Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Akkor semmivel sem vagy jobb, mint Hitler, vagy Bin Laden.

 

 

Dehogynem mert én a rosszat írtanám a mi békénkért. Különben elképesztő hogy ti a nyugati értékrend élői ezeket a középkori állatokat véditek. Kiváncsi lennék mit szólnátok ha arab fennhatóság alatt élnétek. Nem lenne mozi, zene, tánc, semmi az élethez tartozik. Sosem értettem miért nem jó a szabadság.

Ja és robbant majd simogassam meg? Én biztos nem. Már rég vallom hogy a Nato-országoknak meg kell szállnia az összes arab országot a muszlimot betiltani és modern nyugati értékrendet kell ott létrehozni. Európában bebizonyosodott hogy működik 67 éve. Nincs háború. Ahhoz hogy az egész világon béke legyen ezt kell csinálni. Na az USA elkezdte Irakban és Afganisztánban. Jöhet Irán.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vicces vagy ám.

 

Nyilvánvaló, miért kérdeztem. Nem kell elhinni mindent, amit a TV mond. Frenkie, az USA beavatkozása óta Afganisztánban több tízezer civil halt meg. Nem hiszem, hogy ők ilyen demokráciára vágytak. Más kérdés persze, hogy a tálib kormányzat semmivel sem jobb.

Viszont Irakban, meggyőződésem szerint, Szaddám alatt az emberek sokkal jobban éltek, mint most. Az USA mindkét ország esetében megkavarta a sz*rt, ugyanúgy, mint anno Vietnamban. Mindhárom vállalkozása kudarc volt, gratulálok nekik.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok szerencsét, may the force be with you! :D Infúzió ilyenkor nem játszik amúgy? Mikor 5 éve voltam kórházban gyomortükrözésen akkor én se ehettem 2 napig de kaptam infúziót.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az tény, hogy a terrorizmus elítélendő. Hiszen gyakorlatilag önmagáért létezik, azért pusztít, hogy pusztíthasson. A terrorizmusnak nincsen konkrét célja, célpontja is pusztán az ideológia. Nem akarnak különösebben elérni semmit. És mivel az ideológiát, mint olyat, nem lehet legyőzni, ezért igyekeznek minél több kárt okozni és az egyszerű átlagemberek bűnhődnek meg ezért. Egyáltalán nem csodálom, hogy Frenkie utálja őket, mert van is miért. Persze ilyen radikális "öljünk meg minden rossz embert" módszerekhez nem folyamodnék, még akkor is, ha valóban úgy érzem, hogy vannak emberek, akik nélkül jobb lenne ez a világ. De nincs se jogunk, se felhatalmazásunk ezt eldönteni. Kik vagyunk mi, hogy ítélkezzünk más emberek felett? Ráadásul hol tartana ez a világ, ha orrba-szájba megölnénk mindenkit, aki rászolgál? És persze ilyenkor felmerül a kérdés, nem alacsonyodunk le az ő szintjükre, ha az ő módszereiket használjuk? Mi sem válnánk többé, mint közönséges gyilkos. Burkolózhatnánk az igazságszolgáltatás és a szebb jövő leple alá, de ez pusztán racionalizálás lenne. Hazugság, amitől jobban éreznénk magunkat. De gonosz mindig is volt és mindig is lesz, ez az emberi természet velejárója, mindig lesznek olyanok, akik bűnt követnek el. Ahogy olyan alávaló, undorító, kétszínű, beképzelt, tapló féreg emberek is, de ők sosem lépnek a bűn útjára, mégis megkeserítik a körülöttük élők életét. A rosszat nem lehet kiirtani és az erőszak csak még több erőszakot szül. Ezért kell még a legnehezebb időszakainkban is embernek maradnunk és igyekezni békésen megoldani minden konfliktust. Lehetne erről sokat moralizálni és mind a két oldalon lenne egy kis igazság, de hosszútávon mégiscsak a béke a járható út. És valóban kár ezen vitázni, mert ez itt már rég nem az objektív igazságról szól, hanem valakinek a véleményéről. Frenkie szereti az amerikaiakat és ez nem fog változni, hiába is próbálná bárki is meggyőzni. Ami mellesleg teljesen értelmetlen, mert miért kéne? Ő így gondolja és kész, felesleges ráerőszakolni bárkinek is a saját véleményét, akármilyen érveket is hoz fel, innentől már tukmálás. Nekem személy szerint semmi bajom az arabokkal. A terroristákat nem szeretem persze, de a tisztességes arab emberekkel nincs problémám. Hogyan is lehetne? Helyenként inkább sajnálom őket, hogy folyton b*sztatják őket a reptereken, mert lépten-nyomon terroristának nézik őket. De az amerikaiakat is megértem, hogy 911 után sokkal óvatosabbak, még akkor is, ha általánosításnak tűnhet mindaz, amit csinálnak. Könnyen beszélünk, hiszen a terrortámadások legalább a 75%-a az USA ellen irányul. Nálunk pedig már azért is mozgósítják a TEK-et, mert egy öregasszony elfelejtett szájkosarat adni a kutyáira Debrecenben. Viszont a terrorizmus messze nem annyira jelentős veszély, mint ahogy azt a média el akarja hitetni velünk. Még mindig többen halnak meg autóbalesetben, mint terrortámadásban, persze ez nem jelenti azt, hogy szemet kell hunyni felette. Ennyit szerettem volna hozzáfűzni a témához. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az tény, hogy a terrorizmus elítélendő. Hiszen gyakorlatilag önmagáért létezik, azért pusztít, hogy pusztíthasson. A terrorizmusnak nincsen konkrét célja, célpontja is pusztán az ideológia. Nem akarnak különösebben elérni semmit. És mivel az ideológiát, mint olyat, nem lehet legyőzni, ezért igyekeznek minél több kárt okozni és az egyszerű átlagemberek bűnhődnek meg ezért. Egyáltalán nem csodálom, hogy Frenkie utálja őket, mert van is miért. Persze ilyen radikális "öljünk meg minden rossz embert" módszerekhez nem folyamodnék, még akkor is, ha valóban úgy érzem, hogy vannak emberek, akik nélkül jobb lenne ez a világ. De nincs se jogunk, se felhatalmazásunk ezt eldönteni. Kik vagyunk mi, hogy ítélkezzünk más emberek felett? Ráadásul hol tartana ez a világ, ha orrba-szájba megölnénk mindenkit, aki rászolgál? És persze ilyenkor felmerül a kérdés, nem alacsonyodunk le az ő szintjükre, ha az ő módszereiket használjuk? Mi sem válnánk többé, mint közönséges gyilkos. Burkolózhatnánk az igazságszolgáltatás és a szebb jövő leple alá, de ez pusztán racionalizálás lenne. Hazugság, amitől jobban éreznénk magunkat. De gonosz mindig is volt és mindig is lesz, ez az emberi természet velejárója, mindig lesznek olyanok, akik bűnt követnek el. Ahogy olyan alávaló, undorító, kétszínű, beképzelt, tapló féreg emberek is, de ők sosem lépnek a bűn útjára, mégis megkeserítik a körülöttük élők életét. A rosszat nem lehet kiirtani és az erőszak csak még több erőszakot szül. Ezért kell még a legnehezebb időszakainkban is embernek maradnunk és igyekezni békésen megoldani minden konfliktust. Lehetne erről sokat moralizálni és mind a két oldalon lenne egy kis igazság, de hosszútávon mégiscsak a béke a járható út. És valóban kár ezen vitázni, mert ez itt már rég nem az objektív igazságról szól, hanem valakinek a véleményéről. Frenkie szereti az amerikaiakat és ez nem fog változni, hiába is próbálná bárki is meggyőzni. Ami mellesleg teljesen értelmetlen, mert miért kéne? Ő így gondolja és kész, felesleges ráerőszakolni bárkinek is a saját véleményét, akármilyen érveket is hoz fel, innentől már tukmálás. Nekem személy szerint semmi bajom az arabokkal. A terroristákat nem szeretem persze, de a tisztességes arab emberekkel nincs problémám. Hogyan is lehetne? Helyenként inkább sajnálom őket, hogy folyton b*sztatják őket a reptereken, mert lépten-nyomon terroristának nézik őket. De az amerikaiakat is megértem, hogy 911 után sokkal óvatosabbak, még akkor is, ha általánosításnak tűnhet mindaz, amit csinálnak. Könnyen beszélünk, hiszen a terrortámadások legalább a 75%-a az USA ellen irányul. Nálunk pedig már azért is mozgósítják a TEK-et, mert egy öregasszony elfelejtett szájkosarat adni a kutyáira Debrecenben. Viszont a terrorizmus messze nem annyira jelentős veszély, mint ahogy azt a média el akarja hitetni velünk. Még mindig többen halnak meg autóbalesetben, mint terrortámadásban, persze ez nem jelenti azt, hogy szemet kell hunyni felette. Ennyit szerettem volna hozzáfűzni a témához. :)

 

 

Hatalmas taps neked. Zseniális írás és tökéletesen összefoglaltad a lényeget. Minden szavaddal egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy az általános minden napi dolgokat sem lehet már leírni, mert ha kiderül, hogy tegnap belénk kötöttek a romák és már majdnem verekedés lett, akkor az is gond. Pedig így volt és az egész gondot az okozta, hogy egy buliba vittük át a hangcuccot és meglátták, meg akarták venni, mikor kiderült nem eladó, fenyegetőzni kezdtek... Elég fontosnak tartom, hogy, néhány értelmiségi majdnem megkéselt minket 4 hangfal, meg egy erősítő és egy keverő pult miatt, mert nem akartuk 120.000 oda adni a 1.500.000 szettet... Jah és a barátom Devecserben lakott, ott történt este 7kor az incidens. Ők 7en voltak, mi 4en... a végén egy autóból kiszállt 5 kopasz, bomber dzsekis, átlagban 190 magas férfi és megkérdezte mi a gond. Akkor a fenyegetőző egyének eltűntek az esti lenyugvó nap sugarában. Haverom azóta is fél, hogy mivel már tudják miket tart otthon, majd visszajönnek a fenyegetőzők. Én ettől a terrortól valahogy jobban félek, mert valóban körülöttünk van. Lehet ezt is törölni, meg hasonlók, de sajnos így volt, mivel kevesebben voltunk féltünk és késük is volt, fejenként egy...mi megy csak jól akartuk magunkat érezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na Flóri. Most van éjjel 1 óra 2 perc. Péntek(illetve már szombat). Nem csináltam balhét pedig azt írtad hogy jövő héten újra ez lesz mert nem bírom ki. Hát kibírtam, pedig ittam már pár sört. Mert én tudok ám változni, de egyszer rajtad is észrevenném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy az általános minden napi dolgokat sem lehet már leírni, mert ha kiderül, hogy tegnap belénk kötöttek a romák és már majdnem verekedés lett, akkor az is gond.

Nem kell a lányos hiszti. És igen, ha nem tudtok ezekről normálisan beszélgetni, akkor ne írjatok róla. Ennyire egyszerű. Más különben semmi baj nem lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze Frenkie, én meg átfestettem ma a szobát, közben találtam egy új Tejútrendszert az egyik dobozban és megnyertem az X Games 2012. Írni bármit lehet, felesleges itt nagyzolnod, ha valóban ittál volna, akkor nem ez a végeredmény, szerintem ezzel mindenki tisztában van. Állítani meg bárki állíthat bármit, én most úgy válaszolok neked, hogy megittam előtte 12 liter bort...

Nekem nem kell bizonyítanod semmit, mert nem érdekelnek a dolgaid, azzal, hogy nem sértettél meg senkit tegnap este sem jutottál előrébb, szerintem akik csalódtak múlt héten benned, most nem fognak tapsolva örülni a hírnek, hogy milyen ügyes voltál!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó akkor ki ítélkezne már felettük? :D Az Öregúr a felhők között?

Na, megszólalt a szkeptikus. :P

 

:roll: Ez aztán színvonalas megnyilvánulás volt Norbi. Köszönjük!

Végül is érthető, hogy mire akar kilyukadni.

 

Bocsi de ezt most muszáj. :D

Hehe, ez jópofa. :D

 

Lehet, de most komolyan ki ítélkezne akkor felettük, ha nem mi? Mellesleg kudar képével egyetértek.

Mivel nem vagyok hívő ember, nyilván nem az Öregúrra gondoltam a felhők között, bár tény, hogy egy felsőbb hatalom, már ha lenne ilyen, (ez egy teljesen szubjektív, ateista tagmondat, senki ne vegye sértésnek. >.<) annak tényleg lenne joga döntést hozni. Jogos, hogy ki döntené el, ha nem mi? Igazából egy nagyon bölcs emberre gondoltam, akinek rengeteg élettapasztalata és mindenek előtt tiszta erkölcsi értékrendje van. Egy átlagember hirtelen felindulásból úgy tarkón vágna egy roma gyereket egy gereblyével, mert a kertjéből lopja a termést és szitkozná, hogy a "mocskos cigányok folyton csak lopnak." Aztán ki tudja, lehet azért vetemedett lopásra, mert nincs mit ennie. (És feltételezzük, hogy így van, ne tereljük a témát a "de hát ők segélyből tök jól elélnek" vizekre.) A bűn világában sem mindenki gonosz. Mondanám, hogy a cél szentesíti az eszközt, de nem, mert ennél kétértelműbb kijelentés aligha van, hiszen egyszerre igaz és hamis. Mi, egyszerű emberek hajlamosak vagyunk úgy ítéletet alkotni a másik felett, hogy nem tudunk róla eleget, előítéleteink vannak, ráadásul befolyásolnak minket a személyes érzelmi állapotunk. Ráadásul rengeteg olyan ember van, aki képtelen objektíven, kívülről gondolkodni magáról, vagy másokról, mert ehhez néminemű szellemi és érzelmi intelligencia szükséges. Ez pedig sajnos nem mindenki számára elérhető, lásd: Ben.

 

Nekem nem kell bizonyítanod semmit, mert nem érdekelnek a dolgaid.

Nem érdekelnek a dolgai, annyira lesz*rod, amit mond, de azért még erre a kommentjére válaszolsz. Hmmm... Melyik Arc Nélküli Manus videóból is rémlik ez...

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.