Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Bomarr írta: " Igen és pont az merült fel alább, hogy a jedik begyöpesedettek voltak mert csak csecsemők és csak érzelem-mentesség.... ha ezeket kiiktatják, ugyanolyan helyzetben vesznek fel gyerekeket mint Anakin és ugyanazokkal a problémákkal találkoznak szembe."

 

Pedig a Luke által újjászervezett rendnek, valószínűleg ilyen alapokon kellett működnie (A rend jövője is egy jó vita pont egyébként). Itt most nem támaszkodom EU-ra, mert nem ismerem. :) Én sokkal liberálisabbnak képzelem el az új Jedi rendet, amely ha működik, akkor odaát talán tényleg Donátnak és Dzséjtnek van igaza. :o Bárt Anakin speciális eset, csak úgy mint Luke....ejjj de bonylult ez. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, de amiket írsz, az alapján lehet rajta filózni. Az biztos, hogy olyan formában mint a régi rendszer nem szerveződhetett újjá. De ez egy rakás kérdést vet fel.

Ez igaz... az biztos, hogy más lett volna. Ha mást nem már pusztán azért, mert Luke nincs tisztában azzal pontosan milyen volt a régi. Mégha segit Yoda és Obi-Wan szelleme akkor se lehetne 100%-ig reprodukálni a régit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, az biztos, hogy új szellem indult, mert Luke jól láthatóan nem a Régi Rend szülötte. A tanítása gyors volt, 19 év volt a háta mögött, mire Jedinek szegődött. Katona volt. S mivel ő volt az első mester az Új Rendben, még ha a Jedi Templomban rá is lelt az eredeti kódexre (ha Palpatine nem semmisítette meg), akkor sem hiszem, hogy aszerint szervezett újra mindent.

Azon túl, valószínűleg a második Jedi az Új Rendben Leia, aki pedig nem hiszem, hogy a Jediség miatt hátra hagyná Hant. Amúgy szerintem ez a kapcsolat is jelzés értékű Lucastól, hogy a Régi Rend alapvető hibája a szeretet megvonása és az Új már egy új szellemben alakul majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként miért olyan egyértelmű, hogy lesz új Rend? Mert néhány EU író kitalálta? Ugyan már... Persze tudom, hogy Yoda arra buzdítja Luke-ot, hogy adja tovább, amit megtanult, de szerintem egyértelműen Leia-ának adná tovább. És hogy aztán mi lesz... könnyen lehet, hogy Luke ennyiben hagyná, félne egy újabb eltévelyedett tanítványtól :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Luke-nak az lehetett az első dolga, hogy felkutassa a Jedi rend történetét, ezáltal rájöjjön arra, mi vezetett a bukásukhoz. Feletszem, ha sikerült meglátnia a gyengeségeket, akkor egy sokkal jobb és stabilabb rendszert alapozhatott meg. Merítve immár a saját tapasztalataiból is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként miért olyan egyértelmű, hogy lesz új Rend? Mert néhány EU író kitalálta? Ugyan már... Persze tudom, hogy Yoda arra buzdítja Luke-ot, hogy adja tovább, amit megtanult, de szerintem egyértelműen Leia-ának adná tovább. És hogy aztán mi lesz... könnyen lehet, hogy Luke ennyiben hagyná, félne egy újabb eltévelyedett tanítványtól :)

Szerintem Luke karakteréből sok minden fakad, de az annyiban hagyás, illetve a félelem baromira nem :o

Pláne azzal a tudással a háta mögött, hogy a Sötét Oldal sem uralja örökké az embert, és ahogy a Világosról is le lehet térni, úgy a Sötétről is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként miért olyan egyértelmű, hogy lesz új Rend? Mert néhány EU író kitalálta? Ugyan már... Persze tudom, hogy Yoda arra buzdítja Luke-ot, hogy adja tovább, amit megtanult, de szerintem egyértelműen Leia-ának adná tovább. És hogy aztán mi lesz... könnyen lehet, hogy Luke ennyiben hagyná, félne egy újabb eltévelyedett tanítványtól :)

Esetleg érdekes lenne egy mester-tanitvány kurzus beinditása a jediknél is... az biztos, hogy igy sokkal "rugalmasabbak" lennének :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy biztos. Luke-nak hatalmas feladat lenne újjá építeni az egészet, hisz ő az egyetlen Jedi. Ha a régi rend szerint nézzük, akkor csak csecsemőket nevelhetne...ez nonszensz az ő helyzetében. Tehát marad a fiatalok kiképzése, persze a midi vizsgálat elvégzése után. Már látom magam előtt az újság hirdetést: "Jedi lovagokat keresünk. Nagy midichlorián szint előnyt jelent." :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, csak kérdés, hogy honnan. Számomra egyedül Ben és Yoda tűnik lehetséges forrásnak... a Jedi rend úgy elfelejtődött 20 év alatt, mint annak a rendje. (Ez jó kifejezés :)). A templomban nem hiszem, hogy talált volna bármit is (Palpatine biztos vagyok benne, hogy "gondoskodott" az ott talált infókról, a Rend meg nem hiszem hogy kiadott volna "rend-titkokat" illetékteleneknek. Tehát egyedül Bentől és Yodától tudakozódhatott, de ők már az EpVI végén sem tűntek túl beszédesnek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, csak kérdés, hogy honnan. Számomra egyedül Ben és Yoda tűnik lehetséges forrásnak... a Jedi rend úgy elfelejtődött 20 év alatt, mint annak a rendje. (Ez jó kifejezés :)). A templomban nem hiszem, hogy talált volna bármit is (Palpatine biztos vagyok benne, hogy "gondoskodott" az ott talált infókról, a Rend meg nem hiszem hogy kiadott volna "rend-titkokat" illetékteleneknek. Tehát egyedül Bentől és Yodától tudakozódhatott, de ők már az EpVI végén sem tűntek túl beszédesnek...

Engem az is meglep hogy Palpatine meghagyta a templomot ráadásul eredeti formájában. Az sem lepne meg, ha nem semmisitette volna meg a feljegyzéseket, inkább csak jobban elzárta volna őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm...azt kétlem, hogy a galaxisban egy deka info sem maradt volna fenn a Jedikről. A templomot nem tudom mennyire fosztotta ki Palpi, de az tényleg valószínű, hogy a Jedikre vonatkozó adatokat mind egy szálig kitörölte. A többi felhalmozott tudást nem hinném, hogy bántotta, hisz azok semlegesek, és az ő javát is szolgálhatták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, valamiféle info maradhatott, de semmiképp sem számottevő. Ott van pl. Han, aki még csak nem is hallott az Erőről, pedig elég sok helyen járt. Amellett ott van a birodalmi tiszt is, akinek neve most nem jut eszembe, a IV. részben, szimplán közli Vaderrel, hogy a "boszorkányosságai nem ijesztik meg".

 

Emellett mégegyszer hangsúlyoznám: még a Jedi-rend fénykorában sem hinném, hogy sokat tudtak volna róluk az egyszerű emberek.

 

Bomarr: A templommal kapcsolatban ez afféle: "Így jár minden kalóz" effektus (ha emlékszel a Karib tenger kalózaira... és a csontvázakra.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: A templommal kapcsolatban ez afféle: "Így jár minden kalóz" effektus (ha emlékszel a Karib tenger kalózaira... és a csontvázakra.)

Igen, ezért furcsa, hogy teljes pompájában meghagyta. Ugye a földi hatalomátvételeknél inkább az épület-rombolás divik, de hát végülis épp ezért ez egy messzi messzi galaxis más szabályokkal :)

 

Az is lehet, hogy átnevezték másra... esetleg Sith történelmi muzeum lett vagy esetleg a jedik rémtetteit bemutató "terror-háza" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért arról ne feletkezzünk meg, hogy Palpatine-nak vágya volt meglelni a halál legyőzésének módját, és mivel nem hiszem, hogy létezne még egy olyan archívum ami 1000 évnyi adatot gyűjtött össze az Erőről, Jediről és úgy összességéből a Galaxisról (és én csak a Sith-Jedi konfliktus 1000 éves elülésétől számítom az időt, ki tudja, valójában mennyi idős a Jedi Rend), így valószínűleg nem ártott, ha a Jedi Archívum érintetlen maradt. Végül is, ha töröl valamit a Jediről, mi a biztosíték rá, hogy nem a halál legyőzésének módját törli?

 

Arról nem beszélve, hogy alapvetően egy komplett erőd hangárakkal, stratégiai központokkal, saját kommunikációs csatornákkal, és a fene tudja még mivel. Palpatine a legmagasabb tornyában ülve irányíthatta onnan az egész Galaxist.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés azokhoz, akik szerint a második részben a Jedik nem jöttek rá, hogy Dooku Sith.

 

Ugyanezen Jedik hogy jöttek rá az első részben hogy Darth Maul valóban Sith? Piros volt a kardja, tudott bánni az Erővel, és még villámozni sem villámozott... egyből ráfogták, hogy Sith lovag, (csak azt nem tudták, hogy mester-e vagy tanítvány), olybá tűnik, hogyha valaki a Sötét oldal hatása alatt áll, a Jedik nem sokat gondolkodnak a beskatulyázásán. Ha valaki tud bánni az Erővel, piros a kardja és nem Jedi, akkor egyből Sith. Így tehát valószínűleg Dooku beskatulyázása is gyorsan megtörtént... csupán nem mondták ki.

 

Vélemény?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ebbe a témába már totál belefáradtam.

Nem kötelező ide írni.

 

Donát: amit elmondtatok, abból evidens, hogy tudniuk kellett: Dooku sith lett. Itt csak az zavar meg, hogy nem mondják ki (holott ez a kijelentés minden esetben megtörténik, pl. EPI - Qui-Gon).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hagyd figyelmen kívül... :)

Épp azért írtam mert figyelmen kívül akarom hagyni de ha már én is érintett vagyok az ügyben úgy éreztem hogy be kellett írnom mert nem tudhattam biztosan hogy tőlem is vársz-e választ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp azért írtam mert figyelmen kívül akarom hagyni de ha már én is érintett vagyok az ügyben úgy éreztem hogy be kellett írnom mert nem tudhattam biztosan hogy tőlem is vársz-e választ.

Rog: Oké, bocsi.

 

Ody: Rendben, csak Bomarr azt a vita után is fenntartotta, hogy a Jediknek nem esett le a második rész végére, hogy Dooku Sith, mert ez - Lucas szerint - csak az utolsók közti Sidious - Tyranus jelenetben tisztázódik a nézők számára is. Én viszont amellett érvelek, hogy amiképpen egyből rájöttek Maul Sith-ségére, úgy rá kellett jönniük Dooku-éra is. De hogy miért nem mondták ki? Talán azért, hogy a nézők számára valóban a Sidious - Tyranus jelenetben tisztázódjon az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki a semmiből tünik fel és profi fénykardforgató akkor valosziüleg nem önképzőkörön képezte magát, tehát valoszinüleg annak az ellen-rendnek a tagja, amit Sithnek hivnak. Qui-Gon sem a piros karddal érvel (sőt meg se emliti), hanem a harci tudásával-erőhasználatával, ami olyan szintü hogy ahhoz egy mester kellett. És Maul nem volt jedi... ez tudják róla.

 

Dooku messze nem ilyen egyértelmü... ő fejlett erőhasználóként hagyta ott a Rendet.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki a semmiből tünik fel és profi fénykardforgató akkor valosziüleg nem önképzőkörön képezte magát, tehát valoszinüleg annak az ellen-rendnek a tagja, amit Sithnek hivnak. Qui-Gon sem a piros karddal érvel (sőt meg se emliti), hanem a harci tudásával-erőhasználatával, ami olyan szintü hogy ahhoz egy mester kellett. És Maul nem volt jedi... ez tudják róla.

 

Dooku messze nem ilyen egyértelmü... ő fejlett erőhasználóként hagyta ott a Rendet.

Igen, sejtettem, hogy ezt válaszolod, ám erre nekem is van ám egy nyomós érvem: Maul esetében is mondhatnák, hogy a Sötét oldalon bóklászik, valakivel összeállt, és innen a tudás, de ők konkrétan Sith-et mondanak. Valószínűleg az Erő használat és a fénykardtudása miatt.

 

Az oké, hogy Dooku képzett Jediként hagyta ott a Rendet, no de azt kétlem, hogy villámozni is tudott. Ehhez vedd hozzá azt is, hogy Yoda megdöbbenve közli Dookuval, hogy mennyit erősödött, mióta lelépett... azaz valószínűleg ő sem a piros fénykard miatt gondolja, hogy átállt, hanem hogy megerősödött, új Erő-praktikákat használ, és itt jöhet még ráadásként, hogy a kardja is vörös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.