Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Én nem az ellen vagyok, ha valaki buzi. Mert ez jobb esetben nem derül ki. De amikor beöltöznek, felvonulnak, egymás dolgait tapogatják, simogatják a metron, buszon, csókolóznak, az azért már sok. Mert én már láttam ilyet és az is valamilyen szinten zavar, mikor egy fiú és lány falják egymást mindenki előtt és már lefelé nyúlkálnak, de amikor két fiú... :nana:

Engem az nem érdekel, hogy régi történelmi személyek, meg hírességek azok-e vagy sem. Ha nem verik nagy dobra, akkor miattam a hálószobában 3kecskét, meg 4 vidrát is bevehetnek a körbe... A felvonulások, nyilvános helyen való érintkezések és a köztudottan heterok felé való közeledés idegesít. Magyarul buliban már volt aki próbált rám nyomulni és sajnos borostája volt...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A parádék teljesen más tészta, szerintem az szimplán provokáció. Azzal meg hogy mások előtt falják egymást, még nem találkoztam pedig van egy-két homi ismerősöm, bár lehet hogy a vidék teszi ilyen ritkává.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Pesten voltam, átutaztam kép pályaudvar között és a metrón láttam. Meg voltunk fent még anno a Lego kiállításon és ott is láttam, hogy két fiú kézen fogva ment a villamosig, és amíg vártak, egymás seggét tapogatták... Meg is kérdeztem a mamát, hogy WTF, de nem igazán magyarázta ki... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Homoszexualitással semmi bajom, most akkor mi van ha valaki saját neméhez vonzódik? Semmi, ha így alakult az évek folyamán akkor váljék egészségére, én nem szólom meg érte. Mondjuk ha már elöttem falják egymást az már zavaró, mondjuk hetero pároknál is, ma is előttem lejátszódott egy ilyen. Mellesleg melegek miért ne házasodhatnának? Ők miben külömbek mint a heterok? Annyi hogy lány-lányt, fiú-fiút szeret. És abban mi van? Semmi. Attól még nekik is 2 lábuk van, 2 karjuk, egy fejük, van szájuk, szemük stb. Ha meg gyereket akarnak örökbe fogadni akkor hadd tegyék. Attól mert egy gyerek homo párnál nevelkedik fel, ő nem fog azzá válni, nem az fogja eldönteni. Mellesleg nőkben elég magas százalék a homoszexualitásra való hajlam szóval nem ember-idegen dolog ez, szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de ha két nő csinálja előtted és téged bevesznek utána 3.nak, az nem elítélendő, hanem életre szóló élmény, ez meg k*rva nagy különbség! :)

 

Férfinak persze :D De mondjuk ezt sose értettem, hogy ha 2 nő csinálja az miben másabb mint ha két férfi? Mindkettő homo, nőket még is jobban elfogadják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azonos neműek bejegyzett kapcsolata, házassága, gyerek örökbefogadása kizárva!

Azért gondolj bele, leélnek egymás mellett egy fél életet/egészet, aztán ha az egyikkel történik valami, a másik jogilag nem örökölhet utána úgy, mint egy házastárs, hanem az életen át együtt összerakott mindenünk valami távoli, ismeretlen rokoné lesz, vagy hogy hivatalosan van-e bármiféle rendelkezési jogod pl. kórházban (kire bíznád az életed?), stb. Szóval van létjogosultsága, hogy szeretnék jogilag is elismertetni a kapcsolatot. Persze rosszul is kijöhet a lépés, de szerintem érthető volt, hogy mit írok. Legalább is ha jogilag nézzük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Férfinak persze :D De mondjuk ezt sose értettem, hogy ha 2 nő csinálja az miben másabb mint ha két férfi? Mindkettő homo, nőket még is jobban elfogadják.

Mert ez még mindig egy férfiak uralta társadalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól mert egy gyerek homo párnál nevelkedik fel, ő nem fog azzá válni, nem az fogja eldönteni.

Viszont nem lesznek megfelelő mintái, ha netán normális természetes párkapcsolatban szeretne élni, esetleg gyermeket vállalni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lok... olvastam én eleget a témában. Lehet, hogy nemes célnak indult anno, de ami lett belőle az no comment!

 

Most nyilván egy ilyen megnyilvánulás azt engedi következtetni, hogy hím soviniszta vagyok, aki a nők feletti uralomra vágyik... akkor itt szögezném le, hogy rohadtul nem! Ettől függetlenül az abszolút negatív véleményem a feminizmusról továbbra is áll.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a feminizmus olyan, mint széllel szemben pisálni... :)

De most tényleg, egyenjogúság, meg a többi érdekes dolog, de én még nem láttam női bányászt, se villany szerelőt, plusz a női foci inkább vicc, mint sport, ez a boxra is igaz. Jah, tudom az adu ász a szülés... Ezzel szeretnek vagdalkozni a nők, de valahogy a Jim szerint a világban ez az egész téma olyan...közhelyessé válik, főleg az Opra show révén és ugye a Toló ajándék... megalol! :) A havi 1hét idegbetegséget nem is említve! :D

http://www.youtube.com/watch?v=Q8O33-dCXiw

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig tényleg milyen borzalmas: a feministák elérték, hogy már a nők is szavazhatnak. Már jól elverni se lehet őket, kocsit vezetnek, munkát vállalnak, véleményük van, nem lehet adni-venni őket mint a marhákat :( És még nincs vége: ha ez sokáig fajul a végén ugyanannyi szellemi munkáért ugyanannyi fizetést fognak kapni mint egy férfi. Nem tudom hogy képzelték ezt az egészet. A feminizmust még úgy jó háromszáz éve el kellett volna fojtani, amikor kezdett kibontakozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kezdem el sorolni, mi az, amivel kapcsolatban ez a véleményem a feminizmust illetően. Mint mondtam nemes célként indult, de mára már szélsőséges lett! Még egyszer mondom, nem tartom magam semmivel sem többre a nőknél, mi több, nagyon tisztelem a nőket! A jelenkori feminista mozgalmak nézeteit nem tartom sokra!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ezekkel van a gond, ezek szerinte átlagos dolgok... igaz vezetés terén a statisztikákat nézve és élőben látva jó pár női vezetőt, én úgy érzem a volán mögött mégis a férfi az úr...vagy ti hány női BUSZSOFŐRT, Taxist ismertek? Én egyet!!!! Az elverés megint más dolog, a gyengébbet bántani szánalmas, nemtől, kortól, nemi hova tarozástól függetlenül. Ez a fizetéses dolog is necces, mert a szellemi és fizikai munka megint más. Basszus, kevesebb ideig élünk, nem mi vagyunk a szebbik nem, nem elég ha feltolunk 2 kiló sminket és már nézünk ki jól...edzeni, gyúrni, viccesnek lenni, meggazdagoni kell, hogy azt elérhessük, amit valaki a két szép....

De most őszintén, az a "férfi" aki feministának tartja magát és a nőkkel tüntet, meg utálja a saját fajtársait, minek számít? Syntax error?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kezdem el sorolni, mi az, amivel kapcsolatban ez a véleményem a feminizmust illetően. Mint mondtam nemes célként indult, de mára már szélsőséges lett! Még egyszer mondom, nem tartom magam semmivel sem többre a nőknél, mi több, nagyon tisztelem a nőket! A jelenkori feminista mozgalmak nézeteit nem tartom sokra!

Hát pedig a feministák többje annál többet nem nagyon akar, hogy részesüljenek egyenlő elbánásban. Például ugyanannyi munkáért ugyanannyi pénzt. Ez még a leghaladóbb gondolkodású országokban is csak ritkán működik. Nyilván ez kevésbé cimlap képes, igy ha az ember csak azt veszi feminizmusnak, amit mondjuk lehoz az index.hu akkor nyilván nem túl rózsás a kép.

 

Flóri: hát ha már a szépség, meg kinézet - azért itt én nem irigylem a nőket. Egy negyvenes férfinak például nem kell takargatnia a korát. Eszébe se jut, hogy husz évesnek kéne kinéznie és nem is kap olyan impulzust a társadalom felöl, hogy ez elvárás lenne. A nőktől viszont elvárás hogy kb. 22 évesnek nézzenek ki. Sok olyat látni az utcán sétálva, hogy 40-50, sőt 60 éves nők is kétségbeesetten mindent megtesznek, hogy úgy nézzenek ki mintha most jöttek volna a diplomaosztójukról. Ez mondjuk független a feminizmustól (az?)... csak egy gondolatmenet.

Egyébként az lehet, hogy a férfiak magabiztosabban vezetnek az utakon -nekem is ez a tapasztalatom- de pont a magabiztosságuk miatt sokkal többször okoznak balesetet is. Ez statisztikai tény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen... a társadalmi elvárások. Azok is fantasztikusak. Legalább annyira nem szeretem, mint a feminizmust, vagy még ide sorolhatnék ezer más dolgot... (amit nem szeretek :P) Értem, hogy a nőknek miért fontos megfelelni a "fantasztikus?" társadalom elvárásainak... bár itt is vannak kivételek. Én személyesen is ismerek ilyet, nem is egyet! Olyan körülmények között él, hogy semmiféle komolynak mondható társadalmi nyomás nem éri e területen, közelebb van a 60-hoz mint az 50-hez és mégis kétségbeesetten akar 22 évesnek kinézni, pedig senki sem várja el tőle... a többi hülyeségéről inkább nem beszélnék... felesleges lenne!!

 

Csak még egy példa, amit meg kívánok említeni: rengeteg olyan ifjú leányt, fiatal nőt ismerek, aki úgy vélekedik, hogy neki minden kell, őt mindenki szolgálja ki, kötelezőnek tartja, hogy párkapcsolata legyen, de neki a párja semmit ne szabjon meg, hagyjon neki szabadságot arra, hogy úgy élje az életét, ahogy akarja... szabadon, mintha nem is lenne kapcsolata. Bocsánat, de véleményem szerint a párkapcsolatok egyik alapja épphogy az egymásra hangolódás. Mi az, hogy neki semmit ne szabjon meg senki a kapcsolatában? Természetesen egy kapcsolat két emberen áll, két akarattal bíró emberen és ez a két akarat olykor ütközhet... de milyen kapcsolat az, amelyik nem igyekszik a közös nevező kialakítására? A kapcsolatban igenis mindkét fél szava fontos, nem csak a nőé!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Társadalmi elvárások: nagyon egyszerű a működési mehanizmusa: az ember társas lény. Mindenkinek fontos, hogy mit gondolnak róla mások. Aki nem ilyen az vagy hazudik vagy szociopata. Mivel szeretnénk ha jót gondolnának rólunk, ezért igyekszünk tenni érte: férfiaknál ehhez pl. a jó kondi és a jól fizető állás az egyik biztos pont, mig a nőknél a fiatalos kinézet. A férfiak ugyanis a fiatal nőket szeretik, őket bámulják meg,nem úgy a nők, akik egy negyvenes pasit is sármosnak tudnak tartani, ezért az erősebbik nem középkorú tagjainak eszébe se jut, hogy 20 éves srácoknak tünjenek.

 

Egyébként remélem nem gondoljuk, hogy az önzőséget a nők találták fel a párkapcsolatokban. Ugyanezt hallgattam pepitában amikor egy újságirói találkozón egy tucat női munkatárssal beültünk italozni: igy szemét férfiak, úgy szemét férfiak. Egyik nem sincs elhalmozva tökéletes egyedekkel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak pontok, amikkel egyetértünk Bomarr! Bár a társadalmi elvárások engem nem hatnak meg... és tényleg (ergo nem hazudok) így már kezdek félni, hogy mégis szociopata vagyok. :D Alig pár évesen egy pszichológus már mondta nekem, hogy társadalmilag elmaradott vagyok :P

 

Egyébként én egy szóval sem mondtam, hogy az önzőséget ki találta fel... csak azt írtam le, amit a saját bőrömön tapasztaltam. Most erről tudnék beszélni még elég hosszasan, de felesleges. Ezt tapasztaltam... kész... pont. És sajnálatos!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárki, akármit mondd, én úgy vagyok bele, hogy se a Batman, se a Superman, de úgy alapban a legtöbb fiatalok által tisztelt, most már egyre jobban nálunk is őshonos karakter, nem nő. Lehet ez is hülyén fog hangzani, de gimiben és egyetemen is, a férfi tanárokat jobban tiszteltem és úgy éreztem a fegyelmező tényezőjük is nagyobb. Meg ott másik véglet, mikor havernak sikerütl a diploma, betértünk a night clubba, akármilyen meglepő, nem félmeztelen férfiak táncoltak, hanem, "ártalmatlan", "átlagos" magyar nők. Mindegyik nemnek megvan az erőssége, mindegyik térfélen vannak a nemhez illő munkák, én valahogy mégis a férfi részleget többre becsülöm és jobban tudom tisztelni....Pl tűzoltó, baromi nehéz hordágyakat emelő mentős, katona, hangfalgyáros asztalos, villanyszerelő, PC boltban eladó...ezekben a munkakörökben egy nőt sem ismerek. Azonban, elnyújtott, évtidekig tartó, unalmas, felesleges, aktatologató munkák terén, mindig nők voltak a többségben. Aztán próbálj meg egy vállalkozóit intézni, ha éppen megjött a Mikulás... tapasztalat nélkül vicces, azonban vele ... érfelvágós....

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, azért mert vannak a feminizmusnak szélsőséges képviselői, az alapvető célja a mozgalomnak, hogy a nők ne legyenek teljesen kiszolgáltatva a férfiakkal szemben egyértelműen helyes és egy magát demokratának valló ember számára támogatandó. Pl: A közép(és új)kori számtalan ártatlan embert végeztek ki boszorkányüldözés és inkvizíció címén, ami gyomorforgató dolog, de attól még a kereszténység nem válik "borzalmassá". Vagy másik példa a zöld mozgalom, amit én is támogatok, amennyire tudok, viszont borzasztó képmutatásnak tartom, mikor állatvédő szervezetek piros festékkel locsolkodnak, meg Green Peace aktivisták olajfúró tornyokat foglalnak el.

Az emberi hülyeség a legártalmatlanabb dolgokból is képes szörnyűségeket teremteni, de ezért nem az alap elgondolást kell hibáztatni.

 

Flóri: Ha már felhoztad a szuperhősöket, Superman és Batman mellett a DC kiadó "triumvirátusának" 3. tagja Wonder Woman, aki érdekes módon nő.

A többi érveddel kapcsolatban meg annyit, hogy nem igazán találkoztam még ehhez fogható érzéketlenséggel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok érzéketlen, csak nálam a tisztelet nem azon alapul, hogy az illető nő, vagy férfi, esetleg hány éves. Ismerek olyan nőket akik visszaélnek az adottságaikkal, lehetőségeikkel. 4hétig voltam gyakorlaton egy irodában, 7 nő és én... Azok a pletyka és egymás alá ásás áradatok. Férfiak körében én ezt sosem tapasztaltam. Plusz olyan idős embereket, akik kb. egy 15éves szintjén rekedtek. Elég sok jár hozzánk borért, meg páleszért... és a legdurvább, hogy már két nő is elkezdett heti 3-4 alkalommal becsöngetni, de pénz nagyon ritkán van náluk.

Meg az is idegesítő, amikor jól érzem magam egy buliban és jönnek a kifestett 16éves kis ribik, aztán utána minden már csak róluk szól...Sajnos az ismeretségi körömből a fiatal lányok 2%-ra tudom azt mondani, hogy van benne bármi tiszteletre méltó. Ez szerintem szomorú tény.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok érzéketlen, csak nálam a tisztelet nem azon alapul, hogy az illető nő, vagy férfi, esetleg hány éves.

Ehhez képest, az előző hsz-edben épp azt írtad, hogy a munkájuk jellegéből adódóan jobban tiszteled a férfiakat.

 

Egyébként a 16 éves ribik kapcsán... meglátásom szerint nem lennének ennyien, ha a srácok java része változtatna a lányokhoz való hozzáállásán. Kétoldalú a dolog. Mellesleg normális lányok is akadnak még, nem kell az ellenkezőjétől tartani, és általánosítani az egész nemre. Jó helyen kell keresni a társaságukat, ennyi a nagy titok. Segítek, nem diszkókban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.