Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem ezt így nem lehet különválasztani. Ha valaki sötét célokra sötét módon használja fel az Erőt, az mindig az Erő sötét oldala lesz. Ha a düh és a harag vezeti, mint Palpatine-t, és a másik elpusztítására törekszik, akkor sosem fogja az Erő világos oldalát használni, hiszen az Erő, amit használ az Sötét, a céljából kiindulva.

 

Az új Sith-ek Darth Bane után (szerintem) az Erőt már nem bontották külön Világos és Sötét Oldalra. At egész Erőt egyszerűen komplexen szemlélték. Az Erőt minden aspektusból megvizsgálták, tanulmányozták, fejlesztették.

A Jedik abba buktak bele, hogy elzárkóztak a Sötét Oldaltól dogmatikusan. Van egy alapigazság az életben: jó nem létezik rossz nélkül és rossz nem létezik jó nélkül. Szerintem ugyanez vaz az Erő Oldalaival is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg Palpatine erre vonatkozó monológja egy nagy maszlag Anakinnek.

 

Hiába mesél nekem az Erő ilyen olyan tanulmányozásáról, egy Sith sosem használ világos oldalt, pont abból fakadóan, hogy Sith. A tetteinek a mozgatórugója a düh, a harag, a hatalomvágy, az önzőség, az önérdek. Az Erő ilyen célú felhasználása pedig maga a Sötét Oldal. Ezért olyan nehéz ellenállni a Sötét oldalnak: az ember születésétől kezdve gyarló, így ha hatalomra nyílik lehetősége, általában visszaél vele a saját javára.

 

Úgy gondolom, hogy egy Sith sosem használ világos oldalt, mert akkor már nem lenne Sith. Ehhez az Erő olyan felhasználása és tanulmányozására lenne szüksége (szimplán szemlélődésre), amire a Sith-ek alkalmatlanok.

 

A Jedik képesek használni persze a Sötét Oldalt, csak akkor már nem sokáig nevezhetők Jediknek, hiszen a Sötét Oldal ringrispiljéből nincs kiszállás. Ha egyszer használod, és megérzed az öncélú hatalom ízét, akkor még többre vágysz, ami méginkább elmerít a Sötét Oldalban, mellyel új lehetőségek nyílnak meg előtted, amik megint csak növelik a hatalmadat, ismét többre vágysz, és így tovább...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom, hogy több Jedi vadász is üldözőbe vette Grievous kompját, amelyik Palpatine-t szállította. Sőt ketten fel is jutottak a Láthatatlan Kézre, de Grivi őket lekardozta gyorsan. (És ezek még csak most jutottak eszembe.)

 

Szerintem egy SBD legalább 100 roham droid tűzerejével felér, így ők képviselhették a legnagyobb tűzerőt. Bár a sok ezer kicsi is biztos megdolgoztatta a Jediket.

A filmben összesen két Jedi vadász van, Obi-Wané és Anakiné, és szó sincs arról, hogy bárki is feljutott az Invisible Handre. Sőt, a nyitószöveg kifejezetten arra utal, hogy csak Obi-Wan és Anakinnak jutott eszébe a besurranás.

A szuper harci droidok tűzereje max 10x nagyobb, az sem erőben, hanem tűzgyorsaságban érhető tetten. Meg erősebben páncélzott, de ez a fénykard esetén nem oszt, nem szoroz.

 

A Sith-ek bosszúja regényváltozatából indultam ki. Stower ott remekül leírta a párbajt és a mögötte húzódó erőket, gondolatokat. Az ő állítását elfogadtam.

Yoda a párbaj közben érezte, hogy Sidious a Világos és a Sötét Oldal "mixelt" harcmodorával harcolt.

Egyébként a tárgydobálás nem számít Világos Oldali Erőhasználatnak? :roll:

A könyv sok dologban mond ellent a filmeknek, pl. ebben is. Hidd el, a két Oldal között nincs átfedés. A tárgydobálás meg nem számít világos oldali dolognak, mert akkor minden Sith világos oldali, mert mindegyik dobálózott (nincsenek is külön világos oldali praktikák).

 

Az új Sith-ek Darth Bane után (szerintem) az Erőt már nem bontották külön Világos és Sötét Oldalra. At egész Erőt egyszerűen komplexen szemlélték. Az Erőt minden aspektusból megvizsgálták, tanulmányozták, fejlesztették.

A Jedik abba buktak bele, hogy elzárkóztak a Sötét Oldaltól dogmatikusan. Van egy alapigazság az életben: jó nem létezik rossz nélkül és rossz nem létezik jó nélkül. Szerintem ugyanez vaz az Erő Oldalaival is.

Ez tuti nincsen így. Nem véletlen van külön Világos és Sötét Oldal, nincsen átfedés, nincs olyan, hogy egyszerre mindkét oldalon lehet lenni. A Jedi azért zárkóztak el a Sötét Oldal elől, mert veszélyes, és nem játszottak a tűzzel. A Sithek meg nem vizsgálták az Erőt semmilyen aspektusból, ők uralni akarták az Erőt. A Jedik vizsgálnak, a Sithek csak birtokolnak. És nem kell rosszat tenned ahhoz, hogy jó légy, de jót sem kell tenned, ahhoz, hogy rossz légy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg Palpatine erre vonatkozó monológja egy nagy maszlag Anakinnek.

 

Hiába mesél nekem az Erő ilyen olyan tanulmányozásáról, egy Sith sosem használ világos oldalt, pont abból fakadóan, hogy Sith. A tetteinek a mozgatórugója a düh, a harag, a hatalomvágy, az önzőség, az önérdek. Az Erő ilyen célú felhasználása pedig maga a Sötét Oldal. Ezért olyan nehéz ellenállni a Sötét oldalnak: az ember születésétől kezdve gyarló, így ha hatalomra nyílik lehetősége, általában visszaél vele a saját javára.

 

Úgy gondolom, hogy egy Sith sosem használ világos oldalt, mert akkor már nem lenne Sith. Ehhez az Erő olyan felhasználása és tanulmányozására lenne szüksége (szimplán szemlélődésre), amire a Sith-ek alkalmatlanok.

 

A Jedik képesek használni persze a Sötét Oldalt, csak akkor már nem sokáig nevezhetők Jediknek, hiszen a Sötét Oldal ringrispiljéből nincs kiszállás. Ha egyszer használod, és megérzed az öncélú hatalom ízét, akkor még többre vágysz, ami méginkább elmerít a Sötét Oldalban, mellyel új lehetőségek nyílnak meg előtted, amik megint csak növelik a hatalmadat, ismét többre vágysz, és így tovább...

 

Igen ezekben mind van igazság.

Viszont ha egy Jedi egy kicsit mérges lesz, vagy dühös akkor sem kell egyből a Sötét Oldalra állnia. A Sötét Oldal ringspiráljából szerintem ki lehet szállni. Volt már rá példa, hogy egy Jedi átállt a Sötét Oldalra és visszatért a Világos Oldalra (még ha csak az élete végén is mint Anakin)

És pesze nem minden Jedi olyan, mint Anakin, aki egy párszor dühös, erőfojtást használ és utána átáll a Sötét Oldalra. A hatalomvágy önuralommal leküzdhető. Na és pesze szeretettel is leküzdhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ha egy Jedi egy kicsit mérges lesz, vagy dühös akkor sem kell egyből a Sötét Oldalra állnia.

Hány Jedit láttál a Erővel embereket megfolytani? Erővillámokat szórni? Vagy dühből ölni? Egyet sem, nem véletlen. Egyszerűen azért, mert ők max kicsit lesznek dühösek, de annyira ssosem, hogy a Sötét Oldalhoz nyúlva öldökölni kezdjenek. Vagy ha igen, lásd Anakin, akkor Sith is lesz belőlük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmben összesen két Jedi vadász van, Obi-Wané és Anakiné, és szó sincs arról, hogy bárki is feljutott az Invisible Handre. Sőt, a nyitószöveg kifejezetten arra utal, hogy csak Obi-Wan és Anakinnak jutott eszébe a besurranás.

A szuper harci droidok tűzereje max 10x nagyobb, az sem erőben, hanem tűzgyorsaságban érhető tetten. Meg erősebben páncélzott, de ez a fénykard esetén nem oszt, nem szoroz.

 

 

A könyv sok dologban mond ellent a filmeknek, pl. ebben is. Hidd el, a két Oldal között nincs átfedés. A tárgydobálás meg nem számít világos oldali dolognak, mert akkor minden Sith világos oldali, mert mindegyik dobálózott (nincsenek is külön világos oldali praktikák).

 

 

Ez tuti nincsen így. Nem véletlen van külön Világos és Sötét Oldal, nincsen átfedés, nincs olyan, hogy egyszerre mindkét oldalon lehet lenni. A Jedi azért zárkóztak el a Sötét Oldal elől, mert veszélyes, és nem játszottak a tűzzel. A Sithek meg nem vizsgálták az Erőt semmilyen aspektusból, ők uralni akarták az Erőt. A Jedik vizsgálnak, a Sithek csak birtokolnak. És nem kell rosszat tenned ahhoz, hogy jó légy, de jót sem kell tenned, ahhoz, hogy rossz légy.

 

Mindenestre el lehet képzelni, hogy mások is feljutottak. Még ha csak a hangárig is.

A Sith-ek bosszúja könyvben úgy éreztem jobban meg vannak magyarázva a dolgok. Én azokat elfogadtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hány Jedit láttál a Erővel embereket megfolytani? Erővillámokat szórni? Vagy dühből ölni? Egyet sem, nem véletlen. Egyszerűen azért, mert ők max kicsit lesznek dühösek, de annyira ssosem, hogy a Sötét Oldalhoz nyúlva öldökölni kezdjenek. Vagy ha igen, lásd Anakin, akkor Sith is lesz belőlük.

 

Nos az Erőfolytás és a Erővillámok használata már tényleg a végső stádium.

Dühből ölni sem láttam. De dühből harcolni? Csak a klónok háborúja ideje alatt számos példa akadhatott rá és biztosra veszem, hogy volt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor nézzük. ;) (első rész)

 

 

- Egy mesterük (aki mellesleg köztiszteletben áll) halála kell ahhoz, hogy meggyőződjenek arról, a titokzatos Sötét Oldalt használó, fénykarddal hadonászó, Jedikkel a harcot lazán felvevő alak egy Sith.

 

A Jediket derült égből villámcsapásként érte egy Erőhasználó felbukkanása. Szerintem teljesen érthető ha szkeptikusak voltak ezzel kapcsolatban. Te mit szólnál ha egyszer csak feltűnne egy Koppány követő pogány aki az országot a saját ezer évvel ezelőtti alapokon nyugvó elvei alapján akarja vezetni? (tudom kicsit hülye a hasonlat) Egyébként nem hagyják annyiban a dolgot, mert azt adják feladatul a két Jedinek, hogy tudják meg biztosra ki az illető. ez sikerül is, de sajnálatos módon Qui-Gon meghal. Én nem hinném, hogy az ő halála magyarázat lenne bármire is. Inkább Obi-Wan számolhatott be mindazon tapasztalatokról, amiket a Maul elleni harcban átéltek. Mindezen jellegzetességek alapján már kijelenthető volt biztonsággal, hogy sith -el van dolguk. Maul felbukkanása után 1-2 nappal tehát már bizonyosak voltak a dologban.

 

- 13 év alatt egy csigafütyinyivel sem jutottak közelebb a Sithez, pedig az ott ült előttük. Sőt, Palpatine csak gyanús volt a számukra, még akkor is, amikor már minden hatalom az ő kezében volt, sőt, érezték is körülötte a Sötét Oldalt.

 

Az EPII azzal kezdődik, hogy Yoda kijelenti; a Jedik gyengék. A sötét oldal elhomályosította látásukat. Ez sok mindenre magyarázat, de ott van a mögöttes tíz év. Gondolom ez az állapot csak az EPII, azaz a klón háborúk idejére harapódzott el. A válasz nagyon egyszerű. Palpatine a politikai tehetsége által manipulált, így gyakorlatilag láthatatlan maradt a Jedik előtt. Azoknak pedig esélyük se volt megtalálni a sith -et, hisz az nem adott hírt magáról. Én biztosra veszem, hogy keresték de egyszerűen esélyük se lehetett bármit infót találni róla. Azt ne feledjük, hogy ez a sith már nem az a sith ami ezer évvel ezelőtt volt, de ezt a Jedik nem tudhatták hisz nem voltak jelen a rend fejlődésénél. Most, hogy így belegondolok, szegények akkora hátrányban voltak elejétől fogva ebben a játszmában, hogy az valami borzalmas.

 

- Látják a jövőt, a jelent, a múltat, de fel sem tűnik nekik, hogy a kiválasztottjuk szenved.

 

Szenved? Nyafog...inkább. Sajnos Anakin teljesen más mint a többi Jedi. Heves érzelmekkel, kötődésekkel. Ezt a klasszikus képzési rendszeren átment lovagok nem is érthették meg. Ebből a szempontból is remek anakin és obi-Wan EPII -es kapcsolata, ahol ez tisztán látható. Anakin 'szenved' az anyja miatt erre mi Obi válasza? Majd elmúlik, az idő begyógyítja. Szerintem fingja sincs Anakin mit érez igazából, csak próbálja elképzelni. Szóval én abban látom eme 'hiányosságát' a Jediknek. Az pedig tényleg nem várható el tőlük, hogy Anakin lelki világát próbálják boncolgatni...

 

- Még akkor sem hiszik, hogy Palpatine a Sith, mikor Anakin közli velük. Miért? Franc se tudja, Windu biztos úgy volt vele, hogy Anakin ilyenekkel szokott viccelni.

 

Ezt inkább szűkítsd le Windura. Bomarr biztos vitatkozna veled erről egy jót az adott topikban. :D Windu végig eléggé ellenszenves volt Anakinnal az EPIII -ban, így egy ilyen lépés tőle ennek fényében valahol érthető. Mondja is Anakinnak, hogy nagy zavarodottságot érez benne, és elhomályosult látást. Egyébként a kérdésben továbbra is Windut érzem hibásnak. Ebben a kulcsfontosságú helyzetben nagyon rosszul kezeli Anakint.

 

- Több száz Jedi lehet a Coruscanton, köztük a Jedi Tanácsból Yoda és Windu. De a Peremvidékről jött két lovagnak sikerül csak megközelítenie az Invisible Handot, sőt, egyáltalán, csak ez a két Jedi az, aki kiveszi a részét a csatából. A többi biztos meditált.

 

Kivágott jelenet, de amikor Grievous leszúrja Shaak Ti -t az azt jelzi, hogy előtte megpróbálták már más Jedik is a mentő akciót. De vehetjük ezt semmisnek is, és akkor a következőket mondom. Anakin és Obi-Wan a klón háború hőse, minden csatát megnyernek ők a legjobbak. Szerintem nem hülyeség őket hívni az akcióra. Persze felszállhatott volna windu és Yoda is, mégse tették. Valószínűleg az Erő akarta így. :roll: Ebbe ne keressünk nagy logikai buktatót, hisz a filmnek így kellett kezdődnie. :P Olyan viszont lehetett volna, hogy több Jedit látunk az űrharcban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Második rész.

 

- Windu határozottan szereti alábecsülni az ellenfeleit: több ezer droid ellen 200 Jedi, egy Sith nagyúr ellen, aki 13 évig vezette meg őket, négy Jedi.

 

Windunak volt önbizalma az biztos. Egyébként én az egyik legarrogánsabb Jedinek őt tartom. A kancellár elleni letartóztatási kísérlet is elnagyolt volt, gyakorlatilag két eshetőséggel számolva.

 

- A legkönnyebben megóvni valakit a Sötét Oldaltól Yodáék szerint úgy lehet, hogy ők hazudnak neki, és a Sith az egyetlen, aki igazat mond.

 

Ez elég naiv megközelítés. Még jó, hogy Luke nem ilyen gondolatok mentén hozott döntéseket. :roll: A sith igazat mond, akkor beállok már oda. Ja hogy kinyírtak több milliérd lényt és rémuralom van? Áááá mindegy az. Lényeg az igazmondás. :D De komolyra fordítva. Szerintem Yoda halála és az Obival való beszélgetés után átgondolta az egész sztorit és biztos rájött miért mondták neki azt amit. Őt akarták óvni a sötét oldaltól. Szerintem hatalmas szerencse, hogy csak a Jediben tudja meg fixre, hogy Vader az apja. Akkor már elég érett hozzá, hogy elbírja ezt a terhet.

 

- A Jedik szerint a legjobb ötlet arra buzdítani egy érzelmileg heves embert, hogy ölje meg a saját apját, és még csak nem is gondolnak arra, hogy ezzel nem végeznek a Sithtel, hanem csak lecserélik egyiket a másikra. Láthatóan hablatyolnak róla, de gőzük sincs arról, mi is valójában a Sötét Oldal. Ha Luke hallgatott volna Yodáékra, ő lett volna Palpatine negyedik tanítványa, majd hulla, mikor a Halálcsillag felrobban.

 

Luke speciális helyzetben volt. Ő az új Jedi rend alapítója, így a módszerek is újak amivel harcol. Yodaéknak valóban nem lehetett fogalmuk róla mit is takar pontosan a sith dolog (nem voltak ott az áttérésnél, nem tudják hogy megy ez), és a kapcsolatrendszerekkel sem voltak tisztában. Azt tudták, hogy Vadernek halnia kell, mert amit művelt anno és azóta, arra nincs magyarázat és mentség. Vagy csak lehet, hogy egyszerűen azt szerették volna, hogy szálljon szembe Vaderrel és lesz ami lesz. ez elég homályos nekem is, itt több verziót is elfogadhatónak tartok. ;)

 

- Kenobiék egy padawant küldenek Sidious ellen, akit maga Yoda sem tudott legyőzni, és még reménykednek is.

 

Lásd egyel fentebb, plusz Luke a kiválasztott fia, nem mezei padawan. Ráadásul Vader fia is. :P Kit küldtek volna ha nem őt?

 

- A Jedi Tanácsban tizenketten ülnek, de csak három tagnak van szava. A maradék kilenc melegedni járhat a toronyba.

 

Akiket hallottunk, ők voltak a fő szólók. Gondolom az Erő által érezték egymást, és a véleményük is 'meghallgatásra' került. Ez talán az EPI -es jelenetekben látszik a legjobban. Amúgy meg hülyén vette volna ki magát, hogy minden oldalról jönnek a szövegek, és aki középen áll meg forog mint a ringlispíl. :D

 

Most kapásból ennyi jutott eszembe, de ebből is látszik, hogy a Jedik nem voltak a helyzet magaslatán, sőt, ha szigorúan a filmeket vesszük alapul, kifejezetten bénák voltak, ha nem az Erőről és a fénykardforgatásról volt szó (bár Koleman Trebor, Agen Kolar és Saesee Tiin után a fénykardforgatásban is voltak hézagok :D ).

 

Én inkább áldozatoknak tekintem őket. Tisztelem a rendet, a célok és értékek amiket képviseltek amúgy is közel állnak hozzám. Sajnos eljárt a rend hierarchikus berendezkedése felett az idő, és bizony volt néhány idejét múlt szabályuk is. A sith olyan manipulációjával találták magukat szemben, amibe ilyesformán bele kellett bukjanak (de még így is csak hajszálon múlt a sith győzelme).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Revan9, még bizonyára még senki sem szólt, hogy ezen a fórumon az elemzéseinkben szinte kizárólag a filmekre alapozva érvelünk. Ami nincs benne a filmekben az EU. Hivatkozni lehet rá, de csak jól elkülönítve, mondjuk "ez ugyan EU, de..." jelzéssel. :roll:

On

 

Nincsenek világos oldali és sötét oldali praktikák. Egyféle az összes: Erő-praktika. Nem az dönt, hogy az adott technikát ki használja, hanem az, hogy mire, milyen céllal teszi azt. Bárki használhatja bármelyik praktikát, de! Az Erő-villám, vagy az Erő-fojtás olyan technika, amely elsősorban sötét oldali célokat szolgál. Ezért a Jedik kerülik a használatát.

Dooku a kettes formát használta már Jediként is. Sidious a négyes formát részesítette előnyben, éppúgy, mint Yoda, vagy Qui-Gon. Luke a 4-es és 5-ös formák egyfajta keverékével harcolt a Halálcsillagon. Az előbbit Yodától tanulta, az utóbbit az apjától leste el harcaik során. És ugyancsak Luke volt, aki Erő-fojtást alkalmazott Jabba palotájában a gamorrai őrökkel szemben, csak épp nem ölte meg őket, hanem amikor összeestek a levegőhiánytól, elengedte a nyakukat. Vagyis egy alapvetően "sötét oldali" technikát használt arra, hogy eltávolítsa az útjából az őröket a megölésük nélkül. Ja, és mások akaratának befolyásolása is eléggé a sötét oldal céljait szolgáló technika, mégis számos alkalommal látjuk Qui-Gontól és Obi-Wantól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Revan9, még bizonyára még senki sem szólt, hogy ezen a fórumon az elemzéseinkben szinte kizárólag a filmekre alapozva érvelünk. Ami nincs benne a filmekben az EU. Hivatkozni lehet rá, de csak jól elkülönítve, mondjuk "ez ugyan EU, de..." jelzéssel. :roll:

On

 

Nincsenek világos oldali és sötét oldali praktikák. Egyféle az összes: Erő-praktika. Nem az dönt, hogy az adott technikát ki használja, hanem az, hogy mire, milyen céllal teszi azt. Bárki használhatja bármelyik praktikát, de! Az Erő-villám, vagy az Erő-fojtás olyan technika, amely elsősorban sötét oldali célokat szolgál. Ezért a Jedik kerülik a használatát.

Dooku a kettes formát használta már Jediként is. Sidious a négyes formát részesítette előnyben, éppúgy, mint Yoda, vagy Qui-Gon. Luke a 4-es és 5-ös formák egyfajta keverékével harcolt a Halálcsillagon. Az előbbit Yodától tanulta, az utóbbit az apjától leste el harcaik során. És ugyancsak Luke volt, aki Erő-fojtást alkalmazott Jabba palotájában a gamorrai őrökkel szemben, csak épp nem ölte meg őket, hanem amikor összeestek a levegőhiánytól, elengedte a nyakukat. Vagyis egy alapvetően "sötét oldali" technikát használt arra, hogy eltávolítsa az útjából az őröket a megölésük nélkül. Ja, és mások akaratának befolyásolása is eléggé a sötét oldal céljait szolgáló technika, mégis számos alkalommal látjuk Qui-Gontól és Obi-Wantól.

 

Ne haragudjatok. Sajnos én hajlamos vagyok az elemzéseimben mindenre támaszkodni, amit láttam vagy olvastam. Számomra a filmek és az EU együtt léteznek, szerves egységként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szenved? Nyafog...inkább. Sajnos Anakin teljesen más mint a többi Jedi. Heves érzelmekkel, kötődésekkel. Ezt a klasszikus képzési rendszeren átment lovagok nem is érthették meg. Ebből a szempontból is remek anakin és obi-Wan EPII -es kapcsolata, ahol ez tisztán látható. Anakin 'szenved' az anyja miatt erre mi Obi válasza? Majd elmúlik, az idő begyógyítja. Szerintem fingja sincs Anakin mit érez igazából, csak próbálja elképzelni. Szóval én abban látom eme 'hiányosságát' a Jediknek. Az pedig tényleg nem várható el tőlük, hogy Anakin lelki világát próbálják boncolgatni...

Hát persze! Abban a Jedi Rendben, ahol ki tudja mióta csak fél éves kor alatt fogadnak be leendő tanítványokat, egy 9 éves gyereket tanítványnak fogadva nem kell változtatni a képzési módszeren, nem kell odafigyelni ezerszeresen a csávóra, nem kell minden eszközzel segíteni az egyébként is a képzésben tapasztalatlan, kezdő mesterét. Szerintem itt akkorát bénáztak, hogy végül ez lehetett az elsődleges oka a Jedi Rend pusztulásának.

Kivágott jelenet, de amikor Grievous leszúrja Shaak Ti -t az azt jelzi, hogy előtte megpróbálták már más Jedik is a mentő akciót.

Létezik egy olyan kivágott jelenet is, amiben Shaak Ti-t Anakin szúrja le a Jedi Templomban...

De vehetjük ezt semmisnek is, és akkor a következőket mondom. Anakin és Obi-Wan a klón háború hőse, minden csatát megnyernek ők a legjobbak. Szerintem nem hülyeség őket hívni az akcióra. Persze felszállhatott volna windu és Yoda is, mégse tették. Valószínűleg az Erő akarta így. :roll: Ebbe ne keressünk nagy logikai buktatót, hisz a filmnek így kellett kezdődnie. ;) Olyan viszont lehetett volna, hogy több Jedit látunk az űrharcban.

Ja, persze! A Coruscanton lévő Jedik között egy sem akadt, aki megpróbálta volna a mentőakciót. Inkább vártak esetleg napokig, hogy végre hazaérjen Anakin és Obi-Wan a peremvidékről. De igazad van, a filmnek így kellett kezdődnie. Viszont: tényleg láthattunk volna több Jedit a harcok során, és legalább utalhattak volna rá, hogy mások is próbálkoztak a mentőakcióval, csak nem jártak sikerrel. Emellett én Anakinék visszatérését is másként oldottam volna meg. Ne kifejezetten Palpi kimentésére jöjjenek vissza, hanem valami egyéb ok miatt, és mintegy véletlenül csöppenjenek bele a harcokba... Szerintem így sokkal jobban működne a dolog...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát persze! Abban a Jedi Rendben, ahol ki tudja mióta csak fél éves kor alatt fogadnak be leendő tanítványokat, egy 9 éves gyereket tanítványnak fogadva nem kell változtatni a képzési módszeren, nem kell odafigyelni ezerszeresen a csávóra, nem kell minden eszközzel segíteni az egyébként is a képzésben tapasztalatlan, kezdő mesterét. Szerintem itt akkorát bénáztak, hogy végül ez lehetett az elsődleges oka a Jedi Rend pusztulásának.

Jó hogy már nem külön csoportot hoztak létre Anakinnak. Pszichomókussal meg pesztonkával nem? Obi mellé volt adva, hogy oldja meg a feladatot. Anakin szenvedései amúgy sem látványosak voltak, hanem belül marcangolta magát. azt se feledd el, hogy a Jedik még abban sem voltak biztosak, hogy Anakin valóban a kiválasztott.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne haragudjatok. Sajnos én hajlamos vagyok az elemzéseimben mindenre támaszkodni, amit láttam vagy olvastam. Számomra a filmek és az EU együtt léteznek, szerves egységként.

Ezzel én is így vagyok, ezért szólok, hogy ne csodálkozz az "Ez EU!" érveken... :roll:

Az a legjobb megoldás, ha jelzed, hogy EU-ra akarsz hivatkozni. Persze ettől az érved veszít az értékéből... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hogy már nem külön csoportot hoztak létre Anakinnak. Pszichomókussal meg pesztonkával nem? Obi mellé volt adva, hogy oldja meg a feladatot. Anakin szenvedései amúgy sem látványosak voltak, hanem belül marcangolta magát. azt se feledd el, hogy a Jedik még abban sem voltak biztosak, hogy Anakin valóban a kiválasztott.

Nem azért kellett volna jobban figyelni rá, mert ő a Kiválasztott, hanem azért mert 9 évesen, érzelmileg a Jediktől idegen módon feltöltve érkezett közéjük, és ráadásul egy tapasztalatlan, kezdő tanító keze alá adták...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azért kellett volna jobban figyelni rá, mert ő a Kiválasztott, hanem azért mert 9 évesen, érzelmileg a Jediktől idegen módon feltöltve érkezett közéjük, és ráadásul egy tapasztalatlan, kezdő tanító keze alá adták...

De olyan bánásmódban amit Anakin kívánt volna, egyik Jedi se tudta volna részesíteni (talán csak qui-Gon). Ezt taglaltam alább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, Yoda és Obi-Wan tudtak tanulni az esetből, és Luke-ot már egész más, sokkal személyre szabottabb, lazább módszerrel kezdték tanítani... :)

Szerintem semmi különleges nem volt bennük. :) Azt tették meg amit az ő helyzetükben meg lehetett tenni. Nem többet és nem kevesebbet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te mit szólnál ha egyszer csak feltűnne egy Koppány követő pogány aki az országot a saját ezer évvel ezelőtti alapokon nyugvó elvei alapján akarja vezetni?

[...]

Kivágott jelenet, de amikor Grievous leszúrja Shaak Ti -t az azt jelzi, hogy előtte megpróbálták már más Jedik is a mentő akciót.

Valaki hívja a rendőrséget! Elrabolták Ody Mandrell-t és egy imposztort állítottak a helyére. De lebukott! Valós dolgokkal példázik és kivágott jeleneteket hozott fel. :)

 

Anakin és Obi-Wan a klón háború hőse, minden csatát megnyernek ők a legjobbak. Szerintem nem hülyeség őket hívni az akcióra.

Minden szemszögből nézve, stratégiai marhaság lett volna ilyen indokkal nem mentőakciót indítani. Lehet, hogy ők ketten istencsászárnumerovánaduászok voltak, de, míg rájuk várnak, az Invisible Hand megpattanhatott volna, vagy Dooku nyílvánosan kivégezhette volna a kancellárt. De az is megeshetett volna, hogy Anakint és Obi-Want egy pech miatt lelövik, vagy lerobban a hipergyűrűjük, vagy sosem érik el őket telefonon. Hová jutna egy háború, ha mindig a hősökre várnánk:

- Támad az Antant!

- Semmi baj, ne csináljunk semmit, majd jön Manfred von Richthofen, és mindent megold.

Ennyi erővel miért nem Obi-Want és Anakint küldték Sidious ellen?

 

Anakinnal kapcsolatban meg szintén látszik, hogy annyira begyöpösödöttek voltak, hogy még az sem tűnt fel nekik, hogy egy teljesen más körülmények között bekerült emberrel talán teljesen máshogy kéne bánni. Nem nagyon, nem drasztikusan máshogy, de talán megértőbben. Perzse, nem azt mondom, hogy Anakinnak nem kellett volna máshogy hozzáállnia, de a Jedik sem mutattak semmi hajlandóságot.

És ez a begyöpösödöttség az, ami miatt a Tanácsot elvarázsolt, arrogáns bagázsnak tartom, akik nemhogy hátránnyal indultak Palpatine játszmájában, hanem saját maguk adagolták a bábujukat oda neki, meg a jobbnál-jobb sakk-helyzeteket. Egyszerűen bénák voltak Sidioushoz. És ezt tovább tetézték Luke-kal. Mert nem a srác állt volna át amiatt, mert a Jedik hazudtak neki, hanem Palpatine dumálta volna át, ha csak megneszeli, hogy a Jedik ténylegesen hazudtak neki. Képzeljétek el, az öreg ragyás mit tudott volna kezdeni ilyen infóval, amikor úgy is képes volt hazugnak beállítani a Jediket, amikor azok nem is hazudtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki hívja a rendőrséget! Elrabolták Ody Mandrell-t és egy imposztort állítottak a helyére. De lebukott! Valós dolgokkal példázik és kivágott jeleneteket hozott fel. :)

Hoppá! Ez eddig fel sem tűnt! :) Takarodj Ody gépétől, te imposztor! És követeljük vissza Odyt! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. A filmekben csupán annyit látunk, hogy hatalmas harc van az Invisible Hand körül, és aztán kilép a hiperűrből a peremvidékről érkezett Anakin és Obi-wan. Az, hogy pontosan hány napja (a nap amúgy is relatív fogalom...) tart a harc, vagy hogy keveredtek oda Obi-wanék, az talány.

 

Eme tények alapján, valamint az alapján, hogy Obi jelentést tesz a peremvidéki akciók lezárásáról, a filmbe én bele tudom akár illeszteni azt is (ha már a szuperhős elmélet nem tetszik), hogy Anakin és Obi-wan amúgy is hazajöttek volna Coruscant-ra, mert befejezték kinti akciójukat, és mivel Anakin - ahogy azt már említettem - amúgy is ment volna megmenteni Palpatine-t, meg ő a legjobb Jedi pilóta, ezért őt bízták meg. Nem hiszem, hogy sokkal a csata megkezdése után érkezett volna, hiszen azt követően, hogy Palpatine eltűnt, szerintem rögtön szóltak is nekik.

 

A fent lévő hajóknak meg gondolom az volt az egyik feladata, hogy ott tartsák a Handet, ahol van (gondolom ezért is lőttek rá, hogy ne tudjon elmenekülni, mert minden energiát a pajzsaira kellett így fordítani), plusszban Grievousnek irányítani kellett a csatát is, hiszen azért kulcsfontosságú volt a küzdelem Coruscant felett.

 

De továbbra is tartom, hogy plussz Jediket semmi értelme nem lett volna felküldeni az űrbe repkedési célzattal. A Jedik nincsenek olyan jó pilóták, mint a klónok, leszámítva Anakint, az ő erejük nem ott jön ki, így csak Jedi pazarlás lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. A filmekben csupán annyit látunk, hogy hatalmas harc van az Invisible Hand körül, és aztán kilép a hiperűrből a peremvidékről érkezett Anakin és Obi-wan. Az, hogy pontosan hány napja (a nap amúgy is relatív fogalom...) tart a harc, vagy hogy keveredtek oda Obi-wanék, az talány.

Egyrészt, ha napok óta ott lődöznek egymásra, akkor globális hibát követtek volna el a Jedik (amúgy, ezt erősen kétlem, szerintem is a csata megkezdése után néhány perccel értek oda Obi-Wanék). Plusz, én nem láttam a filmben a kilépést a hipertérből (sehol egy hiperűrgyűrű), és arra sem emlékszem, hogy Obi-Wan egy szóval is mondta volna, hogy befejezték a Peremvidéki hadjáratot.

 

De továbbra is tartom, hogy plussz Jediket semmi értelme nem lett volna felküldeni az űrbe repkedési célzattal. A Jedik nincsenek olyan jó pilóták, mint a klónok, leszámítva Anakint, az ő erejük nem ott jön ki, így csak Jedi pazarlás lett volna.

Hát ez nem igaz... Már harmadszor kötekedsz olyannal, amit vagy nem arra írtam, amibe belekötöttél, vagy én is leírtam, azaz egyetértettem veled:

Nekik nem vadászpilótáskodniuk kellett volna, hanem megmenteni a főkancellárt. Éppen te írtad a másik topikban, hogy ilyen súlyos helyzetekben mindent meg kell tennie egy Jedi lovagnak. Vagy a Köztársaság fejének megmentése nem olyan súlyos dolog?

Ez tisztára az order 66-os megfordítása. Ott váltig állítod, hogy a Jedik mindent megtettek volna, nem bíztak volna csupán a legjobb megoldás sikerében. Itt meg azt állítod, hogy ilyen súlyos kérdésben összesen két Jedire bízták volna a Köztársaság vezérét, akinek elrablása (és esetleges kivégzése) csupán marálproblémákat okozott volna a Köztársaságban, egyebek mellett. A Jedik ezek szerint a saját életükért mindent, de azért, amire felesküdtek, már csak félválról kezelve szinte semmit nem tesznek meg. Mert két Jedi hatékonyabb és biztosabb, mint egy tucat, csak azért, mert az a kettő szuperhős. De akkor tényleg az a kérdés, hogy ha ezek ketten ilyen szuperheroe-k, hogy a Jedik a kancellár megmentését hátra dőlve rájuk bízták, miért pont ezt a kettőt hagyták ki Sidious elfogásából, hiszen ezek szerint, ők ezt is lazán megcsinálták volna. Biztos Windu akart már magának is némi babért, vagy annyira beképzelt volt, hogy azt akarta, a háború lezárása csak és kizárólag az ő nevéhez fűződjön.

 

Amúgy meg, honnan tudod, hogy az egész Jedi Renden belül csak és kizárólag Anakin az egyetlen szuperpilóta. Én csak három Jedit láttam repülni, ebből még Obi-Wan sem volt túl béna. De ez messze nem az egész Rend, de még akkora szám sem, hogy ilyen következtetést levonjak. Ennyi erővel azt is mondhatnám, hogy a Jedik nagy része béna kardforgató, hiszen majdnem kétszázat lazán lelőttek sima droidok.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki hívja a rendőrséget! Elrabolták Ody Mandrell-t és egy imposztort állítottak a helyére. De lebukott! Valós dolgokkal példázik és kivágott jeleneteket hozott fel. :)

Kissé unalmas már minden hsz -em után ezzel jönni nem gondolod? Legalább az én hasonlatom közelít valamennyit az eredeti szituhoz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakinnal kapcsolatban meg szintén látszik, hogy annyira begyöpösödöttek voltak, hogy még az sem tűnt fel nekik, hogy egy teljesen más körülmények között bekerült emberrel talán teljesen máshogy kéne bánni. Nem nagyon, nem drasztikusan máshogy, de talán megértőbben. Perzse, nem azt mondom, hogy Anakinnak nem kellett volna máshogy hozzáállnia, de a Jedik sem mutattak semmi hajlandóságot.

És ez a begyöpösödöttség az, ami miatt a Tanácsot elvarázsolt, arrogáns bagázsnak tartom, akik nemhogy hátránnyal indultak Palpatine játszmájában, hanem saját maguk adagolták a bábujukat oda neki, meg a jobbnál-jobb sakk-helyzeteket. Egyszerűen bénák voltak Sidioushoz. És ezt tovább tetézték Luke-kal. Mert nem a srác állt volna át amiatt, mert a Jedik hazudtak neki, hanem Palpatine dumálta volna át, ha csak megneszeli, hogy a Jedik ténylegesen hazudtak neki. Képzeljétek el, az öreg ragyás mit tudott volna kezdeni ilyen infóval, amikor úgy is képes volt hazugnak beállítani a Jediket, amikor azok nem is hazudtak.

Erről írtam lentebb. Olvastad? Leírtad ugyanazt mint Gyoka csak más szavakkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mit tudunk a jedik hozzáállásáról Palpatine elrablását illetően? Lehet, hogy még örültek is neki, vagy tesztnek tekintették, hogy a sejtéseik beigazolódnak-e. Akkor már régen gyanús volt az öreg. Amikor pedig leszálltak továbbra is csokiztak rá a Jedik, egyedül Windu tolta oda a képét az Annex Dómba, hogy gúnyosan megkérdezze a főkancellártól jól van -e...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről írtam lentebb. Olvastad? Leírtad ugyanazt mint Gyoka csak más szavakkal.

Én meg kettőtökkel értettem egyet :)

 

Kissé unalmas már minden hsz -em után ezzel jönni nem gondolod? Legalább az én hasonlatom közelít valamennyit az eredeti szituhoz. :)

Vicc vót, Odykám, vicc vót, semmi mögöttes tartalma nincsen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De továbbra is tartom, hogy plussz Jediket semmi értelme nem lett volna felküldeni az űrbe repkedési célzattal. A Jedik nincsenek olyan jó pilóták, mint a klónok, leszámítva Anakint, az ő erejük nem ott jön ki, így csak Jedi pazarlás lett volna.

Ugye ezt csak tévedésből írtad? :( Merthogy az egyetlen "példa" erre, hogy a klónoknak sikerült lelőniük a számára áruló támadásukra nem számító Plo Koon-t. Mert Obi-Want csak Anakin überelte a filmekben látható repülések során. Én ebből és a Jedik reflexeiből arra következtetek, hogy a Jedik túlnyomó többsége minimum olyan szintű pilóta volt, mint a klónok, de nagy részük jobb volt minden nem Erő-érzékenynél.

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyengülsz, Dzséjt, ha csak ennyi telik tőled :(

 

(amúgy, ezt erősen kétlem, szerintem is a csata megkezdése után néhány perccel értek oda Obi-Wanék)

 

Ezt magam is így gondolom.

 

arra sem emlékszem, hogy Obi-Wan egy szóval is mondta volna, hogy befejezték a Peremvidéki hadjáratot

 

Pedig ez elég valószínű, elvégre nem mentek vissza az Inv. Handes akció után...

 

 

Hát ez nem igaz... Már harmadszor kötekedsz olyannal, amit vagy nem arra írtam, amibe belekötöttél, vagy én is leírtam, azaz egyetértettem veled

 

Sorry, ez valóban elkerülte a figyelmem.

 

Ez tisztára az order 66-os megfordítása. Ott váltig állítod, hogy a Jedik mindent megtettek volna, nem bíztak volna csupán a legjobb megoldás sikerében. Itt meg azt állítod, hogy ilyen súlyos kérdésben összesen két Jedire bízták volna a Köztársaság vezérét, akinek elrablása (és esetleges kivégzése) csupán marálproblémákat okozott volna a Köztársaságban, egyebek mellett. A Jedik ezek szerint a saját életükért mindent, de azért, amire felesküdtek, már csak félválról kezelve szinte semmit nem tesznek meg. Mert két Jedi hatékonyabb és biztosabb, mint egy tucat, csak azért, mert az a kettő szuperhős. De akkor tényleg az a kérdés, hogy ha ezek ketten ilyen szuperheroe-k, hogy a Jedik a kancellár megmentését hátra dőlve rájuk bízták, miért pont ezt a kettőt hagyták ki Sidious elfogásából, hiszen ezek szerint, ők ezt is lazán megcsinálták volna. Biztos Windu akart már magának is némi babért, vagy annyira beképzelt volt, hogy azt akarta, a háború lezárása csak és kizárólag az ő nevéhez fűződjön.

 

Csakhogy az egyik esetben a Jedi-Rendről, a másik esetben meg már az amúgy is gyanús Palpatine-ról van szó. A Jedik talán valahol örültek is volna, ha Palpatine-nak vége, gondoskodhattak volna Grievous felkutatásáról és a békés átmenetről a Szenátus élén. Anakin amúgy is meg akarta volna menteni Palpatine-t, Obi-wan meg vele volt, gondolom így adta magát a döntés, és a káposzta is jól lakott, meg a kecske is... akarom mondani fordítva. :D

 

Amúgy meg, honnan tudod, hogy az egész Jedi Renden belül csak és kizárólag Anakin az egyetlen szuperpilóta. Én csak három Jedit láttam repülni, ebből még Obi-Wan sem volt túl béna. De ez messze nem az egész Rend, de még akkora szám sem, hogy ilyen következtetést levonjak. Ennyi erővel azt is mondhatnám, hogy a Jedik nagy része béna kardforgató, hiszen majdnem kétszázat lazán lelőttek sima droidok.

 

Dzséjt, Gyoka, ezt mindkettőtöknek címzem: Obi-wan épp annyira uralta az Erőt, mint a legtöbb átlagos Jedi, mégsem jelentett ez számára gyakorlatilag semmi pluszt, még meg is jegyzi, hogy a repülés a droidok sportja, s mivel én hiszem, hogy a klónok a droidok fölött állnak... Ebből az egyszerű deduktív érveléssorozatból könnyű rájönni, hogy a Jedik nem a repülési képességeikkel hívják fel a figyelmet magukra. Jango simán szétdurrantja (aki ugyebár nemcsak hogy nem Erő használó, de a klónok mintaegyede...khm) Obi-wan hajójának segg*t, és a Vulture Droidok rakétái is vígan elbánnak Obi-wannal. Emellett az öreg az EpIV-ben egy sort áradozik Anakin repülési képességeiről, valószínűleg azért, mert messze kiemelkedett a Jedik közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész jó ez a logika Obi-Wanról. Csak két apróság hibádzik...

1. Obi-Wan nem azért mondja, hogy a repülés a droidok sportja, mert nem tud jobban repülni náluk, vagy a klónoknál, hanem azért mert utálja a harci repülést. Egyszerűen nem szereti csinálni.

2. Obi-Wannak nem jelent előnyt, hogy Jedi? Hát azért elég szép műrepülést mutat be Jango elől menekülve. Jango a fél aszteoridamezőt felaprítja, amire végre meg tudja pörkölni (ismétlem megpörkölni, és nem szétdurrantani a s*ggét!) Obi-Wan vadászát. A coruscanti csatában pedig Obi-Wan csak a kullancsdroidokkal nem tud mit kezdeni, mert azok túl sűrűn érkeznek, hogy ki lehessen kerülni őket. A vadásza sérüléseit a rátapadt droidok, illetve Anakin okozzák. Míg a klónok elég szépen hullanak, amikor összeakadnak a droidvadászokkal. Anakin még vissza is akar fordulni, hogy segítsen nekik.

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.