Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Lehet elcsalom Avatárra, csak mi ketten. De attig hova rakom a gyereket? :)

Család esetleg ismét? :P Remélem, sikerült eljutnotok és újra megnézni. Nekem is kéne egyszer csak még egyszer valahogy :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, túl vagyok a negyedik Alienen is. Nincs sok hozzáfűznivalóm, az előzőekhez hasonlóan f*sza volt, az idegenek überbrutálul néztek ki, viszont a végén az az emberszerű hibrid már nem tetszett annyira. :D Nagyjából ennyi. :P Már csak a Predator 2.-t kellene még bepótolnom. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ma megnéztem a Becstelen Brygantikat. Az eleje zseniális volt, egészen a harmadik fejezet végéig. Utána mintha egy kicsit esett volna a film színvonala, bár szerintem az én érdeklődésem apadása volt a hibás, és nem a film. Az a Hans nevű német tiszt nagyon jó szereplő volt. Röviden megfogalmazva imádnivalóan köcsög. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, megjöttem a filmről....

Mint tudjátok, nem voltam nagyon elájulva eddig az Avatarról, de az utóbbi napokban lévő kritikák egész pozitív visszajelzést adtak a filmről és ti is jókat mondtatok róla, így nagy izgalomban ültem/ültünk ismerősökkel a vetítésre. 2X néztük meg, először 3D-sen, majd rám tekintettel 2D-sen is.

A 3D szellemképessége miatt nem volt valami élvezetes a film. :D 2D-ben nagyon szép volt a látvány, szép színes-szagos film volt. Ilyen színorgiát még nem láttam, max a kifestős könyvemben kicsi koromban. :P

A valódi élet-CGI közötti különbség az elején zavaró volt, de utáni túl tettem magam rajta. Elég pofás kis bolygó ez a Pandora és mint a neve is sugallta veszélyes.

A filmről:

Spoiler:

Az eleje elég nagy zagyvaság, jobban is kifejthették volna, hogy mi merre hány méter. Nem jött be ez a pár perces monológ dzsékszullitól. Aztán a technológia az jó volt, tetszettek a gépek, megy az elején az a böhöm nagy járgány is. A terheses pasas a House-ból, a Nörd az jó volt, meg a doki nő belépője is tetszett. De a főhösünk fogadtatása olyan tipikus volt tőle, hogy új fiú, ezért haragszunk rá irgum-burgum. Aztán meg naná, hogy avatar testben Jake egyből a király, tud egyből járni, látni meg hasonlók. Na ne, ezt legalább a Mátrixban meg a Kill Billben is jól megmutatták, hogy egyből azért nem tud járni az ember, bár ez nem sok embernek tűnik fel, meg hát gondolom idő se lett volna rá, hogy megmutassák a tanulását.

Lépjünk tovább az avatarok kinézetére. Nekem még most sem tetszik a fejük, olyan vékony. Ha egy kicsit vastagabb fejük lett volna, normálisabbnak néztek volna ki, főleg a doki avatarja. Az nagyon rémes volt, szerencse, hogy kevésszer szerepelt.

Az ezredes karaktere megfogott, jó karakter. Ő a tuti a filmben, a kedvencem lett. Megmondta a frankót, az avatar-progi szar, ide erő kell. Tipikus rossz arc, aki eléri a célját.

Majd terepgyakorlaton az állatvilágot megcsodálhatjuk. Jópofa volt ez az elefánt-féle lény. No kreativitás :P Aztán naná, hogy őt elkergeti egy csúcs-ragadozó. Megmosolyogtató jelenet volt. Majd a teli gatya és a lődözzünk a tigris komára jelenetnél mások is nevettek. Jó jel. Kezdjük realizálni, hogy ació-vígjátékra ültünk be. Szegény kis kék lényecske végtelen tárral lövöldözi a tigrist és naná, hogy semmi eredménye :P

Utána meg 100 méterről a vízbe effektust pedig szörnyű volt nézni. Megmenekül hősünk, majd jön a gonosz, épp készül lelőni, de hoppá lát egy kis molylepke-szentjánosbogarat és hopp. Talán nem kéne lenyilazni szegényt. Az Cupidora várt. Ezután naná, hogy magával viszi és hát naná, hogy ő a főmufti lánykája :P

Majd szépen beépül a többi majom ö... akarom mondani a navi közé :P Majd következik kb. fél óra nyál, hogy hogyan lesz belőle harcos, amit mások sok év alatt megtanulnak, azt ő pikk-pakk 2-3 hónap alatt. Te, hát ez a dzsékszulli egy zseni :P És akkor nem is beszélve, mikor repülnek, jön a csúcs-madár-ragadozó, aminek később megismerjük a történelmét. Ekkor már éreztem, hogy lesz még ennek szerepe.

Aztán a lánykérő, ahol az eddig kiválasztott pasit egy szempillantás alatt dobja a csaj és szeret bele az új srácba. Ez már a rendes filmekben is megvisel, hogy ilyen szintű érzéketlenség van a másik féllel szemben, ez a momentum sosem jött be nekem. A kollektív tudat jópofa volt, végre egy másik értékelhető dologja a filmnek.

Utána pedig a navik leigázása. Na itt kijött az ezredes karaktere. Mikor elkezdik dobálni a navik a repülőt, a terem fele már sírva röhög az ezredes beszólásán. Majd a világfa kidöntésekor haverral megállapítjuk, hogy ezt bizony alaposan besz...-ták a navik. Jake felébred, majd rabság. Majd mivel szíve hölgye naná hogy dobja a múltja miatt és majd beletörik emiatt a szíve. Na de aranyom, 2 hónapja ismered és így kiakadsz? :P

Ezek után stílusosan vissza kell szerezni a hölgy szívét, hát naná, hogy megszerezzük a csúcsmadarat, aki mit ad Eywa egyből betörik, viszont a kis zöldnél ez nem jött össze anno. Minő változatosság. A belépőnél pedig áll lepotyog, húha ez nagyon dúrva.

Majd szépen ledöbbenve veszi mindenki tudomásul, hogy az új srác egyből góré lett és levág egy olyan buzdító beszédet, mint ide Hajdúhadháza. Már vártam Morfeuszt, hogy még a végén elüsse, a király beszólást, hogy „még mindig élünk”. Közben doki reinkarnáció nem jön be, de ezt valahogy gondolni lehetett, egy jó karakternek is kötelező az ilyen történetekben meghalni, itt vagy a Nörd srác vagy a dokinak kellett. Hát az utóbbi lett. Jobb is így, legalább nem kell látnunk az avatarját :P

A végén a Big Final harc pedig zúzós volt ölték a navikat kacagva. Na de minő fordulat miatt jöttek a nagy állatok, még a nagy csúcs-ragadozó-tigris is megérkezett, és naná, hogy egyből beállt hátasnak.

A face2face pedig már annyira viccesen szánalom volt. A fegyvere bedöglik, gyün a kés harc és még bazzeg a mechában is van egy kis kés. Ez igen, ez a film csúcspontja, ne röhögtessetek már. Szegény ezredesnek meg kellett halnia, ezt a film megkövetelte, naná. Majd ami a dokinál nem gyütt össze, az a végén igen.

Csak ez is egy olyan film, hogy jó-jó megmaradtak a kedvenc új lényeink meg hasonló pozitív meg Hawaii van, de nem gondolunk bele, hogy nem a semmiért mentek a Pandorára az emberek, hanem a bányászat miatt, mert a Földön éhinség meg hasonló van, és ez volt az egyetlen kiút. Most viszont a kis kékek örömben meg bódogságban élhetnek, mi emberek meg forduljunk fel, mert nem voltak képesek egy kicsit költözködni. Ha esetleg összefüggött volna az életük a Világfával, akkor még OK, de nem ez van, mivel más törzsek is csak megélnek máshol. Meg ha már kidőlt a fa, már nem tök mindegy nekik? Jó persze, meg kell bosszulni a fát meg hasonló :D

 

Összességében jót mulattunk a filmen, kellemes kikapcsolódás volt. Viszont tipikus nagyobb a hype-ja, mint a lángja film, ugyanúgy, mint a Transformersek meg a Batmanok. Cameron eddig 3-ból 0. Se a Alien, se a T2 nem jött be, most az Avatar sem. Valahogy nem az én emberem ez a srác. Alapjában véve egy jó látványfilm, 0 történettel. Ha már 12 évig csinálta, vártunk rá, még dolgozhatott volna a könyvön pár évet, ennyi időnél a plusz pár év már úgysem számít. Mert hát a történettől mint láttátok nem dobtam hatost. Ha mélyre mentek volna benne, még érdekes is lehetett volna, mert ebben a bolygóban van potenciál, de ehelyett kapunk egy felületes bemutatást. Úgy érdekelt volna a navik kultúrája, Eywa mítosza, a kollektív tudat mikéntje, de ezekből csak cseppeket kapunk, ami elég kiábrándító. Azzal ne jöjjön senki, hogy a 2. részben (ha lesz) majd kapunk, mert ne ott adjon választ ezekre, hanem az első bemutató részben.

Vagy hosszabb is lehetett volna a film, és akkor középen max. elvágja és 2 részletben mutatja be (bár így is jó hosszú volt a film, plusz még a 15 perces szünet is rájött).

 

Mint a film előtt is írtam, pár ember véleményére voltam a legjobban kíváncsi és ebből a leginkább az Ody-éra, ami itt teljesen bejött, ugyanazon a véleményen vagyok vele.

 

Ez a film számomra egy egyszer (ö.. ez esetben kétszer :D ) nézhető mozi, a mai nap untig elég volt belőle, ha esetleg dvd-n elérhető lesz barátságos áron akkor beruházok rá.

10/7

 

A többieknek sem jött be annyira, kérdeztem a 3D-t, de mondták, hogy semmi különös. 3D-s filmet már egy csomószor láttak, ez sem mutatott többet az eddigi múviknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ma megnéztem a Becstelen Brygantikat. Az eleje zseniális volt, egészen a harmadik fejezet végéig. Utána mintha egy kicsit esett volna a film színvonala, bár szerintem az én érdeklődésem apadása volt a hibás, és nem a film. Az a Hans nevű német tiszt nagyon jó szereplő volt. Röviden megfogalmazva imádnivalóan köcsög. :P
Én is ma néztem meg és nekem is tetszett. :P Igazi Tarantinos jelenetek váltogatták egymást. A film csúcspontja a

Spoiler:

kantinos jelenet volt, no meg a film végi mészárlás. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha nem is ugyanazt a filmet láttuk volna... :D
:P ennyire negatív lett volna? Pedig jól szórakoztunk rajta. Én csak annyit írtam le, hogy ez számomra nem az évtized filmje, sőt még az év filmje listámban se elől áll. Egyszerűen Cameron ezen munkássága se jött be nekem, látszik, hogy csak a látványra ment rá, a történet kidolgozására (ami nálam a legszentebb dolog a hangulat előtt) nem. Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:P

 

Phobos, A jó ezredessel kapcsolatban sokban egyetértek. A hirtelen tanulás, meg hogy Dzsake zseni, nos:

Spoiler:

a srác tesója tudós, és ők ikrek voltak, vagyis a srác nem tök hülye. De természetesen tény, hogy ez villámtanulás volt! :P

És Karrdeval 100% egyetértek, ízlések és pofonok. :P (legalább nem 1! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy, hogy nem veszem komolyan a filmet, mint akció/sci-fi hanem vígjátékként fogom fel amolyan paródiaként. Annak pedig 7-es :P
Ezt ugye viccnek szántad? :P Ha nem tetszik, abból a számos okból, amit kifejtettél lentebb, az rendben van - az emberek nem egyformák. De paródiának nevezni.... Valami gond lehet a vevőkészülékeddel. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami gond lehet a vevőkészülékeddel. :D
Már párszor említettétek, hogy valami gond van az ízlésemmel meg a felfogásommal, de ez nem baj számomra. Ez emel ki a tömegből, hogy nagyon el van itt szúrva bennem valami :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, te szerintem csak néztél, de nem láttál semmit :P

 

Jake esete. Ugye mozgáskorlátozott. Node nem ám születtése óta, hogy tanulnia kelljen a járást. :D Ő egy tengerészgyalogos volt, de lebénult. Pontos dátumot nem tudunk, viszont egy jelenetben látszanak a sorvadt lábai, szóval nem tegnap történt, de annyiba belefér, hogy nagyjából a Földről való indulása előtti pár hónapba még ez beleférjen. Az út alatt ugye meg hibernálva volt. Szóval tud járni, nem felejtett el. :P

 

Eywa mitoszából meg szerintem pont annyit kaptunk amennyi szükséges. Ennyi erővel az SW Erőbe is bele lehet kötni. Ott sokaknak még a varázs is szertefoszlott a midiízék behozatalával. Itt bőven elég az, hogy

 

Spoiler:

Egyfajta idegrendszeri összekötettésről van szó a Pandora élőlényei között.

 

Amúgy látszik, hogy ez nem a te filmed :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:P ennyire negatív lett volna? Pedig jól szórakoztunk rajta. Én csak annyit írtam le, hogy ez számomra nem az évtized filmje, sőt még az év filmje listámban se elől áll. Egyszerűen Cameron ezen munkássága se jött be nekem, látszik, hogy csak a látványra ment rá, a történet kidolgozására (ami nálam a legszentebb dolog a hangulat előtt) nem.

Nos, nekem az, hogy paródiaként tekinted, bizonyos értelemben rosszabb a negatív kritikánál. De nem esek neked, mint szegény Odynak - mintha kissé heves lettem volna akkor :D - Vagyis még ha nem is értek egyet azzal, hogy ennyire nevetségesen gyermeteg lenne, de elfogadom, hogy TE ennél többet vársz el egy történettől.

Én szeretem Cameron filmecskéit, és tény, egyik sem a rettenetesen bonyi történetről híres. Szerencsére idén kismillió jó film volt a mozikban, tehát biztos volt, ami neked is bejött! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok egy biológus/orvos, de nem csak Jake-kel van ott a bajom, hanem a másik sráccal is. Mind a Kill Bill-be, mind a Mátrixba, mind biológia óránkon volt (a tanár ezzel a 2 példával magyarázta, azért hoztam fel itt is ezeket) hogy ha újjá vagy megszületik egy ember (Neo), kómába kerül sok ideig (Beatrix), újra kell tanulnia a mozgásokat, hozzá kell szoknia a régi dolgokhoz. Pl. ugyanezt a hibát követték el a House 3. évad 1. részébe is. Ott is sokáig nem tudott járni a beteg, beadtak neki egy gyógyszert és talpra állt. Ilyen az életben nincsen.

 

De ez csak az egyik gondom volt a sok közül és ez tipikus film betegség, mint a Star Wars-ban a hang terjedése az űrben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.