Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nem hiszem el! Anno írtam (lehet, hogy valaki még emlékszik is rá), hogy milyen kegyetlen sz*r környékünkön a netszolgáltatás, és eleve kevés a szolgáltató. Nyíregyházán van egy 4-5 utcát érintő terület (köztük vagyunk mi is) ahol egyszerűen nincs normális internet lehetőség. Csak a f*staliscska 4 megabitet sem elérő ADSL és a mikrohullámú net, ami régebben valóban nem volt éppen a legjobb alternatíva, de azóta fejlődött a technológia e téren is. A vacak ADSL-t már most kenterbe veri, legalábbis itt a környékünkön. 6 hónapja ugyanis, hogy átálltunk erre a mikrohullámú internetre és egyszerre megszűnt a folyamatos szakadozás, sebesség ingadozás és szolgáltatás kimaradás. Igaz, hogy 4 megabites csomagra fizettünk elő, de a szolgáltató volt olyan jófej, hogy 6 megabitet szolgáltatott. A csomagban foglalt értékek a következők: 6/0.2 vagyis letöltésre 6 megabit, feltöltésre 0.2 megabit. Szóval a folyamatos szakadozásoknak és a sebesség ingadozásnak vége szakadt, amikor mikrohullámú netre váltottunk, de a feltöltési sebesség nevetségesen alacsony volt. A tényleges érték nem haladta meg a 25-28 kb/s-os sebességet... ami elképesztő. Ámde, tegnap látom, hogy új csomagokat vezetett be a szolgáltató a már meglévő mikrohullámú csomagok mellé. Le is csaptam a 10/2-es csomagra és ma el is intéztem az ingyenes csomagváltást/szerződésmódosítást újabb 1 év hűség vállalásával. És nem hiszem el.... vicces, mert mi ma egy 10/2-es csomag?... de nálunk óriási előrelépés. És a havidíj csak 200 Ft-al lesz több, mint korábban. Mikor ADSL-t használtam volt olyan időszak, amikor a letöltési sebességem kisebb volt, mint most a feltöltésem. Ó, de örülök! :P:D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű, hogy végre jobb a helyzet felétek. Emlékszem rá, mert hasonló cipőben jártunk, csak nálunk végül behozták a kábelnetet. Nem mintha anyagilag jobb volna, de legalább a minőség jobb. Most már azért jó volna, ha árban is jobban megérné.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick: örülök! :) Nálunk sem sokkal jobb a helyzet, bár végre kaptunk egy digitális elosztót, ezzel emelkedett a max sávszélesség. Csak érdekes, hogy ha elindítok egy letöltést, akkor előbb percekig maxon tölti le, aztán visszamegy nullára. Aztán megint felfut, és megint le. Ez nem tudom miért lett.

 

Ja, és a feltöltés: jobb napokon 60-70 kb/sec... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a fejlett Bakonyban lakom, se Keszthelyen, sem itthon nem volt gond soha a nettel! :)

Annyi, hogy amikor egyszer nagyon csökkent a sebesség, felhívtam az Invitelt, kijöttek és kiderült, hogy fater lehúzott egy telefon vezetéket a pincébe és 2 csörrgés fent, majd lent szólalt meg a telefon. Ezzel leárnyékolta a vonalat és vagy megszakadt a net, ha hívtak minket, vagy utána kb. 1megás szinten nyomatta...De összességében, 2005 óta netezek aktívan, és sosem volt semmi bajom a szolgáltatókkal.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor örülj neki. Én 2006-tól 2012 márciusáig folyamatosan szívtam miattuk. Márciusban váltottam az akkor már elfogadható minőséget nyújtó mikrohullámú szolgáltatóra. A héten pedig olyan sebességem lett, amit sohasem hittem volna, hogy valaha lesz itt. Szóval okkal virul a fejem.

 

Konkrétan ez történt velem is többek között:

 

http://www.youtube.com/watch?v=gyPp6qTdEV4&t=2m16s

 

(Továbbra sem értem, hogy az Ovizsarus videó hogy jött ehhez a témához, de Rajtad kiigazodni ember, már teljesítmény.)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratulálok Riddick, ez jó hír.

 

Azt is megmondhatná valaki kellemes melegben miért kell az üzletekben bekapcsolni a légkondit? Tök jó idő van kint erre a Sparban jégverem. Ilyenkor már teljesen felesleges bekapcsolni szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kifejezetten jól esett ez a meleg most, mivel a hétvégén a házban már nagyon hideg volt. Légkondi ilyenkor kész agyrém, kivéve extrémebb helyeket.

Frenkie, egy üzlet egy kicsit más, mivel ott a nagy hűtők is nagyon tudnak fűteni, nálunk az egyik helyi boltban azért szereltek be végül légkondit, mert a nagy nyári melegben sokat elromlottak a hűtők, a kondi beszerelésével azok is többet bírtak. Más kérdés, hogy akkor sem kellene túl hidegre állítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az idő nekem is nagyon a kedvemre való, nincs túl meleg, de a napfény simogat. :) Sajnos holnapra megint lehül majd, de talán még várható néhány szép nap októberben. :)

Légkondiról meg annyit, hogy munkahelyen irodákban sokszor általános, mert az öltönyös fickókhoz igazítják, miközben én még nyári ruhában járok... Ez kánikulában még durvább, amikor bent a munkahelyen kell jobban felöltözni, és ha kimegyünk az utcára, levetkőzni. De ez abszolút igaz a bevásárlóközpontokra, és ami a legrosszabb, a mozikra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az idő nekem is nagyon a kedvemre való, nincs túl meleg, de a napfény simogat. :) Sajnos holnapra megint lehül majd, de talán még várható néhány szép nap októberben. :)

Légkondiról meg annyit, hogy munkahelyen irodákban sokszor általános, mert az öltönyös fickókhoz igazítják, miközben én még nyári ruhában járok... Ez kánikulában még durvább, amikor bent a munkahelyen kell jobban felöltözni, és ha kimegyünk az utcára, levetkőzni. De ez abszolút igaz a bevásárlóközpontokra, és ami a legrosszabb, a mozikra is.

 

 

Október elején is szép idő lesz, az előrejelzések szerint 19-24 fokkal. Nem bánom mert így senkinek sem jut eszébe hogy megrendelje a fűtést. Inkább nálam maradjon a pénz mint a Főtávnál. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mogács volt a legrosszabb példa, ha van "humorista" akit utálok, akkor az ő. Én láttam jó pár stand up-ját és élőben is, szerintem alpári, förtelmes és nem vicces. Plusz a párjta, meg amit ott művelnek... :fuckoff:

 

Na vettem még két könyvet, így már 4 olvasatlan van a Warhammer témában, neki is állok most egynek. Elintéztem pár fontos dolgot és dolgoztam is rendesen, holnap egész nap itthon lehetek. Sok is volt ez a 6nap így egymás után. De ahogy értelmeztem, szombaton megint én nyitok és zárok... :death:

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flóri, gratulálok, megint sikerült megfogni a lényeget. Rohadtul nem Mogács miatt linkeltem be, de mindegy, veled megpróbálni beszélgetni, inkább hagyom a francba. Neked egyszerűen semmi sem jó, amit írok vagy belinkelek. Semmi.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondtam, hogy már láttam az összes Mogács Stand up-ot és tudom, hogy ebben mi a "poén". De gondolom ennek is mekkora lehet az igazság alapja, erről a fasziról köztudott, hogy nagy kamus és szeret anyázni, a TV-ben párszor bemutatta. Sosem kértem, hogy beszélgess velem, ha ennyire traccs partner hiányod van, karácsonyra kérj valami háziállatot. Csak kacsát ne, mert azt halálra lehet simogatni! :) Ha mégis valamiről beszélgetni akarsz és felém irányul, akkor ne a Dr. Ki legyen, mert tudod, hogy hidegen hagy és sosem fogom megnézni. Meg ne is az aktuális mozifilmek, mert mint kiderült, amikre te nagy pénzeket költesz, azokat én messzire kerülöm. Szerintem két teljesíthető kérés, de mondjuk pár playboy girl-ös képre tuti nem lenne rossz szavam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te klinikai eset vagy. Nem, nem annyira elrugaszkodott az, amit mond a szolgáltatókról. Én vagyok rá az élő példa, nagyon sok tekintetben hasonlót éltem meg én is éveken át. De KÉPTELEN vagy felfogni, hogy én erre akartam rámutatni, akkor is Mogácson ugrálsz. És nem... nem akarok konkrétan én beszélgetni veled, de ha hülyeséget beszélsz csak reagálok rá valamit, de eszem megáll, hogy ennyire hülye vagyok, hogy még mindig reménykedem abban, hogy veled értelmesen meg lehetne beszélni bármit is. És továbbra sem értem, hogy az Ovizsarus részlet hogy jött ide... de hagyjuk... és nem mellesleg: r*hadj meg az eke húzzon meg!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig olyan kis érzékeny vagy. Tényleg javaslok valami háziállatot. Nekem az elején ott volt az öcsém és a húgom, de őket hamar meguntam, meg kiskorukban elég büdösek és hangosak is. Felnőtt korukban meg mindig elmászkálnak...

Lehet velem értelmesen beszélni, de ezen a Promi filmen is már 4hete pattogsz, jó, felfogtuk, bejön neked, honlapot is készítettél neki, de azt írtad a róla való beszélgetést ott lehet folytatni. Akkor folytassad ott. :)

Jah és azt sem én mondtam, hogy hülye vagy. A rohadással meg egyet értek, egyszer el fog érkezni az a nap is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most itt ebben a topicban hol beszéltem a Prometheusról te nagyon okos?

 

Háziállat? Először is ott van a képe az egyik kutyámnak a Vicces és kedves dolgok 2.0 topicban, másodszor pedig mindig is voltak állataim. 14 éves koromig a nagyszüleiméknél laktunk és nekik volt egy jó nagy baromfiudvaruk is, ami tele volt csirkével, kacsával, és egyéb jószággal. Kutya macska mindig volt (most is van) és több is (jelenleg 3 cica 2 kutya). Ennyit a házi állatokról.

 

+ ahogy mondtam, nem beszéltem itt most sem Prometheusról sem Doctor Who-ról sem olyan filmkről, ami neked ó nagyúr nem jön be, de nekem igen. Én arrol beszéltem, hogy több éves szenvedés után végre elfogadható a netsebességem, és ezen örömömnek adtam hangot. A videót is azért linkeltem, hogy mutassam, velem nagyban hasonló történt, még ha Mogács itt-ott túlzott is... és nem Mogács miatt tettem be.

 

Igen, valóban én mondtam magamra, hogy hülye vagyok.... de tényleg az vagyok, hogy veled, ó mindenek atyja egyáltalán leállok kommunikálni abban bízva, hogy sikerül egy értelmes mondatot váltanunk. :facepalm:

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.