Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nekem eszembejutott néhány film aminek jó folytatások készültek.

A már említett Indy mellett a Vissza a jövőbe. Gremlins, Ghostbusters, Superman, Reszkessetek betörők 1-2, Rémálom az elm utcában vagy akár a Péntek 13 Még a James Bond sorozat is idesorolható, bár azt nem folytatásnak, hanem a szívonal megtartásának nevezném.

Én folytatás párti vagyok, mert ha jó lesz, az mindenkinek jó, ha rossz, akkor is láttuk, de legalább tanulhatunk belőle, hogy legközelebb mit kell másként csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem eszembejutott néhány film aminek jó folytatások készültek.

A már említett Indy mellett a Vissza a jövőbe. Gremlins, Ghostbusters, Superman, Reszkessetek betörők 1-2, Rémálom az elm utcában vagy akár a Péntek 13 Még a James Bond sorozat is idesorolható, bár azt nem folytatásnak, hanem a szívonal megtartásának nevezném.

Én folytatás párti vagyok, mert ha jó lesz, az mindenkinek jó, ha rossz, akkor is láttuk, de legalább tanulhatunk belőle, hogy legközelebb mit kell másként csinálni.

A végén még kiderül, hogy gyakorlatilag mindig megéri...remélem nem lesz Titanic 2. :D .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne ijesztgess, Szisz! :D:D

 

MissKarrde: Nálam is ez a vezető rész, és főleg Samuel L. Jackson miatt. Ja, és a Die Hard filmek hatásaként lett Bruce Willis az egyik kedvenc színészem. Nagyon bírom a fejét. Csak sajna a Sin Cityt még nem láttam, pedig az - úgy hallotam - jó lett.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha már remek folytatások: nemrég néztem meg Sergio Leone "Dollár-trilógiáját". Az első rész egy baromi jól megcsinált B-film, remek zenével, de összességében nem lóg ki a spagetti-westernek mezőnyéből. A második rész emeli a tétet: a hangulat és a profizmus árad minden képkockájából... és amikor azt hiszi az ember, hogy ezt már nem lehet fokozni, akkor jön a záró-darab: "A Jó, a Rossz és a Csúf"... erre pedig már egyszerüen szavakat se lehet találni. Iszonyat monumentális és észbontóan szórakoztató. A 'Volt egyszer egy Vadnyugattal' karöltve ez a legjobb western imho.

Szóval azért vannak jó folytatások...

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak sajna a Sin Cityt még nem láttam, pedig az - úgy hallotam - jó lett.

Jó is, ha teheted, mindenképpen nézd meg. Bár rengeteg a szöveg benne, mégis inkább feliratosan ajánlanám. Amikor moziban ment, egy mozi adta feliratosan, és ott néztem meg. Igaz, hogy ez már-már mazochizmus, de megérte. Különben meg gyorsan tudok feliratot olvasni ( Te meg amúgy jó angolos vagy ).

BW-t én is bírom, az akciósztárként elhíresültek közül ő a legszimpibb :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A Jó, a Rossz és a Csúf"... erre pedig már egyszerüen szavakat se lehet találni.

Szóval azért vannak jó folytatások...

Hát igen, vannak jó folytatások :D

A Jó, a Rossz és a Csúf filmet majdnem egyszer láttam nem is olyan régen. Egyik délután adta a tévé, és leültem megnézni. Már vagy két órája ment a film, mikor áramszünet szakította meg az adást :D Így a mai napig nem láttam a végét, de még hónapokig nem tudtam meg, hogy mivel végződött, és ezt nagyon sajnáltam. Végül a másik fórum filmes topikjában egy srác megírta. Remélem, egy napon meg tudom teljes egészében nézni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiszed, vagy sem, én az SW-vel jártam kicsit hasonló helyzetbe. Úgy három és 3/4 éve lehetett, szóval,épphogy láttam az EpII-t, de a többi epizód még ismeretlen volt számomra. Elmentem a videótékába, megnéztem az első részt, majd a negyediket, és az ötödiket. Aztán sajnos a tékás közölte, hogy a hatodik tönkrement, így kb. egy hónapig-másfélig fogalmam sem volt, hogy fog végződni a történet (merthogy máshova nem voltam beíratkozva, és így kénytelen voltam bevárni, míg haverom leszedi netről).

 

A fent említett Western trilogiához nem volt még szerencsém...

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A már említett Indy mellett a Vissza a jövőbe. Gremlins, Ghostbusters, Superman, Reszkessetek betörők 1-2, Rémálom az elm utcában vagy akár a Péntek 13 Még a James Bond sorozat is idesorolható, bár azt nem folytatásnak, hanem a szívonal megtartásának nevezném.

Én folytatás párti vagyok, mert ha jó lesz, az mindenkinek jó, ha rossz, akkor is láttuk, de legalább tanulhatunk belőle, hogy legközelebb mit kell másként csinálni.

Vissza a jövőbe, isteni, csak az új szinkron nem kellett volna :D

Gremlins 1 fergeteges, már gyűjtök egy tarajosra :D A második rész már nem olyan jó szerintem, de a maga nevében élvezetes.

Superman, alapból nem szeressem, de nem rossz darabok, képregény adaptációból készült rosszabb is. Az új Szupermenre viszont kíváncsi vagyok, mert azon túl, hogy az X-men 1-2 (hopp, még egy jó folytatás) rendezője készítette, újabban egész jók a képregény filmek.

Ghostbusters, alapmű, nagy kedvencem :P

Reszkessetek betörők 1-2 színtén alapmű, és nekem még a 3. is tetszett, bár szögesen külön választom az 1-2-től. A 4. részt viszont szerintem mindenki kerülje!

Rém álom az elm utcában, hát sose szerettem egyik részét sem, ahogy Jasen kalandjait sem nagyon a Péntek 13-ban (a Jasen X benne van a valaha látott 3 legrosszabb filmek kategóriámban), de Freddy Cruger rulezz :D

James Bond, isten mentsen még egytől. Shean Connery óta Roger Mure még tudta hozni a szintet (bár ő sem olyannyira), és bár Prise Brosman sem volt rossz James Bond, 21-ből három rész tetszik körülbelül (az első kettő és az utolsó). Az új James Bond szereplő viszont szerintem nagy bukta lesz. Fél a fegyverektől, nem tud úszni, mentmellénnyel csónakázik, nem ismeri a kézi válltót, csak az automatát (nesze neked Aston Martin), és szerintem messze van a jóképű fogalmától. Tipikus James Bond image :D

Amúgy én is folytatás párti vagyok. Idén is lesz kettő, ami igazán érdekel: X-Men 3 és a Karrib-tenger kalózai 2: a halott ember átka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez az, pont azt nem láttam :D Na majd egyszer :D

 

Donát, ez nem semmi történet. Szerencsére én nem így jártam, de másnak köszönhettem. Anyu egyik munkatársától kaptunk egy listát filmekről, amikor vettünk videót egyszer valamikor. Amit kiválasztottunk, azokat átmásolták nekünk. Szerencsére öcsém tudta, hogy az epIV-V-VI összetartozik (csak az alcímek voltak felsorolva, ebből nem volt egyértelmű az összetartozásuk egy SW analfabéta számára), ezért mindhármat kérte :D És megnéztük egymás után.

 

Nemrég fejeztem be a Crash-t. Remek film volt, tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gemlins-szuper!!! Joe Dante nálam a Piranha óta félisteni státuszban van! :D

A második rész nagyon sok ember számára nehezen befogadható, ettől függetlenül szerintem a mozi történelem egyik méltatlanul elfeledett kincse; soha senki nem készített és valószínűleg nem is fog senki nagyköltségvetésű nihilista filmet forgatni. Technikailag pedig az óta se tudta senki felülmúlni és nem is fogja kb. 100 évig! Minden báb egy valódi karakter ESZMÉLETLEN!!!!!!

 

"Szellemirtók" (aranyba minden google fejlesztővel!) Tipikus példája hogy egy örök klasszikus nem kapott méltó DVD kiadást (hol a díszdoboz és a filmenkénti (minimum) egy extra lemez?) . Minden jó a színészek a zene FX és még és még....

 

Superman: a leghihetetlenebb szuperhős - mindig utáltam és a filmeket is (ettől függetlenül az új bemutatóján ott a helyem Singer miatt)

 

Jason: JAJJJ NEEEEEE! :D

 

Nightmare: a második rész kivételével (eredetileg nem is az lett volna) ennyire kreatív sorozatot soha nem láttam és a "belső" trilógia (4-5-6) a világ legjobb fantasy alkotásai közt szerepel. Robert englund a mennybe ment vele a csíkos pulóver kult státuszba lépett és Kevin Yagher megmutatta, hogy nála senki se tud jobb Freddy-t készíteni+Screaming Mad George bogárrá változós jelenete a mozi történetének legfelkavaróbb jelenete a mai napig! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha már remek folytatások: nemrég néztem meg Sergio Leone "Dollár-trilógiáját". Az első rész egy baromi jól megcsinált B-film, remek zenével, de összességében nem lóg ki a spagetti-westernek mezőnyéből. A második rész emeli a tétet: a hangulat és a profizmus árad minden képkockájából... és amikor azt hiszi az ember, hogy ezt már nem lehet fokozni, akkor jön a záró-darab: "A Jó, a Rossz és a Csúf"... erre pedig már egyszerüen szavakat se lehet találni. Iszonyat monumentális és észbontóan szórakoztató. A 'Volt egyszer egy Vadnyugattal' karöltve ez a legjobb western imho.

Szóval azért vannak jó folytatások...

Egyetértek, sőt, sztem a The Good, the Bad and the Ugly a westernfilmeknek egy olyan megközelíthetetlen csúcsa, amihez még az egyébként remek Volt egyszer egy... sem érhet fel. Tökéletes, nagyszabású eposz.

 

De sztem ezek sem igazi folytatások :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, vannak jó folytatások :)

A Jó, a Rossz és a Csúf filmet majdnem egyszer láttam nem is olyan régen. Egyik délután adta a tévé, és leültem megnézni. Már vagy két órája ment a film, mikor áramszünet szakította meg az adást :fuckoff: Így a mai napig nem láttam a végét, de még hónapokig nem tudtam meg, hogy mivel végződött, és ezt nagyon sajnáltam. Végül a másik fórum filmes topikjában egy srác megírta. Remélem, egy napon meg tudom teljes egészében nézni :)

Az utolsó fél óra pedig vmi hihetetlen, olyan fináléja van a filmnek, hogy tyűűűűű... Mindenképp nézd meg egyben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utolsó fél óra pedig vmi hihetetlen, olyan fináléja van a filmnek, hogy tyűűűűű... Mindenképp nézd meg egyben :)

Most már a szívem vérzik érte :fuckoff: Na nem baj, egyszer úgyis megnézem, ha addig élek is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, srácok, jöhetnek a szörnyülködések :nana:

Ugyanis megnéztem a Túl a barátságont :) És azért is írok róla legalább egy mondatot.

Nekem nagyon tetszett a film, megfogott a hangulata. Néhol gyönyörű szépek a képek, a zene néhol egészen jó (na de nem annyira), főleg az elején, amikor az idilli vadregényes tájon bóklászunk "főhőseinkkel" birkákat terelgetve. Igazán harmonikus (és egyáltalán nem unalomba fúló) hangulatot áraszt magából az egész első fele a filmnek. Színészek fantasztikusak végig, még a mellékszereplők sem lógnak igazán ki, de hát azért Gyllenhaal és Ledger messze zseniálisak, és M. Williams sem marad el tőlük. Sokszor nem is kell, hogy megszólaljanak, egyszerűen rájuk van írva minden. Tetszik ez. Nagyon szép és remek film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy egy lánynak tetszett a film az azért annyira nem meglepő. Én is szivesen néznék filmet leszbikus tehenész-lánykákról :nana:

 

Egyébként nemrég néztem meg a Lord of War-t Nicholas Cage-el és szerintem remek! A központban itt a fegyver-biznisz áll... annyira, hogy a szereplők emiatt kicsit laposak is lettek, de ez engem nem zavart. Már a film nyitánya is nagyon durva: egy golyó útját követhetjük végig egy orosz gyárban történő összeszerelésétől egészen odáig, amig egy poros afrikai utcácskán bele nem lövik egy kis-gyerek fejébe :) Provokativ film, de ezt nagyon jól csinálja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a filmet nem láttam(Túl a barátságon), nem is tartózkodok a megnézetelétől.A melegség nem zavarna, csak ne legyen hevesebb véleménycsere köztük..

 

Nicholas Cage-es filmet viszont láttam kb két hete, és jó volt.Nem több a jónál.Sajnos csak szinkronosan láttam, feliratosan is meg szeretném nézni.Cage remek színész mint mindig, már csak az időjósos filmjét kéne látni.De az a csaj aki Ava-t alakította, nem jött át.Igaz elég ismeretlennek számít még a szakmában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy egy lánynak tetszett a film az azért annyira nem meglepő. Én is szivesen néznék filmet leszbikus tehenész-lánykákról :)

 

Egyébként nemrég néztem meg a Lord of War-t Nicholas Cage-el és szerintem remek!

:nana:

Én is megnézném, ha jó film :D

 

Azt olvastam, hogy a fegyverek jó része nem kellék volt. Mivel a költségvetést elég szűkre szabták (lévén egyetlen stúdió sem vállalta, és a kevés zsét is alig tudták összeszedni) , végül ukrán és talán cseh? "üzletemberek" adták össze a felszerelést, amit a film után továbbadtak a megrendelőiknek. Vajon ez tényleg így lehetett? Elég hihetetlennek hangzik, de ma már minden megeshet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt olvastam, hogy a fegyverek jó része nem kellék volt. Mivel a költségvetést elég szűkre szabták (lévén egyetlen stúdió sem vállalta, és a kevés zsét is alig tudták összeszedni) , végül ukrán és talán cseh? "üzletemberek" adták össze a felszerelést, amit a film után továbbadtak a megrendelőiknek. Vajon ez tényleg így lehetett? Elég hihetetlennek hangzik, de ma már minden megeshet  :nana:

Az imdb szerint van benne igazság. Még a tankok is igaziak a filmben és keletről szerezték be őket...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az imdb szerint van benne igazság. Még a tankok is igaziak a filmben és keletről szerezték be őket...

Meg a repülőgép, amit szállításra használtak a filmben, ugyanazt a funkciót töltötte be a valóságban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus hírek filmországból! Egyszerre forgatják az évek során kultikussá vált Pumkinhead 3. és 4. részét Romániában; a rendező Jake West (Evil Aliens) lesz benne Lance Henriksen és Doug Bradley; a lényt ezúttal Gary J. Tunnicliffe (Hellraiser, Candyman) készíti. :D És, hogy ettől függetlenül miért lehet rossz hír? Sajna Romániába nem azért járnak forgatni az amerikaiak mert szép a környezet, hanem azért mert kb annyi pénzből le lehet forgatni egy (újjabb példa szerint) hihetetlenül szar filmet amennyiért a világ bármely más pontján még a legutolsó világosító se kapcsolna be egy lámpát. :) Pár "remekmű" ami itt készült ugyan attól a gyártótól aki most a rég halottnak tünt Pumkinhead figurát akarja megszentségteleníteni: Hellraiser 5-8; Dracula II-III; The Prophecy 3-5 - ig stb. Mint látható óriási érzékük van ahhoz, hogy igazán jó vagy kultikus franchiseokat tegyenek a földel egyenlővé! :) De azért a remény örök, West egész tiszteségessen tud rendezni ha akar, Henriksen és Bradley pedig piszok jó szinészek ha egy normáls rendező irányítja őket; Tunnicliffe pedig 1 dolláros költségvetéssel is tud dögös szörnyeket kreálni. Egész jól hangzik már, ugye?! A legroszabb most jön: mindkettő a Sci-Fi Channel-ön fog debütálni (se vér, belek szex se semmi :D )!!!!!!!!!!!! :D:nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.