Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ezt nem a másik fejéhez vágom, ez tény. Te kívülről látod a "mai fiatalságot", én pedig belülről, így több tapasztalatom van ebben a témában, mint neked.

És vajon ki látja jobban a fiatalság jövőjét? Aki már maga mögött hagyta és tudja minek mi volt, illetve lehet a következménye, vagy aki éppen részese annak a korosztálynak? Hidd el, nem ostobaság az idősebbekre hallgatni.

 

 

Ezek a Szomszédos videókat még ezer év múlva is idézni fogják :D A Mi "Dallasunk". :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És vajon ki látja jobban a fiatalság jövőjét? Aki már maga mögött hagyta és tudja minek mi volt, illetve lehet a következménye, vagy aki éppen részese annak a korosztálynak? Hidd el, nem ostobaság az idősebbekre hallgatni.

Istenem, ez nálad ilyen aduász a korod?

 

Ez a "hulljon a férgese" egy iszonyú primitív hozzáállás, menekülök az ilyen emberektől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Istenem, ez nálad ilyen aduász a korod?

 

Ez a "hulljon a férgese" egy iszonyú primitív hozzáállás, menekülök az ilyen emberektől.

Mi ebben a primitív? Aki képes kárt tenni magában vagy másokban az szerinted megérdemli az életet? Ő döntött, nem más. Nem ejtenék könnycseppet egy ilyen alakért. Nem négy-öt éves gyerekekről van szó aki azt hiszi a színes gyógyszerekre, hogy azok cukorkák. Nagyon sajnálatos, hogy a kamasz korosztály ennyire felelőtlen, tisztelet a kivételnek.

 

A kor meg igenis bizonyos körülmények közt aduász, főleg ha életet menthet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi ebben a primitív? Aki képes kárt tenni magában vagy másokban az szerinted megérdemli az életet? Ő döntött, nem más. Nem ejtenék könnycseppet egy ilyen alakért. Nem négy-öt éves gyerekekről van szó aki azt hiszi a színes gyógyszerekre, hogy azok cukorkák. Nagyon sajnálatos, hogy a kamasz korosztály ennyire felelőtlen, tisztelet a kivételnek.

Fiatalság bolondság. Nekem is sok húzós helyzetem volt, ha nem is ütött ki még ennyire semmi. De két haverom volt már detoxban, az egyik a BME villamosmérnöki hallgatója, és az egyik legokosabb ember akit ismerek, a másik az kb a világ legkedvesebb embere. Az előbbi úgy 10x itta magát ilyen állapotba régebben, és nem épp az utcán végezte, valószínűleg sokkal többre fogja vinni mint te vagy én.

Egyik se érdemli azt hogy "hulljon a férgese", ez egy borzalmas sarkítás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Istenem, ez nálad ilyen aduász a korod?

 

Ez a "hulljon a férgese" egy iszonyú primitív hozzáállás, menekülök az ilyen emberektől.

Úgy tűnik az, szerencsére sok harmincas nem így gondolkodik, nem ilyen végletekben, stb.

 

Jut eszembe, a harmadikos osztálykiránduláson két lány nagyon nem tudta, hol vannak a határai. Másnap az egyébként bő ötvenes pasi osztályfőnök azt mondta, hogy a tinédzserek nagy többsége átesik az ilyen eseményeken, akkor tudják meg igazán, hogy hol vannak a határaik (már ugye emlegettük ezt). Egyáltalán nem akadt ki, mert a diákok mellett kb. 30 év alatt megélt már ezt-azt, és volt elég intelligenciája is hozzá, hogyan kell kezelni. Nagyon kevés olyan tini van, akit nem kap el a bulihangulat (néha még később is, lásd egyetem).

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fiatalság bolondság. Nekem is sok húzós helyzetem volt, ha nem is ütött ki még ennyire semmi. De két haverom volt már detoxban, az egyik a BME villamosmérnöki hallgatója, és az egyik legokosabb ember akit ismerek, a másik az kb a világ legkedvesebb embere. Az előbbi úgy 10x itta magát ilyen állapotba régebben, és nem épp az utcán végezte, valószínűleg sokkal többre fogja vinni mint te vagy én.

Egyik se érdemli azt hogy "hulljon a férgese", ez egy borzalmas sarkítás.

Lehet akármilyen okos, ha részegen, bedrogozva okozz valami végzeteset. A fiatalság bolondság meg nem azt jelenti feltétlenül, hogy holt részegre kell innia magát az illetőnek, főleg nem egy fejlődésben lévő szervezetnek. A buli kedvéért elég egy pohár is, bár még ebben a korosztályban is soknak tartom, nem hiába létezik az a szabály, hogy 18 ( amerikában pl 21 ) éves kor alatt tilos kiszolgálni az illetőt. Ez nem irigységből hozták hanem a gyerek védelmében.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet akármilyen okos, ha részegen, bedrogozva okozz valami végzeteset. A fiatalság bolondság meg nem azt jelenti feltétlenül, hogy holt részegre kell innia magát az illetőnek, főleg nem egy fejlődésben lévő szervezetnek. A buli kedvéért elég egy pohár is, bár még ebben a korosztályban is soknak tartom, nem hiába létezik az a szabály, hogy 18 ( amerikában pl 21 ) éves kor alatt tilos kiszolgálni az illetőt. Ez nem irigységből hozták hanem a gyerek védelmében.

Nem az okosságon van a hangsúly, hanem azon hogy egyszer ő fontos részét fogja képezni a társadalomnak=pénze nagy részét eladózza az államnak. :D

Nem okoz az semmi végzeteset, csak egy kellemetlen másnapot magának. És én nem azt mondom hogy helyeslem azt hogy mindenki legyen kétnaponta tajtrészeg, de az hogy valaki 1-1x többet iszik a kelleténél az normális ebben a korban. 16 éves korunk óta járunk kocsmázni haverokkal, többször volt hogy 1-1 ember igen bódult állapotba került, az ilyen része a középiskolás "életérzésnek", de mostanában már nem gyakran fordul elő, kinőttük ezt.

 

Sok mindent mondhatnék arra aki szerint mi halált érdemlünk emiatt az micsoda, de nem hinném hogy kilátnál a csillagozásból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok mindent mondhatnék arra aki szerint mi halált érdemlünk emiatt az micsoda, de nem hinném hogy kilátnál a csillagozásból.

Te valamit nagyon benéztél vagy nem tudom, mert nem erre mondtam azt amit, hanem arra, aki már odáig jut, hogy a halál küszöbére kergette magát.

 

Arra meg inkább nem mondok semmit, hogy szerinted a piálás amolyan középiskolás "életérzés". Legyen a tanulás az, de ne az önmérgezés, főleg ha az könnyen függőséget okoz, még ha nagy vagányan pont akkor ennek tudatában se vagy ( pedig kéne).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senki se mondta hogy a tanulás az nincsen benne ebben az életérzésben, csak azt hogy ez mint szórakozási lehetőség igenis része. Legalábbis nálunk. És a mi példánkból kiindulva, 5-6 fős baráti társaságból 2 villamosmérnöknek, 1 gépészmérnöknek, 1 hangmérnöknek, 1 szakácsnak tanul és én meg egyetemek között vagyok. Szóval nem arról van szó hogy elittuk volna az eszünket, csak hétvégenként megadjuk a módját.

 

Vagy gólyatáborban is volt olyan akit még azelőtt kellett detoxba küldeni, mielőtt felszállt volna a vonatra. A táborban meg vedelés volt a nap 24 órájában 3 napon keresztül, sokan full KO-ra ütötték ki magukat, és mégis jó tanulók lettek nagyrészt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy gólyatáborban is volt olyan akit még azelőtt kellett detoxba küldeni, mielőtt felszállt volna a vonatra. A táborban meg vedelés volt a nap 24 órájában 3 napon keresztül, sokan full KO-ra ütötték ki magukat, és mégis jó tanulók lettek nagyrészt.

 

Azért erről nekem is megvan a véleményem, bár közel sem olyan radikálisan, mint Oldienak.

 

Elég szomorú, hogy a táborok erről szólnak. Mikor én középiskolás voltam ez csak indulóban volt, és kirívó eset volt, ha a kiránduláson vaki/valakik ittak. Akkor rohadtul nem ez volt a lényege egy-egy kirándulásnak, hanem, hogy együtt van a csapat érősödnek a barátságok és frankó helyeken járunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég szomorú, hogy a táborok erről szólnak. Mikor én középiskolás voltam ez csak indulóban volt, és kirívó eset volt, ha a kiránduláson vaki/valakik ittak. Akkor rohadtul nem ez volt a lényege egy-egy kirándulásnak, hanem, hogy együtt van a csapat érősödnek a barátságok és frankó helyeken járunk.

Nem tudom, mikor jártál középiskolába, de már a 90-es évek közepén is megadták az esti szórakozás "módját" a kirándulásokon ;) A múzeumi körjárat meg kötelező kör volt, amin szerettünk hamar túlesni, és mindezt egy kb. 4,4 átlagú osztályban :) Senkiből nem lett rossz ember, teljesen normális emberek. családok váltak belőlük végül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég szomorú, hogy a táborok erről szólnak. Mikor én középiskolás voltam ez csak indulóban volt, és kirívó eset volt, ha a kiránduláson vaki/valakik ittak. Akkor rohadtul nem ez volt a lényege egy-egy kirándulásnak, hanem, hogy együtt van a csapat érősödnek a barátságok és frankó helyeken járunk.

Ha nem épp katolikus vagy más hasonszőrű suliba jársz akkor igen sanszos hogy ez lesz. De ez egyáltalán nem szomorú szerintem, mit csináljon 25 17 éves, monopolyzzon esténként?

A barátságok így is erősödtek, és én tök szívesen gondolok vissza ezekre. Órákon keresztül dumálni pár liter sör társaságában, Beatlest énekelni, egy szál p*csben medencézni éjszaka.. :D Persze ott volt az alkohol is, természetesen, de nem erről szólt a tábor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy szál p*csös medencézés az kifejezetten jó dolog, azt ismerem. Én az alkoholról beszéltem. Kirándulásokon voltak marhulások és eszement hülyülések egy bizonyos határon belül, ami nagyon emlékezetessé tudta tenni a kirándulásokat. (Monopoly nem volt :P ) de alkohol is csak elvétve.

 

"vagy más hasonszőrű suliba jársz"

 

Ja, és már egy ideje nem járok középsuliba :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem cáfollak meg, de nem is értek egyet. Mindannyian mások vagyunk, más környezetben nőttük fel, máshogy és máshol élünk, és emiatt egyikünk sem általánosíthat, mert mindnyájan mást láttunk. Én így éltem meg a dolgokat, Oldie amúgy, ti meg megint máshogy, és így tovább.

Az én osztályomban se középsuliban, se technikumban, se az utána jövőben az alkohol, mint olyan, nem ritkaságszámban ment, csak én próbáltam ki viszonylag későn. De minden kiránduláson, sőt, legyetek erősek, az utolsó sulimban már az ebédszünetben is bizony legurítottunk egy-két pohár sört vagy borkólát, aztán mentünk vissza órára (az első komolyabb berúgásom is ilyenkor volt, betintáztam, aztán irány a matekóra, majd az angol... huhúúúú :cool: ). Ez volt a suli, ezzel párhuzamosan, ami otthon ment, az meg megint egy másik tényező, ami miatt úgy látom ezt a témát, ahogy. És megint egy másik tényező a baráti kör, vagy éppen a munkahely. Stb. Általánosítani abból, hogy te, én, mi hogyan élünk, nem lehet, mert ő és ők meg tök máshogy élnek.

 

Azt már csak csendben jegyzem meg, hogy amúgy nincs nagy különbség a jelen kor, a tíz, húsz, harminc évvel ezelőtti időkben. Persze, gyorsultunk, a technika is fejlődött, de amit az öregek (az ötven-hatvan-hetven éves valódi öregek, nem a harmincas éveit taposó önjelölt öregek) mesélnek, azok alapján néha ők egyenként rosszabbak voltak, mint ma tíz fiatal együtt véve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenkor megyek el én is 2 napos bulira, ahol folyt az alkohol. :D

 

Obi1-nal értek egyet. Semmi gáz nem volt, berúgott a csaj és kész. Majd kijózanodik.

 

Oldie: Ilyen alapon az egész tinédzser társaságot ki kéne nyírni. Elárulom teljesen természetes, hogy egy tizenéves berúgik(mert ugye nem ismeri a korlátait még) és bulizik. Semmi baj ezzel. 50 éve is így volt meg most is. Nem kell ezt túldramatizálni. Megy most az Aranypart a Viasat3-on behozzák céghez, belenéztem és nem vicc, mindennap hullarészegek.

 

yodinho: A Media Marktban volt egy akció augusztus végén, meg valahol még láttam de nem tudom hol.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Ilyen alapon az egész tinédzser társaságot ki kéne nyírni. Elárulom teljesen természetes, hogy egy tizenéves berúgik(mert ugye nem ismeri a korlátait még) és bulizik. Semmi baj ezzel. 50 éve is így volt meg most is. Nem kell ezt túldramatizálni. Megy most az Aranypart a Viasat3-on behozzák céghez, belenéztem és nem vicc, mindennap hullarészegek.

Ki akarta kinyírni a tinédzser társaságot? És nem berúgásból indult ki ez az eszmecsere hanem egy súlyos alkoholmérgezéstől ahol még a mentősök is rázták a fejüket.

És igen, én ezt drámának látom. De a többit már nem ismétlem. A tv-nek sem a mindennapos berúgást kéne reklámoznia. Szép kis világ felé haladunk sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki akarta kinyírni a tinédzser társaságot? És nem berúgásból indult ki ez az eszmecsere hanem egy súlyos alkoholmérgezéstől ahol még a mentősök is rázták a fejüket.

És igen, én ezt drámának látom. De a többit már nem ismétlem. A tv-nek sem a mindennapos berúgást kéne reklámoznia. Szép kis világ felé haladunk sajnos.

És amikor még Te is a saját hányásodban fetrengtél? :D De az biztos nem számít. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki akarta kinyírni a tinédzser társaságot? És nem berúgásból indult ki ez az eszmecsere hanem egy súlyos alkoholmérgezéstől ahol még a mentősök is rázták a fejüket.

A mentősöket inkább ne említsd, mert a tegnapelőtti páros legalább kijött (azt a munkakedvet), bár a haver meg én dolgoztam helyettük, és még majdnem minket csesztek le, de ez hagyján. Viszont a tegnapi páros tudod hogyan tett le engem (nem diszpancsert hívtunk, hanem közvetlen a fűzfőiekhez csörögtünk oda)? "Szarok rájuk, nem vagyunk taxiszolgálat!" Pontosan idéztem! Ezután a járőr kolléga elment hozzájuk, és majdnem rájuk rúgta az ajtót (mondanom sem kell, az öreg anno kormányőr volt, még a jó öreg szovjet rendszerben, most sem kis darab, és a pisztoly ott lifegett az oldalán) és kiparancsolta őket a két szerencsétlenhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mentősöket inkább ne említsd, mert a tegnapelőtti páros legalább kijött (azt a munkakedvet), bár a haver meg én dolgoztam helyettük, és még majdnem minket csesztek le, de ez hagyján. Viszont a tegnapi páros tudod hogyan tett le engem (nem diszpancsert hívtunk, hanem közvetlen a fűzfőiekhez csörögtünk oda)? "Szarok rájuk, nem vagyunk taxiszolgálat!" Pontosan idéztem! Ezután a járőr kolléga elment hozzájuk, és majdnem rájuk rúgta az ajtót (mondanom sem kell, az öreg anno kormányőr volt, még a jó öreg szovjet rendszerben, most sem kis darab, és a pisztoly ott lifegett az oldalán) és kiparancsolta őket a két szerencsétlenhez.

Attól függetlenül, hogy lehet tele a t*kük a részeg fiatalokkal, kötelességük lenne kimenni. De gondolj bele ha ne adj isten valahol pont akkor van egy baleset mikor ezek az önjelölt, vagánykodó, felelőtlen részegeket kell, hogy "taxizzák" a detoxba :S Egyszer tuti eljön a pillanat mikor választaniuk kell. Gondolom nem tucatszámra állnak a parkolóban a mentőautók.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skacok! Ha moderátor létetekre Ti használtok mindig trágár szavakat, akkor hogy kérhetjük mástól, hogy ne tegye? Figyeljetek már erre!

Jogos, javítva. De délben nálad is volt egy csillagozatlan örömlány megjegyzés a TCW topicban ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.