Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ha nem azokon a csatornákon futna a Forma 1, Fábry, akkor én le is tiltanám az előfizetésből a RetekKlubot, meg a TV2-öt. Más adót se nézek igaz nagyon, sorikat gépen nézek. :) Híreket csakis Echon, ismeretterjesztést meg a szokásos csatornákon.
Én meg ha nem lenne az RTL-en Fábry, talán még nézném is azt. :D

Comedy Centralt szoktam nézni néha, ott vannak nagyon igényes(és halál vicces) műsorok. Más csatornán ha meg épp elkapok valami jó filmet vagy sorozatot, de az utóbbi évek "elcelebizálása" a kertévéknél eléggé elidegenített az egész tv-től.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap légyszi nagyon drukkoljatok! Élelmiszer-higiénia...... Nagyon nagy drukkot kérek szépen. Jól tud jönni :D
Ez a távdrukk nekem nagyon megy. Az orvostanhallgató barátnőm mindig ötöst kapott. :D :D :) Persze előtte mindig felhívtam, és az volt az utolsó mondatom, hogy: "ne izgulj, úgy is ötös lesz". :D Szóval nem kell izgulni Krande, ötöst kapsz. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha ilyen jó drukker vagy, Ody nekem is drukkolhatsz, Bevezető elemzés ZH-m lesz holnap :D

Persze még Krandénak megy a drukkolás tőlem is :)

Sajnos Phobos, mint sejtheted, ez csak lányoknál működik. Főleg ha szerelmes is vagyok. Te nem vagy lány és szerelmes sem vagyok beléd, így hatástalan a drukkom. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom van-e értelme egyáltalán, de azért válaszolnék.

 

Dzséjt: Sajnálom, ha a szívedre vetted, nem akartalak megbántani.Elnézést érte.Nyilván nem a családodra és a hagyományos katonacsaládodra gondoltam.Nézd, azt azért te is tudod, hogy közlegényeket nem az egyetemekről toborozzák.Az SS-ben is legprimitívebb barmok szolgáltak nagyrészt(a mai futtbalhuligánok elődei).Plussz még a fejükbe verték, hogy ők az istenek a felsőbbrendü faj.Kiengedték őket, a következményeit ismerjük.Tudod mi a 2. világháború legnagyobb rejtélye számomra?Egy kérdés.Miért?Hogyan voltak erre képesek emberek, hogy az embertársukkal ezt tegyék?Miért nem érzett szánalmat amikor ráfeküdt a 12 éves kislányra?Még röhögött is.Miért gyújtotta rá Franciaországban az SS egy faluban a lakosságra a pajtást és aki kijöttazt lelötték?Hova tüntek az érzelmei?Miért nem gondolt abba bele, hogy mit szólna ha vele tennék ezt?

Simán megtette és tudod mi a durva?Hogy lehet hogy itt nyaralt 1985-ben a Balatonon a családjával.Na ezekről az állatokról beszéltem.De az oroszokról is beszélhetünk, hogy miket csináltak.

És ezért nem tudom katonailag nézni a háborút, mert iszonyú mennyiségü civil halt meg abban a háborúban, és elképesztően ocsmány tetteket hajtottak végre.És még gyávák is voltak, mert a felelősségre vonásnál vállat vontak és azt mondták hogy parancsra tettem.Nem vallotta be, hogy igen én voltam és azért tettem mert gyűlöltem őket.

Na ezeket én nem tartom katonának.

De beszélhetnénk a '95-ös jugoszláv mészárlásról.

Hogy miért erről itélik meg a katonákat az emberek?Mert már állandóan ez van.Volt idő, hogy naponta lehetett hallani miket csinálnak a marine-ek Irakban.

Az én véleményem, hogy a civileket ki kéne hagyni a háborúkból.Katonák öljék egymást( ha már belépett a hadseregbe), az a dolguk.Egy szót sem szólnék érte.

De a háborúkat is el lehetne kerülni.

Van még egy szörnyű dolog amit én annak tartok.

Az USA úyg harcol, hogy az amerikai életek a lényeg.Magyarán, ha rájuk lőnek Irakban akkor nem bemegy egy osztag(nehogy szegények meghaljanak), hanem légitámadás.Az hogy ebben, meghla még 10 civil az nem számit.

Aztán csodálkoznak, hogy Mustafa magára csatolja a bombaövet.

De Izrael ugyanezt csinálja.Arra hivatkozva bombáznak lakóépületeket, hogy ott vannak a fegyverek.Holott ha egy kommandóscsapatot bevetnének, akkor talán a civilek is túlélnék.

Amig ilyenek történnek ne csodálkozz ha megvetik a katonákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

UFO alakul héliumballonba szált egy 6 éves kisfiú. A ballon leszállt, a kisfiút nem találják.

Ilyen is ritkán van

Videó

http://edition.cnn.com/video/#/video/us/20...lloon.davis.cnn

http://index.hu/kulfold/2009/10/15/elszall...iu_coloradoban/

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerelmes vagy, Ody barátom? :)

 

Dzséjt-frenkie

Szerintem a katonákat oszthatnánk három részre:

 

a) aki utasításra lesz katona (sorozás, stb)

b) aki önszántából lesz katona, de nem frontra megy, hanem egyéb munkát végez

c) aki önszántából megy a frontra, mert az minden vágya, hogy öljön.

 

Az első nyilván más kategóriát képez. Itt is lehetnek persze érzelemmentes, beteg emberek, akik örülnek, hogy besorozták, de a többségüknek nyűg az egész, és nem hibáztathatók a cselekedetekért. Ha utasítást kapsz, lőni, kell, bár tény, hogy én nem lőnék, ahogyan a gyoka által elmesélt történet főhőse sem. Alkatilag képtelen lennék (remélem) lelőni valakit, úgyhogy azt megállapíthatjuk, hogy ahhoz egy megfelelő lelkiállapot, megfelelő hivatástudat és alkat kell.

A másodikat én becsülöm, vagy azért, mert hasznos tevékenységet végez, vagy azért, mert tudja, hogy mi fekszik neki igazán, és nem lébecol a világban.

 

A harmadik kategória a gyilkológépek, az elvakultak, vagy az anti-pacifisták kategóriája. Ezeket én személy szerint gyűlölöm.

 

Ahhoz hogy valaki katona legyen, nem szükséges érzelemmentesség, és szerintem a katonák jelentős része nem is az, csupán a kötelességtudatot az érzelmeik fölé helyezik, mert parancsra képesek cselekedni. Vannak érzelmeik, csak a munkában maximálisan ki tudják ezeket kapcsolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...

Megbocsátás megtörtént, és nagyjából egyet is értek. Vannak őrült katonák, tény. És van még valami, a sajtó, aki felfújja a dolgot. Pl.: azért ment mindennap olyan hír, hogy mit csináltak a katonák Irakban, mert a sajtó szenzációt látott benne. Nem történt ilyesmi minden nap, csak előástak mindent a sajtós f*szkalapok, és elkezdték úgy szétkürtölni, mintha ez menne minden nap, minden órában. Frászt! Ezt be ne vedd, ez a sajtó agymosása, vagy hogyan mondjam. Érted. Több, mint 40 000 tengerészgyalogos volt Irakban, és nem állatkodott mind a 40 000, hanem max 100 eset (na nem, mintha ez szebb képet festene a tengerészgyalogságról, de azért nem mindegy). És mind haditörvényszék előtt végezte, majd mentek egy olyan katonai börtönben, amihez képest a legkeményebb magyar fegyház is bölcsőde (a neve Leavenworth).

A SS meg más tészta. Azok tényleg állatok voltak, ugyanolyanok, mint a Hezbollah, a Hamász vagy az Al-Kaida, csak nem magukra csatolták a bombákat, hanem másokra (vagyis olyanok voltak, mint a mai terrorszervezetek vezetői). De őket még a Wermacht is gyűlölte (féltek tőlük). Szóval ne róluk ítéld meg a világ katonai szervezetét (és ne is a sajtóról). Könyvekből és dokumentumfilmekből.

Ugyanez Izrael, úgy érzem (javíts ki ha tévednék) nagyon felületesen ítéled meg azt az országot. Éppen most olvasok róluk egy könyvet, egész pontosan az izraeli tikosszolgálatról, a Moszadról (Gordon Thomas: MOSZAD - A titkosszolgálat története). Ebben benne van, hogy miket művelt ez a szervezet (nem egy elítélhető dolgot), de benne vannak a miértek is. Hogy minek mi a következménye (ugye ezeket sem árt ismerni, miért történt és mi lett amiatt). És hidd el nekem, azon a környéken nem ők a gonoszok. Már azelőtt el akarták pusztítani őket, hogy az állam megalakult volna (ami ugye 100 éves sincs, mert 1948-ban alapult meg), és azóta is mindenki "vadászik" rájuk. Képzeld, milyen lehet olyan helyen élni, ahol az összes szomszéd a halálodat akarja (és ugye nem olyan szomszédaik vannak, mint nekünk, hanem olyanok, mint Egyiptom, Jordánia, Szíria). Azon a környéken nincs annál fontosabb, mint hogy tiéd legyen a legjobb hírszerző szolgálat, a legerősebb hadsereg, mert ha nem, elsöpörnek. Pl.: vért izzadtak azért, hogy előbb legyen atombombájuk, mint Iraknak vagy Egyiptomnak, mert ez a két ország az első atombombáját rajtuk tesztelte volna le. Szóval szép dolog, hogy a sajtó mondja, a csúnya Izraeliek lebombázták ezt és ezt a várost. Csak az nem szép már, hogy elfelejtik hozzátenni, mi is az a jom kippur-háború, hogyan is tört ki a hatnapos háború, nem utolsó sorban, megfeledkeznek arról, kik is kapták el Adolf Eichmant (ha már szóba került az SS). És még hosszasan lehetne sorolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megbocsátás megtörtént, és nagyjából egyet is értek. Vannak őrült katonák, tény. És van még valami, a sajtó, aki felfújja a dolgot. Pl.: azért ment mindennap olyan hír, hogy mit csináltak a katonák Irakban, mert a sajtó szenzációt látott benne. Nem történt ilyesmi minden nap, csak előástak mindent a sajtós f*szkalapok, és elkezdték úgy szétkürtölni, mintha ez menne minden nap, minden órában. Frászt! Ezt be ne vedd, ez a sajtó agymosása, vagy hogyan mondjam. Érted. Több, mint 40 000 tengerészgyalogos volt Irakban, és nem állatkodott mind a 40 000, hanem max 100 eset (na nem, mintha ez szebb képet festene a tengerészgyalogságról, de azért nem mindegy). És mind haditörvényszék előtt végezte, majd mentek egy olyan katonai börtönben, amihez képest a legkeményebb magyar fegyház is bölcsőde (a neve Leavenworth).

A SS meg más tészta. Azok tényleg állatok voltak, ugyanolyanok, mint a Hezbollah, a Hamász vagy az Al-Kaida, csak nem magukra csatolták a bombákat, hanem másokra (vagyis olyanok voltak, mint a mai terrorszervezetek vezetői). De őket még a Wermacht is gyűlölte (féltek tőlük). Szóval ne róluk ítéld meg a világ katonai szervezetét (és ne is a sajtóról). Könyvekből és dokumentumfilmekből.

Ugyanez Izrael, úgy érzem (javíts ki ha tévednék) nagyon felületesen ítéled meg azt az országot. Éppen most olvasok róluk egy könyvet, egész pontosan az izraeli tikosszolgálatról, a Moszadról (Gordon Thomas: MOSZAD - A titkosszolgálat története). Ebben benne van, hogy miket művelt ez a szervezet (nem egy elítélhető dolgot), de benne vannak a miértek is. Hogy minek mi a következménye (ugye ezeket sem árt ismerni, miért történt és mi lett amiatt). És hidd el nekem, azon a környéken nem ők a gonoszok. Már azelőtt el akarták pusztítani őket, hogy az állam megalakult volna (ami ugye 100 éves sincs, mert 1948-ban alapult meg), és azóta is mindenki "vadászik" rájuk. Képzeld, milyen lehet olyan helyen élni, ahol az összes szomszéd a halálodat akarja (és ugye nem olyan szomszédaik vannak, mint nekünk, hanem olyanok, mint Egyiptom, Jordánia, Szíria). Azon a környéken nincs annál fontosabb, mint hogy tiéd legyen a legjobb hírszerző szolgálat, a legerősebb hadsereg, mert ha nem, elsöpörnek. Pl.: vért izzadtak azért, hogy előbb legyen atombombájuk, mint Iraknak vagy Egyiptomnak, mert ez a két ország az első atombombáját rajtuk tesztelte volna le. Szóval szép dolog, hogy a sajtó mondja, a csúnya Izraeliek lebombázták ezt és ezt a várost. Csak az nem szép már, hogy elfelejtik hozzátenni, mi is az a jom kippur-háború, hogyan is tört ki a hatnapos háború, nem utolsó sorban, megfeledkeznek arról, kik is kapták el Adolf Eichmant (ha már szóba került az SS). És még hosszasan lehetne sorolni.

 

 

Nagyjából egyetértek.Izraellel mint állammal semmi bajom.A kialakulásának storyja nem igazán jött be(elvileg ugye elfoglalták a palesztinok földjét), de nem ez a lényeg.Abban igazad, van hogy az Izrael-ellenes hírek manapság túlsúlyban vannak.Ennek az okáért is lehetne vitázni.A lényeg, hogyha úgy háborúznának, hogy a palesztin civileket békén hagynák még melléjük is állnának.De azzal is nyernének, hogy ők nem olyanok mint a másik fél.Szerintem kivitelezhető lett volna egy kommandós akció és akkor nincs tele a világháló bombáktól széttépett kisgyerekek képeivel.

Mindegy, ezt lehetne ragozni sokáig, szerintem alapvetően egyetértünk.

A könyvekkel meg egy gond van.Nem tudni mennyi a valóságalapjuk.Tudnék neked mutatni olyan koreai háborúról szóló könyvet mely a hetvenes években jelent meg és csak azt lehet benne szinte olvasni, hogy a mocskos kapitalista USA és a Jó Korea.Valami iszonyú elfogult.

Én már eljutottam olyan szintre, hogy szinte semmi nem hiszek el.Bárki bármit írhat.

Különben annak idején meg Izrael-párti volt a sajtó.Szinte naponta benne voltak a hírekben az öngyilkos merénylők.

Különben láttam egy müsort, ahol izraelieket kérdeztek, arról, hogyan lehet mindennap úgy elindulni munkába, hogy nem biztos, hogy hazaérsz.Azt mondták megszokták.

Én azért nem tudnám.Sajnálom őket is , a palesztinokat is.De szerintem még az unokám is a palesztin-izraeli viszályt fogja nézni a tévében.Ha valaki azt megszünteti egyszer annak kell adni a Nobel-békedíjat.

 

Donát: Egyetértek veled.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyvekkel meg egy gond van.Nem tudni mennyi a valóságalapjuk.Tudnék neked mutatni olyan koreai háborúról szóló könyvet mely a hetvenes években jelent meg és csak azt lehet benne szinte olvasni, hogy a mocskos kapitalista USA és a Jó Korea.Valami iszonyú elfogult.

Ezért kell a lehető legtöbb könyvet, doksifilmet és cikket elolvasni a témában. Akkor lesz elég infód, hogy magad vond le a következtetést mi igaz, és mi nem. Mondjuk az általam említett könyv tuti igaz, mert nem foglal állást, egyaránt benne vannak a Moszad mocskos és hazafias ügyei is (és az ilyen könyvekre kell főleg vadászni).

 

Én már eljutottam olyan szintre, hogy szinte semmi nem hiszek el.Bárki bármit írhat.

Az elég egészségtelen.

 

A kialakulásának storyja nem igazán jött be(elvileg ugye elfoglalták a palesztinok földjét), de nem ez a lényeg.

Ezzel párhuzamot vonhatnák egy bizonyos magyar nép között :) Mi is bepofátlankodtuk ide Európa közepére (nem is akárhogy, és nem is akármilyenek voltunk évszázadokig), de nekünk még annyi alapunk sem volt, mint szegény zsidóknak.

 

Én azért nem tudnám.Sajnálom őket is , a palesztinokat is.De szerintem még az unokám is a palesztin-izraeli viszályt fogja nézni a tévében.Ha valaki azt megszünteti egyszer annak kell adni a Nobel-békedíjat.

Én sajnálok mindenkit azon a környéken, aki nem akar ebben élni, de muszáj neki. Sajnos ott sem a népen, hanem a vezetőkön múlik (voltak felkelések, az izraeliek támogatták is őket, de a vezetők mindig vérbe fojtották).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: "vonhatnák" helyett vonhatnÉk. Mindig -é E/1-ben a feltételes mód képzője (ásnék, aludnék, stb.), csak azért szólok, mert tudom, hogy rendszeresen írsz, és ez azért durva hiba. :)

 

Más: Én nem fogok szimpatizálni az izraeliekkel, akár tetszik, akár nem. USA a homlokára csapott, és a palesztinok földjén kialakított nekik egy államot. Ha én palesztin lennék, nekem sem tetszene.

 

Dzséjt: ezt a magyar párhuzamot ugye te sem gondolod komolyan?! Mikor is történt az...? Úgy 1100 évvel ezelőtt? Teljesen más kor, akkoriban ez még teljesen természetes volt. Azért a XX. században megtenni egy ilyet... abszolút összehasonlíthatatlan a kettő, a dolog elbagatelizálása.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár inkább Krande-nak nyomassátok a Force-ot, mert az övé brutálisabban hangzik :)

Ő már államvizsgázik, szóval tényleg jobbak kell neki a drukk :D

 

A katona témához annyit, hogy van olyan is, akinek nincs más lehetősége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: "vonhatnák" helyett vonhatnÉk. Mindig -é E/1-ben a feltételes mód képzője (ásnék, aludnék, stb.), csak azért szólok, mert tudom, hogy rendszeresen írsz, és ez azért durva hiba. :)

Eszedbe se jusson, hogy éjjel fél egykor egyszerűen gépelési hibát ejtek. Mert a szó vonhatnáNk lett volna, csak úgy tűnik, az n betűt már nem sikerült leütnöm.

 

Én nem fogok szimpatizálni az izraeliekkel, akár tetszik, akár nem. USA a homlokára csapott, és a palesztinok földjén kialakított nekik egy államot. Ha én palesztin lennék, nekem sem tetszene.

Az USA csapott a homlokára, honnét szedted ezt (támogatták őket, ez vitathatatlan, de nem ők jelölték ki a helyet, sőt, akkoriban túl sokat nem is segítettek)? A cionista törekvések (mozgalom) már a 19. század második felétől élt, és mindig is azt a területet akarták (főleg vallási alapon, bár az első cionisták közül Natonek József - igen, magyar volt, mi ebben is részt vettünk :D - történelmi érvekre alapozva írt a független zsidó államról, és ennek fényében kért engedélyt a zsidók letelepülésére a szultántól - akkoriban Palesztina még az Oszmán Birodalom kézen volt). A 19. században pedig az USA még nagy ívben tett a Közel-Keletre. Ben Gurion csak 1942-ben szerezte meg az USA támogatását, ám az I. Cionista Világkongresszus, melyen eldöntötték, hogy mindenképpen Palesztinában lesz a független zsidó állam, 1897-ben volt (igaz, akkor még sok zsidó sem támogatta, 1905-ben néhányan ki is váltak a cionisták közül és létrehozták az ITO-t, mely megpróbált más területet találni a zsidóknak, - köztük Texast, amelyet az USA annak rendje és módja szerint elutasított -, de pár évvel később a cionisták politikai sikerei miatt az ITO melléjük állt és megszűnt). Szóval, mire az USA beszállt a képbe (nem mellesleg támogatásuk akkor még nem volt túl nagy, jobban foglalkoztatta őket akkoriban Japán és a Harmadik Birodalom, de nagy hasznot húztak abból, hogy a zsidók mellettük voltak), a területet már rég kiszemelték (annyira, hogy Gurion 1945-ben elutasította Ho Si Minh ajánlatát, mely szerint a zsidók letelepedhetnek Közép-Vietnámban).

 

Dzséjt: ezt a magyar párhuzamot ugye te sem gondolod komolyan?! Mikor is történt az...? Úgy 1100 évvel ezelőtt? Teljesen más kor, akkoriban ez még teljesen természetes volt. Azért a XX. században megtenni egy ilyet... abszolút összehasonlíthatatlan a kettő, a dolog elbagatelizálása.

Miért? Mert a XX. században már bunkó dolog államot alapítani? Mi a különbség, pláne, hogy Izrael pont egy világháború után jött létre, amikor a fél Közel-Kelet valamelyik európai nagyhatalom megszállása alatt állt (Palesztina pl. pont a Brittek kezén volt), nem utolsó sorban alaposan átrendeződött a világ térképe. Ha meg a háborúskodás kell a természetességhez, hát kérem, az a világ végéig természetes lesz az emberi fajnál. Persze 1100 évvel ezelőtt könnyebb volt megtenni, de szerintem ránk sem néztek a szomszédok szebben, mint Izraelre most a szomszédaik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

c) aki önszántából megy a frontra, mert az minden vágya, hogy öljön.

 

A harmadik kategória a gyilkológépek, az elvakultak, vagy az anti-pacifisták kategóriája. Ezeket én személy szerint gyűlölöm.

 

Ahhoz hogy valaki katona legyen, nem szükséges érzelemmentesség, és szerintem a katonák jelentős része nem is az, csupán a kötelességtudatot az érzelmeik fölé helyezik, mert parancsra képesek cselekedni. Vannak érzelmeik, csak a munkában maximálisan ki tudják ezeket kapcsolni.

No ebbe azért belekötnék. Egy Tökéletes katonának nincsennek vágyai. ( Fejembe jutott még egy film, ez pedig a Kurt Russell-es Katona)

Gyilkolás és ölés közt elég nagy a különbség, bár mindkettő eredménye a halál.

Bár amiről én beszélek/beszéltem az egy negyedik kategória. :)

 

 

Az Izraeli dologban szerintem meg egyezik a véleményünk.

Oks, legyen egy külön államuk, de ne a palesztinok kárára, akit elnyomtak. Más részről ne avatkozzanak más népek életébe, főleg ne olyanéba akik több ezer kilométerre élnek tőlük. És ez sajnos már a helyi zsidók kárára is megy, mert itt is megbélyegzik őket. Elég volt a minden héten kötelező holokauszt megemlékezésekből, a föld kiárúsításából és a pénzek lenyulásából. Tessék békén hagyni a magyar nemzetet, a szlovákot, a cseheket, a lengyeleket.....ott van Izrael, éljenek békében a saját államukban. Aki pedig marad, az legyen tisztességes, nemzetépítő és semmi gond nem lenne, a magyar nép amúgyis vendégszerető. Csak kizsákmányolni nem kéne minket. Ámen. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oks, legyen egy külön államuk, de ne a palesztinok kárára, akit elnyomtak.

Szegény kicsi palesztinok, mert ők mindig is olyan békés nép voltak, nem utolsó sorban, világéletükben függetlenek (először Egyiptom, majd az Oszmán Birodalom, végül a brittek elnyomása alatt). Nem utolsó sorban, a hatnapos háború, amelynek keretében Izrael elnyomta Palesztinát, nem Izrael miatt tört ki. A négy arab ország szövetsége (Egyiptom, Jordánia, Szíria, Irak) majdnem tízszeres túlerőben rohanta le Izraelt (és az első csapás Egyiptom próbálta mérni). Persze Izrael visszaadhatta volna a megszerzett területeket, de hát hány győztes állam adott már vissza területet annak, akit sz*rrá vert? Hát nem sok.

Pláne, ha azt vesszük, hogy Palesztina milyen ország volt, ami alatt azt értem, hogy 1516 óta állt folyamatos megszállás alatt. Izrael, talán éppen az elődeiken fellelkesülve, csak átvette a hatalmat az elődtől. Ez persze semmiképpen sem példaértékű vagy helyes (annak ellenére mondom, hogy engem lenyűgöz a zsidók összetartása, ami viszont már példa lehetne nekünk, magyaroknak is, akik az összetartást már csak hírből ismerjük; tettvágyukról és akaraterejükről nem is beszélve). De azért Palesztinokat se állítsuk már be ártatlan báránykáknak, mert Izrael még sehol sem volt, amikor ők tömegmészárlást végeztek a zsidó (akkor még) kisebbség között az 1800-as évek végén, 1900 évek elején, csak azért, mert ők másban hittek. És érdekes, hogy a II. világháborúban sity-suty törékeny béke alakult ki a Közel-Keleten, mert Hitler mindnyájuk létét veszélyeztette, szóval egy közös ellenség még ezeket az ősidők óta veszekedő feleket is fegyverszünetre késztette. Igaz, ezt a békét pont a későbbi izraeliek barmolták el, szóval megvan a maguk sara bőven, ez sem kikerülhető tény.

Na de, Palesztina is kezd függetlenedni, kivívni megérdemelt (mármint azoknak megérdemelt, akik nem terrorkodnak) szabadságát, még ha lassan is telik. De persze mit várunk egy olyan államtól, amit egymással szemben álló, egymást öldöső radikális kormányzat irányít, a Fatah és a Hamász? Ha magukkal sem tudnak békében élni, hogyan élhetnének békében a szomszédokkal?

Persze mindeme konfliktusoknak ki issza meg a levét? Naná, hogy az egyszeri palesztin és izraeli polgár, akiket a kormányuk miatt elítél az egész világ, akiknek reggelente azért kell imádkozniuk az isteneikhez, hogy megérjék az estét, hála a kormányaiknak, és akik valószínűleg le se sz*rják azt az ellentétet, amely során máig acsarkodnak a kormányok, és amit talán már el is felejtettek. Na, én őket sajnálom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, le is írtad pro és kontra a dolgokat. Ehhez én nem is tennék hozzá semmit. Talán csak annyit, hogy én még palesztint nem láttam ország belügyeibe, nemzeti identitástudatába beavatkozni, ellentétben a cionistákkal. :) A félreértések elkerülése végett én az új korrol beszélek, arról ami most folyik a nagyvilágban és a kis hazánkban együttvéve. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.