Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Szánalom

 

Komolyan, aki ezeket a híreket megírja, az normális? Egy közösségi oldal alapján megítélik az embert, de az eszükbe sem jut, hogy egyeseket nem érdekel, hogy a 4. szomszéd éppen kivel beszélget és kedveskedik. Annyira erőltetettnek érzem ezt a Facebook hypeot, hogy néha már szánalmasba csap át. Egy másik oldalon versenyeztem novella és egyéb kategóriában, hiába volt igényes és jó az írásom, egy olyan nyerte meg, akinek 1200 ismerőse van Arckönyvön, mert megkérte, hogy likeolják a ... művét. Innentől kezdve, hogy lehet a végeredmény reális és igazságot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a Pofakönyves cikket illeti. Egyelőre én is a címig jutottam, de már az is meglehetősen vicces volt. Én anno a főiskola ideje alatt regisztráltam és tartottuk a kapcsolatot a csoport társakkal, közös e-mail címe is volt a csoportnak. Ez a két csatorna volt, amin keresztül felvehettük egymással a kapcsolatot... főleg vizsga időszakok idején valamint egy egy ZH előtti nagy hajrában jött jól ez a fajta kapcsolattartás. Aztán hogy elvégeztem a tanulmányaimat ott maradtam, ugyanis tényleg van 1-2 hasznos tulajdonsága, de annyi hülye ember van rajta, hogy elképesztő... egyrészről, másrészről akinek egyáltalán eszébe jut ilyen, amit a cikk is sugall, hát no comment! Egyáltalán milyen "szakértők" ezek??

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy akinek nincs Facebookja, kevesebb eséllyel indul egy állásra. Az első dolguk a HR-eseknek, hogy lecsekkolják az illetőt.

 

Gondolom az alapfeltételezés ugyanonnan indul ki, ahonnan az is, hogy aki nem magáról tesz ki képet, az csúnyának érzi magát. Mindkettő erősen mellélő szerintem, hisz nem vagyunk ugyanolyanok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát apám úgy szerzett állást kétszer is az elmúlt években hogy egy kanyi Facebook-profilja sincs, pedig nem hamburger sütésre jelentkezett. De két éve nekem is összejött Facebook-profil nélkül, bár a főnököm azóta egyszer jelezte finoman hogy talán nem ártana ha létrehoznék egyet. Álláshirdetésnél ha már valami érdekes lehet akkor talán inkább a Linkedin profil.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát apám úgy szerzett állást kétszer is az elmúlt években hogy egy kanyi Facebook-profilja sincs, pedig nem hamburger sütésre jelentkezett. De két éve nekem is összejött Facebook-profil nélkül, bár a főnököm azóta egyszer jelezte finoman hogy talán nem ártana ha létrehoznék egyet. Álláshirdetésnél ha már valami érdekes lehet akkor talán inkább a Linkedin profil.

Korosztály függő. Barátnőm HR-s, innen tudom, hogyha fiatalok jelentkeznek állásra, és mondjuk két azonos kvalitású közül kell dönteni, hogy kit hívjanak be, akkor inkább azt fogják, akit le tudnak ellenőrizni facebookon is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog szülinapot, MissKarrde! :)

 

Ja hát első munkahelynél ahol nehéz rostálni ott érthető, de gondolom azért onnantól, hogy valaki már csinált mást is az iskolán kivül, csak érdekesebb az hogy mi is volt az, mennyi ideig csinálta, milyen ajánlása van stb.

Meglepő, de az x. állásodnál is megnéznek. Igaza van Donátnak, a facebook, iwiw lecsekkolása alap ma már a HR-en. Viszont pl. az én korosztályomnál nem az az érdekes, hogy fent vagy-e (mert sokan nincsenek fent a régi osztálytársaim közül sem), hanem hogy mi van kint rólad, képek és egyéb információ formájában, és hogy az abból kialakítható kezdetleges kép nem mond-e ellent az önéletrajzodnak vagy esetleg az állásnak, amire jelentkeztél.

És ez akkor is megtörténik, ha ajánlással pályázol.

 

Én egyébként gyakran látogatom a facebook-ot, de jellemzően csak olvasgatok rajta, megosztani nem szoktam. Ami viszont halálra idegesít, hogy van két-három olyan ismerősöm, szintén régi osztálytársak, akik napi szinten több oldalnyi szemetet tesznek fel "jópofa" idézetek, meg családi fotók tömkelegének formájában bőséges kommentekkel (ami szerintem az ismerőseik többségét ilyen szinten már nem érdekli), én meg alig tudom a pár figyelemre érdemes információt kiszűrni közülük.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez meglep, mert én meg azt hallom a HR-es ismerősöktől -plusz azoktól a HR-esektől akikkel interjúztam- hogy a LinkedIn az igazán érdekes ilyen szempontból. Az ugye pont emiatt jött létre: fejvadász cégek elég sok embert onnan gyüjtenek be és ha ott megnézed valakinek a profilját rögtön látszik hogy szakmai szinten ki kivel áll kapcsolatban (ezen speciel fent vagyok). Ez például elképzelni se tudom hogy derül ki egy Facebook profilról, ahol mindenki bejelölget boldog-boldogtalant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is az ismerősök a lényegesek feltétlenül, hanem az érdeklődési köröd, vagy pl. hogy van-e családod (ha esetleg erről nem lenne szó a cv-ben). Meg úgy általában, hogy mennyire látszol szimpatikus, normális embernek a hátköznapokban. A Linkedin inkább már a vezetői szintű munkakörök betöltésénél jön szóba, ahol a munkahelyi kapcsolatok kiemelten fontosak lehetnek.

 

Egyébként ha nálunk új ember pályázik, és kiszivárog a neve, akkor mindenki rárepül ezekre a netes regiszteres oldalakra, és már megy is róla a beszélgetés, hogy vajon jó lenne-e, ha ő nyerné el a pozíciót. Persze ez csak móka, de a HR részéről elég nagy melléfogás lenne, ha nem tesztelne le valakit így, akiről utólag kiderül, hogy pl. náci eszméket népszerűsít, vagy kollektív öngyilkosságra buzdít. Ezek nyilván extrém példák, de hiába kicsi a valószínűsége, hogy előfordulhat, egy pár perc kutatómunkát megér. És ahogy mondtam is, nem feltételnül az a baj, ha valaki nincs fent, hanem az, ha magáról olyan információt tesz fel, ami kizáró ok lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldogat Miss! :)

 

Hát nálam ha megakarják nézni a Fácse profilom akkor profilképem látják meg ezt a vidám borítóképet:

 

483293_463510123673733_871810814_n.jpg

 

(Max Brooks: World War Z könyvéből készülő Brad Pitt rendezte filmhez készült concept art, a yonkersi vereséget mutatja be)

 

Ebből mit szűrnének le vajon? :D Hogy miket linkelek ki és írok hozzá azt jobb lenne ha nem látnák ha ne adj ég eljutok állásinterjúig :D

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Füled érjen Yodáig!

 

 

Ami a facebook cikket illeti: a mellékelt ábra szerint attól, hogy valakinek még van Facebookja, még nem biztos, hogy az illető nem pszichopata. Vagy épp gyilkos.

 

Munkahelyileg meg pont pár hete kellett leszednem a munkahelyem megjelölését, munkahelyi okokból :D De egyelőre ami kellett volna (próbavásárlás egy olyan "cégtől" akik a Facebookon hirdetik magukat és a valóságban fikarcnyi engedélyük sincs) az nem jött össze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen mindenkinek a jókívánságot :)

 

Boldog születésnapot a Csempész Királynőnek! :D:clap::yeah:

:hug:

 

És mi a helyzet azokkal, akikről a facebookon nincs fent kép, és max. 5 info található meg róluk (pl. esetemben)? Az idegeimre megy, hogy mindenki kirak magáról ezer képet (a h*lyeségekről nem is beszélve), és ott éli az életét, nekem ez olyan veszett mód nem jön be. Azon viszont már agyaltam, hogy legalább egy tisztességes képet ki kellene rakni. Kicsit szükséges rossznak érzem a közösségi oldalas jelenlétet, mondjuk most az osztálytalálkozót is ott szervezték meg, szóval némi haszna van.

Sajnos a Linkedin oldalra annak idején meghívásra sietősen regisztráltam, és azóta sem töltöttem ki tisztességesen az adatlapomat :oops: A napokban ezt mindenképpen pótolni fogom, bár azt hiszem, nem sok kapcsolatot tudok egyelőre onnan összeszedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt sosem értettem, hogy egy olyan embernek, akinek köze sincsen a terroristákhoz, lényegében csak a TV-ben hall róluk és lát 1-2 filmet a témában, hogy tudja ennyire gyűlölni őket. Akkor már miért nem a németeket, hiszen nagyon sok magyart hurcoltak el és öltek meg gázkamrában. Lehet a fórumozók közül valakinek a nagyapját, nagyanyját kínozták halálra. Pedig még olajunk sem volt... Elfoglalták az országot és terrorizálták a népet... Vagy ez, már rég volt, most akkor nem ők az aktuális főellenség? Na, meg ott vannak az oroszok, akik ránk erőltettek mindent, még a kultúrájukat is, aztán amit tudtak elloptak, mikor elindultak haza. Igazából őket sem szapulja már senki, hisz ők meg adják a gázt. A négerek meg Amerikában olyanok, mint nálunk a romák, sok gyereket szülnek, az állam tartja el nagy részüket. nagy arányban keverednek bűnügyi tevékenységbe és a filmek is azt sugallják, hogy a többségük gonosz (horrorban mindig a feka hal meg először). Akkor őket ezek alapján nem kedvelheted, hiszen az amerikaik többsége sem kedveli őket!!!

Ezt a halál hírt sem igazán értem. Az amerikaik egy 54 éves emberen rajta ütöttek az otthonában és megölték. Lehet, előtte legyilkolt 3 amerikai katonát, mivel gondolom voltak testőrei, vagy éppen olyan ügyesen rajta ütöttek, hogy a kádban, fürdés közben leszedték, 2kilométer távolságról. Ha nem voltál ott, akkor honnan tudod, hogy volt. Mert a készülő filmben (amiről te már tudod, hogy mennyi akció lesz és, hogy fejeződik be) így mutatják be? Ember, láttad a District 9-t? Az elején dokumentum film szerűen bemutatják, hogy élnek az idegenek! ÉS ez valóban így volt? Megtörtént? Nem! Vagy ott a spanyol Rec című film, amit kézi kamerával vettek fel, hogy valósnak tűnjön. Aztán jön egy raklap zombi, mégis úgy hat, ez megtörtént...de tudjuk, hogy NEM! Nem tudom miért kell elhinni egy dolgot, minden feltétel nélkül, csak azért, mert a dokumentum film kategóriába sorolják.

De látom, téged az ilyen érvek nem győznek meg, akkor itt egy hivatalos film, ami a valóságot mutatja be, arról, hogy milyen agresszív egy nép az amerikai, de az is lehet, csak hétvégente ilyenek:

A film

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt sosem értettem, hogy egy olyan embernek, akinek köze sincsen a terroristákhoz, lényegében csak a TV-ben hall róluk és lát 1-2 filmet a témában, hogy tudja ennyire gyűlölni őket. Akkor már miért nem a németeket, hiszen nagyon sok magyart hurcoltak el és öltek meg gázkamrában. Lehet a fórumozók közül valakinek a nagyapját, nagyanyját kínozták halálra. Pedig még olajunk sem volt... Elfoglalták az országot és terrorizálták a népet... Vagy ez, már rég volt, most akkor nem ők az aktuális főellenség? Na, meg ott vannak az oroszok, akik ránk erőltettek mindent, még a kultúrájukat is, aztán amit tudtak elloptak, mikor elindultak haza. Igazából őket sem szapulja már senki, hisz ők meg adják a gázt. A négerek meg Amerikában olyanok, mint nálunk a romák, sok gyereket szülnek, az állam tartja el nagy részüket. nagy arányban keverednek bűnügyi tevékenységbe és a filmek is azt sugallják, hogy a többségük gonosz (horrorban mindig a feka hal meg először). Akkor őket ezek alapján nem kedvelheted, hiszen az amerikaik többsége sem kedveli őket!!!

Ezt a halál hírt sem igazán értem. Az amerikaik egy 54 éves emberen rajta ütöttek az otthonában és megölték. Lehet, előtte legyilkolt 3 amerikai katonát, mivel gondolom voltak testőrei, vagy éppen olyan ügyesen rajta ütöttek, hogy a kádban, fürdés közben leszedték, 2kilométer távolságról. Ha nem voltál ott, akkor honnan tudod, hogy volt. Mert a készülő filmben (amiről te már tudod, hogy mennyi akció lesz és, hogy fejeződik be) így mutatják be? Ember, láttad a District 9-t? Az elején dokumentum film szerűen bemutatják, hogy élnek az idegenek! ÉS ez valóban így volt? Megtörtént? Nem! Vagy ott a spanyol Rec című film, amit kézi kamerával vettek fel, hogy valósnak tűnjön. Aztán jön egy raklap zombi, mégis úgy hat, ez megtörtént...de tudjuk, hogy NEM! Nem tudom miért kell elhinni egy dolgot, minden feltétel nélkül, csak azért, mert a dokumentum film kategóriába sorolják.

De látom, téged az ilyen érvek nem győznek meg, akkor itt egy hivatalos film, ami a valóságot mutatja be, arról, hogy milyen agresszív egy nép az amerikai, de az is lehet, csak hétvégente ilyenek:

A film

 

 

Nem bírod ki mi? Hanyagolj már. Ha a fejed tetejére állsz akkor is szeretni fogom az USA-t. Semmivel sem tudsz meggyőzni. Mondom, irány oda és robbantsd fel magad lehetőleg minél hamarabb.

Az általad linkelt film a hozzád hasonlóknak szól. Az fel sem tűnik hogy amcsi film mi? Téged manipulálnak vele(persze a valóság, rég röhögtem ilyen jót). Na menj és nőlj föl.

Hogy miért utálom az arab szélsőségeseket? Roppant egyszerű. Mert ártatlan civileket és a saját népüket írtják(piacon felrobbantja magát ahol gyerekek is vannak). Ha neked ez a tisztességes harcmodor akkor lelked rajta. Csak gondolj bele egy kicsit hogy a húgod Pesten sétál és egy ilyen állat felrobbantja magát mellette. Na az amerikaiakkal megtették 2001 szeptember 11.-én. Szerinted ez a normális. Ártatlan civileket ölni? Miért nem támadnak meg egy amerikai laktanyát? Ja ahhoz gyávák. Nem is utálom őket hanem undorodom tőlük, és maguk az elveik is hányingert váltanak ki belőlem. Aki nem muszlim azt ki kell nyírni ők mondanák meg mit hallgassak hogy éljek, mit egyek, a nőkkel úgy bánnak mint az állatokkal. HÁT NEM. Majd az USA golyókkal megmutatja nekik hol a helyük. Én mindent kiírtanám. Ha 20 milliót akkor annyit amíg valaki nem tudja elfogadni a normalitást. Ami pedig a nyugati értékrend és civilizáció. Azaz vagy beállsz vagy meghalsz. Ez a demokrácia.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.