Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hát ennyi erővel akkor már a marketinget se felejtsük ki. :) Gondolok itt azokra a kis mütyürökre, amiket pusztán azért adnak, hogy majd azok hatására a gyerkőc kisírja, hogy a család Mekizni menjen...

Egyébként nem igazán értem, hogy a gyorséttermi kaja mennyivel egészségtelenebb, mintha ugyanazokból az alapanyagokból álló kaját egy normál étteremben esszük meg. Szerintem nem az számít, hogy hol esszük, hanem az, hogy mit és mennyit eszünk. Az elkészítés módja pedig nem igazán számít. Az háztartásigép-szerelő tanulóként ipari hűtőgépeket is javítottunk. (hűtőpultok, nagy méretű hűtőszekrények, hűtőkamrák, fagyigépek, stb.) Így volt szerencsém látni, hogyan készülnek a kaják a legkülönfélébb éttermekben. (II. osztályú étteremben is) Azóta valahogy kevésbé vonz az éttermi kaja...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már általános iskolás koromban úgy voltam a mekivel, hogy túl drága ahhoz képest, amennyi kaját adnak... Amikor mentünk osztálykirándulásra, akkor szoktunk megállni almádiban, hogy aki akar, az ott vegyen a mekiben kaját, de engem vhogy sosem vonzott a dolog. :S És soha nem is voltam oda a mekis kajáért. Annak idején a környékünkön nem is volt egy ilyen étterem se, életemben először Pesten kajáltam mekiben az unokatesómékkal... de bőven elég is volt. Igazából nem is vagyok oda a hamburgerért. Én pizzát ennék állandóan XD

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, a pizza kifejezetten olyasmi amit TÉNYLEG lehet otthon reprodukálni, azt teszel rá amit akarsz, aki meg ajándék mütyürt vár, az egyen Kindertojást (hú mennyi tojást megetettem én a családommal, mert csak a belseje kellett....)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se voltam soha oda a Mekiért. Gyerekkoromban suliból hazafelé, olykor megáltunk egy büfénél és igaz, valódi Hot-Dogot vagy Hamburgert ettünk. Nem féltenyérnyit mint manapmság kiosztanak eléd, hanem minimum akkorát mint a fejed. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyoka: A gyorsétterem azért károsabb még a rendesnél is, mert pl. egy McRoyalra eső összes költség (beleértve: gyártás, szállítás, marketing) 30 Ft. Képzelheted a minőségét.

 

A Coca Cola esetében egy fél literre eső költség 50 Ft, amiből 25 a kupak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyoka: A gyorsétterem azért károsabb még a rendesnél is, mert pl. egy McRoyalra eső összes költség (beleértve: gyártás, szállítás, marketing) 30 Ft. Képzelheted a minőségét.

 

A Coca Cola esetében egy fél literre eső költség 50 Ft, amiből 25 a kupak.

Nos, azt nem tudom, hogy mit tartalmaz egy McRoyal, de kétlem, hogy 30 Ft-ból ki lehetne hozni. A Coca Cola meg szerintem ugyanabból a szörpből készül, mint a nagyüzemben, legfeljebb más a keverési aránya (szörp, víz, széndioxid).

Egyébként én is többre becsülöm a büfés hamburgert, mint a Mekis kajákat. És még annál is többre a pizzát. Egy szép adag tenger gyümölcse pizza többet ér bármelyik Mekis menünél... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grat, Pildi! :)

 

Bocs, hogy témát váltok... szóval holnap lesz reggel 9-kor életem első magyar szakos vizsgája (nyelvtudomány), úgyhogy kérlek titeket, szorítsatok, hogy sikerüljön! :) (Egyébként eddig minden tárgyam megvan, kicsit 180 fokos fordulat a műmenhez képest XD)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem össze-vissza beszélek, nyilván azért írtam be a 30 Ft-os dolgot, mert úgy is van. Azt hiszem Mr. Kotler számomra elég hiteles forrás.

Aha, biztosan, bár fogalmam sincs, ki az. Mindenesetre minden idők legjobb közgazdászait alkalmazhatta a Meki, ha 330 Ft-ért adnak egy 30 Ft-os szendvicset, amikor féláron minimum háromszor annyian vennék meg... Biztos túl sok volt az összhasznuk, ezért emeltek az árakon, hogy mérsékeljék azt... :)

(De biztosan én vagyok a hülye, és nem igaz az, hogy 10 emberből 8 azért nem megy a Mekibe, mert túl magasnak találja az árakat a kapott kajáért...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(De biztosan én vagyok a hülye, és nem igaz az, hogy 10 emberből 8 azért nem megy a Mekibe, mert túl magasnak találja az árakat a kapott kajáért...)

Ne Magyarországot nézd, ahol 6x kevesebb a minimálbér mint külföldön. Máshol nem számít olyan drágának.

 

 

Amúgy inkább az "egyéb fontos"-ba tartozna ez a téma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratulálok Pildinek az 1500. hozzászólásához! :)

 

Ha jól emlékszem, 1,5 év sem kellett hozzá :)

Igazán köszönöm, mindenkinek, mert én magam sem vettem észre, hogy ismét átléptem egy jeles számot. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy OFF remélem még belefér:

 

A McDonaldsnál értékalapú árazást csinálnak. Ez azt jelenti, hogy nem azért adják 330-ért, mert 300-ba kerül előállítani, és 30 profitot akarnak, hanem mert tudják, hogy ennyit is megér az emberek szemében. Ha harmad annyiért adnák, akkor a Wembler hatás lépne fel, azaz a fogyasztók azt hinnék az árcsökkenésből, hogy azért olcsó, mert rájuk száradt, rossz minőségű, stb., és az értékesítések nemhogy nőnek, hanem inkább csökkennének.

 

A Coca Cola is azért adja annyiért, mert megteheti, és ilyen árpromóciós mixet alkalmaz, nyilván azért, mert így maximalizálja a profitját.

 

Dédapám pár éve már a föld alatt van, de azért volt egy örökbecsűje, amit idéznék: "Fiam, ha nem tudod miről van szó, inkább ne akarj meggyőzni."

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lara neked meg sok sikert. A barátnőm is 23 -án vizsgázik, aztán meg 30 -án....

Minden ismerős és ismeretlen vizsgázónak sok sikert ezekben a napokban!

Sosem értettem, hogy miért kell egy vizsgaidőszakot decemberben, karácsony és szilveszter előtt elkezdeni, amikor annyi más járna az ember eszében. Ezzel egyszerűen megölik az ünnep hangulatát az egyetemi/főiskolai évek alatt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként is, még így is hatalmas sorok vannak a pénztáraknál, tehát nagyon sokan járnak ilyen helyekre. Ha több ember lenne, akkor a tömeg csak elriasztaná az embereket. Így járnak a legjobban, hülyék lennének csökkenteni az árakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne Magyarországot nézd, ahol 6x kevesebb a minimálbér mint külföldön. Máshol nem számít olyan drágának.

 

 

Amúgy inkább az "egyéb fontos"-ba tartozna ez a téma.

Ok, akkor részemről is egy záró OFF:

 

Neked van igazad, azzal a kiegészítéssel, hogy a Meki vezetőit az USÁ-ban egyáltalán nem érdekli, mennyivel több hasznuk lehetne alacsonyabb árak mellett, hiszen ez a haszon elenyésző az nyugaton termelt haszonhoz képest. (Mellesleg nem árcsökkentésről beszéltem, hanem eleve alacsonyabb árakról.)

 

Részemről a téma lezárva: ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt most már szinte minden ON :lol:

No én meg úgy vagyok a Mekivel, hogy néha jöhet, mert egy másik ízvilág, és fő a változatosság :D Bár idén még nem ettem Mekis kaját. Viszont amit Donát írt a ktg-ekről, az nagyon durva.

 

Valóban érdekes volt ilyen szempontból a londoni Mekizés, főleg egy drága városban.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap lenne az utolsó zh-m, de nem jutok haza, mert a ... ... ... ... VDSZSZ révén továbbra sem járnak a vonatok. Az utolsó busz pedig Debrecenből 14:25-kor indul Szolnok felé (2-kor kezdődik a zh...).

 

Köszönöm, köszönöm nektek, ti utolsó...

 

 

EZ A MAGYAR VALÓSÁG!

 

250 ezer forint, meg 10%-os béremelés... ha rajtam múlna, tudom, mit adnék nektek...

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan felháborító ez a máv sztrájk, minden szempontból. Aki csak egy kicsit is belenéz abba a sz*rba ami a máv -ot körülveszi, hát minimum kinyílik a bicska a zsebében.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szomszédéknak Szlovákiáig tudott hazajönni a lánya, oda kellett értemenni autóval. (csomag túl nagy ahhoz h vonaton cipelje). Uganitt a fiúért ma mennek ki Bécsbe. (amit mondjuk nem értek, tudtommal a GySEV külön szervezet....)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.