Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Még nem volt róla szó, mert még én sem tudtam, végül kinél landol a következő Mysterious Universe kötet. De jelenleg a Tuan kiadó a birtokosa a kiadás jogának.

A MU-sorozatba írsz egy novellát? Gondolom antológiás kötet lesz. :D Remek, nagy rajongója vagyok a sorozatnak hosszú évek óta. :) Gratulálok, ez hatalmas siker. A jól hangzó írói álnév már megvan? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flóri jó hétvégét! :)

 

Ez a történet valami besz*rás, jót röhögtem rajta de sírni is lehet ezen. Vannak túlkapások de ez már túl-túl-túlkapás. Szegény néni... gondolom közterületesnek is sz*r napja lehetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szégyen... :roll:

 

"Szeretnék ezúton gratulálni a közterület felügyelő szervek bátor katonájának és a segítségére siető "Elit Force"-nak a ma délutáni bravúros akcióhoz.

 

A Kálvin téren egy idősebb hölgy sétáltatta harci kutyáit (foxi és egy valami noném-pincsi) szájkosár nélkül. Ezt a magasan kvalifikált közterületes meglátta és gyorsan meg is akarta büntetni. Az idős hölgy ezt rossz néven vette és elutasította.

 

Ekkor kért erősítést a TEK-től. A bátor harcosok (3fő) kiérkeztek és megbilincselték a nőt aki jajgatott, hogy ő nem bűnöző és mit csinálnak vele? A jól kigyakorolt bilincselési-technikát sikerült 3 embernek alig tíz perc alatt végrehajtani egy nem ellenkező emberen, a közterületes hathatós és elégedett már-már gunyoros pillantásainak segédletével. Majd mikor ez sikerült a falhoz szorították a két vérszomjas ebbel együtt. Na ők tényleg halálra voltak rémülve! Ekkor további 2 rendőrautó érkezett enne 5 újabb kollegával aki biztosították a terepet, hisz biztosan vannak álcázott társai is a nőnek.

 

Summázva: egy közel nyugdíjas nő és 13kg kutya megfékezéséhez kellett 2 hatóság, 2 rendőrautó, 3 kommandós, 5 rendőr és az elmaradhatatlan szarkavaró közterületes.

 

Végiggondolva ha egy ilyen esethez már ennyi embert tudnak mozgósítani nyilván nincs más bűncselekmény a városban. Mindenki megnyugodhat Debrecenből eltűnt a bűn... De kíváncsi lennék ez az érezhetően nagy port kavaró akció vajon mennyibe került az adófizetőknek..."

Hát ez téynleg az. Ezek után valódi terroristák támadása esetén már nem is lesz elég a Terrorelhárítás. Beindítják a Robotzsaru prpgramot nálunk is, felszerelik a kiborgokat rakétavetővel és a legmodernebb fegyverekkel és azokat vetik be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez téynleg az. Ezek után valódi terroristák támadása esetén már nem is lesz elég a Terrorelhárítás. Beindítják a Robotzsaru prpgramot nálunk is, felszerelik a kiborgokat rakétavetővel és a legmodernebb fegyverekkel és azokat vetik be.

De végül azokat is védtelen öregasszonyok ellen vetik majd be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A MU-sorozatba írsz egy novellát? Gondolom antológiás kötet lesz. :D Remek, nagy rajongója vagyok a sorozatnak hosszú évek óta. :) Gratulálok, ez hatalmas siker. A jól hangzó írói álnév már megvan? :D

Köszi! :cool:

Yep, a következő antológia, momentán úgy van, hogy nyár végén jelenik meg (bár mikor Szélesi Sanyi mondta tavaly, hogy írhatnék egy novellát, még úgy szólt a fáma, hogy tavasz, de hát ilyen a hungarise könyvkiadás :)). Elkövette azt a hibát, hogy nem szabott karakterszám korlátot nekem. Így inkább már kisregény, amit összehordtam (legalábbis amíg nem kerül Sanyi kezei közé, lehet hamar leredukálódik... meg az őszinteségét ismerve, más is redukálódni fog... :para: ).

Nincs hangzatos írói álnév. Ha lehetséges, maradok a szépen csengő anyakönyvi nevemnél. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap volt két tömegbunyó is Pesten (vajon kik), érdekes, akkor sokáig sehol sem voltak a rendőrök.

He? Kimentek, előállitották az érintetteket. Még időben: a két esetben sikerült kitermelni EGY könyebb sérültet. Igen egy cirka két milliós városban éjfélkor a város két tetszőlegesen kiválasztott pontján lehet hogy nem azonnal teremnek ott a rendőrök. Hűha. Döbbenjünk meg.

 

Dzséjt: Gratula! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs hangzatos írói álnév. Ha lehetséges, maradok a szépen csengő anyakönyvi nevemnél. :D

Szerintem elég hangzatos az anyagkönyvi is :D Majd írd be, ha van valami fejlemény kiadások tekintetében :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Gratula! :)

Köszi! :)

 

Szerintem elég hangzatos az anyagkönyvi is :D Majd írd be, ha van valami fejlemény kiadások tekintetében :)

Szerintem is. Hál' isten nem futkosnak sokan ezzel a névvel. :D Majd írok.

 

Szélesi is Anthony Sheenard néven írja a legtöbb könyvét. Dzséjt, a végén még Zsoldos Péter-díjat fogsz kapni a novelládért. :D Szurkolok neki, ha már tavaly úgysem volt díjkiosztás.

Sanyi is csak azért ír álnéven, mert amikor ő kezdte, akkor a kiadóknak az volt a heppje, hogy minden magyar szerző külföldi (lehetőleg angolszász) névvel írjon. Azok a boldog kilencvenes évek (az sem véletlen, hogy azokban az időkben nem egy író több álnevet is használt, mert a kiadók nem csak azt határozták meg, hogy ne használják a saját nevüket, de egy-egy ilyen álnévre kizárólagosságot akartak szerezni; volt, aki ebbe belement, volt, aki - komoly árat fizetve - nem). Manapság viszont már csak az MU művei jelennek meg Sheenard név alatt. Szóval most már ilyen nagyon nincsen, így szeretném megtartani a valódi nevem. De ha véletlen valamikor mégis álnéven kéne írnom, van már rá pár ötletem.

Nem az ideire gondolsz? Mert nekem úgy rémlik, a tavalyi Hungaroconon volt (mondjuk a Zsoldost valahogy sosem sikerül belőnöm mikortól meddig van, na nem mintha idén érintett volna :oops: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt nyomdászok dolgoznak, nem kiadók... :roll: A könyvek kiadása a kiadókon múlik. Az meg már van. :)

Na, ezt eddig nem említetted! :) Mármint, hogy van kiadód.

A nyomda és a kiadó közti különbséget értem, csak azt hittem legalább ismeri egymást a kettő. De eszerint te enélkül is bedolgoztad magad a kortárs irodalomba :D És jó az anyakönyvi neved, talányos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nyomda és a kiadó közti különbséget értem, csak azt hittem legalább ismeri egymást a kettő.

De ennél a nyomdánál csak újságot és szórólapot nyomtak, így csak azok kiadóit és terjesztőit ismerhették. A könyvnyomás más technikát követel meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy filmek vagy egyéb fontos topik-ba való, de mindenesetre most ide küldöm.

 

A napokban ahogy alaposabban átnéztem a DVD-gyűjteményemet rájöttem, hogy van pár cím amiket jó eséllyel soha az életemben nem fogok újranézni, sőt néhány olyan is, aminél nem is egészen értem, hogy minek vettem anno meg. Mivel csak fölöslegesen foglalják a helyet és a közvetlen környezetemben nem nagyon haraptak rá az első gondolatom az volt, hogy kidobom őket a kukába. A második, hogy feldobom azért ide hogy miket kivánok leselejtezni. Hátha valakit érdekel az egyik. Ingyen adom. Átvétel esetleg leendő fórumtalin vagy egy egyeztetett időpontban Budapesten. Nem fogok azért meglepődni, ha nem lesz nagy kapkodás, de ezekről van szó:

 

selejtdvd2.jpg

 

Titkos ügynök (1936) - Korai Hitchcock film, amit még a mester az amerikai kiruccanása előtt, az Egyesült Királyságban készített. Szokásos hitchcock-i történet: egy hétköznapi ember belekeveredik a nagyok játékába. Inkább előképe a későbbi nagy alkotásoknak. Ajánlani annak tudnám ösztintén, aki fel akar készülni Hitchcock-ból vagy csekkolni akarja minden művét :)

 

Az ígéret megszállotja (2001) - Egy Dürennmatt regény adaptációja, Jack Nicholson-al a főszerepben. Egy lassú folyású film egy nyugdijba menő nyomozóval aki nem bír belenyugodni, hogy nincs ügye, aztán talál magának egyet.

 

Fellini Satyricon (1969) - Fellini Róma (1972) - Ez egy duplaDVD-s kiadás. Mindkét film a híres olasz rendező művészfilmi repertoárját gazdagítja. Vagyis nincs hagyományos értelemben vett sztori, inkább csak hangulati elemek. A Satyricon-ban a "pogány Rómát" mig a másikban a jelenkorit akarja bemutatni. Filmművészeti körökben hasraesni szokás előtte. Én meg... próbálok tőle megszabadulni :D

 

A púpos (1997) - Egy egyik fülön be, másikon ki francia kosztümös kalandfilm.

 

Thelma és Lousie (1991)/Valami vadság (1986) - Ezt a két filmet minden bizonnyal azért pakolták egybe,mert mindkettő arról szól, hogy átlagos életet élő emberek egyszercsak elkezdenek "bevadulni", aztán megismerkednek a bevadulás árnyoldalaival.

 

Trauma (1993) - Dario Argento valaha egy rendkívűl tehetséges olasz thriller-gyáros volt, akit sajnos a '90-es évekre elhagyott a kreativitása. Ez a filmje szimplán csak középszer. Még azelőtt, hogy az igazán nagy sz*rokat elkezdte volna ontani magából. Egyébként a lánya a főszereplő, aki pucérra is vetkőzik benne... lehet ez volt az első jel, hogy Dario-nál elgurult a gyógyszer :D

 

Az országút fantomja (1986) - Ez elvileg egy '80-as évekbeli kult-film. Én rohadtul unatkoztam rajta, pedig a főszereplő a Szárnyas fejvadász híres replikánsa Rutger Hauer.

 

M - Avagy egy város keresi a gyilkost (1931) - Az első hangos német film. Annak a Fritz Lang-nak a rendezése, aki a híres Metropolis-t is csinálta. Nálam nem váltotta be a hozzá fűzőtt reményeket, de általában szeretni szokták.

 

Mutánsok (1993) - Mutáns kullancsok ölik a tiniket.

 

A kukorica gyermekei (1984) - Stephen King azonos című regényéből. Irtó sok folytatást csináltak neki később. Azoknál azért jobb.

 

Hármas számú űrbázis (1980) - A Szaturnusz Titán nevű holdján kutat Kirk Douglas egy új táplálékforrás után, ám a helyi robot egy idő után megőrül. Farrah Fawcett kivillanó mellei a film csúcspontjai és ez asszem mindent el is mond a filmről... :D

 

Angyalok háborúja (1995) - Viggo Mortensen mint Lucifer? Christopher Walken mint Gábriel arkangyal? Elég szuperül hangzik, nem? Hát nem az... egyszer azért talán nézhető.

 

Pumpkinhead (1988) - Na ez speciel egyszer tényleg elment. Sima szörnyfilm. Egyik érdekessége, hogy a híres szörny-csináló Stan Winston rendezte.

 

Őrült Stone (1992) - A mocskos és undorító jövőben, 2008-ban járunk (:D), ahol Rutger Hauer teszi helyre a helyi szörnyet, aki egy közepes alien-klón.

 

A faun labirintusa (2006) - Kakukktojás. Ezt csak azért árulom mert menetközben megvettem Blu-ray-en. Két lemezes kiadás. Kb. három órányi extrával.

 

Hellraiser 2 (1988) - Clive Baker elvont horrorja, aminek a nagy része a Pokolban játszódik. Ez igazából egész jó, csak ez még a Vertex-es kiadás és azóta már kiadtak egy ennél szebbet/jobbat.

 

Hellraiser 3 - Pokol a Földön (1992) - Na ebben azért már vannak elég nagy marhaságok (egy kenobita ami CD-ket dobál ki magából?). Fura mód, pont ennél még egész jó ez a Vertex-es kiadás is.

 

Halálosztó 2 (1999) - A gonosz Dzsinn elszabadul és újra pusztít. Az első résszel szemben itt a kegyetlen kivégzések mellé néha gyenge poénok is dukálnak.

 

Halálmester 3 (2001) - Halálosztó, Halálmester - ezek ugyanazon sorozat részei csak mókásnak gondolták ha menetközben újragondolják a Wishmaster magyar forditását. Nade a film: nem akarok kertellni, ez a harmadik rész mindennek az alja. A dzsinn elleni harcban az utolsó remény Mihály arkangyal... enough said.

 

Na valaki? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért lehet Amerikában mindenkinek fegyvere, ott a nő már a felszólítás után lőhetett volna... nálunk meg marad a SÜN!

 

 

Dehogy lőhetett volna. Ahogy megmozdul a keze azonnal telepumpálják ólommal a rendőrök. Mert ott na nem viccelnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ez a V. László valakinek beleköpött a levesébe vagy krll másnak a poziciója és most kinyírják. Persze ettől durva hogy kinyírták a gyereket az őrök. Én mondtam hogy rockbuliba kell menni ott ilyen nincs. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hajógyári mindig is ilyen hely volt, mintha a rendőrök eddig "nem tudták volna", most úgy csinálnak. Minden városi legendának van valamilyen alapja. Én bezárnám az egész pereputtyot ott. Frenkie, igazad van, egy rockbuli (akár a Rocktogon) teljesen biztonságos hely.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég kölcsönadtam az Utópia antológiát egy ismerősömnek, majd elmondom, mi volt a véleménye. :)

Kíváncsian várom.

 

Dzséjt, igazad van, csak a "regények" kategóriában nem osztottak díjat. A kisregényeknél, novelláknál igen.

Na, azaz! Tudtam én, hogy volt Zsoldos, mert balhé volt körülötte (mikor nincs?).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Hellraiser 2 (1988) - Clive Baker elvont horrorja, aminek a nagy része a Pokolban játszódik. Ez igazából egész jó, csak ez még a Vertex-es kiadás és azóta már kiadtak egy ennél szebbet/jobbat.

 

Hellraiser 3 - Pokol a Földön (1992) - Na ebben azért már vannak elég nagy marhaságok (egy kenobita ami CD-ket dobál ki magából?). Fura mód, pont ennél még egész jó ez a Vertex-es kiadás is.

 

 

 

A jó kis vertexes Hellraiserek... Nálam a kukában landoltak.. :)

 

Egyébként a Hármas számú űrbázis nem is volt olyan rossz, 20 év után újranézve sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr megértem, én a filmek 90%át láttam, de talán a Hellraiser és az Őrült Stone amit még egyszer végig bírnék nézni, a többi szinte kizárt.

 

A hétvége jó volt, történtek fura dolgok is, plusz rájöttem, hogy Keszthely egy trágya hely lett, mióta otthagytam, 4 olyan kocsmát kerestünk fel, ahova néha betértünk, és biliárdozni, vagy csocsózni lehetett, mostanra ebből egyet bezártak, a maradék meg 6 után nyitot (3ra értünk be)t. Így beültünk a vasút közeli restibe, aminek szerencsére volt kültéri része, így a cigizés is meg volt oldva. Mivel ebben a városban az utcán egyáltalán nem lehet inni és cigizni sehol a városban.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jól hangzó írói álnév már megvan? :D

Nos, mégis kell egy. Mert ha rendszeresen akarok az MU világában publikálni, akkor a kiadó úgyis kérni fogja. És (dobpergés) a mai napon arra kaptam lehetőséget, hogy egy regényt írjak. :psycho::yeah::rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.