Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Látszik, hogy sokan szeretik az SW-t. Ez örömmel tölt el. (Bár hogy a Lidl-ben van Star Wars sonka meg Star Wars csibefasírt az már valahol kezd idegesíteni. A Riska tej még elmegy)

Eszembe jutott valami. És szégyen szemre nem tudom. :D De hát régen láttam Star Warst dojcsul (utoljára a TCW 6. évadát a SuperRTL-t streemeltem). De akkor megkérdem. Hogy mondjuk dojcsul a fénykardot? :D Jó persze vannak ötleteim de "hivatalosan"? :D

Nehezen merem megkérdezni, mert az a nyelv, ami a "dzsedáj" helyett "Jédi"-t mond... hát kitudja. :D

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott valami. És szégyen szemre nem tudom. :D De hát régen láttam Star Warst dojcsul (utoljára a TCW 6. évadát a SuperRTL-t streemeltem). De akkor megkérdem. Hogy mondjuk dojcsul a fénykardot? :D Jó persze vannak ötleteim de "hivatalosan"? :D

Nehezen merem megkérdezni, mert az a nyelv, ami a "dzsedáj" helyett "Jédi"-t mond... hát kitudja. :D

 

das Lichtschwert

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

das Lichtschwert

Köszi! Ez volt az egyik tippem. :)

Egyébként csak egy "led fénykard esernyőt" akarok venni, de mivel amire én gondolok, csak az Ebay-en van onnan vagyok kénytelen rendelni. És mivel németből gyorsabban itt van onnan szeretnék rendelni csak hát nem tudtam mit beírni a német ebay-re hogy találatom legyen. :D

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem hallottam/láttam SW-t németül, de egyszer ki kellene próbálni. Viszont még a 80-as évekből van olyan trafikos képem, amin németül van a Csillagok háborúja felírva (Krieg der Sterne), és ez így azóta is borzongással tölt el, annyira furcsa. :hehe:

 

http://www.avertesagoraja.hu/galeria/10557.html#!prettyPhoto[gallery]/58/

 

Ők azok amúgy!

 

és még sokan mások! :D

 

Nagyon jó volt !!!!

 

(rengeteg képet csináltunk)

Köszi, jó kis hangulatjelentés. :) Gyerekekkel egyébként egy új élmény egy ilyen rendezvény, olyan aranyosak, ahogy mindenre rácsodálkoznak, mindenen ámuldoznak. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem hallottam/láttam SW-t németül, de egyszer ki kellene próbálni. Viszont még a 80-as évekből van olyan trafikos képem, amin németül van a Csillagok háborúja felírva (Krieg der Sterne), és ez így azóta is borzongással tölt el, annyira furcsa. :hehe:

Ők is inkább Star Warst mondanak. :D Talán ritkábban is mondják, mint mi a Csillagok Háborúja-t. Legalább is ezt mondja az anyanyelvi német tanárom aki Drezdában született. Amúgy a TCW 6. évada egész jó németül. (A többit nem tudom) Egyedül a "Jédí"-zést szoktam meg nehezen.

 

Amúgy skacok bocsi, de mostanában kicsit szétszórt vagyok. Tudjátok, most érettségizem így néha nem tudom, hol áll a fejem. 100 tételem van összesen (hála Istennek minden tanár megadta a tételeket. Mert különben a tanárnak csak a témaköröket kötelező (kötelező? Asszem) megadni a tételeket nem. "Diák csak a témaköröket ismerheti, tételeket nem" hogy egy tanárom idézzem) így ha napi 2 tételt kidolgozok pont jó. Igazából kb 1,2 elég lenne, de nem elég ha leírom. Jó persze ha kidolgozom akkor nagyrészt megjegyzem de jó párszor el kell még olvasnom. Plusz ott van a közmunka közösségi szolgálat. Még egy csomó órám hiányzik. Az is frusztrál. Plusz ott a matek, az nagyon nehezen megy. Nem azért, mert németül tanulom és fogok majd érettségizni. Magyarul sem megy. Így magamnak megállapítottam egy közepes diszkalkúliát a netet olvasva, de hát az utolsó évben nincs mit tenni. Akkor már nem lehet felmentést kérni. Így azt is keményen gyakorolnom kell. Egyedül a térgeometria megy valamennyire. Ami érdekes, hogy a sík meg nem. A sinust sosem tudtam megjegyezni. Bár a függvénytáblában benne van, cikinek érzem, hogy x éve folyton előjön de nem bírom megjegyezni. Hál Istennek kapok segítséget szóval remélem sikerül a matek. A többi meg magolós de majd eszek csokit. :D Idáig 5 irodalom tételem van kész szóval sehol nem vagyok. De van 3 hónapom azért mondom, egy napi 2 tétel. Az 3 óra.

Plusz ott van még nekem a beteg anyám. Hiába nyúsztetem, hogy szokjon le a cigiről, folyton azt mondja hogy neki már nem számít. Ő is folyton bosszant meg ideges vagyok miatta. Ott van a COPD-s tüdejével de nem hajlandó megérteni, hogy ha letenné azt a tetves cigit akkor kihúzhatná plusz 1 évig. Az is frusztrál, hogy mióta megállapították a COPD-t nála még mindig nem százalékolták le. Hogy nem nem értem. Ilyen lassú legyen a rendszer fuuuuu. Egy bürökrata f0$ ország. Na mindegy ez már politika én meg rühellem a politikát. Vannak tőlünk rosszabb országok is. Meg különben is megegyeztünk, hogy no politika az egymás békéje és lelki nyugalma érdekében. :D

És az már csak hab a tortán, hogy a telefonom is $z@rakszik. Ez az egyetlen eszköz, amivel kapcsolatot létesítek a "külvilággal" de még ez is betesz.

Úgyhogy bocsi ha néha szétszort vagyok meg figyelmetlen meg stb. Majd ha meg lesz az érettségim fellélegezhetek. :)

Szurkoljatok nekem. ;)

Utána sem lesz könnyű, mert ha egyetemre/főiskolára nem is megyek, a technikumit meg kell csinálnom. Nem csinálom meg ott leszek, hogy van egy sima gimnáziumi érettségim. Hát nem ezért jártam 5 évig. (Plusz ugye az egy év technikum jövőre)

De minden téren jobb lesz, ha az érettségi terhét ledobom magamról.

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rajmesz, sok sikert! Biztosan menni fog végül, olyan sok embernek sikerült már, erre gondolj ;)

Matek terén annyit tudok tanácsolni, hogy ha mindössze át akarsz menni az érettségin, akkor szelektálj a témák között. Ami nagyon nem megy, azt hagyd a fenébe, ami valamennyire megy, inkább azt gyakorold többet, hogy stabilabb, biztosabb legyen abból a témából a tudásod. Nem kell mindennel foglalkozni, mert az csak szétaprózza az idődet és az energiádat, és a végén még abban is bizonytalan leszel, amit egyébként tudnál. Persze ehhez nem árt tudni az elmúlt évek tendenciáit, és az alapján válogatni. Így zavartam át egy főiskolás ismerősömet a gazdmatekon :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog szülinapot Kira!

 

Köszi. :) Matekból nagy segítségemre siet a fél grafikus számológépem. Azért félgrafikus, mert mikor f(x) függvényt számolok, akkor nem rajzolja ki, csak kiírja az értékeket. különben grafikust nem lehet érettségin használni, de mivel ez nem rajzol, "hivatalosan" nem grafikus. Így használható az érettségin. Hát hiába nem én választottam a gengszter életet, hanem a gengszter élet választott engemet. :D Sok matektanárt kérdeztem meg, mind mondta, hogy használhatom. :D De marha jó. Bármilyen alapú logaritmust tudok számolni, akár hanyadik hatványra emelek, akárhanyadik gyököt vonok, szóval nagyon hasznos ketyere a Casio fx-82es plus számológépem. ;)

Holnap német szavalóversenyre megyek. :D 2 db 5-ös plusz egy ha továbbjutok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Matekból nagy segítségemre siet a fél grafikus számológépem. Azért félgrafikus, mert mikor f(x) függvényt számolok, akkor nem rajzolja ki, csak kiírja az értékeket. különben grafikust nem lehet érettségin használni, de mivel ez nem rajzol, "hivatalosan" nem grafikus. Így használható az érettségin. Hát hiába nem én választottam a gengszter életet, hanem a gengszter élet választott engemet. :D Sok matektanárt kérdeztem meg, mind mondta, hogy használhatom. :D De marha jó. Bármilyen alapú logaritmust tudok számolni, akár hanyadik hatványra emelek, akárhanyadik gyököt vonok, szóval nagyon hasznos ketyere a Casio fx-82es plus számológépem. ;)

 

 

Én is ugyanezt a modellt használtam, de nem is tudtam, hogy ilyen értékszámításra is képes :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ugyanezt a modellt használtam, de nem is tudtam, hogy ilyen értékszámításra is képes :D

Bekapcsoló gomb mellett van egy MODE SETUP gomb. Azt be kell nyomni, aztán a 3-as gombot (TABLE). Utáa kiír egy olyat, hogy "f(x)=". Mit tudom én legyen |3X-2|+1Ezt beírod az f(x)= után. (Betűket úgy tudsz beírni, hogy megnyomod az "alpha" gombot és lejjebb látod, mely gombok lenyomásánál vannak a betűk. :D ez amolyan 3. funkció. Általában csak 2 funkció van tud.gépen ugye ami a shift vagy a 2nd gombal érhető el, de itt van egy 3. funkció az alphával. :D)(Az abszolút értél az ABS gomb de ha van/volt ilyen géped akkor felesleges magyaráznom :D) Ha ezt beírtad, akkor egyenlő. Utáa kidob egy olyat, hogy "start?" Az alap értéke 1 automatikusan beírja de simán módosítható. A "start?" Hogy honnan kezdje a függvényt (azt hiszem). Az 1 most jó. Utána ha nyomtál entert, kidob egy olyat, hogy "End?" az az, hogy meddig írja ki az értékeket. Utána kéri a "step"-et. Azt hiszem ez is "lényegtelen" de ez az, hogy milyen léptékkel írja ki. Ha azt adod meg, hogy 1, akkor egyesével. Ha 0.5 akkor felenként stb. Ha most nyomsz egyenlőt akkor táblázatban kiírja az értékeket. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, ez nekem már kínai. :D Valószínűleg most már a kettes sem lenne meg a matek érettségin. Egyébként négyes lett anno, pedig holt hülye voltam mindig a legtöbb reál tantárgyból (kivéve földrajz), úgyhogy ez mindenképp motiváció lehet számodra, hogy még nekem is sikerült. :D

 

Egyébként az a közösségi szolgálat miből áll?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Rajmesz:

Én is idén érettségizem. Nektek megadták a pontos tételeket? Mindenből? :o Mi se magyarból, se töriből, csak a témaköröket... "A tételt majd megismered akkor, ha a vizsgán kinyitod a borítékot" (idézet ofőmtől) Fizikából holnap kapjuk meg a témaköröket (ez a választott tárgyam). Egyedül matekból vannak meg a pontos tételek (emeltezek matekból, így van szóbeli, emelten viszont kötelező a tételeket megadni, nemcsak a témaköröket)

 

Ha matekból segítség kell, akkor én itt vagyok, nekem írhatsz. Mondjuk németül nem igazán tudok, azt hozzá kell tennem :P

 

@Nute:

Sokféle helyen lehet közösségi szolgálatot végezni. Én pl. voltam szemétszedésen, óvodában, meg a helyi Tourinform irodában. Már tavaly előtt nyáron kész voltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az a közösségi szolgálat miből áll?

Kitalálták, hogy ha érettségizni akarsz, akkor 50 óra közösségi munkát kell végezned. (Ingyenmunka). Én voltam már szórólapozni, tűzoltóságon, ált.iskolában, meg plusz 20 órát a sulim kaparta össze. :D

 

De jó neked Yoda! Nem akarsz átutalni pár órát? :D

 

@Rajmesz:

Én is idén érettségizem. Nektek megadták a pontos tételeket? Mindenből? :o Mi se magyarból, se töriből, csak a témaköröket... "A tételt majd megismered akkor, ha a vizsgán kinyitod a borítékot" (idézet ofőmtől) Fizikából holnap kapjuk meg a témaköröket (ez a választott tárgyam). Egyedül matekból vannak meg a pontos tételek (emeltezek matekból, így van szóbeli, emelten viszont kötelező a tételeket megadni, nemcsak a témaköröket)

 

Ha matekból segítség kell, akkor én itt vagyok, nekem írhatsz. Mondjuk németül nem igazán tudok, azt hozzá kell tennem :P

 

Igen, töriből is, irodalomból, nyelvtanból, mindenből megadták a tételeket. Még munkavédelemből is bár azt csúnya módon lemásoltam a tanár gépéről a telefonomra mikor nem figyelt. :angry:

Ha gondolod elküldhetem a tételeket, de tanára válogatja, mit tesz bele az érettségibe. Bár valszeg majdnem ugyan az. :)

Köszi! szavadon foglak. :D Nem baj magyarul sem értem a matekot. :D

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát elküldheted, ha gondolod :) bár középszinten mindenkinek a saját tanára állítja össze a tételsort, biztos hogy nem ugyanolyan lesz a miénk. De legalább látom, hogyan is néz ki egy tételsor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát elküldheted, ha gondolod :) bár középszinten mindenkinek a saját tanára állítja össze a tételsort, biztos hogy nem ugyanolyan lesz a miénk. De legalább látom, hogyan is néz ki egy tételsor.

Nem feltétlenül. Jövőre a technikumi vizsgámon vizsgázom munkavédelemből. Azt mondta a tanárom, hogy ő lusta tételeket csinálni. Azt mondja, hogy minden évben vannak "központi" tételek amiket a tanárok megkapnak. Szóval nem feltétlenül, mert ezek szerint van valami alap tételek. :D

Amúgy én sok tanárral jóban vagyok szóval tudok 1-2 tanári "titkot". :D

Tételsort este elküldom most szavalóversenyen vagyok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlenül. Jövőre a technikumi vizsgámon vizsgázom munkavédelemből. Azt mondta a tanárom, hogy ő lusta tételeket csinálni. Azt mondja, hogy minden évben vannak "központi" tételek amiket a tanárok megkapnak. Szóval nem feltétlenül, mert ezek szerint van valami alap tételek. :D

Amúgy én sok tanárral jóban vagyok szóval tudok 1-2 tanári "titkot". :D

Tételsort este elküldom most szavalóversenyen vagyok. :D

 

Köszi :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a fél osztály szereti a Star Warst (legalább is sűrűn beszélünk róla) elindítottam egy petíciót az osztályban, hogy a tablónk SW témájú legyen. :)

Ha ez nem is jön össze, legalább mindenkinek fénykardos képe legyen (mint egyeseknek fb-n :P)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Életemben először voltam Casinóban. :) Egy élmény volt haverokkal. :) Tényleg nagyon jól éreztem magam. Buktam 5ezret, de nem bosszant. Úgy voltam vele, hogy egyszer mindent ki kell próbálni. :) Vagyis hát bosszantani bosszant, de csődbe (talán :D) nem megyek. Jó volt a társaság, az izgalom a BlackJack asztalnál, a rulettnél, mindenhol. Egy kis kikapcsolódás már rám fért. :) És ünnepeltem is, mert végre, Yoda képzeld, meg lett az 50 óra közmunkám. :)

Sokáig kibírtam azért azzal az 5ezerrel. :) 3 órát voltunk bent. :D

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.