Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Most, az elmúlt hónapban volt egy alkoholos drogos, egy drogos, meg kb. 4 szimpla alkeszes hír. Én ismerek pár rendőrt a faluból, osztálytársam volt általáosban. Múltkor is beszélgettem vele, mondta, hogy ő a 4év szolgálat alatt itt és a szomszédos városban eddig 3 alkalommal ment ki olyan helyre, ahol vagy termesztettek, vagy eladtak, vagy balhé volt a használat miatt. Míg majdnem minden hétvégén van valami bunyó, rongálás, vagy testi sértés az egyik 500 főt befogadó "pub"-ban. Ezeknek 95%-át alkoholos befolyásoltság alatt teszik és főleg 18 év alattiak. A másik véglet, amikor 120 kilós, részeg férjek mennek haza és próbálják bizonyítani, hogy ők még mindig férfiak. Személyesen ismerek kb. 5 olyan embert, akik ültek már börtönbe, vagy tartják rettegésben a környezetüket. Itt is az alkohol a felelős.

Ez kb. olyan dolog, mint a rendes roma, meg a másik fajta. Van aki jó fej alkeszeket ismer, mint a Bödöcs Tibi akikről mesél. Persze, van az a réteg, nem tagadom. Ahogy romában is van a munkás, jófajta ember. De itt felénk sok a bányász, vájár, akik 25 év után nyugdíjba mentek, mint pl. fater. Aztán nem igazán tud magával mit kezdeni, haverok meg mind kocsmáznak, akkor miért ne ugorna be néha, beszélgetni velük? A volt munkatársai közül sokan jártak ide, amikor még dolgoztak együtt, jó fejek voltak, jöttek szüretelni, mikor építettük a hátsó házat, szintén itt kubikoltak. Ma már legtöbbjüket nem értem, annyira artikulálatlanul beszélnek, kettő öngyilkos lett, egy börtönben van, egy meg a mai napig ide jár, mert a bor ingyen van... Én ezeket látom, tapasztalom, biztos aki a neten olvasgatja a híreket, az máshogy érzékeli, de van a valóság, meg van a média szenny. Azt meg szerintem minden forumozó tudja, hogy depressziós és italos nép a magyar...

 

 

Nem a te falud a valóság. A médiát te is olvasod hisz honnan tudnál a Hummeres-ügyről. Lépj ki a faluból és láss világot. Azért mert ott páran alkeszok az nem az emberiséget jelenti. Ég-és föld egy város és falu közt már a különbség. Falun ahogy írtad is a kocsma közösségi hely nincs hova menni, így ott beszélgetnek az emberek oda járnak és ott aztán isznak is. Drogos meg azért van ott kevés mert nehéz hozzájutni és falun nem éppen a felső tízezer tartózkodik. Én járok szórakozni Pesten hidd el rengeteg fiatal szórakozik este isznak mint az állat de nem agresszívak. Rendszeresen éjszakai busszal járok haza. Most vonjam le az a következtetést hogy az alkohol nem káros? Budapest is a világnak egy pontja.

Egy biztos ha egyszer eljössz a faluból és nyitott leszel a világra meg fogsz döbbeni.

 

Ezután az írásod után meg ugye nem baj ha nem veszlek komolyan, mert nagyon LOL.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mivel pont ellentétes a hatás, az egyik ellazít, a másik meg agresszívvé, kukafelrugdosóssá tesz...

 

 

Alapvetően igazad van, de mégis általánosítasz. Általában ellazít a könnyű drog (sajnos vannak könnyű drogos ismerőseim.. nem keverik alkohollal... vagy fű és egyéb "könnyű" drogokat tolnak vagy csak isznak... hát, elég lenne összehasonlítani egy pár évvel korábban készült fényképükkel a jelenlegi kinézetüket... elképesztő a különbség nem jó értelemben... és biza nem mindig lazulnak el tőle.) Az alkohol pedig általában valóban az agresszivitást erősíti fel, de ez sem igaz minden egyes alkalommal, mert igenis van, akit az alkohol lazít el!

 

A probléma az, hogy egyik sem jó... se a drog (mindegy, hogy könnyű vagy kemény!) és a mértéktelen alkohol fogyasztás sem jó! Ha a kettőt keverik... hát nem kell ahhoz nagyon okosnak lenni, hogy tudjuk milyen két szélsőséget összevegyíteni. Kemény! Meglátásom szerint nem azon kellene vitázni, hogy melyik a károsabb... mindkettő káros. Alkoholfogyasztás mértékkel abszolút elfogadható! A drog szerintem nem, semmilyen formában!

 

Aki drogozik azt én alapból kivégezném, látjuk milyen hatásai vannak...

 

Nagy mellényű vélemény és forrófejúségre vall. Ráadásul nagyon átgondolatlan. Könnyen tudnánk mi életet és halált osztani indulatból, de gondolj bele őszintén. Mégis miért kellene kivégezni a drogost? Egyetértek KisKósával, segíteni kell az ilyen embereknek... mint ahogy az alkoholistáknak is, és nem kinyírni őket!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez k*rva gáz, ha alapjáraton ilyen vagy. Milyen lehetsz bedrogozva/részegen? Te jó atyaúristen....

Én mindig megmondom a véleményem és őszinte vagyok az emberekkel. Kevés barátom van, de ők kiállnak mellettem, mert tudják, hogy számíthatnak rám. Ha iszom, akkor lelassulok és inkább beszélgetni szoktam, meg ismerkedni, mert úgy alapban kedvesebb és nyitottabb is vagyok. Amikor meg szívtam, akkor elvonultam a szobámba, zenét hallgattam, játszottam, filmeztem, rajzoltam. Magamat fedeztem fel és arra figyeltem, hogy a módosult tudatom mire képes. Akkor készítettem pl. a chill out track-et is.

6évig éltem KEszthelyen, ami egyetemista város, sokat jártam buliba, velem egykorúakkal. Amit láttam, hogy az alkoholtól sok volt a nádasban dugás, szerdai bulik után, csütörtök reggel 10 méterenként hányás és felrúgott kukák. Volt egy egyetemi disco, ahova külsősök is jöhettek néha, ezek 50% abba torkollott, hogy a helyi romák letapizták egy koleszos arc nőjét és bunyó volt. Láttam én már sok mindent, az egyik albiba nagyon nagy kertünk volt, minden 2. héten rendeztünk sütést, főzést, bográcsozást, oda hívtunk 20-30embert, mivel a lakótársam volt az egyik diák vezető. Szóval tudom én városban hogy megy ez, de jártam pár kocsmába is, ahol a városi öregek szintén nyitástól, zárásig ültek és ittak, én nem hiszem, hogy annyira máshogy lenne városban, gondolom az 60éves alkesz nem fog múzeumba járni, csak azért mert a lakásától 20percre van egy.

 

Frenkie legkevésbé a te odafigyelésedre és tiszteltedre vágyom. Ha nem tudnám hány éves vagy, tuti egy 16 éves, kockára tippelnék, aki hétvégente két Star Trek között betol egy sört és már azt sem tudja merre van arccal. Erről meg ennyit. :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy mellényű vélemény és forrófejúségre vall. Ráadásul nagyon átgondolatlan. Könnyen tudnánk mi életet és halált osztani indulatból, de gondolj bele őszintén. Mégis miért kellene kivégezni a drogost? Egyetértek KisKósával, segíteni kell az ilyen embereknek... mint ahogy az alkoholistáknak is, és nem kinyírni őket!

Szerintem is, ez egy méretes ökörség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért kell ezt 3-4 naponta mindig felhozni? Senki nem védi az alkoholistákat itt, de egy korsó sörtől (ami nem jelent alkoholizmust!) nem fogsz hörögve neki támadni a családodnak bozótvágóval, mert számon kéri a sikertelen érettségit. Az alkohol (a bor, a sör) az emberi kultúra része sok ezer éve, a drog nem az, teljesen rendellenes és pusztító dolog.

 

Nute mondta ki a lényeget! Teljesen igaz és abszolút erről van szó!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindig megmondom a véleményem és őszinte vagyok az emberekkel. Kevés barátom van, de ők kiállnak mellettem, mert tudják, hogy számíthatnak rám. Ha iszom, akkor lelassulok és inkább beszélgetni szoktam, meg ismerkedni, mert úgy alapban kedvesebb és nyitottabb is vagyok. Amikor meg szívtam, akkor elvonultam a szobámba, zenét hallgattam, játszottam, filmeztem, rajzoltam. Magamat fedeztem fel és arra figyeltem, hogy a módosult tudatom mire képes. Akkor készítettem pl. a chill out track-et is.

6évig éltem KEszthelyen, ami egyetemista város, sokat jártam buliba, velem egykorúakkal. Amit láttam, hogy az alkoholtól sok volt a nádasban dugás, szerdai bulik után, csütörtök reggel 10 méterenként hányás és felrúgott kukák. Volt egy egyetemi disco, ahova külsősök is jöhettek néha, ezek 50% abba torkollott, hogy a helyi romák letapizták egy koleszos arc nőjét és bunyó volt. Láttam én már sok mindent, az egyik albiba nagyon nagy kertünk volt, minden 2. héten rendeztünk sütést, főzést, bográcsozást, oda hívtunk 20-30embert, mivel a lakótársam volt az egyik diák vezető. Szóval tudom én városban hogy megy ez, de jártam pár kocsmába is, ahol a városi öregek szintén nyitástól, zárásig ültek és ittak, én nem hiszem, hogy annyira máshogy lenne városban, gondolom az 60éves alkesz nem fog múzeumba járni, csak azért mert a lakásától 20percre van egy.

 

Frenkie legkevésbé a te odafigyelésedre és tiszteltedre vágyom. Ha nem tudnám hány éves vagy, tuti egy 16 éves, kockára tippelnék, aki hétvégente két Star Trek között betol egy sört és már azt sem tudja merre van arccal. Erről meg ennyit. :)

 

Még annyit hogy nem csak tizenévesek isznak alkoholt. Gondolom láttál már idősebbeket a párjukkal családjukkal kultúráltan egy üveg bort meginni. Akiket te eddig láttál fiatal csitrik akik nem ismerik a testüket isznak mint az ökör és ezért hánynak. Hadd említsem meg akkor amit úgyis tudsz hogy nálam volt tali múlt szombaton, ittunk alkoholt is, és senki nem hányt és nem repült ki a monitor az ablakon. Ne amatőr fiatalokról vonj le következtetést. Az természetes ha az ember 16 évesen vagyány akar lenni és túlissza magát. Csak hát az ember felnő.

 

Az meg tök jó hogy mindkettőnknek megvan a másikról a véleménye. Így tiszta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute mondta ki a lényeget! Teljesen igaz és abszolút erről van szó!

Nincsen igaza, az indiánok mit szívtak a békepipában, sarat? Az asztékok és maják mivel turbózták magukat a szertartások alatt? Ne mondja már nekem senki, hogy egy megszárított és elszívott növény feltalálása időigényesebb, mint erjeszteni, szűrni, sajtolni...

Doki mondta

 

Gondolom erről sem tudtok, meg arról, hogy ezen törvény alapján aki pl. rákos beteg, az otthon is termeszthet és tarthat ilyen jellegű dolgot. :facepalm:

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig előkerül ez a téma... de jó lenne számokat látni. Ott például az egész összehasonlítás bukik sokaknál, hogy úgy kezditek: alkohol vs. drog. Az alkohol is drog. Minden, ami a központi idegrendszerre hat. Szerintem amúgy annyi a különbség az alkohol és a könnyű drogok között, hogy utóbbi esetében sokkal nehezebb megállni a mértéktelen fogyasztást. De számokat nem tudok, próbálni nem próbáltam... azt tudom, hogy az alkohol esetében nem esik nehezemre egy pohár sör után megállni, hogy igyak még egyet. Vagy mondjuk ha pénteken és szombaton ittam egy-egy korsóval, nem lesz minden bajom, ha a vasárnap kimarad. Szerintem azokról a szereknél, amiről Flóri beszél, ez már másként van, de mondom: nem tapasztaltam.

 

Amúgy meg - lehet konzervatív vagyok - de semmivel se nagyon érdemes kezdeni, ami az agyaddal b*szkuródik. Minek? Anélkül is boldogan lehet lenni. Én például az esetek 90%-ban nem örülök annak, hogy a sör "üt", mert nem azért iszom, hanem az íze miatt. Viszont az alkoholmentes íze valamiért nem olyan jó, mint az alkoholos. Mégis, a szomjoltó hatása és az íze az eredeti sörnek nagyon finom, sok esetben viszont lemondanék az alkoholos hatásokról, mert nincs rá szükségem (pl. meccs nézés közben, vagy ha álmos leszek tőle).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, szerintem ez nem konzervativizmus (pedig én tényleg az vagyok) csupán józan ész! Teljesen egyetértek... kivétel, hogy én nem szeretem a sört... (max a gyümölcsös sörök és az alkoholmentesekkel - alkoholmentes gyümölcsös :P - sincs bajom).

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig meglepődök, hogy bár Ody és Frenki vagy egy tizessel idősebbek nálam, de mégis velük értek eggyet. Fura, biztos, azért mert mindhárman, igénytelen alkesz metálosok vagyunk.:P

Amúgy annyira meglepő, hogy a kormbeliek mennyire nem ismerik saját határaikat, mind ivászat, mind drogozás terén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

orki... ami a határokat illeti, csak magamból tudok kiindulni (egyesek szerint már ez is káros... ahogy én állok a témához). 27 múltam, eddig 1x voltam becsámpázva tarpai pálinkától** (alattomos egy dög) keresztapám szülinapján, 25 éves koromban. Tizenévesen egyáltalán nem ittam, huszonévesen is csak alkalomadtán és akkor is nagyon mértékkel, pláne a tarpais eset óta... :P drogot sohasem próbáltam és nem is áll szándékomban.

 

Én is azt tapasztalom, hogy olyan, mint én valóban kevés van. Én nem tartom a bulikat semmire (nem is érzem jól magam a bulikban) és mint mondtam nem is élek tudatmódosító szerekkel (az a minimális alkohol, amit nagy ritkán megiszok annyira kevés, hogy elhanyagolható) mégis teljes életet tudok élni. Nem azt akarom mondani, hogy mindenkit elítélek, aki többet iszik, mint én vagy aki szeret bulizni, dehogy, csak a mérték a fő... illetve jelezni óhajtottam, hogy akad néha ilyen elfuserált kivétel is, mint én :P

 

** de nem voltam agresszív.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden stílusnak megvan a saját drogja, tény, hogy a rockerek leginkább isznak, mert az egyik legidősebb és legpopulárisabb stílus, illik mellé az egyik legpopulárisabb drog is. A raperekre a fű jellemző, nagyon sok track és előadó áll ki mellette, fejből tudok kb. 17-et, ebből van 3 magyar is. A discoban meg megy a dicso drog, ennek meg van 3 nagy fajtája. Mondjuk a Rush eléggé érdekes téma, de ez van.

Ott vannak még a modern keverék cuccok, mint Vodka, Bomba, Cataflam. Vagy az alkohol és a Xanax. Ezeket mindenki elfelejti, pedig ezek a legveszélyesebbek, mert képszakadást okoznak, az ember nem emlékszik mit csinált aznap este. Egyre több az olyan hír, hogy alkoholba kevert gyógyszer miatt rabolnak ki valakit.

Ody te meg nem tudom mire fel arcoskodsz, ott a link, ami bizonyítja, hogy bizony Amerikában lehet otthon termelni a mariskát, orvosi előírásra. Mielőtt hülyeségeket állítasz, nézz utána a dolgoknak , vagy ismét írj Frenkie felhasználói fiókjával, úgy nem olyan égő.... :facepalm:

 

Az ajánlással rendelkező betegek és hivatalos gondozóik maximum 8 uncia (~220 gramm) szárított marihuánát tarthatnak maguknál, és hat érett (vagy 12 éretlen) növényt nevelhetnek. A törvény 2004-es módosítása óta ezt a helyi (megyei, települési) önkormányzatok felülírhatják, így sokhelyütt ennél nagyobb mennyiség birtoklása és termesztése is megengedett.

 

Vagy neked a Dr. House azon része is kimaradt, mikor Wilson a rákos betegeknek tekergeti, House meg megpróbál csórni egy trombitát.... :clap:

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody te meg nem tudom mire fel arcoskodsz, ott a link, ami bizonyítja, hogy bizony Amerikában lehet otthon termelni a mariskát, orvosi előírásra. Mielőtt hülyeségeket állítasz, nézz utána a dolgoknak , vagy ismét írj Frenkie felhasználói fiókjával, úgy nem olyan égő.... :facepalm:

Nem állítottam semmit köcsög gyerek. :D Amerikára hivatkozol? Az nem egy szar hely és társadalom? :D Vagy csak egyes esetekben?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szarnak szar, de attól, hogy te nem tudsz róla és most gondolom ittas vagy és agresszív, még nem kell a másiknak így beszólni. Én tényekkel bizonyítom a dolgot, te meg csapkodsz és vádaskodsz. Igazán jó példát mutatsz, mint vezető! :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, megint témánál vagyunk ebben a topikban, a "változatosság" kedvéért nem a zenei ízlés, hanem az alkohol/drog kapcsán...

27808.gif

 

Különben mindenféle személyeskedést mellőzve nagyon érdekes, hogy mindenkinek mag van a maga véleménye ezen a fórumon (ami sokszor értelemszerűen különböző - ez rendjén is van), egy bizonyos tag esetében mégis legtöbbször értelmetlen sértések özönébe, személyeskedésekbe és az egymásnak való "jól odamondásra" fajul a dolog... evidens, ha valakinek eltérő a véleménye, de normális stílusban adja el azt, akkor senki nem leköcsögözve, és nem arról fog szólni az Egyéb fontos topik, amiről jelenleg...

 

Direkt nem címeztem senkinek ezt az írást, mert akinek szántam, az valószínűleg magasról tesz rá, de annyi baj legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Testvéremnek van két amerikánus cserediák hölgyeménye, nos a csajszik, bár egy egytemre járnak, de mindegyik másik államból való. Nagyjából a távolság akkora, hogy repülővel utaznak az oktatás helyszínére vagy egymáshoz, ha épp szünet van. Náluk államfüggő a drogok tolerálása, tehát helytelen a bezzegamerikában fű nől a balkonládában típusú hozzászólás és vélemény. Carryéknél a copsok megcsesznek tejfelen, mind ha bontott alkoholos üveg, mind ha mariska van nálad. Ő valami U-betűs államból való. Kis barátnője Kally szerint, náluk megngedett a maruihuána birtoklása, de véleménye szerint az nem elgendő egy jó füstöléshez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezt is észrevettem Ody, a Triumvirátus, aki összefogott ellenem. Frenk, Ody és Dzséjt, habár, (sajnos) ő mostanában nem annyira aktív. Pedig ebből a szekcióból még az ő szavára adok a legtöbbet és adok neki a legtöbb mértékben igazat. Ennek ellenére régen te is jobb fej voltál, gondolom a Pösti sörözések, meg a fórum talikon a gonosz megszállta a lelked. Lehet fél év múlva már te is Lord fan leszel és amerikai zászlós alsót hordasz majd. Kár lenne érted! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezt is észrevettem Ody, a Triumvirátus, aki összefogott ellenem. Frenk, Ody és Dzséjt, habár, (sajnos) ő mostanában nem annyira aktív. Pedig ebből a szekcióból még az ő szavára adok a legtöbbet és adok neki a legtöbb mértékben igazat.

confused0053.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez oké, de ettől függetlenül, ha te hülyeségeket állítasz, akkor szerintem ugyanúgy lehet érte szólni

 

Orkinak igaza van a témában. Amerikában sem nézek el minden államban ugyanúgy a fű birtoklást. De ettől függetlenül, ott az alkoholizálást is büntetik. Ezzel mondjuk egyet is értek. Miért? Vegyük példának a briteket. Nagy ivős nemzet, tényleg ott a legdurvább a foci szurkolási láz. Nem egy és nem kettő esetben hallottuk már, hogy meccsek után a részeg emberek felgyújtottak dolgokat, illetve volt pár durva eset, amikor elég sokan meg is haltak.

De szerintem mindenki emlékszik a Fradis balhéra, amikor pár részeg vagonokat és szerelvényeket gyújtogatott. Ez pedig igen szomorú tény.

 

Nem is mondtam, hogy a Lord szar, csak Odyt nem úgy ismertem meg, mint aki ráfüggene és koncertekre járna. :) Mondjuk én pár számukat ismerem, de rádiókban nem igazán tolják őket, amit azért megbecsülök, a Tankcsapda is eléggé elkorcsosult és mióta sok számukat játszák a rádióban, valahogy még ellenszenvesebb az egész.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért rühellem afocit! Miért nincsnek vizilabda vagy úszóhuligánok? Most képzeljétek el! Phelps elött az úszó pályán a semmiből előtünne néhány pőre hölgy, az úr közegellenállása megnőne és Cseh Laci több számban is nyerhetne! Ugyanez vizilabdánál, csak aráúszáskor a szerbek ellen! Sezerintem a férfinézők is örülnének az efféle huligánkodásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is mondtam, hogy a Lord szar, csak Odyt nem úgy ismertem meg, mint aki ráfüggene és koncertekre járna. :) Mondjuk én pár számukat ismerem, de rádiókban nem igazán tolják őket, amit azért megbecsülök, a Tankcsapda is eléggé elkorcsosult és mióta sok számukat tolják a rádióban és ha jól tudom pár tag ki is vált, rég nem azok, mint anno.

Nem szeretem különösebben a Lordot. Frenkie -ék már hívtak koncertre is, de nem mentem. Ettől független semmi negatív felhangot nem ütök meg velük kapcsolatban. Az, hogy nem érintenek meg, nem az ő hibájuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért rühellem afocit! Miért nincsnek vizilabda vagy úszóhuligánok? Most képzeljétek el! Phelps elött az úszó pályán a semmiből előtünne néhány pőre hölgy, az úr közegellenállása megnőne és Cseh Laci több számban is nyerhetne! Ugyanez vizilabdánál, csak aráúszáskor a szerbek ellen! Sezerintem a férfinézők is örülnének az efféle huligánkodásnak.

Szóval Cseh Laci közegellenállása nem nőne meg? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.