Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Sajnálom, hogy így gondoljátok a dolgot, de akkor hagyjuk a témát, így jobb lesz mindenkinek. De, akkor a szerintetek felettébb okos hozzászólásokat is ugyanúgy lehet törölni, mert hiába tapsol mindenki, hogy mennyire igaz, biztos lesznek majd akik nem így látják a dolgot és felszólalnak ellene...

 

Jah és aki még egyszer arra utal, hogy troll vagyok, vagy hasonlók, annak meg csuklani fog az édesanyja... Mert én meg már ezt kezdem felettébb unni!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, megszólalt a szkeptikus. :P

 

Igazából egy nagyon bölcs emberre gondoltam, akinek rengeteg élettapasztalata és mindenek előtt tiszta erkölcsi értékrendje van.

 

Nem szkeptikus vagyok csak én egyszerűen nem hiszek ilyen Istenes dolgokban, senki se látta, ember csak azért találta ki hajdanán hogy legyen mivel magyarázni a dolgokat, meg elhárítani másra a felelősséget.

 

Jó mutass nekem ilyen embert :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Norbi, gratulálok a nagy vallási szakértelmedhez :pfff:. Többen vannak a fórumon (pl Riddick, én) akik hisznek Isten létezésében. Herótom van az olyan ateistáktól, akik azt hiszik, hogy a hívők csak hülye birkák, és úgy érzik joguk van kioktatni őket.

Legyen már benned annyi tolerancia, hogy nem hülyeparasztozol le, azért, mert keresztény vagyok. Köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Norbi, gratulálok a nagy vallási szakértelmedhez :pfff:. Többen vannak a fórumon (pl Riddick, én) akik hisznek Isten létezésében. Herótom van az olyan ateistáktól, akik azt hiszik, hogy a hívők csak hülye birkák, és úgy érzik joguk van kioktatni őket.

Legyen már benned annyi tolerancia, hogy nem hülyeparasztozol le, azért, mert keresztény vagyok. Köszi.

 

Nem akartam én senkit megsérteni, sehol nem írtam hogy hülye birkák vagytok, lehülyeparasztozni meg főleg nem hülyeparasztoztam senkit, nem kell túlreagálni. :D Tolerancia meg főleg van bennem, nem vagyok nagy vallási szakértő de én inkább elhiszem azt hogy magyarázatként találták ki az elődök akik jóformán semmit se tudtak hogy mi miért van, mint hogy egy fazon teremtett mindent stb. Bocs ha ezzel lelkedbe tapostam senkit nem akarok kioktatni csak ezt gondolom, azt még szabad nem?

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah és aki még egyszer arra utal, hogy troll vagyok, vagy hasonlók, annak meg csuklani fog az édesanyja... Mert én meg már ezt kezdem felettébb unni!

Majd mindenki eldönti mire gondol. Ha nem viselkedsz úgy mint egy troll akkor nyilván senkinek nem fog eszébe jutni semmi ilyesmi. Azt viszont megjegyzem, hogy ha csak egy milliméternyi utalás is lesz erre az anyázásra, akkor végleg búcsút intünk egymásnak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akartam én senkit megsérteni, sehol nem írtam hogy hülye birkák vagytok, lehülyeparasztozni meg főleg nem hülyeparasztoztam senkit, nem kell túlreagálni. :D Tolerancia meg főleg van bennem, nem vagyok nagy vallási szakértő de én inkább elhiszem azt hogy magyarázatként találták ki az elődök akik jóformán semmit se tudtak hogy mi miért van, mint hogy egy fazon teremtett mindent stb. Bocs ha ezzel lelkedbe tapostam senkit nem akarok kioktatni csak ezt gondolom, azt még szabad nem?

Nyugi, Norbi, semmi rosszat nem mondtál, csak a hívők kicsit harapnak arra, ha kifigurázod Istent. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi, Norbi, semmi rosszat nem mondtál, csak a hívők kicsit harapnak arra, ha kifigurázod Istent. :)

 

Én nyugodt vagyok, Lok reagálta kicsit túl :) Azt végén lehet kiderül hogy még is van Isten aztán nagy seggberúgással leküld Lucifer mellé. :D Bár abban hogy szellemként maradok vissza jobban hiszek meg tetszene is.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak a hívőkön belül azok akik nem ragasztanak magukra bombát, de kb. ugyanennyire veszélyesek. Megtudják mire vágyik az ember, mit akar elérni, támogatják benne minimális szinten, majd elérik, hogy adja nekik oda mindenét és elszedik az egyéniségét, vagyonát, egyéb dolgokat. Ilyen pl. a Szcientológia Egyház.

Meg ott vannak azok akik halál komolyan veszik az egész dolgot, és megtöltik a Vidám Vasárnapos gyűléseket. Én már beszéltem olyan emberekkel akik rendszeresen járnak oda, és szerintük pl. a Brian élete a Sátán műve és az ilyen filmeket el kell égetni, meg be kell tiltani minden országban... Az ilyen embereket kötözném le és vetíteném le nekik egymás után 4* a Pumpkinhead-et, aztán elgondolkozhatnának, hogy akkor most mi is a helyzet.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak a hívőkön belül azok akik nem ragasztanak magukra bombát, de kb. ugyanennyire veszélyesek. Megtudják mire vágyik az ember, mit akar elérni, támogatják benne minimális szinten, majd elérik, hogy adja nekik oda mindenét és elszedik az egyéniségét, vagyonát, egyéb dolgokat. Ilyen pl. a Szcientológia Egyház.

Meg ott vannak azok akik halál komolyan veszik az egész dolgot, és megtöltik a Vidám Vasárnapos gyűléseket. Én már beszéltem olyan emberekkel akik rendszeresen járnak oda, és szerintük pl. a Brian élete a Sátán műve és az ilyen filmeket el kell égetni, meg be kell tiltani minden országban... Az ilyen embereket kötözném le és vetíteném le nekik egymás után 4* a Pumpkinhead-et, aztán elgondolkozhatnának, hogy akkor most mi is a helyet.

 

Vannak akik túlzásba viszik, olvastam egyik anya eltiltotta gyerekét a Harry Potter könyvektől mert varázsolnak benne az meg Isten ellenes...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem reagáltam túl én semmit, csak nem kéne ilyen igazságokat kinyilatkoztatni, hogy "ember csak azért találta ki hajdanán hogy legyen mivel magyarázni a dolgokat, meg elhárítani másra a felelősséget.", mert ezzel kvázi azt mondod, hogy a hívők mind balfékek, akik csak azért hisznek mert nincs felelősségérzetük.

Lehet, hogy nem ezt akartad mondani ezzel, de a mondatodból ez jön át.

Rövidre zárva a dolgot: nem akarok itt balhézni, csak légyszíves figyelj már a fogalmazás módodra, mert amit te viccesnek találsz, az nem biztos, hogy másnak az. Ha pedig a véleményedet írod, nem árt, ha ezt egy "szerintem"-mel jelzed.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem reagáltam túl én semmit, csak nem kéne ilyen igazságokat kinyilatkoztatni, hogy "ember csak azért találta ki hajdanán hogy legyen mivel magyarázni a dolgokat, meg elhárítani másra a felelősséget.", mert ezzel kvázi azt mondod, hogy a hívők mind balfékek, akik csak azért hisznek mert nincs felelősségérzetük.

Lehet, hogy nem ezt akartad mondani ezzel, de a mondatodból ez jön át.

Rövidre zárva a dolgot: nem akarok itt balhézni, csak légyszíves figyelj már a fogalmazás módodra, mert amit te viccesnek találsz, az nem biztos, hogy másnak az. Ha pedig a véleményedet írod, nem árt, ha ezt egy "szerintem"-mel jelzed.

 

Hát nekem akkor is ez a véleményem, egyiptomiak a nap felkelését és lenyugvását Ré-nek tulajdonították szóval akárhogy is nézzük de magyarazátként találták ki, minden mitológiában megtalálhatóak napistenek, szélistenek stb, de nem tukmálom rád, én se szeretem ha a kereszténységet akarják rámtukmálni (nem céloztam a félreértések elkerülése végett :) ) Nem azt mondom hogy balfékek meg nincs felelősségérzetük, csak sokszor történik valami amire rávágják hogy Isten akarata, érdemes megnézni Stephen King: Köd című könyvéből készült filmet, vagy magát a könyvet elolvasni.

 

Okés, ezentúl figyelek. :) Én gyakorlatilag mindennel tudok viccelni, alapból úgy fogom fel a rossz dolgokat, nehézségeken átsegített eddig. Inkább mint hogy szomorkodjak.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már beszéltem olyan katolikussal is, aki Luther Mártont a Sátán megtestesülésének tartotta. :) És ezzel együtt persze a reformátusokat is.

Egyébként Norbi persze hogy a véleményét hangoztatta, vallási témában nem is tehetne másképp, mert egyik oldal sem tudja bebizonyítani a maga igazát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már beszéltem olyan katolikussal is, aki Luther Mártont a Sátán megtestesülésének tartotta. :) És ezzel együtt persze a reformátusokat is.

Egyébként Norbi persze hogy a véleményét hangoztatta, vallási témában nem is tehetne másképp, mert egyik oldal sem tudja bebizonyítani a maga igazát. :)

 

Ilyeneket csak sajnálni tudom. Ja, végül is senki nem bizonyította hogy nem létezik az Öregúr :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vallás, mint olyan a hiten alapul, a tudomány, az evolúció pedig tényeken és kutatásokon, ősi maradványokon. Az egyiknek van alapja és szilárd bizonyítékai, a másikat pedig az élteti, hogy az ember fél önmagától és a hibáit próbálja másra kenni, majd néhány miatyánkkal megoldani a vezeklés problémáját.

Én addig nem nagyon foglalkoztam az egész dologgal, amíg a nagymamám, aki tényleg nagyon vallásos volt, még ilyen zarándok útra is ment, 65. évesen gyomor rákos lett. Az orvosok szerint, nem az étkezési szokásai miatt, mivel a családban eddig nem volt ilyen betegség, így nem is örökletes úton, egyszerűen csak megkapta és 3hónap alatt annyira lefogyott, hogy belehalt. Emlékszem, az utolsó napjaiban már nem imádkozott, csak mindig annyit kérdezett, hogy miért...

A másik nagymamám szintén nagyon vallásos volt, őt az első szívrohama vitte el, minden előjel nélkül, 63 évesen. Bennem mindig felmerül a kérdés, ilyenkor hol van az, akit annyira tiszteltek és ennyi időt szántak rá az életükből? Hol van akkor, amikor ártatlan emberek százai, gyerekek, terhes nők halnak meg háborúkban, szerencsétlenségben, vagy pl. Japánban, a reaktor szivárgásakor. Hol voltak az istenek amikor a gázkamrákban százezrek haltak meg, a vallásuk, hovatartozásuk miatt?

Ha mégis létezik egy felsőbb jó, aki irányít minket, akkor ezeknek a dolgoknak nem kellett volna megtörténnie, nem hiszem, hogy az ártatlanok kiirtását végignéző felsőbbrendű akarat megengedhet ilyet... Számomra lehetetlen egy olyan dologban hinni, ami pozitív jeleket nem ad, míg értelmetlen és neki ellent mondó negatívumok pedig a mindennapjaink részei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vallás, mint olyan a hiten alapul, a tudomány, az evolúció pedig tényeken és kutatásokon, ősi maradványokon. Az egyiknek van alapja és szilárd bizonyítékai, a másikat pedig az élteti, hogy az ember fél önmagától és a hibáit próbálja másra kenni, majd néhány miatyánkkal megoldani a vezeklés problémáját.

Én addig nem nagyon foglalkoztam az egész dologgal, amíg a nagymamám, aki tényleg nagyon vallásos volt, még ilyen zarándok útra is ment, 65. évesen gyomor rákos lett. Az orvosok szerint, nem az étkezési szokásai miatt, mivel a családban eddig nem volt ilyen betegség, így nem is örökletes úton, egyszerűen csak megkapta és 3hónap alatt annyira lefogyott, hogy belehalt. Emlékszem, az utolsó napjaiban már nem imádkozott, csak mindig annyit kérdezett, hogy miért...

A másik nagymamám szintén nagyon vallásos volt, őt az első szívrohama vitte el, minden előjel nélkül, 63 évesen. Bennem mindig felmerül a kérdés, ilyenkor hol van az, akit annyira tiszteltek és ennyi időt szántak rá az életükből? Hol van akkor, amikor ártatlan emberek százai, gyerekek, terhes nők halnak meg háborúkban, szerencsétlenségben, vagy pl. Japánban, a reaktor szivárgásakor. Hol voltak az istenek amikor a gázkamrákban százezrek haltak meg, a vallásuk, hovatartozásuk miatt?

Ha mégis létezik egy felsőbb jó, aki irányít minket, akkor ezeknek a dolgoknak nem kellett volna megtörténnie, nem hiszem, hogy az ártatlanok kiirtását végignéző felsőbbrendű akarat megengedhet ilyet... Számomra lehetetlen egy olyan dologban hinni, ami pozitív jeleket nem ad, míg értelmetlen és neki ellent mondó negatívumok pedig a mindennapjaink részei.

 

Na igen, ez az egyik ok amiért nem hiszek Istenben, Jézust úgy ahogy bekajálom de szegényt a pénz hatalma legyűrte.

 

A keresztények nem egy szakállas öregúrban hisznek, hanem egy mindenható szellemi lényben.

 

Értem én csak általában így szokták ábrázolni azért írtam Öregúrnak :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flóri, azok alapján amiket leírtál látszik, hogy egyáltalán nem érted a keresztény hit lényegét. Nem az számít, mennyit imádkozol, vagy jársz templomba, hanem hogy hogyan éled az életed. Ha képes vagy önzetlenül cselekedni, segítesz másokon, halálod után a végső ítéletkor a mennybe kerülsz, ami egy tökéletes létállapotot jelent. A pokol sem egy tüzes üstökkel teli helyet jelent, hanem egy szenvedő létállapotot.

Szerintem semmivel sem abszurdabb a túlvilági élet elképzelése, mint az, hogy halálunk után teljesen megszűnünk létezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flóri: a kérdésedre a válasz a Bibliában van, az Ószövetségben, "Jób könyve" címén keresd. Én mondjuk jelenleg nem tudnék azonosulni a hívőkkel, de az egyház nagyon sok negatív vonulata mellett akad egy-két pozitív példa is, pl. amikor a hit segítségével emberek képesek felülemelkedni saját nyomorúságukon. Van, akinek erre a plusz erőre van szüksége ahhoz, hogy élni tudjon, vagy, hogy helyesen tegyen mindent.

 

Én is jártam templomba pár évig, még gyerekként, aztán kinőttem, nem tartom összeegyeztethetőnek a Tudomány jelenlegi állásával. Ezzel együtt két okból is hasznosnak tartom az ott megszerzett tudást:

 

a) Gyerekkorban elég erős erkölcsi tartást tud adni a későbbiekre, ha megismeri a gyerek a Bibliát, szerintem ilyen korban szükség van arra a fekete-fehér / jó-rossz szemléletre, ami a Szent Írásban található.

b) Az általános műveltség része, hogy ismerd a fontosabb passzusokat, fejezeteket, stb.

 

Bár én magam jelenleg nem tudnám elképzelni, hogy ilyesmiben higgyek, szerintem meg kell érteni azokat, akik máshogy éreznek. Ez lehet neveltetés kérdése, vagy emberi szükségletből fakadó ok, esetleg eltérő gondolkodásmód az életről. A vélemény szabad, más minősítése viszont szigorúan tilos, hiszen vallásszabadság van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nocsak... érdekes téma hozakodott elő. Most sajnos rohannom kell valahova, de ha nem gond később leírnék pár dolgot ezzel kapcsolatban a másik oldalról.

 

Lok, tetszenek az írásaid... bár szívem mélyén egyetértettem a hevesebb reakcióddal a "beskatulyázást" illetően, talán annak formája tényleg nem volt a legcélravezetőb, majd le is írom miért gondolom így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is jártam templomba pár évig, még gyerekként, aztán kinőttem, nem tartom összeegyeztethetőnek a Tudomány jelenlegi állásával. Ezzel együtt két okból is hasznosnak tartom az ott megszerzett tudást:

 

a) Gyerekkorban elég erős erkölcsi tartást tud adni a későbbiekre, ha megismeri a gyerek a Bibliát, szerintem ilyen korban szükség van arra a fekete-fehér / jó-rossz szemléletre, ami a Szent Írásban található.

b) Az általános műveltség része, hogy ismerd a fontosabb passzusokat, fejezeteket, stb.

 

Én büdös életbe nem jártam templomba még is van erkölcsi tartásom, szóval nem ezen múlik szerintem. Bibliát meg egyszer elakarom olvasni, ahogy mondtad az alapműveltség része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

a) Gyerekkorban elég erős erkölcsi tartást tud adni a későbbiekre, ha megismeri a gyerek a Bibliát, szerintem ilyen korban szükség van arra a fekete-fehér / jó-rossz szemléletre, ami a Szent Írásban található.

b) Az általános műveltség része, hogy ismerd a fontosabb passzusokat, fejezeteket, stb.

a, Ebben nagyon igazad van, bár ennek az erkölcsi nevelésnek nem feltétlenül kell, hogy a Biblia a része legyen.

b, Hát nem tudom, én egy fejezetet vagy versikét sem tudnék felidézni. :) De lehet, hogy én vagyok a primitív.

 

A vallásszabadság mellett szólásszabadság is van, így nyugodtan lehet kritizálni, minősíteni a különböző egyházakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én büdös életbe nem jártam templomba még is van erkölcsi tartásom, szóval nem ezen múlik szerintem. Bibliát meg egyszer elakarom olvasni, ahogy mondtad az alapműveltség része.

Az, hogy te nem jártál, és lett, még nem zárja ki azt, amit mondtam. Én azt mondtam, hogy aki kicsiként megismeri a Bibliát és kap egy erkölcsi tanítást a jó-rossz dolgokról, annak felnőttkorban is nagyobb eséllyel alakul ki egészséges erkölcsi világképe. Ezt már csak saját közvetlen ismerőseim révén is tudom igazolni: több volt hittantárssal is tartjuk a kapcsolatot, és egyszerűen érződik, hogy van bennünk valami közös morális tartás, amit ott kaptunk.

 

Nem mondom, hogy ez mindenkinél így van, de nagyobb rá az esély.

 

Nute: Szó szerint én se tudnék idézni. De ismerem jó néhány részét, amit fel tudok hozni, ha odaillik (pl. Tékozló fiú esete, Jób története, Saulus Pálfordulása, Hegyibeszéd, stb.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az is egyértelműen emberi nagyzás, hogy a halál után van valami, ahol a lelkünk tovább él és vagy rossz, vagy jó úton, de tovább lép. Miért hisszük annyira fontosnak magunkat? Miért gondoljuk azt, hogy amikor meghalunk, még van folytatás? Én úgy próbálok élni, hogy amiket el szeretnék érni, azért küzdök, amit meg akarok kapni, azt próbálom elérni, ami örömet okoz, azt pedig megismétlem. Magyarul az evilági életből kéne a maxot kihozni, nem reménykedni abba, hogy utána jó lesz.

Ha már valamiben kéne hinnem, akkor inkább a reinkarnáció. Sokszor volt velem úgy, hogy kifejezetten úgy éreztem gyakorlás és előzetes ismeret nélkül valami baromi jól megy és úgy érzem, ezt már ismerem, valamikor kapcsolatba kerültem vele, használtam. Több rációt látok ebben a megoldásban, mint abban, hogy fent vagy lent csak gyűlnek és gyűlnek és gyűlnek a lelkek...

Végül ez az önkéntes segítség másokon... Szerintem a régi templomok sem önkéntes munkából és pénzből épültek, régen a középkorban kemény adókból és ingyen munkából állították fel őket. Ma pedig, mivel meg vagyok keresztelve és szeretném, hogy a pap majd eltemessen, egyházi adó fizetésére köteleznek minket. Semmi közöm a hithez, de ha majd egyszer meghalok, akkor már most fizetnem kell érte. A másik baromi vicces dolog, a házasság előtti és a halál utáni instant megáldás és hívővé tétel. Azt, hogy magyarázod meg, hogy mivel nagyapám nem volt megkeresztelve, de egy bizonyos "kisebb" összegért megtette ezt a pap, csak azért, hogy eltemethessük? Valahogy nem az járt az eszemben, hogy az egyházat ezért a tettéért tisztelnem kéne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flóri, azok alapján amiket leírtál látszik, hogy egyáltalán nem érted a keresztény hit lényegét. Nem az számít, mennyit imádkozol, vagy jársz templomba, hanem hogy hogyan éled az életed. Ha képes vagy önzetlenül cselekedni, segítesz másokon, halálod után a végső ítéletkor a mennybe kerülsz, ami egy tökéletes létállapotot jelent.

Nálam az tette be a kaput, hogy ha akármennyi jót is cselekszel, de nem hiszel Istenben akkor is a pokolra kerülsz. Ez mekkora diktatúra már? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.