Ugrás a kommentre

6x03 - Fugitive


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

3. rész - Fugitive / Szökevény

 

epguide603.jpg

 

Írta: Katie Lucas

Rendezte: Danny Keller

 

Helyszín: Kamino

 

Szereplők:

Fives - Dee Bradley Baker

AZ-3 - Ben Diskin

Shaak Ti - Tasia Valenza

Nala Se - Gwendoline Yeo

Darth Tyranus - Corey Burton

Bric - Larry Brandenburg

El-Les - Nolan North

 

Történet

Shaak Ti nem találja Tup halálában bűnösnek Fives -t, ezért visszaküldi az 501 -es légióhoz. A kaminoiaknak viszont más terveik vannak; ki akarják törölni a klón memóriáját, hogy az ne emlékezhessen semmire a történtekből. A terv azonban Fives tudomására jut, aki AZ-3 segítségével megszökik a kilátástalan helyzetből. Ezután ember és robot együttes erővel próbálja meg kideríteni mi áll Tup halálának hátterében.

 

Előzetes

 

Érdekességek

- Amit Nala Se mond a gátló chipről, az összhangban van azzal, amit Lama Su ad elő Obi-Wan Kenobi -nak, amikor az először a bolygóra látogat az Attack of the Clones -ban: "Célzottam módosítottuk egyes génjeiket, így jóval kevésbé önállóak a mintaegyednél (We modified their genetic structure to make them less independent than the original host)". Most már tudjuk, hogy ez a chip sokkal több ennél.

- A kaminoi folyosókon sétálva figyelmesek lehetünk El-les és Bric fejvadászokra, akik a kadétok kiképzésért felelősek. Velük először a 3x01 Clone Cadets epizódban találkozhattunk.

 

Concept Art galéria

 

01.jpg

Fiatal klón illusztráció

 

02.jpg

Egészséges klón tumor

 

03.jpg

A Kaminoi nyilvántartások terme

 

04.jpg

A Kaminoi embrió terem

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Folytatódik a kálvária. Egyszerűen szívszorító volt nézni hova tart Fives. Bevallom én nagyon féltem attól, hogy meghalhat és ez kitartott egészen az epizód végéig. Hátborzongató volt végigmenni vele a felfedezés útján, ahogy apránként rájön a dolgokra. És mindez miért? Hogy a végén Nala Se egy ordas nagy hazugsággal teljesen másfelé terelje az egész történetet. Lám-lám mi mindenre jó Syfo Dyas... Pl. rá lehet kenni a kiderült turpisságokat. Beszédes és a sors fintora, hogy éppen egy klón kezd nyomozásba a 66 -os parancs ügyében (még ha akaratán kívül is). Vajon Shaak Ti -nek nem volt büdös ez az egész? Valószínűleg igen, mert a végén már ő is sandított Nala Se -re, gyanús volt neki a nő. Abban se vagyok biztos, hogy ha nem trappolnak be a végén akkor Nala Se nem nyírja ki valahogy Fives -ot. Kettejük között remek feszültség van ami a végén ki is csattant. Ahogy Fives párszor fejbe verte Se -t az tuti volt. :D Persze erre jöttek az újabb kemény szavak, amikből megint csak az derül ki, mennyire érzéketlen és hideg nép ez a kaminoi. Úgy beszél a klónról mint egy termékről. Erre, ha akaratlanul is, de Shaak Ti tette fel a koronát akkor, amikor vitába szál, hogy akkor most kinek is a tulajdonát képezi Fives... :roll: A vége nagyon érdekesen alakult mert elvileg kiderült, hogy chip volt Tup -ban. Ez ugye addig nem tisztázódott. Shaak Ti és a klónok csak úgy kapkodták a fejüket. Azt nagyon csodáltam, hogy a Jedi milyen nyugodtan fogadta a hírt. A saját rendje implantátumokkal látta el a klónokat? Ez azért minimum kolosszális felfedezés. Szegény Fives -ot is elviszik Coruscantra ahol minden esemény kulminálni fog. Na de most akkor hogy is lesz ez? A Jedik tudomást szereznek majd a chipről? Ha megvizsgálják akkor mindenre rájöhetnek. Persze ha elérik Coruscant -ot Nala Se -ék. Én Shaak Ti helyében azonnal kapcsolatba lépnék a tanáccsal ez ügyben. Tyranus megjelenése megint jó volt, és külön jó pont jár a szóba került klón-viselkedés miatt. Bizony, a Jedik hatása a klónokra megkérdőjelezhetetlen, és ez nagyon pozitív hatás. Sokkal inkább individuumokká váltak ezáltal, mint azt valaha képzelte volna akár Tyranus akár Sidious. Talán ez lesz majd a vesztük is. Egy ilyen sereg nem kell a sith -nek. Főleg akkor nem, ha rájönnek a valódi céljukra és onnantól kezdve használhatatlanok lesznek. Nem hiába aggódik Tyranus.

 

Fives és AZ kettőse roppant jó, nagyon megkedveltem a kis droidot. :) Tipoca city pedig isteni! Nekem az EPII óta Kamino a kedvenc bolygóm és most végre rendesen bejárhattuk. A legkülönfélébb helyeken voltunk, így szinte megismerhettük az egész létesítményt. Imádtam! Az animáció és a látványvilág fantasztikus volt. Örültem Bric és El-Les feltűnésének is, akik kísérték a kadétokat az edzőpályára. Egyszóval nagyon jó részt láttunk, jöhet a végkifejlet! :para: Fogalmam sincs mi lesz ebből, de ez benne a jó. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszett az epizód. Fives-szal kapcsolatban nekem is vannak balsejtelmeim, a kaminói biztosan nem véletlenül kéredzkedett fel a hajóra. Valamit forral, valószínűleg szabotálni akarja Shaak Tit és a küldetést.

 

Egyébként nekem a Jedi egyike a legunszimpatikusabb Jedi karaktereknek, annyira kimért és objektív, hogy az már fáj. Azt meg kétlem, hogy bevenné ezt a mesét a Jedi rend, hiszen ha a chip tényleg ezt a célt szolgálná, semmi értelme nem lett volna eltitkolni előlük, ezt látniuk kell nekik is. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen véget ér a történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Nala Se kényszerpályára került azzal, hogy kiderült a chip létezése. Jó eséllyel akik ott voltak abban a teremben az ominózus beszélgetés alatt, azok vagy meg fognak halni, vagy pedig memória törlésen esnek majd át.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne hagyd magad összezavarni. :D

 

Egyébként ha úgy nézzük, Nala Se zseniálisan oldotta meg a szitut a végén. Ami pedig a kaminoiakat illeti, Zééé utalt rá, hogy számára immár világos, hogy melyik oldalon állnak. A Nala Se - Tyranus beszélgetés tanulságos volt számára. Nekem még nincs álláspontom ez ügyben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nagyon jó rész volt, Ody az első hozzászólásban leírta az én véleményemet is. Immáron a TCW történetileg elengedhetetlen adaléka lett a saganak, hiszen a prequel a 66-os parancsot illető kérdésre nem adta meg a választ, ráadásul két legyet ütöttek egy csapásra, és az OT sorozott rohamosztagosainak a kérdését is tisztázták. (Akinek kimaradt a Rebels topik; Pablo az ott belinkelt videóban elmondta, hogy a Rebels alkotói Lucassal közösen alakították ki a végleges koncepciót, mely alapján az új sorozatban már nem lesznek klónok, valamennyi birodalmi sorozás útján kerül kiválasztásra így a rendszer iránti lojalitásuk ideológiai alapon lesz biztosítva.) Ugyanakkor annak is örülök, hogy a 66-os parancs lemosta a klónokról az etikai gyalázat árnyát és többé nem tekinthetünk rájuk a jediket eláruló mészárosokként. Ráadásul a klónok története legalább annyira tragédia is, mint a jedik története. Ha nem törlik a TCW-t, nem tartottam volna ördögtől valónak azt bemutatni, miként áll át a Birodalom a sorozás intézményére és miként semmisítik meg azokat a klónokat, akik nem akarnak önként a darálóba kerülni. Egy egész szálat is kaphatott volna a lázadó klónok története, akik rohamosztagosok ellen harcolnak....akár Fives vezetésével! Sajnos sejteni vélem, hogy az Ő sorsa szomorúan fog végződni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony a kaminoiak nyakig benne vannak. Ahogy Nala Se próbálta megvezetni Shaak Ti-t..

Legszívesebben pofánvágtam volna, hogy a nyakán keringjen a feje teste körül.

Hideg unszimpatikus nép volt mindig, nem okoztak nagy meglepetést.

A "tumor vagy chip" kérdés is megválaszolódni látszik nekem; csak chip van és az egy organikus fajta, ezért tűnt tumornak..-ötletes!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony a kaminoiak nyakig benne vannak. Ahogy Nala Se próbálta megvezetni Shaak Ti-t..

Legszívesebben pofánvágtam volna, hogy a nyakán keringjen a feje teste körül.

Hideg unszimpatikus nép volt mindig, nem okoztak nagy meglepetést.

 

Pedig ha baj van akkor egyből be vannak sz*rva. Amikor Fives kitör, egymást ölelgetik félelmükben a folyosón. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is írsz a részről? :)

Egyébként az is a bajom, hogy mint tudod egyben láttam és bár mikor jön a felirat lelkesen újranézem az adott epizódot, de sajnos az egészet egyben látom magam előtt.

Így nem merek hosszabb véleményt irni mert lehet, hogy beleírok valami spiolert, ha a fejemben nem tudom letisztázni melyik részben volt.

A tömbösítés jó dolog egy éhes rajongónak, de afelől mindenképp rossz, hogy árt a szokásos kibeszélési tempónknak, és a részenkénti megemésztés idejének, minőségének..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ha baj van akkor egyből be vannak sz*rva. Amikor Fives kitör, egymást ölelgetik félelmükben a folyosón. :D

 

Ja azt láttam, óriási volt! De az is kemény, hogy Fives közelharcben lenyom vagy négy tesót.

Hiába; egy igazi ARC lett az öreg Ötös! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az is a bajom, hogy mint tudod egyben láttam és bár mikor jön a felirat lelkesen újranézem az adott epizódot, de sajnos az egészet egyben látom magam előtt.

Így nem merek hosszabb véleményt irni mert lehet, hogy beleírok valami spiolert, ha a fejemben nem tudom letisztázni melyik részben volt.

A tömbösítés jó dolog egy éhes rajongónak, de afelől mindenképp rossz, hogy árt a szokásos kibeszélési tempónknak, és a részenkénti megemésztés idejének, minőségének..

Akkor már válaszoltál is Platschu -nak, miért nem nyílnak meg a topikok. :D

 

Ja azt láttam, óriási volt! De az is kemény, hogy Fives közelharcben lenyom vagy négy tesót.

Hiába; egy igazi ARC lett az öreg Ötös! :)

Bizony! A kör bezárult. Ő innen indult és ide is érkezett vissza. :) Egyébként azok a Kamino -n szolgáló klónok lehet, hogy nem is olyan harcedzettek mint a fronton harcoló társaik. Főleg egy ARC osztagossal nem vehetik fel a versenyt.

 

Egyébként nekem a Jedi egyike a legunszimpatikusabb Jedi karaktereknek, annyira kimért és objektív, hogy az már fáj.

Nekem az tetszett még, hogy Shaak Ti gondolatban beintett a kancellárnak, és nem oda akarta vinni a mintákat először, hanem a jedikhez. Nem hülye a csaj, ő is sejti, hogy itt valami nem kóser.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért is változott a kaminoiak megítélése az előző részhez képest? Nálam még mindig inkább az a valószínű, hogy megvezették őket, ezért hazudnak a rész végén mindenkinek. Dooku ugye kötelezte őket, hogy ne árulják el a chip igazi mivoltát, ők pedig továbbra is ehhez tartják magukat.

 

Egyébként pedig: Palpatine könnyen előnyt kovácsolhat a helyzetből:

 

1) a klónok a 66-ost "könnyebben" hajtják végre, ha a Jedikre amúgy is neheztelnek a chip miatt

2) felháborodhat azon, hogy a Jedik nem szóltak senkinek, hogy potenciális bombát helyeztek a köztársasági hadsereg katonáinak a fejébe, ezáltal a Szenátust a Jedik ellen hangolhatja

3) ha a Jedik beismerik neki, hogy most hallottak először a chipről, akkor megkérdőjelezheti a renden belüli összetartást

4) nem hinném, hogy egy kaminoin kívül bárki el tudná árulni, hogy az a chip pontosan mire jó, így annyira nem érzem veszélyesnek Palpatine helyzetét

5) előnyt kovácsolhat mindebből úgy, hogy bár elmondása szerint alapból ellenezte volna a klónok ilyen "módosítását", de ha már így alakult, maradjon bent a chip, mert legalább garantálja a klónok kevésbé vadságát.

 

Szóval szerintem Palpatine könnyen a maga javára fogja fordítani a helyzetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha azt hiszik a kaminoiak, hogy Tyranus egy jedi akkor miért beszél a "saját rendjéről" úgy mintha nem is oda tartozna? :hmm: Legalábbis most Nala Se úgy társalgott Tyranus -al mintha az nem Jedi lenne. Plusz ha jediként adta el magát Tyranus, akkor miért kell neki a háttérben maradni?

 

Nem hiszem, hogy Palpatine örülne ha ez az egész a Coruscantra kerülne, márpedig úgy néz ki oda fog. Nem tudom mit talál ki, de első ránézésre nincs könnyű dolga. Minden anyag Shaak Ti -nél van.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azt hiszik, hogy Tyranus Syfo Dias tanítványa, ezért van, hogy csak 4-en (Syfo Dyas halálával hárman) tudnak a titokról. Tyranus a Jedik "belső ellenőre", aki gondoskodik arról, hogy a Köztársaságot a renegát Jedik ne sodorják veszélybe. Azért beszél T/3-ban a Jedikről, mert külső szemmel nézi őket ebben az ügyben, hisz ők nem tudnak a titokról.

 

Nálam így működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így valóban működik. Még az is amikor Tyranus arról beszél, hogy a jedik nem jöhetnek rá a chip igazi céljára. Igen, ez lesz az. Sorry Zééé. :D Így legalább beleillik a képbe a szektás megjegyzés is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így valóban működik. Még az is amikor Tyranus arról beszél, hogy a jedik nem jöhetnek rá a chip igazi céljára. Igen, ez lesz az. Sorry Zééé. :D Így legalább beleillik a képbe a szektás megjegyzés is.

Ez is egy lehetőség, nem írt hülyeséget Donat. Ebben az esetben a kamioiak rettenet egy ostoba népség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody tényleg mindent leírt. :D

Féltem Fivest, ebben a formában nem lesz jó sorsa...

Valahogy nem tudom elhinni, hogy ennyire ostobák lennének a kaminoiak, de lehet, csak nem akarok megbocsátani nekik a klónok miatt (nekem valahogy első látásra szimpatikusak voltak).

A "madaras" (utánanéztem, aiwha, nem "madár") jelenetnél meg az EP2 ugrott be egyből.

Szerkesztve: - P.I.D.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében hozta az előző részek színvonalát, talán egy leheletnyivel éreztem mérsékeltebbnek a jelen epizódot. Érdekes adalékokkal bővült a sztori, még ha sok új infóval nem is lettem gazdagabb. Amikre fény derült, azokat nagyjából eddig is sejtettem, de a megbizonyosodás mindenképp pozitívum. Gondolok itt a "chip" funkciójára, és beültetésének idejére, vagy a kamino-iak bűnrészességére a Sith-ek oldalán...

 

Tehát a "chip" valójában teljes egészében organikus (így nem mutatják ki a mesterséges szerkezeteket kereső detektorok, és könnyebben tűnik az agy természetes részének), amely fő szerepe, hogy mintegy lappangva, észrevétlenül megbújjon a klónok fejében, a Parancs kiadásakor aktiválódva pedig arra sarkallja a gazdatestet, hogy kíméletlenül kivégezze a közelében lévő Jedit/Jediket. Így számos probléma feloldódik, melyek a klónok emberi viselkedéséből adódtak... a TCW (különösképp a Krell-szál után) után elképzelhetetlen volt számomra, hogy egy parancsvakkantásra minden klón gondolkodás nélkül kivégezze azt a személyt, akivel az elmúlt 3 év poklát vállt vállnak vetve végigküzdötte, számos esetben már-már baráti viszonyt kialakítva. Ám a szóban forgó organikus programozás révén helyére került ez is. Nem utolsó sorban felmenti a klónokat jövőbeli "bűneik" alól, tovább fokozva életük drámaiságát, de erről már sokszor szó volt. Mellesleg kíváncsi vagyok, pontosan hogyan is működik ez a chip? Elhangzik a bűvös "hajtsa végre a 66-os parancsot" c. mondat, és eldurran a klónok agya? Esetleg időzített, vagy más módon aktiválható dologról van szó? Ez még érdekelne.

 

A kamino-iak ridegsége, és számító mivolta már-már ijesztő... továbbra is döbbenetes, mennyire semmibe veszik az emberi élet értékét - mert hiába beszélünk klónokról, születésük módjától (és a génmanipulációtól) eltekintve semmiben nem különböznek egy természetes úton fogant személytől. Valamennyien önálló, saját személyiséggel rendelkező, érző lények, nem futószalagon gyártott termékek, még ha a szó szoros értelmében sajnos pontosan azok is. Taszító, hogy a kamino-iak mennyire híján vannak az empátiának, annak ellenére, hogy munkájukból fakadóan ez nem túl meglepő, sőt, számukra elvárt dolog. Csodálom, hogy 99 munkát kapott a Kamino-n, és megúszta a "kikapcsolást". Egyébként feltűnt, hogy Shaak Ti a Köztársaságénak titulálta Fives-t, amit Nala Se is elismert... így újfent úgy gondolom, hogy a klónok csupán addig a kamino-iak "tulajdonai", amíg hadrendbe nem állítják őket. Szerintem logikusabb is így. Az meg már rég óta érdekel, vajon hogy fér bele a Jedik moralitásába az egész klónhadsereg ügy? Gyakorlatilag életüktől, és szabad akaratuktól megfosztott lények kihasználása az egész... senki nem kérdezi meg tőlük, hogy mit akarnak; a leszerelés tabu, fizetést nem kapnak (nem mintha lenne idejük elkölteni)... ez nem áll messze a rabszolgaságtól. Annak ellenére, hogy a klónok java abban a hitben létezik, hogy a Köztársaság érdekeit szolgálja.

 

Ami kamino-iak és Sith-ek kapcsolatát illeti: az előző részekkel ellentétben már csaknem biztos vagyok benne, hogy tudatosan összejátszanak. A kamino-iak látványosan konspirálva igyekeznek eltitkolni a klónok valódi szerepét, és a 66-os létét a Köztársaság elől, mintha az életük múlna rajta (ami szvsz igaz is). Mindezt azért tennék, mert 2 állítólagos Jedi be akarta biztosítani a lehetséges árulók likvidálását? Ez számomra harmat gyenge. Mint korábban írtam, a kamino-iak egyszerűen nem lehetnek ennyire ostobák. Ha pedig tudják az igazat, értelmetlen lenne színészkedniük Tyranus előtt. Továbbá még mindig ott van az a tény, hogy rendszeresen "nagyúrnak" szólítják az öreget. Ennél szerintem nem sok egyértelműbb jel lehet. Minden esetre semmivel nem gyengébb érv, mint az, hogy "furcsa szekta a Jedké", sőt. Azt se tartom véletlennek, még ha önmagában nem is állja meg a helyét, hogy Dooku harmadik személyként hivatkozik a Jedikre, semmilyen formában nem tesz utalást rá, hogy valamilyen szinten a sajátjai lennének. Illetve feltűnt még a Nala Se hangjában rejlő félelem... nem beszélt volna ennyire megalázkodva, szemeiben rettegéssel, ha nem tudná Tyranus valódi kilétét. A Sith-ek részéről nem gondolom, hogy komolyabban fokozott kockázatot jelent az, ha egy-két kamino-i tudja a Parancsról szőtt terveiket (a szimpla munkások kizárt, hogy képben lettek volna). Egyrészt, szükség esetére Palpatine-nek eddig mindig volt önmagát tisztázó vészterve, másrészt, a kamino-iaknak egyszerűen nem állt érdekében az, hogy elárulják Tyranus-ékat. Jelentős mennyiségű pénzt kaptak/kapnak, és az életük is megmarad... miért is cselekednének másként? Elméleti szinten természetesen továbbra is játszik a másik verzió, de őszintén szólva csalódott lennék, ha megerősítenék az utolsó részben.

 

Fives nyomozása várható volt, ahogy az is sejthető, mi lesz a sorsa annak eredményeképp, ha túl mélyre ássa magát az ügyben - ehhez jó úton halad, de az se szerencsés előjel, hogy egyenesen Palpatine színe elé akarják vinni. Sajnálom, mert az egyik legkedvelhetőbb klónná nőtte ki magát az évek során. Tetszett, hogy Shaak Ti a sarkára állt a kamino-iakkal és Palpatine parancsával szemben. Ha jól értettem, előbb a Jedi Templomba kerül Fives, csak aztán szállítják az orvosi intézetbe. Egyébként Shaak Ti nekem nem tűnik kimértebbnek és objektívebbnek, mint ahogy az egy átlag Jeditől elvárt. Épp ez az, amit elsők között tanítanak meg nekik: hogyan döntsenek objektíven, józanul és helyesen, a személyes érzelmektől függetlenül. Végtelen nyugalma valóban kelthet egyfajta "érzelemmentes" hatást, de mint az nem egyszer kiderült, nagyon is értékeli az életet, egy klón élete sem közömbös neki. Számomra legalábbis az egyik legszimpatikusabb Tanácstag. Sokat mondó volt a jelenet, amikor sejtelmes arckifejezése arról árulkodott, hogy gyanítja a kamino-iak sárosságát, ahogy szerintem Fives menekülésekor sem véletlenül felejtette el azt az apróságot, hogy a fénykarddal másodpercek alatt utat vághatott volna Fives és AZ után. Talán szándékosan hagyta nyomozni a klónt, és ezért figyelt fel olyan gyorsan a bizonyítékra, nem intette le Fives "ostobaságát". Azt viszont nem tartom jó ötletnek, hogy magával engedte Nala Se-t. Felteszem, nem Coruscant acéltengerében szeretne gyönyörködni a kamino-i, sokkal inkább szabotázs szagot érzek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt. Kiderült hogy a chip-et vették ki Tup fejéből. Az volt a "daganat". Ebből a részből most már világos hogy minden klón fejében van egy ilyen(régebben viták folytak arról hogy esetleg csak a parancsnokok ismerték a parancsot). Viszont számomra még mindig rejtély hogy mi aktiválja. Mert az EP3-ban azt mondta Cody hogy lelőni és rámutatott Kenobira. Arra tudok gondolni hogy Sidious valahogy a parancs kiadásakor, minden klónnak küldött egy jelet ami aktiválja a chipet. Mert olyan is volt hogy egymásra néztek a klónok biccentettek és utána lőttek, tehát tudták hogy mi jön. Természetesen hajtották végre. Remélem az utolsó részben ez kiderül.

Nagyon jó volt ahogy lépésről-lépésre derült ki a mocsokság. Shaak-Ti itt meg olyan mint egy naív kislány.Például észre sem vette a cserét, és mikor kiderült hogy Fives-nál van a chip, nem is vonja felelősségre a dokit hogy mi is van(mert ugye Shaak-Tinél kellett hogy legyen a chip). A másik ami megdöbbentett hogy ő is üldözte Fivest mint valami bűnözőt ,holott ő csak a titkot akarta kideriteni amit Shaak-Ti is akart.

A Jedik tényleg hanyatlanak.

A kaminoiak meg ugyanolyanok mint a Sith-ek ahogy Ody is írta. Ha tényleg becsületesen naivak akkor már rég rá kellett volna jönniük hogy nem stimmel valami. Egy Jedi(Illetve Dooku akit annak hisznek) mindenáron titokban akarja tartani a chipet és egy másikk Jedi nem is tud róla aki nem renegát. Szóval ha tisztességes lenne akkor elmondana mindent Shaak-Tinek. A Jedik kiirtásáért fő felelőssége van Lama Su-nak. Ha elmondta volna meg lehetett volna akadályozni a 66-ost.

Remélem a következő részben elpatkol.

Na de nézzük a rész végét. Mindenki Coruscantra igyekszik. Ha Shaak-Ti nem avatkozik közbe akkor az lett volna hogy a coruscanti orvosi laborba(ez ugye az ahol Darth Vader "elkészült") kerül a chip és Fives. Fivest agyonlőtték volna a chipet meg megsemmisítik. Milyen durva már hogy egy Jedi a saját kiirtásukra alkalmas chippet és a katonát a fő Sith-hez küldi. Persze Palpi kitalált volna valami magyarázatot Fives halálára és a chip megsemmisülésére. Sima ügy lett volna a 2 Sithnek.

Viszont most gáz van mert először a Jedi Templomba megy a chip is és Fives is.

Mivel az Ep3-ra senki nem tud sem a chipről ,sem a 66-osról, ezért arra gyanakszom hogy meg fognak halni. Vagy Sidious fogja szétlövetni a hajót amivel utaznak, vagy Lama Su fogja kinyírni a hajó utasait.

Szóval baromira kiváncsi vagyok az új részre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát a "chip" valójában teljes egészében organikus (így nem mutatják ki a mesterséges szerkezeteket kereső detektorok, és könnyebben tűnik az agy természetes részének), amely fő szerepe, hogy mintegy lappangva, észrevétlenül megbújjon a klónok fejében, a Parancs kiadásakor aktiválódva pedig arra sarkallja a gazdatestet, hogy kíméletlenül kivégezze a közelében lévő Jedit/Jediket. Így számos probléma feloldódik, melyek a klónok emberi viselkedéséből adódtak... a TCW (különösképp a Krell-szál után) után elképzelhetetlen volt számomra, hogy egy parancsvakkantásra minden klón gondolkodás nélkül kivégezze azt a személyt, akivel az elmúlt 3 év poklát vállt vállnak vetve végigküzdötte, számos esetben már-már baráti viszonyt kialakítva. Ám a szóban forgó organikus programozás révén helyére került ez is. Nem utolsó sorban felmenti a klónokat jövőbeli "bűneik" alól, tovább fokozva életük drámaiságát, de erről már sokszor szó volt. Mellesleg kíváncsi vagyok, pontosan hogyan is működik ez a chip? Elhangzik a bűvös "hajtsa végre a 66-os parancsot" c. mondat, és eldurran a klónok agya? Esetleg időzített, vagy más módon aktiválható dologról van szó? Ez még érdekelne.

 

Ezt én is zseniális ötletnek tartom, és őszintén megvallva, várható volt, hogy valami ilyesmi áll a háttérben. Az aktiválásra én is kíváncsi lennék, szerintem az egy konkrét utasítás alapján történik. A chip bionikus eredetű így akár lehetne érzelmi úton is aktiválni, pl. egy előre beprogramozott mondattal. "Hajtsa végre a 66 -os parancsot". Ez tökéletes erre. Utána már láttuk Tup -on mennyire kifordult magából az aktivált klón. Ez még azzal is egybe vág, hogy az EPIII -ban a jedi irtás után feltűnően agresszívek lettek a katonák. Ez főleg Utapau -n volt megfigyelhető ahogy a lakossággal bántak.

 

Ami kamino-iak és Sith-ek kapcsolatát illeti: az előző részekkel ellentétben már csaknem biztos vagyok benne, hogy tudatosan összejátszanak. A kamino-iak látványosan konspirálva igyekeznek eltitkolni a klónok valódi szerepét, és a 66-os létét a Köztársaság elől, mintha az életük múlna rajta (ami szvsz igaz is). Mindezt azért tennék, mert 2 állítólagos Jedi be akarta biztosítani a lehetséges árulók likvidálását? Ez számomra harmat gyenge. Mint korábban írtam, a kamino-iak egyszerűen nem lehetnek ennyire ostobák. Ha pedig tudják az igazat, értelmetlen lenne színészkedniük Tyranus előtt. Továbbá még mindig ott van az a tény, hogy rendszeresen "nagyúrnak" szólítják az öreget. Ennél szerintem nem sok egyértelműbb jel lehet. Minden esetre semmivel nem gyengébb érv, mint az, hogy "furcsa szekta a Jedké", sőt. Azt se tartom véletlennek, még ha önmagában nem is állja meg a helyét, hogy Dooku harmadik személyként hivatkozik a Jedikre, semmilyen formában nem tesz utalást rá, hogy valamilyen szinten a sajátjai lennének. Illetve feltűnt még a Nala Se hangjában rejlő félelem... nem beszélt volna ennyire megalázkodva, szemeiben rettegéssel, ha nem tudná Tyranus valódi kilétét. A Sith-ek részéről nem gondolom, hogy komolyabban fokozott kockázatot jelent az, ha egy-két kamino-i tudja a Parancsról szőtt terveiket (a szimpla munkások kizárt, hogy képben lettek volna). Egyrészt, szükség esetére Palpatine-nek eddig mindig volt önmagát tisztázó vészterve, másrészt, a kamino-iaknak egyszerűen nem állt érdekében az, hogy elárulják Tyranus-ékat. Jelentős mennyiségű pénzt kaptak/kapnak, és az életük is megmarad... miért is cselekednének másként? Elméleti szinten természetesen továbbra is játszik a másik verzió, de őszintén szólva csalódott lennék, ha megerősítenék az utolsó részben.

 

Logikus magyarázat, de én még mindig nem vagyok meggyőzve erről. Azt kétlem, hogy Nala Se pl. tudná, hogy Palpatine is benne van. Pedig párszor mintha erre is lett volna utalás. A teljes naivitás másik véglete, hogy a kaminoiak teljesen ismerték sith -ek kulcstervét. Mert igaz, hogy csak klónoztak de a chip implantálásához és magának a 66-osnak a tartalmához igen csak beavatottaknak kellett lenniük.

 

Fives nyomozása várható volt, ahogy az is sejthető, mi lesz a sorsa annak eredményeképp, ha túl mélyre ássa magát az ügyben - ehhez jó úton halad, de az se szerencsés előjel, hogy egyenesen Palpatine színe elé akarják vinni. Sajnálom, mert az egyik legkedvelhetőbb klónná nőtte ki magát az évek során.

 

Fives -ban az is jó, hogy őt szinte a kezdetektől ismerjük. Abból az időből amikor még a gyakorló pályán küzdöttek. Van a karakternek egy gyönyörű íve. Én még mindig bízom benne, hogy túléli ezt az egészet... Tudom naiv vagyok.

 

Tetszett, hogy Shaak Ti a sarkára állt a kamino-iakkal és Palpatine parancsával szemben. Ha jól értettem, előbb a Jedi Templomba kerül Fives, csak aztán szállítják az orvosi intézetbe. Egyébként Shaak Ti nekem nem tűnik kimértebbnek és objektívebbnek, mint ahogy az egy átlag Jeditől elvárt. Épp ez az, amit elsők között tanítanak meg nekik: hogyan döntsenek objektíven, józanul és helyesen, a személyes érzelmektől függetlenül. Végtelen nyugalma valóban kelthet egyfajta "érzelemmentes" hatást, de mint az nem egyszer kiderült, nagyon is értékeli az életet, egy klón élete sem közömbös neki. Számomra legalábbis az egyik legszimpatikusabb Tanácstag. Sokat mondó volt a jelenet, amikor sejtelmes arckifejezése arról árulkodott, hogy gyanítja a kamino-iak sárosságát, ahogy szerintem Fives menekülésekor sem véletlenül felejtette el azt az apróságot, hogy a fénykarddal másodpercek alatt utat vághatott volna Fives és AZ után. Talán szándékosan hagyta nyomozni a klónt, és ezért figyelt fel olyan gyorsan a bizonyítékra, nem intette le Fives "ostobaságát". Azt viszont nem tartom jó ötletnek, hogy magával engedte Nala Se-t. Felteszem, nem Coruscant acéltengerében szeretne gyönyörködni a kamino-i, sokkal inkább szabotázs szagot érzek...

 

Érdekes megvilágítás, erre még nem is gondoltam. :D Lehet benne igazság is, de én úgy hiszem, hogy Shaak-Ti -nek csak sejtései voltak de konkrétan nem segítette Fives nyomozását. Kíváncsi vagyok Donát miként látja.

 

Nagyon jó rész volt. Kiderült hogy a chip-et vették ki Tup fejéből. Az volt a "daganat". Ebből a részből most már világos hogy minden klón fejében van egy ilyen(régebben viták folytak arról hogy esetleg csak a parancsnokok ismerték a parancsot). Viszont számomra még mindig rejtély hogy mi aktiválja. Mert az EP3-ban azt mondta Cody hogy lelőni és rámutatott Kenobira. Arra tudok gondolni hogy Sidious valahogy a parancs kiadásakor, minden klónnak küldött egy jelet ami aktiválja a chipet. Mert olyan is volt hogy egymásra néztek a klónok biccentettek és utána lőttek, tehát tudták hogy mi jön. Természetesen hajtották végre. Remélem az utolsó részben ez kiderül.

 

Ez akkor már a harmadik emberben merül fel, de nem hiszem, hogy erre így konkrétan választ kapunk. :D Szerintem van annyi infók, hogy ezt magunk is összetudjuk rakni.

 

Na de nézzük a rész végét. Mindenki Coruscantra igyekszik. Ha Shaak-Ti nem avatkozik közbe akkor az lett volna hogy a coruscanti orvosi laborba(ez ugye az ahol Darth Vader "elkészült") kerül a chip és Fives. Fivest agyonlőtték volna a chipet meg megsemmisítik. Milyen durva már hogy egy Jedi a saját kiirtásukra alkalmas chippet és a katonát a fő Sith-hez küldi. Persze Palpi kitalált volna valami magyarázatot Fives halálára és a chip megsemmisülésére. Sima ügy lett volna a 2 Sithnek.

Viszont most gáz van mert először a Jedi Templomba megy a chip is és Fives is.

 

Mint ahogy írod is, én se vagyok meggyőződve, hogy az anyagok először a Jedi templomban fognak landolni. De ha mégis akkor... :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én is zseniális ötletnek tartom, és őszintén megvallva, várható volt, hogy valami ilyesmi áll a háttérben. Az aktiválásra én is kíváncsi lennék, szerintem az egy konkrét utasítás alapján történik. A chip bionikus eredetű így akár lehetne érzelmi úton is aktiválni, pl. egy előre beprogramozott mondattal. "Hajtsa végre a 66 -os parancsot". Ez tökéletes erre. Utána már láttuk Tup -on mennyire kifordult magából az aktivált klón. Ez még azzal is egybe vág, hogy az EPIII -ban a jedi irtás után feltűnően agresszívek lettek a katonák. Ez főleg Utapau -n volt megfigyelhető ahogy a lakossággal bántak.

Nekem is a "jelmondat" tűnik legvalószínűbbnek, de így felmerül a kérdés, hogy mi a helyzet azon klónokkal, akik nem kapták meg a személyes utasítást Palpatine-tól? Amennyire tudjuk, csak a parancsnokok értesültek a Sith-től szemtől szemben a 66-os parancs érvénybe lépéséről... arra gondoltam, hogy a mezei klónok talán a holo-val összekapcsolt sisakrádión értesültek a fejleményekről, ellenkező esetben (ha csak a parancsnokok kapták meg), értelmezhetetlenné válik a dolog a jelen TCW-s szál fényében is. Hisz Cody pl. csak annyit közöl az embereivel Kenobira mutatva, hogy "lelőni", szóba sem kerül a 66-os parancs. Persze mindez csak akkor igaz, ha valóban verbális a "chip" aktiválása.

 

Logikus magyarázat, de én még mindig nem vagyok meggyőzve erről. Azt kétlem, hogy Nala Se pl. tudná, hogy Palpatine is benne van. Pedig párszor mintha erre is lett volna utalás. A teljes naivitás másik véglete, hogy a kaminoiak teljesen ismerték sith -ek kulcstervét. Mert igaz, hogy csak klónoztak de a chip implantálásához és magának a 66-osnak a tartalmához igen csak beavatottaknak kellett lenniük.

Azt én se gondolom, hogy a kamino-iak tisztában lennének Palpatine szerepével az ügyeben. Fölösleges rizikófaktor lenne a Sith-eknek. Szerintem Tyranus az egyedüli kapcsolattartójuk. De magáról a Parancsról tudtak, és ha nem ostobák, akkor annak valós szerepéről is - továbbra is abból a feltételezésből kiindulva, hogy tudtak Tyranus Sith mivoltáról.

 

Lehet benne igazság is, de én úgy hiszem, hogy Shaak-Ti -nek csak sejtései voltak de konkrétan nem segítette Fives nyomozását.

Shaak Ti szerintem se volt 100%-ig képben, de a sejtése lehetett annyira erős, hogy teret engedett Fives nyomozásának, mondván milyen bizonyítékkal áll elő, illetve mit keres egyáltalán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1.) Szerintem a 66-os parancs aktiválása egy globális, rádión leadott paranccsal történik. Az, hogy az EpIII-ban látunk néhány konkrét parancsot, az csak a vizualitás miatt van (szerintem). Hogy a nézők is be legyenek vonva. A Kashyyykos 66-os a legjobb példa. Szerintem a fülekbe minden klónnak eljutott a parancs, ami aktiválta a chipet. Ez a legegyszerűbb módja a dolognak.

 

2.) Nem tehetek róla, nekem Shaak Ti unszimpi. Ezzel együtt lehet, hogy segítette Fives nyomozását, de ha igazán segíteni akarta volna, nem hívja fel a figyelmet arra, hogy talán még mindig Kaminon vannak. Szerintem nem igazán vágta le a dolgokat, viszont az, hogy a végén úgy dönt, hogy Fivest is magával viszi, mindenképpen javít a renoméján. Ahogy az is, hogy először a Jedi templomba viszi. Ami hangsúlyoznám, hogy jelentősen ronthat a Jedik és a kancellár viszonyán.

 

3.) A nagyúr kifejezés számomra nem árulkodó. Honnan tudnák a kaminoiak, hogy Tyranus nem holmi hóbortból szólíttatja magát nagyúrnak? Eddig 4+1 Jedivel találkoztak összesen (Dyas, Obi, Yoda, Ti, Dooku).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig szerintem a kaminoiak szerepe pofon egyszerű. Van a megrendelő, aki utasításba adta, hogy kerüljön bele minden klónba ez a "chip", és hogy erről egy jedinek sem szabad tudnia, vagy ha netán mégis tudomást szereznek róla, akkor a pontos funkcióra nem szabad rájönniük. És amíg ez a megrendelő rendesen tejel, mindent el kell követniük, hogy ez így is maradjon bármiféle kérdezősködés nélkül. A kaminóiak pont csokiznak rá, hogy ez egy sith, vagy az egy jedi, addig amíg a pénz megjelenik a bankszámlájukon. A többi szerintem csak porhintés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is a "jelmondat" tűnik legvalószínűbbnek, de így felmerül a kérdés, hogy mi a helyzet azon klónokkal, akik nem kapták meg a személyes utasítást Palpatine-tól? Amennyire tudjuk, csak a parancsnokok értesültek a Sith-től szemtől szemben a 66-os parancs érvénybe lépéséről... arra gondoltam, hogy a mezei klónok talán a holo-val összekapcsolt sisakrádión értesültek a fejleményekről, ellenkező esetben (ha csak a parancsnokok kapták meg), értelmezhetetlenné válik a dolog a jelen TCW-s szál fényében is. Hisz Cody pl. csak annyit közöl az embereivel Kenobira mutatva, hogy "lelőni", szóba sem kerül a 66-os parancs. Persze mindez csak akkor igaz, ha valóban verbális a "chip" aktiválása.

 

Mennyire egy rugóra jár az agyunk. Nálam is ez a kérdés merült fel.

 

 

1.) Szerintem a 66-os parancs aktiválása egy globális, rádión leadott paranccsal történik. Az, hogy az EpIII-ban látunk néhány konkrét parancsot, az csak a vizualitás miatt van (szerintem). Hogy a nézők is be legyenek vonva. A Kashyyykos 66-os a legjobb példa. Szerintem a fülekbe minden klónnak eljutott a parancs, ami aktiválta a chipet. Ez a legegyszerűbb módja a dolognak.

 

Ezt a magyarázatot el tudom fogadni, bár lehet az utolsó rész után más következtetést vonunk le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszett az epizód! :) Épp úgy folytatódott a történet, ahogy várható volt, vagyis, hogy Fives nyomozni kezd, és alaposan beletenyerel az igazságba: bizony minden társában ott a chip, és csupán véletlen, hogy Tup-é valamiért tönkrement. Remek fickó ez a katona, helyén az esze és a bátorságnak sincs híján. Sokat számít, hogy nemcsak most nagyon szimpatikus, hanem visszatérő szereplő, ahogy Ody is írta:

 

Fives -ban az is jó, hogy őt szinte a kezdetektől ismerjük. Abból az időből amikor még a gyakorló pályán küzdöttek. Van a karakternek egy gyönyörű íve. Én még mindig bízom benne, hogy túléli ezt az egészet... Tudom naiv vagyok.

Sajnos én nem hiszem, hogy túléli. :( Nem abban a szakaszában járunk a történetnek, amikor nagy valószínűsége lenne efféle pozitívumoknak.

 

Cinkosa, a kis droid kedves színfoltja az egyébként igen komor történetnek - többek között az ilyen új mellékszereplők miatt is remek sorozat a TCW. :)

 

A kaminoiakkal és Shaak Ti-vel kapcsolatban Donát álláspontját osztom:

 

Szerintem azt hiszik, hogy Tyranus Syfo Dias tanítványa, ezért van, hogy csak 4-en (Syfo Dyas halálával hárman) tudnak a titokról. Tyranus a Jedik "belső ellenőre", aki gondoskodik arról, hogy a Köztársaságot a renegát Jedik ne sodorják veszélybe. Azért beszél T/3-ban a Jedikről, mert külső szemmel nézi őket ebben az ügyben, hisz ők nem tudnak a titokról.

 

2.) Nem tehetek róla, nekem Shaak Ti unszimpi. Ezzel együtt lehet, hogy segítette Fives nyomozását, de ha igazán segíteni akarta volna, nem hívja fel a figyelmet arra, hogy talán még mindig Kaminon vannak. Szerintem nem igazán vágta le a dolgokat, viszont az, hogy a végén úgy dönt, hogy Fivest is magával viszi, mindenképpen javít a renoméján. Ahogy az is, hogy először a Jedi templomba viszi. Ami hangsúlyoznám, hogy jelentősen ronthat a Jedik és a kancellár viszonyán.

Engem ez a nő Luminara Undulira emlékeztet. Pont olyan hűvős és rohadtul korrekt (a szó korlátozó értelmében), egy hajszállal sem lépné át a határokat és a kompetenciáját. Mintha kívülálló lenne Fives és Nala Se konfliktusában, érzelmileg nem érinti meg a dolog. Ha belegondolok, hogy mennyire másként viselkedett volna ebben a helyzetben pl. Qui-Gon vagy akár Anakin, vagy Ahsoka, máris érzem a különbséget a két hozzáállás között. Pedig ebben a helyzetben sokkal jobb lenne egy átérző és segítőkész Jedi, aki támogatást tud nyújtani. Shaak Ti ami pozitívat cselekszik, azt a Rend érdekében teszi, én úgy látom, hogy egy klón egyéni sorsa nem hatja meg különösebben. Megkockáztatom, hogy ő sem tekinti igazán embernek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem ez a nő Luminara Undulira emlékeztet. Pont olyan hűvős és rohadtul korrekt (a szó korlátozó értelmében), egy hajszállal sem lépné át a határokat és a kompetenciáját. Mintha kívülálló lenne Fives és Nala Se konfliktusában, érzelmileg nem érinti meg a dolog. Ha belegondolok, hogy mennyire másként viselkedett volna ebben a helyzetben pl. Qui-Gon vagy akár Anakin, vagy Ahsoka, máris érzem a különbséget a két hozzáállás között. Pedig ebben a helyzetben sokkal jobb lenne egy átérző és segítőkész Jedi, aki támogatást tud nyújtani. Shaak Ti ami pozitívat cselekszik, azt a Rend érdekében teszi, én úgy látom, hogy egy klón egyéni sorsa nem hatja meg különösebben. Megkockáztatom, hogy ő sem tekinti igazán embernek.

Remekül megfogalmaztad, amit gondolok! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.