Ugrás a kommentre

Csillagászat, kozmológia, űrkutatás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De minek? :)

Ugyanazért amiért mi is figyeljük az állatokat az állatkertben, kint a vadonban, rezervátumokban stb.

 

Lehet egy tök nagy csillagközi civilizáció van odakint csak mi nem tudunk róla, ők pedig figyelnek minket, hogy mikor érünk meg rá, hogy mi is a részévé váljunk. Na jó ez most nagyon álmodozó lett :D De a Star Trekben is megvan a direktíva, hogy ne avatkozzanak be fejletlenebb civilizációk életébe, lehet nekik is megvan ez :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet sok scifit néztem, de semmi nem cáfolja a lehetőségét :D Most ha belegondoltok akkor a Földön is vannak olyan törzsek akár a Sentinel szigeten, akár az Amazonasban akik azt se tudják, hogy egy komplett cilivizáció van "odakint", míg mi pl. tudunk róluk.

 

Tehát ha ez itt nálunk megvan, akkor kozmikus szinten meg pláne könnyen elképzelhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Lehet egy tök nagy csillagközi civilizáció van odakint csak mi nem tudunk róla, ők pedig figyelnek minket, hogy mikor érünk meg rá, hogy mi is a részévé váljunk. 

Én ezzel maximálisan egyet értek, amíg itt bolygón belül is széthúzás van, egy intelligensebb faj miért lépne kapcsolatba, hülye lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Annó nem álltak volna le, szerintem már rég a Marsot kolonizálnánk.

 

Én nagyon várom azt a pillanatot amikor újra ember lép a Holdra, mekkora élmény lesz már ugyanúgy élőben nézni mint annó :D 

Most kicsit visszatekertem a múltba.. Elon Musk 2016 környékén már azt ígérte, hogy évtized végére a Holdra és a Marsra megyünk.  10 éve pedig egy valóságshowt akartak indítani a Marson :D

Kezdem úgy érezni, megint el fog telni 10 év, és nem lesz semmi előre haladás...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Most kicsit visszatekertem a múltba.. Elon Musk 2016 környékén már azt ígérte, hogy évtized végére a Holdra és a Marsra megyünk.  10 éve pedig egy valóságshowt akartak indítani a Marson :D

Kezdem úgy érezni, megint el fog telni 10 év, és nem lesz semmi előre haladás...

 

Kicsit túlvállalta magát, de nélküle így se járnánk ott ahol most :D 

 

Azt hiszem talán 2032-33 környékére van most belőve az első telep létrehozása, lehet ezen a koronavírus helyzet fog még odébb tolni 1-2 évet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 4 héttel később...

2022-ben indulhatnak az első előkészítő Starship űrhajók Elon Musk mars városának megvalósításához, amit 2024-ben követ az első emberes kilövés. Ha a terv beválik 2050 környékén már létezhet egy önellátó város a marson. Még a végén megvalósul az Expanse naprendszere a valóságban, remélhetőleg protomolekula nélkül:D.

https://www.inverse.com/innovation/spacex-mars-city-launch-date

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Iqvi írta:

2022-ben indulhatnak az első előkészítő Starship űrhajók Elon Musk mars városának megvalósításához, amit 2024-ben követ az első emberes kilövés. Ha a terv beválik 2050 környékén már létezhet egy önellátó város a marson. Még a végén megvalósul az Expanse naprendszere a valóságban, remélhetőleg protomolekula nélkül:D.

https://www.inverse.com/innovation/spacex-mars-city-launch-date

Napokban játszottam végig a Call of Duty: Infinite Warfare-t, most mondom hogy nem lesz jó vége a dolognak :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Pont most olvasom a Háromtest-trilógiát amiben kiderül hogy mégsem vagyunk egyedül és van az emberiségnek 400 éve felkészülni az idegen invázióra, idevágó részlet:

 

- A valódi univerzum éppilyen sötét. - Lui Ji intett kezével a sötétben, mintha bársonyt simogatna. - A világegyetem egy sötét erdő. Minden civilizáció egy fegyveres vadász, aki kísértetként oson a fák között, lágyan félresöpri az útjában lévő ágakat, és próbál hangtalanul haladni előre. Még levegőt is óvatosan vesz. A vadásznak óvatosnak kell lennie, mert hozzá hasonló vadászok lopakodnak szerte az erdőben. Ha más élőnényre akad - legyen az másik vadász, angyal vagy démon, törékeny csecsemő vagy csoszogó öregember, angyali fiatal lány vagy istenhez hasonló fiú-, csak egyvalamit tehet: tüzet nyit rá, és megsemmisíti. Ebben az erdőben a másik ember jelenti a pokolt, az örök fenyegetést. Minden olyan életformát, amely felfedi létezését, gyorsan eltörölnek. Ez a kozmikus civilizáció képe, ez a Fermi-paradoxon magyarázata. Ebben a sötét erdőben van azonban egy ostoba gyermek, az emberiség, aki tábortüzet rakott, és ott kiabálja mellette, hogy "Itt vagyok!, Itt vagyok!" - mondta Luo Ji

 

Még kifejtik kicsit a könyvben azt is, hogy van egy nagy kozmikus bizonytalanság, amikor egyik fél sem tudja a másikról hogy ha felvennék egymással a kapcsolatot akkor mi lenne: együttműködve a két civilizáció esetleg mégnagyobb fejlődést érne el, vagy megsemmisítik egymást?

 

Egyébként nekem ez a magyarázat ami nagyon tetszik, és kicsit parává is teszi hogy amikor felnézünk az éjszakai égboltra akkor ki tudja hogy éppen ki néz vissza ránk a billiónyi csillag közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Egyébként nekem ez a magyarázat ami nagyon tetszik, és kicsit parává is teszi hogy amikor felnézünk az éjszakai égboltra akkor ki tudja hogy éppen ki néz vissza ránk a billiónyi csillag közül.

A Föld körül keringő űrhajósok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na azért a Csillagkapuban egy kicsit pozitívabb volt a helyzet. Ott nem akart mindenki elsőre megölni mindenkit. Kivéve az ál-isten goa'uld-ok, az intergalaktikus hittérítő Ori, a galaktikus CSOK-ra hajtó önmásoló replikátorok, és a Lidércek.:D Bár ott is minden az emberiséggel kezdődött szóval....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.