Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

A Tesco rendszere más, mint a többi szuper és hypermárketé. Itt 1. kamera van a pénztár felett. 2. az árút át kell húzni a vonalkódozón, ez felviszi az árat., pl. mandarin ott van lemérve, nem te ragasztgatod rá a vonalkódot. 3. a főpénztáros külön figyeli az újakat, most is ott állt mögöttünk A biztonsági kamerával mindent visszanéznek. Mesélték, hogy volt 3 gyerek, aki lopott múlt héten és mivel tegnap jöttek ismét bevásárolni, hívták a zsarukat és a videó felvétel alapján vádat is emeltek.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tesco rendszere más, mint a többi szuper és hypermárketé. Itt 1. kamera van a pénztár felett. 2. az árút át kell húzni a vonalkódozón, ez felviszi az árat. 3. a főpénztáros külön figyeli az újakat, most is ott állt mögöttünk A biztonsági kamerával mindent visszanéznek. Mesélték, hogy volt 3 gyerek, aki lopott múlt héten és mivel tegnap jöttek ismét bevásárolni, hívták a zsarukat és a videó felvétel alapján vádat is emeltek.

 

Ja, akkor jól gondoltam hogy már másképp van, kamera ellen akkor nem sokat tehetsz :D. Takarod akkor meg gyanús vagy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek elég profik ott a beléptető kapunál. Figyelnek mindent, többségük zsaru volt. De meséltek jó történeteket, pl. férfi bevitte a cuccokat a ruha próba fülkébe és nekiállt borotválkozni. Amikor jött ki már várták a fülke előtt, mert nagyon feltűnő volt. Meg volt aki kivágta a ruhából az érzékelőt, felvette és úgy vitte ki. Meg a csövesek, azt csinálták, hogy az egyik eltett pár cuccot, ilyenkor ugye a kijáratnál megállítják, és elveszik tőle. Na ő a WC-be ment be és ott átadta egy társának. Kifelé jövet már nem volt nála semmi, a másik meg kihozta a cuccokat. Aztán bebuktak Pick téli szalámival és be akarták mesélni, hogy azt is kukázták a Spar-nal. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek elég profik ott a beléptető kapunál. Figyelnek mindent, többségük zsaru volt. De meséltek jó történeteket, pl. férfi bevitte a cuccokat a ruha próba fülkébe és nekiállt borotválkozni. Amikor jött ki már várták a fülke előtt, mert nagyon feltűnő volt. Meg volt aki kivágta a ruhából az érzékelőt, felvette és úgy vitte ki. Meg a csövesek, azt csinálták, hogy az egyik eltett pár cuccot, ilyenkor ugye a kijáratnál megállítják, és elveszik tőle. Na ő a WC-be ment be és ott átadta egy társának. Kifelé jövet már nem volt nála semmi, a másik meg kihozta a cuccokat. Aztán bebuktak Pick téli szalámival és be akarták mesélni, hogy azt is kukázták a Spar-nal. :facepalm:

 

Vannak kemény sztorik :D. Olvasd el a Tesco Titkok című könyvet, abban vannak kemény dolgok. Nem tudom mennyire igazak, de akárhányszor olvasom mindig röhögnöm kell :D Ilyen áruházakban secusokkal elbeszélgetnék milyen sztorijaik vannak nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az rég volt, olvastam, de azokat ma már nem csinálhatod meg. Sokat változott az egész. Most pl. chip-es rendszer lesz, azt kell viselni és helyetted feljegyez mindent, nem kell írnod, hogy mikor mész ki-be, mennyit vagy fent... Már fent is vannak a kapuk, a chip-et is odaadták ma. Ami durva, hogy Törökbálinton van a HQ és bekapcsolták a fűtést Ajkán, mert csak ők tudják ezt irányítani. De a cégnek van saját energia forrása, víz és villany is van, ha a városban ezek kimaradnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az rég volt, olvastam, de azokat ma már nem csinálhatod meg. Sokat változott az egész. Most pl. chip-es rendszer lesz, azt kell viselni és helyetted feljegyez mindent, nem kell írnod, hogy mikor mész ki-be, mennyit vagy fent... Már fent is vannak a kapuk, a chip-et is odaadták ma. Ami durva, hogy Törökbálinton van a HQ és bekapcsolták a fűtést Ajkán, mert csak ők tudják ezt irányítani. De a cégnek van saját energia forrása, víz és villany is van, ha a városban ezek kimaradnak.

 

Persze hogy nem, haladnak ők is. Az komoly, azt nevezik távfűtésnek? :D Azért nem hülyék, beüt a geb*sz, oda mennek az emberek mert van víz,villany, és ha már ott vannak vesznek is valamit. Tudnak ezek valamit :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt nem értem, hogy egy árufeltöltőnek miért kell pénztárazni? Ez teljesen illogikus.

 

Mikor én voltam árufeltöltő, abban a kemény 7 órában, én se értettem. Tölti az árut, egyszer csak szólnak hogy menni kell a pénztárhoz, és ott hagyja a francba a feltöltetlen árut. Gondolom könnyebb 1 embert fizetni 2 munkáért, mint 2-őt 2-ért.

 

Szerk: Jut eszembe tartozom guide-al, ma vagy holnap megcsinálom :)

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, teljesen értelmetlen. Ráadásul nincs meg a hierarchia sem. És még csodálkoznak, hogy lopott a pénztárban a gyerek. Árufeltöltőnek csak az megy aki sík hülye, vagy akinek nincs jobb melója éppen. És akkor ilyet beraknak a pénztárba... :facepalm: Nem mindenki olyan mint Flóri.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tesconak az egyik nagy előnye, hogy van előrelépési lehetőség. Mikor Ajkán nyílt 2004-ben, akkor megismertem pár tagot. Ezek nagy része most is ott dolgozik és már vezetők, tehát nagyobb fizetés, több irodai munka, semmi fizikai. Ellentétben az ilyen összeszerelő üzemekkel, ahol öcsémék is vannak, itt figyelik folyamatosan a munkád és van jutalmazás, ingyenes továbbképzés. Magyarul jobban megbecsülik a jó munkást, mint a külföldi telepes cégek.

Azért kell pénztárban lenni, mert sokkal több árufeltöltő van, mint amennyi a munka. Ez a mi osztályunkra nem igaz, eddig két, azaz két ember vitte a zöldséget, ami nagyon durva. Ezért vettek fel minket. Namost, a pénztáros alap képzés más cégeknél sokkal több idő, mert ott lassú és ember igényes a rendszer. Itt, ha rendesen csinálják, akkor te 2 óra alatt betanulod remekül és mondjuk, rád bízzák a lisztet, sót, étolajat, megcsinálod 3 óra alatt és, hogy a maradék 5-be ne hokizzál, betesznek pénztárba. Ha hiányod van, nem kell kifizetned... Ami még fontos, hogyha kurva sok melód van és behívnak, akkor behúzod a raklapot (árú nem maradhat kint) és bemész kasszára. A tied a 4., akkor ha vége a sornak mész vissza dolgozni. 40perc múlva megint hívnak, akkor ismét a 4. tied, tehát, ha reggel, vagy délután kapsz egyet, azt a munkaidőd alatt csak te viheted, más nem ülhet oda, így tudják figyelni a pénzáramlást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi pénzt kell keresnem, hogy a Diákhitel mellett tudjam egy felsőfokú német tanfolyam árat fizetni, ami 75.000, jó fajta, 2-3 fős foglalkozással. Az ilyen nagycsoportosokra már nem költök, ha van pár noob, akkor szinte nem haladtok. Ha letszem a szakmai németet is, akkor meglesz a papírom az idegen nyelvi gazdasági managerről és mehetek nagyobb cégekhez külföldi vállalatokkal való kapcsolattartásra, üzletkötésre. Mivel a Tesco szintén ilyen cég, és az eddigi végzettségeimről készítettek fénymásolatot, ki tudja még mi lesz. Mindenki alulról kezdi.... Aki meg nem, az többnyire nem is érti, vagy látja át a dolgokat és ez később visszaköszön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi!

Megnéztem, van már lakat 300-400Ft-ért, az nekem bőven megfelel. Ami baromira zavart még, hogy minden 6. track a rádióban már karácsonyi volt. 24.ére teljesen meg fog szállni az a hangulat, a sok vásárló és zene miatt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma két zsák krumpli pakolás között többen jöttek oda, hogy hol vannak a karácsonyfa díszek. Gondolom most azt hiszik még olcsóbb és felvásárolják. Amúgy az acélbetétes bakancs feltörte a lábam, két helyen is vérzett. Plusz ma már végig zöldség pakolás volt, nagyon gyorsan telt az idő, asszem így, tényleg nem kell kondiba járni, hagymát, krumplit, almát, paradicsomot töltöttem, meg beérkezett árút osztottunk szét a raktárban. Annak mondjuk örülök, hogy holnap szabad, ez a két nap elég sűrű volt. Na megyek, nézek valami filmet, rám fér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült eltévednem sötétedés után a temetőben :D

Na jó, azért nem volt vészes, csak nagyapám sírját nem találtam... kis telefonos segítség anycitól, és meglett. Plusz utána a sötétben megtaláltam a dédapám sírját is, akit tavaly sokkal jobb fényviszonyok közt sem találtam. Jó hogy volt zseblámpám :)

Az Anyalsétány meg gyönyörű. Elvileg kisgyerek szórókút is, de csak a virágok meg a fehér kövek látszottak. Meg persze az Angyal, aki vigyáz a kisgyerekekre. És a helynek dupla családi vonatkozása van....

 

Szép hely, no. Rengeteg mécses, alig szél, sehol egy felhő. Mit szép, gyönyörű. Megható. Arra késztet, hogy elgondolkozzon az ember. Hova sietünk? Minden úton ide jutunk. Érdemes megállni és felkeresni a gyökereket.....

 

 

Viszont pont tegnapelőtt emaileztem arról apcival, hogy a budapesti temetőben levő rokonokról azt sem tudom hol kezdjem a keresést.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenkor szemet szemért alapon én is agyonverném ásóval az elkövetőket. Mellesleg szegény gyerek mit ártott nekik? Aki gyereket öl azt komolyan ki kell végezni, viccen kívül.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most úgy tűnik nem jött be. :)

Honnan tudod? :) De nem is ez a lényeg. Felfoghatatlan, hogy lehet egy gyereket orvul, kegyetlen módon meggyilkolni. Ennek soha nem szabadna megtörténnie. Ha ilyenek előfordulnak, akkor az igazságszolgáltatással is baj lehet. Megfelelő szankciók kellenek.

 

Nem is tudom, hány gyilkosságról számoltak be az utóbbi napokban, hetekben, csak Győrben történt kettő eset három nap eltéréssel. A püspökladányi eset nem túlzottan érdekel, ott legalább maguk között rendezték le és az elmondások alapján nem nagy kár az áldozatért. De akkor is, a tendencia nagyon rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.