Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Mindegy, talán jobban járok, ha legközelebb nem hergelem magam itt egyetlen vitaképtelen ember miatt. De olyannyira bosszantó tud lenni, hogy már az is megfordult a fejemben, hogy inkább fel sem jövök a fórumra, mert a csapból is ő folyik...
Meg ne tudjam, hogy nem jössz fel ?! :) Főleg oldie miatt....na ne már. :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg ne tudjam, hogy nem jössz fel ?! :lol: Főleg oldie miatt....na ne már. :)
Szegénykém tart az ördögszarvaktól, a tűzokádástól, meg még talán most már attól is hogy megwoodoo-zom :)

 

 

Amúgy innen keletebbre lévők készüljenek. Piszkos nagy szélvihar támadt. :S Visz mindent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegénykém tart az ördögszarvaktól, a tűzokádástól, meg még talán most már attól is hogy megwoodoo-zom :)

 

 

Amúgy innen keletebbre lévők készüljenek. Piszkos nagy szélvihar támadt. :S Visz mindent.

Egyébként igaza van, de mindenkinek megvan a maga hibája. :lol: A szelet nem szeressem, ettől független jönni fog. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt volt egy laza orkán, de tovaállt. Pedig allergiaügyi szempontból jó lenne egy kis zuhé. Zöld tea hatásai ide vagy oda - tényleg, kösz Pildi a receptet, nálam is mérsékelte a rohamokat -, azért jó lenne, ha valami leverné a pollenszintet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt volt egy laza orkán, de tovaállt. Pedig allergiaügyi szempontból jó lenne egy kis zuhé. Zöld tea hatásai ide vagy oda - tényleg, kösz Pildi a receptet, nálam is mérsékelte a rohamokat -, azért jó lenne, ha valami leverné a pollenszintet.
És le is hűlt a levegő?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most légy okos Domokos. Leszedtem a Vrungel Kapitányt becsomagolva, egy crc fájlal a végén. A probléma az, hogy a kiterjesztése .001, .002, stb... Tudjátok milyen programmal lehet ezt kicsomagolni? A winrar nem nyert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most légy okos Domokos. Leszedtem a Vrungel Kapitányt becsomagolva, egy crc fájlal a végén. A probléma az, hogy a kiterjesztése .001, .002, stb... Tudjátok milyen programmal lehet ezt kicsomagolni? A winrar nem nyert.
Idézem:

 

"Total commandert megnyitod

Az egyik ablakban kikeresed a fájlokat

(Kiterjeszésük: *.001 *.002)

Mert valójában a crc kiterjesztést csak a progi

használja. Ide írja hogy mi volt az eredeti adatai

a fájlnak. Ez alapján ellenörzi.

Kijelölöd az elsőt

Fájl\Fájl eggyesítése

A másik ablakba fogja rakni az elkészült filmet, zenét stb. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegénykém tart az ördögszarvaktól, a tűzokádástól, meg még talán most már attól is hogy megwoodoo-zom :)

 

 

Amúgy innen keletebbre lévők készüljenek. Piszkos nagy szélvihar támadt. :S Visz mindent.

 

Nem tartok tőled. :lol: "Tegyél magadba egy kis unikumot, aztán add vissza az asszonyt." :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szuper! Köszönöm a segítséget, ördög úr. :)
A Pokol információs hálózata csodákra képes. ;)

 

 

Nem tartok tőled. :) "Tegyél magadba egy kis unikumot, aztán add vissza az asszonyt." :)
Mert még nem ismersz elég jól. :)

 

Ácsi, ez az idézet így nem állja meg a helyét. Szinte sérti a fülemet eme hitetlen beszéd.

Nem így lenne a helyes? :

"Add vissza az unikumot és tedd be az asszonyba."

:):lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ácsi, ez az idézet így nem állja meg a helyét. Szinte sérti a fülemet eme hitetlen beszéd.

Nem így lenne a helyes? :

"Add vissza az unikumot és tedd be az asszonyba."

:lol::)

Nem-nem. :) Úgy helyes ahogy Donát írta. Vagyis úgy van a Romawar -ban. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem semmi. Oldie az ördög maga. :lol: Szerintem nem kéne annyira komolyan venni az itteni beírásokat. Donátot meg teljesen megértem, ha felhúzza magát azon ha irdatlan baromságokat ír az ember a gazdaságról amit ő tanul, és nyilván úgy müködik ahogy ő írja. Hálistennek én már felhagytam az egyik párt rettenetes ostobaságainak a szajkózásáról a gazdasági témakörben, főleg globális szinten.

 

Tényleg Donát/Pildi nem tudnátok adni egy linket ahol gazdasági/pénzügyi alapokról lehet olvasni, mert barimira elkezdett érdekelni a téma? A hvg-t olvasom minden héten értem is ,de úgy érzem magam mint a puzzle-kirakóban. A részletek teljesen világosak de még nem értek össze eléggé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg Donát/Pildi nem tudnátok adni egy linket ahol gazdasági/pénzügyi alapokról lehet olvasni, mert barimira elkezdett érdekelni a téma? A hvg-t olvasom minden héten értem is ,de úgy érzem magam mint a puzzle-kirakóban. A részletek teljesen világosak de még nem értek össze eléggé.

 

Linket nem tudok adni, de érdemes olvasni a vg.hu-t ahol elég hiteles és naprakész infók vannak a gazdaságról. Emellett ajánlom figyelmedbe Samuelson könyveit, pl. a "Közgazdaságtan" címűt, amiben meg lehet ismerni az alapokat (jó vastag könyv).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szelet nem szeressem, ettől független jönni fog.

Már zeng egy ideje, most már esik is. Utóbbi már jól jön a kertnek, de holnap azért legyen viszonylag normális idő, mert az egyik kolléganőnél kertipartizunk :lol:

 

Na emberek visszavagyok! :)

Üdv újra itt :) Ha utálsz is otthon lenni, legalább mi itt vagyunk ;)

 

Hétfőtől 13 héten keresztül én is belépek a dolgozó emberek körébe. :) Mellette pedig szakdoga írás... :)

Máris gyakorlat?? A mindenit, még csak most kezdted a sulit, megy az idő :) Majd írjál, hogy megy, kíváncsi vagyok rá :)

Én már böngésztem az órarendet, lesz olyan szombat, amikor egész délelőtt mikro, utána délután meg végig matek... nem bántam volna fordítva, friss aggyal a matekot, mert mikrot legalább már tanultam, az nem lesz kínai. De lesz olyan, amikor matek után infó, szerencsére a nap végén, az bírható lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Linket nem tudok adni, de érdemes olvasni a vg.hu-t ahol elég hiteles és naprakész infók vannak a gazdaságról. Emellett ajánlom figyelmedbe Samuelson könyveit, pl. a "Közgazdaságtan" címűt, amiben meg lehet ismerni az alapokat (jó vastag könyv).

 

 

Köszi.

 

Ody: Én Heinekent iszok de rendesen. :) Annyira jó péntek este iszogatni mikor tudja az ember hogy hol van még a hétfő? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi.

 

Ody: Én Heinekent iszok de rendesen. :lol: Annyira jó péntek este iszogatni mikor tudja az ember hogy hol van még a hétfő? :)

Pont ez benne a jó. :) Én majd holnap fröccsözök egy kis TCW -vel spékelve. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig allergiaügyi szempontból jó lenne egy kis zuhé. Zöld tea hatásai ide vagy oda - tényleg, kösz Pildi a receptet, nálam is mérsékelte a rohamokat -, azért jó lenne, ha valami leverné a pollenszintet.
Nálunk esett rendesen, kicsit le is verte a polleneket. Sajnos ez utóbbi egyre durvább hatású volt most már, így a tea a kezdeti biztató hatás után nálam is csak mérsékelni tudta a tüneteket, bár persze az is számít. Viszont ezután a 2-3 hét masszív zöld tea ivászat után egy ideig biztos nem fogom fogyasztani...

 

 

Linket nem tudok adni, de érdemes olvasni a vg.hu-t ahol elég hiteles és naprakész infók vannak a gazdaságról. Emellett ajánlom figyelmedbe Samuelson könyveit, pl. a "Közgazdaságtan" címűt, amiben meg lehet ismerni az alapokat (jó vastag könyv).
Egyetértek Donáttal, a vg.hu-t én is olvasom, ott hírlevélre is lehet regisztrálni, és akkor e-mailben jönnek a friss hírek minden munkanap. :) Samuelson bácsi könyvéből pedig már én is tanultam, pedig ez még a rendszerváltás előtt volt. :) Jól és egyszerűen magyarázza a makrogazdasági összefüggéseket, érdemes átnézni. :) Esetleg könyvtárban beleleshetnél, ha érdekel a téma.

 

 

Hétfőtől 13 héten keresztül én is belépek a dolgozó emberek körébe. ;) Mellette pedig szakdoga írás... :lol:
Egyszer ezt is el kell kezdeni. :) Szerintem élvezni fogod. :) Én az egyetem utolsó két évében rendszeresen dolgoztam év közben is, hogy legyen pénzem erre-arra. Nem akartam a szüleim nyakán élni már, mert nem voltunk eleresztve anyagilag, és így kevésbé volt alapjuk arra, hogy beleszóljanak a dolgaimba. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk esett rendesen, kicsit le is verte a polleneket. Sajnos ez utóbbi egyre durvább hatású volt most már, így a tea a kezdeti biztató hatás után nálam is csak mérsékelni tudta a tüneteket, bár persze az is számít. Viszont ezután a 2-3 hét masszív zöld tea ivászat után egy ideig biztos nem fogom fogyasztani...

Ja, itt is eleredt végül és meg is lett a hatása. Hat óra óta egyszer sem tüsszentettem. A hétfői kezdet óta eltelt 5000 tüsszentés után olyan jó végre lélegezni. Tegnap már olyan tüsszögésroham tört rám reggel, hogy nem tudtam semmit sem csinálni (még a kávémat sem tudtam meginni), mert kis híján fél órán át (nem vicc, nem túlzás!) ment a hapci. A végén már vér folyt az orromból, feldagadtak a szemeim, lángolt a testem és majdnem összeestem, olyan erőtlen lettem :para: Ennyire durván még sosem tört rám. Aztán szerencsére elmúlt, megittam a teámat, meg egy pohár kálciumot mellé, benyeltem a bogyómat és a nap hátralévő részében már csak a szokásos döglés volt. De az a félóra rémálom volt.

Most viszont nagyon jól érzem magam, hála az esőnek. Igaz, fáj az orrom, mert kívül-belül sebes, de hát istenem, inkább ez, mint hapcihaoci :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De forró lett itt a napokban a hangulat, hát így hagyjon itt az ember titeket? :)

 

Elég vegyes érzések keringenek bennem a gólyatáborról..

A diákok részéről k*rvanagy volt, hatalmas bulik voltak és sok jó arccal ismerkedtem meg. Nem voltam csont részeg azért egyszer se, de a másnapot csak két Redbullal tudtam kibírni.

 

Csak aztán a szervezők részéről uhh.. leírhatatlan.

Kezdjük ott hogy indulás előtt 3 órán keresztül kellett araszolgatni az iskolában, csak hogy kiadják a számlát a befizetésről. És semmit nem utálok jobban mint órákon keresztül sorban állni, úgy hogy nem tudod hogy a hét melyik napján kerülsz sorra, de komolyan. Rossz szervezés volt minden felől az biztos, de ez még elviselhető volt.

A kaja okés volt, tipikus menza kaja, túl lehetett élni. Csak az volt a gond hogy hatkor volt mindig vacsora, és 15 óra múlva volt csak a reggeli, büfé meg csak félig volt.

Szóval a büfé. Kaját nem árultak(csak mellette gyrost, de megsúgta az egyik róka hogy egy az egyhetes hús melegítik mindig fel, szóval onnan nem ajánlott venni), csak pia, de az baromi drága volt a tábor árához képest. Az ismerőseim legtöbbje mind azt mesélte hogy ugyanennyiért, tehát 15 ezerért ők non-stop ingyen sört és rövidet kaptak, nálunk meg volt 300-ért a sör, a rövidek meg 4-600 körül voltak. És mindezt ráadásul úgy, hogy illegálisan árultak, naponta kétszer kijött általában a rendőrség - csak mindig bezárták a bazárt gyorsan ha látták közeledni a rendőröket. Egyszer megpróbálkoztak számlát adni a vásárlás után hogy hivatalosabbnak tűnjön a dolog, de ha azt nem ilyen műanyag játékpénztárgéppel gyártották, nem tudom mivel. Szóval összejött nekik csak a büféből pár millió.

 

Amitől bekészültünk, hogy a harmadik napon bejelentették hogy nem fizetik a hazautat, mindenki oldja meg ahogy tudja, hisz csak 100 kilométerre van Szeged Pesttől. Mindezt úgy hogy a hivatalos levélben az állt hogy az ár tartalmazza a hazautat!

Aztán jött az újabb pofon. Az állomásig busszal kell menni, és mivel természetesen azt se fizetik ki, ajánlották a taxit hogy ők megbeszélték a társasággal és fejenként 200-ból kivisznek mindenkit a vonathoz, így 50 forinttal kevesebbel megúszhatjuk. Hát persze, megérkeztünk és mondja a pali ötszáz lesz fejenként! Akkor már totál készen voltunk.

20 forinton múlott hogy ne tudjak hazamenni, más meg ott koldult az állomáson.

Ennyit a szervezésről.

 

A rókák nagyrésze hatalmas arc volt, mindegyik ott rohangált pucéran a táborban kezükbe a sörrel. :D A tábor fénypontja pedig mindenféleképpen a meztelen gólyalányok voltak, nem egy vetkőzött anyaszült meztelenre. :para:

A gond itt a biztonságiakkal volt, akik szintén egyetemisták voltak. Volt hogy egy lánnyal ültünk a padon és dumáltunk, odajött hozzánk egy totálkáros biztiboy és elkezdte a csaj haját simogatni meg beszólogatni. Amikor ezt szóvá tettem, rögtön jött hogy most szétveri a fejemet és hozza a többieket is. Ott állt a többi biztonsági is, azok meg nem hogy őt állították volna le, de még engem akartak kidobni a táborból, meg persze szokásos módon szétverni a fejemet.

Másnap összefutottam az egyik tök jófej biztonságival aki akkor nem volt ott, de már előtte dumáltam vele, és mondja hogy hallotta hogy nagy arcom volt, és hogy fogjam be a pofám mert nekem nincs jogom egy rókával vitatkozni, mert mindig nekik van igazuk, és ha sokáig pattogok ők elintézik hogy szar legyen nekem a táborban. Így valami iszonyat patthelyzetbe kerültem, azt nem akartam hogy évekig szívassanak így próbáltam befogni a szám.

És ez nem csak velem történt, a többiek is szépeket meséltek. Szánalmas hogy néhányan csak úgy tudják magukat kiélni hogy játszák a sheriffet az egyetemi gólyatáborban, mint ha valami fogolytáborban lennének.

 

De mondom a hangulat az valami elképesztő volt, nem bántam meg hogy elmentem, sőt.. csak azért belekerült mindennel együtt 30(!) rugóba az egész, annyiból pedig megváltanám a fél világot.

 

 

Pildinek neked meg kösz a tippet a zöld-teáért, segített. Iszonyat kijött rajtam végig az allergia, a legrosszabb a hazaúton volt, nyitott ablak mellett utazni a gazok mellett másfél órán keresztül nem volt kifizetődő, olyan piros volt a szemem mire beértünk a Nyugatiba mint valami zombinak. Csak ilyen Pickwick zöld-tea volt itthon sajnos, de ezzel is javult a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tábor fénypontja pedig mindenféleképpen a meztelen gólyalányok voltak, nem egy vetkőzött anyaszült meztelenre. :D

 

Ez valamilyen tradíció hogy az ártatlan 18 éves lányokat meztelenre vetkőztetik gólyatáborokban? Nem egy ilyen esetről hallok most már..

Anno nálunk csak fürdőruhás iszap birkózás volt, ami szerintem még belefér.

 

És akkor felveszik mobillal , és szépen felkerülnek a netre ahogy a pucér feneküket mutogatják. Szép ez a 21. század mondhatom. :):para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.