Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Köszönöm mindenkinek a gratulát :D

 

Pildi, köszi a biztatást az angolhoz. Nem fogom sajnálni az időt, most angol tanárunk rendelt is akciós beszintezett angol nyelvű (lebutított könyveknek hívom őket :D) sztorikat, vettem párat, gyakorlásnak nagyon jó lesz, aztán jöhetnek majd az eredetik is (főleg SW-m van, de sajna csak a gépen :D). Nemrég nyomtattam ki stikában egy jó középfokú gyakorló feladatkönyvet is, tanárunk szokott néha másoltatni belőle, azt mondta, hogy érdemes végigcsinálni :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde: gratulálok, bár nem lepődtem meg különösebben. :P:D

:D Én azon aggódtam, hogy elnézek valamit, aztán mehetek megint. Sajna nagyon kevés hibázási lehetőséget adtak a vizsgasorok, szóval azért volt miért izgulni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy dolog, hogy sztrájkolnak.

Az egy másik, hogy jogosulatlanul.

Az egy harmadik, hogy milyen borzalmas szolgáltatást nyújtanak.

És negyedik, hogy sosem tartják a menetrendet.

 

 

De azt, hogy hétfő helyett vasárnaptól kezdik a sztrájkot, amikor tudják, hogy 3x annyi utasforgalmat bonyolítanak le, számos egyetmista menne vissza (én pl. hétfőn 2 zh-t írok!), ez a gerinctelenség legalja, undorodom tőlük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy dolog, hogy sztrájkolnak.

Az egy másik, hogy jogosulatlanul.

Az egy harmadik, hogy milyen borzalmas szolgáltatást nyújtanak.

És negyedik, hogy sosem tartják a menetrendet.

 

 

De azt, hogy hétfő helyett vasárnaptól kezdik a sztrájkot, amikor tudják, hogy 3x annyi utasforgalmat bonyolítanak le, számos egyetmista menne vissza (én pl. hétfőn 2 zh-t írok!), ez a gerinctelenség legalja, undorodom tőlük.

No komment. ;)

Vagyis inkább teljesen megértem a felháborodásodat. Ahelyett, hogy sztrájkolnának, inkább bírják rá a törvényhozást, hogy utazási költségtérítés helyett adjon MÁV, Volán, BKV bérletet a képviselőknek, egyből lenne pénz bért is emelni, meg szolgáltatási színvonalat is - és nem lehetne csalni a drága képviselő "uraknak/hölgyeknek" sem. Két legyet egy csapásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eccer el fog szakadni a cérna valamelyik utasnál és pofán fogja vágni valamelyik sztrájkolót. Marha kiváltságos helyzetben vannak ezek. Bezzeg teszem föl ha Kovács tizenkettő József, géplakatosnak vannak ilyen követelései akkor utilaput kötnek a talpára.

Mi az, hogy negyed milliót követelnek olyan dologért amihez semmi közük? Hallatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó az érdekképviseletük. Utánam kb. 3000 Ft/óra lóvét kap a munkáltatóm amiből 380 ft/óra kapok meg. Mernék csak egy szót szólni....repülnék mint a győzelmi zászló.

Szintén zenész.

Anno hasonló cípőben jártam én is. Mocskos egy rohadt világ ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy a VSZDSZ-t tömörítő szakszervezet anno megállapodott a béremelés mértékéről. Ha megkötötték a megállapodást, akkor a VSZDSZ különállóan milyen jogalapon pattog? Mi értelme megállapodást kötni, ha utána ugyanúgy sztrájkolnak?

 

Nem mellesleg jegyzem meg, hogy a válság miatt mindenkit szolidaritásra ösztönöznek a médiában (média alatt most az igényes újságokat értem), azaz mindenki vegye ki a részét a gázból. Ez eljuthatna Gaskó és társai csöppnyi agyáig is... az államnak épp elég baja van nélkülük is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen az elég csúnya, hogy karácsony elött 3-4 nappal ami ráadásul aranyvasárnap csinálnak egy olyan cégnél sztrájkot ami az emberek életében nélkülözhetetlen.Pont az a durva, hogy akkor utaznának az emberek a rokonaikhoz a karácsony miatt.

 

Ebben az országban még 100 év múlva is ez lesz.Én nem tudok haragudni a vasutasra sem.Az is felkel reggel és elmegy alig valamiért dolgozni.A legszörnyűbbnek azt tartom, hogy már a társadalmi csoportok is egymás ellen vannak uszítva, akik meg ezt csinálják röhögnek az egészen a havi 2 milkás fizuval meg a villával.

 

Oldie,Ody:Ez az igazi magyar sorstragédia amit írtok.Hogy már a saját érdeketekben sem mernétek szólni, mert kirúgás jár érte a górétok meg pöffeszkedik az audiban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De épp ez benne a gáz frenkie, hogy a vasútnál épp azok sztrájkolnak, akiknek így is rohadt magas a fizetése. Egy masiniszta havonta megkersi a nettó 160-200 ezret. És akkor még ki is nyírnak embereket mellette...lásd Monori-erdő. És ezek pofáznak még több lóvéért? Na ne röhögtessenek már.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

..............................................................................! És a jó......................................! ................................! Továbbá menjenek...........!

Itt sajnálom a vasutasokat, mert pár puncs simán behülyíti öket, úgy se kapnak semmit.

 

És szakadjon a nyakukba egy mázsa kitöltetlen adóbevallás!

Turáni sámánok ropják a sírukon! (Ezt csak Oldie kedvéért tettem bele)

 

Még jó, hogy itt kellet maradnom, ha jövő héten is ezt csinálják, akkor itt fogok karácsonyozni, mert anyuék nem tudnak lejönni értem, mert a benzin nem ingyen van, még mindig.

 

Nem folytatom, mert Ody kitilt a fórumról, ha boncolgatni kezdem a politikus témát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak arra lennék kíváncsi, hogy mit szólnának a sztrájkolók, ha mondjuk a bolt ajtajában azzal fogadnák őket, hogy nem vagyunk nyitva, mert a dolgozók a vasutas sztrájk miatt nem tudtak bejönni dolgozni... :D

(Vagy: - Vasutas sztrájkoló vagy? Akkor nem kapsz semmit! Etess a családoddal sztrájkfelhívást!) :D

 

Tudom, hogy felháborító számukra, hogy csökken az életszínvonaluk. De ők csak a 13. havi bérüket, meg némi plusz pénzt vesztettek/vesztenek el. Tizensokezer társammal a versenyszférában a munkahelyünket vesztettük el, azaz az első 12 havi bérünk is ugrott, nem csak a 13. havi, ami mifelénk amúgy sem divat. Azt hiszem, ők még jól járnak így is. Főleg mivel sokuk olyan fizetést kap, ami számunkra csak vágyálom... Bruttó 100 ezer... Eddig 2 alkalommal kaptam annyit... Mindkétszer végig túlóráztam érte a hónapot... Ja, és nálunk a szakszervezet szót csak halkan mertük/merjük emlegetni, mivel a versenyszférában könnyen az utcán találhatja az ember magát miatta...

Szóval tisztelt közszférában dolgozók, lassan illene legalább ennyivel beszállni a válság kezelésébe! Nem még az ország lakossága szív amiatt, hogy kicsit spórolni akarnak a plusz juttatásaikon...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: vasúzti balesetek mindíg is voltak és lesznek.Csak nem szándékosan csinálták.

 

Az az összeg, meg attól függ mihez képest sok.Az a baj, hogy az emberek megszokták, hogy olyan 100-at keresnek, és soknak tartják már a 200-at is.Persze az igazgató tuti a havi másfél milkát hazaviszi, ahhoz képest meg nulla.

 

 

Én azt vallom, hogy amíg Magyarországon ilyen irdatlan kevés a bér ,addig ne várjanak semmit. Egy rendőrnek 80000 a fizetése,hát még jó hogy korrupt. Még jó hogy az emberek nem vesznek filmet játékot, hanem letöltik.El kéne zen gondolkodni,. hogy az egyiknek másfél milla a másiknak meg 80000 ft.

Azt szoktam bírni amikor milliomos kölykök az X5-össel elvárják, hogy az agyondolgoztatott éhbérért dolgozó Tescos vagy postás mosolyogjon rájuk.Na ne röhögtessenek már.

Adjanak nekik tissztességes bért, és akkor lesz tisztességes munka is.De amíg ennél kevesebb munkáért ugyanebben a munkakörben Nyugaton 5-6-szoros a fizetés addig ez is lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: vasúzti balesetek mindíg is voltak és lesznek.Csak nem szándékosan csinálták.

Igen....Csak itt ugye a masiniszta pofázott a kaluzzal és ezért történt az egész. Ha jól tudom azóta is előzetesben van a fickó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Azt szoktam bírni amikor milliomos kölykök az X5-össel elvárják, hogy az agyondolgoztatott éhbérért dolgozó Tescos vagy postás mosolyogjon rájuk." :D

 

:D Hehehehe, a jéghegy csúcsa, millásszülökminimálbérenbejelentvesajátcégnélmegyatámogatás, közbenmegkocsivaljárunkaretyórais.......kérem szépen. :D

 

Velem mindig kedvesek az eladók, bár megelőzöm őket, hangosan köszönök, közben mosolygok rájuk (legyen egy két jó pilanatuk), nem hisztizek ha szeretnék valamit, udvarisa hangnemben adom elő a problémámat Igyekszem használni a kérem és a köszönöm szavak kombinációját. Tudom barlangban nevelkedtem...................vagy rossz századba születtem.... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pénztárosokhoz annyit tennék hozzá, hogy nálunk egy hét pénztáras Kaisers van, tehát az a kategóriájú bolt ami állítólag elnyomja meg tönkreteszi a "barátságos, családias hangulatú" kisboltokat. Nos némelyik pénztáros már jobban tudja a vizsgarendemet mint én magam :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Orki, remélem, haza tudsz majd jutni karácsonyra :D

Idén anyám úgy járt, hogy vevőtöl kapott a névnapjára egy tábla jófajta csokit, mert mindig rendes velük, meg ha van idő, eldumál velük :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, a közeli boltosok, ahova napi rendszerességgel járunk, rólunk is sokat tudnak. Persze itt könnyebb az ilyen, mivel alig néhány száz lakos jut egy boltra. Az emberek kevésbé rohannak mint a nagyvárosokban, így jut idő egy kis trécselésre vásárlás közben. Sokszor a húgom a boltosokkal beszéli meg, hogy mit kellene főzni... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.