Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nahát megnéztem Ody-nak hála  :) az FFVII Advent Children-t. Elsőre nem nagyon értettem a történetet, hiába, a VII-et sajna nem játszottam még :) , 2. nézésnél már segített az FF alapmitológia, azért az utalásokat és a karakterek motivációit így se mindig vágtam, mégis a hangulata és a látvány hamisítatlan Final Fantasy és most annyira, de annyira kedvet kaptam a játékhoz. Ahogy olvasgattam FF fórumokon a film meg is dobta a játék iránti keresletet  :) . Egy szó mint száz, nagyon bekerített a film. :)

Készül a folytatása, mondjuk szerintem inkább előzmény kéne neki a játékot csak éppen hogy vagy úgy se ismerők számára.

 

Nekem inkább a Jelekkel volt bajom...

Nekem a Jelek kifejezetten tetszett, bár meglehetősen elvont. Ám egy meleg nyári éjszakán tökegyedül a sötét lakásban végignézni, marha jó hatást gyakorolt. Pláne, mikor Gibson meglátja az UFO-t a házuk tetején az ablakból. A monitorom mellett, velem szemben meg ott volt az ablak és onnét látszott a ház, ilyedtemben rögvest én is kifelé kezdtem lesni. Huh, ha akkor kiszúrok valakit a tetőn kelebólálni... báh, ha csak arra a pillanatra gondolok, kiráz a hideg. Le is húzom a redőnyt.

A Falut sajnos még nem láttam.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Jeleket moziban néztem, ugyhogy jó nagyokat szoltak az 'ijesztések', de megrémülni még igy se tudtam... kinek a pap kinek a papné :) Hasonlóan ellentétes ponton állok a FFVII Advent Children-el is. Valoszinüleg azért mert sose játszottam a játékkal igy csak egy nagyon zavaros filmet kaptam nagyon rángó kamerákkal... egy-két szép beállitás tényleg volt és a motorból előugró pengék nagyon jók voltak de azért szivesebben nézek Blizzard-os átvezetőket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Jeleket moziban néztem, ugyhogy jó nagyokat szoltak az 'ijesztések', de megrémülni még igy se tudtam... kinek a pap kinek a papné :)

Én is moziban láttam, és érdekes módon, ott nem rémüldöztem :) Ellenben tévé előtt valahogy rémisztőbbnek találtam (na persze este sötétben). Gondolkodtam is rajta, hogy vajon mitől, de mindössze annyira jutottam, hogy talán a szoba zártabb tere képes a szorongósabb dolgokat kihozni belőlem, a mozi tág tere pedig jóval kevésbé. A falunak a hangulata bejön nekem is, de a témát is jónak találom, jobban tetszik, mint a Jelek. No és J.N.Howard A faluhoz írta a legjobb zenét is (rendkívül erős hangulati eleme a filmnek) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam forditva müködött: a moziban még csak-csak volt valami hatása (a hirtelen hangoknak köszönhetően... emlékeim szerint a kutya felmordulása volt a legijesztőbb, még az elején), de otthon már majdnem elaludtam rajta.

De vajom Shyamalan most már mindig ezt a receptet fogja használni? Misztikus téma a végén egy nagy csattanóval? Mondjuk eddig nagyrészt bejöttek a munkái, de lehet, hogy egy idő után fárasztó lesz... például ennek a Lady in the Water-nek az elözetese annyira már nem hozott lázba, de majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A misztikus, zavaros és kusza történet, végén nagy csattanólval, nálam inkább csak a Philip K. Dick filmeknél, de inkább könyveknél jön be.

Nagyon kíváncsian várom mit hoznak ki a kamera által homályosan, vagyis Scanner Darklyból. MÁr nincs is olyan messze. :)

Azt már így megnézés nélkül is ajánlom mindenkinek. Ha van valami köze a könyvhöz akkor mindenképp. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennél az lenne a csattanó, hogy nincs csattanó :) Én lemondanék az eddigi stílusáról, ha szépen elmesélne egy érdekes történetet. Megnéznék tőle egy ilyet. A bemutatót még nem láttam, de a történetből ki lehet hozni egy jó filmet, majd kiderül, hogy sikerült-e neki.

A Jelekben nekem az éjszakai kukoricás rész volt az, amit rémisztőnek találtam. Sötétség, a hangok, az enyhe klausztrofóbiás érzet a magas növénykék között, és annak a várása, hogy mikor bukkan fel végre valami. Ezeknek volt némi hatása, de nem olyan, hogy ne nézzek oda :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelek/Signs: Jó béna film, én majdnem elaludtam rajta.DVD-n láttam én is este, de így se tudott hatni.A késes dolog az ajtónál mondjuk állat volt - szegény UFO...Inkább sírni akartam Mel Gibson nyögdécselésein, valahogy nem jön be a pali.Se rendezőként, mert pl a Passió borzalmas film, inkább megnézem a Batman és Robint, mint hogy mégegyszer megnézzem azt az ökörséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sztem nem lesz olyan jó mint az első rész, de mindenképp megnézem, hiszem az első zseniális és nem csak a történet és látnyávilág, de a szereplők is. Személyes favoritom Kiera!!! :D:peace::D

 

Kisebb szerelmi bánatom van és most megnéztem a Mi kell a nőnek címá filmet, persze már láttam párszor. De segített. Iszonyat ötletes film.

Gondolom mindenki látta, de aki mégsem, az gyorsan pótolja! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oliver Stone a szájbarágás nagymestere régen összerakott pár egész jó filmet, de amit mostanában csinál az szinte értékelhetetlen... és úgy tünik a Nagy Sándorral még nem süllyedt elég mélyre, mert ezzel a 'Word trade Center'-el mindent alul fog múlni. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oliver Stone a szájbarágás nagymestere régen összerakott pár egész jó filmet, de amit mostanában csinál az szinte értékelhetetlen... és úgy tünik a Nagy Sándorral még nem süllyedt elég mélyre, mert ezzel a 'Word trade Center'-el mindent alul fog múlni. :peace:

Ja, totál gáz... Ez a WTC már akkor bűzlött, amikor Stone bejelentette, hogy megcsinálja. Primitív hatásvadászat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont vicces látni az imdb-n, hogy reagálnak rá a helybeliek: "micsoda erőteljes képsorok", "ez biztos elviszi majd a legjobb film Oscar-t", "legalább olyan erőteljes és igaz, mint a 'Katonák voltunk'" (ez bizonyos szempontból igaz :peace:). Alig van egy-két negativoskodó arc...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a Da Vinci kód-ot rendesen lehuzzák a kritikusok. A külföldi itészek 19%-os tetszési indexe mindenesetre megdöbbentően alacsony (csak összehasonlitásképp: a Baljós Árnyaké 63% volt, az ep.3-é pedig 82%), de idehaza se nagyon méltatják. Mind az origo, mind az index, mind a mozinet lehuzta... a végső konkluzióval várjuk meg persze a filmet, de mióta kiderült, hogy Ron Howard rendezi nem számitottam sokkal többre :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is éppen ezen lepődtem meg, bár az index kritikáját még nem is olvastam. :)

 

 

EDIT: Huuuuh! Tóta W kolléga írta, "a megfeszített fütyköse" címmel. :rock: Jó móka lesz elolvasni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a kritikusok alapban úgy álltak, állnak hozzá, hogy már a könyv is egy kusza baromság. Így szerintem nem lehet elfogulatlan véleményt mondani a filmről. Akinek nem tetszett a könyv - én imádtam - annak a film sem fog. De attól még én is kíváncsi vagyok hogy hogyan tudnak annyi okosságot belesűríteni, hogy tényleg ne dokumentumfilmet lássunk, hanem egy jó kis krimit.

Én mindenesetre ngyon várom! :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ilyen alacsony tetszési index-nél már valami más is bekell játszon... a Baljós Árnyakat is utálták, mert úgy ülték be hogy a 'régi SW-t fogják látni', de azért csak össze tudta gründolni azt a 63%-ot. Ilyen rossz pontot, mint a Da Vinci a B-kategóriás horrorok legrosszabjai szoktak összegyűjteni.

 

Edit: Na de a puding próbája az evés, szóval majd meglátjuk :rock:

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ilyen alacsony tetszési index-nél már valami más is bekell játszon... a Baljós Árnyakat is utálták, mert úgy ülték be hogy a 'régi SW-t fogják látni', de azért csak össze tudta gründolni azt a 63%-ot. Ilyen rossz pontot, mint a Da Vinci a B-kategóriás horrorok legrosszabjai szoktak összegyűjteni.

 

Edit: Na de a puding próbája az evés, szóval majd meglátjuk :rock:

Hát ez tényleg nem sok jót jelent... Nem értek egyet azzal, hogy a könyvvel hozzuk összefüggésbe a tetszési indexet, ugyanis a filmnek önmagában kellene megállnia a helyét, a könyv ismerete nélkül. Ha a kritikusok nagyrésze lehúzza, az biztos azért van, mert filmként nem állja meg a helyét.

 

Engem mondjuk eddig sem érdekelt, ezután sem fog :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de szerintem Kudar arra gondolt, hogy ha a kritikusnak nem jött be a könyv, akkor az arra alapuló film sem fog, így aztán nem is fogja felpontozni... más kérdés, hogy 19% az mégis csak 19%...

 

Donát.

Pontosan!!! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.