Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem ezt úgy képzelhetjük el, hogy volt a nagy háború, ami után maradt pár Sith, ők új szabályt hoztak: egyszerre csak ketten lehetnek. Erről tud Yoda is. A Sith-ek idővel eltűntek (mert ugyebár visszahúzódtak), nem volt az archívumokba bevezetve az összes Sith megölése, de mivel 1000 éven keresztül nem mutatkoztak, ezért a Jedik úgy gondolták, hogy valamilyen okból fogva eltűntek, kihaltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez azt jelentené, hogy több, mint száz évig a Jedik még tudtak a Sithekről, tudták, hogy legalább kettő még kódorog valahol, csak tojtak rájuk, olyannyira, hogy végül a Jedi Tanácsból már csak és kizárólag Yoda tud róluk. Ez aztán a nagyfokú felelőtlenség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban az. De más ötletem nincs. Esetleg az, hogy a háború után nem találtak már több Sith-et, de valami kőbevésett szabályzatot igen, amiben benne volt, hogy csak ketten lehetnek.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez azt jelentené, hogy több, mint száz évig a Jedik még tudtak a Sithekről, tudták, hogy legalább kettő még kódorog valahol, csak tojtak rájuk, olyannyira, hogy végül a Jedi Tanácsból már csak és kizárólag Yoda tud róluk. Ez aztán a nagyfokú felelőtlenség.

Lehet, hogy keresték őket. Sőt, ez a valószínűbb. Mivel azonban nem leltek rájuk, és a sith sem adott életjelet magáról, 100-200 év után már nem erőltették a dolgot. Szerintem úgy voltak vele, hogy meghaltak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a valószínűbb verzió. Yoda pedig a Sith holocronokból tudhatott a "Kettő Szabályáról". Azt pedig csak simán feltételezte, hogy nem pusztultak ki. Talán emlékezett a Sithek keresésére saját vagy elmondott élményekből, és arra is, hogy akkor azt feltételezték, hogy mivel nem találták, talán elpusztultak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A midichlorian topikból áthozom ide a témát, mert ott ez már off.

 

Szerintem már Plaguies halála előtt megvolt Maul, mint potenciális jelölt. Ha megnézzük a filmeket és a sithek tevékenységét, akkor azt láthatjuk, hogy soha nem léptek úgy konfliktus helyzetbe saját fajtársaikkal szemben, hogy ne lett volna a következő lépés megtervezve. A két sith eleve egy kőbe vésett szabálynak tűnik, így nem hinném, hogy Sidious jó ideig maga lófrált a galaxisban.

 

De nézzük meg a dolgot.

 

Maul -----> Dooku (a klón sereg rendeléséből tudható, hogy szinte rögtön Maul halála után beállt Sidious mellé),

Dooku ------> Vader (ezt ugye láttuk)

 

Na most Vader is csábítgatta Luke -ot, hogy álljon az ő oldalára és nyírják ki az Uralkodót. Aztán pedig Palpatine környékezte meg Luke -ot a végső pillanatban. A lényeg tehát, hogy mindig két sith van, így elképzelhetetlennek tartom, hogy Sidious úgy nyírta volna ki Plaguiest, hogy nincs jelöltje maga mellé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy keresték őket. Sőt, ez a valószínűbb. Mivel azonban nem találták őket, és a sith sem adott életjelet magától, 100-200 év után már nem erőltették a dolgot. Szerintem úgy voltak vele, hogy meghaltak.

Ez tetszik. Ráadásul ismervén a régi Sithek nyílt viselkedését, valószínűleg nem is számítottak arra, hogy azok képesek a háttérbe húzódásra (bár Yoda mondta: "A Sötét Oldal titokzatos.").

 

A midichlorian topikból áthozom ide a témát, mert ott ez már off.

 

Szerintem már Plaguies halála előtt megvolt Maul, mint potenciális jelölt. Ha megnézzük a filmeket és a sithek tevékenységét, akkor azt láthatjuk, hogy soha nem léptek úgy konfliktus helyzetbe saját fajtársaikkal szemben, hogy ne lett volna a következő lépés megtervezve. A két sith eleve egy kőbe vésett szabálynak tűnik, így nem hinném, hogy Sidious jó ideig maga lófrált a galaxisban.

 

De nézzük meg a dolgot.

 

Maul -----> Dooku (a klón sereg rendeléséből tudható, hogy szinte rögtön Maul halála után beállt Sidious mellé),

Dooku ------> Vader (ezt ugye láttuk)

 

Na most Vader is csábítgatta Luke -ot, hogy álljon az ő oldalára és nyírják ki az Uralkodót. Aztán pedig Palpatine környékezte meg Luke -ot a végső pillanatban. A lényeg tehát, hogy mindig két sith van, így elképzelhetetlennek tartom, hogy Sidious úgy nyírta volna ki Plaguiest, hogy nincs jelöltje maga mellé.

Ez is begyüvős. Bár Maul és Tyranus között lehet, hogy volt pár nap/hét/hónap, hiszen Sidious nem számíthatott arra, hogy Mault megöli egy padawan, míg Dookut már eleve úgy vette magához, hogy mindenképpen megöleti a végén Anakinért. Vader és Luke esete viszont nekem Palpatine tekintetében nem stimmel. Sidi, legalábbis az elmondása alapján, egyedül ölte meg a mesterét, de Vader egyedül nem mert szembeszálni az Uralkodóval. Ráadásul, végül Vader sem volt az a tanítvány, akire számított. Eléggé lerongyolódott, ráadásul a Jedire már potenciálisan veszélyes volt, hisz Palpatine érezhette benne a vívódást, annak ellenére, hogy vakon megbízott saját vonzerejében ("Te, akárcsak az apád, az enyém vagy."). De Plagueis megnyiffantása előre tervezett akció volt, úgyhogy valóban, Mault már meglelhette, mint potenciális tanítvány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Lehet, hogy keresték őket. Sőt, ez a valószínűbb. Mivel azonban nem leltek rájuk, és a sith sem adott életjelet magáról, 100-200 év után már nem erőltették a dolgot. Szerintem úgy voltak vele, hogy meghaltak.

 

Igen tényleg keresték őket. Lásd majd Darth Bane: Rule of Two című könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a valószínűbb verzió. Yoda pedig a Sith holocronokból tudhatott a "Kettő Szabályáról". Azt pedig csak simán feltételezte, hogy nem pusztultak ki. Talán emlékezett a Sithek keresésére saját vagy elmondott élményekből, és arra is, hogy akkor azt feltételezték, hogy mivel nem találták, talán elpusztultak.

 

A "Rule of Two" szabályát bár Darth Bane-től eredeztetik, az ötlet már korábban is létezett, igaz kicsit más formában. Lásd Darth Revan idejét. Ott is több Sith volt, de kiemelkedett közüllük egy fő mester (Revan) és egy fő tanítvány (Malak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A midichlorian topikból áthozom ide a témát, mert ott ez már off.

 

Szerintem már Plaguies halála előtt megvolt Maul, mint potenciális jelölt. Ha megnézzük a filmeket és a sithek tevékenységét, akkor azt láthatjuk, hogy soha nem léptek úgy konfliktus helyzetbe saját fajtársaikkal szemben, hogy ne lett volna a következő lépés megtervezve. A két sith eleve egy kőbe vésett szabálynak tűnik, így nem hinném, hogy Sidious jó ideig maga lófrált a galaxisban.

 

De nézzük meg a dolgot.

 

Maul -----> Dooku (a klón sereg rendeléséből tudható, hogy szinte rögtön Maul halála után beállt Sidious mellé),

Dooku ------> Vader (ezt ugye láttuk)

 

Na most Vader is csábítgatta Luke -ot, hogy álljon az ő oldalára és nyírják ki az Uralkodót. Aztán pedig Palpatine környékezte meg Luke -ot a végső pillanatban. A lényeg tehát, hogy mindig két sith van, így elképzelhetetlennek tartom, hogy Sidious úgy nyírta volna ki Plaguiest, hogy nincs jelöltje maga mellé.

 

Ez igaz. Megaztán nem csak Luke-nak ajánlotta fel Palpi, hogy lépjen Vader helyébe. Ott volt még Starkiller.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan. Nagyon elkalandozol az EU -s területre. Számomra olyan nincs is. Starkiller? Az Anakin neve az SW első forgatókönyv vázlataiban.

 

Starkiller a The Force Unleashed-ben Vader titkos tanítványa. Bár most még tényleg EU karakter, de nem hiszem, hogy sokáig lesz az az élőszereplős TV sorozatnak hála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Starkiller a The Force Unleashed-ben Vader titkos tanítványa. Bár most még tényleg EU karakter, de nem hiszem, hogy sokáig lesz az az élőszereplős TV sorozatnak hála.

Abban ilyen nevű karakter nem lesz. :P Erre már most fogadnék. Mondjuk egy rekesz sörben. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akartam offolni, de Donát feldobott valamit az Order 66 topicban.

 

Márpedig a Jediket ilyennek beállítani a Saga alapján elég merész...

A saga alapján a Jedik pont, hogy elég bárgyúak, ha komolyan akarnám venni őket, csak ezek miatt (és most kukacoskodó leszek):

- Egy mesterük (aki mellesleg köztiszteletben áll) halála kell ahhoz, hogy meggyőződjenek arról, a titokzatos Sötét Oldalt használó, fénykarddal hadonászó, Jedikkel a harcot lazán felvevő alak egy Sith.

- 13 év alatt egy csigafütyinyivel sem jutottak közelebb a Sithez, pedig az ott ült előttük. Sőt, Palpatine csak gyanús volt a számukra, még akkor is, amikor már minden hatalom az ő kezében volt, sőt, érezték is körülötte a Sötét Oldalt.

- Látják a jövőt, a jelent, a múltat, de fel sem tűnik nekik, hogy a kiválasztottjuk szenved.

- Még akkor sem hiszik, hogy Palpatine a Sith, mikor Anakin közli velük. Miért? Franc se tudja, Windu biztos úgy volt vele, hogy Anakin ilyenekkel szokott viccelni.

- Több száz Jedi lehet a Coruscanton, köztük a Jedi Tanácsból Yoda és Windu. De a Peremvidékről jött két lovagnak sikerül csak megközelítenie az Invisible Handot, sőt, egyáltalán, csak ez a két Jedi az, aki kiveszi a részét a csatából. A többi biztos meditált.

- Windu határozottan szereti alábecsülni az ellenfeleit: több ezer droid ellen 200 Jedi, egy Sith nagyúr ellen, aki 13 évig vezette meg őket, négy Jedi.

- A legkönnyebben megóvni valakit a Sötét Oldaltól Yodáék szerint úgy lehet, hogy ők hazudnak neki, és a Sith az egyetlen, aki igazat mond.

- A Jedik szerint a legjobb ötlet arra buzdítani egy érzelmileg heves embert, hogy ölje meg a saját apját, és még csak nem is gondolnak arra, hogy ezzel nem végeznek a Sithtel, hanem csak lecserélik egyiket a másikra. Láthatóan hablatyolnak róla, de gőzük sincs arról, mi is valójában a Sötét Oldal. Ha Luke hallgatott volna Yodáékra, ő lett volna Palpatine negyedik tanítványa, majd hulla, mikor a Halálcsillag felrobban.

- Kenobiék egy padawant küldenek Sidious ellen, akit maga Yoda sem tudott legyőzni, és még reménykednek is.

- A Jedi Tanácsban tizenketten ülnek, de csak három tagnak van szava. A maradék kilenc melegedni járhat a toronyba.

 

Most kapásból ennyi jutott eszembe, de ebből is látszik, hogy a Jedik nem voltak a helyzet magaslatán, sőt, ha szigorúan a filmeket vesszük alapul, kifejezetten bénák voltak, ha nem az Erőről és a fénykardforgatásról volt szó (bár Koleman Trebor, Agen Kolar és Saesee Tiin után a fénykardforgatásban is voltak hézagok :P ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"13 év alatt egy csigafütyinyivel sem jutottak közelebb"

 

Nagyon off:

De boncoltunk csigát és hát...............harmafrodita és nem fütyije, hanem egy hosszú mész szuronya van nekije.............

 

Off vége.

 

Igazad van a jedi nagyon bambák és elbizakodottak voltak, ez lett a vesztük, sose a jelenre, hanem a jövőre figyeltek. Qui Gon pont az ellentétét alkalmazta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor visszakötözködök, ha nem baj.

 

Egy mesterük (aki mellesleg köztiszteletben áll) halála kell ahhoz, hogy meggyőződjenek arról, a titokzatos Sötét Oldalt használó, fénykarddal hadonászó, Jedikkel a harcot lazán felvevő alak egy Sith.

 

Ne feledd, hogy a Sith-eket 1000 éve nem látta senki. Közben kifejlődhetett egy új rend, vagy egy elkóborolt Jedi is apríthatta volna a népet, esetleg valami átmenet. Ők nem tudhatták azt, amit mi tudunk, hogy Lucas univerzumában egy erőhasználó vagy Jedi vagy Sith, de nincs átmenet.

 

- 13 év alatt egy csigafütyinyivel sem jutottak közelebb a Sithez, pedig az ott ült előttük. Sőt, Palpatine csak gyanús volt a számukra, még akkor is, amikor már minden hatalom az ő kezében volt, sőt, érezték is körülötte a Sötét Oldalt.

 

Szerintem a Sötét oldalt csak a legvégén érezték meg körülötte, az Erő, vagy a körülmények ugyanis egyértelműen a Sötét oldal kezére játszottak. Különben mi más okozta volna a Sötét oldal ködét? Ha pedig Palpatine, akkor azért nem vették észre, hogy ő a Sith, mert ha közvetlenül a szemed elé tartanak egy fekete lapot, te se fogsz tovább látni az orrodnál.

 

- Látják a jövőt, a jelent, a múltat, de fel sem tűnik nekik, hogy a kiválasztottjuk szenved.

 

Háború volt... szerintem volt fontosabb dolguk is, mint Anakin lelkét ápolgatni.

 

 

- Még akkor sem hiszik, hogy Palpatine a Sith, mikor Anakin közli velük. Miért? Franc se tudja, Windu biztos úgy volt vele, hogy Anakin ilyenekkel szokott viccelni.

 

Windu nyilván nem hülye, de nehezen hiszi el, hogy valaki 13 évig az orruk előtt produkálta magát, és Sith legyen. Továbbá ha éveken át keresel egy kulcsot, és végül az asztalodon találod meg, te sem hiszed el elsőre, hogy végig ott volt...

 

 

- Több száz Jedi lehet a Coruscanton, köztük a Jedi Tanácsból Yoda és Windu. De a Peremvidékről jött két lovagnak sikerül csak megközelítenie az Invisible Handot, sőt, egyáltalán, csak ez a két Jedi az, aki kiveszi a részét a csatából. A többi biztos meditált.

 

Nem hinném, hogy Anakint vissza lehetett volna tartani, lévén a főkancellár volt veszélyben. Nem mellesleg ő a legjobban repülő Jedi a galaxisban, így úgy hiszem, hogy adta magát a választás, ráadásképpen Obi-wanék be is fejezték a küldetésüket, és az SW-ben a galaxison átkelés nem tart olyan sokáig, hogy ez megoldhatatlan lett volna. Azt meg nem hiszem, hogy több Jedinek kellett volna repkednie fent, erre valók a klónpilóták, akiket kifejezetten erre képeztek ki. Obi-wan szerintem egy átlagosan repülő Jedi, láttuk, hogy mennyit ért a csatában...

 

- Windu határozottan szereti alábecsülni az ellenfeleit: több ezer droid ellen 200 Jedi, egy Sith nagyúr ellen, aki 13 évig vezette meg őket, négy Jedi.

 

Nem most írtad, hogy Windu nem hitte el, hogy Palpatine Sith?

 

 

- A legkönnyebben megóvni valakit a Sötét Oldaltól Yodáék szerint úgy lehet, hogy ők hazudnak neki, és a Sith az egyetlen, aki igazat mond.

 

Bocs, de nekem ez túl misztikus, nem tudtam kibogozni.

 

 

- A Jedik szerint a legjobb ötlet arra buzdítani egy érzelmileg heves embert, hogy ölje meg a saját apját, és még csak nem is gondolnak arra, hogy ezzel nem végeznek a Sithtel, hanem csak lecserélik egyiket a másikra. Láthatóan hablatyolnak róla, de gőzük sincs arról, mi is valójában a Sötét Oldal. Ha Luke hallgatott volna Yodáékra, ő lett volna Palpatine negyedik tanítványa, majd hulla, mikor a Halálcsillag felrobban.

 

No igen, ez nyomós ok a Jedik butasága mellett, de őszintén? Miben bízhattak volna még? A Jedik elhamvadtak a galaxisban, Luke volt az utolsó Jedi, az egyetlen, akinek esélye volt Vader ellen. Yoda és Obi-wan látták, hogy kifordult önmagából Anakin, arra nyilván nem alapozhattak, hogy visszatér a jó oldalra, így maradt ez, a kényszer megoldás.

 

- Kenobiék egy padawant küldenek Sidious ellen, akit maga Yoda sem tudott legyőzni, és még reménykednek is.

 

Ld. fent.

 

- A Jedi Tanácsban tizenketten ülnek, de csak három tagnak van szava. A maradék kilenc melegedni járhat a toronyba.

 

Én is csak Simor Andrást hallottam eddig nyilatkozni a monetáris tanácsból, még se hinném, hogy a többi 11 ember melegedni jár a Magyar Nemzeti Bank Tanácsába. Attól, hogy ennyit láttunk belőlük, nyilván nem véletlenül kerültek oda, de a vezető tagokat szinte mindet láttuk hozzászólni (Windu, Yoda, Obi-wan, Ki-Adi).

 

Szóval én nem gondolnám, hogy olyan nagyon bénák voltak, egyszerűen csak merevek és az Erő akarta sem őket pártolta már, ahogy az később meg is fordult, mert Palpatine sem látott már előre dolgokat a Jedi Visszatérben.

 

Még valami: Az akkor élő Jedik közül egy sem tapasztalta meg előtte, milyen az, ha a Sötét Oldal leple rájuk hull. A helyzet nyilván szokatlan, és 1000 éve nem látott volt, ezért nem csodálkozom, hogy nem nagyon tudták kezelni. Elszoktak a Sith-ek jelenlététől. Ha mindig fényben élsz, akkor nehéz hozzászokni a félhomályhoz ugyebár...

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, sőt, azért dobtam fel a labdát, hogy valakivel lehessen dumálni róla :roll:

 

Ne feledd, hogy a Sith-eket 1000 éve nem látta senki. Közben kifejlődhetett egy új rend, vagy egy elkóborolt Jedi is apríthatta volna a népet, esetleg valami átmenet. Ők nem tudhatták azt, amit mi tudunk, hogy Lucas univerzumában egy erőhasználó vagy Jedi vagy Sith, de nincs átmenet.

Persze, Jabba kicsi fia is lehetett volna ezek szerint, mert a Jedik azt is előbb vették számításba, minthogy Qui-Gon talán képes felismerni egy Jedit. Ha Yoda mondta volna, tuti mindenki egyből elhiszi (mellesleg, ő az egyetlen, aki nem veti el kapásból az ötletet - és ez a nagy baj, Ki-Adi és Windu kapásból kizárta a Sithet). Amúgy meg, hogy-hogy nem tudhatták, Qui-Gon lendületből nem gondolt semmi másra, és Winduék sem kezdték sorolni, hogy mi más lehetne. Sőt, még Dookunál is egyből tudták, hogy Sith, nem valamiféle átmenet.

 

Szerintem a Sötét oldalt csak a legvégén érezték meg körülötte, az Erő, vagy a körülmények ugyanis egyértelműen a Sötét oldal kezére játszottak. Különben mi más okozta volna a Sötét oldal ködét? Ha pedig Palpatine, akkor azért nem vették észre, hogy ő a Sith, mert ha közvetlenül a szemed elé tartanak egy fekete lapot, te se fogsz tovább látni az orrodnál.

Hát ez az, hogy a végén sem hittek benne, csak mikor már karddal hadonászott. Ott a Sötét Oldal köde, Anakin szava, és Windu mit mond: "Ha igazat beszélsz..."

Ha pedig elém tartanak egy sötét lapot, megpróbálom kikerülni. A Jedik nem úgy tűntek, mint akik ki akarták volna kerülni a sötét lapot. Pl.: nem tudják a dolgokat az Erővel meglelni? Hát akkor Obi-Wan példájára uccu, nyomozó munka.

 

Háború volt... szerintem volt fontosabb dolguk is, mint Anakin lelkét ápolgatni.

És a háborút megelőző tíz év?

 

Windu nyilván nem hülye, de nehezen hiszi el, hogy valaki 13 évig az orruk előtt produkálta magát, és Sith legyen. Továbbá ha éveken át keresel egy kulcsot, és végül az asztalodon találod meg, te sem hiszed el elsőre, hogy végig ott volt...

Igen, lakáskulcs és a Galaxist veszélyeztető Sith nagyúr, világos párhuzam :P Szóval Windu azért nem tesz semmit, mert nem hiszi el, apró lehetőséget sem lát az igazságra. Ez az egoizmus netovábbja.

 

Nem hinném, hogy Anakint vissza lehetett volna tartani, lévén a főkancellár volt veszélyben. Nem mellesleg ő a legjobban repülő Jedi a galaxisban, így úgy hiszem, hogy adta magát a választás, ráadásképpen Obi-wanék be is fejezték a küldetésüket, és az SW-ben a galaxison átkelés nem tart olyan sokáig, hogy ez megoldhatatlan lett volna. Azt meg nem hiszem, hogy több Jedinek kellett volna repkednie fent, erre valók a klónpilóták, akiket kifejezetten erre képeztek ki. Obi-wan szerintem egy átlagosan repülő Jedi, láttuk, hogy mennyit ért a csatában...

Kicsit rossz nyomon jársz, nem azért van ezzel "baj", mert Anakin és Obi-Wan odament, hanem mert csak ők mentek oda, pedig a Peremvidéken voltak. Ellenben Coruscantról egyetlen Jedi sem indult el. Nekik nem vadászpilótáskodniuk kellett volna, hanem megmenteni a főkancellárt. Éppen te írtad a másik topikban, hogy ilyen súlyos helyzetekben mindent meg kell tennie egy Jedi lovagnak. Vagy a Köztársaság fejének megmentése nem olyan súlyos dolog?

 

Nem most írtad, hogy Windu nem hitte el, hogy Palpatine Sith?

De nem is azt írtam, hogy Palpatine ellen négy Jedi, hanem, hogy egy Sith nagyúr ellen négy Jedi. Ha nem is hitték, hogy Palpatine=Sidious, azt gyaníthatták (a Sötét Oldal ködéből; illetve abból, hogy Dooku állítása szerint ő irányítja a Szenátust), hogy a közelében lesz a Sith.

 

Bocs, de nekem ez túl misztikus, nem tudtam kibogozni.

Kicsit gubancos lett a mondat, belátom, de erre gondoltam:

Jedi: Apádat megölte Darth Vader -> ezzel alapvetően gyűlöletet ébresztettek Luke-ban az apja iránt, biztosítva, hogy tényleg megölje, ha kell. Nem mellesleg, nyilvánvaló hazugság, amit Yoda a halálakor is csak unszolásra ismert el (mi lett volna, ha Luke nem nyaggatja. A kis manó lazán a sírba viszi a titkot).

Sith: Én vagyok az apád. -> Igazat mondott.

Ezek után bízz a Jedikben, akik hazudtak az életedről, és arra sarkalltak, hogy öld meg a saját apád, és utáld a Sithet, aki igazat mondott. Ennek fényében valahol érthető Palpatine sikeressége.

 

No igen, ez nyomós ok a Jedik butasága mellett, de őszintén? Miben bízhattak volna még? A Jedik elhamvadtak a galaxisban, Luke volt az utolsó Jedi, az egyetlen, akinek esélye volt Vader ellen. Yoda és Obi-wan látták, hogy kifordult önmagából Anakin, arra nyilván nem alapozhattak, hogy visszatér a jó oldalra, így maradt ez, a kényszer megoldás.

Első lépés, véglegesen levetkőzhették volna az egójukat, hogy csak egy Jedi ölhet meg egy Sithet. Ahogy ez fordítva sem igaz. És mint láthattuk, ha Luke nem is jár sikerrel, a két Sithnek (legyen azok közül az egyik Anakin vagy Luke), akkor is befellegzik. A Lázadók Luke sikere nélkül is nyertek volna. A Halálcsillag felrobbanásával pedig oda az Uralkodó is.

Ráadásul nagy volt a kockázat is. Ha Luke meghal, vagy átáll, a Jediknek végleg vége. Leiat senki sem képzi már ki, sőt! Ha Luke átáll, mivel már tudta, hogy testvérek, valószínűleg hamar felkutatta volna. Egyszerűbb lett volna Luke-nak tanítványokat keresni, a Lázadók elvégzik a piszkos munkát, közben meg felcseperedik az új Jedi Rend (és emiatt tartom valósnak, hogy az Order 66 tudatában sem mentették volna az írhájukat, mert ez ugyanaz a helyzet, csak itt a matt végleges pusztulást jelent, míg az ep3-nál még figyelmeztetés nélkül is túlélhették a bajt előre érző, a jövőt látó, vagy a szimplán mázlis Jedik az orvtámadást).

 

Én is csak Simor Andrást hallottam eddig nyilatkozni a monetáris tanácsból, még se hinném, hogy a többi 11 ember melegedni jár a Magyar Nemzeti Bank Tanácsába.

Idézzek Ody-tól? ;)

 

Szóval én nem gondolnám, hogy olyan nagyon bénák voltak, egyszerűen csak merevek és az Erő akarta sem őket pártolta már, ahogy az később meg is fordult, mert Palpatine sem látott már előre dolgokat a Jedi Visszatérben.

 

Még valami: Az akkor élő Jedik közül egy sem tapasztalta meg előtte, milyen az, ha a Sötét Oldal leple rájuk hull. A helyzet nyilván szokatlan, és 1000 éve nem látott volt, ezért nem csodálkozom, hogy nem nagyon tudták kezelni. Elszoktak a Sith-ek jelenlététől. Ha mindig fényben élsz, akkor nehéz hozzászokni a félhomályhoz ugyebár...

Egyet értek, ezért hiszem, hogy nagyon nem álltak a helyzet magaslatán és követtek el szarvas hibákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akartam offolni, de Donát feldobott valamit az Order 66 topicban.

 

 

A saga alapján a Jedik pont, hogy elég bárgyúak, ha komolyan akarnám venni őket, csak ezek miatt (és most kukacoskodó leszek):

- Egy mesterük (aki mellesleg köztiszteletben áll) halála kell ahhoz, hogy meggyőződjenek arról, a titokzatos Sötét Oldalt használó, fénykarddal hadonászó, Jedikkel a harcot lazán felvevő alak egy Sith.

- 13 év alatt egy csigafütyinyivel sem jutottak közelebb a Sithez, pedig az ott ült előttük. Sőt, Palpatine csak gyanús volt a számukra, még akkor is, amikor már minden hatalom az ő kezében volt, sőt, érezték is körülötte a Sötét Oldalt.

- Látják a jövőt, a jelent, a múltat, de fel sem tűnik nekik, hogy a kiválasztottjuk szenved.

- Még akkor sem hiszik, hogy Palpatine a Sith, mikor Anakin közli velük. Miért? Franc se tudja, Windu biztos úgy volt vele, hogy Anakin ilyenekkel szokott viccelni.

- Több száz Jedi lehet a Coruscanton, köztük a Jedi Tanácsból Yoda és Windu. De a Peremvidékről jött két lovagnak sikerül csak megközelítenie az Invisible Handot, sőt, egyáltalán, csak ez a két Jedi az, aki kiveszi a részét a csatából. A többi biztos meditált.

- Windu határozottan szereti alábecsülni az ellenfeleit: több ezer droid ellen 200 Jedi, egy Sith nagyúr ellen, aki 13 évig vezette meg őket, négy Jedi.

- A legkönnyebben megóvni valakit a Sötét Oldaltól Yodáék szerint úgy lehet, hogy ők hazudnak neki, és a Sith az egyetlen, aki igazat mond.

- A Jedik szerint a legjobb ötlet arra buzdítani egy érzelmileg heves embert, hogy ölje meg a saját apját, és még csak nem is gondolnak arra, hogy ezzel nem végeznek a Sithtel, hanem csak lecserélik egyiket a másikra. Láthatóan hablatyolnak róla, de gőzük sincs arról, mi is valójában a Sötét Oldal. Ha Luke hallgatott volna Yodáékra, ő lett volna Palpatine negyedik tanítványa, majd hulla, mikor a Halálcsillag felrobban.

- Kenobiék egy padawant küldenek Sidious ellen, akit maga Yoda sem tudott legyőzni, és még reménykednek is.

- A Jedi Tanácsban tizenketten ülnek, de csak három tagnak van szava. A maradék kilenc melegedni járhat a toronyba.

 

Most kapásból ennyi jutott eszembe, de ebből is látszik, hogy a Jedik nem voltak a helyzet magaslatán, sőt, ha szigorúan a filmeket vesszük alapul, kifejezetten bénák voltak, ha nem az Erőről és a fénykardforgatásról volt szó (bár Koleman Trebor, Agen Kolar és Saesee Tiin után a fénykardforgatásban is voltak hézagok :roll: ).

 

Van valami abban amit mondasz. Bár azt, hogy csak Anakin és Obi-van jutottak fel a Láthatatlan Kézre ki lehet könnyen magyarázni. Egész Coruscant-ot megtámadták, még a felszínen is voltak csatározások. Biztos a többi Jedi nagyon le volt foglalva a Keselyű droidokkal.

Windu tényleg sokszor alábecsülte ellenfeleit. Bár a geonosisi csatában szerintem nem számolt a Super Battle Droidokkal. Biztos azt hitte, hogy csak sima roham droidokat kell nyiszálniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Galen Marek? Megváltoztatták a nevét?

Már a játék megjelenése előtt :roll:

 

Van valami abban amit mondasz. Bár azt, hogy csak Anakin és Obi-van jutottak fel a Láthatatlan Kézre ki lehet könnyen magyarázni. Egész Coruscant-ot megtámadták, még a felszínen is voltak csatározások. Biztos a többi Jedi nagyon le volt foglalva a Keselyű droidokkal.

A keselyűkre és tri-vadászokra tartják a klónokat, ahogy Obi-Wan be is vetette őket.

 

Windu tényleg sokszor alábecsülte ellenfeleit. Bár a geonosisi csatában szerintem nem számolt a Super Battle Droidokkal. Biztos azt hitte, hogy csak sima roham droidokat kell nyiszálniuk.

De nem is a szuperekből volt több ezer az arénában, hanem a simákból. Kicsit bénák, de nagy számuknak hála azok is tarolták a Jediket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor visszakötözködök, ha nem baj.

 

 

 

Ne feledd, hogy a Sith-eket 1000 éve nem látta senki. Közben kifejlődhetett egy új rend, vagy egy elkóborolt Jedi is apríthatta volna a népet, esetleg valami átmenet. Ők nem tudhatták azt, amit mi tudunk, hogy Lucas univerzumában egy erőhasználó vagy Jedi vagy Sith, de nincs átmenet.

 

 

 

Szerintem a Sötét oldalt csak a legvégén érezték meg körülötte, az Erő, vagy a körülmények ugyanis egyértelműen a Sötét oldal kezére játszottak. Különben mi más okozta volna a Sötét oldal ködét? Ha pedig Palpatine, akkor azért nem vették észre, hogy ő a Sith, mert ha közvetlenül a szemed elé tartanak egy fekete lapot, te se fogsz tovább látni az orrodnál.

 

 

 

Háború volt... szerintem volt fontosabb dolguk is, mint Anakin lelkét ápolgatni.

 

 

 

 

Windu nyilván nem hülye, de nehezen hiszi el, hogy valaki 13 évig az orruk előtt produkálta magát, és Sith legyen. Továbbá ha éveken át keresel egy kulcsot, és végül az asztalodon találod meg, te sem hiszed el elsőre, hogy végig ott volt...

 

 

 

 

Nem hinném, hogy Anakint vissza lehetett volna tartani, lévén a főkancellár volt veszélyben. Nem mellesleg ő a legjobban repülő Jedi a galaxisban, így úgy hiszem, hogy adta magát a választás, ráadásképpen Obi-wanék be is fejezték a küldetésüket, és az SW-ben a galaxison átkelés nem tart olyan sokáig, hogy ez megoldhatatlan lett volna. Azt meg nem hiszem, hogy több Jedinek kellett volna repkednie fent, erre valók a klónpilóták, akiket kifejezetten erre képeztek ki. Obi-wan szerintem egy átlagosan repülő Jedi, láttuk, hogy mennyit ért a csatában...

 

 

 

Nem most írtad, hogy Windu nem hitte el, hogy Palpatine Sith?

 

 

 

 

Bocs, de nekem ez túl misztikus, nem tudtam kibogozni.

 

 

 

 

No igen, ez nyomós ok a Jedik butasága mellett, de őszintén? Miben bízhattak volna még? A Jedik elhamvadtak a galaxisban, Luke volt az utolsó Jedi, az egyetlen, akinek esélye volt Vader ellen. Yoda és Obi-wan látták, hogy kifordult önmagából Anakin, arra nyilván nem alapozhattak, hogy visszatér a jó oldalra, így maradt ez, a kényszer megoldás.

 

 

 

Ld. fent.

 

 

 

Én is csak Simor Andrást hallottam eddig nyilatkozni a monetáris tanácsból, még se hinném, hogy a többi 11 ember melegedni jár a Magyar Nemzeti Bank Tanácsába. Attól, hogy ennyit láttunk belőlük, nyilván nem véletlenül kerültek oda, de a vezető tagokat szinte mindet láttuk hozzászólni (Windu, Yoda, Obi-wan, Ki-Adi).

 

Szóval én nem gondolnám, hogy olyan nagyon bénák voltak, egyszerűen csak merevek és az Erő akarta sem őket pártolta már, ahogy az később meg is fordult, mert Palpatine sem látott már előre dolgokat a Jedi Visszatérben.

 

Még valami: Az akkor élő Jedik közül egy sem tapasztalta meg előtte, milyen az, ha a Sötét Oldal leple rájuk hull. A helyzet nyilván szokatlan, és 1000 éve nem látott volt, ezért nem csodálkozom, hogy nem nagyon tudták kezelni. Elszoktak a Sith-ek jelenlététől. Ha mindig fényben élsz, akkor nehéz hozzászokni a félhomályhoz ugyebár...

 

Igen, tényleg elszoktak a jelenlétüktől. És ne feledjétek, hogy a Sith-eknek 1000 évük volt, hogy megújuljanak. Új technikákat fejlesztettek ki, új stratégiát alakalmaztak a hatalomátvételhez. Még ar Erőt is máshogy szemlélték. Sidious a Yoda elleni párbajban az Erő Sötét és Világos Oldalát egyaránt bevettte. Ezért győzött. Darth Bane nem csak egyszerűen megmentette a Sith rendet a pusztulástól, de egy olyan vallási reformot indított el, aminek az eredményét Sidious idejében látjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious a Yoda elleni párbajban az Erő Sötét és Világos Oldalát egyaránt bevettte.

Ez azon túl, hogy szerintem lehetetlen, még erősen kizárt is :roll: Sith nem igazán nyúlkál a Világos Oldalhoz, ahogy Jedi sem a Sötéthez. Mi olyat tett Sidious, ami a Világos Oldalhoz köthető abban a párbajban (vagy bárhol)?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezt így nem lehet különválasztani. Ha valaki sötét célokra sötét módon használja fel az Erőt, az mindig az Erő sötét oldala lesz. Ha a düh és a harag vezeti, mint Palpatine-t, és a másik elpusztítására törekszik, akkor sosem fogja az Erő világos oldalát használni, hiszen az Erő, amit használ az Sötét, a céljából kiindulva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a játék megjelenése előtt :roll:

 

 

A keselyűkre és tri-vadászokra tartják a klónokat, ahogy Obi-Wan be is vetette őket.

 

 

De nem is a szuperekből volt több ezer az arénában, hanem a simákból. Kicsit bénák, de nagy számuknak hála azok is tarolták a Jediket.

 

Én úgy tudom, hogy több Jedi vadász is üldözőbe vette Grievous kompját, amelyik Palpatine-t szállította. Sőt ketten fel is jutottak a Láthatatlan Kézre, de Grivi őket lekardozta gyorsan. (És ezek még csak most jutottak eszembe.)

 

Szerintem egy SBD legalább 100 roham droid tűzerejével felér, így ők képviselhették a legnagyobb tűzerőt. Bár a sok ezer kicsi is biztos megdolgoztatta a Jediket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azon túl, hogy szerintem lehetetlen, még erősen kizárt is :roll: Sith nem igazán nyúlkál a Világos Oldalhoz, ahogy Jedi sem a Sötéthez. Mi olyat tett Sidious, ami a Világos Oldalhoz köthető abban a párbajban (vagy bárhol)?

 

A Sith-ek bosszúja regényváltozatából indultam ki. Stower ott remekül leírta a párbajt és a mögötte húzódó erőket, gondolatokat. Az ő állítását elfogadtam.

Yoda a párbaj közben érezte, hogy Sidious a Világos és a Sötét Oldal "mixelt" harcmodorával harcolt.

Egyébként a tárgydobálás nem számít Világos Oldali Erőhasználatnak? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.