Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Az öregről meg annyit, hogy ő is tudja az új technikákat, hisz ha nem tudná nem maradhatna a cégnél.

Bizony, ez így van. Mi évente, manapság meg félévente is újra tanuljuk az adószabályokat. Én pl. csak az áfát leginkább, de hát a számlázás az zsebre megy.

 

Félreértesz, Frenkie. Ha kijössz BSC diplomával, nem egyből leszel középvezető, de legalább lehetsz. A felsővezető szinthez pedig szükségeltetik egy MsC majd. Így akarják átalakítani a munkaerő piacot is.

A munkaerőpiacon a bajok ott is vannak, hogy inkább felveszik az unokabátyám feleségének a sógorát, mert az ismerős, mint hogy a valós ismeretet néznék meg, stb. Más meg okosabb fejjel és jobb papírral nem talán magának egy rendes jól fizető állást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvass vissza.

Nincs rá szükségem, előbb írtam, mint Te, tehát nem olvashattam el a megjegyzésem előtt a tied :D Párhuzamosan :lol: De a lényeg akkor is, hogy korábban félreérthető volt.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát:egyetértek azzal amit írtál.Igazad van ,fontos, hogy jól tanulj, meg hogy jó kapcsolati tőkét szerezz.Viszont Magyarországon egy sajátos munkaelhelyezkedési módszer van.Mégpedig a sógor-koma rendszer.Van az embernek egy cége, kell egy főnök.Felhívja a rokonait és ha talál egy embert felveszi, függetlenül attól, hogy ért -e hozzá.Ahogy MissKarrde írta.

Természetesen nem minden cégnél van így, de arról biztosan hallottál, hogy a jó állások 90 %-át meg sem hirdetik, hanem ismerősök útján töltik be.

Nézzük az ellenpéldát ,a fejlett régiót.Németországban egy 18 éves srácot felvettek 3D motor programozására, mert beküldött egy demót.A srácnak nem volt diplomája.De akár említhetném az isteni John Carmack-ot(őt tartják a világ legjobb 3D programozójának), aki legendás játékok motorjait írta.Neki sincs diplomája.Ezekekl azt akarom érzékeltetni, hogy ha tudod a szakmát, akkor teljesen mindegy milyen papírod van.

Kell a diploma, fontos de nem csak az kell ahhoz, hogy az életben helyt állj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor mondok mást. Nálunk BSc diplomával nem lehet elmenni oda, ahova MSc diplomával. Lásd régen a tanári rendszert: akinek csak főiskolai diplomája volt, nem érettségizethetet és csak középiskolai tanár lehetett, míg az egyetemi végzettségű érettségiztethetett és felsőfokú intézményben is taníthatott.

 

Amúgy meg az "öreg" még régi rendszerben van, tehát az újításokról nem tud, míg a friss diplomás már az újat tudja, amit a cég fog használni. Így hát naná, hogy a friss diplomás lesz a főnök, hogy nézne már ki, ha a főnököt kéne továbbképzésre küldeni.

 

Az előző példámhoz visszatérve: Ha a BSc-s és az MSc egy időben kezdtek, és a BSc-s elment 3 év után dolgozni, míg a másik +2 évet rááldozott és ugyanarra a munkahelyre mennének, és a BSc-s lenne a fönöke, az szerintem nagyon nem esne jól neki...

A tanári képzés az más, az tényleg elég hierarchikus, de jószerivel én más szakmát nem is tudnék mondani, ami hasonló rendszerből állna.

 

Az újítások tekintetében sem győztél meg, mivel ne úgy képzelj el egy munkahelyet, hogy az ember oda belép és onnantól kezdve csak felejt majd. Azoknál a szakmáknál, ahol gyorsan megújul a technikai tudás és ismerni kell az újdonságokat, ott a cég rendszeresen elküldi a régi dolgozókat tanulni, akik sokkal értékesebbek az újaknál, mert már van tapasztalatuk abban, hogy kell azt az újdonságot a gyakorlatban hasznosítani.

 

A főnökség pedig nagyon nagy részt a vezetői képességeken múlik és csak azután a szaktudáson. Egy vezetőnek nem csak értenie kell a dolgokhoz, hanem felügyelnie kell mások munkáját, motiválnia az embereit, csapatmunkát kialakítania, kezelni a személyes feszültségeket stb. Persze, amiket most leírtam, nem minden főnöknél jön össze, mint lentebb olvastam :lol:

 

Az iskolából nézve ezeket a dolgokat az ember kicsit másként látja még, mint aztán egy munkahelyen, ahol gyakran nem sok minden szól az igazságról. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tanári képzés az más, az tényleg elég hierarchikus, de jószerivel én más szakmát nem is tudnék mondani, ami hasonló rendszerből állna.

 

Az újítások tekintetében sem győztél meg, mivel ne úgy képzelj el egy munkahelyet, hogy az ember oda belép és onnantól kezdve csak felejt majd. Azoknál a szakmáknál, ahol gyorsan megújul a technikai tudás és ismerni kell az újdonságokat, ott a cég rendszeresen elküldi a régi dolgozókat tanulni, akik sokkal értékesebbek az újaknál, mert már van tapasztalatuk abban, hogy kell azt az újdonságot a gyakorlatban hasznosítani.

 

A főnökség pedig nagyon nagy részt a vezetői képességeken múlik és csak azután a szaktudáson. Egy vezetőnek nem csak értenie kell a dolgokhoz, hanem felügyelnie kell mások munkáját, motiválnia az embereit, csapatmunkát kialakítania, kezelni a személyes feszültségeket stb. Persze, amiket most leírtam, nem minden főnöknél jön össze, mint lentebb olvastam :lol:

 

Az iskolából nézve ezeket a dolgokat az ember kicsit másként látja még, mint aztán egy munkahelyen, ahol gyakran nem sok minden szól az igazságról. :D

 

Na már megint egyetértünk. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Ami valóban értéknek számít, az a tudás, amit a gyakorlatban hasznosítani lehet. De ez meg nem függ össze szorosan az egyetemen eltöltött évek számával meg a fokozattal. Legyél talpra esett, gyors észjárású, határozott fellépésű, és vezető lesz belőled, függetlenül attól hogy hol tanultál. "

 

Egyet értek, nálunk is inkáb a gyakorlat számít és a tanárokkal való kapcsolatok. Továbbá lényeges a labor vagy terepi módszerek ismerete, rutin szerű alkalmazása. Szerintem fontos még az elhivatottság és a szorgalom. Nagyon sok olyan ismerősöm van, akik nagyon okosak, az agyuk olyan, mint a szivacs. Mégis bukdácsolnak, mert lusták leülni és tanulni, mellesleg motiválatlanok. Nem vagyok különösebben kiemelkedő, sokan szorgalmasnak és kitartónak tartanak. Ez lesz a második félévem, ahol hozom azt az átlagot, amivel talán a sereghajtók közül a középmezőny elejére értem. Mellesleg itt nagyon jónak számít.

 

Hogy miért nehezebb, mert kevesebb óraszámban próbálják ugyan azt az anyagmennyiséget megtanítani. A régieknek az anatómia két év volt, most fél év. Nincs idő elméllyedni egy témában sem és én ezt nagy hibának tartom.

 

Saját tapasztalatom az első év a kritikus, akkor mindenki szív és próbál bennt maradni, nálunk. Én is így tettem, aztán jöttek a következő évben olyan tantárgyak, melyek érdekeltek, utánk néztem jól teljesítettem belőlük, elkedték fölfelé húzni a többi jegyeimet is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még valami, amit szüleimben most kezd realizálódni. Hogy kutatni legyen szó laborról vagy terepről elég szarakodós, idő igényes dolog. Valahogy szerintem azt hitték eddig, hogy a összeöntünk két löttyöt három lesz belőle, kész. Sajnos nem. Eredmény nincs munka nélkül, sok munka kell hozzá. Ezért ezt a nyarat valszeg nagy részt Pécsen kell töltenem. Most itt lázadoznak, hogy hagyjam a kutatást, de nem hagyom. Barátosném tavaly szintén végig dolgozta a nyarat, megnyerte az otdk-t országos szintem, plusz még két konferencián is kapott díjat. Ez motivál. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt most olvastam, de volt a NatGeo csatornán is. Talán érdekes, lehet, hogy több ilyen kéne?!

http://vastagbor.blog.hu/2008/07/09/padlof..._vagy_tent_city

Szoktam nézni ezt a műsort amikor elkapom, sajna elég későn van. Na, ilyen börtön kell ide is. Kitelepíteni a rabokat az Alföld közepére, sátortáborba.

Máskülönben meg hihetetlen, hogy micsoda luxus van a hazai börtönökben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barátosném tavaly szintén végig dolgozta a nyarat, megnyerte az otdk-t országos szintem, plusz még két konferencián is kapott díjat. Ez motivál. :lol:

Nosza hajtrá OTDK- zz :D Egyébként én is tervezek Pécsre menni a nyáron.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint olyasvalaki, aki hetente átlag négy munkainterjúra jár mondom: a munkaadók 90%-át egyszerüen nem érdekli, hogy milyen a diploma. Ha van az prima, de aztán hogy honnan meg hogy az mindegy. Egyébként meg van egy ismerős aki egy multinacionális cég helyi kirendeltségénél felsővezető (gazdasági területen). Kohómérnöki diplomával.

 

Az egészben a tapasztalat megszerzése a legnagyobb szivás. A munkaadókat sokkal jobban érdekli a diploma milyenségénél az hogy ki milyen helyen dolgozott korábban. És most per pillanat egy sima adminisztrációs melóra is nehéz bejutni, ahol összetud kaparni magának az ember némi tapasztalatot. Nálam rutinosabbak állitják, hogy ez azért máskor -tehát nem válságban- azért nem ilyen borzasztó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt most olvastam, de volt a NatGeo csatornán is. Talán érdekes, lehet, hogy több ilyen kéne?!

http://vastagbor.blog.hu/2008/07/09/padlof..._vagy_tent_city

 

 

Ez kéne ide is csak még megspékelve automata gépfegyverekkel, amikor mozgásra kezdenek tüzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egészben a tapasztalat megszerzése a legnagyobb szivás. A munkaadókat sokkal jobban érdekli a diploma milyenségénél az hogy ki milyen helyen dolgozott korábban. És most per pillanat egy sima adminisztrációs melóra is nehéz bejutni, ahol összetud kaparni magának az ember némi tapasztalatot. Nálam rutinosabbak állitják, hogy ez azért máskor -tehát nem válságban- azért nem ilyen borzasztó.

Heti átlag négy? De jó arrafelé az átlag. Én már boldog vagyok, ha a havi kettő összejön a környék városait és Fehér megyét is beleértve. Éppen a tapasztalat, azaz annak (írásos) hiánya miatt. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heti átlag négy? De jó arrafelé az átlag. Én már boldog vagyok, ha a havi kettő összejön a környék városait és Fehér megyét is beleértve. Éppen a tapasztalat, azaz annak (írásos) hiánya miatt. :roll:

Sajnos ebből a négyből négy általában valamilyen hálozat-épitős cucc, esetleg biztositási-ügynök meló illetve egyszerüen házalni kéne valamivel. Az a baj, hogy irtó nehéz ezeket szürni mert általában kamuznak az álláshirdetésben (marketing állást vagy összetett irodai munkát igérve) és a telefonba is simán belehazudnak. Pedig rendszerint megmondom, hogy engem csak olyan munka érdekel, ami fix fizetéssel és normál bejelentett munkavállalói szerződéssel jár. És rendre helyeselnek, hogy hát ez olyan, aztán meg a helyszinen derül ki, hogy mégsem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos ebből a négyből négy általában valamilyen hálozat-épitős cucc, esetleg biztositási-ügynök meló illetve egyszerüen házalni kéne valamivel. Az a baj, hogy irtó nehéz ezeket szürni mert általában kamuznak az álláshirdetésben (marketing állást vagy összetett irodai munkát igérve) és a telefonba is simán belehazudnak. Pedig rendszerint megmondom, hogy engem csak olyan munka érdekel, ami fix fizetéssel és normál bejelentett munkavállalói szerződéssel jár. És rendre helyeselnek, hogy hát ez olyan, aztán meg a helyszinen derül ki, hogy mégsem.

Aha, akkor így már értem. Hál' isten mifelénk ilyenből nincs sok, és azokat legkésőbb a telefonnál le lehet leplezni. Na meg sokszor olyan területekkel kamuznak, ami engem nem érint. Bár az "összetett irodai munkák" példába már én is belefutottam párszor.

 

No igen, legyél húsz éves, negyven év tapasztalattal a hátad mögött.....Ismerős szitu.

Hát ez az, vagy a másik lehetőség, hogy legyen nagyon jó kapcsolatod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eredmény nincs munka nélkül, sok munka kell hozzá. Ezért ezt a nyarat valszeg nagy részt Pécsen kell töltenem. Most itt lázadoznak, hogy hagyjam a kutatást, de nem hagyom. Barátosném tavaly szintén végig dolgozta a nyarat, megnyerte az otdk-t országos szintem, plusz még két konferencián is kapott díjat. Ez motivál. :roll:

Ez az, csináld csak, a szülők meg legyenek már megértőbbek. Téged ez komoly szinten érdekel, nem egy hétköznapi foglalkozást tanulsz, hanem "hivatást". Ezt nem lehet félgőzzel csinálni. Csak gratulálni tudok, hogy ilyen terveid vannak, innen mindig kapsz biztatást :P

 

Ezt most olvastam, de volt a NatGeo csatornán is. Talán érdekes, lehet, hogy több ilyen kéne?!

http://vastagbor.blog.hu/2008/07/09/padlof..._vagy_tent_city

Huhh... nem semmi. Többet inkább nem teszek hozzá, de igaza van a fickónak, hogy ilyet csinál.

 

Az egészben a tapasztalat megszerzése a legnagyobb szivás. A munkaadókat sokkal jobban érdekli a diploma milyenségénél az hogy ki milyen helyen dolgozott korábban. És most per pillanat egy sima adminisztrációs melóra is nehéz bejutni, ahol összetud kaparni magának az ember némi tapasztalatot. Nálam rutinosabbak állitják, hogy ez azért máskor -tehát nem válságban- azért nem ilyen borzasztó.

Nekem anno válság nélkül is elég szívás volt melóhelyet keresni. Jó, hogy biztatnak ennek az ellenkezőjével :P Igaz, hogy nálam sajna az is gond, hogy én nem tudom magam kellőképpen eladni, szóval ez is hátrány lehet sokszor :) Most talán a közszférában, akár átmenetileg, érdemes lehet próbálkozni, egy ismerősöm mondta, hogy onnan mostanában el fogják bocsátani a nyugdíjasokat. Legalább is náluk igen.

 

Hát ez az, vagy a másik lehetőség, hogy legyen nagyon jó kapcsolatod.

Ezeken felül még a másik kedvencem, amikor az érettségi mellé minimum két középfokú nyelvvizsgát kérnek, de az egyiket akár felsőszinten is beszélje a jelentkező. Az én korosztályomban eléggé felemás helyzetben van ilyen szinten, hiszen pont mi voltunk azok, akik átálltak egyik nyelvről a másikra, mert ugye rendszerváltás, a középsuliban minden kezdődött elölről, aztán ki gondolt arra még akkor, hogy milyen nagy gond lesz később a nyelvtudás. Legalább is én így látom. Szerencsés, akinél ez nem így van, vagy volt. Na persze én tanulnék, de ez egy ördögi kör. Ahhoz, hogy rendes vagy jobban fizető, stb. állást szerezzen valaki (már ha van tapasztalata), akkor ahhoz tanulni kéne még, ami megint pénz, de pont az utóbbi lenne az egyik cél, a jobb helyen a jobb fizetés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont tapasztalatszerzésnek legalább egy minimum szinten akár még ez is jó, ha más nem akad egy pályakezdőnek. Ha már valamit muszáj, bár nem lehet vele túlzottan villogni, az is tény. 2-3 évre, addigra meg túl leszünk a válságon is. De nyugodtan cáfoljatok meg, így hirtelen jutott ez eszembe :P

Az egyszerű melót végző emberkék a mi hivatalunkban már vagy 20-30 éve ott melóznak :roll: Húgom is ott van már 7 éve, menne is, mert fiatalnak nagyon kevés a bér, de sajna ő sincs jó helyzetben a munkaerő piacon :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na már megint egyetértünk. :P

Ez nem véletlen, hiszen aki dolgozott már valahol, teljesen mindegy, hogy hol, az tudja, mi a helyzet. :P

 

Mint olyasvalaki, aki hetente átlag négy munkainterjúra jár mondom: a munkaadók 90%-át egyszerüen nem érdekli, hogy milyen a diploma. Ha van az prima, de aztán hogy honnan meg hogy az mindegy. Egyébként meg van egy ismerős aki egy multinacionális cég helyi kirendeltségénél felsővezető (gazdasági területen). Kohómérnöki diplomával.

 

Az egészben a tapasztalat megszerzése a legnagyobb szivás. A munkaadókat sokkal jobban érdekli a diploma milyenségénél az hogy ki milyen helyen dolgozott korábban. És most per pillanat egy sima adminisztrációs melóra is nehéz bejutni, ahol összetud kaparni magának az ember némi tapasztalatot. Nálam rutinosabbak állitják, hogy ez azért máskor -tehát nem válságban- azért nem ilyen borzasztó.

Most nagyon rossz idők járnak a pályakezdőkre. :roll: Nagyon sok olyan munka van, kis cégnél és nagynál egyaránt, amelyet éppen ők tudnának a legjobban elvégezni, mert nem kell nekik sokat fizetni, viszont általában lelkesek, és időben jól terhelhetőek. Viszont épp a válság miatt, ami minden céget a költségei csökkentésére ösztönöz, pályakezdők felvételére nincs forrás, azt a melót a meglévő munkaerővel végeztetik el. Azoknak így sokkal több dolga lesz, belegebedhet a munkába, de csinálja, mert örül, hogy van állása.

Azért a válság sem fog örökké tartani, és vissza fog állni a normális helyzet, mert a munkaerőpiacon elvileg minden korosztálynak van megfelelő munkakör. De ez még odébb van, sajnos. :)

 

Heti átlag négy? De jó arrafelé az átlag. Én már boldog vagyok, ha a havi kettő összejön a környék városait és Fehér megyét is beleértve. Éppen a tapasztalat, azaz annak (írásos) hiánya miatt. :P

Olvastam a blogodat ebben a témában, nagyon szomorú, hogy ez a helyzet. :P Általában úgy vélem, hogy jobb vidéken élni, mint a fővárosban és környékén, de ebből a szempontból biztos nem.

 

Sajnos ebből a négyből négy általában valamilyen hálozat-épitős cucc, esetleg biztositási-ügynök meló illetve egyszerüen házalni kéne valamivel. Az a baj, hogy irtó nehéz ezeket szürni mert általában kamuznak az álláshirdetésben (marketing állást vagy összetett irodai munkát igérve) és a telefonba is simán belehazudnak. Pedig rendszerint megmondom, hogy engem csak olyan munka érdekel, ami fix fizetéssel és normál bejelentett munkavállalói szerződéssel jár. És rendre helyeselnek, hogy hát ez olyan, aztán meg a helyszinen derül ki, hogy mégsem.

Egyszer pályakezdőként én is belekerültem egy ilyen hálózatépítős vállalkozásba, és belevágtam, mert kíváncsi voltam, milyen is az. Negyedév alatt rájöttem, hogy 1. nem az én személyiségemnek való 2. az elején nagyon sokat kell dolgozni ahhoz, hogy legyen valami pénzzel is kifejezhető eredménye. Tapasztalatnak jó volt, hogy ezzel soha többé ne próbálkozzam.

 

Na persze én tanulnék, de ez egy ördögi kör. Ahhoz, hogy rendes vagy jobban fizető, stb. állást szerezzen valaki (már ha van tapasztalata), akkor ahhoz tanulni kéne még, ami megint pénz, de pont az utóbbi lenne az egyik cél, a jobb helyen a jobb fizetés.

A nyelvtanulás az egyetlen, amire nem szabad sajnálni a pénzt és időt, mert ez a tudás nem évül el (ha felejtődik is gyakorlás hiányában, de ha egyszer jól megtanultad, akkor a tudás feléleszthető) és univerzálisan hasznosítható, munkában és magánéletben egyaránt. Lehet, hogy ezt már írtam párszor, de ezt nem lehet eleget hangsúlyozni. :P

 

Szerintem a közszféra szívás. Egyrészt befagyasztják a béreket, másrészt nagyon maximum is csak 4 évre tervezhetsz a helyek nagyrészén, de még így is sokat mondtam.

Karrdénak igaza van. Lehet, hogy nem egy nyugdíjas állás, de azért előnye van: nem kell sokat dolgozni, és gyakorlatnak azért megteszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.