Ugrás a kommentre

6x03 - Fugitive


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Shaak Ti védelmében talán annyit megjegyeznék, hogy Fives mindvégig hálás neki amiért az "hisz" benne. Persze a válasz, hogy csak teszi azt ami helyes, elég sablonos, de azért ezt írjuk fel ezt a jó rovatba. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem igazán vágta le a dolgokat, viszont az, hogy a végén úgy dönt, hogy Fivest is magával viszi, mindenképpen javít a renoméján. Ahogy az is, hogy először a Jedi templomba viszi. Ami hangsúlyoznám, hogy jelentősen ronthat a Jedik és a kancellár viszonyán.

 

Szerintem amit a végén mond az alapján már revideálta az álláspontját. Mindezt az eddig történtek fényében. Bár a történtek fényében inkább a Jedi vizsgálatot kellene sürgetni... Kíváncsi vagyok mit lép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Organikus chip, hát erre nem számítottam, na. :) Gondoltam én agymosásra - erről anno részletesebben is írtam azt hiszem -, főleg agymosásra, meg kicsit még az agymosásra, de hogy egy organikus chip fogja a TCW és az ep3 közötti hidat alkotni, hát arra a legmerészebb álmomban sem vártam volna. Pedig tök kézenfekvő innét belegondolva: organikus, így a műszerek nem fedezik fel, együtt nő a klónnal, ráadásul meghibásodni is valószínűleg csak extrém esetben tud, hiszen mechanikus részei nincsenek, illetve, mivel az agyra van rákötve, valószínűleg a szerkezeti sérülés agykárosodást okoz -> Tup esete. Szerintem normális körülmények között a klónok észre sem veszik, ha működésbe lép, viszont továbbra is fenn áll a kérdés: mennyire öli meg a személyiségüket a chip? Mert Cody ugye kerestette Obi-Want, vajon ekkor még mindig a chip befolyása alatt volt, vagy már nem, és csak ment tovább a rutin? Esetleg - bár nem tartom valószínűnek - a féltés miatt? Érdekes kérdés, de sajnos nem hiszem, hogy erre választ kapunk. Úgy értem, ez az egész lelki dolog, mozgóképen megeleveníteni, pláne húsz percben szinte lehetetlen. Viszont érdekes adaléka lehet a jövőbeni, klónokkal foglalkozó könyveknek.

Ami a rész további elemeit illeti, ez most érzelmileg nem volt annyira erős, inkább olyan "na kössük össze végre a pontokat" érzést keltett. Helyrerakta a dolgokat, megmagyarázta, amit kellett, jöhet a konklúzió - ami van egy olyan sanda gyanúm, hogy megint ütős lesz. Mert ezt bizony valahogy el kell tusolni, bár Nala Se már szépen megkezdte a söprögetést ezzel a "Jango Fett miatt van, nehogy már olyan agresszívek legyetek". Szóval szegény Fives lehet, hogy élete utolsó kalandjába keveredett bele. :para: De most aztán Palpatine is kapálózhat. El sem tudom képzelni, mit érezhet az öreg: lehet, hogy már csak hetekre van a koronázástól, erre egy sz*ros klón bekavar. Oké, talán még meg lehet etetni a Jediket ezzel a Jangós dumával, és ha Nala Se-t is véletlen baleset érné (ráesik egy gravozongora Coruscanton sétálva, vagy véletlen kettévágja egy lift, esetleg pont beesik egy zúzdába - tudjátok, ilyen hétköznapi események :) ), akkor talán még kidumálhatja magát. Amúgy sem lehet a frontvonalon harcoló több millió klónt csak úgy visszarendelni Kaminóra, csak senki ne kottyintsa el, hogy ez a cucc "valójában" azért van, mert Syfo-Dias kért egy 66-os parancsot a renegát Jedik ellen, s erről már csak egy Tyranus nevű nagyúr Jedi-honfitárs tud. Azért kedvesek ezek a kaminoiak, persze, nyilván ők is azt vallják, hogy semmi kérdés. Nem véletlen lettek ők a klón sereg teremtői, pont megfelelnek a célnak. Jók a szakmájukban, jól titkolóznak és egy árva kérdést sem tesznek fel. :fuckoff:

Na de az se semmi, amit Shaak Ti művel. Oké, hogy jót tesz, meg tárgyilagos, meg távolságtartó, de kérem, valami csekély empátiát már mutathatna. Azért nem arról van szó, hogy egy klón szériának tyúkszem nőtt a lábán, hanem, hogy az ÖSSZES klónban van egy chip, amiről őket elfelejtették tájékoztatni, amitől meggajdúlhatnak a klónok és megeshet, hogy merő véletlenségből tarkón lövik a Jediket. Nem éppen egy apró kis probléma. Ráadásul elég nyilvánvalónak tűnt, hogy a kaminoiak rejtegetik ezt a cuccot. Na jó, ezt akár beláthatta még annak, hogy a kaminoiak el akarják tusolni portékájuk hibáit, de a többi... A Jedik az érzelemmentes felfogásukkal néha nagyon dühítőek. Nem csoda, hogy Anakinnak és Dookunak is jobban bejött (elsőre) a Sötét Oldal. Még Obi-Wan is sokkal jobban kezelt volna egy ilyen helyzetet, ő legalább nem általik néha a Jedi módszereken túl máshoz is nyúlni, és a saját hatáskörén is túlnyúlni. Ha meg Anakin van itt az egész nem fajult volna el ennyire. Nem lett volna itt Jedi Tanáccsal értekezés, már az elején ráerőlteti az akaratát Nala Se-re, aztán szevasz. Mondjuk Sidious akkor lett volna igazán pácban. :)

Jöhet a konklúzió, de félek, hogy az nem lesz lelkesítő. :(

 

És a nap hőse: AZ-3! Nagyon király kis mikrobi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Shaak Ti -n már mi is értetlenkedtünk kicsit... Egyébként amit Nala Se mond az összhangban van azzal amit anno Lama Su elrebege Kenobinak az első talin. Ezt ki is emeli az érdekességek rovat. Egyszerűen arról van szó, hogy konkrétan nem tudták(?), miként vannak szabályozva ezek az érzelmek. Mivel ezzel sose volt baj eddig, így nem is volt érdekes...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Folytatódik a hazudozás, a tények elferdítése, az igazság fiókba dugása. Lassan már nem tudom megszámolni, hányszor verik át a körülöttük lévőket a kaminoiak. Először a vírusozás, most meg a Jedi Tanácsnak szánt bizonyíték elrejtése. Mit gondoltak, majd a Tanácsban jönnek rá, hogy hoppá, üres táskát hoztunk el, milyen kár, elnézésüket kérjük de hívnak minket a Köztársasági Orvosi Intézménybe, a soha viszont nem látásra! Ráadásul még azt is megetetik Shaak Tivel, hogy Fivesnak még egy vizsgálaton át kell mennie, aztán húzhat vissza a frontra. Ő meg be is veszi, bár azt hitte, sikerült Nala Se ellen vitát nyernie. Viszont hála annak, hogy AZI-3-at igazmondásra is beprogramozták, kibújik a szög a zsákból, így nem teljesen reménytelenné téve Fives helyzetét. A hangárban talált kis "kaminoi-űrkapszulák" visszatértek, és megjelent az EPIII-as pilótaszerkó, bár Fives eléggé rövidre zárta a találkát. :D A szökés tettetése és a visszamasírozás az oroszlán barlangjába taktika ügyes húzás volt, végülis ki az aki ezt gyanítaná elsőre, miközben ép elmével rendelkezik? AZ-3 itt is jópofa volt, ahogy próbált megszólalni, csak Fives benyomta a víz alá, még jó, hogy vannak túlélő funkciói. Nala Se csevegése Dookuval ismét nagyon jó dolgokat pedzeget. Most már in-universe is megállapították, hogy a Jedik erényei biza inspirálják a klónokat, és kötődni is képesek lesznek ettől a barátaikhoz, a feletteseikhez, ami hallhatóan aggasztotta Dookut, legalább ő is belátta, hogy azért nem lehet teljesen droidsorba hajtani embereket. Kicsit az EU-ra támaszkodva, amit utána Nala Se mond, miszerint ez nem befolyásolja a 66-os végrehajtására való hajlamukat, így ez nem is teljesen igaz, voltak klónok, akik azt mondták: "Én ugyan nem!". Fives és AZ-3 bújócskázása és kutakodása ezután olyan mélységekbe vitte az egész ügyet, ami már megint alapjaiban változtatja meg a mi nézőpontunkat is. Kitutódik egy mesterségesen beültetett organikus viselkedésszabályozó, ami megengedi egy klónnak, hogy szép szóra hideg vérrel gyilkoljon. Itt jön az újabb eltusolás, Nala Se ezúttal arról biztosítja a dogmatikus Shaak Ti-t, hogy ez épphogy az észvesztést akadályozza meg, és maga Sifo-Dyas rendelkezett a megalkotásával. Ilyenkor enyhén szólva bosszantó tud lenni, hogy az igazság, ami megváltoztatná a jövő menetét, csak egy hajszálon múlik, és mégsem tudja meg senki, akinek érdeke. Végre előkerültek az embrió klónok is, Fives nem kicsit borult ki a tényektől, bár lehet én minimum begolyóznék, ha azt mondanák nekem, hogy születésemkor mások kényük kedvük szerint raknak bele a fejembe azt, amit akarnak. Shaak Ti még mindig az igazságot keresi, csupán a lehető legrosszabb helyre megy a problémával.

A részben szerepet kapott egy kis bizalomkibontakozás is, nevezetesen amikor Fives azt mondta, bízik AZI-ban, hogy sikerül megtalálnia a tumort az ő fejében is. Remek duó lett belőlük, AZI értetlenkedése a bizonyos másik oldalról a végén megmosolyogtató, dehát hogy is tudná, mit jelent, még egy olyan humánus kis droid is, mint ő. Jók voltak Bric és El-Les cameoi a kadétokkal (vajon volt náluk szigonyvető? :D), és még ha csak képernyőn is, de megjelent Jango páncélja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit az EU-ra támaszkodva, amit utána Nala Se mond, miszerint ez nem befolyásolja a 66-os végrehajtására való hajlamukat, így ez nem is teljesen igaz, voltak klónok, akik azt mondták: "Én ugyan nem!".

Ez nekem is eszembe jutott, egy másik topikban fel is vetettem. :) Szerintetek mennyire reális elgondolás, hogy egyszerre akár több csapat klónnál lépett fel a chip egy olyan meghibásodása, aminek hatására az teljesen működésképtelenné válik, ugyanakkor nem produkál mellékhatásokat az üzemzavar, mint Tupnál? A példa kedvéért, a 66-os parancs kiadásának dacára több marék klón tudatosan úgy dönt, hogy nem lövi le a közelében lévő Jediket. A Tuppal történtekből én azt szűrtem le, hogy egy baromi ritka esetről van szó, aminél közrejátszott egy Ringo Vindánál történt ismeretlen zűr. Ráadásul, ezt követően a kamino-iak valószínűleg még nagyobb odafigyeléssel voltak aziránt, hogy kizárják a chipek meghibásodásának lehetőségét is. Így számomra furcsa, ha több csapat klónnál egyszerre lépne fel ugyanaz a hiba, még ha elméletileg lehetséges is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fene tudja, lehet kijött egy klón széria, aminél a chip gyárilag hibás, de szerintem, ha külső tényező miatt károsodik, az egyszerű agykárosodást jelent. Azért ez a cucc nem csak rá van téve az agyra, hanem összenőtt azzal és bele is túr, hibás működés esetén a klón tudatában okoz zavart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az agy felett áll, hiszen képes felülbírálni a tudatos gondolkodást. Éppen az érzelmi kötődések kivédésére lett beiktatva, az a célja, hogy ellehetetlenítse a klón gondolkodását a 66-os parancsról (megfosztja a szabad akarattól). Mi értelme lenne a chipnek, ha ezt egy klón simán felülbírálhatná némi tisztelettel és bajtársiassággal? Az érzelmek elfojtására létrehozott chipet nem az érzelmekkel fogja valaki működésképtelenné tenni, pláne nem felülbírálni. Főleg úgy nem, hogy a klónok nem is tudják, valójában mire való.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem is eszembe jutott, egy másik topikban fel is vetettem. :) Szerintetek mennyire reális elgondolás, hogy egyszerre akár több csapat klónnál lépett fel a chip egy olyan meghibásodása, aminek hatására az teljesen működésképtelenné válik, ugyanakkor nem produkál mellékhatásokat az üzemzavar, mint Tupnál? A példa kedvéért, a 66-os parancs kiadásának dacára több marék klón tudatosan úgy dönt, hogy nem lövi le a közelében lévő Jediket. A Tuppal történtekből én azt szűrtem le, hogy egy baromi ritka esetről van szó, aminél közrejátszott egy Ringo Vindánál történt ismeretlen zűr. Ráadásul, ezt követően a kamino-iak valószínűleg még nagyobb odafigyeléssel voltak aziránt, hogy kizárják a chipek meghibásodásának lehetőségét is. Így számomra furcsa, ha több csapat klónnál egyszerre lépne fel ugyanaz a hiba, még ha elméletileg lehetséges is.

 

Teljesen kizárt. Annak a valószinüségét hogy a 66-os kiadásánál egy Jedi közelében pont olyan klónok legyenek akiknek pont ugyanabban a pillanatban hibásodik meg a chipjük még C3PO sem tudná kiszámolni. :D Ez az abszolút lehetetlen. 1-2 még ok, de akkor meg a többi klón lövi le a Jedit. Egy Jedi kétféleképpen élhette túl a 66-ost. Első esetben lemészárolja a klónokat, a másodikban pedig nincs éppen klónok közelében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van még egy harmadik: mázlija van és a klón mellé lő, aztán belepottyan egy jóóóó mély verembe, így elkerülve a klónok további próbálkozását. Mondjuk ennek egymás utáni megismétlődése is igen valószínűtlen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom milyen direktebb utalás kell annál, mint amit Nala Se mond: ez nem veszélyezteti a 66-os parancsot. Az EU azon részét pedig, ahol a klónok megtagadják a 66-ost, nyugodtan ki lehet dobni innentől kezdve a kukába.

 

Rebelst ezzel várjuk még meg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért kéne a Rebelst megvárni? Ugyanazok csinálják, akik ezt a biochipet kitalálták, és nem adták jelét annak, hogy az eltávolításon kívül bármi módja lenne annak, hogy egy klón képes legyen figyelmen kívül hagyni. Másrészt, eléggé kihangsúlyozták, hogy ha a Rebelsben lesznek is klónok, azok már kiégett veteránok lesznek, akiket a rohamosztagosok eléggé lenéznek. Nem hiszem, hogy élvonalbeli Jediirtók lennének. Ez akkor már a rohamosztag, az Inkvizitor és Darth Vader dolga. Egyiknek sincs szüksége biochipre a feladat ellátásához. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Folytatódik a hazudozás, a tények elferdítése, az igazság fiókba dugása. Lassan már nem tudom megszámolni, hányszor verik át a körülöttük lévőket a kaminoiak. Először a vírusozás, most meg a Jedi Tanácsnak szánt bizonyíték elrejtése.

Nala Se itt nagyon ügyesen forgatja a szavakat! A tény az, hogy lebukott. De ebből úgy vágja ki magát, hogy ihaj! Úgy beszél a chipről Shaak Ti előtt, mintha az valami huszadrangú mellékes dolog volna, és nem is érti lenne itt a probléma. Innentől ez az egész chip dolog magától értetődő mert tulajdonképpen nevesítve lett Lama Su pár évvel ezelőtti leírása. Így anélkül tudták bevinni a köztudatba a dolgot, hogy különösebben gyanús lenne a jediknek.

 

Szerintetek mennyire reális elgondolás, hogy egyszerre akár több csapat klónnál lépett fel a chip egy olyan meghibásodása, aminek hatására az teljesen működésképtelenné válik, ugyanakkor nem produkál mellékhatásokat az üzemzavar, mint Tupnál?

Én ezt azért tartom nagyon valószínűtlennek, mert ez a biochip be van építve a génjeikbe így ha gáz van vele annak valamilyen hatással kell lennie az alanyra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom milyen direktebb utalás kell annál, mint amit Nala Se mond: ez nem veszélyezteti a 66-os parancsot. Az EU azon részét pedig, ahol a klónok megtagadják a 66-ost, nyugodtan ki lehet dobni innentől kezdve a kukába.

Egyetértek azokkal, akik szerint valószínűtlen a lentebb felvázolt lehetőség. Nekem sincs ínyemre a chip meghibásodása annak magyarázataként, hogy (az EU szerint) néhány klón egyszerűen megtagadta a Parancsot, érzelmi indíttatásból. Lentebb szépen kifejtettétek, miért. Jó, hogy feloldották a TCW azon ellentmondását a filmekkel szemben, hogy a nyilvánvalóan emberi és némely Jedivel bajtársi viszonyt ápoló klónok vezényszóra, kérdés nélkül, érzelemmentesen kivégezték tábornokaikat. Ugyanakkor sajnálom, hogy így nem egy ponyvának nem nevezhető regény került a "kukába".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz megfogalmazni a véleményemet a Fugitive-ről anélkül, hogy az önismétlés hibájába esnék. Ugyanis mindaz, amit a Conspiracy-nál megfogalmaztam, itt is ugyanúgy érvényesek. Ami ott tetszett, az itt is ugyanúgy tetszett és ez igaz azokra az elemekre is, amik nem tetszettek.

 

Tovább formálódott Fives és AZI-3 kapcsolata, ami nagyon tetszett, bár szegény AZI-3-nak biztosan törölték a memóriáját az epizód eseményei után. Jobb esetben. Rosszabb esetben dezintegráltatták. Amolyan Jabba Palotája stílusban.

 

De végre kiderült, hogy honnan ered a 66-os parancs és hogy mi az, ami miatt a klónok képesek habozás nélkül hátba támadni és megölni a Jediket, akikkel már annyi mindenen keresztül mentek a háborúban. Tetszik ez az organikus chip elgondolás és igazából az EU-nak sem mond ellent. Ha Tup-nál meghibásodott a chip, ez ugyanúgy előfordulhatott akár más klónok esetében is. (Ahogy az is előfordult, hogy időnként egy-egy klón árulóvá vált.)

 

Talán az egyetlen hibája ennek a történetszálnak az az, hogy előre látjuk a végét, hiába drukkolunk szívből a főhősnek. Ez csak is egyféleképpen érhet véget. Ahogy véget ért az Ordersben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De végre kiderült, hogy honnan ered a 66-os parancs és hogy mi az, ami miatt a klónok képesek habozás nélkül hátba támadni és megölni a Jediket, akikkel már annyi mindenen keresztül mentek a háborúban. Tetszik ez az organikus chip elgondolás és igazából az EU-nak sem mond ellent. Ha Tup-nál meghibásodott a chip, ez ugyanúgy előfordulhatott akár más klónok esetében is. (Ahogy az is előfordult, hogy időnként egy-egy klón árulóvá vált.)

Itt az derült ki, hogy Tup esete nagyon ritka. Millió és millió klón közül egyedül nála fordult elő eddig (legjobb tudomásunk szerint). Így számomra furcsán venné ki magát az, ha egy Jedi körül épp egyszerre hibásodna meg 5-10 klón chipje, akik ezért életben hagyják őt. Ráadásul, az EU szerint, nem egy Jedivel történt ez, így nekem nagyon valószínűtlen a dolog. :) Persze az írók anno nem tudhattak a chipes dologról, így nem meglepő, ha a klónok emberi vonásira (pl. parancsmegtagadás) építettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De meghibásodás és meghibásodás között is lehet különbség. Nem tartom kizártnak, hogy a chip teljes inaktiválódása valamivel gyakoribb és szinte tünetmentes, amíg a túlműködés nagyon ritka és a korábban látott tüneteket eredményezi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ezért vagy azért, de ha valami meghibásodik, ami szerves része egy testnek vagy gépnek, az általában nem tünetmentes. Ha a veséd lekapcsol, feltűnik, ha a számítógépben az egyik memóriamodul leáll, az szintén. Ez a cucc a klónok agyának szerves része, ha bármiféle meghibásodás van, az kihat az agyra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fives viszont tök jól el volt nélküle, bár az is igaz, hogy nem tudtuk megfigyelni a chip hosszútávú hiányának esetleges mellékhatásait.

 

Mellesleg a valóságban is, tegyük fel, hogy a gyomorban a sósavat termelő sejtek "meghibásodnak":

1) Ha nem termelnek eleget, akkor nem denaturálják megfelelően a fehérjéket, amit azután az enzimek kisebb mértékben tudják tovább bontani aminosavakra. Szóval hiába eszel, nem szívódik fel annyi tápanyag, mint amennyinek kellene, de ezt egy ideig (vagy talán soha sem) veszed észre, mégis ott a hiba

2) Ha viszont túltermelnek, akkor akár a gyomor falát is kimarhatja a megnövekedett mennyiségű sav ezzel gyomorfekélyt előidézve, ami könnyen kimutatható tüneteket produkál.

Általában van tünet, de nem biztos, hogy az "ordít" is a betegről, sőt lehet, hogy az egyetlen fellépő tünet a viselkedés megváltozása, mondjuk parancsmegtagadás

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra is arra lennék kíváncsi, hogy miképp működik ez a parancs egy egészséges klón esetében. :) A résznek pedig még mindig Nala Se a zsenije, aki már-már Palpatine -i magasságokba emelkedve magyarázza a chip jelenlétét Shaak Ti előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mellesleg a valóságban is, tegyük fel, hogy a gyomorban a sósavat termelő sejtek "meghibásodnak":

1) Ha nem termelnek eleget, akkor nem denaturálják megfelelően a fehérjéket, amit azután az enzimek kisebb mértékben tudják tovább bontani aminosavakra. Szóval hiába eszel, nem szívódik fel annyi tápanyag, mint amennyinek kellene, de ezt egy ideig (vagy talán soha sem) veszed észre, mégis ott a hiba

2) Ha viszont túltermelnek, akkor akár a gyomor falát is kimarhatja a megnövekedett mennyiségű sav ezzel gyomorfekélyt előidézve, ami könnyen kimutatható tüneteket produkál.

Ezzel tényleg remekül bizonyítod annak lehetőségét, hogy egy szerv meghibásodhat anélkül, hogy lenne tünete. :P És ez nem holmi gyomorsav probléma, hanem egy olyan szerv, ami az agyra van ránőve és azt piszkálja. Nem egy tyúkszem. :)

Nem mellesleg, ha ilyen könnyen felléphetne olyan hiba, hogy klónok tömegével döntenek szabad akaratukból másképpen, az egész ötlet mehetne a levesbe, hiszen szutykot sem érne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel tényleg remekül bizonyítod annak lehetőségét, hogy egy szerv meghibásodhat anélkül, hogy lenne tünete.

Arra próbáltam rávilágítani, hogy a tünet nem mindig szembeötlő/ könnyen meghatározható/mérhető, de mindig van, mert ha nem lenne, akkor nem beszélnénk meghibásodásról.

 

És ez nem holmi gyomorsav probléma, hanem egy olyan szerv, ami az agyra van ránőve és azt piszkálja.

Ettől függetlenül nagyon ritkán bekövetkezhet egy olyan mutáció/rákos elváltozás, ami mondjuk csökkenti a chip vérellátását, és ennek következtében a chip szépen lassan veszít a gátló hatásából. És még ritkábban előfordulhat, hogy a chip elkezd abnormálisan viselkedni, és olyan agyterületekre is hatást fejt ki, amelyekre nem kellene

 

Nem mellesleg, ha ilyen könnyen felléphetne olyan hiba, hogy klónok tömegével döntenek szabad akaratukból másképpen, az egész ötlet mehetne a levesbe, hiszen szutykot sem érne.

De ki mondta, hogy ez "ilyen könnyen fellép", elég ha 1 ezrelékükben fellép (a kaminóiak sem mindenhatók, hogy hiba nélkül dolgozzanak, plusz lehet hogy ez az elváltozás később következik be, amikor már nem szűrik őket ilyesmikre) és akkor már 1000000 klónonként már lesz 10 hibás egyed

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettől függetlenül nagyon ritkán bekövetkezhet egy olyan mutáció/rákos elváltozás, ami mondjuk csökkenti a chip vérellátását, és ennek következtében a chip szépen lassan veszít a gátló hatásából. És még ritkábban előfordulhat, hogy a chip elkezd abnormálisan viselkedni, és olyan agyterületekre is hatást fejt ki, amelyekre nem kellene

Ebben van ráció, de mint írtad is, meglehetősen ritka eshetőség. Így valószínűtlennek tűnik, hogy több maréknyi egymás mellett harcoló klónnál egyszerre lépjen fel ugyanaz a hiba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.