Ugrás a kommentre

6x03 - Fugitive


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ettől függetlenül nagyon ritkán bekövetkezhet egy olyan mutáció/rákos elváltozás, ami mondjuk csökkenti a chip vérellátását, és ennek következtében a chip szépen lassan veszít a gátló hatásából. És még ritkábban előfordulhat, hogy a chip elkezd abnormálisan viselkedni, és olyan agyterületekre is hatást fejt ki, amelyekre nem kellene

Ráadásul a klónok elvileg tökéletes genetikai struktúrájúak, hiszen célzottan tenyésztették őket. Nehezen hiszem, hogy ilyen súlyos betegség csak úgy kialakulhat magától. Jó lenne tudni hol szedte össze Tup ezt a fertőzést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul a klónok elvileg tökéletes genetikai struktúrájúak, hiszen célzottan tenyésztették őket. Nehezen hiszem, hogy ilyen súlyos betegség csak úgy kialakulhat magától.

De itt egy organikus chipről beszélünk, ami folyamatosan osztódik és pusztul. Ugyan megtervezhetik úgy a genomját, hogy a lehető legkisebb legyen az esély a hibás működésre, de a nagy számok törvénye alapján egyszer úgyis bekövetkezik egy olyan DNS másolás, amibe hiba csúszik (emberekben kb. 10 osztódásonként 1 hiba, de ha feltesszük, hogy a kaminoiak jobb javító enzimekkel dolgoznak, akkor ez lehet 100/1000 osztódásonként 1 hiba- de soha sem tökéletes!). Igaz ez még nem feltétlenül eredményezi a látott tüneteket, de ha több ilyen hibás másolás összeadódik, egyszer bekövetkezhet, hogy a chip olyan anyagot kezd el szintetizálni, ami nem csak azokra az agyterületekre hat, amelyekre tervezték, hogy hasson.

Természetesen nem azt mondom, hogy ez egy gyakori esemény (, hisz hány klón van, 50 000 000? - és ebből egynél láttuk a tüneteket), de a genetikai információt nem lehet ilyen hosszú időn keresztül hibák kialakulása nélkül felhasználni, és a nagy számok törvénye alapján spontán is kialakulhat egy ilyen esemény. (Arról már nem is beszélek, ha Tup valami karcinogén közegbe kerül, ami hatványozottan felgyorsíthatja a chip mutációját).

 

Valószínűleg a fent említett hibás anyagkibocsájtásnál gyakoribb az, ha a chip úgy ahogy van "kikapcsol" - ahogy valószínűleg Cut Lawquane-nál és Slick-nél is történt -, hisz ez ellen még annyira sem lehet védekezni, ugyanis ez akár mechanikai hatásokkal is elérhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg a fent említett hibás anyagkibocsájtásnál gyakoribb az, ha a chip úgy ahogy van "kikapcsol" - ahogy valószínűleg Cut Lawquane-nál és Slick-nél is történt

Ezt meg hogyan sikerült kikombinálnod? Ez a chip csak és kizárólag azért van, hogy a klónok minden körülmények között, jellemtől függetlenül végrehajtsák a 66-os parancsot, semmi egyébhez semmi köze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz, hogy végrehajtsák a 66-ost feltétlen engedelmesség szükséges. Úgy gondoltam, hogy ez a chip úgy működik, hogy az(oka)t az agyrész(eke)t stimulálja, ami az engedelmességért felelős, és (bizonyos mértékig) elnyom minden olyat, ami ennek ellentmondana. (Én legalábbis így állítanék elő engedelmes katonákat)

 

A fenti elmélet mondjuk órák közötti szünetben ötlött fel bennem, és most így belegondolva inkább a chip és a "szupresszáló egység(ek)" fizikailag különálló egységek lehetnek, de minden mást tartok:

1) Cut és Slick valószínűleg a szupresszáló(k) leállása miatt mutattak abnormális viselkedésformákat

2) A chip leállásának/elhalásának hatására lehetséges, hogy a klónok nem hajtják végre a 66-ost

3) A chip egy nagyon ritka mutációjának hatására, lehetséges, hogy egy klón úgy kezd viselkedni, mintha elhangzott volna a 66-os

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezt baromi rosszul gondolod, tök nem erről szól ez a chip. Nem működik folyamatosan, akkor kapcsolódik be, amikor kiadják a 66-os parancsot. Ez nem esett le ebből a négy epizódból? Ha a feltétlen engedelmességet akarnák a Kaminoiak ezzel kieszközölni, akkor nem kéne rejtegetniük a Jedik elől, nem kéne Dookunak hazudnia nekik, hogy a 66-os direktíva csak a kiugrott Jedik ellen van, hanem non-stop működne a cucc, mindenki szeme láttára. Ez nem így van, csak és kizárólag a 66-os parancs tartozik a befolyása alá, csak akkor lép működésbe, amikor valaki kimondja a varázsszót: "execute order 66." Cut és Slick chipjének semmi baja, ők saját akaratukból álltak át, de ha meghallanák a varázsszót, valószínűleg azonnal agyonlőnék a közelükben lévő Jedit.

 

Szerk.: és persze, két egész század chipje bemondta az unalmast, amikor a klónok Krell ellen fordultak. Valahogy ott a feltétlen engedelmesség mintha megbicsaklott volna. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző hozzászólásomban arra próbáltam rávilágítani, hogy külön van a chip, ami a 66-ost váltja ki, és van valami más, ami a (szinte) feltételes engedelmességet biztosítja.

 

Ha a chip úgy hibásodik mint Tup-nál, akkor az történik, amit láttuk.

De ha úgy hibásodik, hogy időközben elhal, akkor nem biztos, hogy a "hibás egyed" végrehajtja a 66-os parancsot.

 

Viszont van valami (amit szupresszáló(k)nak hívtam az előző hozzászólásban), ami felerősíti az engedelmességért felelős agyrészeket (egy bizonyos mértékig), és elnyomja az ezzel ellentétes agyterületeket. Ha valamelyik klónnak ez hibásodik meg, akkor lehetnek túl engedelmesek (Dogmánál lehet hogy ez volt), de engedelmetlenek is (Cut és Slick). Mivel ez csak szupresszál és feltehetőleg nem teljes mértékben, ha nagyon akarják, le tudják gyűrni (Krell ugyebár).

 

Ha a chip elhal, de a szupresszáló jól működik a klón még valószínűleg végre hajtja a 66-ost a (szinte) feltétlen engedelmességnek köszönhetően.

Ha a szupresszáló nem működik, de a chip igen, akkor biztos végrehajtja a 66-ost, mivel a chip valószínűleg magasabb renden szabályoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző hozzászólásomban arra próbáltam rávilágítani, hogy külön van a chip, ami a 66-ost váltja ki, és van valami más, ami a (szinte) feltételes engedelmességet biztosítja.

Ez azért már keményen fantazmagória, így kár is erről vitázni. A képzelt dolgokkal nem tudok mit kezdeni, sajnálom. De akkor már miért nem dobod be, hogy valójában kiborgok, az sem lenne irreálisabb... :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem amit Nabo ír, annak egy része reális tekintve, hogy Lama Su mondja is Obi-wannak, hogy módosították a klónok génjeit, hogy engedelmesebbek legyenek, mint a mintaegyed (Jango). Mivel emellett jelen állás szerint van még egy külön chip is (pont azért, hogy biztosra menjenek a 66-os esetében), elég valószínű, hogy a chip maga valóban csak a 66-ost szabályozza. Ez történhet pl. úgy is, ahogy Nabo írja, hogy felerősíti az őket engedelmességre kötelező géneket. A másik lehetőség, hogy a szabad akaratot gátló funkcióit blokkolja az agynak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mekkora az esélye annak, hogy Jedik mellett harcoló klón egységek nemhogy chip-hibásak, de még génhibásak is? Ez fölösleges bonyolítása a dolgoknak. Irreális, főleg, hogy már maga a chip is eddig csak egyetlen egy egyednél pusztult meg több millió vagy milliárd klón közül. Mi ebben a reális? Ja, ráadásul a chip-hiba és a génhiba is tünetmentes, azt gyorsan tegyük még hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem amit Nabo ír, annak egy része reális tekintve, hogy Lama Su mondja is Obi-wannak, hogy módosították a klónok génjeit, hogy engedelmesebbek legyenek, mint a mintaegyed (Jango). Mivel emellett jelen állás szerint van még egy külön chip is

 

Csak egy chip van. Ezt le is szögezték pl. az érdekességek rovatban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem Nabo mit akar mondani, de először is azt kellene tisztázni, hogy a parancstagadó klónok azok kánon vagy sem. Remélem hamarosan megcsinálják a szortírozást és ha kánon akkor lehet agyalni rajta addig szerintem felesleges. :) Mondom ezt úgy hogy nálam kánonnak számít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy chip van. Ezt le is szögezték pl. az érdekességek rovatban...

De a szupresszornak nem feltétlenül kell, hogy chip legyen. Egy egyszerű testi sejt is tud olyan anyagokat (pl. hormonokat) termelni, amik az agyra hatnak (itt elég csak a nőknél terhességkor fellépő kedélyingadozást megnézni). Ezek adhatják az alap (szinte feltétel nélküli) engedelmességet. Ezek, mint ahogy a legtöbb fejlett élőlényben (csak sokkal ritkábban) meghibásodhatnak, csökkenhet, sőt (még ritkábban) akár teljesen el is tűnhet a hatásuk.

Ezért kell még 1, egy abszolút szabályozó is, ami ha elhangzik egy bizonyos parancs, azonnal átállítja őket "droid " és egyúttal "jedi ellenes módba", és ez az a chip, amit el kell titkolni még a Jóisten elől is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo: Szerintem azt próbálod meg igazolni, hogy azon könyvekben ahol a klónok megtagadják a 66-ost, azok selejt klónok voltak. Sajnos el kell fogadni hogy amióta ezt a szálat leadták, azok a könyvek mehetnek a kukába, mert teljesen kizárt hogy egy klón ne hajtsa végre a 66-ost. Én is próbáltam reménykedni, nekem is tetszettek azok a könyvek de vége. Amikor azokat írták nem tudtak erről a szálról és mivel ez hivatalos ,sajnos sokat már nem érnek hitelességben. Teljesen felesleges kibúvót keresni, lehetetlen hogy egy időben, egy pillanatban ,egy helyen az összes klón meghibásodjon. Fogadd el hogy megint az EU-nak egy szeglete ment a tűzre. Azért is jobb ha elfogadod mert az EP7-tel meg az összes EP6 utáni regény megszűnik sw-nek lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel én egy ilyen könyvet sem olvastam (az RC-ban is még csak a Coruscanttal végeztem), nem igazán védem őket. Sőt én is szinte lehetetlennek tartom, hogy egyszerre, egy helyen akár két klón is megtagadja a 66-ost. Én csak azt próbálom bizonyítani, hogy biológiai szempontból nem lehetetlen, hogy egy klónban olyan meghibásodás(ok) történhet(nek), aminek folyamán megtagadhatja.

 

Amúgy fürdés közben (kiszakadva a tanulásból) közben gyártottam egy elméletet, hogy szerintem hogyan is működhet a chip, de mivel ez csak az én agyszüleményem, inkább spoiler mögé teszem

 

 

Próbálom minél laikusabbra fogalmazni - főleg mivel a neurológia területén én is az vagyok

Azt tudjuk, hogyha egy ember lát egy almát, akkor egy bizonyos agyterületén tudatosul benne, hogy az egy alma. Ha azt hallja, hogy "kézmosás" az agy egy másik területe aktiválódik, hogy elképzelje a kézmosást. Legjobb tudomásom szerint ez visszafele is működik: azaz, ha az agy "alma elképzeléséért felelős" régiót stimuláljuk, akkor az ember egy almára fog gondolni. Tegyük fel, hogy a messzi-messzi galaxisban akár agysejt pontossággal meg tudják ezeket a területeket határozni.

 

Nos, az első lépés az, hogy meghatározzák, melyik régiók aktiválódnak, ha a klónok meghallják a "jedi", "kötelesség tudat" és az "ölni" kifejezéseket.

Ha ez megvan, akkor keresni kell egy olyan anyagot, ami növeli az idegsejtek aktivitását (stimulálja őket), de normális esetben nem szívódik fel a vérből az idegsejtekbe. Ezt a következőkben stimulánsnak hívom majd.

A következő, hogy a DNS manipulálásával, a "jedi", az "ölni" és a "kötelesség tudat" ("A jó katona követi a parancsokat") régiók idegsejtjeinek membránját áthatolhatóvá kell tenni a stimuláns számára.

Ezután elhelyezzük a chip-et a klónokban, ami a stimuláns gyártására képes és összekapcsoljuk az indító mechanizmussal

 

Az indító kód után valahogy működik a folyamat:

1) A chip őrült mértékben elkezdi szintetizálni a stimulánst

2) A stimulánst beleengedi a véráramba, ami így szerteágazik az egész testben

3) A fent említett régiók (és csakis ők) felveszik a stimulánst

4) A régiók hatására a klónokban (tudat alatt) megfogalmazódik a "Kötelességed megölni a jediket" parancs, amitől a Tup-hoz hasonló tüneteket produkálnak

 

Az elmélet nem teljesen pontos, és lehetne rajta még mit finomítani (erre valók a kaminóiak), de én valahogy így képzelem el az alapvető működési mechanizmust

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel az egésszel az a baj, hogy a klónok szabályozott körülmények között teremtődnek és nem véletlenszerűen fejlődnek ki. Itt minden szabályozott. Gondoljunk bele. Ezeket az egyedeket legalább tíz évig szigorú felügyelet alatt tartják. Hogy fejlődhetne ki bármi rendellenes is bennük?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kaminói legyen a talpán, aki mind a 3 000 000 klónt végig nézi, hogy minden sejtjük tökéletesen osztódott (ami amúgy lehetetlen, mert nincs 100%-os pontosságú DNS osztódás). Vérvétellel megvizsgálható, hogy nem e csökkent-e szupresszáló koncentrációja. Ha ezt megtalálják javítható.

 

A chippet viszont csak biopsziával lehet vizsgálni (vagy azzal, hogy elindítják a mechanizmust, de az nem túl célszerű), és AZ mondta, hogy veszélyes ott piszkálni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mintha láttam volna droidokat sertepertélni a klónok körül. Vad feltételezés ugyan, de azok és a Star Warsra jellemző többi high-techy-techy cucc (pl. nanoszonda) esetleg nem alkalmas arra, hogy majdnem tökéletes ellenőrzés alatt tartsanak minden egyes klónt embrió korától? Tudom, ez nagyon vad találgatás, ráadásul nem is oly megalapozott, mint a szupresszáló micsoda, amit legalább hatszor megemlítettek percenként, és tizenkét másik alkalommal - de még mindig ugyanabban a percben - utaltak a létezésére. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nanoszonda olyan katonákba, akik nap mint nap találkoznak EMP gránátokkal? Én egy kicsit pazarlásnak érzem ;) Egy bizonyos korig azt mondom, hogy akár megoldás is lehet, de amint elkezdődik a kiképzés nem tartom túl racionálisnak

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, persze, nyilván, ettől való félelmükben vannak mindenféle technikával felvértezve. Lézerpuska, a páncéljaik vizorjai, a rádióik, stb. Igen nagy pazarlás, miért nem inkább vasinget és nyilakat használnak, a kommunikációt meg lebonyolíthatják füstjelekkel és postagalambokkal. :) Én meg kicsit hülyeségnek érzem ezt az EMP érvet olyan katonákkal szemben, akiknek a hátsójukból is drótok állnak ki, annyira fel vannak vértezve a modern technológia vívmányaival. ;)

De nyilván nem kell halálukig bennük hagyni, ám amíg Kaminon cseperednek, simán lehet használni a nanoszondákat, droidokat, egyéb szupermodern orvosi eszközöket (nem tudom, feltűnt-e, de az SW-ben nem ráolvasással gyógyítanak) arra, hogy monitorozzák a klónokat. És bár nem vagyok szaki a témában, úgy vélem, egy olyan jelentős géndeffektet, ami alapjaiban változtatja meg a terméket, csak kiszúrnak a fejlődés tíz évének valamelyikében azok, akik a klónozásból élnek, ez a legjelentősebb tudományuk. Lehetséges, ha igen valószínűtlen is, hogy a kaminoiak értenek valamicskét a génekhez, és talán valamelyik sufniban van is eszközük arra, hogy ezt figyeljék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, persze, nyilván, ettől való félelmükben vannak mindenféle technikával felvértezve. Lézerpuska, a páncéljaik vizorjai, a rádióik, stb. Igen nagy pazarlás.

De ennyi erővel miért nem viselnek folyamatosan ólom ruhát a gamma sugárzás ellen, vagy miért nincs rajtuk folyton búvárruha, ha netán árvíz jönne, ugyanis megtehetnék, pénz van rá. Azért, mert nem kell, mert nagyon kicsi rá az esély hogy egy ilyesmi megtörténjen. Nyilván ha van rá ok, akkor megcsinálják az orvosi felmérést, de amúgy felesleges folyamatosan monitorozni őket, mert természetes körülmények között olyan kicsi a káros mutációra az esély, hogy azt már ki se lehet mondani

Én meg kicsit hülyeségnek érzem ezt az EMP érvet olyan katonákkal szemben, akiknek a hátsójukból is drótok állnak ki, annyira fel vannak vértezve a modern technológia vívmányaival. ;)

De a felszerelésük nagy részét (puskák, távcső, komlink) meg lehet javítani (valószínűleg úgy is vannak tervezve, hogy könnyű legyen a szerelés). Hogy javítod meg a megsütött nanobotokat? Gondolom azok a messzi messzi galaxisban sem olcsók, hiszen eddig csak egyszer szerepeltek az egész EU-ban és egyszer itt.

Lehetséges, ha igen valószínűtlen is, hogy a kaminoiak értenek valamicskét a génekhez, és talán valamelyik sufniban van is eszközük arra, hogy ezt figyeljék.

Ennek ellenére Tup (ha jól számolom) a 4. klón akiben valami nagyon félresikerült, és abból csak 1-et vettek észre a kaminóiak, de 99-est még egy kowaki majomgyíknak is szúrta volna a szemét. Lehet, hogy folyamatosan "vonják ki" a hibás egyedeket, de Slick és Cut az élő példa, hogy ők sem mindenhatók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ennyi erővel miért nem viselnek folyamatosan ólom ruhát a gamma sugárzás ellen, vagy miért nincs rajtuk folyton búvárruha, ha netán árvíz jönne, ugyanis megtehetnék, pénz van rá. Azért, mert nem kell, mert nagyon kicsi rá az esély hogy egy ilyesmi megtörténjen. Nyilván ha van rá ok, akkor megcsinálják az orvosi felmérést, de amúgy felesleges folyamatosan monitorozni őket, mert természetes körülmények között olyan kicsi a káros mutációra az esély, hogy azt már ki se lehet mondani

Akkor meg miről beszélsz?

 

De a felszerelésük nagy részét (puskák, távcső, komlink) meg lehet javítani (valószínűleg úgy is vannak tervezve, hogy könnyű legyen a szerelés). Hogy javítod meg a megsütött nanobotokat? Gondolom azok a messzi messzi galaxisban sem olcsók, hiszen eddig csak egyszer szerepeltek az egész EU-ban és egyszer itt.

Mert aztán új nanobotokat bejuttatni a vérbe nagyon problémás - amúgy meg megnéznék egy komoly tűzharc közepén elvégzett spontán felszerelésjavítást. "Droid koma, állj már le, a hozzám vágott EMP gránátod kinyírta a komplett felszerelésem. Ne lőj már le, amíg megjavítom." :D

Meg ja, nyilván méregdrága lehet, Barriss Offee és csóró cinkostársa komplett raktárkészletet halmozott fel belőlük. Vajon hogyan futotta erre egy semmilyen sincs Jedi lovagnak és egy olyan nőnek, aki Coruscant egyik lepukkant negyedében él, ha olyan méregdrága lehet, hogy még a láthatóan elég gazdag kaminiaknak sem futja rá? :)

 

Ennek ellenére Tup (ha jól számolom) a 4. klón akiben valami nagyon félresikerült, és abból csak 1-et vettek észre a kaminóiak, de 99-est még egy kowaki majomgyíknak is szúrta volna a szemét. Lehet, hogy folyamatosan "vonják ki" a hibás egyedeket, de Slick és Cut az élő példa, hogy ők sem mindenhatók.

És miért kéne Slicknek vagy Cutnak hibásnak lennie? Ha valamit bizonyít ez a történetszál, akkor az az, hogy a klónok a chip működésbe lépéséig teljesen individumok. Ennél fogva bennük lehet, hogy fejlődnek, változnak, és néha megeshet, hogy ellenszegülnek annak, amiben addig hittek.

99 más tészta, ő nagyon el lett szúrva, de számából ítélve ő még nagyon az elején jöhetett létre, amikor a kaminoiak még a prototípusoknál jártak, nem a sorozatgyártásnál. Valószínűleg már a küblicsben feltűnt a hosszúnyakúaknak, hogy szegény 99 rokonságban áll Quasimodóval, és van egy olyan sanda gyanúm, hogy ez lehetett az oka, amiért csak takarítónak használták.

És nem csak ezek négyen voltak, a Krell-történetben az 501-esek és a 212-esek századai szálltak szembe Krell-lel, sőt, Rex, Jesse, Fives és Hardcase maga is szembementek nyílt és egyértelmű parancsokkal (Fives, Jesse és Hardkase igen nyíltan sz*rtak Krell parancsaira). Akkor ezek a klónok - klón századok - is hibásak? Hát nem. A klónok individumok. Lehet, hogy nem képesek akkora jellemváltozásra, mint egy rendes ember, lojalitásuk sokkal erőteljesebb, mint egy rendes emberé, és a parancsokat is hűbben hajtják végre, de ez nem zárja ki a jellemfejlődést. Ezért is kellett a chip, az áthidaló megoldás. A klónok magasan a droidok felett állnak, de kevésbé önállóak, mint a mintaegyed. És mire is fogták végül ezt a Kaminoiak. Jéééé, a biochipre.

 

Inkább nézem a részeket, ami abban van az nekem elég.

Nekem is, szerintem nagyszerűen lefedi a sztori az egészet, de láthatóan van, akinek ez nem elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor meg miről beszélsz?

Amiről eddig:

Sőt én is szinte lehetetlennek tartom, hogy egyszerre, egy helyen akár két klón is megtagadja a 66-ost. Én csak azt próbálom bizonyítani, hogy biológiai szempontból nem lehetetlen, hogy egy klónban olyan meghibásodás(ok) történhet(nek), aminek folyamán megtagadhatja.

 

Mert aztán új nanobotokat bejuttatni a vérbe nagyon problémás - amúgy meg megnéznék egy komoly tűzharc közepén elvégzett spontán felszerelésjavítást. "Droid koma, állj már le, a hozzám vágott EMP gránátod kinyírta a komplett felszerelésem. Ne lőj már le, amíg megjavítom." :D

Nem is arra gondoltam, hogy a harctéren, de azt el tudom képzelni, hogy az LAAT-kben és az AT-TE-kben vannak pótalkatrészek. Ha azok megvannak egy perc szétszerelni a puskát, másfél kicserélni a tönkrement elemeket és még egy az összeszerelés. Nanodroidoknál ez a lehetőség nem igazán áll fent.

Meg ja, nyilván méregdrága lehet, Barriss Offee és csóró cinkostársa komplett raktárkészletet halmozott fel belőlük. Vajon hogyan futotta erre egy semmilyen sincs Jedi lovagnak és egy olyan nőnek, aki Coruscant egyik lepukkant negyedében él, ha olyan méregdrága lehet, hogy még a láthatóan elég gazdag kaminoiaknak sem futja rá? :)

Ki mondta, hogy futott rá neki? Coruscanton (főleg az alsóbb negyedekben) vannak több évtized(/század?) óta elhagyatott helyek (pl Sidious búvóhelye) ahol még mindig lehetnek értékes dolgok, amikről senki nem tudja, hogy értékesek - teszem azt: egy raktárnyi "por".

És nem csak ezek négyen voltak, a Krell-történetben az 501-esek és a 212-esek századai szálltak szembe Krell-lel, sőt, Rex, Jesse, Fives és Hardcase maga is szembementek nyílt és egyértelmű parancsokkal (Fives, Jesse és Hardkase igen nyíltan sz*rtak Krell parancsaira). Akkor ezek a klónok - klón századok - is hibásak?

De ahogy láthattuk kellett nekik egy kis idő, hogy "nyíltan sz*rjanak" a parancsra, és annak a lehetőségét hogy "ha huzamosabb ideig stimulálják az elnyomott agyterületeket, akkor a szupresszálás ideiglenesen leküzdhető" már korábban sem zártam ki.

A klónok individumok. Lehet, hogy nem képesek akkora jellemváltozásra, mint egy rendes ember, lojalitásuk sokkal erőteljesebb, mint egy rendes emberé, és a parancsokat is hűbben hajtják végre, de ez nem zárja ki a jellemfejlődést.

És én ennek soha nem is mondtam ellent. Bizonyos mértékig egyediek, de katonáknál olyan fontos kérdésekben mint az engedelmesség, szerintem egy meghatározott mértékig kell, hogy mind hasonlóan szabályozva legyenek.

 

Kivétel persze az ARC-ok, mert a mélységi felderítésnél előnyös a nagyobb mértékű önállóság (ugye Fives mondott először ellent Krellnek), ami könnyen elérhető azzal, ha elölnek néhány szupresszálót szintetizáló sejtet, így máris elérve a kiterjedtebb individuumot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kivétel persze az ARC-ok, mert a mélységi felderítésnél előnyös a nagyobb mértékű önállóság (ugye Fives mondott először ellent Krellnek), ami könnyen elérhető azzal, ha elölnek néhány szupresszálót szintetizáló sejtet, így máris elérve a kiterjedtebb individuumot.

De Fives és Echo tök sima, mezei, a többitől semmiben sem különböző klónok voltak, ugye, akiket egyszerűen bevettek az ARC-k közé. Nem annak tervezték őket, nem annak teremtették őket, hanem egyszerűen kitűntek a sorból. ;) Vagy miután kiderült, hogy mindentől függetlenül tudnak önállóan gondolkodni, kikapcsolták a fantom-szupresszálódat, hogy mindentől függetlenül tudjanak önállóan gondolkodni? Vagy már eleve géndeffektesek ők is, az ARC-k meg a géndeffektesek klubja. Gondolták a kaminoiak, ha már vannak ilyen hibák, hát csinálnak belőlük egy különleges osztagot. :)

 

Ki mondta, hogy futott rá neki? Coruscanton (főleg az alsóbb negyedekben) vannak több évtized(/század?) óta elhagyatott helyek (pl Sidious búvóhelye) ahol még mindig lehetnek értékes dolgok, amikről senki nem tudja, hogy értékesek - teszem azt: egy raktárnyi "por".

El is képzelem. Barriss és Letta sétálnak Coruscant legelhagyatottabb területén, mert az olyan nyugodt és meghitt hely, ráadásul messzemenőleg biztonságos és kicsit sem gyanút keltő, közben agyalnak, hogy hogy a fészkes fenébe robbantsanak a Jedi Templomban. Mert ugye van az épületben vagy pár ezer tonnányi robbanóanyag, Barrisnak non-stop bejárása van, de nem, valami más kell, valami hatásosabb. Tehát sétálnak, sétálnak, egy kis dombra lecsücsülnek és hozz, hát nem egy halom robbanó nanoszodára huppantak le? :)

 

Nem is arra gondoltam, hogy a harctéren, de azt el tudom képzelni, hogy az LAAT-kben és az AT-TE-kben vannak pótalkatrészek. Ha azok megvannak egy perc szétszerelni a puskát, másfél kicserélni a tönkrement elemeket és még egy az összeszerelés. Nanodroidoknál ez a lehetőség nem igazán áll fent.

De az EMP gránátokat nem az AT-TE-ben vagy a LAAT/i-ben kuporogva fogják rájuk szórni, ha mégis, akkor a LAAT/i lepottyan az égből az AT-TE halálcsapdává válik, stb. Mellesleg, a bennük lévő tartalékok is megpusztulhatnak. Ilyen cuccokat a harctéren vetnek be (emiatt potyognának a röpcsik és válnának halálos konzervdobozzá a lépegetők, stb), és a harctérről már nem valószínű, hogy kijutsz, ha a fegyvered nem sül el, ha a sisakodból nem látsz ki, ha a rádióddal nem tudsz kommunikálni. Ha viszont kijutsz, ugyanúgy bármi javítható.

 

De ahogy láthattuk kellett nekik egy kis idő, hogy "nyíltan sz*rjanak" a parancsra, és annak a lehetőségét hogy "ha huzamosabb ideig stimulálják az elnyomott agyterületeket, akkor a szupresszálás ideiglenesen leküzdhető" már korábban sem zártam ki.

És Cut és Slick is megkapta az idejét. Cut még el is mondta, hogy mi miatt döntött úgy, hogy inkább hátat fordít a háborúnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nala Se elmondja Tyranusnak, hogy a Klónok "renegát" viselkedése a Jedik hatása akik ösztönzik őket. Szerintem is bárkiből lehet ARC Trooper ha kellően ügyes és szerencsés (értsd. nem hal meg ideje korán). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy erre az ösztönzésre remek példa az Ambush, amikor Yoda a barlangban beszél a klónokkal. Meg az is, hogy Obi-Wan mellett Cofy megfontoltabb parancsnok, ellenben Anakin mellett Rex sokkal impulzívabb - amúgy az egész 501-esre jellemző némi renegátság, merészség, vadság, érezhető Anakin befolyása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valóban szép példa. Amúgy most az jutott eszembe, hogy a kaminoiaktól alaposan kijárt már az a bizonyos "furcsa szekta a Jediké" kijelentés. Kezdve Syfo Dias titkos rendelésével, Obi-wan EpII-es kamuzásán át (That's why i am here...), Tyranus manipulációjával bezárólak. Azért a klónozók nem csodálom, hogy furcsállják az egészet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.