Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Tedd azt, de előtte nézd meg, hogy az adott OKJ milyen feltételeket biztosít. Úgy tudom 23 éves korig az első OKJ szakma ingyenes, tandíj mentes. Diák igazolvány ilyenek járnak, de az után mindképpen járj utána, hogy a képzés iskolarendszerű-e... a lényeg, hogy a TB központ felé vagy a NAV felé (nekem anno a TB felé kellett) igazolni kell, hogy jogviszonyban vagy egy oktatási intézménnyel, mint diák!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tedd azt, de előtte nézd meg, hogy az adott OKJ milyen feltételeket biztosít. Úgy tudom 23 éves korig az első OKJ szakma ingyenes, tandíj mentes. Diák igazolvány ilyenek járnak, de az után mindképpen járj utána, hogy a képzés iskolarendszerű-e... a lényeg, hogy a TB központ felé vagy a NAV felé (nekem anno a TB felé kellett) igazolni kell, hogy jogviszonyban vagy egy oktatási intézménnyel, mint diák!

 

Suli ahova járok érettségi után biztosít OKJ-t szóval majd megbeszélem ofővel, meg gondolom el mondja majd amúgy is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tedd azt, de előtte nézd meg, hogy az adott OKJ milyen feltételeket biztosít. Úgy tudom 23 éves korig az első OKJ szakma ingyenes, tandíj mentes. Diák igazolvány ilyenek járnak, de az után mindképpen járj utána, hogy a képzés iskolarendszerű-e... a lényeg, hogy a TB központ felé vagy a NAV felé (nekem anno a TB felé kellett) igazolni kell, hogy jogviszonyban vagy egy oktatási intézménnyel, mint diák!

Én úgy tudom 22 éves korig ingyenes az első OKJ-s szakma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt héten vonattal utazva pár napot Berlinben töltöttem, ami immár 22 éve az egyesült Németország fővárosa, és számomra az egyik legérdekesebb város Európában, ami megihletett egy rövid képes élménybeszámolóra is. :)

 

Először 1995-ben jártam ott, amikor még a várost 28 évig kettészelő Fal helyén még csak pusztaság volt, nagyon szomorú és nyomasztó hangulatot árasztva.

Ma már a Fal csak mutatóba létezik a város egy-két pontján, viszont elég sok helyen emlékeznek rá rozsdás oszlopmaradványokkal, az úttestbe vagy járdába beépített eltérő színű kövezettel, és rengeteg információs táblával jelzik mindenhol, ahol valami történelmi jelentősége volt. Ha az ember ezek mentén végigsétál, megismerheti Berlin felosztásának részletes történetét a II. világháború befejezésétől egészen a Fal 1989-es „leomlásáig”. Ez egyébként számomra az egyik legabszurdabb dolog, amit személyesen láttam, egy város, ahol egyik napról a másikra emberek nem láthatták a másik felében lakó családtagjaikat, barátaikat.

Maga a hely ma már méltó fővárosa Európa vezető gazdaságának, az üres letarolt helyeket modern és nagyon szép új negyedek (kormányzati hivatalok és lakások egyaránt) váltották fel. Általában szeretem a régi városképeket is, de a jól sikerült modern épületeket még jobban, és itt nagyon sokat látni belőlük. Megvannak még a régi NDK-s Berlint nagyon jellemző lakótelepek is, de a köztük megbújó zöldterület még azokat is élhetővé teszi.

 

Íme, pár kép erről a nagyon érdekes, pezsgő életű és tiszta, rendezett városról:

 

A vonaton érkezőket a háromszintes hatalmas Főpályaudvar fogadja, ami szintén nem túl régi, 2006-ban adták át:

berlinhauptbahnhof.jpg

A tömegközlekedés egyébként a városban is példaértékű, gyorsvasút, metró szinte mindenhol jár, de ha az ember siet, a regionális vasutat a város több pontján ugyanúgy elérheti.

 

A Fal miatt anno teljesen lerombolt Potzdamer Platz ma már így néz ki a távolból:

berlinma.jpg

 

Az ott található Sony Center épületegyüttes fedett belső udvara:

sonycenter.jpg

 

Egy szép lakóház együttes a Fal helyén, előtérben a Holokaust emlékművel (szürke kőtömbök):

modernnegyed.jpg

 

Ezen a képen jól látszik a régi és az új együttélése (Kelet-Berlin központja):

kiltsatvtoronybl.jpg

 

A felújított Nikolai negyed a középkori Berlin hangulatát adja vissza, részben modern anyagokkal dolgozva, pl. a háttérben a sarkon egy vasbeton panelekből kialakított, de régi arculatú lakóház látható:

berlinrgen.jpg

 

A Spree folyó partján a régi Dóm és a régies Nikolai negyed harmóniája:

rgisj.jpg

 

És végül akikkel vasárnap délben a német egység jelképévé vált Branderburgi Kapu előtt találkoztunk :D:

lordvaderberlinben.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wow! Szép út lehetett. :) Köszi képeket és a beszámolót. Azért az már ezeken a képeken is látszik, hogy bizony a Németek nem szórakoznak, persze ott van is pénz mindenre. Az az állomás nagyon ott van a szeren. :) Bár mondjuk eleve romantikus ötlet vonattal utazni Berlinbe. Egyszer szívesen kipróbálnám. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Európán kívül az egzotikum a vonzerő. azért egy karibi szigetvilág, vagy csak örökké emlegetett Hawaii -t említem, akkor nem járok messze az álmoktól. Ja és St. Marteen se rossz. :) Én mondjuk egyszer elmennék Ausztráliába és Új-Zéland -ra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, megvolt a falunap is. A színvonalról annyit, hogy fellépett Wolf Kati és a helyi parasztok, azt kiabálták: " Megduglak Zséda". Szóval, megnéztem 1-2 programot, aztán inkább itthon játszottam a kutyákkal, meg bicajoztam.

Ma meg indulunk rokonokhoz, este Pest, megnézzük a robbangatást. Holnap meg üzleti út, megyünk az Alföldre, valami kis faluba, kicsit félek, mert eléggé lepukkant a környék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Európán kívül az egzotikum a vonzerő. azért egy karibi szigetvilág, vagy csak örökké emlegetett Hawaii -t említem, akkor nem járok messze az álmoktól. Ja és St. Marteen se rossz. :) Én mondjuk egyszer elmennék Ausztráliába és Új-Zéland -ra is.

Európa elérhető, míg az egzotikus tájak szinte alig. De persze én sem utasítanék el egy meghívást az említett helyekre. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El voltam utazva, úgyhogy kissé későn reagálok, de mivel hívő ember vagyok, talán nem árt egy újabb szemszög is.

 

Zsidóknak írt levél 11:1 - "A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés."

A meggyőződés tényeken alapul. A tények pedig nem feltétlen kézzelfogható dolgok. Pl. a szél vagy az áram ilyen dolgok. Bár ezeket még a tudomány eszközökkel is tudja bizonyítani (pedig nem látjuk őket), de pl. a szeretetet, a lelkiismeretet és a humort milyen tudományos eszközzel, vagy képlettel lehet bizonyítani? Pedig nyilvánvaló a létezésük.

Érdemes olyan tudósokról is olvasni, akik elismertek a szakterületükön és egyben hívő emberek is.

Egy másik érdekes részlet a Bibliából, amiből látszik, hogy teljesen logikus hinni egy természetfeletti erőben.

Zsidóknak írt levél 3:4 - "Mert minden háznak van építője, aki pedig mindent elkészített, az Isten az."

Vagyis nincsen alkotás Alkotó nélkül. Hogy ezt felfogjuk nem kell sem Stephen Hawkings-nak, sem lelki sérültnek lennünk.

Amikor a tudományos szaklapokban azt látom, hogy az emberek a természetben fellelhető dolgokat igyekeznek leutánozni, vagy hogy a matematikai törvények egyetemesen igazak az univerzumra, hogy az elemeket rendszerbe lehet rakni, és ha felfedeznek egy újabbat, akkor annak külön helye van abban, akkor mindig elgondolkozom, hogy mennyire nyilvánvaló egy Alkotó létezése.

Sokszor eszembe jut a Kapcsolat című film azon része, amikor Jodie Foster az "utazása" során bepillantást nyer a világegyetembe, és azt mondja hogy "egy költőt kellet volna küldeniük", annyira leírhatatlan a látvány.

Hogy ezek ellenére miért van annyi szenvedés? Na ez már egy másik, jó kérdés. De ez miért kell hogy kizárja a létezését? Nem lehet, hogy annak is van oka?

És volt szó a vallásosságról is. A hívő emberek egyik legnagyobb alakja, Jézus a következőt mondta a Hegyi beszédében (7. fejezet, 21-23):

"Nem minden, aki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők."

Szóval Jézus is előre megmondta, hogy lesznek olyan hívők, akik azt hiszik, hogy követik őt, sőt, még nagy dolgokat is tesznek, de közben tévúton járnak. Gondoljunk csak azokra a papokra, akik megáldották a háborúkban a fegyvereket, mert úgy gondolták, hogy az egyik nemzet jobb mint a másik, és szentül hitték, hogy ez Isten akarata.

Természetesen a döntés mindenkinek a szabad akarata alapján kell, hogy megszülessen, hogy miben hisz.

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.