Ugrás a kommentre

Csillagászat, kozmológia, űrkutatás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Igen, mert tudomásom szerint a Proxima Centauri vörös törpe, így kisebb az ereje, viszont a bolygó maga közelebb van, ami miatt a hőmérséklet akár jó is lehet, de a sugárzás sokkal erősebb, mint a Földön. Ilyenkor látszik, hogy mennyi milliónyi tényező együttállása kell ahhoz, hogy élet alakulhasson ki, vagy legalábbis ember számára élhető környezet egy bolygón. Kb. mintha több ezer kis egység sugarú kör forogna a levegőben, és arra várnánk, hogy mikor kerülnek teljes átfedésbe egymással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Le van írva minden a cikkben, nem kell találgatni. :) A csillag lakhatósági zónájában kering a bolygó, elvileg lehet rajta folyékony víz. A csillag flerek viszont nagyon erősek lehetnek, így azok veszélyt jelenthetnek az esetleges életre. Egyébként a keringése kötött, de ez is le van írva, szóval el kell olvasni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Le van írva minden a cikkben, nem kell találgatni. :) A csillag lakhatósági zónájában kering a bolygó, elvileg lehet rajta folyékony víz. A csillag flerek viszont nagyon erősek lehetnek, így azok veszélyt jelenthetnek az esetleges életre. Egyébként a keringése kötött, de ez is le van írva, szóval el kell olvasni. :)

Nem olvastam el konkrétan a linkelt cikket, két napja olvastam róla, tehát az emlékeimből idézve reagáltam a témára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

http://www.scienceworldreport.com/articles/48285/20160926/congress-mandates-manned-mars-mission-nasa-gets-19-5-billion.htm

Most már törvény írja elő a Mars meghódítását

 

Az Egyesült Államok Szenátusa megadta az engedélyt az amerikai űrhivatalnak, hogy folytassa a Mars-út előkészítését. A NASA munkatársai 2017-ben 19,5 milliárd dollárral gazdálkodhatnak, ami alig több a 2016-os büdzsénél. Az viszont elég nagy áttörés, hogy törvénybe iktatták a Mars meghódítását.

Kennedy 55 évvel ezelőtt, 1961 május 25-én tűzte ki célként a Holdra szállást, és jóval kevesebb időre volt szükség a megvalósításhoz, hiszen az 1969-ben megvalósult. Persze a Mars nem is a szomszédunkban van, úgyhogy reálisabb volt azt kérni a NASA-tól, hogy 25 éven belül érintsék emberi talpak a Mars vörös talaját.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 hónappal később...

Esetleg közületek valaki olvasott már Stephen Hawkingtól? Gondolkodom rajta, hogy megveszek tőle két könyvet, de nem tudom, vajon mennyire érthetően tálalná a dolgokat egy olyan laikus számára, mint én.

Elég olvasmányos, szerintem próbáld be nyugodtan. Az Első Három Percet ajánlom.

 

Jake. A space x csak megkerüli a Holdat, nem száll le. Mellőzzük a dezinformációkat ha lehetséges. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
2018. 02. 08. - 8:29, Ody Mandrell írta:

Azért ez durva. Jó lenne már konkrétan a Marsra menni, de előbb még a Holdra kellene visszatérni és ott bázist létrehozni. 

Azért egy 60-as 70-es években tevékenykedő tudós/író/űrkutató nem hitte volna, hogy 2018-ban még mindig a Földön kísérletezünk meg tervezgetünk... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.