Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Donát, Pildi, Bomarr: Most eszemben van a kérdés amit már hónapok óta szeretnék feltenni. Ki és miért találta ki az államkötvényt? Mi köze az államkötvénynek az államadóssághoz?

Azaz miért nem úgy müködik a dolog, hogy egy állam felvesz mondjuk 5 milliárd dollárt az IMF-től, ezt a pénzt ráutalják egy számlára majd az adott állam ezt törleszti mondjuk havonta. Hogy kerül a képbe az államkötvény?

Azért jutott ez eszembe mert azt olvastam hogy a befektetők finaszírozzák a magyar államadóságot úgy hogy magyar államkötvényeket vásárolnak. De ezzel hogy finanszírozzák? Gondolom ők azért veszik, hogy hozamot termeljen nekik.

Meg ugye ott van az hogy Kinának 2500 milliárd dollár tartaláka van ami amerikai államkötvényekben van. Bedöntheti ezzel az Usát? Ha igen miért engedte ezt az USA?

Szóval mi az összefüggés az államkötvény és az államadósság között?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegyük fel, hogy egy országnak van 500 millió $ bevétele, és 550 millió $ kiadása. A kettő különbözete az államháztartási hiány, ami évről évre növeli az államadósságot. Ha az ország első évéről van szó, akkor az államadósság megegyezik az államháztartási hiánnyal, azaz 50 millió $-ral. Ha az állam tíz éve áll fent, és minden évben 50 milliónyi deficittel rendelkezik, (és mondjuk nem törleszt, nincs kamat, stb), akkor 10 év alatt az államadóssága 500 millióra nő.

 

Na most, attól, hogy az állam deficites LEHET, pénzre még szüksége van a maradék 50 millióhoz, hiszen valahogy ki kell fizetnie az 550 milliónyi kiadást (500 millió a bevétel ugye). Ennek a finanszírozására hozták létre az államkötvényt, amit vásárolhatnak magyar/külföldi befektetők is. Az államkötvény lényege: a befektető megveszi, fix hozamra, és X idő múlva kamatostól visszakapja. Például:

 

A befektetők 50 millió $-nyi állampapírt vásárolnak, 10%-os kamatra, amit 5 éven belül kell visszafizetnie az államnak. Ez esetben az állam ebben a pillanatban megkapja az 50 millió $-t, amit el tud költeni. Ez egy adósság, egy kötelezettség, amit 5 éven belül kell fizetnie úgy, hogy a végén a befektetők (összértékben) 55 millió $-t fognak kapni. A lényege, hogy az állam forráshoz jusson, és a következő 5 évre terhelje rá az adósságot.

 

Ha az állampapírokból befolyó pénz beruházásokra irányul, amelyek révén nőhet az állami bevétel összege, akkor a kötelezettség akár pozitív kimenetelű lehet (ha a beruházás révén évente 10 millióval emelkedik pl. az állami bevétel, akkor a következő évben már 510, aztán 520... stb lesz a bevétel, összesen +150 millió dollárhoz juttatva az államot, amiből csak 55 milliót kell kifizetni a befektetőknek a következő öt évben).

 

Minél magasabb a Jegybanki alapkamat, annál nagyobb kereslet az állampapírok iránt külföldről. Minél nagyobb a kereslet az állampapírok iránt, annál erősebb lesz a forint, mert annál több Eurót adnak Forintért cserébe (hisz az állampapír forintban van kifejezve), ami kapóssá teszi a hazai valutát.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg gyakorlatban nem látom, inkább nem alkotok véleményt erről. Mindazonáltal pár nyaklevest meg sarokba állítást szívesen viszontlátnék az iskolai nevelésben. Ha mi túléltük, más is túl fogja. Sokkal veszélyesebbnek tartom a gyerekek egészséges fejlődésére a gender nevelést amit be akartak vezetni nálunk, de szerencsére a nevelők és szülők tiltakozására gyorsan visszakozásba is kezdtek. Ez jó nagy pofon volt a liberálisoknak akik még több deviánst akartak volna nevelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát... az OK, hogy a szülő meg a tanár. Vagyis akit a gyerek ismer, esetleg még tisztel is.

De egy idegen embertől...

Ez olyan, mintha menne az utcán és nyakonvágná a szembe jövő illető. Nem ez kellene a megoldásnak lennie.

A tanárok kezébe vissza kéne adni a régi fegyelmező eszközöket: körmös, fenékberugás, szamárpad. Nálunk még voltak általános iskolában ezek, pedig nem tehették volna a tanárok. Viszont nem is volt 1-2 ilyen után fegyelmetlenség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól olvastam itt is nevelők vannak, de tény és való, hogy ilyen fegyelmezést otthon és az iskolában kéne rendszeresíteni nem külön intézményben. Anno volt olyan, hogy internátus, de manapság ilyet ma majdhogynem ki se szabad mondani, mert akkor te egy mocskos f******* vagy, pedig oda aztán a gazdag szülők gyerekei is jártak és tanultak fegyelmet ezerrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiába nevelők, ha akkor látja először a gyerek, vagy esetleg előtte 1-2x ha látta. Amúgy is ez egy gyáva és tiszteletlen hozzáállás a gyerekhez. Hívok valakit, aki helyettem ad neki 1-2 fülest.

Milyen már ez...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiába nevelők, ha akkor látja először a gyerek, vagy esetleg előtte 1-2x ha látta. Amúgy is ez egy gyáva és tiszteletlen hozzáállás a gyerekhez. Hívok valakit, aki helyettem ad neki 1-2 fülest.

Milyen már ez...

Hát jah. Ezért kéne visszaadni a jogot a tanárok, bocsánat, pedagógusok kezébe az iskolában.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idő kéne, hasznosan, családdal töltött idő. Fegyelem, tisztelet nem egy-két pofonból lesz, hanem rászánt időből. Abból, hogy a gyereknek van miért felnéznie a szüleire. Ha ezt megtanulja, akkor jó esetben már az iskolábann is minden rendben lesz. Az alapokkal van a gond.

Emlékszem, volt egy oszt társam aki nagyon nem tudott tanulni, nem figyelt oda, nem csinálta meg a háziját, rajzórán szünetben beleharapott a modell almába. Apja-anyja ügyvéd. Valószínű, hogy nem a csökkent IQ-t hozta otthonról, sem a tanulásra való képtelenséget..... aztán, amennyire tudom, happy end a dolog, átkerült a párhuzamos osztályba ahol az ottani tanítónéni bevállalta, hogy rágyúr a gyerek szorgalmára, és lőn egy ötösökkel teli ellenőrző. Mert a gyerek meg akart felelni, csak ehhez kellett valaki, AKINEK meg akar és meg tud felelni. Az nem sikerélmény, hogy "jól van fiacskám, ügyes vagy, na menj innen még meg kell írnom ezt a levelet".

Persze, biztos van példa az ellenkezőre is. De szerintem az alap probléma nem a veréstilalommal van, az max arra lehet jó hogy egy problémás gyerek ne randalírozza szét másik huszonhatnak az óráját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy csak időt kéne szakítani arra a gyerekre a szülőnek. Persze nevelőt hívni, hogy kiosszon pár fülest, mindig könnyebb... Sajnos az állandó munka mellett a szülőknek egyszerűen nincs elég energiájuk a csemetékre.

Én is ebben látom a problémát. A 6-7 éves iskolásoknak néha még a beszéde is olyan, hogy lesünk a munkahelyen, amikor egy-egy kisgyerekes anyuka mesél. Már pedig ekkora gyerekek az ilyesmit otthonról hozzák, mert hallják/látják, hogy anyuka/apuka mit mond és tesz.

Nem teljesen csak a munka a hibás ebben. Az én szüleim is dolgoztak (meg ott volt a kert, a föld is, és nálunk sem volt nagyszülő, aki be tudott volna segíteni), amikor kicsik voltunk, mégsem lehet minket gyerekként összehasonlítani a mai gyerekekkel. No meg ott vannak kolléganőm felnőtt gyerekei is, az anyjuk másfél évig volt csak otthon velük a születésük után a 80-as években (eltérően a többi 3 évig otthon maradó anyától), az apjuk két munkahelyen melózott, és mégis remek felnőttek váltak belőlük. Épp most látom, hogy nevelik már az első saját gyereket, hát oda lehetne állítani sok szülő elé példaként.

Csak hát volt egy adó a tévében, gyakran még azt sem néztük, most meg a szülő ül a valóvilág és társai elé, a gyerek meg csináljon, amit akar. Se számítógép, se más. Most úgy őszintén, vajon hány szülő klimpírozik a billentyűzetén és írogat az iwiwre? *va sok, régen ez nem volt. A gyerekre szánt időt feláldozzák az ilyen és hasonló tevékenységek oltárán. Biztos van még más ezer ok, de én ezt látom leginkább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idő kéne, hasznosan, családdal töltött idő. Fegyelem, tisztelet nem egy-két pofonból lesz, hanem rászánt időből. Abból, hogy a gyereknek van miért felnéznie a szüleire. Ha ezt megtanulja, akkor jó esetben már az iskolábann is minden rendben lesz. Az alapokkal van a gond.

Bizony, ez is igaz a legtöbb esetben :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

He? Ez tök jó :D

Majd írj róla egy PÜ-t, hogy mit vesztek, mert most én is hasonlót tanulok :D

Oké. A talin már mesélni is tudok róla :) Fél évig megy majd, szabadon válaszható volt, a másik lehetőség, a Tudásmenedzsment nem tudott lázba hozni. Persze a kisebbség választotta a titkosítást, szerintem többnyire azok, akik nem a legkönnyebb útját választják a sulinak, és akiknek bejönnek az ilyen érdekességek is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki ilyenre befizeti a gyerekét az egy okleveles állat.

 

Engem sose vertek, nem is lett belőlem rossz ember. Szerintem.

Lehet enélkül is gyereket nevelni, csak oda kell figyelni. Aztán lehet hogy eléri a szülő a megverettetéssel a célját, és önként tolja a kölök be a répát meg a brokkolit, de milyen áron.. Szerintem ezzel sokkal többet ártanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te törődsz vele, tehát igazából a tied, hogy papíron mi van, az másodlagos :) Nagyjából.

Én meg mézessüti fűszerkeveréket kreáltam, mert elfogyott, és két boltban sem kaptam. Nem mentem több boltba, inkább megnéztem, miből áll, és összekevertem. Egy kivételével minden hozzávaló fűszer van itthon :D Almás muffint szoktam vele ízesíteni, nagyon finom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neo kapott veszettségoltást, és át lett írva a PetVetDatán a nevemre. Innentől már hivatalosan is az én kutyám (leszámítva, hogy a Misina Állatvédő Egyesület tulajdona). Tündér kutya, egyébként :)

Na és következetes falkavezére vagy? :)

 

Mi most jöttünk haza egy gigamega sétáról. :D Direkte kivártam a naplemente előtti perceket, hogy elkerüljük a nagy forgalmat a Dunaparton, de pechünk volt. Így tíz méterenként átment a séta kutyasimogatosdiba. Legközelebb már pénzt fogok szedni érte :D Ja és DVD-t osztogatok arról, hogy milyen fajta, hány hónapos, milyen nemű. Utálok ennyit beszélni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.