Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nálam az tette be a kaput, hogy ha akármennyi jót is cselekszel, de nem hiszel Istenben akkor is a pokolra kerülsz. Ez mekkora diktatúra már? :D

Ehhez azt is hozzáveszed, hogy valamelyik vallás alapján biztos kárhozatra kerülsz, mivel mindben nem hihetsz, és a legtöbb megköveteli a követést. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy te nem jártál, és lett, még nem zárja ki azt, amit mondtam. Én azt mondtam, hogy aki kicsiként megismeri a Bibliát és kap egy erkölcsi tanítást a jó-rossz dolgokról, annak felnőttkorban is nagyobb eséllyel alakul ki egészséges erkölcsi világképe. Ezt már csak saját közvetlen ismerőseim révén is tudom igazolni: több volt hittantárssal is tartjuk a kapcsolatot, és egyszerűen érződik, hogy van bennünk valami közös morális tartás, amit ott kaptunk.

 

Nem mondom, hogy ez mindenkinél így van, de nagyobb rá az esély.

 

Persze, csak azért ennek is van ellenpéldája bőven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jób története szerintem pont az egyik passzusa a Bibliának, ami sokakat elrettenthet ettől az egésztől.

Jób passzusa egy olyan kibúvó az Egyháznak, amire szükségük van, pont a "MIÉRT, miért, miért?" kérdések miatt. Miért kínzod a leghűbb szolgádat, Istenem? Azért, hogy próba elé tegyelek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az is egyértelműen emberi nagyzás, hogy a halál után van valami, ahol a lelkünk tovább él és vagy rossz, vagy jó úton, de tovább lép. Miért hisszük annyira fontosnak magunkat? Miért gondoljuk azt, hogy amikor meghalunk, még van folytatás? Én úgy próbálok élni, hogy amiket el szeretnék érni, azért küzdök, amit meg akarok kapni, azt próbálom elérni, ami örömet okoz, azt pedig megismétlem. Magyarul az evilági életből kéne a maxot kihozni, nem reménykedni abba, hogy utána jó lesz.

Ha már valamiben kéne hinnem, akkor inkább a reinkarnáció. Sokszor volt velem úgy, hogy kifejezetten úgy éreztem gyakorlás és előzetes ismeret nélkül valami baromi jól megy és úgy érzem, ezt már ismerem, valamikor kapcsolatba kerültem vele, használtam. Több rációt látok ebben a megoldásban, mint abban, hogy fent vagy lent csak gyűlnek és gyűlnek és gyűlnek a lelkek...

Végül ez az önkéntes segítség másokon... Szerintem a régi templomok sem önkéntes munkából és pénzből épültek, régen a középkorban kemény adókból és ingyen munkából állították fel őket. Ma pedig, mivel meg vagyok keresztelve és szeretném, hogy a pap majd eltemessen, egyházi adó fizetésére köteleznek minket. Semmi közöm a hithez, de ha majd egyszer meghalok, akkor már most fizetnem kell érte. A másik baromi vicces dolog, a házasság előtti és a halál utáni instant megáldás és hívővé tétel. Azt, hogy magyarázod meg, hogy mivel nagyapám nem volt megkeresztelve, de egy bizonyos "kisebb" összegért megtette ezt a pap, csak azért, hogy eltemethessük? Valahogy nem az járt az eszemben, hogy az egyházat ezért a tettéért tisztelnem kéne...

 

Azért mert az ember képtelen elfogadni az elmúlás gondolatát, hogy minden amit egy élet alatt összehozott az egy pillanat alatt semmivé válik. Reinkarnációban én is hiszek, sok történet van hogy valakik emlékeztek a korábbi életükre. Aztán ott vannak még a szellemek akiket sok ember lát, ha nincs reinkarnáció akkor van még egy kiút. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez azt is hozzáveszed, hogy valamelyik vallás alapján biztos kárhozatra kerülsz, mivel mindben nem hihetsz, és a legtöbb megköveteli a követést. :)

Nahát ez az.... :) Szerintem Petőfi remekül megragadta a lényeget a Nem sűlyed az emberiség... című versében. Íme:

 

Nem sűlyed az emberiség!

Ilyen gonosz vala rég,

Ilyen gonosz már kezdet óta...

Hisz különben nem kellett vóna

Százféle mesét,

Eget, isteneket,

Pokolt és ördögöket

Gondolni ki, hogy zaboláztassék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a legtöbb ember hagy valamit maga után. Gyerekeket, házat, esetleg olyat amit saját maga épített, vagy építettet, emlékeket, képeket, amiről valakinek mindig eszébe jut. Szerintem valaki addig él, amíg gondolnak rá és vannak vele kapcsolatos emlékek, amit majd az unokáknak, ükunokáknak is el lehet mesélni. Az meg ebben az esetben teljesen mindegy, hogy milyen vallású vagy.

Jah és a másik, ami nálam beteszi a kaput, az a mai papok hozzá állása. A sok történet a pedofíliáról, a kisgyerekeket simogatókról...ami a legnagyobb baj, hogy a falunkban is egy tiszteletest ezért tanácsoltak el. Végül is, ők csak az ártatlanok iránt vonzódnak, ezt meg lehet érteni, nem? :fuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a legtöbb ember hagy valamit maga után. Gyerekeket, házat, esetleg olyat amit saját maga épített, vagy építettet, emlékeket, képeket, amiről valakinek mindig eszébe jut. Szerintem valaki addig él, amíg gondolnak rá és vannak vele kapcsolatos emlékek, amit majd az unokáknak, ükunokáknak is el lehet mesélni. Az meg ebben az esetben teljesen mindegy, hogy milyen vallású vagy.

Jah és a másik, ami nálam beteszi a kaput, az a mai papok hozzá állása. A sok történet a pedofíliáról, a kisgyerekeket simogatókról...ami a legnagyobb baj, hogy a falunkban is egy tiszteletest ezért tanácsoltak el. Végül is, ők csak az ártatlanok iránt vonzódnak, ezt meg lehet érteni, nem? :fuckoff:

 

Persze hogy hagy valamit, csak az elmúlás gondolata az amitől rettegnek az emberek. Aki nem fél a haláltól az szerintem hülye. Részben ezért jó a vallás mert megnyugtat hogy ha meghalsz akkor átkerülsz egy másik helyre és "élsz" tovább.

 

Sok pedos történet lehet amúgy lejáratás is, de sajnos sok igaz is belőlük. Vatikán se annyira szent mint ahogy látszik, vannak turpisságok ott a pénzel bőven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, mint azt korábban már említettem, egyáltalán nem vagyok vallásos ember. Ateistának tartom magam, de nem vagyok az a tipikus ateista, aki lenézi azokat, akik hisznek valamiben. Inkább, csak... Irigylem őket. Az apai ági nagyszüleim hithű keresztények voltak, de a mi családunk már nem igazán mondható annak. Egyszerűen csak... Nem tudok hinni benne. Talán túlontúl racionális vagyok, nem tudom pontosan, hogy mi lehet az oka. Egyszerűen csak... Nem megy. Szerintem dicséretre méltó, hogy ha valaki hinni tud valamiben, amire valószínűleg az egész életében nem talál majd bizonyítékot. Hit által boldogabbá, szebbé válhat egy ember élete, sőt, jobb emberré válhat általa, mint amilyen volt. Hallottam történeteket emberekről, akik, miután megtalálták a hitüket, őszintén jó útra tértek és ez jó. Jómagam úgy tekintek a Bibliára, mint tanulságos történetek jegyzékére, afféle erkölcsi útmutatásra.

 

Flóri említette, hogy azért nem hisz Istenben, mert egy felsőbb hatalom nem hagyná, hogy ilyen szörnyűségek történjenek, pedig igen! A világnak egyszerűen szüksége van a rosszra, különben a jó sem létezne. Ha mégis létezik Isten, akkor valószínűleg a deizmus elmélete érvényesül. Miszerint Isten megteremtette a világot, de a működésébe nem szól bele és ez... Igaz is. Még egy ilyen kozmikus, felsőbb hatalom sem tud több milliárd embernek egyszerre kedvezni. Ha Isten mindent elintézne nekünk, meg lépten-nyomon csodákat tenne, hol lennénk most? Az embernek meg kell dolgoznia azért, amit akar, nem várhatja el, hogy minden az ölébe hulljon, még akkor sem, ha ez nyilván kényelmesebb megoldás lenne. Meg mi alapján segítene valakinek? Ha az egyiknek segít, utána a többiek megsértődnének, hogy ha neki nem. Az pedig, hogy a nagyszüleid meghaltak, tényleg sajnálatos, de előbb utóbb eljött volna az ő idejük is és ezért kár lenne Istent hibáztatni. Ez az élet rendje, ugyebár.

 

Vallási fanatikusokról is esett szó korábban, Riddicket is sikerült valakinek az egy egyház 800 évvel ezelőtti téves döntéseivel azonosítania, ami nem volt épp okos megnyilvánulás. A lényeg, hogy vallásos és nem vallásos emberek között is ugyanolyan számban fordulnak elő idióták. Viszont vannak azok az idióták, akik a vallás kapcsán viselkednek ostobán és csak azért feltűnőbb az átlagos idiótáknál, mert vallásos, és hajlamosak vagyunk mindezt a vallás hibájának betudni, ami persze ostobaság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, nem is azt mondom, hogy ha herpeszem van, akkor két miatyánk után tüntesse el, ez oké. De az amikor jönnek azok az elméletek, hogy a zsidók kínozták és ölték meg Isten fiát és Hitler pedig csak revansot vett és hasonlók... Azért ez elég erős elgondolás. Mégis, amikor arról hallunk, hogy tömegsírok 200-300 emberrel, éhező gyerekek millióinak halála, meg követelik a Győzike show folytatását, akkor érdemes elgondolkodni, hogy hol van a felsőbb hatalom. Amúgy, meg ha Isten megteremtette a világot és utána szabad folyást ad a dolgoknak, akkor miért nem elég egy köszi, miért kell ez az egész hacacáré, meg színlelés olyan esetekben, amikor az ember fontos pillanatokat él át (születés, házasság, halál), miért kell úgymond az "engedélye", hiszen már alapból megteremtette ezeket a dolgokat, final version.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán miért teremtette Isten az embert? Ebben mi a jó Istennek? Csak nézi magasról hogy irtjuk ki egymást? Ebben mi az értelem? Én ha megteremtek valamit, legyen az bármi, pl. ez a fórum, akkor törődök vele, érdekel hova fejlődik és mi lesz vele. Nem hagyom a fenébe, és rá se nézek többet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, nem is azt mondom, hogy ha herpeszem van, akkor két miatyánk után tüntesse el, ez oké. De az amikor jönnek azok az elméletek, hogy a zsidók kínozták és ölték meg Isten fiát és Hitler pedig csak revansot vett és hasonlók... Azért ez elég erős elgondolás. Mégis, amikor arról hallunk, hogy tömegsírok 200-300 emberrel, éhező gyerekek millióinak halála, meg követelik a Győzike show folytatását, akkor érdemes elgondolkodni, hogy hol van a felsőbb hatalom. Amúgy, meg ha Isten megteremtette a világot és utána szabad folyást ad a dolgoknak, akkor miért nem elég egy köszi, miért kell ez az egész hacacáré, meg színlelés olyan esetekben, amikor az ember fontos pillanatokat él át (születés, házasság, halál), miért kell úgymond az "engedélye", hiszen már alapból megteremtette ezeket a dolgokat, final version.

 

Témába vág, előre is elnézést:

 

4997503_460s.jpg

 

Ody: Olvasd el Lőrincz L. Lászlótól a Gonosz és a Fekete Hercegnőt, ugyan semmit nem magyaráz meg de a Rosszat tünteni fel más színben. Mellesleg Lucifert ezért rúgta seggbe Isten mert reformálni akart. (Bocs ha felületes, csak hallásból ismerem a történetet)

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mellesleg Lucifert ezért rúgta seggbe Isten mert reformálni akart. (Bocs ha felületes, csak hallásból ismerem a történetet)

Lucifer (a hagyomány szerint) nem volt hajlandó Isten parancsára szolgálni az "alsóbbrendű" embereket, tehát az ő bűne a gőgösség, az önzés.

 

Ody: Honnan tudod, hogy nem érdekli Istent, mi folyik a világban? Az a baj, hogy te is (mint a legtöbben) Istent a fizikai korlátok (idő, tér) közé próbáljátok beszorítani, pedig ezeket a "korlátokat" is ő teremtette, ergó felettük áll.

 

Flóri: Már megbocsáss, de összevissza beszélsz. Semmilyen "engedély" nem kell, a szertartások pedig nem "hacacárék", hanem hálaadás Istennek (keresztelőkor az új élet születéséért, esküvőn a két élet összekötéséért, temetésen a halottért, akit szerettünk).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucifer (a hagyomány szerint) nem volt hajlandó Isten parancsára szolgálni az "alsóbbrendű" embereket, tehát az ő bűne a gőgösség, az önzés.

 

Ody: Honnan tudod, hogy nem érdekli Istent, mi folyik a világban? Az a baj, hogy te is (mint a legtöbben) Istent a fizikai korlátok (idő, tér) közé próbáljátok beszorítani, pedig ezeket a "korlátokat" is ő teremtette, ergó felettük áll.

 

Bocs akkor én tudtam rosszúl.

 

Mellesleg ha Isten teremtette ezeket a "korlátokat" akkor mi a franc volt előtte? És Isten hogyan lett? Semmiből nem lesz valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, és miért kell hívővé tenni az embert azért, hogy eltemessék, mert miért kell azért kereszténynek lenned, hogy egyáltalán eltemessenek? A házasságnál is többnyire a nők vannak beindulva, hogy szép ruhában, oltár elé vezessék őket, ami teljes mértékben szerintem felesleges és elhanyagolható, azonban anyakönyvvezető nélkül az egész nem hiteles. Tehát, az emberi szabályok és értékrend a teremtő feletti és fontosabb. Ez még annyira nem is kiborító, de mondom ami a halál tényét követi, az sok pénz, amivel megveszed egy pogánynak a hitet, ami nélkül nem helyeznek a földbe, mert egy "szent" ember nem adja rád áldását. Én ezt elítélem, ha valaki egész életében ateista és halála után mégis felkenik földi javakért, az mi, ha nem pénzéhesség. Miért nem lehet úgy eltemetni egy embert, hogy a barátok, ismerősök beszédet mondanak, majd a temetkezési vállalkozó örök nyugalomra helyezi a személyt? Az egyház megvette a temetők területét és csak azt helyezhetik el oda, aki kifizeti a jogdíjat???

 

Amúgy, ha te sátánista vagy és hetente áldozol csirkét, meg gonoszkodsz, és halálod után a szüleid kifizetik a megkeresztelés díját, hogy eltemessenek, azt te mégis mivel magyarázod?

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mellesleg ha Isten teremtette ezeket a "korlátokat" akkor mi a franc volt előtte? És Isten hogyan lett? Semmiből nem lesz valami.

Ezt mondtam az előbb is, de látom nem értetted. Isten örökkévaló, vagyis mindig is volt és mindig is lesz. Épp ez az, amit nem képes az emberi elme felfogni. Hasonló, mint matematikában a végtelen fogalma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, és miért kell hívővé tenni az embert azért, hogy eltemessék, mert miért kell azért kereszténynek lenned, hogy egyáltalán eltemessenek? A házasságnál is többnyire a nők vannak beindulva, hogy szép ruhában, oltár elé vezessék őket, ami teljes mértékben szerintem felesleges és elhanyagolható, azonban anyakönyvvezető nélkül az egész nem hiteles. Tehát, az emberi szabályok és értékrend a teremtő feletti és fontosabb. Ez még annyira nem is kiborító, de mondom ami a halál tényét követi, az sok pénz, amivel megveszed egy pogánynak a hitet, ami nélkül nem helyeznek a földbe, mert egy "szent" ember nem adja rád áldását. Én ezt elítélem, ha valaki egész életében ateista és halála után mégis felkenik földi javakért, az mi, ha nem pénzéhesség. Miért nem lehet úgy eltemetni egy embert, hogy a barátok, ismerősök beszédet mondanak, majd a temetkezési vállalkozó örök nyugalomra helyezi a személyt? Az egyház megvette a temetők területét és csak azt helyezhetik el oda, aki kifizeti a jogdíjat???

 

Amúgy, ha te sátánista vagy és hetente áldozol csirkét, meg gonoszkodsz, és halálod után a szüleid kifizetik a megkeresztelés díját, hogy eltemessenek, azt te mégis mivel magyarázod?

 

Engem inkább hamvasszanak el azt őrízzenek úrnában a kandallón, de engem nehogy felkenjenek halálom után mert visszajárok kísérteni akkor :D

 

Ezt mondtam az előbb is, de látom nem értetted. Isten örökkévaló, vagyis mindig is volt és mindig is lesz. Épp ez az, amit nem képes az emberi elme felfogni. Hasonló, mint matematikában a végtelen fogalma.

 

Mivel én inkább tudományos beállítottoságú vagyok ezért ezt sajna nehezen hiszem el hogy csak úgy volt. Valami nem lesz csak úgy. Széken amin ülök se lett csak úgy, hanem létrehozták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flóri, nem tudom honnét veszed ezt, de nem kell vallásosnak lenned ahhoz, hogy eltemessenek.

Az anyakönyvvezető és az egyházi esküvő két külön dolog, ne keverd itt a dolgokat. A keresztény embereknél a polgári esküvő (anyakönyvvezetős cucc) csak egy jogi hercehurca, nálunk a templomi esküvő számít esküvőnek, és mint mondtam a dolognak az a lényege, hogy Isten házában (kvázi Isten színe előtt) köttessék össze a két lélek.

Az ateisták a polgári esküvőt teszik ünnepélyessé, mert megvan bennük az ünnepélyes esküvő ideája, de mivel ott nincs mélyebb értelme a dolognak, tényleg csak "hacacáré".

A temetőben tudtommal csak a helyért kell fizetni és szerintem azért se valami marha nagy összeget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel én inkább tudományos beállítottoságú vagyok ezért ezt sajna nehezen hiszem el hogy csak úgy volt. Valami nem lesz csak úgy. Széken amin ülök se lett csak úgy, hanem létrehozták.

De akkor szerinted minden előtt volt még valami, ami szintén a végtelenségig vezethető vissza. Ebbe nem gondoltál még bele?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a végtelenség fogalmával elég nehezen birkózik meg az emberi elme. Mi volt az Ősrobbanás előtt? Egy anyagból lévő lénytől ne várjuk el, hogy el tudjon képzelni ilyen dolgokat. :) Eleve a létezése kívánja, hogy mindig legyen valami amibe kapaszkodhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk azt mondta a pap, hogy mivel nagyapám nem volt megkeresztelve, így nem fogja eltemetni. Tessék egy hivatalos eljárási menet:

 

Az Egyházközségnél történik a temetés egyházi részét érintő költségek befizetése (Pl. sírhely, sírásás, harangozás, stóladíjak stb.) és lehetőség van a lelkipásztorral történő elbeszélgetésre is.

A temetői-sírcédula mellett be kell az Egyházközségnek nyújtani az un. Halott vizsgálati Bizonyítványt is, melyet a Kórház, illetve otthon történt elhalálozás esetén a halál tény megállapító orvos tölt ki.

 

A pap azt mondta, hogy pogányokat nem temethetnek el egyházi sírhelyre, így kötelező volt. Amúgy az öngyilkosokkal mi van, azt tudom, hogy ők egyből pokolra jutnak, de mégis eltemetik őket és a pap elmondja, hogy mennyire jó ember volt? Mert akkor ez is... szóval... :roll:

 

A házasságnál pedig, azért nincsen igazad, mert a hiteles az teljes mértékben az, amikor az anyakönyvvezető kijelenti, hogy xy, xyné lesz és ezután hivatalosan is férj és feleség. Ha jól tudom, az egyház nem állíthat ki olyan hivatalos papírt, amit mindenhol elfogadnak, ami azt bizonyítja, hogy a két fél összetartozik. Tehát, az első nélkül az egész nem hivatalos, a 2. meg parasztvakítás, semmi több...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lok nagyon jókat írt, de alapvetően Flóri is jó problémákat vet fel annak ellenére, hogy mivel nem hisz így nyilván érthető az álláspontja!

 

Megemlítenék párat, ami tetszett a kommentjeid között Flóri:

 

Vannak a hívőkön belül azok akik nem ragasztanak magukra bombát, de kb. ugyanennyire veszélyesek. Megtudják mire vágyik az ember, mit akar elérni, támogatják benne minimális szinten, majd elérik, hogy adja nekik oda mindenét és elszedik az egyéniségét, vagyonát, egyéb dolgokat. Ilyen pl. a Szcientológia Egyház.

Meg ott vannak azok akik halál komolyan veszik az egész dolgot, és megtöltik a Vidám Vasárnapos gyűléseket. Én már beszéltem olyan emberekkel akik rendszeresen járnak oda, és szerintük pl. a Brian élete a Sátán műve és az ilyen filmeket el kell égetni, meg be kell tiltani minden országban... Az ilyen embereket kötözném le és vetíteném le nekik egymás után 4* a Pumpkinhead-et, aztán elgondolkozhatnának, hogy akkor most mi is a helyzet.

 

Amit kiemelnék az a Szcientológia Egyház. Túlságosan sokat nem tudok róla, de amit tudok az éppen elég, nem kívánok jobban belelátni ebbe az egészbe. Elég egy személyt említeni a sztárvilágból, akit teljesen meghülyített ez az "egyház"... Tom Cruise.

 

Na a Vidám Vasárnap a másik... Hit Gyülekezete... abszolút no comment kategória. Bár én ismerek pár embert, akik oda járnak és valahogy mégsem tartoznak a rossz értelembe vett fanatikus kemény magba. Egészen másképpen élik meg a hitüket mint az oda járók többsége, bár ez felteszi bennem a kérdést, hogy akkor miért éppen oda járnak mégis holott vannak valóban jó és értékes közösségek? Na mindegy, az ő dolguk.

Ami a Hit Gyülekezetében még érdekes, az a kőkemény baloldali politikai kötődésük és konkrétan a politikába való belefolyásuk... + ha jól tudom a tagoknak komoly "tagdíjakat" kell fizetniük a tagságért... bár ez utóbbi nem biztos, lehet, hogy rosszul tudom.

 

A vallás, mint olyan a hiten alapul, a tudomány, az evolúció pedig tényeken és kutatásokon, ősi maradványokon. Az egyiknek van alapja és szilárd bizonyítékai, a másikat pedig az élteti, hogy az ember fél önmagától és a hibáit próbálja másra kenni, majd néhány miatyánkkal megoldani a vezeklés problémáját.

 

A vallás valóban a hiten alapul, ez így van... ám sokszor maga a tudomány is hiten alapul. Azok a tézisek, feltételezések, elképzelések, melyek elméletben léteznek alapvetően a tudós/tudósok hitén alapul... aztán egyértelmű bizonyítást nyer vagy sem. Másrészről a tudósok körében is elő-elő fordul, hogy adott témában egyesek valamit elfogadnak bizonyítéknak, mások nem... és lehetne folytatni a sort. A hit azért hit, mert a hiten alapul, de ez nem zárja ki a a tényeket... márpedig ha az ember nyitott szemmel jár a világban akkor észre kell vennie, hogy vannak tudományos kutatások, melyeknek az eredményei a Bibliát látszanak alátámasztani.

 

Egy dolog azonban bizonyos.... én nem tudom bebizonyítani senkinek tudományos eszközökkel, hogy Isten létezik, ám a tudomány embere sem tudja bebizonyítani nekem az ellenkezőjét, mert ahogy a létezésére úgy a nemlétére sincs kézzel fogható egyértelmű, mindent megdöntő bizonyíték. Ezért fontos a hit! Másrészről a tudomány a materiális világot vizsgálja, Isten pedig nem a materiális világban létezik!

 

Ami a halált illetve a világban tomboló rosszat és gonoszt illeti, és hogy miért hagyja ezt Isten. Mások már (Lok) említették ezt. Isten szuverén úr. Nekem nincs semmi jogom megítélni az Ő cselekedeteit. Másrészről ezen materiális világ a Sátán karmai között van... és most olyat mondok, ami kiveri a biztosítékot sokatoknál és nagyon nem fog tetszeni: Isten lehetőséget adott nekünk embereknek arra, hogy kiszakadjunk ebből az "átokból" méghozzá Jézus Krisztus által. Aki elhiszi, hogy Ő Isten fia és hogy áldozata a bűneink miatt történt, hogy megváltsa az emberiséget, ha megvallja bűneit és Igent mond Jézusnak az ember ""kiszakad"" ebből az elátkozott állapotból. Ezt a döntést mindenki egyénileg hozza meg. De az ígéret csak azokra vonatkozik, akik Igent mondanak. Sajnos sok tévtanító ezt is sűrűn félremagyarázza. Ebbe akkor mennék csak bele, ha olyan ember kérdezi, akit tényleg érdekel és nem csak kötekedni akar. Mivel én nem kívánom a hitemet sem megmagyarázni sem másra ráerőltetni nem kívánok belemenni mélyebb részletekbe, csak akkor, ha valakit tényleg és őszintén érdekel... akkor viszont privátban szívesen beszélgetek az illetővel.

 

Jah és a másik, ami nálam beteszi a kaput, az a mai papok hozzá állása. A sok történet a pedofíliáról, a kisgyerekeket simogatókról...ami a legnagyobb baj, hogy a falunkban is egy tiszteletest ezért tanácsoltak el. Végül is, ők csak az ártatlanok iránt vonzódnak, ezt meg lehet érteni, nem? :fuckoff:

 

Van ebben egy kis általánosítás, de sajnos sok igazság is. Mi az általánosítás ebben? hogy nem minden pap ilyen.... de sajnos a többség, aki papnak vagy lelkésznek vallja magát tulajdonképpen igazából köze sincs ahhoz, amit elvileg ő "képvisel". Ami a pedofil papokat illeti, és hogy meg lehet-e őket érteni? Nem... a leghatározottabban nem!! A pedofíliát semmilyen vonatkozásban nem lehet megérteni... papi vonatkozásban meg aztán főleg nem! Ezek a papok munkájukat tekintve lehet, hogy papok, de a hivatásuk biztosan nem ez... sőt, tovább megyek, ezen papok jelentős része nem is hisz Istenben!!! Bizony. És ez nagyon komoly probléma. Bemegy az ember a templomba és egy olyan pap szolgálatát kell hallgatnia, aki sz*rik az egészre magasról, hiszen ő maga is olyan bűnökben van benne nyakig, ami rettenetes. Isten az ilyen emberek ténykedését nem áldja meg. Ezek nem tesznek mást, csak rombolják Isten megítélését!

 

Persze, nem is azt mondom, hogy ha herpeszem van, akkor két miatyánk után tüntesse el, ez oké. De az amikor jönnek azok az elméletek, hogy a zsidók kínozták és ölték meg Isten fiát és Hitler pedig csak revansot vett és hasonlók... Azért ez elég erős elgondolás.

 

Ami a miatyánkok mormolását illeti, nos semmit sem fog érni, akár százat vagy ezret is elmormolhat az ember, nem lesz hatása. Miért nem? Egyszerű... ha mantraként vagy betanult szövegként mondja, akkor elfecsérelt idő az egész. Ha az ember nem képes csak önmagáért imádkozni... azt Isten nem hallgatja meg. A valódi imák önzetlenségből és felebaráti szeretetből fakadnak. A valódi ima alázatos, nem csak folyton kéreget magának, hanem köszönetet is nyilvánít és hálát ad! A valódi ima nem kényszer!!! A valódi ima nem mantraszerű betanult szöveg, hanem szívből feltörő fohász. Ezek óriási különbségek!

 

A Hitleres dolog, amit írtál, nos véleményem szerint nem csupán egy elég erős elgondolás, hanem kész agyrém! Pláne, ha magát hívő embernek valló emberek jelentenek ki ilyet!

 

 

Egyáltalán miért teremtette Isten az embert? Ebben mi a jó Istennek? Csak nézi magasról hogy irtjuk ki egymást? Ebben mi az értelem? Én ha megteremtek valamit, legyen az bármi, pl. ez a fórum, akkor törődök vele, érdekel hova fejlődik és mi lesz vele. Nem hagyom a fenébe, és rá se nézek többet.

 

Lok már korábban szépen leírta a lényeget. Mi három dimenziós, fizikai és egyéb természeti erők szabályai által korlátolt világban élünk. Az agyunk ebben a világban fejlődött és még így sem tudunk mindent felfogni vagy megérteni a világban, hogy is érthetnénk meg mindazt, ami ezen világ felett áll? Itt is szépen megmutatkozik ezen egész dolog kulcsszava: a HIT!

 

Rengeteg dologba lehetne még belemenni, de nem óhajtok és nem is fogok. Egy a lényeg, mégpedig az, hogy a hívő emberek miként élik meg hitüket. Én például a viselkedésemmel FlóriBá felé nem a hívő életemről mutattam példát, nagyon nem! Miért? Mert annak ellenére, hogy meggyőződéses evangélikus (Lutheránus) hívő ember vagyok, egyúttal gyarló és bűnös ember is, akinek naponta újra és újra szüksége van a megújulásra. Ha ez nincs, akkor olyan dolgok történhetnek, amelyeknek nem lenne szabad, és amit valóban hívő fejjel visszagondolva szégyenkezve vall be az ember!

 

Nem a mi dolgunk megítélni a másik ember lelki életét, még akkor sem, ha esetleg Isten ad rálátást eme dologra. Bárminemű dolog megítélése egy másik emberben Isten dolga és Ő dönt benne... nem mi hívők. Bibliával nem lehet senkit sem fejbe kólintani, mert azzal csak még jobban elriasztjuk az embereket. Aki ezt az elvet követi hívőként elképzelhető, hogy rossz úton jár ezen a téren. Amit a valódi hívő ember tehet az embertársáért az a következő:

 

- valói, szívből fakadó imádság az illetőért. (fentebb már leírtam, hogy milyen is az ilyen ima.)

- példamutató élet... ez sajnos nem mindig sikerül. Olykor ráadásul a hívő ember is zakózhat akkorát, hogy rossz nézni... sajnos. Én is zakóztam például Flóri szemében, de korábban más vonatkozásban is voltak már zakóim. Mindig tanul az ember belőle, ha képes visszatalálni a helyes útra. Tehát a példamutató élet minden valódi hívő ember érdeke a saját életére nézve és a körülötte élőkre nézve is!

- ha valaki hitbeli dologban fordul egy hívő emberhez, a hívő ember ne a bűnei fejére olvasásával akarja megtéríteni. Tény, a bűnnel való szembesítés elkerülhetetlen, de ezt nem lehet szeretetlenül azonnal a másik ember arcocskájába vágni csak úgy lazán. Nem! Ha valaki önszántából fordul tanácsért saját életére vonatkozóan egy hívő emberhez az egyrészről óriási dolog (a mai világban meg pláne) másrészről hatalmas felelősség. Nagyon nem mindegy hogyan állunk ahhoz a másik emberhez, ne mondjuk azonnal a nagy nagy igazságokat, hanem mindenképpen meg kell hallgatni a másikat, hagyni, hogy ő tegyen fel kérdéseket és azokra a dolgokra összpontosítani a Biblia tükrében, ami valóban foglalkoztatja azt a másik embert, mire akarok kilyukadni? A hívő ember ne önmagát, a saját esetleges elképzeléseit vagy esetlegesen "vélt" igazságait próbálja MINDENÁRON a másik ember beleverni, hanem hagyni, hogy a másik érdeklődjön, ő tegyen fel kérdéseket és a hívő pedig próbálja meg valóban Istenről és Jézusról beszélni neki, a kegyelméről és a szeretetéről, mert ha valaki érdeklődik, akkor elsősorban valóban Istenre kíváncsi és nem a mi emberi okoskodásunkra és erőszakoskodásunkra.... szóval ÉSSZEL kell ezt csinálni, mert hatalmas felelősség. Én tudom, évekig foglalkoztam gyerekekkel 12-15 éves korcsoporttal a gyülekezetünk úgynevezett kisifis csoportjával.

 

Pár dolog saját vonatkozásommal kapcsolatban... engem ebbe nem neveltek bele, nálam valódi életváltozás történt ez által... és nem más erőltette rám, magam hoztam meg a döntést. Jelenleg hitben jár tágabb családi értelemben véve: édesanyám, anyai nagyapám, húgom, nagynéném és az ő gyermekei, unokatestvéreim közül többen. Hülyék lennének vagy mosott agyúak? Nem! És nem csak azért mondom ezt, mert a családomról van szó, hanem mert tudom, láttam, hogy milyen életváltozást életek meg ez által!

 

Természetesen mindezt, amit le írtam nem kell elhinni! Nem ezért írtam le. Mint mondtam és remélem, ahogy már látható/tapasztalható volt eddig is... senkire sem kívánom ráerőltetni a hitemet. Pláne, hogy nekem is igen sokat kell még csiszolódnom... én tudom, hogy ahol most vagyok, az sokkal jobb, mint ahol korábban voltam. Nem jelentem ki magamról, hogy szent lennék, nagyon távol állok tőle, nem mondom, hogy tévedhetetlen vagyok, sőt! Nem mondom, hogy időnként nem bukom el vagy nem okozom szomorúságot viselkedésemmel Istennek és embereknek egyaránt... de igyekszem, igyekszem tanulni a hibáimból, igyekszem levetkőzni a hülye dolgaimat és igyekszem formálódni és Isten segítségével ez valóban működik. Mit szeretnék az élettől? Hasznos életet élni... de nem a világ szemével, hanem hívő szemmel :)

 

Ennyit szerettem volna! Köszönet annak, aki végig olvassa! ;)

 

(A gépelési hibákért elnézést kérek, nagyon fáradt és álmos vagyok már... megyek is alvadni... jó éjt mindenkinek!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vallás valóban a hiten alapul, ez így van... ám sokszor maga a tudomány is hiten alapul. Azok a tézisek, feltételezések, elképzelések, melyek elméletben léteznek alapvetően a tudós/tudósok hitén alapul... aztán egyértelmű bizonyítást nyer vagy sem. Másrészről a tudósok körében is elő-elő fordul, hogy adott témában egyesek valamit elfogadnak bizonyítéknak, mások nem... és lehetne folytatni a sort. A hit azért hit, mert a hiten alapul, de ez nem zárja ki a a tényeket... márpedig ha az ember nyitott szemmel jár a világban akkor észre kell vennie, hogy vannak tudományos kutatások, melyeknek az eredményei a Bibliát látszanak alátámasztani.

 

A mondanivalóddal egyetértek, de ezzel pl. pont nem. A tudomány lehet, hogy kezdetben hiten alapszik. A tézisig. Amíg a tudós csak kvázi hiszi, hogy amit kutat, igaz lehet. Ugyanakkor a tudomány csupán akkor fogadja el a tézis igazát, amikor kellően racionális érvekkel, és bizonyítékokkal alá is támasztja a tudós mindezt. A hit és a tudomány lehet, hogy egy tőről fakad, de alapjaiban annyira eltérőek, hogy kár is összevetni. Kb. ennyi a különbség:

 

A) a hit

1. számú tudós: Úgy hiszem, megtaláltam a Higgs bozont!

2. számú tudós: Örvendjünk, hisz megvan.

 

B) a tudomány

1. számú tudós: Úgy hiszem, megtaláltam a Higgs bozont!

2. számú tudós: Megvan a kellő szigmaérték random környezetben legalább 3 különböző mérési időpontban ahhoz, hogy mindezt hivatalosan is alá tudjuk támasztani?

1. számú tudós: Igen.

2. számú tudós: Örvendjünk akkor. Megvan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szcientológia egyházban gyakorlatilag sci-fi regényekkel hülyítik a híveiket és közben egy csomó pénzt bevarrnak tőlük. Ezen kívül még egy vallás van, amit elég abszurdnak és nonszensznek tartok, az a mormonizmus. Gondolom érthető, hogy miért.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor szerinted minden előtt volt még valami, ami szintén a végtelenségig vezethető vissza. Ebbe nem gondoltál még bele?

 

De, épp ez az hogy belegondoltam, nem egy estét gondolkoztam végig ezen az ágyban. A mai állás szerint amit a legtöbb tudós elfogad hogy multiverzumban élünk, azaz több univerzum létezik egymás mellett, és két ilyen univerzum ütközéséből lett a mienké. Persze ezt végigpörgetve rájöttem hogy oké hogy kettőből lesz egy másik, de annak a kettőnek is létre kellett jönnie valahogy. Végtelenség itt is jelen van, de inkább hajlok efelé mint az Istenes dolog felé.

 

Ami a halált illetve a világban tomboló rosszat és gonoszt illeti, és hogy miért hagyja ezt Isten. Mások már (Lok) említették ezt. Isten szuverén úr. Nekem nincs semmi jogom megítélni az Ő cselekedeteit. Másrészről ezen materiális világ a Sátán karmai között van... és most olyat mondok, ami kiveri a biztosítékot sokatoknál és nagyon nem fog tetszeni: Isten lehetőséget adott nekünk embereknek arra, hogy kiszakadjunk ebből az "átokból" méghozzá Jézus Krisztus által. Aki elhiszi, hogy Ő Isten fia és hogy áldozata a bűneink miatt történt, hogy megváltsa az emberiséget, ha megvallja bűneit és Igent mond Jézusnak az ember ""kiszakad"" ebből az elátkozott állapotból.

 

Szerintem eléggé foghatja akkor Isten a fejét, mert szerintem feleslegesen "áldozta be" a fiát a bűneinkért, azóta szerintem több bűnt követett el az emberiség mint mikor Krisztus élt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem eléggé foghatja akkor Isten a fejét, mert szerintem feleslegesen "áldozta be" a fiát a bűneinkért, azóta szerintem több bűnt követett el az emberiség mint mikor Krisztus élt :D

Nem azért halt meg Krisztus, hogy ne legyen több bűn, hanem hogy megbocsátást nyerhessünk a bűneinkért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor a Tourinformban dolgoztam, elmentünk egy krisnás telephelyre, az sem volt semmi, nem sok követőjük van, de azok nagyon elborultak, főleg a testiség terén élnek tévhitekben.

A másik, amik terjeszkedtek Keszthelyen és nagyon zavaró volt, az a Jehova tanui. A buszmegállóban mindig álldogált 1-2 emberük és osztogatták a brossurákat. Plusz néha, az ajtónál csöngettek és be akartak jönni, az nálam már mindennek a teteje... Jó napot! Hoztam egy kis hitet, nem akar venni? Hétvégente meg a kertben táncoltak és énekeltek, volt nekik külön hatalmas parkoló, ott kb.a BMW számított gagyinak.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azért halt meg Krisztus, hogy ne legyen több bűn, hanem hogy megbocsátást nyerhessünk a bűneinkért.

 

Szóval akkor ha ráküldök atomot egy békés Heves megyei falura és több km-es körzetben elpusztul minden akkor is megbocsáltást nyerek? Vagy én értelmezem félre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.