Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nem értelmezi félre. :) Ha őszintén megbánja utána a bűneit, akkor megbocsátást nyer. Isten az emberekkel ellentétben hatalmas, és megbocsátó, a legnagyobb bűnt is képes megbocsátani, ha az illető őszintén megbánja. Nem egy gyilkos használta ezt fel menekülő útnak saját elképzelései alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha megbánja a tettét, akkor nyerhet megbocsátást. De a tömeggyilkosokra, sorozatgyilkosokra nem igazán jellemző a bűnbánat. És nem az számít, hogy a külvilág felé mutat e megbánást, hanem hogy belássa, hogy hibázott és akarja a megbocsátást. Nincs itt semmilyen kiskapu.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha megbánja a tettét, akkor nyerhet megbocsátást. De a tömeggyilkosokra, sorozatgyilkosokra nem igazán jellemző a bűnbánat. És nem az számít, hogy a külvilág felé mutat e megbánást, hanem hogy belássa, hogy hibázott és akarja a megbocsátást. Nincs itt semmilyen kiskapu.

 

Azért előfordul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, az első kirányunk milyen remek tettetek hajtott vére, csak, hogy király lehessen?

 

"Az ősi Hont több mint 40,000 idegen vértes sereg és fanatikus, kegyetlen hittérítő

lepi meg! Már nincs védelmező sereg, aki tud elbujdosik láperdők mélyére. Az évekig

tartó nemzetpusztító, ország-rabló tevékenységeket tovább tetézi, hogy a pápa

tanácsára, Vajk-István király parancsára elégetik az ősi írott krónikáinkat,

halálbüntetés és vagyonelkobzás terhe mellett megtiltják annak használatát, lerombolják

ősi Napszentélyeinket és azokat, aki ehhez mégis ragaszkodnak, kivégzik, karóba

húzzák, vérebekkel marcangoltatják széjjel!!!"

 

Aztán a más nézetet valló vezetőt feldarabolják és aki ezt a sok szörnyűséget bambán bólogatva elkövette, megkoronázzák. Lehet azt mondani, hogy ez olyan régen volt, ma már ezt képtelenség lenne megtenni, de a hülyeség után még mindig a hit a 2. legnagyobb fegyver a hozzáértők kezében. Régen nem volt jó dolog nem hinni valamiben, mert megöltek érte, ha rossz Isten tiszteltét, szintúgy. Mára ez úgy módosult, hogy pl. Ajkán is az iskolák állami kézből az egyházhoz kerülnek. Ahova jártam, gimnázium, most ugyanolyan néven fut, ugyanazon vezetővel, csak bele kellett tenni a tanrendbe a hittan órát.Bevallom én az osztályfőnöki órát utáltam a legjobban, de 45 percig olyan dolgokról előadást hallgatni, amihez semmi közöm, egyáltalán nem érdekel és a való életben sosem veszem hasznát, tuti kiborított volna. Mondjuk amikor a két ismeretlenes egyenleteket vettük, szintén így éreztem magam... :) Azóta sem láttam egyet sem.

Itt a cikk egy része:

 

Ha egy egyház átveszi az oktatási intézmény fenntartását, az önkormányzattal közoktatási megállapodást kell kötni, amelyben többek között meghatározzák a működés alapelveit. Horváth András leszögezte, amennyiben mégis megkapják a fenntartói jogot, az intézmények önállóan határozhatják meg az iskola arculatát. Egyvalamiben viszont mindenképpen szerepet akar vállalni, mégpedig abban, hogy az etikaoktatás mellett a bibliaismeret is választható tantárgy legyen.

 

És mivel unokatestérem oda jár, neki odaadták az új órarendet és valóben benne volt a bibliaismeret óra, ott aztán nem volt választás...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, az első kirányunk milyen remek tettetek hajtott vére, csak, hogy király lehessen?

 

"Az ősi Hont több mint 40,000 idegen vértes sereg és fanatikus, kegyetlen hittérítő

lepi meg! Már nincs védelmező sereg, aki tud elbujdosik láperdők mélyére. Az évekig

tartó nemzetpusztító, ország-rabló tevékenységeket tovább tetézi, hogy a pápa

tanácsára, Vajk-István király parancsára elégetik az ősi írott krónikáinkat,

halálbüntetés és vagyonelkobzás terhe mellett megtiltják annak használatát, lerombolják

ősi Napszentélyeinket és azokat, aki ehhez mégis ragaszkodnak, kivégzik, karóba

húzzák, vérebekkel marcangoltatják széjjel!!!"

 

Aztán a más nézetet valló vezetőt feldarabolják és aki ezt a sok szörnyűséget bambán bólogatva elkövette, megkoronázzák. Lehet azt mondani, hogy ez olyan régen volt, ma már ezt képtelenség lenne megtenni, de a hülyeség után még mindig a hit a 2. legnagyobb fegyver a hozzáértők kezében. Régen nem volt jó dolog nem hinni valamiben, mert megöltek érte, ha rossz Isten tiszteltét, szintúgy.

 

A keresztény hittre való áttérés azért kellett hogy ne nézzék a magyarokat barbár népnek, a medencében való megtelepedést biztosította be mivel a nyugati államok lazán kisöpörték volna őket ha a pápa azt mondja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi úgy tanultuk, hogy Koppány sem volt pogány, csak másik, akkor még kevesebb lelket számláló vallás mellé állt, a bizánciak meg is keresztelték. István mellett meg ott álltak a németek, akik túlerőben voltak. A magyarság kérdése egy percig sem volt veszélyben, ha Koppány nyeri a csatát, akkor nem lenne ilyen erős nálunk a keresztény, katolikus hit, de igazából a bizánci birodalomnak is volt akkora hátszele, már akkor, mint a germánoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy a történelem során Isten nevében elképesztő dolgokat műveltek pápai parancsra vagy csak úgy magukat hívőnek valló emberek, az minden volt, csak Istentől való nem. Nekem is ugyan az a véleményem ezekről a dolgokról, mint nektek. Valaki, talán Flóri említette korábban a Vatikánt és a pápát. Nos, eléggé no comment kategória. Amit ők művelnek az semmi más, csak takarózás Istennel és a hit mögé bújás. Ténykedésükkel konkrétan lejáratják Istent, a hitet és azon hívő emberek közösségeit, akik baromira nem úgy gondolkodnak, mint ők. A másik meg az az elképesztő vagyon, ami a Vatikánban van. Ez is mindennek lehet nevezni csak éppen Biblikusnak nem!

 

Valamint jó példa volt még továbbá a mormonok, a Jehova tanúi és a krisnások. Hát, róluk jobb nem is beszélni. Ők is azok, akik mondják a baromságokat, melyeknek semmi bibliai alapjuk nincsen!

 

 

 

Donát, sajnos biztosan volt olyan is, amikor a gyilkosok menekülő útnak használták fel az isteni bűnbocsátást. De mindez hiába, ha valóban meneküli szándékozik ez által, akkor koppanni fog, mert ha a bűnbánata és a bűnbocsánat kérése nem őszinte, csak egy álca, akkor az életében semmi sem fog változni! Ellenben azért azt is botorság lenne kijelenteni, hogy soha egyetlen egyszer sem tért meg őszintén bűneiből gyilkos ember. Ám az ilyen megtért komoly bűnözők egy pillanatig sem akarnak elmenekülni a büntetésük elől, hisz tudják, hogy amit tetteikért kapnak az a minimum és bőségesen megérdemlik!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én valahogy úgy vagyok a vallással, mint a melegekkel. Ha nem kerülnek kapcsolatba velem, nem környékeznek meg, nem próbálják magukat, az elveiket rám erőltetni, akkor nincsen gond. De, a házaló, saját vallásához igazított Bibliát áruló emberek a szememben ugyanannyira visszataszítóak, mint pl. a buszon egymás nemi szervét simogató és csókolózó férfiak.Az utóbbit Pesten láttam, villamoson... A vallás és az ilyen nemi jellegű dolgok sem a fiataloknak valók, nem születés után kéne keresztelkedni, hanem amikor már az embernek döntésképes a tudata. Meg nem felvonulni kéne egymás szőrös kezét szorongatva, idegesíteni a járókelőket és kellemetlen kérdéseket generálni a fiatal gyerekek fejében, amit majd a szülőknek kéne kimagyarázni. Az mondjuk érdekes, hogy ez a két világnézet teljesen taszítja egymást és a melegeknek a vallás ha jól tudom semmilyen jogot nem biztosít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik, a vallás olyan, mint a foci: mindenki azt hiszi, hogy ért hozzá. Mostanában sokan összekeverik a szertartást a szertartásossággal, a hitet az ájtatoskodással és képmutatással, Krisztus tanításait és cselekedeteit a vélt követői tanításaival és cselekedeteivel. Az emberekről beszélnek, miközben azt hiszik, hogy Istenről beszélnek. Itt is felmerült, hogy a vallás leveszi a felelősséget az ember válláról, és átteszi egy misztikus, lebegő izére: szó sincs róla. A vallás óriási felelősséget ró az emberre, sokkal nagyobbat, mint amit egy materialista elme el tudna képzelni.

 

Érdekesnek találom azokat a poénos felvetéseket, amelyekből látszik, hogy a téma hiányos ismerete szüli őket. Ha már előjött a tudomány, gondoljatok bele, milyen reakcióra számíthatna valaki, ha megfelelő ismeretek nélkül beszólna egy fizikusnak, hogy mekkora hülyeség már az elektron részecske- és hullámtermészete? Vajon Darwin, Pascal, Szent-Györgyi és Schweitzer olyan ostobák voltak, hogy nem jutottak nekik eszükbe azok az aggályok és kérdések, amikről most folyik az egyébként sehova nem vezető vita? Nem lehetséges, hogy csak az ismeretek hiánya miatt nem értetek valamit, és nem azért, mert néhány ezer év alatt csak őrültek és hülyék foglalkoztak a vallással, ezért nem is kell komolyan venni?

 

Ha valaki tényleg meg akarná ismerni Istent és a vallást, és komolyan szeretne gondolkodni róla, annak azt javaslom, hogy olvasgassa az eredeti anyagokat: az Upanisádokat, a Bhagavad-gítát, Buddha beszédeit, a Tórát/Ószövetséget, az Újszövetséget és a Koránt. (A sorrend nagyjából időrendi, nem sugall értéksorrendet.) Ezekből pontosabb képet lehet alkotni Istenről, mint az emberi gyűlölet igencsak szerteágazó történetéből, bár nem állítom, hogy ez (akár a felsorolt írások alapján) könnyen megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a vak hitre sosem voltam képes, annak ellenére, hogy sokáig szerettem volna hinni valamiféle Isten létezésében, akár a leghalványabb, de egyértelmű bizonyítékokra alapozva is. Az ok nálam baromi egyszerű: azt hiszem el, amit a saját két szememmel látok (bár mint tudjuk, sokszor még azok sem valóságosak). Lehet, hogy tárgyilagos vagyok, viszont szűklátókörűnek nem tartom magam, mindig nyitott voltam az új dolgokra. Ám a bizonyíthatatlan dolgokban való hitre képtelen vagyok. Ennyire egyszerű, és nem is mennék bele a másik oldal cáfolásába... nem azért, mert nem tudnék (tegnap írtam egy "szösszenetet", de végül nem küldtem el), azért, mert nem látom értelmét. A nem hívők mindig is egyértelmű bizonyítékokat akarnak majd, a hívők pedig mindig is szolgálnak majd magyarázatokkal, ami a hitre épül, így a tudomány emberét soha nem fogja kielégíteni. Így parttalan vita, mely talán az emberiség végéig kitartó nézeteltérés marad. De amíg megfér egymás mellett a két oldal, addig gond sem lehet.

Őszintén csodálom az olyan embereket, akik a legszörnyűbb tragédiasorozatok után is megingathatatlanul hisznek, már-már emberfeletti lelkierővel rendelkeznek. Ebből kifolyólag nem nézem le azokat, akik hívők. Azt tartom az egész lényegének, hogy mindenki higyjen (vagy ne higyjen) abban, ami jobbá teszi, megkönnyíti az ő és társai életét, ugyanakkor fogadja el az ellentétes véleményen lévők álláspontját is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik, a vallás olyan, mint a foci: mindenki azt hiszi, hogy ért hozzá. Mostanában sokan összekeverik a szertartást a szertartásossággal, a hitet az ájtatoskodással és képmutatással, Krisztus tanításait és cselekedeteit a vélt követői tanításaival és cselekedeteivel. Az emberekről beszélnek, miközben azt hiszik, hogy Istenről beszélnek.

 

Igy van. Vallás és egyház: két teljesen más fogalom, két olyan téma amit teljesen máshonnan kell megközeliteni. Az egyház (ma már nagyrészt) történelmi téma: a véleményformáláshoz nagyrészt a megtörtént események ismeretével kell tisztában lenni. Melyik pápa mit csinált, ki kivel háboruzott miért - szintiszta politika. Előbbi viszont teológiai és ahhoz hogy valaki itt summás megállapitásokat tegyen ahhoz nem árt otthon lennie az adott irásokban. Igen csak elmondtam ugyanazt amit Zoli csak kicsit másképp, de nagyon igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldogat Platschu :)

 

Lenne egy érdekes kérdésem: Írom a saját történetem és kellene hozzá hogy a halál után az izmok mikor halnak el teljesen, mert ebben google sajna nem a barátom. Tudja valaki esetleg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az izom jellegétől és oxigén-ellátottságától függ. Simaizmokban fél óra alatt már beáll és kb egy napig tart. Vázizomban a fejnél kezdődik, néhány óra alatt. Hőmérséklettől, használattól is függ. A google is a barátod, ha jól kérdezed, de az angol nyelvű wikipédia is, ha a halál jeleiről kérdezed. Rigor mortis. :glasses:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.