Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem azért nem hihették, hogy Dooku volt a második Sith Maul után, a mester, mert hiába halt meg, a Sötét oldal ereje nem csökkent. Yodáék továbbra is érezték, hogy nem látják át a dolgokat, és ennek csak az lehetett az oka, hogy a Sith ereje nemhogy gyengült volna, hanem egyre erősödött. Mintha meg sem érezte volna Dooku halálát. Ez egyértelmű jel arra, hogy Dooku volt a tanítvány és mester még él, sőt, minden a tervei szerint halad.

 

Gondolniuk kellett volna arra, vajon miért nem csökken a tanítvány elhalálozása után a sötét oldal ereje? Mert már megvan az újabb jelölt. És vajon ki lehet az?

Óriási hiba volt, hogy nem jutott eszükbe, hogy Anakint féltsék, nehogy rossz hatás alá kerüljön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de én az EPII végi időszakról beszéltem. :) Ha jobban megfigyeled, én is az EPIII-as időkre teszem a 'Sidious valóban létezik' elmélet elfogadását egyes körökben. Egyébként az is érdekes, hogy miután Dooku meghalt, Windu egyértelműen Grievous felkutatásást nevezi a a tanács legfőbb feladatának (!!), mert ha megölik, akkor vége a háborúnak. Ez egyébként többször el is hangzik a filmben. És ugye ha a sith lord él, és ő vezeti a szepiket, akkor Grivi megölésével távolról sincs vége a háborúnak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de én az EPII végi időszakról beszéltem. :) Ha jobban megfigyeled, én is az EPIII-as időkre teszem a 'Sidious valóban létezik' elmélet elfogadását egyes körökben. Egyébként az is érdekes, hogy miután Dooku meghalt, Windu egyértelműen Grievous felkutatásást nevezi a a tanács legfőbb feladatának (!!), mert ha megölik, akkor vége a háborúnak. Ez egyébként többször el is hangzik a filmben. És ugye ha a sith lord él, és ő vezeti a szepiket, akkor Grivi megölésével távolról sincs vége a háborúnak...

Azt ne felejtsd el, hogy Palpatine-nak azt mondja, hogy legfőbb feladat Grivious felkutatása, de titokban a rend már akkor buzgón keresi Sidioust, csak ezt a főkancellárnak nem árulják el (na jó, ez már a gonosz labirintusában van így konkrétan, de szerintem eléggé valószínű, hogy a film hátterében is ez volt). Winduék tudták, hogy Sidious a legfőbb ellenség, de ez nem volt publikus :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De maguk között is ezt mondják, amikor az egyik tanácsülésen aszt hiszem Yoda mondja, hogy ha megöli Grivit, akkor véget ér a háború. Windu is akkor indul a kancellárhoz, hogy adja vissza a jogokat, amikor a tábornok meghal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudták, hogy Grivi halálával a nagyúr nehéz helyzetbe kerül, tehát lépni fog. Palpatine meg már a bögyükben volt a rendeletei miatt, ezért volt fontos, hogy az első olyan dologra, ami megindokolhatja a rendkívüli helyzet megszüntetését, lépjenek ellene.

És azt is sejtették, hogy Palpatine közvetlen környezetében kell keresniük a Sith-et, hiszen a főkancellár elrablását másképpen nem lehetett volna ilyen pontosan végrehajtani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku vezette a szeparatistákat, róla az EpIII elejére már biztosan tudták, hogy Sith. A Sith nagyúr nem lehetett mással, csak velük.  :)

De nem tudtak semmilyen sith nagyúrról biztosan. :) Egyedül Dooku említette egyszer Obinak, amiről alapból azt hitték, hogy dezinformáció! Sejtéseik voltak.... persze gyanakodtak, de fogalmuk sem volt ki lehet Sidi (ha létezik egyáltalán). Volt egy legrosszabb forgatókönyvük, de arra tényleg a legvégső esetben számítottak. Grivi halálval ugrani kellett a nyúlnak. :)

 

Palpiról csak azt gondolták, hogy max. a sith befolyása alatt állhat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Dooku említette, akkor még róla sem tudták, hogy Sith. A hangárbeli összecsapás után Dooku és Yoda között kissé más megvilágításba helyezte a kijelentését. Biztosan persze nem tudták, de mint már írtam, érezték, hogy az Erő egyre sötétedik, és ez csak a Sith nagyúr aktív jelenlétére utalhat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy gyanakodtak volna Dooku-ra, mint Maul mesterére. Nem azért, mert nem kivitelezhető valakit Sith-ként kitanítani a Jedik szeme előtt (Palpatine folytonos Anakin dicsőítése félig-meddig ilyen), hanem azért, mert a Jedik ezt az EpII végén nem tudták volna elfogadni, mint magyarázatot. Hogy egy Jedi Sith-et neveljen, miközben a Rend tagja?!Képtelenség - mondták, és valószínűleg ezzel el is intézték a "Dooku = Sith-mester" teóriát.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a Jedik ezt az EpII végén nem tudták volna elfogadni, mint magyarázatot. Hogy egy Jedi Sith-et neveljen, miközben a Rend tagja?!Képtelenség - mondták, és valószínűleg ezzel el is intézték a "Dooku = Sith-mester" teóriát.

De miért? Dookuval kapcsolatban akkor már meghasonlottak, és Te is bizonygattad oldalakon át, hogy a Jedik tudtak Sith mivoltáról. Dooku lehet, ahogy már akkor megjátszotta magát, amikor Mault tanította, csak a látszat kedvéért pózolt a Jedik között - gondokodhattak így is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, tudom, miben hiszek, de köszi, hogy emlékeztetsz :)

 

Azért, mert már azt is nehezükre esett beismerni, hogy Dooku átállt. Ahhoz szerintem túlságosan arrogáns a Rend, hogy elfogadja lehetőségként, hogy már akkor is "Sith-eskedett", amikor még Rend-tag volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl hosszú idő kellett egy Maul-szintű Sith kiképzéséhez ahhoz, hogy Dooku felmerüljön, mint Maul mestere. Sok ideig kettős életet szerintem nem lehet élni. Meg aztán arról sem nagyon tudunk, hogy Dooku hogy élt a Jedik között, miként lépett meg, stb.

No meg egy komoly tanítás, mester-tanítvány kapcsolat elég sok időt kíván, szóval hogy rejtette volna el, hogy mivel tölti az ideje tetemes részét?

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott még egy lehetőség.

Ugye a problémát az okozza - ha azt nézzük, hogy Yodáék nem tekintik sithnek Dooku-t az ep2 végén -, hogy Palpi lazán benyögi Dookuról, hogy sith.

Mi van akkor, ha ezt ő direkt így gondolta? Nyilván a terve az volt, hogy Obi1 ott és akkor ki lesz iktatva Dookuval együtt. Anakinnal meg úgy is könnyen megérteti magát, ha netán kérdezősködne az infóval kapcsolatban.

És ez beleillene abba is, hogy a jedik ráállítják Anakint Palpira. Így még erőteljesebb az ok, hogy a jedik így lépnek: Palpi beépíti Anakint a Tanácsba, és ráadásul Dookuról is olyat tudott, amit max. csak sejtettek. Nagyobb nyomatékot kap a döntésük.

 

Obi1 meg miért nem kérdezett vissza Palpira? Erre csak annyit mondanék, amit maga Obi1 is mond később: Háború van. És Dooku közeledése biztos nem a Palpi által benyögött infó kielemzésére késztette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lada. Jó gondolatok, bár én nem hinném, hogy Palpi egy ilyen kijelentéssel a terve beteljesülését veszélyeztette volna. Azt se tudta biztosan, hogy Obi meg fog halni. Szóval ez így elég merész, és nem vall a kancellárra. Ő mindent átgondol, és többszörösen is bebiztosítja magát.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak úgy lehet, hogy a jedik is és Palpi is tudta, hogy Dooku Sith.Sőt 100 %-ra merem mondani, hogy a jedik mondták Palpinak.Különben tényleg meg kellett volna lepődniük.Mivel ez nem történt meg ezért a jedik is tudták, hogy Palpi tudja, hogy Dooku sith.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg ahogy közeledett Palpi felfedése, neki is egyre nagyobb kockázatokat kellett bevállalni. És az elbizakodottsága nem valószínű, hogy a következő 20 évben fejlődött ki.

Obi1 oldaláról nézve meg, amúgy is a jedik gyanakodtak már "mindenkire". Szerintem belefér, hogy nem lepődik meg, kívülről. Ez az infó még nem jelenti azt, hogy Palpi az, akit keresnek, "csak" annyit, hogy az öreg meredek dolgokat tud.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SEz az infó még nem jelenti azt, hogy Palpi az, akit keresnek, "csak" annyit, hogy az öreg meredek dolgokat tud.

És a teljes film alatt soha egyetlen pillanatra sem vette se Obi-Wan, se Anakin a fáradtsdágot, ugyan honnan is tudja ezeket a meredek dolgokat. Sőt, még a Tanáccsal sem vitatták meg az ügyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a teljes film alatt soha egyetlen pillanatra sem vette se Obi-Wan, se Anakin a fáradtsdágot, ugyan honnan is tudja ezeket a meredek dolgokat. Sőt, még a Tanáccsal sem vitatták meg az ügyet.

Nem értelek. Pont azt látjuk a filmben, hogy a jedik bizalmatlanok Anakinnal és Palpival is. Azt sem láttuk, hogy a Tanács titokban dönt, hogy Anakint kémkedni küldik.

 

Én úgy látom, hogy a jediknek ekkor már van egy elképzelésük az igazságról, csak helyzetre várnak. Csak úgy beengedik a kancellár kérésére Anakint a Tanácsba? Miért nem mondják, hogy erről szó sem lehet? Azért, mert céljuk van a dologgal. Ez egy jó alkalom, hogy leteszteljék a kancellárt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értelek. Pont azt látjuk a filmben, hogy a jedik bizalmatlanok Anakinnal és Palpival is. Azt sem láttuk, hogy a Tanács titokban dönt, hogy Anakint kémkedni küldik.

 

Én úgy látom, hogy a jediknek ekkor már van egy elképzelésük az igazságról, csak helyzetre várnak. Csak úgy beengedik a kancellár kérésére Anakint a Tanácsba? Miért nem mondják, hogy erről szó sem lehet? Azért, mert céljuk van a dologgal. Ez egy jó alkalom, hogy leteszteljék a kancellárt.

Igen, és a filmben el is mondják, miért gyanakszanak rá. Újabb korlátlan hatalmat biztosító jogokat kap Palpatine, akinek már évekkel azelőtt lejárt a mandátuma. Ez már alapból gyanús, hiszen aki kicsit is nyitott szemmel jár, láthatja, hogy a kancellárnak szép lassan diktátori hatalma lett és a szenátorok hatalma már csak illúzió. A saját közvetlen felügyelete alá vonta a hadsereget, legfőbb parancsnoknak megtéve magát, ezzel kvázi kivonta a Jediket a döntéshozatalból, ráadásul még föléjük is került. Aztán a Tanács megkerülésével rendelget magához egy Jedi lovagot. Ja, és nem mellesleg három évvel azelőtt Dooku közölte velük, hogy egy Sith befolyásolja a Szenátust, azon túl Windu szerint Sötét fellegek gyülekeznek a kancellár körül, ergo vagy mellette van a Sith, vagy ő az ("legrosszabb sejtéseinket igazolja"). Ezek azok az indokok, amiért Anakint ráeresztették. Sose mondanak olyat, hogy Palpatine-t azért figyeltetik, mert meredek dolgokat tud.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért, mert céljuk van a dologgal. Ez egy jó alkalom, hogy leteszteljék a kancellárt.

Én itt inkább a könyvnek hiszek: leginkább arra gyanakodnak, hogy Palpi valakinek a marionettbábja. Aztán persze kiderül, hogy ennyire nem bonyolult a helyzet :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiket elmondtatok, azok egyáltalán nem ütik az állításomat.

Szerintem félreértettetek. Én nem azt mondom, hogy Palpi benyögése Dookuról a fő indok a vizsgálatára, hanem azt, hogy ez is egy részlet a sok gyanús dologból a kancellárral kapcsolatban. Azért mert nem reagálják le közvetlenül, még nem jelenti azt, hogy nem is gondolnak rá.

És nem fogadom el azt, hogy az öreg egyáltalán nem kockáztatott vagy nem bízta volna el magát kicsit. Amikor a jedi-mészárlás után feltűnt Yoda, nem hinném, hogy számított rá, pedig jól átgondolt terv volt. Végül az ep6-ban részben/közvetetten Yoda okozta a vesztét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még valami ezzel kapcsolatban: A harmadik rész felvezető szövege úgy kezdődik, hogy Dooku gróf, a Sith Nagyúr... (ha jól emlékszem). Az, hogy így nyíltan kimondja ezt Lucas, számomra egyértelműen alátámasztja, hogy ez többé nem titok senki előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még valami ezzel kapcsolatban: A harmadik rész felvezető szövege úgy kezdődik, hogy Dooku gróf, a Sith Nagyúr... (ha jól emlékszem). Az, hogy így nyíltan kimondja ezt Lucas, számomra egyértelműen alátámasztja, hogy ez többé nem titok senki előtt.

-többé: "nyíltan kimondja ezt Lucas, számomra egyértelműen alátámasztja, hogy ez nem titok senki előtt."

 

Egyébként egyetértek immár, bár a kérdések ugyanúgy fennmaradtak. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Felmerült bennem még egy gondolat. Yoda tudja, hogy mindig csak két Sith van, de ha ezer évvel ezelőtt sok Sith volt, és a Jedik úgy tudták, hogy kihaltak, ráadásul a két Sith titokban éltek tovább, akkor honnan tudhatta ezt Yoda? Mi van, ha régen is csak két Sith volt? Igaz, az EU szerint nem így van, és talán Lucas sem így tartotta, de pusztán a filmeket figyelve, akár ez is lehetséges lehet, ha nem is valószínű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.