Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ody, azért ácsi! Nem mindegy ám, hogy most össz-vissz mennyit is vettél. :D Ha a sortosok vettek pl tíz milláért és az most ér ötöt akkor elhiszem, hogy összeszarták magukat, node neked oszt hány részvényed is van? :D

Nos hát....én 700 ezret toltam bele 3500 -on, de saját tőkéből, ami addig lehet benne amíg én jónak látom. :D Szóval engem nem csesztet senki "felülről". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez olyan, mintha Jézus (Szűz Mária? :D ) mondta volna. Nem is akarok hozzányúlni. Long helyzet van. :D Persze a shortosok össze-vissza sz*rták magukat, de ezt nem is csodálom.

Ohh, azért ne értékeld túl a véleményem, én csak egy mezei vállalati elemző vagyok, az értékpapír piachoz nem is igen értek. :D

És egyébként meg micsoda szakszavakkal élsz: long meg short... :D

 

A tankönyvek egyébként az értékpapr piacok működését tömegpszichológiával jellemzik. Az árfolyamoknak válság idején alig van közük az adott cég működéséhez, eredményességéhez, ha pánik van, mindenki elad, nyomják lefelé az árfolyamot, ami majd egyszer eléri a mélypontot, majd amikor kiderül, hogy a cég nem omlott össze a válságban (márpedig ha a reálfolyamatai rendben vannak, akkor nem fog összeomlani), akkor ismét elkezdik vásárolgatni, ami pedig felviszi az árfolyamot. Egy veszély van, az ellenséges felvásárlás, mert olcsó árfolyam esetén a cég könnyű préda lehet egy multinacionális nagybefektetőnek, de én az OTP-nél ilyenről még pletyka szinten sem hallottam. És egyébként egy kisbefektető, mint pl. Te, ezzel is csak jól járhat, hiszen a nagybani felvásárlás mindig felviszi az árfolyamot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy tudom, hogy az OTP tőke részével semmi baj nincs. Most olyan 7-800 milliárdot érhet kb a teljes cucc. Ez a mostani alacsony árfolyam a pánik miatt van.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekünk tavaly volt egy két hétig bírt minket, aztán tovább ált. Igazi Darth Vaderként szuszogott a fűben. :D

Nekünk van sünink a kertben, és tényleg így szuszog éjszakánként, nyáron lehet hallani a házban is, ha nyitva van az ablak. :D

Nagyon hasznos állatka, a cserebogárpajorokat kitúrja a földből, úgyhogy nagy becsben tartjuk. A komposzt alatt lakik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem semmi, hogy részvényeztek.Én holt kuka vagyok ehhez.Az elvet értem, de a gyakorlatban kevés vagyok.Mondjuk pénzem sincs rá.Viszont a mostani válság okát értem.

Engem annyiban érint ez az egész, hogy a lakáshitelem devizahitel, és nem igazán vagyok boldog, hogy a forint ilyen gyenge.Nem szeretném ha havi többezer forinttal nőne a törlesztőrészlet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekünk van sünink a kertben, és tényleg így szuszog éjszakánként, nyáron lehet hallani a házban is, ha nyitva van az ablak. :D

Nagyon hasznos állatka, a cserebogárpajorokat kitúrja a földből, úgyhogy nagy becsben tartjuk. A komposzt alatt lakik. :D

Szeretem a süniket. Olyan aranyosak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretem a süniket. Olyan aranyosak. :D

Azok. :D Csak kár, hogy ritkán mutatkoznak, éjszaka szeretnek portyázni. Viszont ilyenkor, amikor már korán sötétedik, szoktam hallani, hogy motoszkálnak az avarban az út mentén, amikor hazafelé sétálok a buszmegállótól. Néha látok is egyet-egyet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajj látom megy a tőzsde, most olyan Al Caponés hangulat fogott el. Bár tök kevés spórolt pénzem van, így nem fenyeget a részvény vásárlás veszélye. Igazából asszem a Zwack gyár részvényeibe..izé termékeibe fektetnék.

 

Pildi valahogy az az érzésem, hogy nem lenne, ekkora a válság, ha a tv nem pánikoltatná a jó népet. Igazam van vagy nincs?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie, köszönöm! (szánom-bánom, de hétfőn véletlenül kihagytalak a felsorolásból, és csak most vettem észre... :D )

:D Ugyan már.

Én általánosan mondok köszönömöt, ámbátor én ki nem adom a bandának a vénségemet diktáló születési napomat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajj látom megy a tőzsde, most olyan Al Caponés hangulat fogott el. Bár tök kevés spórolt pénzem van, így nem fenyeget a részvény vásárlás veszélye. Igazából asszem a Zwack gyár részvényeibe..izé termékeibe fektetnék.

 

Pildi valahogy az az érzésem, hogy nem lenne, ekkora a válság, ha a tv nem pánikoltatná a jó népet. Igazam van vagy nincs?

Le se tagadhatnád újfent a véredet. :D A piálás az sose megy csődbe. :D Asszem ezt a bizniszt a DINASZTIA keretein belül rád is bízom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok is csak addig aranyosak míg nem kezdenek el bagzani. Erősebb a hangjuk mint a macskáknak. :S

:D:D:D:D:D

TEEE! Erkölcs csősz! Direkt az ablakod alatt sündörögnek a gaz sünök. Azért vísítozik gondolom az ifjú titán, mert ránézésre is tüskés a süni lány............ De babának még rózsaszínek.

 

Én ezt úgy oldom meg, hogy kiordítok, halkabban vígadjanak kérem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Le se tagadhatnád újfent a véredet. :D A piálás az sose megy csődbe. :D Asszem ezt a bizniszt a DINASZTIA keretein belül rád is bízom. :D

 

 

Azt hittem, hogy a lóverseny és a szerv kereskedelem az én üzletem....Megint sok lesz a munkám a titkos szeszfőzdék körül.( Ma tudtam meg, hogy tilos otthon hp-t főzni. Mikor tiltják meg a lekvár főzést?!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D:D:D:D:D

TEEE! Erkölcs csősz! Direkt az ablakod alatt sündörögnek a gaz sünök. Azért vísítozik gondolom az ifjú titán, mert ránézésre is tüskés a süni lány............ De babának még rózsaszínek.

 

Én ezt úgy oldom meg, hogy kiordítok, halkabban vígadjanak kérem!

Hál isten már nem. A kertes házunknál viszont minden évben feltűnt a süncsalád.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Válság a pánikkeltés nélkül is lenne, csak nem ilyen mély.

 

Én most medve vagyok, várok még, szerintem tovább fog esni az otp, ha kétezer környékére lesüllyed, akkor én is venni fogok részvényt, 3600-on is terveztem, de akkor nem vettem, mert arra spekuláltam, hogy még zuhanni fog, és lám.

 

Ody: Valóban nincs mögötte valós esés, lévén, hogy igencsak tőkeerős az otp, Bokros is nyilatkozta, hogy előbb lesz az országban államcsőd, mint bankcsőd. Szóval előbb-utóbb meg fog térülni a beruházásod, a kérdés természetesen a mikor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Válság a pánikkeltés nélkül is lenne, csak nem ilyen mély.

 

Én most medve vagyok, várok még, szerintem tovább fog esni az otp, ha kétezer környékére lesüllyed, akkor én is venni fogok részvényt, 3600-on is terveztem, de akkor nem vettem, mert arra spekuláltam, hogy még zuhanni fog, és lám.

 

Ody: Valóban nincs mögötte valós esés, lévén, hogy igencsak tőkeerős az otp, Bokros is nyilatkozta, hogy előbb lesz az országban államcsőd, mint bankcsőd. Szóval előbb-utóbb meg fog térülni a beruházásod, a kérdés természetesen a mikor.

 

Ügyes voltál. :D Én bele ugrottam de tényleg meg van a türelem. Ahogy elnézem ebből az alacsony árfolyamból talán évekig fog tartania a kikecmergés. Bár láttam már karón varjút! 5000 körül biztos eladom! Most csak azt sajnálom, hogy nem hagytam a MOL részvényekre egy kis tőkét. Azt is megérné venni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem semmi, hogy részvényeztek.Én holt kuka vagyok ehhez.Az elvet értem, de a gyakorlatban kevés vagyok.Mondjuk pénzem sincs rá.Viszont a mostani válság okát értem.

Engem annyiban érint ez az egész, hogy a lakáshitelem devizahitel, és nem igazán vagyok boldog, hogy a forint ilyen gyenge.Nem szeretném ha havi többezer forinttal nőne a törlesztőrészlet.

Nekem sincs egy fillérem se hozzá :D Jó annak, akinek van némi tőkéje ilyenre.

Pedig szerintem fog nőni Neked is. Húgi is tegnap sopánkodott azon, hogy a kocsi törlesztője tuti felmegy valamennyit. Itt igazán az a kérdés, hogy vajon mennyit. Meg az is, mikori/milyen árfolyamon forintosítanak. Hó elején, stb. Mert ez sem mindegy, ezt kéne tudni még, meg egy csomó mást is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hálás köszönet, orki!

 

Egy ismerősünk talált három kis sünit, vagy sünikölyköt, aztán nekik csak egy kell.

 

Oldie meg nézze meg ezt. :D

(Mielőtt bárki is megkérdezné, beírtam a googleba, hogy "házi sün", és kiada. :D )

Roppant jópofák :D A kis kanos nagyon ügyes volt. :D Rögtön kihasználta az alkalmat és durr bele. :D Azért az se semmi amikor ezek félreböknek. Igazán szúrós élmény lehet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.