Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt, ha ilyen intenívek a tüneteid, akkor egyszerűen nem a megfelelő gyógyszert használod. Nálam is igen intenzíven jelentkeznek tavasszal a tünetek, aztán ráveszem magam, hogy beszedjem a gyógyszereket, és minimalizálódnak a tünetek, ahogy a legtöbb embernél is, ha a megfelelő gyógyszert szedi. Szerintem kérd ki az orvos véleményét, hátha tud ajánlani jobb kombinációt :)

 

Én szeretem ezt az időszakot. Még nincs hideg, de már annyira meleg sem, szeretem az ősz komor hangulatát, bár jobban belegondolva a jéghideg január-február időszakon kívül én az év minden napját, hónapját szeretem :) Március-áprilisban indul a tavasz, májusban szülinap ésl allergia :D júniusban kezdődik a nyár, júliusban irány a balaton, Augusztus pihenés, szeptember vénasszonyok nyara, október-november: hangulat, december: karácsony és új év :D

 

A januárt tényleg utálom a februárral karöltve, pedig utóbbi hónapomban van a névnapom... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Osztom Donát véleményét, nem megfelelőek a gyógyszereid. Sajnos én fűre-fára-állatra-kajára szóval naggyából mindenre allergiás vagyok, régebben nekem is voltak ilyenek, de kaptam új gyógyszereket amik nagyon jól enyhítik. Persze ilyenkor én is szinte hulla vagyok a trüszköléstől meg a szemfájás miatt is sokat csepegtetek a szemembe, de messze jobban, mint régebben voltam.

Persze szedem a gyógyszeremet, kalcium tablettát, sópipázok és van egy infra lámpás kis készülékem is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, szedtem én már sok mindent erre a dokik (illetve errefelé sámánok) javaslatára. Régen olyan lét szedtem, amitől szabályos hányingerem volt (már nem emlékszem a nevére, vízben oldódó por volt és olyan keserű, hogy ahhoz képest az Unicum negédes nektár). Aztán jött a zirtec, valami g-betűs zölddobozos akármi, aztán volt kékdobozos akármi, idén meg a claritine van porondon. Illetve a kalcium tabletta, amit - szintén a sámán javaslatára - leváltottam Plusszról Sandozra (Plussz előtt meg valami hófehér dobozú kalciumot szedtem), de különbséget csak az ízében fedeztem fel. Meg nekem is van sópipám, meg szemcseppem is, de ezek meg csak ideig-óráig megoldások. Szóval keresem én a hatásos kombinációt, de eddig nem leltem meg.

Általában reggel és este kúrálom magam, de így is, az éjjel tuti felébredek vagy hatszor, a reggelt meg két órányi tüsszögéssel és szütyögéssel kezdem, kombinálva némi szemviszketéssel. Az az érdekes, hogy mindig augusztus-szeptember-október triója a legdurvább, pedig elvben én is mindenféle növényre allergiás vagyok, amik tavasztól nyáron át őszig előbújnak. És még sincs szinte semmi bajom augusztus közepéig. Maximum egyszer-kétszer van szemviszketésem, meg néha tüsszögök egy sort, de gyógyszerekkel akkor simán elvagyok. Aztán jön a parlagfű és az beindít, de úgy, hogy a fagy megérkeztéig úgy is maradok (és sajnos errefelé a parlagfű kivédhetetlen, mert a környék erdejeit senki nem takarítja, erdőből pedig akad pár itt a Bakonnyal körülvéve...).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, ilyen, mikor abszolúte pozitívan állok az élethez :) Örülnék, ha az egész ősz-tél mizériából csak a fűtésszámla lenne a legnagyobb gondom...

Sajnos ez az álljunk hozzá pozitívan dolog általános, nem lehet mindenkire ráhúzni :)

Sajnálatos, hogy az allergiád ennyire megvisel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen édesapám is Dzséjt tüneteivel megegyezőket produkált. Fulladás, taknya-nyála egybefolyt, alig kapott levegőt, bedagadt vörös szemek stb. Nála sem használt semmi. Aztán, most szerintem mindenki kétkedni fog, a történet olvastán, de tényleg ez történt. Augusztus végén, szeptember elején mentünk busszal Görögországba, talán pont tiz éve. Az indulás napján és elötti éjszakán is fuldoklott, minden baja volt, aztán ahogy másnap megérkeztünk Göröghonba, mitnha elvágták volna az allergiáját. Azóta sem jött elő. Talán a levegő változás, csoda, esetleg a sós tengeri levegő okozta passz?! Rejtély, gondoltam megosztom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen édesapám is Dzséjt tüneteivel megegyezőket produkált. Fulladás, taknya-nyála egybefolyt, alig kapott levegőt, bedagadt vörös szemek stb. Nála sem használt semmi. Aztán, most szerintem mindenki kétkedni fog, a történet olvastán, de tényleg ez történt. Augusztus végén, szeptember elején mentünk busszal Görögországba, talán pont tiz éve. Az indulás napján és elötti éjszakán is fuldoklott, minden baja volt, aztán ahogy másnap megérkeztünk Göröghonba, mitnha elvágták volna az allergiáját. Azóta sem jött elő. Talán a levegő változás, csoda, esetleg a sós tengeri levegő okozta passz?! Rejtély, gondoltam megosztom.

Megyek görögbe, a macska rúgja meg. Amúgy valószínűleg a sós tengeri levegő lehetett az oka, mert a só természetes antihisztamin. Az allergia meg leegyszerűsítve hisztamin túltengés.

 

Dzséjt: Nem akartalak megbántani.Nem tudtam, hogy allergiás vagy.Amiket írtam magamra értettem, illetve általánosságban a tél örömeit osztottam meg a nagyérdemüvel.

Dehogy bántottál meg, miket beszélsz? :) Csak reggel nyűgös kedvemben voltam, mert pont abban az állapotban leledztem, mint amit leírtam. Így ez a "nézzük a jó oldalát" kihozta belőlem az antipatikus kisördögöt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jövőhét elején Kutyakeszi meg a környéke visszafejlődik a középkorba.....vagy inkább az őskorba. A két csodamókus vállalat ( eszem a szívüket) Tigáz meg a helyi Fűtőmű egyszerre jelentették be, hogy hétfőtől szerdáig karbantartási munkákat végeznek. Szóval se meleg víz, se gáz (amivel mosogatáshoz, mosdáshoz vizet tudnál melegíteni). Az egy dolog, hogy én ezt bosszankodva három napig így vagy úgy, de elviselem szitokáradat mellett, node ahol ugye kisgyerek is van....

:):):D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van még hely a lépcsőház üvegajtaján, szóval odafér még akár az Elmű tacepauja is. Amúgy ez az én fejemben is megfordult és más se hiányozna. Van egy elméletem, hogy mire megy ki ez az egész, de ebbe nem megyek most bele. Minden esetre pár lámpavasat én is szívesen felcímkéznék a vállalatvezetők részére, ha végre valahára eljön majd az idő. De addig még van pár hónap.....de ez ugyanúgy bőven elég lesz nekik arra, hogy többek között még beiktassanak pár "karbantartási munkálatot", akár több naposat is, egyszerre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár napja be lett linkelve egy interjú, vagyis egy telefonos beszélgetés az önhibájuk nélkül fizetésképtelen hiteltartozásokról és az őket kizsigerelő bankokról, üzletelőkről. A VÉSZ vezetése a mai napokban tette közé azoknak a bankoknak a listáját, melyek átmenetileg se voltak hajlandóak beszüntetni a kilakoltatásokat.

 

"A Vállalkozások Érdekvédelmi Szövetsége (VÉSZ) első körben július 31-ig adott határidőt a bankoknak, hogy függesszék fel az önhibájukon kívül fizetésképtelenné vált adósokkal szemben az árverezéseket és kilakoltatásokat. Ennek a felkérésüknek csak hat bank tett eleget. A moratóriumot nem hirdető bankok és hitelvállalkozások közül a szerintük legveszélyesebbeket tették most feketelistára, egyelőre csak ábécésorrendben.

 

Két hónap múlva új listát tesznek közzé, amely már veszélyesség szerinti sorrendbe szedi őket. Ezen listák élén állók ellen pedig a VÉSZ megsemmisítést helyezett kilátásba. A részletekről annyi derült ki, hogy például fel fogják szólítani a lakosságot, és a vállalkozásokat, hogy betétjeiket vegyék ki a lista élén álló bankból, illetve ne vegyék igénybe szolgáltatásaikat.

 

banki feketelista

 

AXA Bank, Budapest Bank, CIB Bank, Erste Bank, FHB Bank, K&H Bank, MKB Bank, Raiffeisen Bank, UniCredit Bank

 

 

hitelvállalkozások feketelistája

 

Aegon Hitel Zrt., Argenta Zrt., Credit House Zrt., Creditexpress Zrt., Intrum Justitia Zrt., Korona Kredit Zrt., Lánchíd Hitel Zrt., Magyar Ingatlanhitel Zrt., Pesti Hitel Zrt., Provident Zrt., Vin-Factor Zrt."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Személy szerint nekem is az a véleményem, hogy a bankok ebben a kérdésben lehetnének sokkal toleránsabbak. Nem az a megoldás, hogy elveszik a lakást, ha valaki átmenetileg nem tudja fizetni a törlesztéseket, főleg, ha tömegesen van ilyen.

 

De arra azért nagyon kíváncsi vagyok, milyen hatást ér majd el a VÉSZ ezzel a bojkott hirdetéssel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem fognak össze a betétesek, illetve a tranzakcióikat ezeknél a bankoknál lefolytató ügyfelek, akkor semmi. Érdemes lenne már az embereknek észhez térniük, mert meglehet, hogy ami ma még csak a "szomszéddal" történik meg, az holnap "velünk" fog. Több ezer milliárdos nyereségből pedig simán kitelhetne a bankoktól, hogy a végveszélyben lévő polgároknak elengedjék a tartozásukat. Megjegyzem, az áruhiteleseket nem sajnálom, főleg a plazmatévéseket. De azokat igen akik nem tudnak megfeleni a bankok elvárásainak amikor azok a hiteles orra alá tolnak egy olyan huszonegynéhány pontból álló kérdőívet, melyen a jövőjük múlhat, de ha már egy pontban nem felelnek meg a banki kívánalmaknak, hogy áthidalhassák a törlesztőrészleteiket, akkor azok mehetnek az utcára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Allergia témában: Dzséjt, én is nagyon szenvedek mostanában. :rock: Változó a dolog, de pl. az elmúlt 3 napban ultra brutál volt a hatás nálam is. Szerencsére hétvégén lehülés és eső várható, ami mindig nagyon jó tesz. :D

 

orki: Görögországban egyszer én is szeptember elején voltam, és valóban nagyon jó tett a sós tengeri levegő, abban az évben az allergiám nem jött ki olyan nagyon, mint máskor, de sajnos nálam tartós hatás nem mutatkozott, következő évben éppen úgy jött, mint máskor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem fognak össze a betétesek, illetve a tranzakcióikat ezeknél a bankoknál lefolytató ügyfelek, akkor semmi. Érdemes lenne már az embereknek észhez térniük, mert meglehet, hogy ami ma még csak a "szomszéddal" történik meg, az holnap "velünk" fog. Több ezer milliárdos nyereségből pedig simán kitelhetne a bankoktól, hogy a végveszélyben lévő polgároknak elengedjék a tartozásukat. Megjegyzem, az áruhiteleseket nem sajnálom, főleg a plazmatévéseket. De azokat igen akik nem tudnak megfeleni a bankok elvárásainak amikor azok a hiteles orra alá tolnak egy olyan huszonegynéhány pontból álló kérdőívet, melyen a jövőjük múlhat, de ha már egy pontban nem felelnek meg a banki kívánalmaknak, hogy áthidalhassák a törlesztőrészleteiket, akkor azok mehetnek az utcára.

Azért ma már sokmilliárdos nyereségről nemigen lehet beszélni, mert ahol kimutatják még esetleg, ott is kemény ára van: munkaerő leépítés, fizetéscsökkentés, ki nem fizetett rendszeres túlórák (napi 10-12 óra) - és erre épp azért van szükség, mert a hitelek egy jelentős részét az adósok nem tudják fizetni, és veszteségként le kell írni. Nem azért mondom ezt, hogy sajnálni kell a bankokat, vagy azokat, akik ott dolgoznak, de a teljes képhez ez is hozzá tartozik.

 

A humánusabb megoldás megtalálását egyébként már több szervezet is feszegeti, én pl. a Máltai Szeretetszolgálat kezdeményezéséről hallottam, aminek egy közös alap létrehozása a lényege, melyet részben állami segítségből, részben banki hozzájárulásból hoznának létre, és ebből tudnának a rászorulóknak (akik önhibájukon kívül kerültek ebbe a helyzetbe) pénzt juttatni, hogy átmeneti ideig fizetni tudják a törlesztéseiket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nem egy esetről hallani, hogy a nyereség szépen kivándorol külföldre a bankot üzemeltetők anyaországába ahelyett, hogy azt visszaforgatnák itt, Magyarországon.

 

Van még egy szerveződés mely felvállalta a segítségnyújtást, ez pedig az Otthonmegőrzők társasága, már ha jól emlékszem vissza a nevükre. Számos esetett lehetett hallani, hogy pl saját jelenlétükkel akadályozták meg a kilakoltatást. De az utóbbi időben a VÉSZ is jelen volt ilyen eseteknél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De arra azért nagyon kíváncsi vagyok, milyen hatást ér majd el a VÉSZ ezzel a bojkott hirdetéssel.

Szerintem nem sokat tekintve, hogy nálunk nem igazán megy az összefogás :D

 

Allergia témában: Dzséjt, én is nagyon szenvedek mostanában. :P Változó a dolog, de pl. az elmúlt 3 napban ultra brutál volt a hatás nálam is. Szerencsére hétvégén lehülés és eső várható, ami mindig nagyon jó tesz. :D

Tőlem most két nap alatt háromszor is megkérdezték telefonon, hogy allergiás vagyok-e, de mondtam, hogy csak szimpla nátha, a vonal másik végén meg allergiások voltak, ki is beszéltük szépen, bár olyanokkal, akikkel az életben sose találkozom. Attól még téma a hivatalos megbeszélnivaló mellett is, látszik, hogy rengeteg embert érint az allergia, főleg a parlagfű. Mondta is az egyik hölgy, hogy nagy fog örülni az esőnek a hétvégén. Reméljük, hogy tényleg megérkezik, minimum ezért :P

 

Sok surmót láttam már aki kihasználja a könnyítési lehetőségeket. Mercivel jön és benyögi, hogy nem tud fizetni.

Nem is tudom, most elég vacak a helyzet más fronton is, biztos nem tudja eladni a jobb időszakban vett Mercit :rock: Elkótyavetyélni meg nem kell, amíg végképp nem muszáj. Nekem legalább is már ez is megfordult a fejemben, mint ok, de ez tényleg csak egy halvány elgondolás,.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az USA-ban még pofátlanabbak a bankok.Akiket tavaly megsegítettek állami pénzből, idén írdatlan nyereséget kaszáltak.

Szerintem az egész tudatos volt.Pár évig ontották az olcsó hitelt a tömegeknek, gerjesztettek egy világválságot, most meg örömkönnyeket hullatnak mert bagóért megkapják az ingatlant.

 

Nálam a megoldás a következő.Bankvezetőket lámpavasra.Az utódaik mindjárt nem csinálnának ilyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie, ezekről a drasztikus megoldásokról, mint ötletekről, leszokhatnál már... Az erőszak nem megoldás semmire.

Veygék el a vagyonukat (úgyis az fáj a legjobban), csukják le őket - ennyi elég is lenne.

Igazad van....vagyis lenne, ha nem lehetne hallani a sok öngyilkosról, akik éppen miattuk akasszák fel magukat például :rock:

Vagyonelkobzás, életfogytiglan......az öngyilkosok hozzátartozóinak is kevés lenne elégtételként ezt elfogadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van....vagyis lenne, ha nem lehetne hallani a sok öngyilkosról, akik éppen miattuk akasszák fel magukat például :rock:

Vagyonelkobzás, életfogytiglan......az öngyilkosok hozzátartozóinak is kevés lenne elégtételként ezt elfogadni.

Aki felakassza magát az meg is érdemli. Sosem szabad ennyire kitett lenni senki felé. Azért ha nem lennének bankok az nagy szopóka lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondta is az egyik hölgy, hogy nagy fog örülni az esőnek a hétvégén. Reméljük, hogy tényleg megérkezik, minimum ezért :rock:

Imádkozom is azért az esőért. Ha már pár órával többet aludhatnék, boldog ember lennék (nagyon taccson vagyok, annak ellenére, hogy tegnap nyolckor elaludtam, és csak hatkor ébredtem meg először... azt hiszem, kialvatlanság-allergia 1:0 :D ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádkozom is azért az esőért. Ha már pár órával többet aludhatnék, boldog ember lennék (nagyon taccson vagyok, annak ellenére, hogy tegnap nyolckor elaludtam, és csak hatkor ébredtem meg először... azt hiszem, kialvatlanság-allergia 1:0 :D ).

Én meg azért imádkozom, hogy ne essen mert hétvégén bográcsolás lenne. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.