Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Itthon vagyok.

Krrrrrva hideg van, ráadásul Pécsre nem vittem a legtélibb kabátomat itt hagytam, mert karácsonyra tippeltem a nagy hideget. Sebaj.

 

Elvileg Pusztaszabolcsról érkezik 9:11-kor a személy, ami aztán 10:43-kor indul vissza egészen a Déliig. No, 10:40-kor ért be a vonat. 11:21-kor indult, egész jól ment. Pusztaszabolcs után kezdett cifrulni a helyzet, egyre többet kellett várni a szemből jövő vonatokra + mindenki telefonon kapta az okosságot hogy épp mi van a budapesti vasúti váltókkal. Kelenföldön körbejárt a kalauznő, hogy a Déli fogad minket, örüljünk. Addig csak a szemből jövőkre vártunk többet a megszokottnál, innentől jött a dili. Mentünk száz métert, vártunk a szemből jövőre, újabb száz méter, újabb várás. 17:25-kor értünk be.

Most egy ideig online leszek, talán még az MSN-t is visszatelepítem erre a gépre. A laptop Pécsett maradt, nem akartam bonyolodni.

Úgyhogy most egy ideig harmadannyi gépes probléma várható, mert ezen nincs Vista :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uh de ment a magyarázkodás az előbb a hírekben a Hírtv-n. Riportot készítettek a MÁV műszaki fejesével. Hát habogott-hebegett ez össze-vissza. Bíznak az elektromos fűtésű váltóban, ezért oda nem állítanak embert. Ezek a váltók döglöttek be állítólag.

Érdekes, Szibériában mínusz ötven fokban flottul műkődik minden :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake:Nagyon sajnálom, hogy nem tudtál jönni.Örültem volna, ha személyesen megismerkedünk.

Viszont az ok a megdöbbentő.Milyen hó????????????A bokámig sem ért.20 éve ilyen hóban simán ment a vonat.Oldi-eval teljesen egyetértve shoti elé a MÁV-vezetőkkel.Mi az hogy a váltó befagy, meg eltömíti a hó?Nem lehet rá rakni valamit?

Mikor indultál el reggel?

Délelött a Keletinél rengeteg embert láttam, gondolom a vonatra vártak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie: Még 2 Avp Univerzumos ismerősöm is pórul járt, itt az élménybeszámoló

http://filmuniverzum.avpuniverzum.hu/?p=5898

 

Velem kb szinte ugyanez történt. Elindultam otthonról korán reggel izgatottan mint egy kisgyerek, aztán Gödöllő és Pest között 3 órát ültem a koszos kabinomban tiszta ideg állapotban.

Majd végül közölték a Keleti nem tud vonatokat fogadni. Kiraktak minket Pest külvárosában, ott fagyoskodtam a nagy hidegben, majd délután 2 körül egy mentesítő vonat csak értünk jött, nagy szerencsém..

Szörnyű napom volt, nem kívánom senkinek.

És életem első IMAX élményének is lőttek..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sajnálom a lemaradt rajongókat! Nekem úgy látszik nagy szerencsém volt ma. Reggel 15 perces késés volt ugyan, de a szegedi IC ezekután már szárnyalva ért be Kispestre, röpke 45 perc után. Hazafelé két vonat is indult. Az egyik egy IC volt, a másik egy személy amit csak az utolsó pillanatban mondtak be. Akkor úgy döntöttem, hogy hagyom az IC -t és elkísérem Karrde-t a személlyel. 15 perc késéssel el is indult, és néhol ugyan lassított (ahol éppen ásták ki a váltót), de végül is rendben hazaért Ceglédre. Szerencsémre a mi vonalunk az egyik legfőbb vasúti pálya, így ez viszonylag jól járható. A többi történet fényében nekem úri sorom volt ma a vasúton.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie: Még 2 Avp Univerzumos ismerősöm is pórul járt, itt az élménybeszámoló

http://filmuniverzum.avpuniverzum.hu/?p=5898

 

Velem kb szinte ugyanez történt. Elindultam otthonról korán reggel izgatottan mint egy kisgyerek, aztán Gödöllő és Pest között 3 órát ültem a koszos kabinomban tiszta ideg állapotban.

Majd végül közölték a Keleti nem tud vonatokat fogadni. Kiraktak minket Pest külvárosában, ott fagyoskodtam a nagy hidegben, majd délután 2 körül egy mentesítő vonat csak értünk jött, nagy szerencsém..

Szörnyű napom volt, nem kívánom senkinek.

És életem első IMAX élményének is lőttek..

Nagyon sajnálom Jake! Mint ahogy az AvP -s arcokat is. :clap2: Szörnyű kínokat élhettetek át.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sajnálom! Veled is nagyon szerettem volna találkozni.
Majd legközelebb :clap2:

Már ha +-1 nap nem lesz vizsgám, mint most :) Ha holnap nem kellene, mentem volna, engem ez a havazás nem igazén érint, 45 perc a buszozás a Keletibe számomra :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie: Még 2 Avp Univerzumos ismerősöm is pórul járt, itt az élménybeszámoló

http://filmuniverzum.avpuniverzum.hu/?p=5898

 

Velem kb szinte ugyanez történt. Elindultam otthonról korán reggel izgatottan mint egy kisgyerek, aztán Gödöllő és Pest között 3 órát ültem a koszos kabinomban tiszta ideg állapotban.

Majd végül közölték a Keleti nem tud vonatokat fogadni. Kiraktak minket Pest külvárosában, ott fagyoskodtam a nagy hidegben, majd délután 2 körül egy mentesítő vonat csak értünk jött, nagy szerencsém..

Szörnyű napom volt, nem kívánom senkinek.

És életem első IMAX élményének is lőttek..

Ez borzasztó... :clap2: De vajon mi történt a Keletivel, hogy egyáltalán nem fogadott vonatokat? És nincs a MÁV-nál telefon vagy net, hogy értesítsék az indulási állomásokat, figyelmeztessék az utasokat, akár inkább el se induljanak. Ha már nem tudnak eljutni oda, ahová indultak, legalább ne menjen kárba a napjuk... Mintha a füstjelek korában élnénk. :) Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai napot csupán a MÁV árnyékolta be, de az nagyon. A Nyugatiban pl nincs vonat!!!!! Nem tudnak szerelvény kiállítani bazz.

Este 7-kor meg tele volt a Nyugati vonatokkal, csak elindulni nem lehetett a váltók miatt, csak két üres vágány volt. Viszont mindenki állt kint, mint a ló*, mert nem tudják, hova honnan melyik vonat megy.

 

Hihetetlen keserűséget érzek és bánatot...

Jake, sajnálom, hogy így jártál :clap2: Ha előbb ide nézek fel, akkor nem kérdezek rá két helyen is, hogy hol voltál, de egyébként a többiek szólhattok volna a másik topikokban, hogy nézzek be ide, mert fölöslegesen zaklatlak :) Elnézést :)

Borzasztó, hogy így jártatok a vonattal. A mi vonalunk legalább annyiban jó, hogy Kispest elég nagy, ott le tudnak állítani jó pár vonatot (sztrájk idején is volt olyan, hogy eddig feljártak a személyek), és onnan már be lehet jönni a városba. Ha addig eljutnak. Valami nagy kavar lehetett a Keletinél.

 

És gondold el, ha nem láttad volna előbb a filmet, most hogy éreznéd magad? :)

Ez azért szívás volt... és tényleg bemehetett volna Rákos...-ra a vonat, de hát...

Sajnos nem ismerem a Keleti vonalát, azok ott jönnek át? Onnan már van BKV, be lehetett volna jutni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez borzasztó... :clap2: De vajon mi történt a Keletivel, hogy egyáltalán nem fogadott vonatokat? És nincs a MÁV-nál telefon vagy net, hogy értesítsék az indulási állomásokat, figyelmeztessék az utasokat, akár inkább el se induljanak. Ha már nem tudnak eljutni oda, ahová indultak, legalább ne menjen kárba a napjuk... Mintha a füstjelek korában élnénk. :)
Teljes hírzárlatot rendeltek el :S Még az utastájékoztató sem műkődött. Az okot meg lentebb megírtam. Lefagyot egy elektromos fűtésű váltó a mínusz nyolc fokban!!!! Nem, nem mínusz ötvenben amit még meg lehetne érteni, hanem mínusz nyolcban. Egy ilyenért külföldön már minisztereket mondatnak le, japánban meg a vezetők előveszik a szamurájkardjukat és rituáléba kezdenek, pár centis kis vágásokat ejtve magukon. Elismerem, külföldön is előfordul ilyesmi de ott felkészülnek!!!!! December kellős közepén nem csodálkoznak rá, hogy leeshet akár tíz centis hó is. A kárelhárítás pedig úgy öt perc alatt bekövetkezik, nem pedig öt vagy több óra alatt mint minálunk. Le merném fogadni ha magyar magánkézbe kerülne a MÁV és ezzel MMV- vé alakulnak, ez a határidőt simán tartani lehetett volna. Lásd a BKV esetét, ahol 1200 buszból, négyszáz el se tudott indulni a karbantartás hiányossága miatt a nagy hidegben. A magánszférában simán kigördültek ezek a buszok. Az orosz példát meg már említettem alább. Ott olyan nincs, hogy a Transz-szibéria-i Expressz leáll Oroszország kellős közepén. Lehet, hogy a Geiger-Müller számláló kiakadna egy-két gyanús alkatrésze közelében, de műkődik a vas, "Iván" tisztességesen összerakta. Még az ötven éves Ikarusok is képesek az orosz télben boldogulni.

 

 

Este 7-kor meg tele volt a Nyugati vonatokkal, csak elindulni nem lehetett a váltók miatt, csak két üres vágány volt. Viszont mindenki állt kint, mint a ló*, mert nem tudják, hova honnan melyik vonat megy.
Én kérdeztem egy kalauzt, hogy most mi van. A táblán össz-vissz két vonat volt feltűntetve, mely biztosan elindul. Nos, némi értetlenséggel széttárta a karját és elnézést kérve annyit mondott, hogy nem tudnak szerelvény kiállítani. Az utlsó tíz percben befutott egy vonat, majd kegyesen feltűntették, hogy hová is fog tartani. Eltelt az indulási idő, oszt húsz perc után el is indultunk.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kérdeztem egy kalauzt, hogy most mi van. A táblán össz-vissz két vonat volt feltűntetve, mely biztosan elindul. Nos, némi értetlenséggel széttárta a karját és elnézést kérve annyit mondott, hogy nem tudnak szerelvény kiállítani. Az utlsó tíz percben befutott egy vonat, majd kegyesen feltűntették, hogy hová is fog tartani. Eltelt az indulási idő, oszt húsz perc után el is indultunk.

Este sem írtak ki semmit, csak mindenki leste a bent álló sok vonatot, de ugye felszállni nem lehetett, mert nem tudhattad, mi indul, ha indul. Mindez tök hidegben, bár a vonaton sem ment a fűtés, szerintem nap közben biztosan ment, mert nem volt totál hideg, ki lehetett bírni. Mi is csak azért tudtuk, hogy végre megy egy zónázó Ceglédre, mert bemondták néhány perccel a menetrend szerinti indulás előtt, aztán késve el is indultunk. Viszont a monori személyeket nem indították, a mienk állt meg minden nagy fánál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam el én is. Tegnap csupán a fórumban lévőket futottam át. Nem is tennék nagyon ehhez többet, lentebb leírtam mindent. Ezt terjeszteni kell mindenhol, hagyj tudja meg mindenki milyen mocskos bandáról is van szó. Piszkosul sajnálom a lemaradt AVP-seket. :clap2: Tényleg egy élménytől fosztották meg őket....és perszte azokat akik pl ünnep előtt indultak a rokonaikhoz vagy csak simán vásárolni indultak bárhová is a vonattal.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hazagyüttem utolsó vizsgámról, mostmár Hawaii meg sunshine van :clap2:

Utak mostmár jól járhatóak, ment a busz, mint a Millenium Falcon :)

 

Már csak 2 nap :)

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, buszok már mennek rendesen, a lenti cikk hozzászólásokban is az volt, hogy busszal be lehetett jutni. Mondjuk az sincs mindenhol és normális menetrendben, mert ugye ott a vonat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is most olvastam el (délelőtt csak Jake kapcsolódó írására reagáltam), és ebben minden minden benne van. Szegények, akik ezt átélték... :) És most ideértem a vasutasokat, kalauzokat, jegyárusítókat is, akiknek az utasok szemébe kellett nézni, és mondani valamit, akár tudtak bármit is, akár nem.

 

Tudjátok, nem az a baj, hogy nem tudják kezelni a hirtelen hideget (akárhogy is, ebben tényleg nem lehet nagy gyakorlatuk, hiszen ritkán van ilyen időjárás egyik napról a másikra), hanem a hírzárlat, mert az tiszta sunnyogás. Nem is értem, miben bíztak - hogy nem fog kiderülni, nem tudják kezelni a befagyott váltókat??? Ha korrekt lett volna a tájékoztatás, akkor lett volna kis morgás, hogy milyen bénák, de nem ez a felháborodás, teljesen jogosan...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem az. Nem szimpla mozizás volt, hanem két fórumos társaság szerette volna jó hangulatban együtt megnézni azt a filmet, amit már hónapok óta várt. A 3D terem meg azért mégsem IMAX, oda is el kell jutni egyszer :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Azért az IMAX a legjobb.Ez már tömény borzalom amit ebben az országban szolgáltatás szintjén nyújtanak.Akkor mi lett volna ha 40 centis a hó?Ennyire telik?Ez a szint?Mert akkor menjünk vissza a fára.Nem hiszem el hogy egy váltónak be kell fagynia 2009-ben -8-ban sőt még -50-ben sem.Pedig csak fűteni kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvakult akkor lenne ha minden filmet kizárólag csak(!) Imaxban nézne meg. Gondolom senki se dúsgazdag közülük, hogy ennek hódoljon. Itt hónapok óta csak erre vártak, erre gyűjtötték össze a lovét. Vonatjeggyel együtt az meg nem semmi összeg :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, nekünk ez meg karácsonyi ajándék volt egymásnak. És két barátunknak. Nem beszélve arról, hogy jópár emberkét még nem is ismertem személyesen. És valszeg én is utaztam volna ezért. Nem sok filmért tenném meg :)

Aki meg pl diákkal jön föl, annak ez tényleg nem olyan iszonyú pénz. Igazából itt tényleg a felháborító, hogy nem is volt annyira sok ez a hó...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, én is hazaértem, és még a gépem is működik (jó, ha az embernek jók a kapcsolatai :P ). Mikor szombaton reggel elszállt, kisebb pánikrohamot kaptam, de hál' isten, csak a táp volt gázos, azt meg kaptam újat.

A hazaút komikus volt, kis híján nem engedett fel a sofőr a buszra, mondván: nincs ülőhely. Valahogy ez nem nyerte el a tetszésem, miután húsz percet késett, szétfagytam, és pont előttem még felengedett két nőt, a következő busz meg csak egy múlva indult volna a Népligetből, én meg a Sasadin szálltam fel. Szóval mi lett volna a garancia arra, hogy azon lett volna ülőhely. Na de némi fűzés után felengedett, mázlim volt. Nem úgy, mint a Fehérváron várakozóknak. Mindenkit otthagyott a sofőr. Be se állt, vagy két tucat ember várt a hidegben, és bámulták meglepetten a távozó buszt. Szerintem ők is elmormoltak pár szitokszót...

 

Krande, nálam vannak a könyveid, Dzséjt elhozta őket. :P Majd priviben megbeszéljük, mikor tudnám odaadni.

Nagy nehezen csak visszavittem. Most már megmaradhat a fejem :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.