Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Alaplap és winchi nem bírják el egymást? A program lemezek amikkel telepítettél mikoriak? (Nekem 5-6 éves gyári CD és DVD telepítők nem voltak hajlandóak normálisan telepedni, mert elkopott a korong.)

 

 

Szintén számítógépes kérdés: Hiba monitorának a fényerejét csak szoftveresen lehet levenni (valamelyest hardverileg is, de az kevés). Ha ki van húzva a konnektorból, spórol az árammal és sötét, ha be van dugva, akkor meg világít nagyon. A gondom, hogy minden egyes bekapcsoláskor (pedig csak hibernálni szoktam, nem is kapcsolom ki!) visszaugrik max fényerőre. Lejjebb veszem, de amint berakom a konnektorba, visszaugrik maxra. Nem lehetne valahogy ott tartani szembarát szinten?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, váltsunk le valamit, ami több ezer éven át bevált, természetünk és létünk része, valamire, ami nem is működik, abszolút idegen tőlünk és amúgy is csak vágyálom. Hajrá, alapozz csak nyugodtan, de úgy veszem észre, te sem töröd össze magad azzal, hogy megszabadulj anyagi javaidtól. Sőt, határozottan emlékszem, hogy panaszkodtál már bizonyos anyagi javak meg nem létéről :P :P
Bevált? Működik?

Szerinted általános elégedettség uralkodik a világon? Nincs nyomor, nincs éhezés, nincs kilátástalanság? A Rózsadomb tetején és Rockefeller holdudvarában biztos nem.

Nyersanyagforrásainkat több száz éve ugyanarra alapozzuk? Igen. Igazságos elosztás van a világon? Nem. Mindent a pénz ural. Ha gazdag vagy, vagy gazdag családba születsz máris hatalmas előnnyel indulsz. Gizda kölkének apuci megveszi a BMW-t, míg az ellentétes oldalon évtizedek kemény munkájával és megvonásokkal tudsz csak max használt kocsihoz jutni.

Olyan érzése van már az embernek, hogy direkte visszafogják mind a szellemi fejlődést mind pedig a materiális dolgok megszületését. Új szabadalmakat söpörnek félre, ha az sérti egy jól jövedelmező cég érdekeit ( főleg nyersanyagkitermelőkre célzok most). Az alter. energiaforrások nem jutnak az egyről a kettőre, pedig azokat használva rögtön egy új szintre léphetne a társadalmi fejlődés és magának az emberiség viszonya a világához melyben él. Lehet, hogy a világegyetemhez képest maga az emberiség létezése nem több mint ezredmásodperc töredéke, de maga az emberi elme és a lélek ennél többre képes, hogy leragadjon egy olyan struktúránál mely egymás kiszipolyozásán alapszik. Fenntart egy olyan rendszert melynek valódi haszonélvezői csupán csak alig egy százalékát teszik ki az emberiségnek.

 

Noh, a többit megtartom magamnak, mert már késő van a magvas gondolatokhoz megint :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alaplap és winchi nem bírják el egymást? A program lemezek amikkel telepítettél mikoriak? (Nekem 5-6 éves gyári CD és DVD telepítők nem voltak hajlandóak normálisan telepedni, mert elkopott a korong.)

Alig pár hetes, szintén gyári CD, de időközben megoldottam ezt a problémát. :D

 

Viszont továbbra is iszonyúan szaggatnak a filmek a BS-Playeren, pedig a Catalyst felrakása után elvileg nem volna szabad. :P Videókártya hiba pedig kizárt, mert tegnap tesztelték le, ráadásul nem egy régi és nem egy olcsó darab.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Te adtad meg a választ a problémára. Nyugati jólétet kell elérni és akkor szélsőségesek jó eséllyel nem kerülnek hatalomra. Ennyi az egész. Akinek van mit ennie, van hol laknia jól el van a béréből annak mondhatják az ideológiát. A másik, hogy nem véletlen a kötelező okaktás. Elég sokat tanulhatott Nyugat-Európa a Hitler érából. Az meglepett, hogy Hitler mellé a német középosztály állt, mert pont ez a társadalmi réteg az akit nem lehet hülyíteni(öntudatos , a véleménye mellett kiálló emberek). Ettől a rétegtől szoktak rettegni a diktárorok. Ennek utánanézek kezd érdekelni. Én meg voltam róla győződve, hogy a tanulatlan melósréteg állt melléjük, a másik fele meg kommunista volt. Mert a világgazdasági válság miatt milliók voltak munka nélkül és hát először mindig a melóst külsdk el. Talán az miatt is gondolhattam, hogy Himmler csirketenyésztő volt, vagy hogy az SS-be sem az értelmiségi került mint közlegény. De lehet hogy tévedek. Utánanézek, mert akkor gáz van. Mondjuk tavaly az EP-be is került szélsőjobboldali képviselő, és jóléti országokból.

 

 

Frenkie: Én itt azért különválasztanám Hitlert és Lenint. Hitler kifejezetten a német középosztályhoz szólt és nekik köszönhetően került hatalomra, mig Lenin volt az aki az 'elnyomott munkások' vállán került pozicióba. Amikor ő megjelent a kapitalizmus még egészen más volt: még nem létezett a megerősödöt középosztály (Oroszországban pláne nem), ami miatt ma már ezt nehéz lenne keresztülvinni. Lenin korában az átlag munkás a szószoros értelmében az éhhalál szélén élt. Nem az volt a problémája hogy nem tud ezt vagy azt venni amit a másik tud, hanem hogy egyáltalán tud-e valamit venni. Elég csak megkérdezni nagyszüleinket hogy éltek, már ott látni fogjuk hogy az életszonvonal nálunk is ugrott egy nagyságrendet (pedig nálunk még nem éltek olyan rosszul mint Oroszországban). Ma már viszont a többség alsó-középosztálybeli. És pont azért nem akarna semmiféle forradalmat mert van vesztenivalója. Ma már kevés szó esik róla, de '56 sincs, ha a Rákosi korszakban a tömegek nem élnek mélynyomorban (a forradalmat inditó értelmiségiek gyakorlatilag az első puskalövés után eltüntek és a harcokat konkrétan a kilátástalan munkások csinálták végig).

 

És ha megnézed Ausztriában már egy buszsofőr is eltud látni egy három fős családot, ugyhogy a feleségnek már dolgoznia se kell (konkrétan láttam ilyet). Ettől mi még rohadt messze vagyunk, de az látszik, hogy a jólét az egyes válságok körül jelentkező buktatók ellenére -amik voltak és lesznek is- nőni fog. És senki nem fog forradalmat inditani azért, mert még nincs iPhone 4-e, mig a szomszédnak meg van. A látványos, rendszert döntő forrongáshoz ennél több kilátástalanság kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: a középosztály akkor és most eléggé mást jelentett. Akkoriban elsősorban a polgárosodott városi lakosságot értették alatta. Nem voltak gazdagok, de a melósnál jobban ment. Ez nem jelenti azt, hogy ne lettek volna melósok a "rajongók közt", de Hitler azt karolta fel, ami ideológiailag akkor a középosztály sajátja volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: a középosztály akkor és most eléggé mást jelentett. Akkoriban elsősorban a polgárosodott városi lakosságot értették alatta. Nem voltak gazdagok, de a melósnál jobban ment. Ez nem jelenti azt, hogy ne lettek volna melósok a "rajongók közt", de Hitler azt karolta fel, ami ideológiailag akkor a középosztály sajátja volt.

 

 

Értem, köszi. Mindig tanul újat az ember. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes volt visszaolvasni!

Apró csodák az életben, ma este kimentem a tescoba, mivel épp jegyzőkönyvet szerkesztek, négy órám ment el agörbék megszerkesztésével és elfogyott a celluxom. Nah felszállok a buszra, leül mellém egy cigány. Szerettem volna leszállni, így jól nevelten megkérdeztem, hogy:

-Ne haragudj leszállsz a következőnél, ha nem, akkor összébb huzodsz, hogy kiférjek?

--Nem, nem szállok le!- Motyogta csodálkozva, majd kiengedett és még a leszállás jelzőt is megnyomta, majd hozzá tette, hogy magyar nem szokott vele ilyen kedves lenni.

Nem értem, attól, hogy a többségükért nem rajongok, attól miért kéne rögtön bunkónak is lennem?! Igyekszem udvarias lenni, vagy emberségesen bánni, hátha jobb helyen hallgathatom az angyalok kórusát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bevált? Működik?

Szerinted általános elégedettség uralkodik a világon? Nincs nyomor, nincs éhezés, nincs kilátástalanság? A Rózsadomb tetején és Rockefeller holdudvarában biztos nem.

Nyersanyagforrásainkat több száz éve ugyanarra alapozzuk? Igen. Igazságos elosztás van a világon? Nem. Mindent a pénz ural. Ha gazdag vagy, vagy gazdag családba születsz máris hatalmas előnnyel indulsz. Gizda kölkének apuci megveszi a BMW-t, míg az ellentétes oldalon évtizedek kemény munkájával és megvonásokkal tudsz csak max használt kocsihoz jutni.

Olyan érzése van már az embernek, hogy direkte visszafogják mind a szellemi fejlődést mind pedig a materiális dolgok megszületését. Új szabadalmakat söpörnek félre, ha az sérti egy jól jövedelmező cég érdekeit ( főleg nyersanyagkitermelőkre célzok most). Az alter. energiaforrások nem jutnak az egyről a kettőre, pedig azokat használva rögtön egy új szintre léphetne a társadalmi fejlődés és magának az emberiség viszonya a világához melyben él. Lehet, hogy a világegyetemhez képest maga az emberiség létezése nem több mint ezredmásodperc töredéke, de maga az emberi elme és a lélek ennél többre képes, hogy leragadjon egy olyan struktúránál mely egymás kiszipolyozásán alapszik. Fenntart egy olyan rendszert melynek valódi haszonélvezői csupán csak alig egy százalékát teszik ki az emberiségnek.

 

Noh, a többit megtartom magamnak, mert már késő van a magvas gondolatokhoz megint :D

 

Az alternativ energiaforrás nem a földön terem. Pont az a baj vele és pont ezért kellenek a szabadalmak, mert gépek segitségével lehet csak valamiből konvertálni. De ezen gépek gyártói nem fogják piszkosul megszedni magukat egy átállásnál, mi? Áh, dehogy. Az hogy jelenleg az alternativ energiákon dolgozó cégek nagyrésze milliárdos nagycég puszta véletlen. Ott van pl. a New Energy Technology Inc.. Azzal kisérleteznek, hogy a mozgási energiát elektromossággá alakitsák, és több helyen be is vezették (pl. egy Burger King elött, ahol az elhaladó autók termelik meg az elektromosságot). Milliós bevételeik lettek belőle. De a főnökök biztos nem vesznek a fiaiknak BMW-t belőle. Áh, nem ők nem olyanok. Ők direkt az útpadkára teszik ki a gyereküket, nehogy a társadalmi különbségek tovább nőjenek.

A magyar tulajdonú Solar Energy Sytems Kft. 399 millió Forint EU támogatást kapott, hogy még egy napelem gyártó üzemet hozzanak létre, ami nagyjából belövi hogy mekkora pénz van az iparágban. De a Solar Energy Systems főnökei bizonyára ferences rendi szerzeteseket meghazudtoló szerénységü barlanglakásokban laknak és eszük ágában sincs a céget aszerint müködtetni, hogy nekik sok pénzük legyen. Ők sem olyanok. Pont ahogy a BudaSolar se és a milliónyi cég szerte a világon, akik az alternativ energiaforrásokból élnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó magyar napelemgyártás. Van nekem egy napfényes nyugati nagy ablakom, meg van egy laptopom ami az áramfogyasztásom jelentős részét képviseli. Szerintetek kb mikor fog valaki végre olyan napelemet gyártani, amit rátappancsozok az ablakra és estére megtölti a gépet szuflával? Akkumulátor ugye van, meg töltő kábel is van, csak egy napelem kéne, amibe bedughatom a hálózati csatlakozót :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bevált? Működik?

Te magad is írtad, több ezer éve ilyenek vagyunk. Az én olvasatomban, ha valami több ezer évet átvészel, az bevált és működik. Ellenben ugye a mesterséges egyenlőséggel, ami hány évet is vészelt át? Ja, hogy rendre kudarcba fullad minden próbálkozás az első száz évében? Nem hiszem, hogy véletlen lenne.

 

Szerinted általános elégedettség uralkodik a világon? Nincs nyomor, nincs éhezés, nincs kilátástalanság? A Rózsadomb tetején és Rockefeller holdudvarában biztos nem.

Szerinted én írtam ilyet, vagy tényleg így gondolom? :D Ez volt a hónap poénja, pedig még csak hetedike van :P

 

Ha gazdag vagy, vagy gazdag családba születsz máris hatalmas előnnyel indulsz. Gizda kölkének apuci megveszi a BMW-t, míg az ellentétes oldalon évtizedek kemény munkájával és megvonásokkal tudsz csak max használt kocsihoz jutni.

Nem te írtad, hogy az anyagi javak nem számítanak? Akkor mit érdekel, hogy Kis Gizda BMW-t vesz a fiacskájának, Gipsz Jakab meg használt Skodát? Nekem meg még TV-m sincs, a húgomnak a szomszéd szobában meg DVD-je is van, és még ez sem izgat igazán, pedig érzékelhető némi egyenlőtlen elosztás kettőnk között. Ezek szerint én közelebb állok a te utópiádhoz, mint te magad, pedig én nem hiszek benne :P Igen, vannak gazdagok, vannak szegények, pénzzel működik a világ. Tény.

Szerintem ez a világ/ország csak úgy tudna fejlődésnek indulni, ha végre mindenki azt nézné, milyen van és mit tudna még hozzá tenni a világ értékéhez, semmint azt lesni, milyen van a másiknak és mit tudna elvenni tőle. Na, akkor beszélhetünk szellemi fejlődésről. De amíg Kis Gizda kölkének B?W-je fontosabb, addig szerintem ilyen átszellemülés veszélye nem fenyeget minket :P Őszintén szólva, én nem is bánom, ezt a világot már egész megszoktam ebben a formában :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alternativ energiaforrás nem a földön terem. Pont az a baj vele és pont ezért kellenek a szabadalmak, mert gépek segitségével lehet csak valamiből konvertálni. De ezen gépek gyártói nem fogják piszkosul megszedni magukat egy átállásnál, mi? Áh, dehogy. Az hogy jelenleg az alternativ energiákon dolgozó cégek nagyrésze milliárdos nagycég puszta véletlen. Ott van pl. a New Energy Technology Inc.. Azzal kisérleteznek, hogy a mozgási energiát elektromossággá alakitsák, és több helyen be is vezették (pl. egy Burger King elött, ahol az elhaladó autók termelik meg az elektromosságot). Milliós bevételeik lettek belőle. De a főnökök biztos nem vesznek a fiaiknak BMW-t belőle. Áh, nem ők nem olyanok. Ők direkt az útpadkára teszik ki a gyereküket, nehogy a társadalmi különbségek tovább nőjenek.

A magyar tulajdonú Solar Energy Sytems Kft. 399 millió Forint EU támogatást kapott, hogy még egy napelem gyártó üzemet hozzanak létre, ami nagyjából belövi hogy mekkora pénz van az iparágban. De a Solar Energy Systems főnökei bizonyára ferences rendi szerzeteseket meghazudtoló szerénységü barlanglakásokban laknak és eszük ágában sincs a céget aszerint müködtetni, hogy nekik sok pénzük legyen. Ők sem olyanok. Pont ahogy a BudaSolar se és a milliónyi cég szerte a világon, akik az alternativ energiaforrásokból élnek.

Hát elég nagy baj, hogy ilyenek. Ezért is kéne a fejekben is változás. Jut eszembe, már a tv-ben is serényen reklámozták a Hülyeség kora című filmet, neten fellelhető már régóta, érdemes megnézni. Pont idepasszol.

 

 

Te magad is írtad, több ezer éve ilyenek vagyunk. Az én olvasatomban, ha valami több ezer évet átvészel, az bevált és működik. Ellenben ugye a mesterséges egyenlőséggel, ami hány évet is vészelt át? Ja, hogy rendre kudarcba fullad minden próbálkozás az első száz évében? Nem hiszem, hogy véletlen lenne.

 

 

Szerinted én írtam ilyet, vagy tényleg így gondolom? :D Ez volt a hónap poénja, pedig még csak hetedike van :P

 

 

Nem te írtad, hogy az anyagi javak nem számítanak? Akkor mit érdekel, hogy Kis Gizda BMW-t vesz a fiacskájának, Gipsz Jakab meg használt Skodát? Nekem meg még TV-m sincs, a húgomnak a szomszéd szobában meg DVD-je is van, és még ez sem izgat igazán, pedig érzékelhető némi egyenlőtlen elosztás kettőnk között. Ezek szerint én közelebb állok a te utópiádhoz, mint te magad, pedig én nem hiszek benne :P Igen, vannak gazdagok, vannak szegények, pénzzel működik a világ. Tény.

Szerintem ez a világ/ország csak úgy tudna fejlődésnek indulni, ha végre mindenki azt nézné, milyen van és mit tudna még hozzá tenni a világ értékéhez, semmint azt lesni, milyen van a másiknak és mit tudna elvenni tőle. Na, akkor beszélhetünk szellemi fejlődésről. De amíg Kis Gizda kölkének B?W-je fontosabb, addig szerintem ilyen átszellemülés veszélye nem fenyeget minket :P Őszintén szólva, én nem is bánom, ezt a világot már egész megszoktam ebben a formában :P

Több ezer éve a kizsákmányolás vált be, hogy pontosítsunk.

 

Nem, nem írtál, de annyira védted a mai állapotokat, hogy simán leszűrhettem ezt belőle.

 

 

Az anyagi javakon a pénz halmozás értem, nem azt, hogy most dobjunk ki minden technikai vívmány a kukába és uzsgyi a barlangba :P

Mindenki számára elérhetővé kéne tenni a szükséges eszközöket.

 

 

"Szerintem ez a világ/ország csak úgy tudna fejlődésnek indulni, ha végre mindenki azt nézné, milyen van és mit tudna még hozzá tenni a világ értékéhez, semmint azt lesni, milyen van a másiknak és mit tudna elvenni tőle."

 

Na ez szóról szóra így igaz.

 

 

 

Más. Még a Hitler-Sztálin pároshoz. Minő véletlen, de pont a Spektrumon éjfél körül róluk megy egy több részes műsor. :D Tegnap is érdekes összefüggéseket hoztak fel kettőjük állapotával :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, nem írtál, de annyira védted a mai állapotokat, hogy simán leszűrhettem ezt belőle.

Én nem védem, hanem elfogadom. Nem mindegy. :D Elfogadom, hogy az emberiség ilyen és csak ilyen körülmények között tud létezni, és ezen semmi sem fog változtatni, mert természetünknél fogva vagyunk ilyenek. És ahogy az oroszlánt sem lehetne réparágcsálásra szoktatni, úgy minket sem lehet átformálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát elég nagy baj, hogy ilyenek. Ezért is kéne a fejekben is változás.

 

De ők nem ilyenek hanem ez igy müködik. Vegyünk egy példát: süt a nap és mi ezt energiává akarjuk alakitani. Te tudod hogy kell? Tudsz olyan műszert csinálni ami át tudja alakitani? Gondolom nem és nem. De valamiért elvárnád, hogy neked ezt ingyen odaadják. Csak az a bökkenő, hogy aki legyártja az szeretne mondjuk holnap kaját venni, plusz kifizetni a gyár költségeit, mert a napkollektor nem a fán terem. Ahhoz egy csomó embernek dolgoznia kell, pedig lehet hogy a gépkezelő szivesen golfozna ezalatt a riviérán. Nincs itt semmi baj az emberekkel: ami történik az a munkamegosztás, ami az őskor óta müködik. Régen a cserekereskedelem idején jöttek rá az emberek, hogy nem kell mindenkinek mindent csinálnia. Nem kell házépitőnek, fazekasnak, mezőgazdasági termelőnek stb. lenni egyszerre. Elég egy valamit csinálni, de az legyen olyan ami hasznos a többieknek és akkor azt be tudod cserélni. Pl. csinálsz sok fazekat, ami másokat érdekel és akkor a termelő ad érte répát, a nádkészitő tetőt és igy tovább. Azóta átvonult rengeteg gazdasági rendszer meg felfogás, de az alapok sosem változtak. Egyetlen látszolag nagy változás, hogy van egy közös váltó a pénz, de az alap-gondolaton ez nem változtatott. Most is csinálni kell alami olyat ami hasznos a többi embernek, cserébe neked nem kell asztalosnak lenned, nem kell tudnod számitógépet összeraknod a semmiből, nem kell papirzsebkendőt gyártanod, nem kell levágnod a csirkét és megkopasztanod, és nem kell gyalog bemenned mindenhová hanem mehetsz busszal. Oh, és cserébe akár napkollektort is kaphatsz azoktól, akik azt csinálják, akik cserébe szintén nem kell millió mást csinálniuk.

 

Az a világ, amit te képzelsz, ahol nem kell a többség számára hasznos dolgot csinálni ahhoz, hogy mások munkáit élvezhesd az egy mesevilág.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem védem, hanem elfogadom. Nem mindegy. :D Elfogadom, hogy az emberiség ilyen és csak ilyen körülmények között tud létezni, és ezen semmi sem fog változtatni, mert természetünknél fogva vagyunk ilyenek. És ahogy az oroszlánt sem lehetne réparágcsálásra szoktatni, úgy minket sem lehet átformálni.

 

És hát az oroszlánoknak is újra kéne gondolniuk az egészet: mi az hogy nincs mindenkinek ingyen-zebra. Mi az hogy ha valaki egy jó helyre születik, akkor egy csomó kajája lesz, más meg éhenhal. És milyen már, hogy a gyenge him oroszlánokat simán el lehet üldözni a falkától. Ez a csúnya csúnya valóság. Nem kapitalisták ezek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha gazdag vagy, vagy gazdag családba születsz máris hatalmas előnnyel indulsz. Gizda kölkének apuci megveszi a BMW-t, míg az ellentétes oldalon évtizedek kemény munkájával és megvonásokkal tudsz csak max használt kocsihoz jutni.
Amikor pár hónapja lehúzódott egy régi osztálytáram(amúgy roma) az útról egy ezüst luxusautóval akkor én is belegondoltam hogy mit tett ő nálam többet azért hogy 18 évesen ilyet vezethessen, de gyorsan kivertem a fejemből a gondolatot

Mert hát mi másért ha nem azért tanul az ember hogy a gyerekeinek mindent megadhasson, ha tehetném akkor az én fiam is bmwt kapna majd. Szóval ez épp így van jól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor pár hónapja lehúzódott egy régi osztálytáram(amúgy roma) az útról egy ezüst luxusautóval akkor én is belegondoltam hogy mit tett ő nálam többet azért hogy 18 évesen ilyet vezethessen, de gyorsan kivertem a fejemből a gondolatot

Mert hát mi másért ha nem azért tanul az ember hogy a gyerekeinek mindent megadhasson, ha tehetném akkor az én fiam is bmwt kapna majd. Szóval ez épp így van jól.

Nekem van egy olyan érzésem, hogy aki ilyen ajándékokat vásárol az nem a tanulmányai miatt jutott el odáig :chainsaw: Tisztelet a kivételnek.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem van egy olyan érzésem, hogy aki ilyen ajándékokat vásárol az nem a tanulmányai miatt jutott el odáig :chainsaw: Tisztelet a kivételnek.
Szerintem eltúlzod az arányt, azért nincsenek a bűnözők döntő többségben ebben a rétegben, és általában tanult emberek.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie. A Star Trek világában nincs pénz. :fuckoff: Esetleg nyergelj át oda egy transzporterrel. Egész nap otthon ülnél és adnád a parancsot a gépnek, most éppen mit kérsz: sört, bort, pacalt. :angry: Aztán bemész a holoszobába, és holonőkkel játszadozol kicsit. :chainsaw: Hosszú és eredményes életet! :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie. A Star Trek világában nincs pénz. :angry: Esetleg nyergelj át oda egy transzporterrel. Egész nap otthon ülnél és adnád a parancsot a gépnek, most éppen mit kérsz: sört, bort, pacalt. :fuck2: Aztán bemész a holoszobába, és holonőkkel játszadozol kicsit. :chainsaw: Hosszú és eredményes életet! :D

Nana, csak a Föderációban nincs pénz, a többi bandában van (általános fizető eszköz az aranyozott latínum). :angry: Bár Oldit ismerve, előbb kötne ki a Ferenginaron, mint, hogy a Föderációban becsületes emberként megéljen. Tudod, ott olyan szép az élet, hogy nem lenne mit szidni, a Vagyongyűjtés Szabályait meg mégis csak rászabták :fuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek kb mikor fog valaki végre olyan napelemet gyártani, amit rátappancsozok az ablakra és estére megtölti a gépet szuflával?

Nem lehet olyan messze, öcsém most olyan mobilt vette, amelyiknek a hátulja napelemes, és úgy is lehet az aksiját tölteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na nekik csak csitt. Az utolsó bekezdés mindent elmond.

 

 

Amúgy a tisztelt MTA már szépen mossa a felelősök kezeit. Kimondta, hogy no pánik, itt kérem szépen egy éven belül Paradicsomi állapotok lesznek azon a területen. (erős sarkosítással fogalmaztam, tudom, de ez jön le az egészből) Lassan kezet lehet csókolni a MAL tulajainak, hogy nem döglöttek meg többen. :chainsaw:

Amúgy hogy hogy még szabadlábon vannak ezek a "gyilkosok"? Elég sokan kérdezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na remek, a románok azt akarják , Magyarország fizessen a Románia területén ért vörös iszap károkat...

http://www.boon.hu/hirek/magyarorszag/cikk...1007-0149183837

 

Hírolvasáskor nyugodtan lehet, sőt ajánlott finoman szelektálni, aszerint hogy mivel foglalkozik az ember. Ez pl. tipikusan olyan hir, aminek semmi valós következménye nem lesz. Újfent kiderült hogy sok a hülye politikus, de ha valami, akkor ez nem hir.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na nekik csak csitt. Az utolsó bekezdés mindent elmond.

 

 

Amúgy a tisztelt MTA már szépen mossa a felelősök kezeit. Kimondta, hogy no pánik, itt kérem szépen egy éven belül Paradicsomi állapotok lesznek azon a területen. (erős sarkosítással fogalmaztam, tudom, de ez jön le az egészből) Lassan kezet lehet csókolni a MAL tulajainak, hogy nem döglöttek meg többen. :chainsaw:

Amúgy hogy hogy még szabadlábon vannak ezek a "gyilkosok"? Elég sokan kérdezik.

Ahelyett, hogy fröcsögsz, talán nézz utána a dolgoknak. Ha hibásak, meg kell őket büntetni, de gyilkosozni miért kell könyörgöm... Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahelyett, hogy fröcsögsz, talán nézz utána a dolgoknak. Ha hibásak, meg kell őket büntetni, de gyilkosozni miért kell könyörgöm...

Miért, akkor kik? Tudták, hogy hibás a gát, tudták hogy felelőtlenséget tesznek és emiatt emberek haltak meg......nehogymár még véd őket az ég szerelmére. Kínában már az ilyeneket fellógatják pedig nem egy elmaradott ország. Összedőlt az áruház hanyag építkezés miatt, többen meghaltak? Még aznap viszik börtönbe a felelősöket. Gyilkolni nem csak saját kezűleg lehet.

 

Amúgy érdekes, mert kitettek egy képet a Google Earthből és már azon is látszik, hogy a gáton súlyos sérülés jelei mutatkoznak. Tegnap le is csekkoltam és hát tény és való, nem nehéz észrevenni, pedig azt több tízezer kilométerről fotózták. Itt meg méterekről láthatták a bajt de mégse tettek semmit ellene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, akkor kik? Tudták, hogy hibás a gát, tudták hogy felelőtlenséget tesznek és emiatt emberek haltak meg......nehogymár még véd őket az ég szerelmére. Kínában már az ilyeneket fellógatják pedig nem egy elmaradott ország. Összedőlt az áruház hanyag építkezés miatt, többen meghaltak? Még aznap viszik börtönbe a felelősöket. Gyilkolni nem csak saját kezűleg lehet.

 

Amúgy érdekes, mert kitettek egy képet a Google Earthből és már azon is látszik, hogy a gáton súlyos sérülés jelei mutatkoznak. Tegnap le is csekkoltam és hát tény és való, nem nehéz észrevenni, pedig azt több tízezer kilométerről fotózták. Itt meg méterekről láthatták a bajt de mégse tettek semmit ellene.

Én nem védem őket, de Te már megint mindent tudsz, mi miért történt. Úgy volt és kész, direkt nem tettek semmit. Ettől még lehet igaz is, de az az igazság, hogy ezt nem tudhatod, csak találgatsz. Meg kell várni mit mondd a vizsgálat. Ha valóban ők a hibásak akkor példásan meg kell büntetni őket. Gondlom ez a dolog nem olyan egyszerű, hogy ránéznek egy műholdképre, mert akkor már a börtönben csücsülnének.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem védem őket, de Te már megint mindent tudsz, mi miért történt. Úgy volt és kész, direkt nem tettek semmit. Ettől még lehet igaz is, de az az igazság, hogy ezt nem tudhatod, csak találgatsz. Meg kell várni mit mondd a vizsgálat. Ha valóban ők a hibásak akkor példásan meg kell büntetni őket. Gondlom ez a dolog nem olyan egyszerű, hogy ránéznek egy műholdképre, mert akkor már a börtönben csücsülnének.
Hát lehet, hogy most csalódást okozok neked, de eme tényeket nem én találtam ki. Ott helyben végeztek vizsgálatot a tragédia után és számos helybéli adott információt. vagy tán hazudnak szerinted? Olvass híreket. :chainsaw:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát lehet, hogy most csalódást okozok neked, de eme tényeket nem én találtam ki. Ott helyben végeztek vizsgálatot a tragédia után és számos helybéli adott információt. vagy tán hazudnak szerinted? Olvass híreket. :chainsaw:
Hol van ez a cikk?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.