Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

MKV-vel tud dolgozni, csak sajnos nem mindig akar. Nekem egyszer sikerült rábírnom erre, azóta se (igaz, nem is próbáltam). Amúgy a Vegas válogatósságát a codecek okozzák, azokkal harcban van, így nem árt egy jobb codec pack, vagy az ismert codecek egyenkénti telepítése.

Méretet lehet változtatni. Holnap még adok pár hasznos tippet (ma csak azért nem, mert az én Vegasom megdöglött, újra kell telepítenem).

Kösz a választ és majd a tanácsokat is. A helyzet az, hogy a codekekhez nem akarok már nagyon piszkálni. Nem létszükség amúgy az mkv kezelése, csak az avi-t ne akarja a végén teljesen másba konvertálni képméretileg önmagától. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van itt manga vagy anime fan?

 

Jelen! Manga/anime fan.

Jól választottál Phobos. A másik 2 sz-r. Hubáékon legalább kicsit lehet nevetne.

A Vadvirágot meg nem nagyon bírom. Konkrétan ismerem a vezetést...na mind1, örülök hogy nyertél!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már kíváncsi vagyok, mi vár rájuk :D Van pár elírás a szövegben, azokat lehet még javítani? Nem kekeckedés, csak hát a pontosság egy ilyen munka esetében :D

Tudom már szóltak, és persze lehet javítani, azért is teszem így közzé, hogy nyugodtan jöhetnek a kritikák illetve az észrevételetek.

EZeket, mint az elírást is felírom, és a végén kijavítom. PErsze már most is vannak bakik a képeken is... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, sajna nem volt a legjobb ötlet oldalanként linkelni. :D

Tenel Ka, köszi szépen, nagyon örülök, hogy tetszik nektek.

Karrde: Szerintem másnak sem tűnne fel, dehát mégis én rajzoltam...muszáj hogy feltűnjön. Vagy azt mondom majd hogy direkt tettem bele hibákat. :D És akkor lehet benne majd egyszerre találd meg a helyesírási és képi hibát játék. :D

Phobos: :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldalanként készíteni a legrosszabb... :D A fejemben már jóval előrébb járok, és csak pepecselek az oldallal. :D

Amúgy remélem bejön majd mindenkinek...bár erre kicsi az esély! :D

Gonosz leszek :P:) Ha nem fog tetszeni az olvasóközönségnek még jó lesz az ovisoknak kiszínezőnek :D :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gonosz leszek :D :D Ha nem fog tetszeni az olvasóközönségnek még jó lesz az ovisoknak kiszínezőnek :D:)

Igaz, szóval a köv oldaltól el is kezdem beszámozni a fehér részeket, hogy még a színezést is megkönnyítsem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, Oldi, a tippek/trükkök a Vegashoz (bocs, tegnap elfelejtettem, amikor meg eszembe jutott, már hulla fáradt voltam a Vegassal szórakozni).

 

Szóval, renderelésnél ajánlott beállítás (én ezt használom):

- A Projectnél állítsd Bestre

- Videonál a Field Ordert állítsd None (progressive scan)-re, ezzel eltűnnek a csíkok a kész alkotásról. A video formatot érdemes Xvid MPEG-4 Codec-re állítani, mert az szép képet ad, nem is készít nagy file-okat, ráadásul ezt majdnem minden videomegosztó portal és lejátszó program felismeri. A Frame Size pedig lehet nyugodtan PAL DV/Standard 720x576, nálam ez nem húzza szét a képet egy normális képarányú filmnél (vágás közben lehet a képaránnyal hülyéskedni, majd lejjebb azt is leírom, hátha nem jöttél még rá :D ).

- A Audio résznél nincs sok macera, de a legfontosabb, mert ha nem állítod be, hatalmas file-t kapsz. Itt az audio formatot állítsd MPEG Layer-3-ra. Az ok ugyanaz, mint a Codecnél, ez jól szól, kicsi és sok minden felismeri.

Ezután már lehet renderelni a videjót. Ha a képarány nem jó, akkor azzal kísérletezhetsz.

 

Apróságok:

- A videó képarányát úgy machinálhatod, hogy a munkafelületen lévő videók végén van egy kis négyzetszerűség, alatta egy kereszt. Az előbbi behozza a képarány állítást (kicsinyíthetsz, nagyíthatsz, állíthatod az arányt -> ez utóbbi képlevágással jár, de kiküszöbölhető az a kellemetlenség, hogy különböző filmekből összevágott anyagnál ugrál a képarány - ez néha akkor is előfordul, ha dvd-ről és aviról is dolgozól). A kereszttel meg a képeffektek hozhatók elő, de ezek elérhetőek a Video FX részen is, ott azt is látod, milyen név mit takar.

- Apróság, de a hangsávnál a kezdést mindig érdemes egy pár pillanatnyi emeléssel elkezdeni (vagyis ne egyből kezdődjön a hang, hanem a hangsávon a hang elején és végén lévő kis háromszöget oldalra húzva némából hangosodjon fel). Ez azért fontos, mert néhány érzékenyebb hangfalnál pattanással indul a videó, ha nincs benne ez az emelés.

- Ments, ments, ments. Két hibája van a Vegasnak. Az egyik, hogy a codecek néha meghülyülnek, a másik, hogy olykor hajlamos leállni. Szóval a ctrl+s nyomogatása igencsak ajánlott :D

 

Na most ennyi jutott eszembe. Ha valami kérdésed lenne, szólj, hátha nem tudok rá felelni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magyarítás nem ajánlott, mert nagyon el van b*szva (nem csak fordítás, de kódolás terén is, a Vegas megőrül tőle).

Áh, sz*r az egész, el se indul a magyarosítás. Pont ehhez a verzióhoz nem jó (Pro 9b). Marad a tapasztalatszerzés meg a szótár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Excellben nem tudja valaki, hogy hogyan lehet diagramhoz szórás értéket illeszteni? Tudom kugli vagyok, de legalább élvezem.
Szerintem a legegyszerűbb úgy, ha kiszámolod egy külön oszlopba/sorba a szórás értékeket és azt is bele teszed a diagrammba.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Olyankor mi a dörgés amikor még képet se látok a kontrollképernyőn? :D Hang van, kép nuku.

 

A Pinnacle Studioról mit hallottál? Most leszedtem azt is, reménykeltő, hogy magyar és állítólag egész pofás cuccosokkal van felvértezve az is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.