Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Akkor én most Ody védelmére kelek! :D:P:trop::trop:

 

Mindenképpen azon az úton indulnék el, amit írt. Az eltűnések/megjelenések/síron túli hangok mindegyike a Skywalker-családdal kapcsolatos. Ezt maga Yoda is bizonyos szemszögből nézve alátámasztotta: "Én tudom, hogy a te családodat átjárja az Erő."

Érdekes, hogy az ep2-ig ilyen jelenségek nem voltak, legalábbis Yoda életideje alatt nem. Vagyis ez egy új dolog. De mikortól is történnek? Amikortól a Kiválasztott halad a prófécia felé, viszont segítségre van szüksége.

Aztán Anakin sajnos elbukik, ezután a fia viszi tovább a fonalat, majd visszavarrja, amit végül Anakin elvarr. Addig, míg Anakin rendbe nem jön, teljesen rendben van, hogy Luke kapja a különleges segítséget, hiszen ő képviseli a világos oldalt, kezében a prófécia beteljesülésével.

A sír utáni megnyilvánulásokkal az Erőben egy új időszámítás kezdődött el. A tét nem más volt, mint egyensúlyt hozni az Erőben. Szerintem az Erő úgy döntött, hogy Anakint, majd Luke-ot úgy fogja támogatni, hogy a számukra kulcsfontosságú személyeket felhasználja, hogy a megfelelő irányba haladhassanak. Qui-gon azt mondta Anakinnak, hogy a midi-chlorianokat képes hallani, ha lecsendesíti az elméjét. Nos, Luke idejében már lecsendesíteni sem kellett az elmét, közvetlenül lehetett az Erővel beszélgetni Obi1 személyében. Ez iszonyatosan nagy dolog a hat rész tükrében, noha számunkra persze már természetes, mivel megszoktuk a régi trilógiában.

 

Végülis elmondható, hogy ha Anakin gond nélkül beteljesíti a próféciát, akkor az Erőben nem lehetne újra megjelenni, megszólalni, mivel nem lenne szükség ilyen támogatásra az Erőből. Méghogy nem meghatározó, hogy ki volt kapcsolatban Anakinnal? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de mivel szerintem azok a szellemek valóban azok, akik meghaltak, és nem az Erő ilyedtén megnyilvánulásai, így ez a magyarázat sem győzött meg. Amúgy jó.

Nekem megfelelőbb az az elmélet, hogy ez egy bárki által elsajátítható képesség, amihez leginkább szabad elme kell, nem szabályok közé skatujázott, vagy hatalomra törő elme. Mint ahogy azt Qui-Gon el is mondta a könyvben/scriptben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de mivel szerintem azok a szellemek valóban azok, akik meghaltak, és nem az Erő ilyedtén megnyilvánulásai, így ez a magyarázat sem győzött meg. Amúgy jó.

Nekem megfelelőbb az az elmélet, hogy ez egy bárki által elsajátítható képesség, amihez leginkább szabad elme kell, nem szabályok közé skatujázott, vagy hatalomra törő elme. Mint ahogy azt Qui-Gon el is mondta a könyvben/scriptben.

Ez az elsajátítható képesség nekem meg ott hibádzik, hogy akkor Qui-gon mit is sajátított el? Mikor? Hogyan? Honnan? És miért nem jelent meg, ahogy ez Yoda és Obi1 esetében volt?

Én inkább úgy látom, hogy ez a képesség nem a későbbi megnyilvánulás technikáját jelenti, hanem azt a szintet amit te is írtál: elmebeli tisztaságot, tisztánlátást, megvilágosodást, az Erő ismeretének egy olyan szintjét, amit korábban nem ismertek, és ha ezt eléri valaki, akkor ha az Erő is úgy akarja felhasználhatóvá válik. Qui-gon elérte ezt, mivel felismerte az Erő jelzéseit. De ha ő maga szólt az ep2-ben, a továbbiakban mitől ez a korlátozottság? Ő mitől tudott kevesebbet, mint Obi1? Miért nem döntött úgy, hogy megjelenik Anakinnak pl. mielőtt meghozza a nagy döntést a Jedi-tanácsteremben Padmét illetően?

 

Ezek után gondolhatnánk, hogy akkor nem is fontos elérni egy magas szintet az Erő ismeretében, ha az Erő úgy akarja bárkinek a képét/hangját felhasználhatja, hogy segítse a kiszemelt személyt. Viszont az Erő mindenható voltához csak az passzol, ha olyan személyeket jelenít meg, akik már a haláluk előtt is igazolták, hogy úttörők az Erő ismeretében.

 

Én így látom és kész. :D:D

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az elsajátítható képesség nekem meg ott hibádzik, hogy akkor Qui-gon mit is sajátított el? Mikor? Hogyan? Honnan?

Qui-Gon életének és munkásságának mindössze néhány napját ismerjük film szerint, és az ürge kb 60 éves, szerintem ennyi idő alatt bármikor, bárhol utánna járhatott ilyesmiknek.

 

Én inkább úgy látom, hogy ez a képesség nem a későbbi megnyilvánulás technikáját jelenti, hanem azt a szintet amit te is írtál: elmebeli tisztaságot, tisztánlátást, megvilágosodást, az Erő ismeretének egy olyan szintjét, amit korábban nem ismertek, és ha ezt eléri valaki, akkor ha az Erő is úgy akarja felhasználhatóvá válik.

De ha az Erő óhaja szerint kéne szólniuk, akkor miért kell Obi-Wannak külön leckéket vennie ahhoz, hogy hallja? Elvégre akkor az Erő cak-pak megszólalhatna neki, mint Luke-nak vagy Yodának, nem kéne külön leckéket vennie. Sőt, akkor bárkinek megszólalhatna bármikor. És rá is kanyarodunk erre a kérdésre:

 

Miért nem döntött úgy, hogy megjelenik Anakinnak pl. mielőtt meghozza a nagy döntést a Jedi-tanácsteremben Padmét illetően?

Ha az egész szellemesdi maga az Erő megnyilvánulása, miért nem jelent meg itt? Ugyan úgy megtehette volna. Jó, a mindenható Erőnek biztos nem számít néhány ezer élet, de akkor is. Ellenben az is tény, hogy eddig egy szellem sem avatkozott be krízishelyzetekben, mint példáúl a járt út megválasztásába. Nem szólaltak meg se a Bespinen, se a Hothon, pedig Luke mindkét esetben erősen viaskodott jó és rossz között.

Viszont, ha ez egy elsajátítható képesség, akkor fokozatokból áll:

 

Amit a halott egyénnek tudnia kell:

- hang hallatása - ezt ismerte Qui-Gon (a könyvben és a scriptben mondja is, hogy időbe tellik, míg megtanulhatová válik a küllem megtartása, de neki nem volt elég ideje).

- küllem megtartása és szellemlényként történő megjelenés - ezt már ismerte Yoda és Obi-Wan, mert nekik volt rá 19-20 évük és egy benfentes tanáruk.

 

Amit az élőnek tudnia kell:

- Érzékelnie a tulvilági létet az Erő által

 

Ezek elsajátítására bárki képes. És hogy tovább fejtegessem. Szerintem Anakin azért nem észlelte Qui-Gont, mert ő elutasította a halált, annak legyőzésén fáradozott, nem fogadta el azt az élet természetes részeként. Pedig ez fontos. Ellenben ott van Luke, aki legelőször halálközeli állapotban látta meg Obi-Want, így neki kénytelen kelleten el kellett fogadnia. Ráadásul ő már az ep4-ben túllépett a halálon, hiszen míg Anakin az anyja halála után mészárlásba kezdett, Luke a nevelőszülei halálán túllépett, elfogadva, hogy ez az élet része. Obi-Wan és Yoda pedig eleve ezt vallják.

Szóval, hogy észleld a túlvilági létet, az kell, hogy

1. Elfogadd a halált, ne tagadd, ne harcolj ellene.

2. Erőhasználónak kell lenned.

Amit tudnod kell a szellemlénnyé változáshoz:

1. Az egyén elengedése és nem felmagasztalása

2. Ismerni ezt a képességet ilyen vagy olyan forrásból (Qui-Gon esetében Whill krónikák, Yoda és Obi-Wan esetében Qui-Gon)

 

Speciális eset Anakin, aki az ep6-ban olyan szintre jut, ahol már a 2-es pont nem számít, mivel kiválasztott és a midi-chlorianok nemzették, természetes, hogy helyet kap a halhatatlanok között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az elsajátítható képesség nekem meg ott hibádzik, hogy akkor Qui-gon mit is sajátított el? Mikor? Hogyan? Honnan? És miért nem jelent meg, ahogy ez Yoda és Obi1 esetében volt?

Én inkább úgy látom, hogy ez a képesség nem a későbbi megnyilvánulás technikáját jelenti, hanem azt a szintet amit te is írtál: elmebeli tisztaságot, tisztánlátást, megvilágosodást, az Erő ismeretének egy olyan szintjét, amit korábban nem ismertek, és ha ezt eléri valaki, akkor ha az Erő is úgy akarja felhasználhatóvá válik. Qui-gon elérte ezt, mivel felismerte az Erő jelzéseit. De ha ő maga szólt az ep2-ben, a továbbiakban mitől ez a korlátozottság? Ő mitől tudott kevesebbet, mint Obi1? Miért nem döntött úgy, hogy megjelenik Anakinnak pl. mielőtt meghozza a nagy döntést a Jedi-tanácsteremben Padmét illetően?

 

Ezek után gondolhatnánk, hogy akkor nem is fontos elérni egy magas szintet az Erő ismeretében, ha az Erő úgy akarja bárkinek a képét/hangját felhasználhatja, hogy segítse a kiszemelt személyt. Viszont az Erő mindenható voltához csak az passzol, ha olyan személyeket jelenít meg, akik már a haláluk előtt is igazolták, hogy úttörők az Erő ismeretében.

 

Én így látom és kész. :D:D

Érdekes elképzelés, annyi szent, azonban az én csőrömet nagyon böki, hogy az Erő dönti el ki jelenhet meg és mikor. Szerintem ez nem így van. Ennek köszönhetően jelenhetett meg Obi-wan Luke-nak (Yoda mindig veled lesz) a saját akaratából.

 

És szerintem Qui-Gonn azért nem szólalt meg, csak az EPII-ben, mert nem akarta megbontani az egynesúlyát az Erőnek. Azzal, hogy beszólt, könnyedén megzavarhatta az Erő rendjét, és szerintem ezt nem akarta. A fene se érti ezt. De szerintem nem az Erő akaratával függ össze, hogy ki és mikor szólhat az élőkhöz :P

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Na, ez már sokkal jobban tetszik. Csak ez esetben egyetlen dolgot nem értek.

 

Miért várt annyit Qui-Gonn? Miért nem szólt hamarabb Yodához? Miért nem sajátíttatta el vele hamarabb ezt a képességet, és így tovább.

 

Szóval miért? :D

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon életének és munkásságának mindössze néhány napját ismerjük film szerint, és az ürge kb 60 éves, szerintem ennyi idő alatt bármikor, bárhol utánna járhatott ilyesmiknek.

 

 

De ha az Erő óhaja szerint kéne szólniuk, akkor miért kell Obi-Wannak külön leckéket vennie ahhoz, hogy hallja? Elvégre akkor az Erő cak-pak megszólalhatna neki, mint Luke-nak vagy Yodának, nem kéne külön leckéket vennie. Sőt, akkor bárkinek megszólalhatna bármikor. És rá is kanyarodunk erre a kérdésre:

 

 

Ha az egész szellemesdi maga az Erő megnyilvánulása, miért nem jelent meg itt? Ugyan úgy megtehette volna. Jó, a mindenható Erőnek biztos nem számít néhány ezer élet, de akkor is. Ellenben az is tény, hogy eddig egy szellem sem avatkozott be krízishelyzetekben, mint példáúl a járt út megválasztásába. Nem szólaltak meg se a Bespinen, se a Hothon, pedig Luke mindkét esetben erősen viaskodott jó és rossz között.

Viszont, ha ez egy elsajátítható képesség, akkor fokozatokból áll:

 

Amit a halott egyénnek tudnia kell:

- hang hallatása - ezt ismerte Qui-Gon (a könyvben és a scriptben mondja is, hogy időbe tellik, míg megtanulhatová válik a küllem megtartása, de neki nem volt elég ideje).

- küllem megtartása és szellemlényként történő megjelenés - ezt már ismerte Yoda és Obi-Wan, mert nekik volt rá 19-20 évük és egy benfentes tanáruk.

 

Amit az élőnek tudnia kell:

- Érzékelnie a tulvilági létet az Erő által

 

Ezek elsajátítására bárki képes. És hogy tovább fejtegessem. Szerintem Anakin azért nem észlelte Qui-Gont, mert ő elutasította a halált, annak legyőzésén fáradozott, nem fogadta el azt az élet természetes részeként. Pedig ez fontos. Ellenben ott van Luke, aki legelőször halálközeli állapotban látta meg Obi-Want, így neki kénytelen kelleten el kellett fogadnia. Ráadásul ő már az ep4-ben túllépett a halálon, hiszen míg Anakin az anyja halála után mészárlásba kezdett, Luke a nevelőszülei halálán túllépett, elfogadva, hogy ez az élet része. Obi-Wan és Yoda pedig eleve ezt vallják.

Szóval, hogy észleld a túlvilági létet, az kell, hogy

1. Elfogadd a halált, ne tagadd, ne harcolj ellene.

2. Erőhasználónak kell lenned.

Amit tudnod kell a szellemlénnyé változáshoz:

1. Az egyén elengedése és nem felmagasztalása

2. Ismerni ezt a képességet ilyen vagy olyan forrásból (Qui-Gon esetében Whill krónikák, Yoda és Obi-Wan esetében Qui-Gon)

 

Speciális eset Anakin, aki az ep6-ban olyan szintre jut, ahol már a 2-es pont nem számít, mivel kiválasztott és a midi-chlorianok nemzették, természetes, hogy helyet kap a halhatatlanok között.

Jó meglátások. Az elmélet működőképes lehetne szerintem, csak egy ponton van probléma: az első lépésnél. Qui-gon miből jött rá, és a film egy ilyen fontos dologgal miért nem foglalkozik? Csak annyit látunk nála, hogy emberközelibben viselkedik.

A másik, ami nálam döntő szempont és az Erő oldalára billenti a mérleget: miért pont akkor történnek ilyenek, amikor a Kiválaszott jelen van?

 

"De ha az Erő óhaja szerint kéne szólniuk, akkor miért kell Obi-Wannak külön leckéket vennie ahhoz, hogy hallja? Elvégre akkor az Erő cak-pak megszólalhatna neki, mint Luke-nak vagy Yodának, nem kéne külön leckéket vennie."

 

Hát ez az! Nem csak úgy ki a világba, ész nélkül. A hat rész alatt 5 személy hozható kapcsolatba ezzel a dologgal: Qui-gon, Yoda, Obi1, Luke, Anakin. Mind az ötnek különleges szerepe van az Erő egyensúlyba állításában.

Obi1-nak szerintem Yoda azt tanította meg, hogy olyan szintet érjen el, amilyet Qui-gon is elért, hogy úgy lássa az Erőt, ahogy Qui-gon látta. Obi1-nak jobban kellett tudnia érzéklni az Erőt. Így az Erő egy méltó példát használ fel Luke megsegítésére.

Luke meg megint csak egy speciális eset: alapból előnyben van Obi1-hoz képest, hiszen a Kiválasztott utódja.

 

És ami még érdekes az a fokozatosság: Qui-gon csak hanggal, Obi1 hanggal és képpel de elég statikusan (ep5), az ep6-ban meg már lazán jelenik meg. Párhuzamban Luke fejlődésével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes elképzelés, annyi szent, azonban az én csőrömet nagyon böki, hogy az Erő dönti el ki jelenhet meg és mikor.

 

És szerintem Qui-Gonn azért nem szólalt meg, csak az EPII-ben, mert nem akarta megbontani az egynesúlyát az Erőnek. Azzal, hogy beszólt, könnyedén megzavarhatta az Erő rendjét, és szerintem ezt nem akarta.

Nekem sem tetszik ez a dolog, hogy az Erő dönti el. Ez feltételezi azt is, hogy az Erő egy tudatos valami, nem pedig az az energiamezőszerűség, amiről Obi-Wan beszél Luke-nak. Egyáltalán van valamiféle "tudata" az Erőnek?

 

A második felvetésedben lehet valami. Talán azért nem jelengetnek meg folyton a szellemek, hogy ne avatkozzanak be az élet folyamába. Csak nagy ritkán, ha a segítséggel vagy tanáccsal nem bontják meg az élet folyásának menetét drasztikusan (pl. Anakin döntésénél). Erre ellenpélda lehet, hogy Obi-Wan elirányítja Luke-ot Yodához, csak éppen Luke-nak kellett egy tanító, így ez érthető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon életének és munkásságának mindössze néhány napját ismerjük film szerint, és az ürge kb 60 éves, szerintem ennyi idő alatt bármikor, bárhol utánna járhatott ilyesmiknek.

De akkor a többi nagytudású Jedi miért nem tudott ilyen képességről, ha az utánna járással megszerezhető?

 

Lada: :D:D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért várt annyit Qui-Gonn? Miért nem szólt hamarabb Yodához? Miért nem sajátíttatta el vele hamarabb ezt a képességet, és így tovább.

 

Szóval miért? :D

Mert nem voltak olyan Jedik, akik érzékelték volna őket. Yoda mikor hallotta meg? Mikor meditált. Akkor sem tudott rá válaszolni, csak hallotta. Qui-Gon a szavaiból ítélve nem is neki szólt, hanem Anakinnak, aki színtén nem tudta érzékelni, Yoda pedig csak véletlen fültanú lett, mivel az Erő méjére hatolt. Eztán már utána járhatott, hogy miért halhatta egy 10 éve halott Jedi hangját. És gondolom nem az elmeállapotának a felmérésével kezdte. :D

 

az első lépésnél. Qui-gon miből jött rá, és a film egy ilyen fontos dologgal miért nem foglalkozik? Csak annyit látunk nála, hogy emberközelibben viselkedik.

Kérdezd Lucastól, hogy miért nem tette bele azt a jelenetet, amiben mindezt elmondják, holott a könyvben és a scriptben is nagyon szépen le van írva. De a film amúgy sem foglalkozik sok fontos dologgal. Pl.: nem foglalkozik túlzottan azzal, hogy Vader hogyan jött rá, hogy a fia lőtte szét a Halálcsillagot. Azzal sem foglalkozik, hogy erre hogyan jött rá Sidious. A politikai szálak szinte teljes kitakarításával a politikai kérdésekkel sem foglalkozik, pedig az is elég fontos. Viszont ezek a hiányok egyúttal érzékeltetve vannak. Qui-Gon esetében éppen azzal, hogy máshogy viselkedik, mint minden más Jedi. Nincs túlhangsúlyozva, mégis fontos. Az egyszerű dolgokból lesznek nagy dolgok, mint Luke és Anakin esetében :P

De abban igazad van, hogy Qui-Gon, azaz inkább a szellemlét baromira nincs kihangsúlyozva, ezért hiányolom azt a bizonyos jelenetet. Az ep2 közepén elhangzott nyulfarknyi mondat után az ep3 legvégén úgy lökik elénk a szellemesdit, mintha Yoda évek óta dumcsizna Qui-Gonnal. Ami így van, csak éppen a filmből nem érződik semmi.

 

Qui-gon csak hanggal, Obi1 hanggal és képpel de elég statikusan (ep5), az ep6-ban meg már lazán jelenik meg. Párhuzamban Luke fejlődésével.

Meg a technika fejlődésével :trop:

Ezzel csak az a baj, hogy ha párhuzamot vonunk Luke és a szellemek között, akkor nem magyarázható be Qui-Gon, aki már Luke megszületése előtt évekkel is beszélt, méghozzá Yodához, aki azért elég fejlett Erőhasználat terén.

 

De akkor a többi nagytudású Jedi miért nem tudott ilyen képességről, ha az utánna járással megszerezhető?

Két ötletem van rá.

1. Ahogy a régi tanokkal szokás, ez is feledésbe merült, el lett temetve az archívum mélyén. És azért a Jedik nem tipikusan azok a könyvmolyok, az archívum meg bazi nagy. Ráadásul nekik ott volt a Sith háború is, ami alatt sokat elveszthettek. Szóval, az idők folyamán feledésbe merült.

2. Soha nem is ismerték a Jedik. Tudom, ez így meredek elsőre, ráadásul EU, de az EU rangsór tetejéről vettem, úgyhogy kifejtem. A script szerint Qui-Gon azt mondta volna Yodának, hogy "A Whill Krónikák sámánjai vitték tökélyre ezt a gyakorlatot." Na most, fogalmam sincs, kik ezek a sámánok, de szerintem nem Jedik, inkább más Erőhasználók, vagy a Jedik ősei. Modi lehet többet tudna róluk. A lényeg, a technika a Jediktől függetlenül - jobb szó híján - alakult ki és a Jedik sosem tudtak róla. Erre jött Qui-Gon, aki valamilyen inditatásból tanulmányozta a Whill Krónikákat és így rábukkant a sámánok ezen képességére is (Qui-Gon amúgy is járatos lehetett a mitológiai kérdésekben, hiszen elsőre leszűrte Anakin kiválasztottságát). Mondjuk mindezt élete vége felé elkezdte igazán tanulmányozni, elvégre oka volt rá, korára való tekintettel. Aztán jött Darth Maul és még azelőtt megölte, hogy befejezhette volna a tanulmányait, így ő csak hanggal tud visszaköszönni a halálból. De sajnos hosszú éveken át nem volt senki, aki meghalja, mígnem Yoda jókor mélyült el az Erő rejtelmeibe és meghallotta.

 

Gondolom, az írásomból leszűrhető, hogy én a 2. lehetőség mellett teszem le a voksom. Persze mindkettő csak elméleti síkon működik, de én valahogy így képzelem el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep2 közepén elhangzott nyulfarknyi mondat után az ep3 legvégén úgy lökik elénk a szellemesdit, mintha Yoda évek óta dumcsizna Qui-Gonnal. Ami így van, csak éppen a filmből nem érződik semmi.

 

Na ebben nem vagyok biztos. A könyv, ami a leghasználhatóbb EU ezestben, úgy említi meg a dolgot, mintha a Polis Massa közelében beszélne először Yoda és Qui-Gonn, persze utóbbi halála óta.

 

Szóval szerintem Yoda a 3 év alatt nem tudott társalogni Qui-Gonn-nal, mivel nem tudta hogyan kell, csak azután, hogy Qui-Gonn szólt hozzá, és tanítványává fogadta.

 

 

Nekem ez tűnik logikusnak. És amikor Yoda mondja, hogy "Elmagyarázom, hogyan tudsz vele beszélni", nekem olybá tűnik, hogy Yoda egy akkor szerzett infót továbbít Obi-wannak, és nem 3 éve ücsörög magában a tudáson - hiszen akkor továbbadná néhány Jedinek.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg, a technika a Jediktől függetlenül - jobb szó híján - alakult ki és a Jedik sosem tudtak róla. Erre jött Qui-Gon, aki valamilyen inditatásból tanulmányozta a Whill Krónikákat és így rábukkant a sámánok ezen képességére is (Qui-Gon amúgy is járatos lehetett a mitológiai kérdésekben, hiszen elsőre leszűrte Anakin kiválasztottságát).

De továbbra sem világos, hogy ezer éven át egyetlen jedi sem tanulmányozta a Whill krónikákat? Kicsit eröltetettnek tűnik ez a dolog így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bevallom, nem tudok értelmes példát hozni arra, hogy miért feledték el 1000 évig, de szerintem nem lehetetlen. Mondjuk abból kiindulva, amit Karrde mondott, kiegészítve Yoda mondandójával. A Jedik túl arrogánsak, nagyképűekké váltak, olyannyira, hogy már nem tulajdonítottak jelentősséget olyasminek, amit nem ők találtak ki az Erőről. Tudom, ez már nagyfokú beképzeltség, de hát aki már azt sem vette észre, ami az orra előtt volt (Palpatine), mert azt hitték, hogy megéreznék... hát, szvsz lehetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg Oui-Gon a halála után tanulta meg ezt a képességet.Addig fogalma sem volt róla.Én úgy képzelem, hogy amikor meghalt akkor az Erő feltámasztotta, hogy legyen aki megtanítja Obi-Wannak és Yodának, hogy hogyan lehet az Erő által szellemalakban létezni.Mert az Erő pontosan "tudta", hogy mi fog történni.Hogy Anakin átáll, a Jediket kiírtják ,a Sith-ek átveszik a hatalmat stb.Hogy Anakinnek meg kell tapasztalnia a sötét oldalt ahhoz, hogy legyőzhesse.Az endori csata után viszont az új Jedik már ismerik a trükköt, Luke-tól.Legalábbis szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hűha! Nagyon elmentünk a témában. Whill krónika, sámánok, Qui-gon magántanfolyamon?

Ezeket nem lehet alapul venni.

Dzséjt: az, hogy sokmindent nem mutat a film természetes, de van, amit könnyen ki lehet következtetni és így marad idő a fontosabb dolgokra, és van, amit nem lehet kihagyni. Vader tudomása Luke-ról nem jelent problémát: birodalmi kutasz-droidok százai bőséges információkat szolgáltathattak galaxisszerte az ifjú titánról. Semmi erőltetettség. A politikai szál bővebb bemutatására szintén nincs szükség, hiszen elég infót kapunk arról, hogy Palpatine milyen, hogy a Köztársaság milyen állapotban van, és ráadásul nem is szolgál fő szálként a történetben. A történet egyik központi eleme viszont az Erő. Na most, ha valaki az Erőről új információt szerez, és mi nem tudunk róla, csak egyszerűen bejön tényként a képbe, ott probléma van. Kb. fél perces rész elég idő, hogy legalább röviden vázolva legyen, hogy pl. Qui-gon hogyan jött rá a képességre. Ehhez képest semmi nincs erről. Tehát ez a 'megtanulom, hogyan kell halhatatlanná válni' nincs alátámasztva.

 

Szerintem mindenképpen az Erő van itt a dologban. A különbség a nézeteink között viszont belefér a film adta lehetőségekbe. Mármint az is lehet, hogy valóban azok a személyek visszatérnek, és az is lehet, hogy ezek csak eszközök az Erő kezében, hogy közvetlen kapcsolatot tudjon tartani egy adott személlyel. Nekem azért szimpibb a második, mert mindig a kulcsfontosságú pillanatokban nyilvánulnak meg ezek a "személyek".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én sem hiszem, hogy Qui-gonnak valami sámánféle sutyiban elmesélte volna....

Ilyet nem is mondott senki...

 

Tehát ez a 'megtanulom, hogyan kell halhatatlanná válni' nincs alátámasztva.

A tiéd sincs jobban alátámasztva, mint az enyém, sőt Odyé se, és frenkie se. Mindegyik csak "szerintem" elmélet. Milyen jó, egyetlen dolog négyféle megközelítésben.

 

Szerintem mindenképpen az Erő van itt a dologban. A különbség a nézeteink között viszont belefér a film adta lehetőségekbe. Mármint az is lehet, hogy valóban azok a személyek visszatérnek, és az is lehet, hogy ezek csak eszközök az Erő kezében, hogy közvetlen kapcsolatot tudjon tartani egy adott személlyel. Nekem azért szimpibb a második, mert mindig a kulcsfontosságú pillanatokban nyilvánulnak meg ezek a "személyek".

Így van. Nekem meg azért szimpibb az önakaratból való visszatérés, mert ezzel jelezve van, hogy a Jedik túlléptek testi valójukon és aszcendálódtak, magasabb életsíkba kerültek, szó szerint halhatatlanokká válltak.

Huh, most ogy ezt így leírtam eszembe jutott valami. Szóval, a Stargate-ben ugyan ez a szitu van. Vannak az Ősök, akik valaha emberek voltak de tovább fejlődtek energialénnyé, ilyesformán nekik már semmit sem jelent a hagyományos idő vagy halál kifejezések (kicsit hasonlóak a Star Trek: Deep Space Nine féregjáratlakóihoz). Na, ezek így majdnem olyanok, mint a Jedik. A lényeg, ezt az állapotot ők is csak saját erőből érhetik el (minden Ős - Qui-Gon), de olykor segítséget kaphatnak már felemelkedett lényektől (Daniel pl Oma de Salatól, valami ilyesmi lehetett, amikor Qui-Gon tanította Yodát). Illetve van módja a mesterséges felemelkedésnek is, de azt most mellőzzük. Na tehát, a lényeg, amit ki akartam hozni ebből. Az Ősöknek van egy szabályuk, mivel mindenhatóak, nem avatkozhatnak be a még nem felemelkedettek életébe elméletileg semilyen módon. Vannak persze szabályszegők, akik sugallatokkal, tanácsokkal segítenek. Na most, az elméletem, a Jedik is eljutnak egy ilyen magasabb létsíkba, viszont innen már tilos nekik nyíltan beavatkozni, mivel részévé váltak az Erőnek, így mindenhatóvá is váltak. Persze ez nem írásba foglalt szabály, hanem olyan "így helyes" szabály. Ez tetszik, Jedik, mint Ősök :D

Mondjuk az Ősöket utálom a Stargateben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyet nem is mondott senki...

 

 

Így van. Nekem meg azért szimpibb az önakaratból való visszatérés, mert ezzel jelezve van, hogy a Jedik túlléptek testi valójukon és aszcendálódtak, magasabb életsíkba kerültek, szó szerint halhatatlanokká válltak.

Huh, most ogy ezt így leírtam eszembe jutott valami. Szóval, a Stargate-ben ugyan ez a szitu van. Vannak az Ősök, akik valaha emberek voltak de tovább fejlődtek energialénnyé, ilyesformán nekik már semmit sem jelent a hagyományos idő vagy halál kifejezések (kicsit hasonlóak a Star Trek: Deep Space Nine féregjáratlakóihoz). Na, ezek így majdnem olyanok, mint a Jedik. A lényeg, ezt az állapotot ők is csak saját erőből érhetik el (minden Ős - Qui-Gon), de olykor segítséget kaphatnak már felemelkedett lényektől (Daniel pl Oma de Salatól, valami ilyesmi lehetett, amikor Qui-Gon tanította Yodát). Illetve van módja a mesterséges felemelkedésnek is, de azt most mellőzzük. Na tehát, a lényeg, amit ki akartam hozni ebből. Az Ősöknek van egy szabályuk, mivel mindenhatóak, nem avatkozhatnak be a még nem felemelkedettek életébe elméletileg semilyen módon. Vannak persze szabályszegők, akik sugallatokkal, tanácsokkal segítenek. Na most, az elméletem, a Jedik is eljutnak egy ilyen magasabb létsíkba, viszont innen már tilos nekik nyíltan beavatkozni, mivel részévé váltak az Erőnek, így mindenhatóvá is váltak. Persze ez nem írásba foglalt szabály, hanem olyan "így helyes" szabály. Ez tetszik, Jedik, mint Ősök :D

Mondjuk az Ősöket utálom a Stargateben :D

Erről az egész eszmecseréről Lucasnak egy interjúja jut eszembe, ahol mondza, hogy gondosan ügyelt arra, hogy a SW-ban ne egy vallást lássanak az emberek.

Talán ezért hagyta ezt a szellem-kérdést is így, és nem ment bele jobban, mert akkor állást foglalt volna. Így inkább a mesét és a misztikumot hagyta előtérben, ami végülis az egész lényege.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, a Stargate-ben is pont a misztikum van előtérben, illetve, amit abból kihosztak az meg a mese :D Na, így még jobban tetszik ez az SW-s vonulat. Vagyis hát ezért tetszett, mert mindig is úgy képzeltem, hogy a Jedik így egy magasabb létsíkba kerülnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.