Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

És ha Luke nekik is megtanítja?

:lol:

 

Az összes új Jedinek biztos nem tudja megtanítani. Az meg kicsit mókás lenne, hogy aki meghal, az utánna meg tud jelenni. A végén több szellem lenne a Jedi templomban, mint élő. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vadernek meg nem is kellett megtanítani. Az utolsó végén megjelent mert haladni kellett vele. De ha ezt nem vesszük figyelembe, akkor az is elgondolkodtató, hogy ő honnan tanulta meg. Vagy az uralkodó kinyírásával jogot nyert arra, hogy egyesüljön az Erővel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az összes új Jedinek biztos nem tudja megtanítani.

Hát, szerintem nem állt neki egyből száz Jedit nevelni. Szvsz először kitanította Leia-t, és megtanította erre a trükkre. Aztán Leia és Luke kitanított két új padawant, őket is megtanították erre. Aztán ezek négyen kiképeztek négy új Jedit, és azokat is megtanították. És így tovább, és így tovább.

 

Ő volt a kiválasztott. Alapból benne volt ez a képesség.

Ahogy Luke-ban meg alapból benne volt az a képesség, hogy beszélhessen ezekkel a szellemekkel. Mondjuk ez Yodában is benne volt. Hm, ezek szerint Luke legalább olyan erős, mint Yoda.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, szerintem Qui-Gonn vezetésével már tovább vitték a tudományt Yodáék (Obi-wan és Yoda), és elérték, hogy különféle előtanulmány nélkül lássák őket a delikvensek.

 

Vagy pedig azért látta/hallotta őket Luke, mert magas volt a midichlorian szint a vérében (Anakin miatt), így még az átlag Jedinél is érzékenyebb volt az Erő ilyetén rezdüléseire. Ennek két dolog mond ellent: az, hogy Anakin nem hallotta Qui-Gonnt, és hogy Luke nem érezte,amikor az Alderaan felrobbant, ugyanakkor hallotta Ben szavait az EpIV végén.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont Obi-Wan sem érezte meg az ep3-ban Anakin árulását, vagy a Jedik kiírtását. Szóval az nem ellentmondás, hogy Luke nem érezte az Alderaan pusztulását. Ellenben Yoda minden előtanulmány nélkül hallotta Qui-Gont, akárcsak Luke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdés...az biztos, hogy a szellem mesterek mondtak ezt-azt, amit fontosnak takláltak. Az is biztos, hogy az apja meg mondta az ellenkező véleményt. Aki akar humorkodni, írhat egy kis szösszenetet a témában:)

 

Amit merek remélni, hogy sem Obi, még kevésbé Yoda nem szól bele hogy mit alkot. Tanácsadás, OK. De nem dirigálás. Luke Mester. Nem szoru már rájuk. A Halálcsillagon történtek után már nem.

 

Viszont pl kémnek nagyon jól föl lehetne őket használni, ha épp az Erő nem segít eléggé.... bár, tekintve hogy ők maguk az Erő...

 

 

 

Viszont lehet hogy egyszer Qui-Gon Jinn kapcsolatba lép Luke-ékkal. Ha szükségét érzi.

 

 

 

Hogy mennyire tanulható a megjelengetés? Gondolom a profiknak sikerül:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy EU. Obi-wan is megmondja, hogyha Luke Vader ellen megy (EpV), akkor rá nem számíthat. Ergo a sötét oldal megjelenésekor nem nagy hasznát veszik a tudományuknak, hiszen ott jelennek meg, ahol a szeretet a válasz a sötétségre :?

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem minden Jedi értheti el a halhatatlanságot. Az, hogy Yoda megtanítja Obi-Wannak, hogyan tud beszélni Qui-Gonnal, nem jelenti azt, hogy egyből a halhatatlanságot is eltanulja. Az nem tanulható, hanem "kiérdemelhető". Azok válhatnak halhatatlanná, akik olyan mértékben képesek az Erővel összhangban lenni, vagy hogy is fogalmazzak, amitől képesek lesznek a halhatatlanságra. De ehhez kell az erkölcsi tanítás is. Attól még, hogy tudunk valamit/valamiről, még nem biztos, hogy tenni is képesek vagyunk azt. Obi-Wan és Yoda persze képesek voltak a halhatatlanságra, meg Anakin is, de ő alapból ilyen, viszont ők nem akármilyen Jedik voltak.

Szerintem a halhatatlanban is meg kell lennie annak a képességnek, hogy valakihez szólni tudjon. Meg egyáltalán akar-e bárkihez szólni, meg a fogadónak is fognia kell őt.

A háttérből egy új Rend alapítása esetén inkább afféle tanítóknak, tanácsadóknak tudom őket elképzelni, de nem olyanoknak, akik ténylegesen beleszólnak a dolgok menetébe. Az nem az ő dolguk, mert akkor mi szükség lenne az új és legfőképp élő Jedikre, max. harcosoknak, akkor viszont elvész az egész Jediség lényege.

Nekem is az a véleményem, hogy a szellemek nem tudnak a sötétséggel szembe szállni. Ők a "fényben" élnek, a sötétséghez nem tudnak hozzáférkőzni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fentebbi eszmefuttatásodhoz: Ez igazán akkor stimmelne, ha csak Yodát illetve Anakint érintené. Elvégre Yoda hihetetlen tapasztalt, és az egyik legnagyobb Jedi, Anakin meg a Kiválasztott. De egy mezei Jedi, Obi-wan is képes volt elsajátítani a tudást. Persze erre lehet az a magyarázat, hogy Qui-Gonntól kellett ezt megtennie, aki a mestere volt, de ilyen alapon Luke is eltanulhatja Obi-wantól/Yodától, hiszen ők is a mesterei voltak anno. Aztán ha Luke eggyé válik az Erővel, ő is beavathat egy tanítványt, és így tovább. Csak aztán a végén már tényleg több lesz a szellem Jedi, mint az élő :lol:

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor jelennek meg amikor szükség van rájuk. Vagy amikor ők úgy érzik.... Obo legalábbis csak akkor fontoskodott amikor "nagyon" kellett. A három Jedi a végén meg amolyan... na az is kellett, úgy kerek a kép :lol: szóval nem hiszem hogy a továbbiakban is folyton ott lebzseltek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Want nem nevezném mezei Jedinek. Tagja volt a Jedi Tanácsnak, és az sem a mezei Jediknek jár. Közel állt Yoda mesterhez és Winduhoz is (gondoljunk csak a kivágott jelenetek közül arra, ahol hármasban beszélnek a helyzetről), ezt sem éppen minden Jedi mondhatja el magáról, megszolgálta. Igaz, hogy a régi iskola híve, annak igencsak megfelelő képviselője, de fejlődőképes volt még. Ki tudja, a tatuini húsz év alatt vajon hova fejlődött tovább? Lehet, hogy nem volt éppen tökéletes, de attól még nagy Jedi (fene, pedig nem is a kedvencem, és úgy írok róla, mintha az lenne :lol: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Want nem nevezném mezei Jedinek. Tagja volt a Jedi Tanácsnak, és az sem a mezei Jediknek jár. Közel állt Yoda mesterhez és Winduhoz is (gondoljunk csak a kivágott jelenetek közül arra, ahol hármasban beszélnek a helyzetről), ezt sem éppen minden Jedi mondhatja el magáról, megszolgálta. Igaz, hogy a régi iskola híve, annak igencsak megfelelő képviselője, de fejlődőképes volt még. Ki tudja, a tatuini húsz év alatt vajon hova fejlődött tovább? Lehet, hogy nem volt éppen tökéletes, de attól még nagy Jedi (fene, pedig nem is a kedvencem, és úgy írok róla, mintha az lenne :lol: ).

Gondoltam, hogy valaki beleköt a mezei Jedibe. Persze, hogy nem az. Nagyon nagy Jedi, de akkor sem lehet olyan magaslatokba emelni szerintem, mint Yodát vagy Anakint. Vagyis ő is rendelkezik ennél nagyobb értékekkel, de Anakin és Yoda talán a Rend két legmeghatározóbb alakja. Melléjük bekerülni harmadikként nekem az sugallja, hogy bármelyik Jedi elsajátíthatja ezt a titkot, ha megtanul beszélni az égiekkel. :lol:

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg Obinak vannak olyan kvalitásai, ami alapján bekerülhet a halhatatlanok közé. Megmagyarázni sajna nem tudom kielégítően, ezt egyszerűen csak így gondolom. Egyébként ő már a negyedik a sorban :lol:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről jut eszembe! Vajon Qui-Gonn tudta tökéletesíteni a tudását? Úgy értem, nekem nagyon úgy tűnik, hogy ő még nem képes szellemalakban megjelenni, "csupán" az Erőn keresztül üzenni. LEhet, hogy ő még csak a dolog első felére jött rá az életében, a többire az Erő honában lelt rá, amit aztán tovább adott Yodáéknak, így ők már szellemként is megjelenhettek.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Donáttal értek egyett, ez elsajátítható képesség, nem érdem. Mert mi alapján adjuk? Mi van ebben a négy egyénben, ami nem volt meg az elmúlt 10 000 év több MILLIÓ Jedijében? Mi van olyan Obi-Wanban, ami mondjuk Plo Koonban, vagy Saessee Tiinben nincs meg? Mit tud Qui-Gon, amit Stass Allie nem tudott? Mitől nagyobb Obi-Wan, mint Shaak Ti, aki már az ep2-ben is a Jedi Tanács tagja volt? Vagy mivel körözi le ezeket Qui-Gon, aki sohasem volt a Tanács tagja? Yodát és Anakint még megértem, hogy mitől állnak magasabban a többi Jedinél, de Obi-Want és Qui-Gont már nem. Ők "csak mezei Jedik", ahogy Donát mondta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yodát és Anakint még megértem, hogy mitől állnak magasabban a többi Jedinél, de Obi-Want és Qui-Gont már nem. Ők "csak mezei Jedik", ahogy Donát mondta.

Érdekes, hogy pont Te írod azt, hogy Qui-Gon mezei Jedi :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.