Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Bomarr, elmenni állatkertbe nem ugyanaz, mint mondjuk két hetet egy parasztudvarban eltölteni. (és persze az sem árt, ha nem csak megnézzük, de el is olvassuk az írásokat, amik az állatokhoz tartoznak) Nekem nem csak szeretni tanította meg a nagyanyám az állatot, hanem tisztelni is. Hogy a kakas ha óvatlanul megyek be az ólba, akkor kiszedi a szemem. (volt egy ilyen harci kakasa mamámnak. Mikor másodjára nekem jött, utána ment a fazékba. Pedig szép kakas volt!)

 

Persze, hogy nem ugyanaz állatkertbe menni... állatkertbe menni sokkal nagyobb élmény a gyereknek. És sokkal többet hozzáad ahhoz, hogy a gyerek szeresse az állatokat, mint két hét parasztudvar, amit a felnöttek még megtudnak idealizálni, de egy városi gyereknek azért elég nyomasztó tud lenni. Kakasüldözés nekem is volt anno és utolag persze minden sokkal szebbnek tünik, de azért emlékszem hogy mennyire berezeltem - és aztán hogy elképedtem ahogy baltával levágta a fejét a nagyapám.

 

Föleg ott a nagy difi, hogy a háztáji állattartás elsősorban arról szól, hogy az állatok elvannak egy darabig az ember mellett, amig nem elég nagyok ahhoz, hogy a gazdájuk megegye. Ez egy városi gyereknek azért elég fura tud lenni, de lehet hogy velem volt anno valami baj mindenesetre a gyerekkori disznóvágások abszolut nem azt idézték, hogy jaj, mennyire csipjük mi az állatokat, hanem hogy úristen (aki hallott disznót sirni az tudja miről van szó).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Én pl. sosem láttam ökröt élőben, és amennyire emlékszem, képről is párszor. A tehenet nyilván meg tudom különböztetni a báránytól, meg az őzet a rókától, de szerintem eljárt fölöttünk már az a kor, ahol a háztáji állatok olyan nagy szerepet játszanak az életünkben. Oké, képet lásson a gyerek az állatról, hogy mégis ismerje (de pl. szerintem fölösleges megtanulnia az adott állat hím és nőstény alnevét), de ez manapság már nem olyan fontos, mint x évvel ezelőtt. Szerintem persze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Föleg ott a nagy difi, hogy a háztáji állattartás elsősorban arról szól, hogy az állatok elvannak egy darabig az ember mellett, amig nem elég nagyok ahhoz, hogy a gazdájuk megegye. Ez egy városi gyereknek azért elég fura tud lenni, de lehet hogy velem volt anno valami baj mindenesetre a gyerekkori disznóvágások abszolut nem azt idézték, hogy jaj, mennyire csipjük mi az állatokat, hanem hogy úristen (aki hallott disznót sirni az tudja miről van szó).

Az egy élmény, pláne, mikor nem hajlandó megdögleni és spriccelő torokkal szaladgál fel s alá az udvaron, majd jön a nagypapa sógora és golyót röpít a szenvedő coci kobakjába. Ez volt életem egyik legnagyobb élménye, annyira, hogy soha többé nem mentem disznóvágás közelébe. Se élő disznó közelébe, megjegyzem.

De a levágott fejjel szaladgáló tyúk sem volt semmi látvány, akit tényleg csak a poén kedvéért eresztettek fejetlen útra olyan emberek, akik falun születtek és öregedtek is meg és világéletükben állatok között éltek. Szóval, azért na... az előzőekben írtakhoz még hozzátenném, hogy nem csak az nem biztos, hogy van faluhelyen rokona a delikvensnek, de annak a faluhelyen élőnek lehetőség szerint nem kéne morbidnak lennie :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Én pl. sosem láttam ökröt élőben, és amennyire emlékszem, képről is párszor. A tehenet nyilván meg tudom különböztetni a báránytól, meg az őzet a rókától, de szerintem eljárt fölöttünk már az a kor, ahol a háztáji állatok olyan nagy szerepet játszanak az életünkben. Oké, képet lásson a gyerek az állatról, hogy mégis ismerje (de pl. szerintem fölösleges megtanulnia az adott állat hím és nőstény alnevét), de ez manapság már nem olyan fontos, mint x évvel ezelőtt. Szerintem persze.

Hát azért nem tudom, az én életemben még elég jelentősen képviseltetik magukat ebéd és vacsoraidő tájékán. Lehet, hogy én a hentesnél veszem meg, de tuti nem ott nő egy fán :)

Tessék, így néz ki egy ökör:

okor_kiv_h300.jpg

A jobb oldali az :):(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy a kakas ha óvatlanul megyek be az ólba, akkor kiszedi a szemem. (volt egy ilyen harci kakasa mamámnak. Mikor másodjára nekem jött, utána ment a fazékba. Pedig szép kakas volt!)
Szegény kakas! :( Mit tehetett ő róla, hogy te voltál olyan pimasz és bementél hozzá? :)

Emlékszem, mamám 5 évesen kiküldött, hogy hordjam be a tojásokat.

Szépen végigmentem és volt pár tyúk, akiből kiráztam a tojást :) Persze szerencsétlen obégatot, erre a kakas belecsípett a fenekembe. Onnantól kezdve nem bántottam szegény tyúkokat :D

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Föleg ott a nagy difi, hogy a háztáji állattartás elsősorban arról szól, hogy az állatok elvannak egy darabig az ember mellett, amig nem elég nagyok ahhoz, hogy a gazdájuk megegye.
Való igaz. 5-6 évesen már tyúk nyakat vágtam el és csorgattam a vérüket, meg a nyulakat "öltem meg". Viszont volt mamámnak egy japán "kokasa" akit nagyon kedveltem.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár tuti, hogy te nem erre a tehéntípusra gondoltál :(

Ja, amit meg jól elfelejtettem kihozni az egészből, hogy az ökör is szarvasmarha, csak a herélt felnőtt állatot hívják ökörnek (a fiatalt meg tinónak). És minden nőstény ivarérett szarvasmarha tehén, illetve, ha még nem ellett, akkor ő az üsző. Bár szerintem elég, ha az ember annyit tud, hogy a hím szarvasmarha a bika, a nőstény a tehén, a kölök meg a borjú, aztán csók, az ilyen ökör, üsző és akármit tényleg nem kell tudni. De azért ezzel a hárommal legyen már tisztába az ember gyermeke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

okor_kiv_h300.jpg

A jobb oldali az :D:(

 

A vicc az, hogy a srác neve Karcsi, a lány Anikó. Van egy 3 éves fiuk, ő Levente. A srác az a haver, akit emlegetek, 14 éves voltam, mikor megismertem! :) Így ő a legrégibb barátom! A két Ökör meg Csibész és Csákó! :)

Dzséjt, hol készült a kép?

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vicc az, hogy a srác neve Karcsi, a lány Anikó. Van egy 3 éves fiuk, ő Levente. A srác az a haver, akit emlegetek, 14 éves voltam, mikor megismertem! :( Így ő a legrégibb barátom! A két Ökör meg Csibész és Csákó! :)

Dzséjt, hol készült a kép?

Kicsi a netvilág :)

V. Baráti Lovastalálkozó 2005. augusztus 27-28. Zsámbék (a google-ben találtam).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hétvégén bringázok. Meló után örülök, ha kicsit megpihenhetek...

Ha még házimeló is lenne, akkor meg pláne örül az ember, ha nem kell még külön mással is szórakoznia :(

 

Szerintem sem zárná ki egymást, pláne, ha összejövök egy takaros kislánnyal, akkor azért szeressen, aki vagyok, ne azért, akinek látszani akarnék, ha akarnék. Persze vica-verza, olyan nő nem is kéne nekem, aki a két szép szemem miatt totálisan meg akarna változni, vagy másnak mutatkozik, mint aki.

Na ja, ahogy írod :)

 

Emlékszem, mamám 5 évesen kiküldött, hogy hordjam be a tojásokat.

Szépen végigmentem és volt pár tyúk, akiből kiráztam a tojást :D Persze szerencsétlen obégatot, erre a kakas belecsípett a fenekembe. Onnantól kezdve nem bántottam szegény tyúkokat :D

Jaj, ettől most majdnem leborultam a székről :D Jó sztori :D Kell is ilyen így estére, mostanában nem vagyok a topon, szóval duplán is jó volt olvasni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékeztek még a rosszul lett nénire, akin segítettem? :)

Az előbb hozott be egy nagy tál sütit :( , hogy megköszönje a segítséget.

Aranyos kis mamóka :)

Azért mindenhol vannak rendes emberek, ez mindenképpen reménykeltő.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Indián kozmosz "Megtanítottuk gyermekeinket, hogy csöndben üljenek, és örömüket leljék ebben. Megtanítottuk őket hogyan használják érzékszerveiket: hogy figyeljenek akkor is, ha elsőre nem ötlik szemükbe semmi látnivaló, hogy figyeljenek akkor is, ha minden csöndesnek tűnik. Elutasítottuk a túlzó, föltűnő viselkedést, mert őszintétlen. A szüntelenül fecsegő embert neveletlennek, üresfejűnek tartottuk. Sohasem kezdeményeztünk meggondolatlanul beszélgetést, és sohasem heveskedtünk. Senki nem kérdezett elhamarkodottan, ha mégoly fontos is a kérdése. Valóban udvarias ember csak közös, töprengő csönd után kezdett bele bármilyen társalgásba. Beszélgetés közben is gondosan figyeltünk minden kis szünetre, hogy ha társunk elhallgatott, fontolóra vehesse a mondottakat, és elgondolkozhasson kissé." Nem számít, milyen kevés pénzed vagy vagyonod van. Ha kutyád van, gazdag vagy. Egy emberben néha elhal a remény, de egy állatban soha. Amíg él, él benne a remény, és él a hűség is. A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban. Mások nevezzék csak gyöngeségnek az állatszeretetet, gúnyoljanak ezért te sétálj csak nyugodtan a kutyáddal. Jó társaságban maradsz, s Isten is tudja ezt. Ne szégyelld te azt, hogy szereted az állatokat. Ne röstelled, ha egy kutya közelebb van a lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz.

Indián idézetek...

 

Eme idézetet ma találtam. Tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Retro

80-as években ilyen volt a new yorki metro

Kb mi most tartunk itt.

 

 

Eme idézetet ma találtam. Tetszik.
Tetszenek a kutyás idézetek. Minden szóval egyetértek. :) Nagyon bölcsek voltak ezek az indiánok, bár szerintem eme mondások nem csak tőlük származnak :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát oldie, elég ritkán járhatsz metróval.
Ez tény. De mikor járok akkor ugyanúgy firkás metró jön amiben ugyanúgy található vizeletes, hányásos folt az ülésen mint akár New Yorkban. Mondjuk az látszik, hogy New Yorkban több banda területén megy át a szerelvény. Az alapfestés már jóformán nem is látszik. Nálunk a vonatok ilyenek.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://atv.hu/cikk/20100826_eletmu_oscart_...ource=hirkereso

 

Életmű Oscar. Akinek kimondottan örülök, az a lassan 95 éves Eli Wallache. :)

Igaz, hogy én őt csak onnét ismerem, hogy a 60-as évekbeli Batman sorozatban ő volt a 3. színész, aki Mr Freeze-t játszotta, de biztos megérdemli a díját :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alig észrevehető. Tényleg. :)
Én ilyet még sose láttam, pedig mentem párszor metróval... Lehet, hogy csak éjszaka járatták ezeket. De általánosítani, hogy ilyenek nálunk a kocsik, az azért nem helyénvaló szerintem.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem általánosítottam.

De én még tiszta, színén hagyott járművön a büdös életben nem utaztam az utóbbi húszegynéhány évben. Gyerekkoromból van talán olyan emlék, hogy gyönyörű kék metrókocsik futottak be az állomásokra, és mosott, tisztán tartott vonatok vittek be Pestre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem általánosítottam.

De én még tiszta, színén hagyott járművön a büdös életben nem utaztam az utóbbi húszegynéhány évben.

Sajnos ritkán jársz be! (pedig lassan itt az ideje, h megnézd az új lakot, és feltöltődj palacsintával! Ha unod, akkor ajánlom a remek kókuszgolyómat! :) )
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.