Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Irodalomra különösen nem is kell tanulni. Érvelést kell választani, néhány felszínes információt jó ha tudsz, hogy esetleg felhozd példaként, vagy hivatkozz rá, de ennyi. Novellaelemzést ne válassz, mert mire elolvasod, hogy megértsd a sztorit, plusz elolvasod még egyszer, hogy a jelképes dolgokat észrevedd, ráadásul erről még írni is... Erre kevés az idő. És általában több oldalas novellát kapsz. Az összehasonlító verselemzést se válaszd, csak ha biztos vagy a dolgodban. Azt nehéz jól megírni, ahogy azt kell. Viszont az érvelés az ajándék feladat, szinte.

 

Köszönöm a tanácsot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó,de most pl a tételeket én nem tudom mindet bevágni...nekem nagyon rossz a memóriám....már arra sem emlékszem,hogy mit vettünk szünet előtt irodalomból...Az okés,hogy ott majd érettségi előtt írhatok magamnak kis jegyzetszerűséget,de az nem lesz olyan tartalmas....igaz,nem is az ötösre hajtok :/

Na de mindegy,érettségi előtt van még majdnem 2 évem,vagy + még egy,kettő,ha ne adj isten megbukom :D Ez a fránya köhömköhöm matek....

 

Hát nekem végül is múlthéten 1 nap alatt kellett bevágnom 5 tételt (3 töri, 2 nyelvtan), összesen 8 oldal, nem ment rosszul, szóval annyira nem gáz. Mondjuk nem vizsga előtt 2 nappal kell elkezdeni, fél év alatt lehet memorizálni. Próbáld meg fotógrafikusan megjegyezni, én is úgy szoktam. Elképzelem magam előtt a lapot amin levannak írva a dolgok, és akkor 1. bekezés ez meg az, 2. bekezdés ez meg az, és fel lehet idézni nagyjából, néha 1 szó is elég.

 

Irodalomra különösen nem is kell tanulni. Érvelést kell választani, néhány felszínes információt jó ha tudsz, hogy esetleg felhozd példaként, vagy hivatkozz rá, de ennyi. Novellaelemzést ne válassz, mert mire elolvasod, hogy megértsd a sztorit, plusz elolvasod még egyszer, hogy a jelképes dolgokat észrevedd, ráadásul erről még írni is... Erre kevés az idő. És általában több oldalas novellát kapsz. Az összehasonlító verselemzést se válaszd, csak ha biztos vagy a dolgodban. Azt nehéz jól megírni, ahogy azt kell. Viszont az érvelés az ajándék feladat, szinte.

 

Összehasonlító verselemzésnél Ady ami b*szott könnyű, Héja nász az avaron talán a legkönyebb vers, ezt szembeállítod az Őrizem a szemedet-el és problem solved. Még Arany balladáinál az Ágnes asszony ami könnyű még, többit hagyjuk :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az érettségi egy gyerekmese, feleslegesen felfújják és félnek tőle, holott hogy ha ugyanúgy tanulsz rá, ahogy eddig tetted más tantárgyaknál, akkor kisujjból menni fog. :)

Egyetértek :)

 

Nekünk irodalomból annak idején csak verselemzés és novella volt :P Ady tényleg jó, nálunk szerepelt, őt választottam, bár ez már régebben történt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érvelés, érvelés, érvelés. Nekünk más sem volt végzősként magyar órákon(de utáltuk), és működött is mert 3-asnál rosszabb nem lett. Tulajdonképp nekem egyedül a szlovákkal gyűlt meg a problémám, de ez gondolom a nagy többséget nem érinti :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak idején összehasonlító verselemzést választottam. Az egyik verset korábban vettük órán. A tanárom szerint jól megírtam. Azóta eltelt 6 év, és most már egyáltalán nem tudnám megcsinálni a verselemzést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Délelőtt idős néni beszélgetett egy másikkal mögöttem a buszon, azt mondja: Az ember tudja ,hogy egyszer megöregszik csak azt nem ,hogy ilyen hamar. Pedig olyan szép a világ. Kajak szíven ütött.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a múlt héten felmondtam a munkahelyen, mert a könyvelőnk nagyon átb*szott. Most 150.000 minuszban vagyok, és a normális, tényleg mindent lekönyvelő embert is ki kell fizetnem. Szerencsére haladékot kért nekem és lehet részletben is fizetni, de most úgy néz ki, k*rva gyorsan kell egy állást találnom, jelentkeztem egy áruházlánchoz árufeltöltőnek, amíg nem lesz jobb, addig ilyeneket kell vállalnom. Azt a nőt, meg csak lássam meg az utcán, át lesz rendezve a kifestett arca... :death::fuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a múlt héten felmondtam a munkahelyen, mert a könyvelőnk nagyon átb*szott. Most 150.000 minuszban vagyok, és a normális, tényleg mindent lekönyvelő embert is ki kell fizetnem. Szerencsére haladékot kért nekem és lehet részletben is fizetni, de most úgy néz ki, k*rva gyorsan kell egy állást találnom, jelentkeztem egy áruházlánchoz árufeltöltőnek, amíg nem lesz jobb, addig ilyeneket kell vállalnom. Azt a nőt, meg csak lássam meg az utcán, át lesz rendezve a kifestett arca... :death::fuckoff:

 

Perelni nem lehet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha még a könyvelőt is nehezen fizetem ki, amíg nem lesz munkám és van Diák Hitelem is, felejtős, mivel az ügyvédet előtte ki kéne fizetni. Meg MO legnagyobb biztosítója és bankja ahol dolgoztam, gondolom az ilyen retkes... nőket bevédik alaposan...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha még a könyvelőt is nehezen fizetem ki, amíg nem lesz munkám és van Diák Hitelem is, felejtős, mivel az ügyvédet előtte ki kéne fizetni. Meg MO legnagyobb biztosítója és bankja ahol dolgoztam, gondolom az ilyen retkes... nőket bevédik alaposan...

 

Ja hát igen, még az is. Akkor szívás a dolog...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gond, a fizikai munkát úgyis jobban szeretem, mint az ilyen tötymörgést, minden nyáron árufeltöltő voltam, sokszor éjszaka, nem vagyok cukorból, meg nem is 40 kiló vagyok vasággyal, spórolok a kondin, majd megint cukrot, meg sőt és étolajat töltök, aztán jó kondiban leszek! :) Amúgy jelentkeztem egy nagyobb, márkás céghez is, aki pont polcfelelőst keresett, az lenne még laza, jó fizetés, többnyire Coca-Cola termékeket kéne kipakolni és naponta tölteni a részleget. Szerencsére ők meg nem az a könnyen csődbe menős vállalkozás...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gond, a fizikai munkát úgyis jobban szeretem, mint az ilyen tötymörgést, minden nyáron árufeltöltő voltam, sokszor éjszaka, nem vagyok cukorból, meg nem is 40 kiló vagyok vasággyal, spórolok a kondin, majd megint cukrot, meg sőt és étolajat töltök, aztán jó kondiban leszek! :) Amúgy jelentkeztem egy nagyobb, márkás céghez is, aki pont polcfelelőst keresett, az lenne még laza, jó fizetés, többnyire Coca-Cola termékeket kéne kipakolni és naponta tölteni a részleget. Szerencsére ők meg nem az a könnyen csődbe menős vállalkozás...

 

Árufeltöltők állnak a hierarchia legalján, én 1 napig csináltam 2 éve, de nem kérnék belőle mégegyszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is változó, itt, ahol én dolgoztam, nagyon jó fejek voltak, sokat röhögtünk, én kérésre a tejtermékeket kaptam és egész nap a jó hidegben voltam, meg a fagyasztó térségben, ahol ugye kamerák sem nagyon vannak! :)

Amúgy jelentkeztem pár komolyabb és pénzes munkára is, de megdöbbentő, hogy a kib*szott német mennyire kell, még itt Ajkán is. 3 helyről vissza is írtak, hogy az angol szakmaimmal semmit sem érek, majd ha lesz németből is, szóljak... so, they can suck my f*cking d*ck! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is változó, itt, ahol én dolgoztam, nagyon jó fejek voltak, sokat röhögtünk, én kérésre a tejtermékeket kaptam és egész nap a jó hidegben voltam, meg a fagyasztó térségben, ahol ugye kamerák sem nagyon vannak! :)

Amúgy jelentkeztem pár komolyabb és pénzes munkára is, de megdöbbentő, hogy a kib*szott német mennyire kell, még itt Ajkán is. 3 helyről vissza is írtak, hogy az angol szakmaimmal semmit sem érek, majd ha lesz németből is, szóljak... so, they can suck my f*cking d*ck! :)

 

Én Tescoba voltam, gondolom mindent elmond :D

 

Német? Akkor lehet nem ártana komolyan vennem a suliba :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyi, én dolgoztam Tourinfoban is, ma már aki germán és komolyan veszi magát, az tud angolul. Az üzlet nyelve is angol, habár a goods még mindig szokatlan, mint áruk megnevezés! :) A német azért kell itt, mert minden nagyobb cégnél ők a tulajok és Ajkán 4 vállalatot is üzemeltetnek, van 2 francia és 1brit... Én is a Tescoban voltam, nem kéne szidni, sok a magyar termék és elég régóta itt vannak, ma már a saját termékeik sem olyan rosszak. Ha meg valakinek nem jön be, ott a CBA, majdnem ugyanaz, kétszeres áron...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyi, én dolgoztam Tourinfoban is, ma már aki germán és komolyan veszi magát, az tud angolul. Az üzlet nyelve is angol, habár a goods még mindig szokatlan, mint áruk megnevezés! :) A német azért kell itt, mert minden nagyobb cégnél ők a tulajok és Ajkán 4 vállalatot is üzemeltetnek, van 2 francia és 1brit... Én is a Tescoban voltam, nem kéne szidni, sok a magyar termék és elég régóta itt vannak, ma már a saját termékeik sem olyan rosszak. Ha meg valakinek nem jön be, ott a CBA, majdnem ugyanaz, kétszeres áron...

 

Jó így érthető ha tulaj német :) Nem szidtam a Tescot, de ahogy itt bántak az árufeltöltőkkel az elég kemény. Azóta vásárolni se megyek oda, mert összetalálkozok igazgatóval és biztos elküldöm melegebb éghajlatra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a végén már kütyüs voltam, magyarul vonalkód leolvasóval nézem meg, hogy jók-e a címékék, meg a kihelyezett árú és npn-foodon töltöttem a pelusokat, nem volt az gáz! :) Az egyik diák meg elaludt egy raklap cukron, azonnal vágták is ki, a biztonsági őrök. Amíg diák voltam én vezettem az éjszakás műszakot, ha valaki nem írta alá a nálam lévő jelenléti ívet, akkor nem fizették ki aznapra. Meg én osztottam el, hogy ki melyik részlegre megy.... érdekes egy időszak volt! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a végén már kütyüs voltam, magyarul vonalkód leolvasóval nézem meg, hogy jók-e a címékék, meg a kihelyezett árú és npn-foodon töltöttem a pelusokat, nem volt az gáz! :) Az egyik diák meg elaludt egy raklap cukron, azonnal vágták is ki, a biztonsági őrök. Amíg diák voltam én vezettem az éjszakás műszakot, ha valaki nem írta alá a nálam lévő jelenléti ívet, akkor nem fizették ki aznapra. Meg én osztottam el, hogy ki melyik részlegre megy.... érdekes egy időszak volt! :)

 

Akkor te szerencsés voltál, nekem mondta főnök pakoljam fel az ásványvízeket, felpakolom, utánna meg mondja hogy miért pakoltam fel. Basszus mert ő mondta. Nekem ott lett elegem, ez volt a 2. óra vége felé kb. Utánna 7. óra végén kellett volna mennem kisdolgot végezni, ilyenkor valakinek szólni kell, de mit ad ég nem volt senki sehol. Elmentem fél percre, jövök ki rötyiből, vár a főnök, hogy ki vagyok rúgva. Hát nem bánkódtam :D Legszívesebben elszidtam volna mindennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie te már megint nem érted a lényeget. De azért az egyértelmű, hogy ott vannak a punkok, akik, Tescos zacskót húznak magukra, koton helyett...ezt már nem egy helyről hallottam vissza. Attól, hogy felsoroltál Pesten két helyen nem esek hasra, voltam már Győrben a Torock kocsmában nem egyszer, bal oldalt punkok, jobb oldalt skinehead-ek és középen meg verekedés... lehet mutogatni, de én úgy érzem, a rock stíluson belül azért a biztosító tűs, 5napig nem fürdős egyedek ezen a stíluson belül kiélik magukat és nem igazán jellemző más fajta zenére. Vagy csak én tudom a Punk mit jelent magyarul?

 

Én hallgattam már House, Techno, Rave, Rap stílust, de rockot is, mert legtöbb ismerősöm ilyen bulikba járt és mentem velük,vagy pl. mikor mentünk Tokajba akkor is Takács Tomi, Red Hot és Deaák Bill szólt, hazafelé, meg Jethro és Lenny Kravitz. Azért ők eléggé meghatározó előadói a stílusnak. Én mégis úgy vagyok, a rockeknek mindne számban megy a dobolás, meg a 140-170 közötti kemény leütésszám. Akkor a gitár hangzás minek számít? Ahogy az elektronikus nem létezik bass és drum line nélkül, úgy a rockból sem lehet kihagyni a húr tépést, magyarul, mindkettő bizonyos szinten határok között mozog. Annyi, hogy nálunk a Rock menőbb, fejből mindneki tudna 10-20 híresebb rock előadót mondani. Kérdezzél meg original németeket, ők pont fordítva vannak, rockban nem igazán erősek, a menetelős, monoton, pumpálós még mindig fekszik nekik... népe és a világra való nyitottsága a nemzetnek is számít. Mi ezen a téren k*rvára le vagyunk maradva.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem Frenkie nem érti a lényeget, hanem Te. Sose fogod ezt elfogadni, mert az agyad nem bír átkapcsolni. Basszus csak rávilágított, hogy nem fekete-fehér ez a rocker kérdés,Te meg jössz azzal, hogy nem érti? LOL!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a belövős sz*rt is lehetne akkor törölni.... Megint semmi köze a témához és tényleg azt sem tudja miből áll a dolog... :facepalm:

Te se tudsz sok mindent mégis pofázol össze-vissza. Ha neked lehet, akkor neki is. Amúgy nincs törölve, csak át van rakva mert ez itt off topik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de én nem úgy fikázom, hogy nem ismerek egy előadót sem a témán belül és mondok olyat, hogy a House, a Rave az mind Techno....azért, nem tudom mikor olvasott tőlem bárki olyat, hogy az Edda, a Huligenny és Republic Death Metal.... Mert kb. ez akkora baromság részéről. Attól, hogy más nem mozog ebben a témában, engem még kifejezetten bánt, hogy ezeket írta, olyan szinte, mint amiket az én az előbb felsoroltam. Mégis, a legnagyobb különbség, ha én azt írom a kedvenceim Tom Wax, Green Velvet, Niegel Stately, akkor senki sem tudja miről van szó, ellentétben a Metallicaval, vagy a Systemmel... ez az az alapvető vonal amit a magyarok többsége nem ért meg és általánosít, aztán neki a Tiesto az full ugyanat, mind a Dj Rush...közben meg a Hardcore stílus 3 havonta szüli az I Hate Trance Volume válogatásokat, mert annyira nem kedvelik egymást ezek az elektronikus stílusok....

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie te már megint nem érted a lényeget. De azért az egyértelmű, hogy ott vannak a punkok, akik, Tescos zacskót húznak magukra, koton helyett...ezt már nem egy helyről hallottam vissza. Attól, hogy felsoroltál Pesten két helyen nem esek hasra, voltam már Győrben a Torock kocsmában nem egyszer, bal oldalt punkok, jobb oldalt skinehead-ek és középen meg verekedés... lehet mutogatni, de én úgy érzem, a rock stíluson belül azért a biztosító tűs, 5napig nem fürdős egyedek ezen a stíluson belül kiélik magukat és nem igazán jellemző más fajta zenére. Vagy csak én tudom a Punk mit jelent magyarul?

 

Én hallgattam már House, Techno, Rave, Rap stílust, de rockot is, mert legtöbb ismerősöm ilyen bulikba járt és mentem velük,vagy pl. mikor mentünk Tokajba akkor is Takács Tomi, Red Hot és Deaák Bill szólt, hazafelé, meg Jethro és Lenny Kravitz. Azért ők eléggé meghatározó előadói a stílusnak. Én mégis úgy vagyok, a rockeknek mindne számban megy a dobolás, meg a 140-170 közötti kemény leütésszám. Akkor a gitár hangzás minek számít? Ahogy az elektronikus nem létezik bass és drum line nélkül, úgy a rockból sem lehet kihagyni a húr tépést, magyarul, mindkettő bizonyos szinten határok között mozog. Annyi, hogy nálunk a Rock menőbb, fejből mindneki tudna 10-20 híresebb rock előadót mondani. Kérdezzél meg original németeket, ők pont fordítva vannak, rockban nem igazán erősek, a menetelős, monoton, pumpálós még mindig fekszik nekik... népe és a világra való nyitottsága a nemzetnek is számít. Mi ezen a téren k*rvára le vagyunk maradva.

 

Iszonyú mennyire nem értesz semmihez. Nem érdekel mit hallgatsz, de ne degradáld le a rockzenét kedvelőket. A belővőst nem véletlenül írtam neked ,mondjuk görbe tükörként. Megsértődtél? Nem érdekel. Majd ha te is figyelsz a másikra akkor ok. Én meg azt hallottam(érted az iróniát ugye) hogy az olyan zenét amit te hallgatsz csak belőve lehet hallgatni. És drogokat is dizsikben szednek össze nem rockkocsmákban.

Fogalmad sincs az életről csak a haverjaidtól hallasz valamit aztán azt szajkózod.

Én nem divatból szeretem a rockot ,már 1986-ban Pokolgépet és Metallicát hallgattam. Én azt szeretem.

Hagyjuk már ezt. Nem unod még? Te egy rétegzenét hallgatsz ami engem hidegen hagy, csak ütemes fejrázás az egész szerintem. Élvezd de ne állítsd már azt hogy az a világ legjobb zenéje. Komolyan beszélnék veled 20 év múlva te magad röhögnél azon amiket most leírsz.

Ne várd el hogy tiszteljenek(én már csak szórakozom rajtad), ha te nem tisztelsz mást és nem tiszteled más emberek érzéseit. Mert ugye megint nem én kezdtem el.

Remélem ez nem tűnik veszekedésnek nem is annak szántam de hátha Flóri elgondolkodik rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A discoban mindig is a tabletta volt a menő, amire vizet iszol és 3-4 óra alatt kitisztul, amit belőni kell az a heroin és nem társasági drog, mert kifekszel tőle és nézed a plafont órákon át, nem tudom Te milyen szórakozó helyekre jársz, de a heroinisták, mint befordulós és csöndet, kis társaságot kedvelő emberek.... :facepalm: A többi cucc pedig mind szájon át bevevős. Lehet idős vagy, de ezen megnyilatkozás alapján tudatlan is....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de én nem úgy fikázom, hogy nem ismerek egy előadót sem a témán belül és mondok olyat, hogy a House, a Rave az mind Techno...

De most ez megint hogy kerül ide? Nem erről van most szó! Van egy téma, Te meg idecitálsz valami mást és elkezdesz arról beszélni beszélni. Te strucc vagy másodállásban? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig a zenéről volt szó és arról, hogy nem tudok átkapcsolni, attól, hogy te nem vágod le, baromság amit beszél, én igen...ez itt a legnagyobb baj. Szerintetek 2+2=5, szólok érte, hogy nem, akkor én vagyok a f*sz, mert amiről én beszélek arról nektek semmi infótok, rálátásotok.... Most őszintén, mondja már meg valaki, aki kicsit is ért hozzá, hogy miért kell mindig a belövést felhozni és a hernyón kívül mondjon egy drogot amit így kell adagolni.... Tényleg érdeklődéssel várom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.