Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Egyértelmű, hogy jobb így, mintha maradt volna rom. Van akit a romok inspirálnak, megmozgatják a képzeletét és látja maga előtt a puszta kövek alapján, hogyan is nézhetett ki anno a hely, de én nem tartozom közéjük. Én szeretem látni a falakat, a helységeket ahhoz, hogy valóban élmény legyen a megtekintésük, legalábbis a középkori épületek esetében. Az ókori romoknál persze más a helyzet, azoknál már az is jó lenne, ha eljutnék néhányhoz, ahol még nem jártam, pl. Rómába. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A velencei chartával az igazi baj szerintem, hogy aszerint ha meg is vannak a tervek akkoris csak úgy lehet kiegésziteni/visszaépiteni ha a stilussal jelzik, hogy az már egy modern kiegészités. Emiatt van elcseszve a visegrádi Salamon-torony, aminek az egyik felénél egy gusztustalan betonkiegészités diszeleg. Én abszolút támogatom, hogy igenis ha már készül egy kiegészités akkor legyen olyan mintha abban a korban készült volna mint amikor az épület többi része. És igen ha nincsenek tervek de megmaradt az épület jó része akkor nem igaz hogy nagy valószinüséggel ne lehetne megmondani hogy mi állt a leomlott részek helyén úgyhogy igenis épitgessék csak vissza.

 

Viszont az hogy tervekkel egyáltalán nem bíró szinte maradéktalanul elpusztult épületeket -pl. fehérvári bazilika- XXI században kitalált középkort mimelő tervekkel élesszünk újjá azt nagyon ellenzem. Az majdnem annyira tiszteletlen a történelemmel szemben mint a románok áltörténelmi templomai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legtöbb romvárat én meghagynám úgy, ahogy vannak (persze állagmegőrző munkálatokkal), mert ahogy Pildi is írja, ezeknek meg van a hangulatuk. Diósgyőr vagy Boldogkő esete persze más, de pl. a zsámbéki templomot én nem építeném újjá, mert jelen formájában a látogató számára véleményem szerint sokkal hangulatosabb. Nehéz kérdések ezek. Fehérvár alapjait teljesen feltárták már, és 17. századi (bár nyilván nem forrásértékű) ábrázolások azt hiszem vannak (sőt, anno lemodellezték kinézetét 3D-ben is), így nem tartom elképzelhetetlennek az újjáépítését sem. Még az uralkodók csontjai is megvannak, csak épp nagyon hiányosan és nem tudják, hogy melyik kihez is tartozott. Amikor először voltam a bécsi kapucinus kriptában, akkor döbbentem rá igazán csak, hogy mekkora veszteség ért minket azzal, hogy nincs egy királyi kriptánk, ahol nagy királyaink nyugszanak...

 

Ezekkel a modern betoldásokkal van bajom nekem is. Ezért nem tetszett amúgy nekem Róma, a kiálló beton és vasrúd-darabok rendkívül kiábrándítóak... (Colosseumnál és a Forum Romanumban is számtalan ilyenbe botlottam). Úgy érzem, az olaszokhoz képest még mi is jobbak vagyunk műemlékvédelemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó, várak: a siroki várat megnéztétek? :)

Köszönöm neked is.

A nyaraló kertjéből remek kilátás nyílt a várra, azonban amikor közösen mentünk megnézni -bizonyos mennyiségű elfogyasztott ital hatására - volt egy rossz lépésem, és kifordult a bokám, így én az út 2/3-ánál inkább visszafordultam :( (és fogyasztottam még egy kis folyékonyt fájdalom tompítót ennek örömére :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Görögök szépen csinálják (EU-s pénzből, kizárólag) mindent az eredeti formájába építenek vissza de az alapanyag látványosan eltér az eredetitől.

http://www.ysma.gr/static/images/3_5_1_Parthenon_Interior_After.jpg --> a sárga az eredeti oszlop és fal anyaga, fehér az új, kicsit bocimintás a végeredmény de történetileg így a legegyértelműbb. Nekem legalábbis nagyon tetszik ez a megoldás. Egyébként csak idő kérdése, és hozzásárgul a fehér is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rekord gyorsasággal elkészült az idei balatoni kisfilmünk, amit idekattintva meg is nézhettek:

 

Érdekesség, hogy ezúttal 3 kamera is a rendelkezésünkre állt, ráadásul 1080p-ben, amit igyekeztünk ki is használni. Jó szórakozást hozzá. :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=x2lXFCXatJU

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült! :) A sztori fa ék egyszerűségű de akkor nem ez volt most a lényeg. :) Egyébként az a vízbefojtós jelenet jól sikerült. Már majdnem féltem, hogy valóban kinyírtak. :D Az is szerencse, hogy senki nem volt a parton mert akkor igen csak meglepődött volna mi folyik a vízben. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, vége a dalnak, mától nem vagyok biztonsági őr, csak mezei újságíró és író. Némi huzavona után, amelyben hol úgy volt, hogy én mondok fel, hol úgy, hogy kirúgnak, mert megszűnik az őrhely (Veszprémi Nyomda, béke poraira), végül én mondtam ki az utolsó szót, és leadtam az utolsó 24 órás szolgálatomat. Ugyan rendes, állandó állásom most nincs, amivel annyit keresnék, hogy rendesen megéljek, de sajnos az utóbbi időkben erre a Nyomda sem volt már alkalmas, ahhoz képest, amennyivel anno kezdtem - és az sem volt sok, sőt! -, fele annyi volt már a bérem, de ez is csak segített az elhatározásban, hogy távozzak. A Nyomda bezárása végül amúgy is idevezetett volna, mert még egy ilyen őrhelyet, ahol tényleg semmit sem kellett csinálni azon kívül, hogy 24 órán át ott kellett tök egyedül lenned, nem tudtak volna adni. És mivel nekem már napi szinten kell híreket írnom és havi legalább két cikket prezentálnom a PC Guru Online-ra, plusz a magazinba is írok általában 2-3 cikket, ehhez már szükségem van egyrészt arra, hogy gép és net közelébe legyek, másrészt, szabadidőre. Plusz ugye még ott vannak az ilyen elvetemült tervek is, hogy újabb regényekkel és novellákkal örvendeztessem meg a nagyérdeműt. Ahhoz meg nem árt, ha az ember nem non-stop fáradt.

Mert egyrészt, hiába nem kell semmit sem csinálni a Nyomdában, tapasztalatból állítom, fárasztóbb az unatkozás, mint a ténykedés. Amikor még üzemelt a Nyomda, és a tíz 24 órás szoli mellett nyolc-tíz 10 órás szolgálatot is adtunk, nem voltam annyira fáradt, mint a bezárás után, amikor tíz-tizenkét 24 órást, a végén meg már csak nyolc 24-est adtam. Nem fizikailag, hanem szellemileg purcantam ki. Ráadásul a koránkelés. Sosem voltam jó benne, pedig a öt órakor kelés még jobb volt, mint karrierem kezdetén a négy órakor kelés. Sőt, néha hatig is elaludtam a vége felé, elvégre a Nyomda alig tíz perc járóföldre van, én meg bringával jártam. De a koránkelés miatt mindig álmos voltam, ami ugye nem csak a szolgálati napra, de az utána lévőre is vonatkozott. Mert akkor is fel kell kelni a váltás előtt, és mivel napi melóm van a Gurunál, nem feküdhettem le, mint anno, amikor még a fűzfői kikötőből majd a portáról jártam haza. És ezen az sem segített, hogy a Nyomda bezárása után már lehetett ott aludni. Matracokon. Tavaly néhányan látták, mi volt az alvóalkalmatosságom, hát, mondjuk úgy, hogy nem sokkal ébredtem kipihentebben, mint amikor az egész éjszaka fent kellett lenni és csak a kényelmetlen székben bóbiskolhattam (megjegyzem, kíváncsi vagyok, mikor múlik majd el a hátfájásom, amit ezeknek a székeknek köszönhetek).

Szóval, ezután nem lesz fáradtság, legalábbis remélem, hogy az élet többé nem kényszerít bele ilyen helyzetbe. Jobb szeretem az ágyikómat és a nyolc órányi alvást a The Clone Wars opening témája nélkül. Merthogy az az ébresztőm - egek, amikor elkezdtem használni, az első időkben kisebb infarktusokat hordtam ki miatta. :D

A másik, ami remélem bevezetésre kerül, az egy napi rendszer. Amióta biztonsági őr vagyok, abszolút rendszertelenségben élek, és ez is megviselt. Más rutinom volt a kikötőben, más a fűzfői portán, más a Nyomdában, amikor üzemelt, más, amikor már nem. És persze más rutinom van, amikor hazaérek a szoliból, és más, amikor otthon kelek és maradok, mert épp szabadnapom van. Ehhez pedig még tegyük hozzá, hogy a szolgálatok sem rendszeres 24-48-ban követték egymást. Csere esetén 24-24-24-72 volt a felállás, de a vége felé már ez sem volt extrém. Az utolsó szoliaimat így adtam le: 24, egy hét pihenő, 24, négy nap pihenő, 24 - szabadság!!!!!!!! :rock: Nem lehetett mihez hozzászokni. Amikor végre már nem ébredtem magamtól ötkor, megszólalt az óra, és mehettem melózni. Amikor végre beálltam egy napi munka-meló rutinra, jött egy három napos szünet, vagy egy 24-24. És persze mindehhez hozzájárul, hogy ebben az évben más munkák és barátok miatt havi egy-két alkalommal Pestre is feljártam, szóval ez még viccesebbé tette a dolgot. Tavaly év végén több ízben is megesett, hogy éjfélkor hazaértem Pestről, négykor meg keltem melóba. Idén csak az esett meg, hogy melóból kijövet tűztem fel Pestre.

No, szóval remélhetőleg már nem lesz se non-stop fáradtság, se rendszertelenség. Biztonsági őrnek, ha rajtam múlik, nem fogok visszamenni. Persze sokszor azzal kell játszani, amit az élet oszt, de azért megpróbálok befolyással lenni az osztóra. Most még vannak futó projektek, amikben részt veszek, a Guruba talán még többet is tudok majd publikálni - ha a magazinban nem is (az ugye nem csak rajtam múlik), az Online felületen mindenképp. Bár lehet, hogy kicsit kiszúrás lesz a családommal, de idén már nem keresek új, állandó munkát, ha nem lesz muszáj - persze, ha valaki felajánl valami kedvemre valót, azt egyből elfogadom. Anno a vagyonőrködést ugyanis ezért vállaltam, mert akkor nagy sz*rba volt anyagilag a család. Most azért jobb a helyzet, egyrészt, így is van munkám, másrészt, több és jobb munkája van a család többi tagjának is. Akkor elhatároztam, hogy legfeljebb öt évet szánok erre az életemből, addig nem kergetem az álmaimat. Nos, az álmaimat közben is kergettem és el is értem őket, legalábbis többet sikerült már megvalósítanom, és az öt év is letelt fél év híján (2016. március 1-én lenne az öt éves évforduló).

Az év hátralévő részében befejezem az évek óta húzódó első regényem folytatását, mert azt anno megígértem a Tuannak, bár ők meg egy kiadást ígértek, igaz, nem mondták mikor (jelenlegi tervek szerint 2016-ban már tutyibiztos, hogy kijön... szkepticizmus ON), aztán meg megpróbálok önálló vizekre evezni, és összedobok egy saját regényt (értsd: nem Mysterious Universe) és egy novelláskötetet, aztán elkezdek házalni velük. Utána meg, ha még mindig nincs valami tartósabb, akkor megteszem azt, ami anno a PC Guruhoz is bejuttatott: pofátlan módon megkörnyékezek néhány netes és nyomtatott magazint. :D Egy biztos, a karrieremet most már teljesen át akarom helyezni az írásra, mert ahogy mondani szoktam: ha anno rendesen akartam volna dolgozni, kőművesnek megyek, nem írónak. :D

No, ez most jól kifolyt belőlem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az Dzséjt! :clap: Én is nyolc éve vagyok a bankban, de már inkább vagyok banki munkatárs mint biztonsági őr. Talán sikerül is elhelyezkednem a központban, valamelyik back-office részlegen. Az utóbbi időben merült fel bennem, hogy hátha menne. Kapcsolatok már vannak. :D

 

No de az a lényeg, hogy azt csinálod amit szeretsz. Nagyon sok ember nem így van ezzel ezért ezt meg kell becsülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.