Ugrás a kommentre

Csillagászat, kozmológia, űrkutatás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez mostanában egyik legjobb/érdekesebb videó a youtobon.

Hihetetlen látványos szimuláció során tulajdonképpen több 100 és 100 milliárd évet előre repülünk az időben, és szemlélteti a videó, mi lesz az univerzum sorsa.

Érdemes végignézni! Ha van szabad félórátok...

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

 Egy nagyon érzelemdús és remek kis videó a Nasa következő holdraszállási tervéről, amk reméljük hogy nem csak egy oda és vissza út lesz. Erre ad bizakodást a videó. Egy idézet a videóból: We are going to the Moon, to stay.:D 

 

2024-ig csak beindul ez a topik is.:death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Marsra is menni akarnak. Annak jobban örülnék. :)

A videóban említették hogy oda is akarnak menni és a holdat egyfajta ugrópontként használni hozzá. De én már ennem is örülök, csak maradjanak is ott, mert az emberiség jövője a kozmoszban lakozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

https://hvg.hu/gazdasag/20190718_urverseny_kina_oroszorszag_egyesult_allamok_eu_india_holdra_szallas Most találtam ezt a cikket az újonnan beinduló űrversenyről, szerintem remek dolgok vannak benne. Az oroszok ötletét, hogy a holdon építsenek ki védelmi rendszert a meteorok és aszteroidák ellen pedig egyenesen imádom. Csak így tovább és lesz jövője az emberiségnek! 

A végtelenbe és tovább!:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 08. 22. - 16:25, Iqvi írta:

https://hvg.hu/gazdasag/20190718_urverseny_kina_oroszorszag_egyesult_allamok_eu_india_holdra_szallas Most találtam ezt a cikket az újonnan beinduló űrversenyről, szerintem remek dolgok vannak benne. Az oroszok ötletét, hogy a holdon építsenek ki védelmi rendszert a meteorok és aszteroidák ellen pedig egyenesen imádom. Csak így tovább és lesz jövője az emberiségnek! 

A végtelenbe és tovább!:D

A klímaváltozás fenyeget minket jelenleg, nem meteorok és aszteroidák. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Donát írta:

A klímaváltozás fenyeget minket jelenleg, nem meteorok és aszteroidák. :(

Inkább azt mondanám hogy mindkettő. Sajnos:( Azt mondom, hogy jobb ha az emberiség bebiztosítja magát az űrben pár kolóniával, minthogy teljes egészében a földön pusztuljon ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Sajnos az űrbéli önfenntartó kolóniáktól még olyan messze állunk, mint Makó Jeruzsálemtől. :( 

Még messze, de ha bele se akarunk fogni akkor el se érjük. Nagyon nehéz de nem megvalósíthatatlan dologról beszélünk. Hidropóniával lehetne ételt termelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos szerintem az elmúlt 10-20 évben a technológia fejlődése erősen elcsúszott a szórakoztatóipar, vagyis a viszonylag gyorsan nyereséget hozó iparágak irányába, és nemigen foglalkoztak komolyan azzal, mi lesz majd, ha a Föld jelenleg még élhető területeinek egyre növekvő része élhetetlenné válik. Pedig lehetett volna erre is komoly tőkét fordítani, ahelyett, hogy egyre okosabb mobiltelefonok vannak, meg okos megoldások arra, hogy könnyítsük meg az életünket. A fiataloknak szóló reklámok csak arról szólnak, hogy az élet értelme és lényege az, hogy szórakozzunk, fogyasszunk és élvezzük az életet. A kemény munkát, azt hogy ahhoz, hogy legyen miből szórakozni, tanulni és dolgozni kell, nem reklámozza senki. 

Lehet, hogy vannak tudósok, akik azzal foglalkoznak, hogyan lehetne elhagyni a Földet és más égitesten letelepedni, de én úgy érzem, ez kb. akkor lesz igazán komolyan véve, ha már ott fogunk tartani, mint az Interstellarban az USA, vagyis az utolsó pillanatban. Korábban em hittem volna, hogy ez a veszély már ennyire közel van, de sajnos igen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet egyedül vagyok ezzel a kérdéssel, de egyre inkább azon gondolkodom, hogy miért nem lehet kezdeni valamit a légkörbe jutott CO2 vel? Úgy fest, visszafogni nem nagyon tudjuk, akkor valahogy ott kéne szétbontani, ahol gondot okoz (a légkörben). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Donát írta:

Lehet egyedül vagyok ezzel a kérdéssel, de egyre inkább azon gondolkodom, hogy miért nem lehet kezdeni valamit a légkörbe jutott CO2 vel? Úgy fest, visszafogni nem nagyon tudjuk, akkor valahogy ott kéne szétbontani, ahol gondot okoz (a légkörben). 

Nagyon jó felvetés! Egyértelműen az lenne a legjobb, ha sehová sem kellene menni, mert az emberiség ki tudna alakítani egy még hosszú távon is fenntartható életmódot. A kibocsátást nem tudjuk visszaszorítani, még szintentartani se nagyon, akkor meg kellene próbálni felhasználni értelmesen, ezáltal kivonni a légkörből. Nem tudom, hogy lenne ez lehetséges, egyáltalán nem értek hozzá, de lehet több értelme lenne, mint azt fejleszteni, hogy lehet még jobb kamerája a mobiloknak.

 

7 órával ezelőtt, M.Laci írta:

Azt hiszem Oláh Györgynek van szabadalma olyan erőműről, ami a légkörből kivonja a CO2-t és áramot fejleszt. Ha minden igaz, akkor a kínaiak meg is vásárolták és építenek vagy építettek is ilyet.

Ha van ilyen, akkor terjeszteni kellene, de sürgősen. Ezerszer jobb lenne, mint bármilyen atomerőmű.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Nagyon jó felvetés! Egyértelműen az lenne a legjobb, ha sehová sem kellene menni, mert az emberiség ki tudna alakítani egy még hosszú távon is fenntartható életmódot. A kibocsátást nem tudjuk visszaszorítani, még szintertani se nagyon, akkor meg kellene próbálni felhasználni értelmesen, ezáltal kivonni a légkörből. Nem tudom, hogy lenne ez lehetséges, egyáltalán nem értek hozzá, de lehet több értelme lenne, mint azt fejleszteni, hogy lehet még jobb kamerája a mobiloknak.

 

Ha van ilyen, akkor terjeszteni kellene, de sürgősen. Ezerszer jobb lenne, mint bármilyen atomerőmű.

Atomerőmű maradhat. Inkább a fosszilis energiahordozókkal működő erőművekkel (szén, földgáz, kőolaj) van probléma.

 

Az atomenergia veszélyei igencsak el vannak túlozva. A részletekbe most nem mennék bele, csak egy kis érdekesség. Pár évvel ezelőtt voltam Székesfehérváron egy TTT előadássorozaton (TTT = Tényeket Tisztelők Társasága). Ott egy atomfizikus előadásában mutatta meg, hogy egy darab feketekőszénben mennyi radioaktivitás is halmozódik fel. A Geiger-Müller számláló erősebben csipogott, mint az ugyanekkora 235-ös urántól. Ezt a feketekőszént elégetve rengeteg radioaktív anyag jut a légkörbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
28 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ebben még mindig a Mimas jár az élen. :D 

 

Mimas_moon.jpg

11 perccel korábban, Iqvi írta:

Ez is egy elég érdekes cikk a témában. 

 

https://raketa.hu/a-nasa-bemutatta-a-terveit-a-hold-meghoditasara

Nagyon jó tervek, és már csak 4-5 év. Már alig várom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Anno senki nem gondoltam, hogy több mint 50 évet kell várni a visszatérésre. :) 

Science fictionbe illő elképzelés hol tartanánk ha még akkor folytatódik az Apollo program, és megvalósítják a holdbázist. Ezt a videót tudom még a témához csatolni, van hozzá magyar felirat is. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Én is, hihetetlen hogy egy ilyen dolog már az én életemben megtörténik.

Nyugtával dicsérd a napot! Itt van nekünk ez a jó kis korona vírus, ha teljesen tropára vágja a gazdaságot, akkor nem az efféle sci-fi be illő dolgok valósulnak meg hanem inkább a Mad Max félébe valók :D 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

 viszont sellők és UFO-k léteznek. :lol2:

Van benne ráció ha azt nézed, hogy az óceánok jelentős részét nem ismerjük illetve, hogy eléggé nagyképű feltételezés az emberiségtől azt hinni, hogy egyedül vagyunk ebben a kib*szott nagy fekete izében :D 
 

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Science fictionbe illő elképzelés hol tartanánk ha még akkor folytatódik az Apollo program,

 

Ha jól tudom azért hagyták abba, mert túl sokba került ahhoz képest, mint amennyi hasznot hajtott, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Van benne ráció ha azt nézed, hogy az óceánok jelentős részét nem ismerjük illetve, hogy eléggé nagyképű feltételezés az emberiségtől azt hinni, hogy egyedül vagyunk ebben a kib*szott nagy fekete izében :D 

Idegenek tuti léteznek, csak nem tudunk róluk. Konkrétan az UFO jelenségben hisz, hogy ide járkálnak. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.