Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ma tölti be 100-dik életévét híres írónk Radnóti Miklós özvegye: Gyarmati Fanni. Azt nem írom be, hogy boldog születésnapot, mert aligha olvassa ezt a fórumot, inkább csak két kép vele. Az egyik kedvencem ez, amin Radnóti mint valami magyar James Dean feszít (1937-ben készült fotó):

 

radnoti+foto+reismann.jpg

 

Ez pedig egy téli kirándulásukról (a hölgyről még annyit, hogy azóta hogy Radnótit 1944-ben egy tömegsírba lőtték nem messze Győrtől, azóta rendezi férje hagyatékát és segíti Radnóti-kötetek megjelenését; egyébként a mai napig abban a budapesti lakásban él, ahova anno közösen költöztek):

radnoti_siel.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Radnóti a kedvenc költőm Ady mellett. Pár napja volt a híradóban egy riport Gyarmati Fanniról, én teljesen ledöbbentem, mikor kiderült számomra, hogy még életben van. Sok boldog évet kívánok még neki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, Adyn nagyon érezni, hogy sokat ivott, néha semmi értelme annak amiket leír. Aztán a tanárok meg örömmel magyaráznak bele minden baromságot. Feleslegesnek tartottam mindig is a verselemzéseket. Sok költőnk lelkileg labilis volt, ivott, vagy reménytelen szerelméről áradozott... szerintem ezek nyomasztó dolgok, nem ilyeneket kéne példának felhozni. Meg amikor fejből fel kell mondani egy verset...jaj de utáltam. A Himnuszt és a Szózatot szívesen megtanultam, Petőfi és Kölcsey szerintem a két legjobb és legeredetibb költőnk. Mondjuk az utóbbiról azt hittem sokáig, hogy minden képen kacsint....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú pedig Ady munkái mennyivel jobbak, mint Petőfi nép költészete. Egyébként Ady-t szimplán azért tanítják, mert ha őt olvasod akkor mindennél többet megtudsz a kora Magyarországának városi életéről, mint bármi másból. Nehéz lenne hasonló nevet mondani még, de ő tényleg az volt, aki rögtön két táborra osztotta az embereket: vagy Ady hivő voltál akkor vagy Ady utáló. Túlzás nélkül a szavára az akkori teljes értelmiség meredt szemekkel figyelt. Politikai újságíró is volt egyébként és a szavai itt is felkavarták a vizet persze. Egy Ady írás a kor politikai hangulatáról:

 

"Néznek bennünket kultúrnépek. Látják képtelenségünket a haladásra, látják, hogy szamojéd erkölcsökkel terpeszkedünk, okvetetlenkedünk Európa közepén, mint egy kis itt felejtett középkor, látják, hogy üresek és könnyűk vagyunk, ha nagyot akarunk csinálni, zsidót ütünk, ha egy kicsit már józanodni kezdünk, rögtön sietünk felkortyantani bizonyos ezeréves múlt kiszínezett dicsőségének édes italából, látják, hogy semmittevők és mihasznák vagyunk, nagy népek sziklavára, a parlament, nekünk csak arra jó, hogy lejárassuk. Mi lesz ennek a vége, szeretett úri véreim? Mert magam is ősmagyar volnék s nem handlézsidó, mint ahogy ti címeztek mindenkit, aki különb, mint ti. A vége az lesz, hogy úgy kitessékelnek bennünket innen, mintha itt sem lettünk volna.

Legyünk ez egyszer számítók. Kerekedjünk föl, s menjünk vissza Ázsiába. Ott nem hallunk kellemetlenül igazmondó demokratákat. Vadászunk, halászunk, verjük a csöndes hazai kártyajátékot, s elmélkedhetünk ama bizonyos szép ezredéves álomról.

Menjünk vissza, szeretett úri véreim. Megöl itt bennünket a betű, a vasút, meg ez a sok zsidó, aki folyton ösztökél, hogy menjünk előre. Fel a sallanggal, fringiával, szentelt olvasókkal, kártyákkal, kulacsokkal, agarakkal, versenylovakkal, és ősökkel! Menjünk vissza Ázsiába!…"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, Adyn nagyon érezni, hogy sokat ivott, néha semmi értelme annak amiket leír. Aztán a tanárok meg örömmel magyaráznak bele minden baromságot. Feleslegesnek tartottam mindig is a verselemzéseket. Sok költőnk lelkileg labilis volt, ivott, vagy reménytelen szerelméről áradozott... szerintem ezek nyomasztó dolgok, nem ilyeneket kéne példának felhozni. Meg amikor fejből fel kell mondani egy verset...jaj de utáltam. A Himnuszt és a Szózatot szívesen megtanultam, Petőfi és Kölcsey szerintem a két legjobb és legeredetibb költőnk. Mondjuk az utóbbiról azt hittem sokáig, hogy minden képen kacsint....

Ebből az eszmefuttatásból annyit egyetértek, hogy a verselemzések tényleg feleslegesek, és sokszor a tanárok belemagyaráznak mindent a versekbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan ezért utálnák ma is Ady-t Magyarországon sokan, mint anno a kortársai. A megmondóembereket sehol sem szeretik. :)

 

Megmondom őszintén, én nem vagyok Petőfi híve, politikai versei már-már az anarchizmussal élnek fel. "Akasszátok föl a királyokat".... kiráz tőle a hideg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon nem akarom zrikálni Petőfit, mert a maga módján jó volt és vannak tényleg kiváló dolgai, csak nála például a szerelem mindig ideális. Tipikus példa:

 

Szerelmes vagyok én;

Megmondjam-e kibe?

Egy barna kisleány

Hófehér lelkibe!

 

Hófehér a lelke

Ennek a kislyánynak;

Liliomszála ő

Az ártatlanságnak.

 

Nála az elképzelhetetlen, hogy Ady-hoz hasonlóan megszólaljon a kihült szerelemről. Hiába elvontabb a nyelvezete, ez sokkal élőbb szerintem:

 

Mindent akartunk s nem maradt

Faló csókjainkból egy falat,

Vágy, emlék, bánat, cél, okság,

Egy pillanatnyi jóllakottság.

 

Vonaglottunk bízón, nagyon,

Hűs estén és hideg hajnalon.

Pállott harctér szegény testünk

S jaj, örömre hiába lestünk.

 

Roskadjunk le a Sors előtt

Két gyáva, koldus csókmívelők.

Mindegy, kik küldték, kik adták,

Nem ért a csókunk egy fabatkát.

 

Több voltunk, jaj, tán kevesebb,

Mint a hajrás, kis szerelmesek.

Túl vánkoson, leplen, ingen

Sírva láttuk meg: ez se Minden.

 

Be búsak vagyunk, be nagyok,

Csókokban élő csóktalanok,

A Végtelent hogy szeretjük:

Sírunk, csókolunk s újra kezdjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Siófokról egy gyors helyzetjelentés: megkaptam a Köztársasági Ösztöndíjat! :):yeah:

Gratula :)

 

Na ki utazott már az új metrókocsival? :)

Sajnos a hétvégén kivételesen nem voltam metró közelében. Milyen?

 

Ma tölti be 100-dik életévét híres írónk Radnóti Miklós özvegye: Gyarmati Fanni. Azt nem írom be, hogy boldog születésnapot, mert aligha olvassa ezt a fórumot, inkább csak két kép vele. Az egyik kedvencem ez, amin Radnóti mint valami magyar James Dean feszít (1937-ben készült fotó):

Köszi a képeket és az infot! Plusz az Ady-sorokat, ez egy ilyen hétvége.

 

Hiába elvontabb a nyelvezete, ez sokkal élőbb szerintem:

Egyetértek. Annak idején nálunk pont Ady és Petőfi szerepeltek az érettségin, az előbbit választottam, hozzám közelebb állónak éreztem mindig is az ő verseit, pedig épp hogy az iskolai tananyagot ismertem.

Jut eszembe, jár/járt valaki a BCE könyvtárába? Ugyanis pár hét múlva beiratkozom, és érdekel, hogy milyen. Könnyen használható, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindhárom szóba került költő műveit szerettem tanulni, bár valóban teljesen mások a verseik, és másért is jó őket olvasni. Petőfi egyszerűen áll hozzá a dolgokhoz, és keresetlen szavakkal szól, (nem városi tanult polgár volt, szóval ez nem csoda), valamint nem igazán foglalkozik bonyolult érzelmekkel, szerelem, hazaszeretet, hűség, igazság, mind tisztán jelennek meg nála. Ady egészen máshogy ír, nála a versek lélektanilag olyan mélységeket érnek el, amelyet tizenéves fejjel az ember jóformán fel sem tud fogni, hiszen honnan is érthetné, milyen lehet pl. szerelemből egyszerre megjárni a mennyet és a poklot, és mindezt úgy leírva, hogy lelkének minden rezdülését teljesen őszintén és tudatosan vállalja a költő. A Bomarr által betett idézet nagyon jó példa erre.

Radnóti versei pedig egyszerűen megnyugtatóak. Isten éltesse az özvegyét!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy olyan verset ismerek amit kb. első olvasatra megtanultam, anélkül, hogy akartam volna, ez pedig a Huszt.

Nálam a verselés nem csak arról szól, hogy jól odamondok, meg jövőbe látok, valahol zeneiség és a magyar nyelv legszebb kibontakozása. Ezen a téren pedig a fenti vers írója verhetetlen. És ha minden jól megy, jeles események előtt és a végén, a dobogón is lehet szavalni...

 

Ha odamondás és aktualitás, akkor sokaknak Nagy Feró. Na, ezen mindig kiakadok, a nemzet pénzéhes bohóca. Amit a TV-ben művel, az a műrocker, nyújtogatom a nyelvem és kemény rocker vagyok stílusa, annyira visszataszító...én az ilyenre mondom, hogy paraszt... Ellentétben Hofi Géza, na ő sosem adta el a lelkét, mindig kiállt az mellett amit képvisel. Amiket akkor mondott és ahogy, meg az a mersz...na azért, ahhoz a Showder klub sosem fog felérni. Na jó talán a Bödöcs, de őt ki is tagadták, meg nem szokott szerepelni a hivatalos SK eseményeiken sem, pont ilyen okból kifolyólag.

 

Végül: Ma voltam a balatonedericsi szafari parkban. Etettem tevét és meg is simogattam. Basszus 2és fél méter magas volt, 3méter hosszú és ahogy kérődzött... :yeah: Az antilopok nagyon szépek voltak és őket is etettem. Ott ültem előttük vagy egy órát, meg simogattam őket. A minimalac meg meg akart d*gni egy kacsát, azon sokat nevettünk.... Az egyik bivaly, meg odament és fejen sz*rta a másikat, majd tovább állt....az meg dagonyázott tovább. Erre már nem tudtam mit mondani. A kis majom meg azt hitte a keze felmosó rongy és letette a földre, sikálni kezdte, aztán így szaladgált fel alá. Szerintem túl érett volt a gyümölcs, amit evett... Hiába volt relatíve kevés állat, jól szórakoztunk és volt "mini" dzsungel, amiben csak fém állatok voltak, mégis kifejezetten tetszett. Szerintem 1400Ft-ot tökéletesen megért, igaz, nem 2kor kellett volna vissza indulni az egy és fél órás sétára, mert leégett kicsit az arcom és fáj a fejem... Reggel 9kor még nem volt annyira meleg! :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább a visszataszító és új keletű.

Újkeletű? Nagy Sándor, Szókratész, Szapphó, Oroszlánszívű Richárd, Leonardo Da Vinci, Michelangelo és Oscar Wilde szerintem nem manapság éltek. Homoszexualitás mindig is volt, csak régen nem merték felvállalni az emberek, mert bűnnek számított és halálra is ítélhették, akiről bebizonyosodott, hogy a saját neméhez vonzódik. A szomorú dolog szerintem az, hogy habár a törvény nem bünteti a melegeket, sokszor a közvetlen környezetük közösíti ki őket, ahelyett, hogy elfogadnák annak, ami.

Az, hogy egy apa képes a saját fiát/lányát kitagadni, hajléktalanná tenni, számomra inkább gyomorforgató, mint az azonos neműek közti szex (arról nem is beszélve, hogy a heteró párok is milyen "gusztustalanságokra" képesek az ágyban).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nincs bajom a homoszexuálisokkal, otthon mindenki azt csinál amit akar. De jogilag ne tegyék már a hetero párkapcsolat mellé, ne legyen már az azonos neműek viszonya "normális"... Azonos neműek bejegyzett kapcsolata, házassága, gyerek örökbefogadása kizárva!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bejegyzett kapcsolat egy papír, ahogyan a házasság is. Mégis, mennyien élnek vele :) Szerintem semmi rossz nincs abban, hogy valaki szerelemből megházasodik, főleg, ha utána nem válik el :D Hogy homo vagy hetero, az magánügy. Párkapcsolat amit törvényes keretek közé akarnak foglalni. Szerintem.

A gyerek jó kérdés. Mit lát otthon? Hogy apu minden este veri anyut, vagy hogy apu és apu (úgysem a gyerek előtt intézik)? Viszont az is igaz, hogy az örökbefogadás idő-és papírigényes, és hetero párok is sorban várnak gyerekre. Persze gondolom mindkét fél (hetero párok, homo párok) egészséges újszülöttet de legalábbis csecsemőt szeretne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én alapvetően nem vagyok liberális... nem vagyok liberális a homo kérdésben sem, ám begyöpösödött vaskalapos sem vagyok, véleményem leginkább Nute álláspontját tükrözi. Nekem a melegekkel nincs bajom, azzal van bajom, amit művelnek... mert mondhat bárki bármit azonos neműek közötti szexualitás egyszerűen nem normális (nincs kompatibilitás). Aki pedig alapvetően nem szimpatizál a melegekkel azokat ma már megbélyegzik és homofóbnak titulálják, aki olyan elveket vall, ami káros a liberális társadalomra.

 

Na mindegy.... általában ezzel a témával kapcsolatban eszembe szokott jutni Nádas György - Levél Vácról című kis szösszenetéből (bár lehet, hogy egy másik Markos-Nádas marhaságból van... már rég hallottam) egy mondat, amit most megpróbálok idézni (a melegekkel kapcsolatos illetve azok elfogadásával):

 

"Én a múltkor bemásztam a szomszéd Karcsika ágyába, mert nem várom meg, míg kötelező lesz!"

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gyerek jó kérdés. Mit lát otthon? Hogy apu minden este veri anyut, vagy hogy apu és apu (úgysem a gyerek előtt intézik)? Viszont az is igaz, hogy az örökbefogadás idő-és papírigényes, és hetero párok is sorban várnak gyerekre. Persze gondolom mindkét fél (hetero párok, homo párok) egészséges újszülöttet de legalábbis csecsemőt szeretne.

Ugyanúgy két b*zi is verheti egymást és a gyereket, elvégre ők is az embernek nevezett alávaló faj tagjai, így a kettőnek semmi köze egymáshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanúgy két b*zi is verheti egymást és a gyereket, elvégre ők is az embernek nevezett alávaló faj tagjai, így a kettőnek semmi köze egymáshoz.

Krande arra próbált rávilágitani, hogy a "normális" és magasztos heteroszexuális párkapcsolatokban simán el van nézve az is ha épp sor kerül némi gyerekverésre, az egyik szülő alkoholizmusára, a hanyagságra, mert az belefér (a törvény szerint), viszont ott keresed te is az abnormalitást, hogy mit csinál a két szülő a hálószobában mintha az lenne a fokmérője a rossz vagy a jó szülőségnek hogy ki mit hova dug a paplan alatt. Igen homi pár is verheti a gyereket, de akkor lehetőleg utóbbi legyen a felháboritó -vagyis hogy bántalmaznak egy gyereket- és ne az hogy mennyire passzolnak a micsodáik egymáshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés... egy jól irányzott atyai pofon, hogy a büdös kölke észhez térjen minek minősül? Családon belüli erőszak és gyerekverés? Mert ha igen, akkor bajok vannak! Más dolog, mikor agyba főbe verik egymást a tagok a családon belül (az tényleg durva és elítélendő), de szerintem a nevelő célzattal elcsattant atyai vagy anyai pofon még nem minősül "gyerekverésnek"!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Verés alatt nem pofont értettem. Néhány egyedi esetben, amikor a gyereket tényleg semmi nem tériti észhez szerintem is lehet nevelő hatása. Én is kaptam gyerekként olyan pofont amire igy utolag is azt mondom hogy megérdemeltem. Amig nem ez válik a bevett nevelési eszközzé, amig nem válik rendszeressé és amig a pofont nem követik ott helyben újabbak, addig lehet azt jól is használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.