Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

1,5 órája jöttem rá, hogy elfelejtettem keresztlányomnak venni Karácsonyi ajándékot. Anyummal elmentünk a madaras tescoba és vettem neki egy tanulós kutyát. Hát ez már mekkora egy játék, 6-36 hónapos korig írja, de én is tökre el vagyok vele :D

 

Itt még hála a jó égnek nem esik a hó. Alapból én is szeretem a havat, de mostanában nincs igazi hó. Régebben még kis youngling koromban olyan nagy és jó hó volt, öröm volt nézni ahogy esik meg ahogy beteríti az utcát. Az utóbbi években meg egy kis lötty volt csak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Ráadásul a természetnek is kell a hó, az a vízmennyiség a talajnak, ami a hóléből leszivárog.

A hó védi az őszi vetést, no meg hóesés után jön be a jó hideg is, ami meg kell, hogy következő évben ne legyen annyi rovar, stb. Szóval a mi éghajlatunk úgy működik jól, ha télen van fagy és hó is :D

 

Hát ez már mekkora egy játék, 6-36 hónapos korig írja, de én is tökre el vagyok vele :D

 

Itt még hála a jó égnek nem esik a hó. Alapból én is szeretem a havat, de mostanában nincs igazi hó. Régebben még kis youngling koromban olyan nagy és jó hó volt, öröm volt nézni ahogy esik meg ahogy beteríti az utcát. Az utóbbi években meg egy kis lötty volt csak :D

Van ilyen :P

 

Bizony, alig van mostanában igazi, nagy hó. Az utolsó is pár éve volt, azóta semmi. Azelőtt is voltak már jócskán kimaradások, régen nem ez volt. Bár akkor már február végén kezdődött a tavasz, nem április elején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1,5 órája jöttem rá, hogy elfelejtettem keresztlányomnak venni Karácsonyi ajándékot. Anyummal elmentünk a madaras tescoba és vettem neki egy tanulós kutyát. Hát ez már mekkora egy játék, 6-36 hónapos korig írja, de én is tökre el vagyok vele :P

 

És mit tanultál a kutyustól? :D

A kisfiam már egy halom ajándék boldog tulajdonosának érezhetné magát, ha tudná, mi jön! :D

Apám két teherautót, egy kisbuszt, egy mágneses horgászjátékot, meg egy építőkockacsomagot vett neki. Eddig :P

Tőlünk egyenlőre még csak egy golyópályát kap, összerakható, különféle módokon, és a végén felül bedobja az ember a golyót, lent meg ugye kijön. De attól függ, hol jön ki, hogy hol dobja be az ember a golyót. Baba-mama expón ez tetszett a legjobban neki, és mázlink volt, megvettük a kibontott két próbacsomagot, féláron! :D

Még pár könyvet szeretnék neki beszerezni. Esetleg gyurma, festék, zsírkréte. Ami volt, azt mind elhasználta. Falon, tévén, ablakon. Néha papírrra is rajzol! :P

Hogy Ortis anyuja mit vesz, azt nem tudom, most Mikulásra kis helikoptert kapott. Imádja. :P

Egyébként szerintem a fa fog neki nagyon tetszeni, már tavaly is együtt díszítették az apjával, és egy darabig így is lesz. Én legalább tudok főzöcskézni! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát számolni megtanultam, ABC-t is tudom és már tudok pár dalt és tudom, hogyan hívják a testrászeit.

De a kedvencem az, hogy visszadumál a kutya :D Mondok neki valami és azt visszamondja. El is lehet menteni, 12 tárolt mondatot el tud menteni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem jöhetne a hó decemberben, mert csak akkor érünk rá szánkózni menni, és a karácsony miatt is örülnék neki - pedig itt nálunk keményen kell havat lapátolni. :D Különben lassan olyanok leszünk mi is mint az ausztrálok, akik a beach-en fürdőruhában ünneplik a szilvesztert. :P

Időjárásban a természetes a jó: nyáron meleg, télen hideg és időnként havas. :D Az olvadó latyak meg köztes időszakokban gyorsan felszárad - ez az ideális tél. :P

 

Phobos, ha majd lesz gyereked, őrült jókat fogsz mulatni vele együtt, már látom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, ha majd lesz gyereked, őrült jókat fogsz mulatni vele együtt, már látom. :D
Az biztos :D Keresztlányommal is (1 éves) marha sokat el tudok játszani. Vannak a zenélős-világítós játékai azokkal szoktunk játszani. Meg mostanában kezd próbálni felállni, de még nem igazán akaródzik sikerülni neki :D Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben lassan olyanok leszünk mi is mint az ausztrálok, akik a beach-en fürdőruhában ünneplik a szilvesztert. :D

No igen, nyári melegben sokkal jobb bulikat lehet rendezni, mint a téli hidegben, ezt az egyet irigylem tőlük ilyenkor :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért sz*r lehet nekik, hogy még a karácsony is a nyári szünetben van :D Vagy nem akkor van a suli szünet náluk? Ezt nem tudom.
Ott máshogy vannak a szünetek. :D Nincs kifejezett hosszú nyári szünet (ami a mi telünkre esne), hanem el van osztva az éves szünet három vagy négy részre. Azért tudom, mert egy ismerősöm gyereke ment ki a családjával kiküldetésbe több évre, és már van iskolás gyerekük.

Egyébként jobb az a rendszer, azt mondják, a gyerekek jobban tudnak pihenni év közben is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi van Tomika, túl sokszor fürdettek meg kiskorodban, és utálod a hógolyózást? :P:D

Nem, Donátka, nekem az a bajom a hóval, hogy:

1) Hideg, nem kicsit, nagyon, és én már a 10 fokot sem kultiválom.

2) Nyirkos. Ezzel alapvetően nem lenne semmi baj, ha nem lenne hideg, nem kicsit, nagyon. Hóesésben ráragad a ruhámra, bemegyek egy házba, ahol elolvad, jól átázik a ruhám és órákig vacoghatok tovább.

3) Ha sok van, alig lehet benne haladni, és ez itt Veszprémben a sok dimb-domb miatt még cukibb, mert még a beled is kiköpöd.

4) Csak hidegben esik. Nem enyhe hidegben, hanem k*rva hidegben. Vagyis, ahol hó van, ott hideg van, a többi az 1. pontba.

5) Olvadáskor minden latyakos, hát az egy élmény.

6) Sose volt képes úgy esni, hogy mikor Zircre/Fehérvárra jártam, otthon kelljen ragadnom. De úgy volt pofája esni, hogy Zircről hazafelé jövet a 25 perces út 120 perces úttá váljon.

7) Utálom a hógolyózást, méghozzá az 1., 2. és 4. pontban taglaltak miatt :D Na meg mert egyszer úgy pofán dobtak hógolyóval (vagy inkább már jéggolyóval), hogy ketté tört a szemüvegem, így a hógolyózókat is utálom :P

 

Én sem értem mi a baj a hóval.A tél attól szép ha hull a hó és nem az eső.

Nálam itt a gond, a telet sem tartom túl szépnek. Mi a szép abban, hogy fél órába telik felöltözni, és még így is befagy az ember hátsója, minden tiszta mocsok, mert a havat lesározza a kocsi/ember, lepössenti/lecsokizza a kutya, hogy az utcákon majdnem a nyakadat töröd, hogy az útidők megnőnek, és még pár apróság. A tél egyetlen egy nagyon rövid ideig szép: amikor leesik a hó és még semmi nem mocskolja össze. Na, akkor tényleg szép. Csak sajnos ez tart pár óráig, a tél meg pár hónapig (jó esetben, mert ez a globális kimelegedés azért megkavarja itt az évszakokat). Nem jó üzlet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves Tamáska. Anyám után Te vagy a második ember ezen a Földön, aki Donátkának hív. Remélem akarsz e népes klub moderátora lenni, mert pont azaz ötletem támadt, hogy...

:D Engem sem szólítanak sokan Tamáskának. Név szerint Oldi, meg most te :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donátka és Tamáska! Így kora reggel könnyesre röhögtem a képem, illetve csak vinnyogtam, nehogy a kis terrorista a másik szobában felébredjen! THX!

 

 

Egyébként jövőhét szerdára már elég nagy havat írtak, hétvégére meg mínusz tizennégy fokot. Tamáska tehát elő a meleg cuccokat. És hozzáteszem, hogy a havat leginkább lakásból szeretem nézni, forró csokival a kezemben. Lásd egyes pont! :):D

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs kifejezett hosszú nyári szünet (ami a mi telünkre esne), hanem el van osztva az éves szünet három vagy négy részre.

Á, ez így sokkal jobb, suli közben sokszor előfordult, hogy untam a hosszú nyári szünetek végét, így nekem anno jól jött volna egy ilyen leosztás :P

 

Nem, Donátka, nekem az a bajom a hóval, hogy:

 

A tél egyetlen egy nagyon rövid ideig szép: amikor leesik a hó és még semmi nem mocskolja össze. Na, akkor tényleg szép. Csak sajnos ez tart pár óráig, a tél meg pár hónapig (jó esetben, mert ez a globális kimelegedés azért megkavarja itt az évszakokat). Nem jó üzlet :P

Jó néhány pont jogos, amit írsz :D

De erre is csak azt tudom írni, mint amit mindenre, ízlések és.... :)

 

Végül is igaz, akkor nagyon szép a hó, amikor leesik. Nálunk viszont tovább is, elvégre külterületen lakunk, messze vannak egymástól a házak, óriási földterületek a környéken, szóval itt sokáig szép a hó, kivéve az utakat. Sajnos városban már teljesen más a helyzet, ott valóban csak pár órát tart, ha tart.

 

Donátka és Tamáska! Így kora reggel könnyesre röhögtem a képem, illetve csak vinnyogtam, nehogy a kis terrorista a másik szobában felébredjen! THX!

Nekem nem kell figyelnem másokra, hangosan nevettem :P Mondjuk ilyenkor család idiótának néz :P

 

Nálunk csak hideg van egyelőre. :D

Dettó. Mivel köztünk nincs 20 km se, így nem csoda, ha hasonló az idő :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3) Ha sok van, alig lehet benne haladni, és ez itt Veszprémben a sok dimb-domb miatt még cukibb, mert még a beled is kiköpöd.

Ugye, milyen jó jégben/hóban felmászni a várba? Vagy a várból az N-be 20 perc alatt... Óra után meg vissza... A hideg várba, ahol nincs fűtés.

Jól lesz szerdán sprintelni a hajnali vizsga után a várból az N-be a következő vizsgára hóesésben. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donátka és Tamáska! Így kora reggel könnyesre röhögtem a képem, illetve csak vinnyogtam, nehogy a kis terrorista a másik szobában felébredjen! THX!

 

 

Egyébként jövőhét szerdára már elég nagy havat írtak, hétvégére meg mínusz tizennégy fokot. Tamáska tehát elő a meleg cuccokat.

Nincs mit :P

Egen, hallottam hírét a hidegnek. Sőt, a front felderítői, a -1-es Cold század már itt is topog az ablak előtt. És a város fölé sunnyogó elterelő hadműveletet végző felhőket tekintve, szerintem Hószakadás légi szállítású hadosztály sincs már messze... :) Sebaj, katonai bakancs és kabát bekészítve, radiátor csőre töltve, ablakok bebiztosítva, meleg tea betárazva. Jöhet a mehet :P

 

Végül is igaz, akkor nagyon szép a hó, amikor leesik. Nálunk viszont tovább is, elvégre külterületen lakunk, messze vannak egymástól a házak, óriási földterületek a környéken, szóval itt sokáig szép a hó, kivéve az utakat. Sajnos városban már teljesen más a helyzet, ott valóban csak pár órát tart, ha tart.

Pedig még mi is városszélen lakunk, úgyhogy még itt is hangyányit jobba a helyzet, mint belvárosban. Mondjuk itt sem sokkal, mert balról a 8-as főút, jobbról egy másik út, hátunk mögött parkoló, utána a belső körgyűrű és egy valahonnan itt ragadt tanya (körülötte étteremmel, T-mobil üzlettel, emeletes házakkal, benzinkutakkal, autószalonokkal, Penny-vel, de itt köztük ez a tanya marha jól fest :D ), elől a külső körgyűrű, játszótér (bár szerintem inkább kutyasétáltató, ami azért elárul valamit a környék kutyásairól... :P ). Szóval van itt, mi rontsa a hóképet, de jobb a helyzet, mint a belváros felé.

 

Ugye, milyen jó jégben/hóban felmászni a várba? Vagy a várból az N-be 20 perc alatt... Óra után meg vissza... A hideg várba, ahol nincs fűtés.

Jól lesz szerdán sprintelni a hajnali vizsga után a várból az N-be a következő vizsgára hóesésben. :S

Várból az N-be hóban, fagyban 20 perc alatt? Nem mondom, hogy kéz- és lábtörést, mert az gonosz dolog lenne :D Nem irigyellek, hál' isten, nekem oda csak nagy ritkán kellett felkaptatnom télen (már csak a szándékos kerülés miatt is).

Szó se róla, télen a vár-egyetem-sétáló utca nem éppen a legjobb környék, de annál frankóbb korcsolyapálya. Mondjuk a Kossuth utca még hagyján, azt a téli vásár alatt jól letapossák.

 

Ameddig nem láttok szőrt Tamáska állán, addig nekem Tomika :P Ej de szép is lesz amikor ott leszünk a moziban.....mi, Tomika, meg az AVP-s arcok és beszédbe elegyedünk. :D

Te mér' akarsz rosszat magadnak? :P Képzelem, minek neveznél, ha szőrtelen pofával, legoval a kezemben látnál meg :P

 

És akkor felhangzik hirtelen egy ismerős kattogás! :D :D :P

Vagy megjelenik három pont Oldi homlokán. Helyzetfüggő :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te mér' akarsz rosszat magadnak? :D Képzelem, minek neveznél, ha szőrtelen pofával, legoval a kezemben látnál meg :)
Azért most az előbb rájöttem, hogy egyáltalán nem egy hülyeség ha szőrős az ember pofája. Most jöttem meg kintről és háááát lejegesedett a pofám rendesen ahol korábban lenyírtam a szakállt. Szóval szerintem visszanövesztem én a "fűtőszálakat", mert nem lesz ennek jó vége. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért most az előbb rájöttem, hogy egyáltalán nem egy hülyeség ha szőrős az ember pofája. Most jöttem meg kintről és háááát lejegesedett a pofám rendesen ahol korábban lenyírtam a szakállt. Szóval szerintem visszanövesztem én a "fűtőszálakat", mert nem lesz ennek jó vége. :)
De gyenge vagy. :D Mi lenne veled az északi-sarkon? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.