Ugrás a kommentre

Csillagászat, kozmológia, űrkutatás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hát az elméleti oldalát mind apától kéne megkérdezni, én ehhez nem értek, csak ott voltam, mint 'statiszta' és figyelő :D

 

Ha jól emlékszem, D-100-assal csinálta + távcső -- erről lövésem sincs. :D

 

Csak gondoltam tetszeni fog :)

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Például a 7. kép engem Mustira emlékeztet.

Valóban, a szín kölcsönöz neki némi ilyen érzetet. Ez a föld árnyéka a holdon. :) Azért ilyen narancs színű, mert a légkör szórja a fényt, így a Hold felszíne nem teljesen sötét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D Ezek remek képek Donát!  :) Beküldtétek a MCSE-nek is?

 

A második a Tycho kráter nagyon jó.

Szerintem apa beküldte.

 

Egyébként tudtad, Ody, hogy apám tartja az országos csúcsot Hold sarló fotózásban? 17 órás sarlót fotózott le, 95-ben, és azóta ez a csúcs.

 

 

Donát

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem apa beküldte.

 

Egyébként tudta, Ody, hogy apám tartja az országos csúcsot Hold sarló fotózásban? 17 órás sarlót fotózott le, 95-ben, és azóta ez a csúcs.

 

Majd kérdezd már meg tőle, melyik Meteorban írnak róla, és majd utána olvasok.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ezt a linket érdemes megnézni, rengeteg gyönyörű kép található itt. Éder Iván készítette őket, aki olyan asztrofotós területen, mint SimonZ. az SW képek tekintetében. :P

 

Éder Iván honlapja

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Lehet, mert engem is elővett az alvási nyavalya :D Ritkán előfordul, hogy teliholdkor vagy picivel előtte hajnal 2-3 között felébredek, és éber vagyok, mint a sas (vagy melyik madárféle szokott az lenni). Kb. két óra hosszáig tart ez az állapot, utána elalszom, és kicsivel később úgy kelek fel, mint a mosogatórongy :D Ja, és ráadásul a névnapomon :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Speciel nekem sem úgy ment az alvás az utóbbi napokban, mint szokott... Öt körül rendszeresen felébredtem (remélem, már írhatom múlt időben), és utána órákig nem tudtam visszaaludni. Amikor végre sikerült, 11-ig tartó alvás lett belőle. (Persze hétvégén.)

Egyébként a telehold nem szokott zavarni, még szeretem is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig elvileg minden rendben volt a Holddal. :D Igaz, mindig változik a távolsága (néha kicsit messzebb van, néha kicsit közelebb), de ez igazából nem határoz a fényességén. Szerintem inkább a túl tiszta idő okozhatta a nagy fényesség érzetet. Ilyenkor jobb elhúzni a függönyt, és úgy aludni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öt körül rendszeresen felébredtem (remélem, már írhatom múlt időben), és utána órákig nem tudtam visszaaludni. Amikor végre sikerült, 11-ig tartó alvás lett belőle. (Persze hétvégén.)

Pontosan :rock: Lehet, hogy nem a teliholdtól van, de akár attól is lehet. Ha még egyszer előfordul, akkor talán.

 

Nálam ez csak ritkán jön elő, biztos akkor van közelebb a Hold (vagyis talán most is) :)

Ody, szerintem ez nem a fényesség miatt van, mert azt hiszem, nem is világított be az ablakon, szóval a függöny nem használ :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár éve engem is csesztetett a teliholg. Én se tudtam olyankor aludni.

 

Ami azonban még érdekesebb az az, hogy a Föld forgástengelye kezd "kiegyenesedni". Nyáron a Nap már marha magasan szokot delelni, nameg az árnyékok is rendre máshol jelennek meg mint pár évvel korábban. Ez olyan öt-hat évvel ezelőtt tünt fel komolyabban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.