ebben, hogy nem igazán szeretem azt a fajta törzsi feelinget ami sok helyen áthatotta az Avatart. Én eléggé technokrata vagyok és valahogy sejtettem, hogy ez lesz. Bár az embereknél rengeteg technika volt felhalmozva, de az meg nem hatott az újdonság erejével, mert sehol nem volt egy kifacsart ötlet, valami eredeti cucc. Cameron vagy a régi filmjeiből ollózta ki a gépezeteit (kicsit módosítva azokat), vagy a már meglévő technikát fejlesztette tovább elméletben. Szeretem a meglepő dolgokat ilyen téren, de itt olyan nagyon kiugrót nem találtam. Maga a történet nem volt rossz, bár a megvalósítás kevésbé volt eredeti. A rendező sajnos itt is bőszen merített korábbi munkáiból. A mondanivaló viszont szépen átjött, ami mellesleg nagyon is megfontolandó (és a film dicsérete). Sajnos az emberiség azon az önpusztító úton halad amit a film is ridegül az arcunkba vág. Mindenen átgázolunk, mintha a miénk lenne az egész világ. Ez koránt sincs így, de erre még a döntéshozóknak rá kell döbbennie (reméljük nem lesz túl késő). Viszont ennek a történetnek a felvezetése nagyon elnagyolt, és talán ez az egyik legnagyobb baja a filmnek. Talán itt kellene megteremteni a hangulatot, ami beszippantja a nézőt de ez nincs meg. Jake szövegel kicsit, aztán már Pandorán is vagyunk. Valahogy nem érzek semmi hangulatot itt. Hiába a szép tájak és egzotikus élőlények, valami hiányzik. Lehet, hogy egy jobb zenével megtámogatva vagy valami más vágással megspékelve jobban eltudnék merülni ebben a világban, de így ez kevés ehhez. Mindig a szárnyas fejvadász vagy az űrodüsszeia jut eszembe, és az a régi jó iskola, amikor a zene és a vágások egymásért éltek, és olyan hangulatot teremtettek, hogy az ember 25-30 év után is beleborzong ha újra nézi. Az Avatar ebből a szempontból is felszínes, mint ahogy sok másban is. Ám ezt nem róhatom fel hibaként, mert ha lesznek még részek, biztos kitágul Cameron univerzuma. Bár hozhatnék ellen példát a közelmúltból, mert pl. a Mátrix az első nézésre is úgy hazavágott, hogy nyekkenni se értem rá, és így volt ez a TDK -val is. Sajnos a karakterek 90% -a sablonos és súlytalan. Akibe feccöltek némi energiát az Jake, Neytri a doktor csaj és a tábornok karaktere. Persze itt se várjunk összetett jellemeket, de azért értük jobban lehet izgulni. Ennek ellenére is voltak szívszorító pillanatok, amiben a csúcsot Naviik otthon fájának kilövése jelentette. Az a jelenetsor mind drámaiságban, mind látványban a csúcspontot jelentette. Amiben viszont abszolút lenyűgözőt nyújtott a film, az a 3D -s technika! Ezzel az élménnyel most találkoztam először és teljesen lenyűgözött! Néhol hátborzongató volt az a térhatás amit átéltem, és ha másért nem is, de ezért érdemes megnézni IMAX -ban! Aki jót akar magának az nem sajnálja a pénzt rá. A film a trükktechnika határait feszegeti, és ebből a szempontból óriási élmény.

 

Nem zárom ki, hogy a jövőben jobban a szívemhez nő majd az Avatar, mint ahogy történt az a Gyűrűk Ura filmekkel, de erre egyelőre még várni kell. Hangsúlyozom még egyszer, hogy nem rossz a mozi, aki teheti mindenképpen nézze meg. Nálam ilyen érzéseket generált.

 

10/7,5

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem zárom ki, hogy a jövőben jobban a szívemhez nő a film, mint ahogy történt az a Gyűrűk Ura filmekkel, de egyelőre erre még várni kell. Hangsúlyozom még egyszer, hogy nem rossz a mozi, aki teheti mindenképpen nézze meg. Nálam ilyen érzéseket generált.

10/7,5

 

Pont ahogy sejtettem. :P Köszi Ody az írást. Én is pont erre számítok majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dettó, csak én Cameron miatt egy kicsit csalódott vagyok.
Valóban kicsit több új ötletet is rakhatott volna bele. Látszik, hogy nagyon lefoglalta a technika... Tulajdonképpen olyan az egész mint egy portfólió film.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.