Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Próbálod kellemesen előadni magad, de egyre kínosabb lesz a dolog. Már a második nap tudtam....szóval gondold végig ezt a dolgot mert hamarosan vége lesz a karriernek. ;)

Csak most kapcsolok... Miről is beszélsz? Ha vádaskodsz, legalább indokolnád meg... sok ittenivel ellentétben nem próbálom "kedvesen előadni magam", ha hiszed ha nem, ilyen vagyok az arra érdemesekkel. De az ilyenektől valóban felszökik a vérnyomásom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak most kapcsolok... Miről is beszélsz? Ha vádaskodsz, legalább indokolnád meg... sok ittenivel ellentétben nem próbálom "kedvesen előadni magam", ha hiszed ha nem, ilyen vagyok az arra érdemesekkel. De az ilyenektől valóban felszökik a vérnyomásom.

 

Majdnem egy év kellett hozzá, hogy kapcsolj, azért ez sokat elárul. :evil::lol:

 

Áthoztam ide Csak 1 rajongó hisztijét, mert ne tegyük tönkre ilyenekkel a remek TCW-s kibeszélő topikokat. :)

 

Részvétem Nute :(

Köszi. Szerencsére túléltem. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan mintha november közepe lenne és nem május. Tényleg nagyon rossz az idő. 2 napja meg megint fűtenek, de holnap hívom a Főtávot hogy vajon meddig(a franc akar májusban is fűtést fizetni). Már teljesen felesleges volt újraindítani is hisz 3-4 napot ki lehet bírni felöltözve is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk még mindig fos az idő. Veszprém, na, mikroklíma. :D De legalább a szél hajnali öt tájékán végre elállt. Pár perce az eső is. Derű, az nincs, még mindig randa nagy sötét felhők köröznek itt, de talán elkotródnak. Húzz el innen, Yvett!

 

Frenkie: nem az a baj, hogy 2-3 napot ki lehet bírni (amúgy nem, egy napot, egy órát sem akarok fázva kibírni, május van :)), hanem, hogy közben úgy lehűl a lakás, hogy még egy hét, mire újra felmelegszik emberi időre. Mielőtt bejött ez a k*rvinca rossz idő, és csak szimplán rossz idő volt, nekünk baromira lehűlt a lakásunk, annyira, hogy míg kint rövid ujjúban tök jól elvoltam, idebenn pulcsit kellett vennem. És ez nem túl kellemes állapot. Most tartósan hét-tizenegy fok volt, ha ide lehűl a lakás, július lenne, mire levehetném a nagykabátot a szobámban (az új gépemnek "sajna" már nincs fűtő értéke :D). Azzal, hogy visszakapcsolták a fűtést, ugyan plusz költség jön, de legalább nem fázok otthon, miközben kint tombol a nyár. Már, ha még lesz idén nyár... :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: ilyen esetekre találták fel a szellőztetést például :)

Hú, tényleg? A franc se gondolta, hogy ezek a fránya ablakok nyithatóak. És tényleg, most, hogy nézem, nyitható bukóra is, meg teljesen is. AZTAAAAA. :o

Nyilván szellőztetünk, de ha a fal jéghideg, és zömében az idő is hideg, max tűzrakással lehet a lakást felmelegíteni. És az nem egészséges a szoba közepén. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk még mindig fos az idő. Veszprém, na, mikroklíma. :D De legalább a szél hajnali öt tájékán végre elállt. Pár perce az eső is. Derű, az nincs, még mindig randa nagy sötét felhők köröznek itt, de talán elkotródnak. Húzz el innen, Yvett!

 

Frenkie: nem az a baj, hogy 2-3 napot ki lehet bírni (amúgy nem, egy napot, egy órát sem akarok fázva kibírni, május van :)), hanem, hogy közben úgy lehűl a lakás, hogy még egy hét, mire újra felmelegszik emberi időre. Mielőtt bejött ez a k*rvinca rossz idő, és csak szimplán rossz idő volt, nekünk baromira lehűlt a lakásunk, annyira, hogy míg kint rövid ujjúban tök jól elvoltam, idebenn pulcsit kellett vennem. És ez nem túl kellemes állapot. Most tartósan hét-tizenegy fok volt, ha ide lehűl a lakás, július lenne, mire levehetném a nagykabátot a szobámban (az új gépemnek "sajna" már nincs fűtő értéke :D). Azzal, hogy visszakapcsolták a fűtést, ugyan plusz költség jön, de legalább nem fázok otthon, miközben kint tombol a nyár. Már, ha még lesz idén nyár... :para:

 

 

Bár nem tudom nálatok hány fok van de itt Pesten simán van 20 fok. Akkor miért kell fűteni? Ha júliusban 3 napig esni fog és 15 fok lesz nappal bekapcsolják újra? Ez olyan mintha januárban 15 fok lenne és leállítanák a fűtést. Attól mert pár napig az évszakhoz képest szélsőséges az idő nem kell pánikba esni.

Tudod mi volt a nyolcvanas években? Április 15.-én lekapcsolták a fűtést október 15.-éig és tökmindegy ezen időszakon belül milyen idő volt nem kapcsolták vissza. Lehet kapni olajradiátort ,hősugárzót. De az hogy nekem rohadt melegem van itt bent és még fizetek is azért mert melegem van na az nem jó. Aki fázik a fenti két eszköz kisegíti és saját maga fizeti. Most nézem a radiátort és fűtenek miközben kint már tényleg jó idő van. Este 11-re értem haza és nem fáztam kabátban és pólóban.

 

Szerintem különben azok fáznak akiknek a régi faablakuk van a panelban ami nem szigetel. A műanyag ablak viszont igen jól.

Ja és a durva az hogy a Főtáv hírlevelében az áll hogya fűtési idény szeptember 15-től van május 15-ig. Ma 16.-a van. Miért is megy még mindig? Attól mert a Balatonon ciklon van Pesten még nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk 11 fok volt az elmúlt napokban a legmagasabb nappali hőmérséklet. Tegnap ennyi sem, 7 fok volt. Azelőtt kb. két napig volt 18, az előtt meg egy hétig 13. 20 fokos meleget idén talán egy hétig éreztem össz-vissz, de azt sem tartósan, hanem elszórva. Jó lehet ott Pesten, na, küldhetnél ide is egy kis meleget, mert mi lassan iglukat faraguk. :D A '80-as évek meg nem érdekelnek, 2014 van és én most nem akarok fázni. Lehet mondani, hogy kényes vagyok, mert valóban. Gyűlölöm a hideget, kivéve fagyiban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk 11 fok volt az elmúlt napokban a legmagasabb nappali hőmérséklet. Tegnap ennyi sem, 7 fok volt. Azelőtt kb. két napig volt 18, az előtt meg egy hétig 13. 20 fokos meleget idén talán egy hétig éreztem össz-vissz, de azt sem tartósan, hanem elszórva. Jó lehet ott Pesten, na, küldhetnél ide is egy kis meleget, mert mi lassan iglukat faraguk. :D A '80-as évek meg nem érdekelnek, 2014 van és én most nem akarok fázni. Lehet mondani, hogy kényes vagyok, mert valóban. Gyűlölöm a hideget, kivéve fagyiban. :)

 

Nem érdekelnek? Hisz akkor születtél. :evil: Inkább arra utaltam hogy akkor rend volt, és az embereket nem szoktatták hozzá hogy akkor van fűtés amikor ők akarják. Ahogy írtam is nyilván 11 fokban fűtsenek de itt 20 fok van.

De ha már nyolcvanas évek. Pár dolgot azért onnan át kéne ide emelni. Pl nem volt ám nyitva a bolt vasárnap sőt szombat du 1-kor bezárt. Mindenki gondolkodott előre és nem(hogy neki jár) várta el hogy vasárnap is nyitva legyenek a boltok. Ha elfelejteted, akkor nem ettél, vagy mentél a szomszédhoz kenyérért kölcsön.

Este 9-ig nyitva lévő bolt??? Nem volt. Ha nem értél oda nem ettél. Az embereket tudatos életmódra szoktatták nem arra hogy ha elfelejtette majd veszek másnap, meg mostanság megy a divatmagyarázat hogy reggeltől-estig a munkahelyemen vagyok és nincs időm csak hétvégén vásárolni. ÉS????. Old meg barátom. Nem kéne ennyi jog itten mostanság sem, kicsit tenni kéne ahhoz hogy legyen otthon kaja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor születtem (félidőben :D), de a többségére nem emlékszem, a maradékra meg csak képekre, érzésekre. :)

Amiket meg leírtál, ezek miért voltak jók? Éhezni, fázni, biztos jó dolog lehetett. Fun éhezni és fázni. Hogy ez tudatos gondolkodásra sarkallt? Kétlem. Nem abban a rendszerben nőttem fel, mégis képes vagyok egy hónappal előre gondolkodni. Apám abban a rendszerben nőtt fel, mégis napról napra él. Hidd el, nem attól a "luxustól" hülyültek meg az emberek, hogy tovább vannak nyitva a boltok. Ha csak ennyi kellett volna, a nyugati civilizáció már rég behalt volna, mert míg mi vasárnap koldulni mentünk a szomszédhoz, addig ők vasárnap reggel bevásároltak a délutáni piknikre. Tény, hogy ma kényelmesebb az élet, de szerintem ennek a kényelemnek te is kiélvezed minden aspektusát. :)

Meg azért tegyük hozzá, ha már ilyen boldog visszatekintés van, hogy az élet baromira más volt akkor. Akkor tényleg nyolc óra munka, nyolc óra pihenés, nyolc óra szórakozás volt a munkahelyek legtöbbjén. Ma, nyolc óra munka? Igen kevés helyen. Még a nyomdában is, amíg működött, ahol tényleg azt hirdették, hogy nyolcórás műszak van három váltásban, is heti több nap megesett, hogy egy-egy műszak 10-12 órára ott ragadt - akár vasárnap is! Régen lejárt a nyolc órád, mentél haza délután négykor, és volt még időd bevásárolni. Ma, lejár a nyolc órád, ha felállsz a székből, kirúgnak. Ha túlórapénzt kérsz, kirúgnak. Mikor mész haza? Este tízkor. Minden nap, akár hétvégén is. Igen, ez jobb volt régen, de nem ezt éljük, és sajnos jogos az az állítás, hogy a munka miatt már bevásárolni sincs idő. (Egy haverom barátnőjét azzal az indokkal rúgták ki, hogy minden nap a munkaideje lejártával hazament, mert nem fizettek neki túlórapénzt, és ezzel - mivel azonnali hatállyal csak károkozás címszó és annak indoklásával lehet kirúgni embert - anyagi kárt okozott a cégnek. Na, ezt sem lehetett volna a '80-as években eljátszani.) Tisztelet a kivételnek, mindig tisztelet a kivételnek.

Szóval, a 2010-es éveket ne vessük már össze az 1980-as évekkel úgy, mint a begyöpösödött nagypapa, aki mindig azzal jön, hogy "bezzeg az én időmben", mert erre még mindig az a válasz: azoknak az időknek vége van, öregapám. Lassan harminc éve. Bár ahogy a helyzet ma Magyarországon áll, lassan begyepesedett nagypapa örülhet, mert visszajönnek azok az idők. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is kell a fűtés ilyenkor, mert nagyon kihűl a lakás/ház (utóbbi még jobban). Sajnos nálunk ugyanez a helyzet, és attól még, hogy kinyitjuk az ablakot, a falak nem melegednek fel, és este 8 körül előáll a ro*adt hideg van állapot. Más kérdés, hogy családi házban tudjuk szabályozni a fűtést az egyéni igényeknek megfelelően, a panelek/társasházak lakói pedig nem igazán.

Azt sem állítanám, hogy a 80-as években rend volt, maximum csak a felszínen, fű alatt pedig minden volt, csak rend nem. Nem mellékesen, a fűtési szezon akkor sem vonatkozott a családi házakra, vagyis fűtöttél, ahogy akartál, ha saját fűtésed volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most a fűtés már okafogyottá vált, ma nyári meleg volt. Hálistennek szombaton lekapcsolták a fűtést így a shoti a szekrényben maradt. :D

 

Különben én szeretek nosztalgiázni, nagyon szerettem a nyolcvanas éveket, de lehet csak a fiatalságomat sírom vissza. Persze én is élvezem azért a mai vivmányokat. Pont tegnap kellett lemennem kenyérérért, a nyolcvanas években ezt bajosan oldottam volna meg, tekintettel arra hogy vasárnap semmi sem volt nyitva. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.