Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Azért idegesít, mert nem tudtok érdemleges választ adni és el kéne ismerni, hogy amit leírt, az totális baromság és tudatlanság?

Azért idegesít mert terelsz és mellébeszélsz. De ha még egyszer beírod ezt a f*szságot, akkor többet már nem is kell kínlódnod itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát, állítottál egy nagy baromságot, mindenki bólogat és meg van oldva? Mert ez így hazugság, attól, hogy nem ismered el, még így van... sajnos ez nagyon szomorú!!!

 

 

Holnap hat tanúval aláiratok egy papírt hogy nem értek hozzá. Megfelel így? Csak hagyd abba. Nem érdekel az egész, és a többieket sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na vasárnap megyek állásinterjúra, van 1-2 zavaró tényező, de majd megoldom. Gondolom jövő héttől meg mehetek majd napi szinten...nem baj, tegnap úgyis voltam kondiba, ma is megyek, a jövő hétre már teljesen formában leszek. :)

Ismerős áthozott egy hangfalpárt, mert ki kell cserélni a magas hangsugárzókat, mivel elszálltak, tegnap este már megcsináltam, le is forrasztottam, holnap jön érte, addig csapatom keményen.

69-orig.jpg

Ezzel már házat lehet bontani, a teknősök is idebent vannak a fagyok miatt, mivel van hallásuk és érzik, hogy rezeg a víz, ilyenkor abbahagyják az úszkálást és csak néznek kifelé... :psycho: Az erősítőm meg 15perc döngetés után már tojás sütésre is alkalmas lenne! :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajjj, Istenem... Nőjjetek már fel végre! Tudom, semmi jogom sincs beszólni nektek úgy, hogy mostanában alig vagyok jelen a fórumon. Ennek megvannak a maga okai, de azért azt igazán elvárhatom, hogy ennél érettebben viselkedjetek... Mind a ketten.

 

Mind a két álláspontot meg lehet érteni, de valamilyen szinten mind a ketten tévedtek is. (Megcáfoltam a tévedhetetlen FlóriBát... Jujjj, ezért mit kapok... >.<) Bár igaz, hogy Frenkie fele annyira sem veszi ezt az egészet komolyan, mint FlóriBá, teljesen érthető az álláspontja. Azok, akik a rock zenét és a hasonló műfajokat kedvelik, nadjisten ezt hallgatva nőttek fel, azoknak nagy valószínűséggel nem fog tetszeni az elektronikus zene. Persze nem állítom, hogy nem létezik olyan, akinek mind a két stílusirányzat bejön. Hogy ha eltekintünk attól, hogy nekem inkább a filmzenékhez húz a szívem, akkor azt mondanám, hogy nekem is a rock zene jön be a legjobban, bár eléggé mindenevő vagyok. Ugyanúgy szeretem az ütős, gettó gangsta n*gger rap zenét, mint amennyire szeretek tombolni Bonnie Tyler Holding Out For A Hero-jára. Filmzenék remixei révén valamilyen szinten megkedveltem az elektronikus műfajok bizonyos hányadát, ettől függetlenül a hardcore dubsteptől még mindig felfordul a gyomrom. Ez egyéni, szubjektív vélemény. Szoktam mondogatni az ismerőseimnek, akárhányszor ez a téma előkerül, hogy "nincs olyan, hogy sz*r zene, maximum nekem nem tetszik." Poénból persze hozzá szoktam csapni azt, hogy a dubstepre ez azért nem igaz, mert az nem zene. De ez szigorúan csak poén, mielőtt még valaki megsértődne. :)

 

FlóriBá álláspontja is érthető abból a szempontból, hogy ha valamit nem ismerünk teljes egészében, akkor nincs jogunk általánosító kijelentéseket tenni. Ám ő olyannyira komolyan veszi ezt a dolgot, hogy teljesen átesett vele a ló túlsó oldalára. Szinte már ott tartunk, hogy ha nem ismerjük egy szám pontos műfaját, hogy a zenei irányzatok bonyolult családfájában pontosan hol helyezkedik el, akkor az illetőnek halvány fogalma sincs a témáról és folyton csak ostobaságokat beszél.

 

De vegyünk egy egyszerű példát. Bizonyára sokan ismeritek a dungong nevű állatot. Hogy ha esetleg nem, akkor itt van róla egy kép.

 

dugongmarsaalam.jpg

Attól még, hogy valaki nem tudja, hogy a dugong az állatok országába, a gerinchúrosok törzsébe, a gerincesek altörzsébe, az emlősök osztályába, az elevenszülő emlősök alosztályába, a méhlepényesek alosztályágába, az afrotheria öregrendjébe, a tengeritehenek rendjébe, a dugongfélék családjába és a dugonginae alcsaládjába tartozik, attól még tudhatja, hogy mi is az a dugong.

 

Ebből következik, hogy attól még, hogy Frenkie nem tudja hajszál pontosan fejből belőni, hogy az adott együttes milyen műfajú zenét játszik, még eldöntheti, hogy neki az tetszik, avagy sem. Ahogy ő sem szeret minden rock zenét, nyilván van olyan szám, ami nem tetszik neki, talán még azoktól az együttesektől is, akiket a legjobban szeret. Mellesleg azt sem lehet pontosan meghatározni, hogy egy együttes pontosan milyen műfajú zenét is játszik, hiszen szinte elkerülhetetlenek a műfaji átfedések, jóformán csak megközelítően körbehatárolni lehet.

 

Ám az is tény, hogy mi emberek hajlamosak vagyunk általánosítani, ebben igaza van FlóriBának, ahogy én is elejtek néha egy-egy "a dubstep egy kalap sz*r" beszólást, ami nyilván nem igaz. Még a dubstep nemében is akadhat olyan, ami esetleg tetszik nekem, nem állítom, hogy nem létezik ilyen. De nem kell a másik ember minden tévedésére rákapni és habzó szájjal okoskodni, meg alátámasztani a felsőbbrendűségünket, mert szerintem ezen a fórumon nincs helye az efféle hiearchia harcnak.

 

És el is jutottunk odaáig, amiről ez a vita VALÓJÁBAN szól. Az, hogy ti ketten nem kedvelitek egymást. Nekem is vannak dubstepes ismerőseim, akikkel nagyon jóban vagyok, még sincs közöttünk ennyi ütközés, mert nem csinálunk belőle ügyet. Frenkie-nek nem tetszik az elektronikus zene és ennek hangot is ad, FlóriBá személyes sértésnek veszi és kioktatja Frenkie-t, akinek értelmeszerűen nem tetszik a dolog, ahogy a helyében másoknak sem tetszene. Ez az egész zene téma pusztán az olaj a tűzre és már rég nem arról szól, hogy kinek van igaza. (Szubjektív benyomások esetén amúgy sem beszélhetünk olyanról, hogy igazság.)

 

Na, most, hogy végül meghallgattátok a tanmesét, menjetek vissza szépen legózni. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenkinek mást jelent a zene és más %-ban, illetve minőségben van jelen az életében. Én amikor kezdtem 1997 elején, még a kazetta másolás volt a divat és baromi nehéz volt bármit is beszerezni eredetiben, ami nem rock, vagy mulatós volt. Pl. a Brooklyn Bounce kazit berendeltem és egy hét múlva mehettem érte... Jó mondjuk Ajka kis város, de ha Edda fan lennék ilyen gondom sosem lett volna. Aztán jött a CD és a DVD korszak, először pénzért írattam lemezeket, aztán nekem is lett írom, így a mai napig van 150-160 másolt és 28db eredeti audio CD-m, főleg House és Dance stílusban. Aztán jött az mp3 korszak és azóta nem is veszek hanghordozót... Ezzel csak azt akartam elmondani, hogy 15 év alatt két féle zenét hallgattam tudatosan, ez az Elektro és a Rap volt.

 

Gimiben a barátaim 70% rocker volt, így voltam Kispál, Kalapács, Lord, Tankcsapda, Deák Bill, Takács Tamás, Alvin és a mókusok, Rémember és sok igénytelen Death Metal koncerten. Mégsem volt rám egyik sem olyan hatással, hogy azt mondjam ez nekem kell, vagy itthon rákeresek neten és meghallgatom még egyszer, amit ott előadtak. Vagyis Deák Bill és Takács Tomi kifejezetten jók voltak, nem az a lagymatag, megélhetési zene amit játszanak, őket azért sokra tartom.

Aztán egyetemen kezdődött az, hogy voltak már olyanok akik Minimal partyba jártak, havonta egyszer volt egy pincében DnB party és Volton illetve, Szigeten is megfordultam. Itt is csak az elektronikus dolgok érdekeltek, pedig a nagy húzónevek sosem ezen a stíluson belül kerültek ki, kivéve a Prodigy. De mindig voltak alter sátrak, ahol reggelig lehetett csapatni és érdekes módon, 3-4óra után rengeteg, egyértelműen más zenét kedvelő is ott nyomult velünk.

 

Tehát, eddigi tapasztalataim alapján van 3 fajta ember. 1. aki nem igazán szereti a zenét, ha mégis akkor csak akkor hallgatja, ha muszáj, pl. munkahelyi rádióból, hangszórókból, otthon is inkább TV-t néz, zenei adásokat sosem. 2. aki rádió függő, minden meghallgat, csak valami szóljon. Elmegy Edda, meg Lagzi Lajcsi bulikba, többnyire hangulattól és társaságtól függ, hogy mit hallgat és mihez van kedve, igazából a zenéhez igazítja a stílusát, hangulatát.

3. pedig aki csak egy irányzatot hallgat aktívan, csak egyfajta bulibak jár, átérzi azt a stílust amit KÉPVISEL. Mert ahogy a rocknak, rapnek, úgy az elektronak is van egy világa, gondolat menete, filmjei, festészete, építészete. Aki komolyan foglalkozik pl. a Minimallal, az nem csak a zenét figyeli, hanem pl. azt, hogy milyen egy Minimalista épület, vagy festmény. Én ezekre is rákerestem, mert érdekel. Ha buliba megyek, akkor is olyan emberekkel akik szintén ilyen zenét szeretnek és mivel nem tucatzene, tuti hogy a partyn az emberek 95% azért van ott, mert ezt akarja hallgatni és nem azért, mert a Terka elhívta és mivel hajt rá, elmegy vele...DE amikor voltam Sub Bass Monsteren, akkor a közönség felén látszott, hogy ismeri pár számát és jött ordibálni, hogy "Szív, sűrít".... Amikor már komolyabb, a lemezről kevésbé ismert nótákat pörgettek nem tudtak hozzászólni érdemben. Ellenben mikor Akkezdeten voltunk Pesten, akkor a bulizók közül szinte mindenki ismerte a zenéiket és jöttek zúzni, alig maradt a boxokban ülő ember. Ez pedig nem elhanyagolható tény...

 

Én nem azért hallgatok egy albumot, vagy zenét, mert feldob, vagy mert olyan a hangulatom. Van egy mix amit naponta meghallgattam a héten és mindig találtam benne egy jó váltást, keverési stílust, új hangot. Bárhova megyek, mindig nálam van az mp3 lejátszóm és a telefonomon is van 24 album, ha bármelyik lemerülne. Most már tudatosan járok buliba és nem kell a barátaimat a zenei stílusomtól elválasztani. Régen nagyon zavart, ha valamilyen gimis buli, vagy házibuli volt, akkor 90%ban rock ment, mivel mást nem lehetett hallgatni, az emberek többségének nem jött be, a maradéknak meg mindegy volt mi szól, csak szóljon.

Ezzel szemben a múlt héten voltam Pöstön partyba, haverokkal, a kocsiban végig Techno ment, a buliban is, valahogy az emberek akik ott voltak közvetlenebbül és nyitottabban viselkedtek, mivel mindenki tudta, egy közös dolog már tuti van bennünk, ez pedig a ZENE. Biztos a gimiben is ezért érezték a többiek, nekem ez mindig kimaradt.

 

Magyarul, nekem többet jelent maga a stílus, mint annak aki össze-vissza hallgat mindent, válogatás nélkül. Pl. múltkor is szólt kaja közben a rádió, ment Ákostól a sztereós, új száma, annyira utálom, hogy kikapcsoltam. Kérdezte fater, hogy miért kapcsoltam mi, mert mondom utálom a számot, erre ő: "Milyen számot, én nem figyeltem mi szól..."

 

Igen, kifejezetten idegesít, ha valaki úgy szólogat be, hogy amiket ír az baromi nagy baromság és mivel más nem ért hozzá, vagy nem érdekli, elnézi neki. Lefordítva, ha te elmész egy Film Club-ba és ott valaki elkezdi ócsárolni az SW filmeket és te tudod, hogy hülyeség amit állít, szólsz neki. De mivel mások sem ismerik a szériát, nem értik min vagy felháborodva és inkább lehurrognak és folytatják az Avatarról való elmélkedést. Te meg szarul érzed magad, mert a másik igazából nem is látta a kedvenced, nem ismeri, sosem nézte olyan szemmel, mint te, nem tekintette meg annyiszor, számára 1 film a millióból. A zenére visszatérve megint más, mikor valaki ért hozzá, és úgy kritizálja, érvekkel alátámasztva, de eddig ilyet még nem olvastam, lehet túlságosan be voltam akkor is lőve... Gondolom Frenkie rengeteg, rendesen megszervezett, minimum 1200-2500Ft-os belépős buliban volt és tud fejből mondani legalább 3-4 neves DJ-t és elóadót, akiknek több számát is hallotta és a beszólogatásait erre építi fel.

 

Tehát, ezután ha bárki megint baromságokat állít, keveri a Houset, meg a Technot, esetleg tényleg kikel magából és akkora sületlenségel jön, hogy ezek egy stílus és tök egyformák, akkor ismét szólni fogok. A Trance-t lehet szidni, azt kifejezetten utálom, vagy a Jump Up-ot és Hardstyle-t, a Dubstep sem igazán jön be. Ettől függetlenül tisztában vagyok vele, hogy semmi közük ahhoz, amit én zúzatok, max annyi, hogy ütem és bass orientált zenék, de leütésszámban, alkalmazott effektekben és hangokban, közönségben és party színvonalban teljesen más és más...

 

Kósa írásához annyit tennék hozzá, hogy a családfa teteje baromi egyszerű, 7 alap stílus van, ezeket láthatod itt . Én sem vagyok minden leágazással tisztában és pl. Skinhead Hardcore-t sosem hallgatnék, nem is igazán tudtam róla, ez a családba már baromi részletes. Ettől függetlenül a 7 fajta, az 7 fajta, ezek a gyökerei minden régi és mai zenének...Amint látható, az első és a harmadik pedig...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első kategóriába sorolom magam. Nem szeretek rádiót hallgatni... (kifejezetten utálok) ha mégis nagy ritkán, akkor pl MR1. Nem járok koncertekre, bár egy Doctor Who at the Promes szerű cuccra szívesen elmennék, mint ahogy egy Mike Oldfield koncertre, vagy szimfonikus filmzene koncertekre... másfélére nem. TV-ben zenei csatornákat abszolút nem nézek/hallgatok. Alapvetően nem képezi a zene életem szerves részét, de vannak, amiket kifejezetten szeretek, de az NAGYON rétegzene... és azoknak sem válok szakértőjévé, egyszerűen csak kedvelem és szívesen hallgatom... de semmi több. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapjáraton én a rockot szerettem, de az utóbbi pár évben más stílusokba is belehallgattam és azóta már vegyes az izlésem, tehát ugyanúgy képes vagyok Stinget hallgatni mint Rammsteint. Rádiót is szívesen hallgattam amíg még volt a Neo FM-en Bumeráng, és ott sok zene tetszett, amit pár éve még meg se hallgattam volna, de a Lajcsi féle zenéket nem szeretem, sőt írtózom a mulatóstól. Akkor most melyik kategória vagyok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenkinek mást jelent a zene és más %-ban, illetve minőségben van jelen az életében. Én amikor kezdtem 1997 elején, még a kazetta másolás volt a divat és baromi nehéz volt bármit is beszerezni eredetiben, ami nem rock, vagy mulatós volt. Pl. a Brooklyn Bounce kazit berendeltem és egy hét múlva mehettem érte... Jó mondjuk Ajka kis város, de ha Edda fan lennék ilyen gondom sosem lett volna. Aztán jött a CD és a DVD korszak, először pénzért írattam lemezeket, aztán nekem is lett írom, így a mai napig van 150-160 másolt és 28db eredeti audio CD-m, főleg House és Dance stílusban. Aztán jött az mp3 korszak és azóta nem is veszek hanghordozót... Ezzel csak azt akartam elmondani, hogy 15 év alatt két féle zenét hallgattam tudatosan, ez az Elektro és a Rap volt.

 

Gimiben a barátaim 70% rocker volt, így voltam Kispál, Kalapács, Lord, Tankcsapda, Deák Bill, Takács Tamás, Alvin és a mókusok, Rémember és sok igénytelen Death Metal koncerten. Mégsem volt rám egyik sem olyan hatással, hogy azt mondjam ez nekem kell, vagy itthon rákeresek neten és meghallgatom még egyszer, amit ott előadtak. Vagyis Deák Bill és Takács Tomi kifejezetten jók voltak, nem az a lagymatag, megélhetési zene amit játszanak, őket azért sokra tartom.

Aztán egyetemen kezdődött az, hogy voltak már olyanok akik Minimal partyba jártak, havonta egyszer volt egy pincében DnB party és Volton illetve, Szigeten is megfordultam. Itt is csak az elektronikus dolgok érdekeltek, pedig a nagy húzónevek sosem ezen a stíluson belül kerültek ki, kivéve a Prodigy. De mindig voltak alter sátrak, ahol reggelig lehetett csapatni és érdekes módon, 3-4óra után rengeteg, egyértelműen más zenét kedvelő is ott nyomult velünk.

 

Tehát, eddigi tapasztalataim alapján van 3 fajta ember. 1. aki nem igazán szereti a zenét, ha mégis akkor csak akkor hallgatja, ha muszáj, pl. munkahelyi rádióból, hangszórókból, otthon is inkább TV-t néz, zenei adásokat sosem. 2. aki rádió függő, minden meghallgat, csak valami szóljon. Elmegy Edda, meg Lagzi Lajcsi bulikba, többnyire hangulattól és társaságtól függ, hogy mit hallgat és mihez van kedve, igazából a zenéhez igazítja a stílusát, hangulatát.

3. pedig aki csak egy irányzatot hallgat aktívan, csak egyfajta bulibak jár, átérzi azt a stílust amit KÉPVISEL. Mert ahogy a rocknak, rapnek, úgy az elektronak is van egy világa, gondolat menete, filmjei, festészete, építészete. Aki komolyan foglalkozik pl. a Minimallal, az nem csak a zenét figyeli, hanem pl. azt, hogy milyen egy Minimalista épület, vagy festmény. Én ezekre is rákerestem, mert érdekel. Ha buliba megyek, akkor is olyan emberekkel akik szintén ilyen zenét szeretnek és mivel nem tucatzene, tuti hogy a partyn az emberek 95% azért van ott, mert ezt akarja hallgatni és nem azért, mert a Terka elhívta és mivel hajt rá, elmegy vele...DE amikor voltam Sub Bass Monsteren, akkor a közönség felén látszott, hogy ismeri pár számát és jött ordibálni, hogy "Szív, sűrít".... Amikor már komolyabb, a lemezről kevésbé ismert nótákat pörgettek nem tudtak hozzászólni érdemben. Ellenben mikor Akkezdeten voltunk Pesten, akkor a bulizók közül szinte mindenki ismerte a zenéiket és jöttek zúzni, alig maradt a boxokban ülő ember. Ez pedig nem elhanyagolható tény...

 

Én nem azért hallgatok egy albumot, vagy zenét, mert feldob, vagy mert olyan a hangulatom. Van egy mix amit naponta meghallgattam a héten és mindig találtam benne egy jó váltást, keverési stílust, új hangot. Bárhova megyek, mindig nálam van az mp3 lejátszóm és a telefonomon is van 24 album, ha bármelyik lemerülne. Most már tudatosan járok buliba és nem kell a barátaimat a zenei stílusomtól elválasztani. Régen nagyon zavart, ha valamilyen gimis buli, vagy házibuli volt, akkor 90%ban rock ment, mivel mást nem lehetett hallgatni, az emberek többségének nem jött be, a maradéknak meg mindegy volt mi szól, csak szóljon.

Ezzel szemben a múlt héten voltam Pöstön partyba, haverokkal, a kocsiban végig Techno ment, a buliban is, valahogy az emberek akik ott voltak közvetlenebbül és nyitottabban viselkedtek, mivel mindenki tudta, egy közös dolog már tuti van bennünk, ez pedig a ZENE. Biztos a gimiben is ezért érezték a többiek, nekem ez mindig kimaradt.

 

Magyarul, nekem többet jelent maga a stílus, mint annak aki össze-vissza hallgat mindent, válogatás nélkül. Pl. múltkor is szólt kaja közben a rádió, ment Ákostól a sztereós, új száma, annyira utálom, hogy kikapcsoltam. Kérdezte fater, hogy miért kapcsoltam mi, mert mondom utálom a számot, erre ő: "Milyen számot, én nem figyeltem mi szól..."

 

Igen, kifejezetten idegesít, ha valaki úgy szólogat be, hogy amiket ír az baromi nagy baromság és mivel más nem ért hozzá, vagy nem érdekli, elnézi neki. Lefordítva, ha te elmész egy Film Club-ba és ott valaki elkezdi ócsárolni az SW filmeket és te tudod, hogy hülyeség amit állít, szólsz neki. De mivel mások sem ismerik a szériát, nem értik min vagy felháborodva és inkább lehurrognak és folytatják az Avatarról való elmélkedést. Te meg szarul érzed magad, mert a másik igazából nem is látta a kedvenced, nem ismeri, sosem nézte olyan szemmel, mint te, nem tekintette meg annyiszor, számára 1 film a millióból. A zenére visszatérve megint más, mikor valaki ért hozzá, és úgy kritizálja, érvekkel alátámasztva, de eddig ilyet még nem olvastam, lehet túlságosan be voltam akkor is lőve... Gondolom Frenkie rengeteg, rendesen megszervezett, minimum 1200-2500Ft-os belépős buliban volt és tud fejből mondani legalább 3-4 neves DJ-t és elóadót, akiknek több számát is hallotta és a beszólogatásait erre építi fel.

 

Tehát, ezután ha bárki megint baromságokat állít, keveri a Houset, meg a Technot, esetleg tényleg kikel magából és akkora sületlenségel jön, hogy ezek egy stílus és tök egyformák, akkor ismét szólni fogok. A Trance-t lehet szidni, azt kifejezetten utálom, vagy a Jump Up-ot és Hardstyle-t, a Dubstep sem igazán jön be. Ettől függetlenül tisztában vagyok vele, hogy semmi közük ahhoz, amit én zúzatok, max annyi, hogy ütem és bass orientált zenék, de leütésszámban, alkalmazott effektekben és hangokban, közönségben és party színvonalban teljesen más és más...

 

Kósa írásához annyit tennék hozzá, hogy a családfa teteje baromi egyszerű, 7 alap stílus van, ezeket láthatod itt . Én sem vagyok minden leágazással tisztában és pl. Skinhead Hardcore-t sosem hallgatnék, nem is igazán tudtam róla, ez a családba már baromi részletes. Ettől függetlenül a 7 fajta, az 7 fajta, ezek a gyökerei minden régi és mai zenének...Amint látható, az első és a harmadik pedig...

 

Amióta itt vagy azóta tőled ez a legtisztességesebb írás a zenéról.Nem értek egyet mindenben de elfogadom. Tőlem többet ne is várj. Miért? Mert holt mindegy hogyan hívják azt a zenei stíliust amit kedvelünk, a lényeg az érzés amit bennünk kelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elrabolva 2

 

Őszintén szólva ismét mérges vagyok Hollywoodra… Egyszerűen képtelenek kilépni saját árnyékukból, képtelenek egy sikeres eső részt legalább megismételni –arról már rég letettem, hogy esetleg felülmúlni. Képtelenek egy normális forgatókönyvet írni, csupán állandóan ismétlik önmagukat.

 

A Taken2 ékes példája ennek. Annyira sablonos, kiszámítható, klisékre épülő képhalmaz, hogy az már elszomorító. Mintha az álomgyárban lenne egy nagy filmes LEGO doboz, s a kreativitásból most csak épp ezt tudták összerakni. A valóban üdítő első rész után ez kínos, Neeson karakterének varázsa totál elveszett, a történetet egy óvodás is írhatta volna. Nehéz spoilermentesen felháborodni, de már az első telefonáláskor összeomlott a légvár: aki megnézi, tudja, miről beszélek… Ennyire ócska szitut rég láttam, meg ennyire udvarias emberrablókat is. Aztán sorolhatnám. Luc Besson miatt a szokásos autótörős-üldözés nem maradhatott el, Bourne koppintásaként megint a tetőn futkosnak, bilincs helyett villanyszerelős gyorskötöző, rengeteg kiszámítható jelenet. De amin majdnem felröhögtem, az a nagykövetségnél volt… Anyám..

 

Egy dolog, ami igazán tetszett: ahogy a fogoly megtaláltatta magát. Abban volt valami eredeti. A többi egy kalap szart sem ért.

 

50 % Maximum.

 

Nem az eredetíség a lényeg. Hanem az hogy Neeson írtson ki annyi albán köcsögöt amennyit bír. Hozzáértek a családjához? Halál. Nincs kegyelem. Tüzeljen helyettünk is, akik a Hummeres köcsög német buzit is felakasztanánk. Mert a Nyugat mindenek felett abból is az USA.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hummeres osztrák volt. Igazi ázsiai népség.

 

Tökmindegy,gyilkos lett. A Hummer az amerikai hadsereg Humwee nevü terepjárójának a neve az első Öböl-háború óta. Azaz aki ilyen autót vesz a szememben akkor lesz férfi ha az amcsi hadseregben szolgál ilyen autón minimum 1 évig. Civilként

szánalmas nyomorult akármennyi pénze van. Érdemelje ki.Menjen Afganisztánba és harcoljon. Nehogy már egy szalonban vegyen ilyen autót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

A Hummer az amerikai hadsereg Humwee nevű terepjárójának a neve az első Öböl-háború óta.

A Hummer az amerikai hadsereg Humvee nevű terepjárójának polgári változata. A H1-esnek még a Hunvee volt az alapja azonban a H2-esnek és a H3-asnak sok közök már nincs az eredeti katonai járműhöz. És megnyugtatlak Frenkie, a Hummert vezetők kb. 90%-a életében nem ült Humveeban, de mivel úgyis a pénzes köcsögök voltak a célközönség -és nem az ex katonák-, ezen nincs is semmi meglepő

ON

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

A Hummer az amerikai hadsereg Humvee nevű terepjárójának polgári változata. A H1-esnek még a Hunvee volt az alapja azonban a H2-esnek és a H3-asnak sok közök már nincs az eredeti katonai járműhöz. És megnyugtatlak Frenkie, a Hummert vezetők kb. 90%-a életében nem ült Humveeban, de mivel úgyis a pénzes köcsögök voltak a célközönség -és nem az ex katonák-, ezen nincs is semmi meglepő

ON

 

 

Csak ex katonáknak lehetne eladni. Ja és amerikai katonai egyenruhát is csak az hordhatna aki harcolt Irakban vagy Afganisztánban. Mert ugye látjuk mi az eredménye az USA hadseregének(illetve tengerészgyalogságának) járműveinek használatában. Hát az hogy idióták is használhatják. És ez baj, nagy baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az eredetíség a lényeg. Hanem az hogy Neeson írtson ki annyi albán köcsögöt amennyit bír. Hozzáértek a családjához? Halál. Nincs kegyelem. Tüzeljen helyettünk is, akik a Hummeres köcsög német buzit is felakasztanánk. Mert a Nyugat mindenek felett abból is az USA.

 

 

Ennek most qrvára semmi köze nincs a filmhez, de hagyjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.