Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ki mondta, hogy Padmét nem lehetett volna megmenteni??? Ezt nem mondta senki. Anakin csak annyit látott, hogy Padmé belehalt a szülésbe, ami kimeríti a természetes halált halt kifejezést, szóval az ő szemszögéből Plagi tudása pont elég lett volna.

 

Az a lényeg, hogy Plagueis csak azt sajátította el, hogy önmagától nem hal meg, nem öregedik halálra, stb. Ha valaki bevágja egy aknába meghal. Ez olyan, mint az emberek esetében az az eljárás, amivel próbálják elérni, hogy a sejt állomány ne öregedjen el, így elvileg örökké élhetnénk - de ez még attól nem véd meg, ha valaki lelő... Nem hinném, hogy ezt nem lehetne megérteni...

 

Dzséjt: Igencsak meglepődnék, ha egy tőlünk teljesen független bolygón, teljesen más körülmények között egy dettó ugyanilyen evolúciós folyamat végtermékeként emberek kószálnának egy teljesen másik bolygón. Ennek az esélye 1:725.000.000.000.000.000. nullanullanullához kb. Még Threepio se tudná kimondani. Persze itt most elrugaszkodott történetekről beszélünk, de nem véletlenül nincs egyik faj sem "emberként" elkeresztelve az SW-be. Mint faj, a bolygó neve van megjelölve, kinézetre pedig humanoid.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért kell valaminek fizikálisnak lennie ahhoz, hogy erőszakos legyen? A lelki terror nem terror?

 

 

De az. Viszont Donát fizikai erőszakra utal. Hogy azt nem lehet megoldani. Viszont Padmé nem abba halt bele. Azaz Donát elmélete megbukott mert Padmét sem támasztották fel.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az. Viszont Donát fizikai erőszakra utal. Hogy azt nem lehet megoldani. Viszont Padmé nem abba halt bele. Azaz Donát elmélete megbukott mert Padmét sem támasztották fel.

Frenkie: Ki támasztotta volna fel? Palpatine? Minek??? Igen, ha Palpi birtokában állt a tudásnak, megmenthette volna. Ha akarta volna. Ami azért egy nagy "ha", mert neki aztán nem sok érdeke fűződött ehhez, max Anakinnek, akinek viszont eladhatta, hogy nem ismeri a titkot. És ennyi, a kör bezárult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki mondta, hogy Padmét nem lehetett volna megmenteni??? Ezt nem mondta senki. Anakin csak annyit látott, hogy Padmé belehalt a szülésbe, ami kimeríti a természetes halált halt kifejezést, szóval az ő szemszögéből Plagi tudása pont elég lett volna.

Azt tudta, hogy Padmé belehalt a szülésbe? "Úgy tudjuk, haragodban megölted őt." ;)

 

Az a lényeg, hogy Plagueis csak azt sajátította el, hogy önmagától nem hal meg, nem öregedik halálra, stb. Ha valaki bevágja egy aknába meghal. Ez olyan, mint az emberek esetében az az eljárás, amivel próbálják elérni, hogy a sejt állomány ne öregedjen el, így elvileg örökké élhetnénk - de ez még attól nem véd meg, ha valaki lelő... Nem hinném, hogy ezt nem lehetne megérteni...

És mégis megöregedett az ep1 és 2 között eltelt tíz évben, ráadásul jól láthatóan.

 

Dzséjt: Igencsak meglepődnék, ha egy tőlünk teljesen független bolygón, teljesen más körülmények között egy dettó ugyanilyen evolúciós folyamat végtermékeként emberek kószálnának egy teljesen másik bolygón. Ennek az esélye 1:725.000.000.000.000.000. nullanullanullához kb. Még Threepio se tudná kimondani. Persze itt most elrugaszkodott történetekről beszélünk, de nem véletlenül nincs egyik faj sem "emberként" elkeresztelve az SW-be. Mint faj, a bolygó neve van megjelölve, kinézetre pedig humanoid.

Egyrészt, a Star Wars mióta ennyire tudományos? Másrészt, az összes bolygó, ami feltűnik a Star Warsban, még azok is, amik elvben nem is lehetnének (Tatooine, Mustafar, Hoth), teljesen alkalmasak az emberi életre, ugyanolyan a levegő, a gravitáció, a hőmérséklet, minden (és furcsa mód, a Star Warsban még az embertől legeltérőbb fajok is csak földi környezetben tudnak megélni), szóval akár mindegyiken kifejlődhetett volna az ember, hiszen a körülmények valamilyen rejtélyes okból mindenhol földiek. Harmadrészt, nagyon sok sci-fiben a bolygó nevét adják a nem a Földön született embereknek, pedig azok sci-fik, nem űr-fantasy-k, mint a Star Wars. ;) Mint ahogy az ázsiai és az európai ember is ember, pedig még külsőre is eltérnek kicsit. Nem a születési helyünktől leszünk emberek.

De ez már egy pöttyet off.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudta, hogy Padmé belehalt a szülésbe? "Úgy tudjuk, haragodban megölted őt."

Nem mondhatnám, hogy a lényeget fogod meg, ez inkább kötözködés. Teljesen mindegy Palpi szempontjából, hogy Padmé hogy halt meg, a lényeg, hogy esze ágában sem volt őt megmenteni. Valószínűleg ezért is hazudott Anakinnek az átállás pillanatában. Padmé egy óriási kerékkötő volt onnantól, hogy többé nem lehetett vele motiválni Anakint a még sötétebb tettek végrehajtását illetően. Palpatine nagyon is örült Padmé halálának, és füle botját sem mozdította érte.

 

És mégis megöregedett az ep1 és 2 között eltelt tíz évben, ráadásul jól láthatóan.

 

Ami szerinted ugye sminkhiba. ;)

 

Nem a születési helyünktől leszünk emberek.

 

Dehogynem. Csak rossz a példád. Nem az országtól/kontinenstől/bőr színtől függ, hanem a bolygódtól. Hidd el, ha másik bolygóról jönnének idegen, emberkinézetű lények, senki sem hívná őket embernek, attól függetlenül, hogy úgy néznének ki, mint mi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: Ki támasztotta volna fel? Palpatine? Minek??? Igen, ha Palpi birtokában állt a tudásnak, megmenthette volna. Ha akarta volna. Ami azért egy nagy "ha", mert neki aztán nem sok érdeke fűződött ehhez, max Anakinnek, akinek viszont eladhatta, hogy nem ismeri a titkot. És ennyi, a kör bezárult.

 

 

Te azt állítod hogy Palpi ismerte a titkot csak Anakinnak nem árulta el. Anakin részéről akkor csak jogos lenne a kérés a műtőasztal után, ha már haragjában megölte akit meg akart menteni, hogy ugyan támasszuk már fel. Hisz én ezért álltam át. Itt Vadert is hibásnak érzem hogy nem olvasta az öreg fejére a szinházi előadás alatt elhangzottakat.

Ok Windu repülése után az öreg azt mondta hogy majd együtt megtaláljuk a titkot. Csak el kellett volna kezdeni nem? Nekem ez is bizonyítja hogy Palpatine nem tudta a titkot hanem csak mézesmadzagként elhúzta Anakin elött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondhatnám, hogy a lényeget fogod meg, ez inkább kötözködés. Teljesen mindegy Palpi szempontjából, hogy Padmé hogy halt meg, a lényeg, hogy esze ágában sem volt őt megmenteni. Valószínűleg ezért is hazudott Anakinnek az átállás pillanatában. Padmé egy óriási kerékkötő volt onnantól, hogy többé nem lehetett vele motiválni Anakint a még sötétebb tettek végrehajtását illetően. Palpatine nagyon is örült Padmé halálának, és füle botját sem mozdította érte.

Pontosan. Padmé halálra volt ítélve onnantól, hogy Anakin áttért a sötét oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te azt állítod hogy Palpi ismerte a titkot csak Anakinnak nem árulta el. Anakin részéről akkor csak jogos lenne a kérés a műtőasztal után, ha már haragjában megölte akit meg akart menteni, hogy ugyan támasszuk már fel. Hisz én ezért álltam át. Itt Vadert is hibásnak érzem hogy nem olvasta az öreg fejére a szinházi előadás alatt elhangzottakat.

 

Ok Windu repülése után az öreg azt mondta hogy majd együtt megtaláljuk a titkot.

Pont ez a lényeg! A második mondatod: Palpatine eladja a sorsdöntő pillanatban Anakinnek, hogy nem ismeri a titkot, hiszen onnantól kezdve, hogy Anakin átállt:

 

a) Palpatine-nak semmi oka nem volt, hogy átadja a tudást, és ezáltal kitegye magát annak, aminek Plagueis is - azaz a tanítványa megölje őt.

b) Palpatine-nak semmi oka nem volt, hogy megmentse Padmét, hiszen innentől már csak kerékkötő volt.

 

Ezért jött a hazugság: Nem ismerem a tudást, de közösen megtalálhatjuk. Ja, hogy közben meghalt Padmé? Bocs, mondtam, hogy közösen megtalálhatjuk... x év múlva Palpi felkiált: megtaláltam! és már is kész a végső lépés, Palpi eladhatja Anakinnek, hogy most jött rá a titokra, miközben mindvégig birtokában volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ez a lényeg! A második mondatod: Palpatine eladja a sorsdöntő pillanatban Anakinnek, hogy nem ismeri a titkot, hiszen onnantól kezdve, hogy Anakin átállt:

 

a) Palpatine-nak semmi oka nem volt, hogy átadja a tudást, és ezáltal kitegye magát annak, aminek Plagueis is - azaz a tanítványa megölje őt.

b) Palpatine-nak semmi oka nem volt, hogy megmentse Padmét, hiszen innentől már csak kerékkötő volt.

 

Ezért jött a hazugság: Nem ismerem a tudást, de közösen megtalálhatjuk. Ja, hogy közben meghalt Padmé? Bocs, mondtam, hogy közösen megtalálhatjuk... x év múlva Palpi felkiált: megtaláltam! és már is kész a végső lépés, Palpi eladhatja Anakinnek, hogy most jött rá a titokra, miközben mindvégig birtokában volt.

 

 

Nem mondom hogy nincs logika abban amit mondassz. Igazából itt az a kérdés szerintem hogy Anakin/Vader a NOOOOOOOOOOOOO után vajon miért nem követelte Palpitól? Simán szolgálta a Császárt és fel sem tette ezt a kérdést: " Mester, nem kéne megkeresnünk a halhatatlanság titkát?" Hisz ezt meg azt mondtad.

De felmerül még egy kérdés. Gyakorlatilag ha ismerték a halhatatlanság titkát ,mi volt az értelme? Egymnéást ölték, ugy az elméleted szerint önmagát nem tudta feltámasztani, őt meg megölte a tanítványa akkor minek ez a tudás? Nekik semmit nem ért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondhatnám, hogy a lényeget fogod meg, ez inkább kötözködés. Teljesen mindegy Palpi szempontjából, hogy Padmé hogy halt meg, a lényeg, hogy esze ágában sem volt őt megmenteni. Valószínűleg ezért is hazudott Anakinnek az átállás pillanatában. Padmé egy óriási kerékkötő volt onnantól, hogy többé nem lehetett vele motiválni Anakint a még sötétebb tettek végrehajtását illetően. Palpatine nagyon is örült Padmé halálának, és füle botját sem mozdította érte.

Azt írtad, hogy Anakin mit tud. Mi mást kellett volna megfognom? Anakin - hála Palpatine-nak - úgy tudja, hogy Padmét ő ölte meg, vagyis Plageuise állítólagos tudásával legfeljebb a hátsóját törölhette volna ki. És te erről írtál, hogy Anakin mit tud, nem arról, hogy Palpatine szemszögéből mi érje Padmét ;)

Viszont, így már pláne nem lenne értelme hazudnia Anakinnak, hiszen Padmé olyan halált halt, ami a te elméleted szerint nem is gátolható meg.

 

Ami szerinted ugye sminkhiba. ;)

Lehet, smink hiba is lehet. De ettől függetlenül látszódik, hogy öregedett a részek között (hogy ne köss bele, tágabb intervallumot írok: ep1 és ep3).

 

Dehogynem. Csak rossz a példád. Nem az országtól/kontinenstől/bőr színtől függ, hanem a bolygódtól. Hidd el, ha másik bolygóról jönnének idegen, emberkinézetű lények, senki sem hívná őket embernek, attól függetlenül, hogy úgy néznének ki, mint mi.

Ismétlem: mióta ennyire tudományos a Star Wars? Nem tűnt még fel, hogy maguk a bolygók a valóságban nem is létezhetnének? Ezek után neked csak a Földön született ember az ember? Ez egy fantázia világ, süsd meg, ne a mi világunkhoz hasonlítsd. A mi világunkban persze, hogy a Marson nem ember alakulna ki, mert picurit mások a különbségek. De a Star Warsban viszont a Curscant, a Hoth, a Mustafar, a Tatooine, a Naboo, mind tök egyforma jellemzőkkel vannak megáldva, annak ellenére, hogy ezek a jellemzők ki sem alakulhatnának. Hogy lehet belélegezhető levegő egy olyan világon, ahol csak sivatag, csak láva, csak hó, csak acél van? Sehogy! Akkor, miért ne lehetne a Star Warsban is ember az ember? Az pedig, hogy nem nevezik így őket, nem érv. Sok fajt nem neveznek a nevén.

De mint írtam, ez OFF!

 

De aztán az EPIII -ra visszafiatalodott. ;)

Amire az univerzumon belül nincs semmi utalás, azon kívül meg senki nem hajlandó választ adni rá. :) De azért nem fiatalodott vissza annyira, mint amennyi az ep1-ben volt. És különben is, ha képes fiatalodni, miért tartja magát ilyen vénen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt írtad, hogy Anakin mit tud. Mi mást kellett volna megfognom? Anakin - hála Palpatine-nak - úgy tudja, hogy Padmét ő ölte meg, vagyis Plageuise állítólagos tudásával legfeljebb a hátsóját törölhette volna ki. És te erről írtál, hogy Anakin mit tud, nem arról, hogy Palpatine szemszögéből mi érje Padmét ;)

Viszont, így már pláne nem lenne értelme hazudnia Anakinnak, hiszen Padmé olyan halált halt, ami a te elméleted szerint nem is gátolható meg.

 

Parancsolsz? Azt idézted be Palpitól, hogy: "Úgy tudjuk, haragodban te ölted meg őt."

 

Erre írtam, hogy Palpatine ezt valóban így tudta, de neki nem is állt érdekében megmenteni Padmét. Most viszont Anakinről beszélsz: én pedig Anakin kapcsán az álmokra gondoltam, amikor azt írtam, hogy Anakin számára tök jó lett volna Plagi tudása. Anakin azt látta előre, hogy Padmé meghal a szülésben, ezért lett volna neki tökéletes Plagueis tudása, hiszen arra ez a képesség pont jó, hogy megmentse.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondom hogy nincs logika abban amit mondassz. Igazából itt az a kérdés szerintem hogy Anakin/Vader a NOOOOOOOOOOOOO után vajon miért nem követelte Palpitól? Simán szolgálta a Császárt és fel sem tette ezt a kérdést: " Mester, nem kéne megkeresnünk a halhatatlanság titkát?" Hisz ezt meg azt mondtad.

De felmerül még egy kérdés. Gyakorlatilag ha ismerték a halhatatlanság titkát ,mi volt az értelme? Egymnéást ölték, ugy az elméleted szerint önmagát nem tudta feltámasztani, őt meg megölte a tanítványa akkor minek ez a tudás? Nekik semmit nem ért.

Pont ez a szép Palpi tervében. Padmé halála után Anakin már lesz/rja a halhatatlanság titkát, hiszen az egyetlen, akit meg akart menteni, halott. Onnantól kezdve nincs mit tenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

én pedig Anakin kapcsán az álmokra gondoltam, amikor azt írtam, hogy Anakin számára tök jó lett volna Plagi tudása.

Jaaaaa... megtévesztett az, hogy múltidőt használtál. Azt hittem, már a film végéről beszélsz.

 

Pont ez a szép Palpi tervében. Padmé halála után Anakin már lesz/rja a halhatatlanság titkát, hiszen az egyetlen, akit meg akart menteni, halott. Onnantól kezdve nincs mit tenni.

És Palpatine miért sz*rja le? Neki még nagyon is meg kéne menekülnie egy tanítvány haragjától/hatalomvágyától és attól, hogy a Lázadók kirobbantsák a hátsója alól a trónját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És Palpatine miért sz*rja le? Neki még nagyon is meg kéne menekülnie egy tanítvány haragjától/hatalomvágyától és attól, hogy a Lázadók kirobbantsák a hátsója alól a trónját.

Ezt komolyan kérdezed? Anakin úgy tudja, hogy Palpi nem ismeri a titkot, szóval miért rúgná s/ggbe? Majd együtt szépen "megkeresik". Másrészről: Padmé a legnagyobb kerékkötője Anakin sötét oldalon tartásának, egy púp, egy "pain in the ass" Palpatine számára,az öreg örül, hogy végre elhalálozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt komolyan kérdezed? Anakin úgy tudja, hogy Palpi nem ismeri a titkot, szóval miért rúgná s/ggbe? Majd együtt szépen "megkeresik". Másrészről: Padmé a legnagyobb kerékkötője Anakin sötét oldalon tartásának, egy púp, egy "pain in the ass" Palpatine számára,az öreg örül, hogy végre elhalálozik.

Főleg ha tudná, hogy Vader eredetileg Padméval képzelte el a hatalomgyakorlást és nem vele. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt komolyan kérdezed? Anakin úgy tudja, hogy Palpi nem ismeri a titkot, szóval miért rúgná s/ggbe?

Mert egy "Sith mindig elárulja a másikat". Ez a Sith lét rendje, a mestert végül leváltja a tanítvány, és ő lesz a mester. Emiatt pedig a mesterek általában nem természetes halált halnak. És Vader maga több ízben és megmutatta, hogy szeretne ő a mester lenni. Igaz az első kicsit korai volt, de a második már sokkal reálisabb. És szerinted ezt Sidious nem tudja? Hiszen ő is így lett mester. És nem akarná kivédeni, ha lehet? Dehogy nem! Kellene neki a recept, hogyan tudná túlélni a feje elvesztését is akár, mert Vader előbb-utóbb úgy fogja érezni, hogy már mindent megtanult mesterétől és félő, hogy kardot állít a hátába álmában :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep3 idején Anakin-nak Palpatine egy társ, aki felvetett egy lehetőséget, ami talán működik, és amire Anakin mindig is vágyott. A jedik lettek befeketítve azzal, hogy Anakint korlátozzák és ezért nem tud szert tenni a halál legyőzésre, és emiatt veszíti el Padmet. Ez a lényeg. Ezért nem fordul Palpatine ellen Padme elvesztése után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kellene neki a recept, hogyan tudná túlélni a feje elvesztését is akár, mert Vader előbb-utóbb úgy fogja érezni, hogy már mindent megtanult mesterétől és félő, hogy kardot állít a hátába álmában :)

Álmában elég valószínűtlen, mivel épp ezért (mert a saját mestere is így halt meg) soha nem aludt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezredjére is leírom, Dzséjt, hogy Plagueis titka nem a fejvesztésektől véd meg... tudom, nehéz lehet megérteni, de fogadd el.

Ezredjére is leírom, Donát, hogy Palpatine célja a fejvesztésektől is megóvó titok elérése lenne... tudom, nehéz lehet megérteni, de fogadd el. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Az ördög nem alszik", mi?

 

Szerintem nem kell túlragozni Padmé meg-nem-mentését. Anakin azért állt át, hogy megmentse, és ezzel a halálát okozta. Megölte, sk. Innentől kezdve fel sem merül, hogy mit tehetnének, valószínűleg Plagueis sem a "régóta" halottakat támasztotta fel, csak életben tudott tartani másokat. "He could keep the ones he cared about from dying." Palpi meg azért nem tette, mert legesleginkább a frissensült tanítványával foglalkozott, meg persze oka sem volt rá, hogy megtegye. Meg önmagában szerintem kevés is lett volna hozzá.

Az más kérdés, mi lett volna, ha Anakin felszeleteli Obi-Want a Mustafaron, és Padmé mellett lehetett volna a szülésnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezredjére is leírom, Donát, hogy Palpatine célja a fejvesztésektől is megóvó titok elérése lenne... tudom, nehéz lehet megérteni, de fogadd el. :P

Szerintem bőven elég jó terv/cselszövő ahhoz, hogy elbánjon a tanítványával. Viszont az öregedést nincs az a terv, ami kivédi, max Plagi titka ;).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem bőven elég jó terv/cselszövő ahhoz, hogy elbánjon a tanítványával. Viszont az öregedést nincs az a terv, ami kivédi, max Plagi titka ;).

Az ep6 tanulsága szerint annyira azért nem volt jó cselszövő, hogy elbírjon a tanítványával és/vagy a Lázadók Szövetségével. Berozsdásodott az öreg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem bőven elég jó terv/cselszövő ahhoz, hogy elbánjon a tanítványával.

Annak hitte magát.

Viszont az öregedést nincs az a terv, ami kivédi, max Plagi titka ;).

Ezzel élt is, feltehetően. Szerintem amikor Windu segítségével arcbacsapta magát a villámával, akkor "állt vissza" a természetes életkorához. Ami ugyan nem volt olyan értelemben szándékos, hogy pluszban még rájátszott volna, de a terv része volt, épp úgy, mint hogy a Jedi Tanács nem adja meg a mester címet Anakinnak. Nem közvetlenül rajta múlott, de mégiscsak benne volt a képben, megtörtént, és az ő malmára hajtotta a vizet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.