Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Köcce mindenkinek. Most még stoppolunk nagybátyóéknál (eredendően úgy volt, hogy nagyinál leszünk, de itt vannak azok is, akikkel megyünk, és nincs hely a nagyiéknál), aztán holnap hajnali 5-kor tűzés Neielbachba (tuti nem írom jól).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húha. Fönt ültem wegy konténeren az esőkabátom védelmében, és akkora volt a tömeg hogy úgysem jutottam volna semmire, ha elkezdek fölfele menni a rakpartról... azt hiszem, nagyonnagy szerencsémre.

Hát igen, sajnos legalább 3 ember halt meg, köztük egy 12 éves kislány is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bazdmeg! Uram Isten! Minden részvétem! Gyorsan végig túrtam a netet a dolgokkal kapcsolatban. Szörnyű, de ha a meterológia előre figyelmeztetett akkor miért nem törölték a dolgot???? Azokat az embereket azért fizetik, hogy tudják milyen idő lesz; elhiszem, hogy nektek ez egy nagyon fontos ünnep, de ennyit semmi se ér meg!

Szerkesztve: - Priest
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra nem valami nagy ünnep :lol:

Sajnos 280 millió(ennyibe került a tűzijáték) forint többet ér, egyébként nem tudták hogy ekkora eső lesz.

Annyiban én is megsérültem, hogy a felettünk lévő lakójának kitört az ablaka a viharban, és a szélben engem is eltaláltak a darabok amikor hazafele tartottam a sétámból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra nem valami nagy ünnep :lol:

Sajnos 280 millió(ennyibe került a tűzijáték) forint többet ér, egyébként nem tudták hogy ekkora eső lesz.

Annyiban én is megsérültem, hogy a felettünk lévő lakójának kitört az ablaka a viharban, és a szélben engem is eltaláltak a darabok amikor hazafele tartottam a sétámból.

Annyira nem tudom a dolgokat. Elég messze vagyok tőletek! :) És a magyarom is csak 900%-os de ahoyg én olvastam az időjárás jelentők több nappal előbb szoltak hogy vihar lesz és állítólag előtte pár órával is figyelmeztettek. Tök mindegy mi volt ez valami iszonyú!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szörnyű, hogy ilyenek megtörténhetnek :lol:

 

Velünk szemben kidőlt az akácosban egy tisztes méretű fa. Szerintem csak azért nem a házunk felé esett, mert a vihar iránya nem arra tombolt, így a fa is abba az irányba esett, amerre a szél fújt. Mivel külterületen lakunk, tág terekkel körülvéve, így szerencsére akkor sem esett volna nagy kár, ha a házunknak esik, mert csak a lombkorona teteje ért volna be a kerítésen.

 

Obi1, remélem, enyhe karcoláson kívül más bajod nem esett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Befutottak a tüzijátékon résztvevő kollégák beszámolói. Az egyikük az ismerőseivel egy kapualjban vészelte át a pánikrohamot. Mesélte, hogy még a tömeg előtt elindultak, mert végig azt figyelte, hogyan változik az idő. Akkor kezdtek el visszamenni a pesti rakpartról, mikor az egyik petárdát befújta a szél a házak felé. Érdekes módon lent az emberek szintjén még nem lehetett érezni a szelet abban a pillanatban. Na ők hátraarcot csináltak, be az utcákba és már bent jártak, mikor jött a nagy zuhé. Akkor az emberek még mindig lefelé mentek, ők meg velük szembe. Erre csak azt tudom mondani, hogy hülyék az emberek, mennek, mint a marhák, nem is figyelnek. Kolléga mondta, hogy már csak a sikolyokat hallották a hátuk mögül. Bementek az egyik kis utcába, és ott vészelték át. Az emberkék meg csak vonultak végig a Vácin, letarolva mindent, és eszükbe sem jutott, hogy esetleg a kis utcákba menjenek, hogy ne nyomorgassák össze egymást. Az üvegcserepek meg csikorogtak a lábaik alatt.

Másik kolléga gyereke meg a Margit-hídnál volt, és látta, hogy szabályosan vitte a szél az embereket. Elképesztő az egész. Fél egyre ért haza vonattal, de kocsival sem volt jobb, mert Pilisen egy helyen rádőlt néhány fa a 4-esre, és ott kellett dekkolni.

Kolléganő mondta most reggel, hogy délután az egyik rádióban hallotta, hogy pont a tüzijátékra várják a meteorológusok a vihart! Na, erről ennyit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk szerencsére nem volt semmilyen zűr. Csak villámlott a tüzijáték alatt, ami hangulatosabbá tette az egészet. De sajálom,hogy közben ilyesmik történtek Pesten, aggódtam is értetek, hogy nehogy valami történjen valamelyikőtökkel ott, Pesten.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kint voltam. A Budai oldalon a Lánchíd lábánál mikor jött, sikoltozva rohantak az emberek a híd alá, a kezdeti széllökések miatt volt félelmetes, szúrt az eső és lüktetésszerűen kaptuk a pofánkba. Mindent vitt a szél, amit ért, s mi ott álltunk egy darabig kis csoportban s hagytuk magunkat ázni. Egyikünk kiállt az esőbe széttárt karokkal üvöltötte az ég felé, hogy "Ennyit tudsz? Most mutasd meg mit tudsz!" ? vagy valami ilyesmi, ala Forrest Gump. Összekucorodtam picire, hátha nem vesz észre a vihar, aztán benyomultunk mi is a híd alá reszketni összeölelkezve, a tűzijátékból "vizijáték" lett. Amikor a szél alábbhagyott elindultunk a Móricz felé a biztonságot jelentő kocsihoz, át a víztengeren, ekkor már minden mindegy alapon, szinte felszabadultan, ki vizes a pólóját levéve állt a csapat élére, diktálva az iramot, én a papucsommal a kezemben gázoltam át vízen, sáron, ami elénk került. Rajtam kívül mindenki budai lévén, nem juthattam haza, ezt tudtam, de nem is érdekelt, sorstársaimtól nem is igen akartam elszakadni, mintha összefűzött volna bennünket a közösen átélt... Elérve a kocsit bugyira melltartóra és alsógatyára vetkőzve szálltunk be a kocsiba hatan, szinte megkönnyebbülve.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah és egy vidámabb dolog! Gratulálok a sok magyar aranyhoz a kajak-kenu világbajnokságon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::):D:lol::):D:clap:

Köszi a nevükben is. :D Minden idők legjobb VB szereplése volt! A nézők szintén kitettek magukért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az időjárás jelentők több nappal előbb szoltak hogy vihar lesz és állítólag előtte pár órával is figyelmeztettek.

Itt is kiküldtek egy faxot a szervező cégnek, hogy legmagasabb szintű vihar várható. Ez pár órával a tüzijáték előtt történt. Szerintem nem vették komolyan...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a vicc, hogy 2 óra volt míg megtaláltam a többieket a Dunaparton, délután, már majdnem hazamentem. Múlthéten, amikor szabin voltam, (erdőben egy kis házban töltöttem, barátokkal), villámcsapással álmodtam, ami házat dönt össze, és védőfelszerelést osztogattak villám ellen, meg olyan esőzéssel, ami után úszni kellett, hogy szárazföldet érjünk...Lent a parton, tegnap, miközben lógattuk a lábunkat a Duna fölé és a repülők fütyültek a fenekünkbe, mondtam a mellettem ülő lánynak hogy: "Ugye azt tudod, hogy az életünket kockáztatjuk azzal, hogy kijöttünk ide?" brrr intuiciók. Amekkora fejetlenség ott volt :)...tömeg és a lezárt utak miatt volt veszélyes, meg az a sok alkalmi építmény, minden együtt volt hogy tetézze a vihart magát. Mintha fityiszt mutatott volna az ég, látni nem lehetett a közelgő fergeteget, aki lent volt délután óta az nem tudhatta mi jön felénk, a sötétségben nem lehet észrevenni a vihart, még ha a sarkadban van akkor sem, pláne ha elterel egy tűzijáték ami "dörög és villámlik". Az emberek az alagutat csurig töltötték menedéket keresve. Ha felhívtál volna a vihar közepén nem hiszem, hogy felvettem volna :lol: .

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naaaa. Az Air Race 2. fordulójában azért eléggé látszott a Margit-híd irányából, hogy készül valami. Legalábbis én láttam h lesz valami zuhi (bár erre nem gondoltam...) de hát ritka jó helyen ültem:)

 

Amúgy meg akinél volt valami pulcsiféle meg esőkabát, annak szvsz nem volt oka nyomulni.... és én legalább a tüzijátékot is láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amilyen hülye vagyok, én sem kezdtem volna rohanni :lol:

Kollégám is felfedezte, hogy baj lesz, és legalább időben leléptek a tömeges hisztéria elől. Szóval aki figyelt, az láthatta, hogy készül valami. Egyébként meg logikus volt, ha jön az eső meg a hidegfront, az nem lesz sima menet a rekkenő hétvége után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.